be Duitscliers in Aalst Dodelijk tramonyeluk te Brussel Erge lncldecten ln het Tcheeksch Parlement. DE KAMER taaiste Bejrijch'tsn pss* Telefoon -ƒƒƒƒ STADSNIEUWS een <5ouVerneinent te vormen dat i.i het Par lement over eene degelijke meerderheid be- schikt. De behoudsgezinde bladen zijn van oordeel, dal alleen MM. Maura en Allen de Salazar in staat zijn die meerderheid le ver- •enigen, indien zij M. SanchezGuerra in hun ministerie opnemen. De kosten van den veldtocht. Een krediet van 135 miljoen pesetas is gevraagd om de kosten van den Mwoklmq* when veldtocht te. dekken. Versterkingen. Lit Barcelona wordt gemeld Twee batterijen geschut werden ingescheept soor Manilla, De troepen en de burgerwacht hebben den omtrek der kaaien doen ontrui men. De regeering besloot dat geen ruiterij of voetvolk van Kalalonie naar Marokko zou gezonden worden. Vrijdagmiddag, 12 1/4 u., waren de tal- ij ke voorbijgangers der Regentlaan te Brussel ooggetuigen van een verschrikkelijk tiaraon geluk. Een juffrouw die de laan overstak op een honderdtal meters van de Naamsche Poon, werd door een tram, rijdende in de richting der TroonpUats, aangereden en verdween onder het rijtuig, alvorens de be stuurder bad kunnen remmen. De tramwagen moest opgeheven worden om de ongelukkige, die in bezwijming lag, ie verlossen. Het slachtoffer had vreeselijke bloedende wonden aan den schedel en w erd dadelijk, per auto. naar het Si-Pietersgast huis oie-gebracht, waar ze spoedig overleed aan schedelbreuk en inwendige verwondin gen. Op haar gevonden papieren lieten toe baar eenzelvigheid vast te stellen. Het is zekere Marie Putseys, geboren te Si-Tiuiden den 2November 1901 en wonende Thiensche sieen weg, 23. Het lijk word naai' het doodenhuis der Si-Aridriesstraut overgebracht, waar het ter beschikking vau het parket blijft. In afwach ting van de lijkschouwing door de wetsdok ters, I erft de politio van do eerste afdeeling- sen onderzoek ingericht tot het vaststellen ier verantwoordelijkheid. Hevige brand te Audergem Twee huizen vernield Donderdag avond is in de woning der echt- jenooten De Boet, 1102, Waversche steen weg, te Audergem, een brand uitgebroken, die onmiddeiijk een groote uitbreiding na«... liet vuur omstond in een stapel stroo op de eerste vei dieping en weldra stonden alle bo venverdiepingen in vlam. Geburen snelden toe om hulp te bieden in afwachting dat de brandweer van Etterbeek, ouder leiding van luitenant Arnout kwam toegesneld. Bij hun aankomst was reeds de aanpalende woning van het gezin Verstraeten iii brand geraakt. Slechts na twee ureb blus- schen kon het gevaar worden bcmeesterd na dat nagenoeg de ganscke inboedel van beide uurzen een prooi der vlammen was geworden. Praag. 50o*.st. Tijdens de avondzitting ran de Tajecho-Slowaakeche Kamer kwam het tol heftige tooneelen tusschen Duitsohe 9ii Tsjechische afgevaardigden, waarhij aan drie Duitsche leden de verdere toegang tot ie zitting werd ontzegd. Een Duitsche afge vaardigde betoogde hoe het turn féést le Po- ienberg door de Tsjechen was verstoord. Over de uitzetting uit het Tsjecho-Slo- waaksche Parlement vau drie Duitsche afge vaardigden, wordt nog nader gemeld, dat deze niet goedwillig gingen, doch door 24 politieagenten met geweld moesten worden verwijderd. In verband hiermede ontstond een handgemeen dat 20 minuten duurde. De Duiisctie parlementaire groep kwam bijeen, om te beraadslagen over een uittreden van alle Duitsche afgevaardigden uit het Parlement. De politieke crisis, die reeds maanden gaande is, wordt door dit incident ten zeerste verscherpt, daar ook de Slowa- ken niet oppositie tegen de regeering drei gen. Praag, den 5 Oogst. TJon gevolge de lievige tóöneèlén die in het parlement plaats vonden, werd het aan verschillende Duilsch- Qaiioiialislische Kamerleden, voor 5 dagen verboden, aan de 'zittingen van bet parlement deel te nemen. De toestand wordt nog scherper doordat te Usti, gedemobiliseerde Tolieco Slowak- sche legioenensolilaten protesteerden tegen •en pangermanistische betooging der Duit- ■cbe minderheid en in botsing kwamen mei de betoogers. De Duitichers melden dat er een doode en twee gekwetsten vielen. De kamerleden van de Duitsche minder minderheid verklaren niet meer aan de pa rie men te werkzaamheden deel te nemen zoolang de minister president geen voldoende ant woord gegeven heeft. De Duitsche socialisten namen nog geen eesluit. Erg ongeval te Brussel. Vrijdag avond werd de Ligneslraat te Brussel in opschudding gebraoht door een erg ongeval, dat gelukkig lijk geen slachtoffers maakte. Men.is daar bozig herstellingen te doea aan den voorgevel van het huis n. 41 der ge melde straat. Vrijdagavond rond 10 1/2 ure is geheel de voorgevel ingestort. Een nachtwaker, die zich ter plaats bevond voor het bewaken der materialen kon zich nog# tijdig- uit de voeten maken. Spoedig waren pojicie en pompiers (er plaats en ter wijl de eente de straat afspanden en allen doortocht verboden, beboqnen de tweeden de vpruimingswerken. D# loffelijke gebade ie zeer aanzienlijk. IN HOOG-SiL£ZIE De Orgescii troepen Men heeft in Onpor-Silezië tusschen de Oder en de-Duitsche trens de aanwezigheid vastgesteld van 44,000 man Duitsche troepen. Deze e.ddalan marche ren openlijk, met sta len helmen gedekt, door de steden, vergezeld van artillerie en zelfs van tanks. Zij dragen de kenteekenen van de Orgesch en andere Duitsche militaire vereen igifigerL Bovendien staat aan de gre s van 't stem- mingsgebied het heele leger van generaal Hoefer gereed. Telegrammen van Duitsche zijde beweren natuurlijk dat machtige Poolsctie troepen zich in 't stemmingsgebied, nabij de Pooische grens bevinden. Xlieopliile Stevens Wisselagent Onderwijsstr., 16. Aalst. Uitbetaling of vernieuwing der schatkist- bons 5 t. h. 1918, vervallende den 1 Decem ber 1921, zonder kosten. Beleefd verzoek de titels voor '23 Augusti binnen te brengen om het even wuar de stukkeu ingeschreven of aangekocht zijn. 841Ó Zittingen van 5 Augustus. MORGEN DZITTING De zitting vangt ten 10 ure aan, onder voorzitterschap van M. TIBBAUT. De Kamer vangt met de besprekingen aan van het wetsvoorstel betreffende de oorlof- schade, hetwelk door den Senaat werd gewij zigd. M. MEGHELYNCK geeft eenige uitleg gingen betreffende de coeftioienten welke door de oorlogstribunalen worden toegepast. Nemen daarna het woordMM. BEYL, GLORIE, waarna de algemeene bespreking wordt gesloten. Bij de bespreking der artikelen doet M. Van de Vyvere uitschijnen hoe noodzakelijk dit wetsvoorstel is. De rechten der geleisters- den worden geeerbiedigd, doch bestrijdt de misbruiken, welke meermalen werd bekend gemaakt. Door het wetsvoorstel is de regeering bij machte de geleisterden le vergoeden, zonder ze al te lang te laten wachten en zonder hen aan allerlei plagerijen bloot te stellen. Bij art. 15 sluit de minister zich bij een amendement der commissie aan. Verschillende sprekers nemen nog het woord en wel MM. Mechelynek, Glorie, Van Dromrae, Hullet en Serruys. Het. gansehe ontwerp wordt daarna aange nomen. De zitting wordt geheven te half een. NAMIDDAoZITTING. De zitting wordt hernomen te 2 ure, onder voorzitterschap van M. Brunet. België in den Raad der geallieërden M. PIERARD zegt dat allerlei geruchten verspreid wérden betreffende de aanstaande vergadering van den Hoogeren Raad der geallieerden. Men heeft zelfs beweerd dat België op deze zitting niet was uitgenoodigd. Alvorens in verlof to gaan, is het wénsche- lijk dal de minister van bnitenlandscho zakon hierin opheldering brengt, om zoo mogelijk de openbare opinie gerust te stellen. M. DE VOORZITTER. Niet te lang a. u. b. Het wordt een interpellatie, Is de mi nister het hiermede eens? M. JASPAR, minister van buitenlandsche zaken. Ik ben bereid op een gestelde vraag le antwoorden. M. PIERARD. Tevens wil ik vragen of de kwestie van den hachelijken toestand in Rusland, niet iri den Raad der geallieerden kan besproken worden. Moet er geen hulp geboden worden aan de Russisohe hongerlij ders M. Jaspar antwoordt dat België is uitge noodigd op de vergadering van den Raad der geallieerden. De kwestie van lusschenkomst in Rusland werd aan de dagorde van den Hoogeren Raad gebracht op voorstel der Belgische Regeering. Hoofdelijke stemmingen Bij naamafroeping worden verscheidene wetsontwerpen aangenomen. Herziening der grondwet. De Kamer beslist thans de bespreking der herziening der grondwet artikel 53 betref fende de samenstelling van den Senaat. Verklaring van den eersten minister. M. CARTON de WIART zegt dat, naar het inzicht der regcering de Senaat moet gedemocratiseerd worden We moeten om de hangende moeilijkheden op te lossen, het bewijs geven van verzoenlijkheid en geraa- tigheiJ. De basis van ons parlement i3 thans het zuiver algemeen stemrecht en daarvan behoort rekening gehouden le worden. De zelfde kiezers behooren in de toekomst den Senaat, zoowel als de Kamer te kiezeü. De' hervorming van den Senaat moet ook de afschaffing van de cijnsvoorwaarden voor gevolg hebben. Alle klassen den samenleving moeten toegang kunnen hebben in den Senaat en daar vertegenwoordigd zijn door mannen hunner keuze, zonder dat ze door fortuinsvoorsvaarden daartoe verhinderd wor den.. De cijns is difinilief afgeschaft. Ook be hoort de duur der mandaten dezelfde te zijn voor de Senatoren en voor de Kamerleden. Het verzoeningsvoorstel der regeering bestaat dus hierin de Senaat zou samenge steld zijn uit leden bekozen door senatoren die gekozen worden, b. v. de ministers of oud-ministers de leden of {oud-leden der Kamer de gewezen hoogere efticieren hoogere geestelijken de burgemeesters of gewezen burgemeesters van groote gemeen ten, enz. Ook de kwestie der senatoriale vergoeding zou door een transaclioneele oplossing kunnen beslecht vorken. Op 20 Ju i werd door een stemming der Kamer artikel 57 (waar kwestie was van deze vergoedoeding) eenvoudig afgeschaft. Wat ons verbaast, 't is dat de Senaat weigert deze kwestie op te lussen. De regearing is vau meening dat deze kwestie aan hel oordeel van den Senaat ffijg worden overgelaten, op voorwaard» 'dat de beslissing door twee derden der leden worde gestemd. Ook betreffende het vrouwenstem- recht voor de provincie, is er meienings- verschtl. De minister zet de Kamerleden aan den tekat te stemmen van de commissie der Ka mer. De gansehe regeering is het met de be sluiten dezer commissie eei)6. De kiezingen behooren plaats te hebben voor dat de ziltingstijcl 1921-1922 aanvangt. De gunstigste dfttum ia 23 October' aanst. Het isnoodig en nuttig dat het land Zijn ad vies kunne geven over de richiin die men aan het bestuur van hel land wensen t te ge ven. Rond dit tijdstip zal de regeering ook haar ontslag by den Koning indienenWij meenen dat we dan onze taak voleindigd hebben. Het woord diént te worden gegeven aan het land, zoowel wat den Senaat als de Kamer betreft. (Zeer wel.) De partijleiders aan t woord. M. LEMMÖNNIER, sluit zich aan bij de voorstellen der regeeriog. M. WOESTE is teaen kooptalie dit stel sel zou voor gevolg hebben een groot aantal* Brusselaars in den Senaat te brengen, ten nadeele der provincie. Op die wijze zou het aantal senatoren te groot worden. (Beweging) M. TROCLET, verklaart dat zijne vrien den bereid zijn het regeringsvoorstel te steramen, op voorwaarde dat de Senaat zelf het aanneme. De stemmingen. Men stemt eerst over artikel 53, luidend De Senaat bestaat uit feden gekozen vol gens do bevolking van iedere provinoie. Aangenomen met 149 stemmen tegen 4. Het tweede gedeelte van artikel 53, waar door het aantal der provinciale senators wordt bepaald wordt,verworpen met 75 stemmen tegen 2 en 74 onthoudingen. Het derde gedeelte (coöptatie) eveneens verworpen mei 42 stemmen legen 15 en 74 onthoudingen. Het geheel van artikel 53 wordt verworpen n.et 24 stemmen tegen 15 en 97 onthoudin gen. (De tweo derden der stemmen waren vereischtom het te doen aannemen.) Do nieuwe belastingen. De Kamer, stemt daarna in tweede lezing de nieuwe belastingen, alsook de eedulaire belasting, alsook liet wetsontwerp betrekke lijk de oorlogsschade. Hel slotwoord M. CARTON de WIART. Vooraleer de voorzitter de zitting gaat sluiten weze het mij geoorloofd onze dankbaarheid uit le drukken jegens onzen achtbaren voorzitter M. Brunet. Indien wij gé^yfrkl hebben in het belang des lands? dan ra hel hoofdzakelijk te danken aan de wilkracht van den voorzitter die de waardigheid der zittingen heeft weten te be houden. (Langdurige ovatie). Nederig beken ik dal de regéering het overgroot aantal wetsvoorstellen, door haar neergelegd, de laak des voorzitter» niet heeft vergemakkelijk! (Gelach). Ook de ondervoorzitters verdienen onzen dank. (Luidr. téej.) M. BRUNET staat reoht en bedankt voor den overdreven" lof die men hem heeft lo?ge- zwaait. (Op alle banken Neen neen We hebben hard gearbeid, en een groot aantal wetten gestemd, het moet niet verdoken wor den, doch dit is te danken aan den lucht die al de leden in eere houden. Ik dank ook de diensten der Kamer, welke on» steeds terzij de stonden, en Vooral M. Pauwels, griflier. De Kamer gaat in onbepaald verlof. De zitting wordt geheven om 7 1/4 ure. is eene wareyItulde aun 't Belgisch Volk. Des schrijvèrs 'tcerk heeft grooten indruk verwekt in de Faculteit van Wijsbegeerte en Letterenhet is een doorslaande bewijs van zijn verdiensten; en de Faculteit erkent al gemeen zijn talênt en zijnen iever. Beschrij ver verdient rechtzinnigen dank, om deze roerende bladzijden gevoegd te hebben aan de geschiedenis dei' Duitsche bezetting van ons Vaderland. Mgr. P. LADEUZE, Apostolieke Protonotaris A. I. P. Rector Magnificus der Katholieke floogeschool van Leuven. Nog slechte eenige exemplaren van dit schoon weik, döor de geleerde wereld zoo zeer geprezen, zijn voorhanden, aan 8 frank. Men aarzele niet langer, hetzelve aan onze verkoopers le vragen. Binnen eenige dagen zal het te laat zijn. Sport Kaatsspel, Aalst, Houtmarkt. Bij Pr. Callebjmt. Vooruit 75 ft\ Inleg 10 fr.wélke bij de prijzen gevoegd wordt. Be gin Zondag 21 Oogst, om 2 1/2 roe. Men schrijft in tot 18 dezer. Hel bestuur A. Spaans. J. De Moor, J. Luyckx, L. Weiey, P. Callebaut. RALLYE IrÖSTKNDE Classement gënéral Premier Henin sur F. N. Concours de jConsommation 1. Wilford sur Overland 86 Kms 770 avee 6,7 litres essence. 2. Golmant sur Overland 11 Kms 030 avec 6,7 litres essence, 3. de Spil let Overland 75 Kms 700 aVéc 6,7 litres essence. Agence exclusive dts voilures F. N. et Overland. Garage Aloitoia. Alost telepho nes 162 et 44, 8357 HET TORPEDEEREN VAN BE - LONDONDERRY CASTLE a. - Leipzig 6 Oogsl. De Lcipziger Abend post verneemt, dat kapitein Palzig, bt-vel lebber van den Duit- schen duikboot, die het K.ngèlsch hospitaalschip Londonderry Castie in den grond boorde en dan op de reddingsbooten schoot, zich thans in Ziiid-Afrika bevindt. Patzig hap ft laten welen dat de officieren Wbl ff en Ditmar enkel zijn bevelen hebben uitgevoerd en hij alleen verantwoordelijk is. IIïj zal naar Duitsehland terü-jkeeren om voor de recht bank van Leipzig te verschijnen, HEVIGE BRAND IN HET ZWARTE WOUD. Carlsruhe, 6 OogstEen dorp van het Zwarte Woud is bijna geheel door brand vernield geworden. Zeven groote slapeihui* zen, waarin'de gansehe graanoogst geborgen was, zijn mede in de vlammen opgegaan. NIEUWE AANSLAG JN EENEN TREIN. Parijs, 6 Oogst. Heden worgend, rond 4 ure, werd een Zwitser, M. Hebner, in den sneltrein Den Haver-Parijs, tusschen Eglise Chantelóup en Maureeourt, door een bandiet aangevallen. M. Hebner verdedigde zich en een zijner vrienden kwam hem ter hulp. De kerel trok dan aan het alarmsignaal en toen de trein vertraagde sprong hij op de baan en nam de vlucht, DE TOESTAND IN I100G-S1LEZIE. Londen, 6 Oogst. De medewerker van Evening News te Oppeln, seint dat bij Ralibor eene Italiuansohe putroelje door eend gewapende boode, onder bevelen van een Bolschewist aangevallen werd. Een Italiaanse!) soldaat werd gedood en twee andere gekwetst. DE HONGERSNOOD IN RUSLAND. Wnrschow, 6 OogstDo minister van Builen- landsche Zaken heeft officieel medegedeeld, dat Polen bereid is mede te werken aan eena internationale aktie om de Russische noodlijdenden ter hulp te komen. Parijs, 6 OogstUit Londen wordt aan Le Petit Parisïen gemeld, dat Maxime Gorki aan de Lolschewistisehe afgevaardigden te Londen geseind heeft, dat het gouvernement der Sovjets de voorwaarden van M. Hoover aanvaard heeft. Het gouvernement der Sovjets heeft gevraagd, dat onmiddeüjlc een Amerikaanseh afge vaardigde naar Moskou, Riga of Reval zoo komen, voorzien van de noodige volmacht, om er met de Russische afgevaardigden verder te onderhandelen. RECHTBANKEN Boetstraffelijke Rechtbank v. Dendermonde Lasterende aanklacht. Zekere V d. H. Alfred, van Hofslade, die terecht slaat om den gcnzamd9n Van B... Henri, van Gyse- gem, bij de rechterlijke overheid, naar aan leiding van eene nalatenschap, van eene schrikkelijke misdaad le hebben beticht, welke na onderzoek valsch was bevonden, krijgt 300 fr. boet of 3 maanden gevang voorwaardelijk. Verdiende straf. Leopold Gh., slachter te Aalst, thans voortvluchtig, krijgt bij ver- stele zeven maanden gevangenisstraf en 126 fr. boel, voor openbare zedenschennis. De onmiddellijke aanhouding van den verdachte is bevolen. ZONDAGRUST. Zondag 7 Oogst zal alleen open blijven, van 's middags tot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. Renneboog, Nieuwstraat. M. Robf.rt VAN~DË LANOTTE, wis selagent, Esplanadestraat, 8, Aalst, ver zoekt zijne klienten, VOOR 22 OOGST de schalkistbons der Munlherstelling 5 t. h. 1918 vervallende op 1 December 1921, te komen neerleggen, voor de terugbetaling of vernieuwing zonder kosten. 8413 Belangrijke aftruggelarij Een valsche baron en barones aangehouden. Het parket van Dendermonde hfeeft de hand gelegd op twee behendige aftroggeki.ars die het vooral -gemunt hadden op oudheden, zooals schilderijen, zeldzaam poreelelnwerk, enz. toebehoorende aan Belgische kunstli f- hebbers Over eenigen tijd bood zich bij M. X.., rentenier te Aalst, een koppel aan, mot arislo- kralisch uitzicht, dat zich deed doorgaan voor baron en baronnes Minkentempel van Rotter dam. De behendige aftroggelam deden zich rijke verzamelingen van poreelein en zilver werk toonen, die M X... bezat. De zooge zegde baron bood zulke groote som aan, dat de eigenaar, er door aangelokt, de verkoop sloot. Vol eerbied en bewondering voor zijne nieuwe kennissen, bracht de rentenier M. X. zijne nieuwe vrienden in kennis met andere verzamelaars van oud-heden, wonende te Aalst. Aan een dezer bood de valscbe baron 100.000 fr. voor een naamloos tafereel. Onlangs berichtte de baron Minkentempel uit Rotterdam aan zijne nieuwe kennissen te Aalst, dat hij in zijn hotel eene kunstlentoon- stelling ging inrichten ten voordeele der krijgsvemiinklen en oorlogsweezen en vroeg de medewerking van M. X... Deze laatste vol vertrouwen, zond baron Minkentempel een lot poreelein van Sèvres, van China en Delfst poreelein, alles ter waarde van meer clan 25.000 fr. Inlusschentijd werden de onderhandelin gen voor don aankoop van voornoemd tafe reel voor 100.000 fr. tusschen M. X... en den eigenaar, wor.ende in den omtrek van Aalst, voortgezet. M X..., schreef daarover aan den baron, maar zijn brief kwam terug uit Rotterdam, met de melding Onbekend Daarover zeer ongerust verwittigde M. X.. de policie en de opzoekingen leidde tot de ontdekking en aanhouding van den u baron en de baronnes Minkentempel. De baron heet in werkelijkheid Johan Min- ken en is de echtgenoot van zekere vrouw Tempel. I)e baronnes die zijne minnares is, is afkomstig uit den omtrek van Brussel. Miitken, een beroep-oudheiukundige en aftroggelaar van de grootste soort, had al het poreelein hem door M. X... van Aalst, opge zonden, in Holland verkocht, waar men ge- lukkiglijk alles heeft teruggevonden. De vrouw, die in Belgie was teruggekeerd, werd opgesloten, daar een aanhoudingsman daat tegen haar, door heer onderzoeksrechter Geerinokx, vau Dendermonde, was uigevaar- digd. De valsche baron werd Donderdag avond te Rotterdam aangehouden. DIT IS TROOSTEND Elixir de Kem penaar stilt maag en buikpijn, Jacques Neefs Antwerpen. 2Ü373B GEVONDEN. - Eene brievenlcsch geld inhoudende. Terug le bekomen Vaari$tr. 9. TOMAAT &K0MW89 BANQUE CENTRALE DE LA DENQRE Belgische Schatkistbons 5 t. h. (Leening dei Aluiilherstellingjuilkeerbaar op 1 Dec. 1921 Gelijkvormig aan het koninklijk besluit van 30 Juli, kunnen deze titels of uitgekeerd of verwisseld worden. UITKEEBING. De titels "vier uitkeering gevraagd wordt, moeten vóór 23 Augustus 1921 ingegeven worden en deze alleen zullen ter uitkeering op 31 December 1921 aan vaard worden. VERWISSELING. De titels wier uitkee ring voor 23 Augustus niet gevraagd zal zijn, zullen verwisseld worden tegen nieuwe Sehatkistbons aan 5 interest, uitkeerbaar op 1 December 1926. De tegenwoordige dragers zullen het recht hebben bij de verwiss ling, aan de betaling eener premie in specie, vertegenwoordigd 5 fr. per titel van 100, 23 fr. per titel van 500 fr., 50 fr. per titel van 1,000 fr., 300 fr. per titel van 10,000 fr. ter vet wisseling aan geboden. Da renboven zullen zij natuurlijk recht hebben aan den koepon op 1 December aan hunnen litel aangehecht. De Banque Centrale de la Dendre ontvangt van heden af aan hare winketten de Belgische Schatkistbons 5% (Leening der Munther- stelling) heizij ter uitwisseling, hetzij ter uit keering. 8407 VERLOREN een gouden bracelet, gaande van St Jobakapel naar de Binnenstraat; 50 fr. belooning aan terugbrenger bij Judokus De Leeuw, Binnenstraat, 203 of bij Louis Schóüppe, Sl Job. 8434 RUBBENS OUDE GENE VER, word! overal gevraagd, is uitstekend fijn en goed. 7963 - Katholieke Volkskring St Jozèf Meulesohettestraat Af deeling Reizigersclub prachtige speel reis naar Namen en Dinant op Zondag 21 Augustus. 28 kilometers per stoomboot. Totale reiskosten 17 fr. Men zal nog inschrijven in liet lokaal Zondag 7 Aug. van 6 tot 8 ure. Vak- en Ambachtsschool St Jozef. Leergangen in Schrijnwerkerij, Meubelma kerij, Smederij, Mechaniek en Electriciteit» Dagschool gedurende vier studiejaren. Hoogere Leergangen Avond- en Zondag, lessen. Eindexaam der leerlingen van het vierds studiejaar van 14 tot 18 Sept. voor een bij zonder Jury samengesteld uit zeer bevoegde Vakmannen, Ingenieurs en Bouwkundigen, Uitreiking der diploma's. Prachtige Tentoonstelling van de werken der leerlingen der vier studiejaren op Zondag 11 en 18, en Maandag 12 en 19 Sept. a. s, Ingang vrij. Het volk moet er stroomen uil Aalst en omliggende gemeenten. Ingangsexaam voor nieuwe leerlingen, die met vrucht de lagere studies voltrokken hebben, op Zaterdag 24 September, om 9 ure (N. T.) Inschrijvingen worden van nu af aanveei'd bij Eerw. Heer Cyr. Demeester, Bestuurder, Dendermondschesteenweg, 18 bij M. André De Waegenaere, Technisch Bestuurder,Dirk Martensstraat, 3 en ook ten bureele der Ambachtsschool, Meblescbetlestraat. Schatkistbons 5 t. h, dei* Muntherstelling vervallende met 1 December 1921 worden ter vernieuwing of ter uitwisseling aanvaard in de Bankkantoor* Geeraerd Martens10, Albert Liénartstraai Aalst8401 DISKONTO- KANTOOR der Nationale Bank van België, te Aalst, Diskonto intrest Aangenomen wissels 5 t. b. Warenbrieven (warrants) 4 1/2 t. h. Niet aangenomen wissels 5 1/2 I. h. De leden van gezegd kantoor houden zioh alle werkdagen, om elf ure, ter beschikking der belanghebbenden, ten bureele KEIZERLIJKE PLAATS, 32 waar men aangaande voornoemde bewerkin gen alle inlichtingen kan bekomen. 207ft MARKTPRIJZEN VAN AALST Aardappelen, de 100 kilegr. 40,00 a 50,OQl Boter de kilo 00,00 a 18,00 Eieren het stuk 0,5® 140 Viggen9; per stuks 170 a 19Ö Kiekens het koppel 16,00 tot 20,00 Konijnen ?,PO a 3.BÖ Ossenvleescb met beenderen.de k.7$Ö 8,0u idem zonder beentn 00,0 a 8,QP Varkenivleweb >*00 a

De Volksstem | 1921 | | pagina 2