Godsdienst en AursrïkaansCiie ülcyBngssohiedssIs. Frankrijk ea liet Vatikaan Een veroadöi'iflï der Istergemsente- lijke VsreeaisSnn vau &3t Gemcen- teprsoneel. Te Lourdes De Pyreneeën De Iersche kwestie, XXVII» JAARGANG NUMMER 181 Ksrkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114— DAGBLAD 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0,58 Uitgever: J. Van Ncim-Bs Gbnnï Publiciteit buiten het Afrondieaement Aalst, zich to wouden lot bet Agentschap Havas,S, Martelaarpleu), le Brueeel8, Place de la Bourse, Parijs - en 6, Bream's Building-s Londres E.G.i ■>-jfisiiag. O II. Romanua Zon op 4,37. onder 7,16 Eers'.e Kwartier den 10 Wal verstaat ge door 't woord Vrijheid Wlitge daardoor bedui den dat de waarheid niet telt en de luensch vrij is van te denken en te zoggen al wat hem belieft Dat het good niet lelt en het iedereen vrijstaat to doen wat hij begeert Dat bet ge zag geen waarde heelt en de mensoli vrij is alle wet on allen wetgever te varloeien Dat men van of met God geen rekening moei houden en de- ineusch vrij is Hem .te aanbidden, ol -té lasteren ot te misprijzen? Dat de godsdienst van geen tel is en de njeiiEch vrij van te gelooven of niet te gielooven dat de ongodsdienstigheid Jezoiide rechten heeft als de religie sm dezelfde bescherming verdient Als iiet zoo is, dan is de religie de vijandin van zulke vrijheid want dan zou er op aarde heersohsn noch waar heid, noch valscbheió, noch goed noeh lcvvaad, noch God noch meester; dan leidt ze recht naar de twijfelleer, naar de zedeloosheid, naar do anar chie of wetteloosheid. De Godsdienst is de vijand der Vrijheid Zonder doekskens om te winden en zonder meer complimenten bij te feiten? Volstrekt niet w-aar, zulk gezegde en zulkci bevestiging. Wilt ge bewijzen Toen de katholieke godsdienst eerst aan do wereld verkondigd werd, dat geschiedde over 1900 "jaren, lagen de vier vijfden der menschon in sla- venbanden gekluisterd. En wat deed dan onze katholieke godsdienst Hij verkondigde het goddelijke Vaderschap, de eenheid van liet menschdom de algemeene broeder lijkheid. Hij schafte de slavernij af. llij scheidde do politieke macht van de godsdienstige macht door deze enkole woorden t Geeft aa:. Gesar wat den Keizer toekomt en aan God wat den Opperheer toekomt en zoo werden de gewetens van het rechtsge- zag van Gesar vrijgemaakt. Hij stelde dus de vrijheid in. Hij was de stichter der vrijheid. Meer nog deed Hij Hij redde do vrijheid door het toe- vluchtsrecht, door den gevangenen- alkoop, door de gilden. Hij redde de vrijheid des volks uit de dwingelandij der prinsen met scheidsrechter en toevluchtsoord voor de opkomendesamenlevingen te spelen. Hij reddo de vrijheid der burgers door do vrijmaking der gemeenten te bewerken, door de burgerlijke en politieke gelijkheid in de wetten te. voeren, door de hinderpalen weg te ruimen die do slaven van de vrije mannen scheidden. Zoo bracht hij samen en overéén al de rangen en standeu dei' maat schappij. De godsdienst is de vijand der vrij heid Maar hij is het die tegenwoor dig ten huidige dage de vrijheid van geweten, do vrijheid van den eere- dienst, de vrijheid-dar drukpers, de vrijheid vau vereenigingeii van onder wijs eischt. De prachtige leus van Garcia Morene is wel de zijne Vrij heid voor allen en voor alles, uitge nomen voor 't kwaad en de kwaad doeners. Ziedaar zijne zienswijze. Is dat niet effenaf de gezonde rede die luide spreekt Zondagochtend had iri den Nederlandschen Schouwburg, ie Gent, een algemeene verga dering plaats van do Provinciale Interge meentelijke Vereeniging van het Gemeente- personeel van Oost-Viaanderen. Deze vergadering werd druk bezocht door bedienden, policieagenten en veldwachters. Onder de aanwezigen merkten wij op de hh. Coppielers, senator G. D'Hondt, waar- nement voorzitter van de Nationale Vereeni ging van Gemeentebedienden De Crop, voorzitter van de Provinciale Landelijke Ve reeniging van het Lager Politiepersoneel Hoste, voorzitter van. de Provinciale Veree- nigiiig van Veldwachters; K. Buyens, voor zitter van de Provinciale Intergemeentelijke Vereeniging van het Gemeenlepersoneel van Oost-Vlaanderen. De It. Buyens dankte voorde talrijke op komst waarna de h. D'Hondt lezing deed van talrijke brieven van verontschuldiging van afwezige volksvertegenwoordigers en senato ren. Vervolgens zette de h. Buyens het wets voorstel Masson uiteen er vooral op drukken de dat, hetgeen de wet behelst, toch maar menschelij-k en rechtvaardig is. Zoowel voor den kleinsten werkman, als voor den hoog' sten beambte aan gemeentediensten gehecht moet het minimumloon worden toegepast De wet Masson welke de rechtszekerheid sal schenken voer alle bedienden en werklieden moeten zal aangenomen worden. Het is maar billijk dat diegenen die voor het rdgemaeue welzijn' werken, behoorlijk bezoldigd worden. M. G. D'Hondt lichtte op zijne beurt de wet Masson toe en deelde mede dat talrijke volksvertegenwoordigers voor de wet zuilen stemmen. M. Buyena las eene motte voor bestemd voor Kamer en Senaat, waarbij aangedron gen wordt op de aanvaarding van de wet Masson nog voor de ontbinding der Kamer deze motie in krachtdadige woorden gesteld werd eenstemming goedgekeurd. De vergadering werd opgeheven onder den indruk, dal bet gemeentepersoneel einde- ijk voldoening zal bekomen. JLiï ËJ 1?.' vervolg. Vanhemelen was steeds een ruw, boos aardig mensch, hij zal er gedurende zijne afwezigheid niet beter op geworden zijn. Ik dank u Victor, hernam Adolf van Leeuwendael kalm. Ik heb den man geen kwaad gedaan, en er beslaat dus geen reden om do politie opmerkzaam op hem te maken. Hij kan ihij geen vrees aanjagen. Wanneer bijechter eene ondersteuning wil hebben, zal bom die geworden. En nog iets, Victor Mocht dc matroos nog eens terugkomen, wijs hom dan d® deur, ik heb hem den dank dien ik hem verschuldigd was, vergolden. En ik wil dus niets moor met hem te doen "hebben. Heeft Lij u liet levq^gerod, Adolf vroeg Amalia. Neen, dat niet. ten minste niet recht streeks. Maar bij biold mij met geweld tegen, toen ik in do reddingsboot wilde plaats nemen, die terstond daarop voor onze oogen wend verslonden. Hij had mij buitendien gedurende do reis een dienst bewezen, en daarvoor vorderde hij nu zijn loon. Met citlka lieden kan men slecht onderhandelen wat rij zich eenmaal voorgekomen hebben meen :i zij te moeten volhouden Na ik heb met m afgedaan en hoop dat hij mij vor der niet meer lastig zal vallen. Waar wacht ge nog op Victor Ik wilde nog slechts vragen, of er in gespannen moet worden Jonge rssater geelood Dg 12 jarige Nestor Tevissen. wiens vader landbouwer is te Renlies, keerde te paard yan Soire Saint Gêry huiswaarts. Op een gegeven oogen blik sloeg h'et paard op de vlucht; de knaap kon zich in den zadel niet houden en viel, doch zijn linkervoet werd in den stijgbeugel weerhouden en in dien toe stand werd het slachtoffer een 20tal meters ver voortgesleept. De knaap, die opgenomen werd met ge kloven schedel en talrijke kneuzingen, is aan zijn vreeseüjlte wonden bezweken. Wat denkt gij er van, Amalia Het zal Ie Iaat worden, Adolf. Goed, dan ««abten wij lot morgen. De kamerdienaar verwijaorde zich, bet geen Lij had vernomen, voor zoover het den matroos betrof, billijkte hij volkomen. Baron de Mammout zal ons heden avond verwachten, zegde Amalia met een zecht verwijt. De graaf wandelde met de handen op den rug laDgzaam op en neder. Ik heb in bit park onder die schoons kruinen der oude beuken gezeten en ver vlogen tijden herdacht, hernam hij. leder uur komen er nieuwe herinrichtingen bij mij op en of ik nu wil of niet, ik moet er mij in verdiepen. Mag ik dele herinneringen eens afbre ken vroeg Amalia, wier hand ep de porte feuille rustte. De nieuwsgierigheid heeft In ij verleid, een blik in deze brievoDtasch te werpen, ik hoop dat gij er niet verstoord over zult zijn. Zij bezat geone geheimen, lieve zusier. - Wanneer ik een geheim had ontdekt, zcu ik het niet gewaagd hebben zulk een openhartige bekentenis af to leggen. Ik heb in de portefeuille meermalen een naam aan- gntroffon, den naam Julius van Heinert. De graaf was blijven staan, juist bracht Victor licht. Julius van Hemertherhaald® hij, hij was mijn jachtgezel, oen flink jager, maar on verbeter1 jk lichtzinnig. Zoocira bij eenige dollars in den zak had ging bij in een speel huis en meer dan eens was hij in gevaar wegene zijne twistzieke natuur dcodgesohov Bij een reis naar Lourdes hooren een paar uii6tapjo3 naar bet hoog® bergland. Er zijn er bij tienlallen te doen, het eene al mooier dan het andore, maar men bepaalt zich bij ©en tweetal en daarvoor kiest men dan de schoonste, namelijk Gavarnie en Caulerel uil. Dat is een toer van twee dagen. De naam Cirque de Gavarnie oefent op iemand, die ter sohole een Franse! bloemlezing ter haad kreeg met een litem riscb stuk in over dat circus, eene groote aantrekkingskracht uit. Men reist er heen per auto, langsheen de Gave, door de vallei van Luz en Argetès, wonderschoon en schil derachtig. Te C^rvarnie zelve neemt men ezels, om verder bijna anderhalf uur te rijd- tot het cirkus. Alvorens zoo ver te komen is men het Chaos doorgegaan, eene plaats waar opgehoopt liggen steenblokken huizen hoop die vanboven de bergtoppen zijn neergestort 't Is er woest en wild natuurschoon. Verderop gaat men door de bres van Roland, eene tamelijk Smalle engte, die de eenige opening vormt in dat oneindig groote circus van Ga varnie. De geschiedenis verhaalt hieromtrent dat Roland, toen LTj te Roncevaux, vlak ach Ier het cirkus, verslagen was, mot zijn leg- de sneeuwbergen overklom en in het cirku: terecht kwam, alwaar hij door de reuzenber- gen ingesloten was. Toon zou hij als versla- gene beproefd hebben zijn zwaard te breke; legen de rotsachtige burgen en o wonder eene bres geslagen hebben, zonder zijn zwaard te breken. Het bekende Framsc.he cpós Het lied van Roland heeft hier zijn oorsprong genomen. Wanneer men midden het cirkus staat, is men geheel van potsen omgeven, waarvan de minst hooge de 3000 meiers nog overschrij den. Da wanden van dazen reuzencirkel gaan bijna loodrecht dc hoogte in, roet af en toe oei.o terrasse waarop zomer en winter de eeuwige sneeuw rust. Uit een paar rotsen ontspringen watervallen 400 ii 500 meter hoüATen vallend bruischt het water een frissche lied, als wilde het zijn klanken in harmonie breugen uiet 't geweldig grootsche der natuur op ueze plaats. Op onzen terugtocht schoven dikke wolken voor de zon de sneeuw is niet meer -zilver- glinsterend en grijs wordt zijn kteur. Een storm is in aantocht. Dikke druppels kletsen tëgen-ona verscaiv&d® lichaam, terwijl oen bliksemschicht een stond weer hel de sneeuw doet glinsteren en de donder door de vallei rolt en in het cirkus van wand tot wand wordt geslagen en rollen blijft een wijle... De regen blijft neerstorten en onze klearan doordronken en terwijl wij ons zoo goed mo gelijk beschuiten, gaan de ezels hun cenvor- migen tragen gang van eeuwig lastdier. De uitstap van Caulerets schijnt bij hel begin niet grootsch noch zoo indrukwekkend als deze van Gavarnie. 't Is het lachend dal met zij» zacht zingende kleine waterlintjes die van de bergen zijpelen, en zijn riviertje wiens water blauw is als de wolkenloozc lucht. Maar van af Caulerets zelve moet men weer op een ezel ditmaal een muil ezel als een paard zoo groot. En al direkt bi gint de beklimming die wel drie uren duren zal. Stilaan wordt de natuur breeder, de bergen liooger en dg watervallen, die bier zeer talrijk zijn, tellen bij de mooiste ooit gezien. Ze zijn daarbij van reusachtige af metingen. Al maar door klimt het smalle pad en stampt ons trouwe beest op de bolvormige keien, zijn last omhoog torschend. De meeste reizigers gaan slechts tot de Pont d'Espagne waar naast de Cascade dc Cerisey de schoonste waterval is, omdat hier twee watervallen van ongekende ten te worden. In de nienwe wereld teit men geen men sch en leven een kwaad woord, al waren do beleedigingen ook nog zoo geriu. wordt meest met een kogel beantwoord. Van Hemert was bij al zijne goedhartigheid een gevaarlijk mensch, ik heb mij later van hem afgemaakt. Dat was wel het beste dat gij doen kondt, zegde Amalia, waart gij niet hem ver- eenigd gebleven dan had gij hem waarschijn lijk mede hierheen moeten nemen. Dat zou ik nimmer gedaan hebben I Adolf van Leeuwendael was bij deze laatste woorden aan de schrijftafel getreden waar Amalia voor zat. Wilt ge heden nog werken vroeg zij. Nog een uurtje, ik zou gaarne heden avond gereed zijn. Het is waarlijk noodig dat ik mij zoo spoedig mogelijk met de zaken op de hoogte breng heden was toch reeds een reizigers van een handelshuis bij mij om oude met onzen vader gesloten overeenkom sten te hernieuwen. De overeenkomsten moeten voor het huis ook zeer gunstig luiden. - Daar weet ik niet van, zegde Amalia, Papa heeft mij daar nooit iets van verleid, maar onze rentmeester zal u daarover ophel dering kunnen geven. Kan men hem het volle vertrouwen chenken - Ik geloof dut hij een eerlijk man is. - Bah, dan was hij een uitzondering. Ik geloof dat er genu eerlijke rentmeesters zijn, die hceren zijn allen oven listig. Gij moet hem op de proef stellen maar, hoogte, juist onder de brug elkaar tot een enkel samenvoegen en met een helseb ge brom vlak onder de brug heel diep hunne walersstorten. Die reizigers hebben ongelijk Wa it na dc Pont d'Espagne begint het mooiste dat we in de Pyreneeën zagen. I) weg wordt steil tils nooit te voren. Bijna een uur lang wordt er geklommen langs een kei pad en uw beest zwoegt en-zweel staods ver der, zijn last steeds schuddend en schokkend, terwij! de mooiste zaken voor en achteren naast u ligger., en geheel hoog boven u nog mooier en mooier ontwaart. Achter èeu berg uit; krijgt ge dan plots de schoonste aanblik welke we in de Pyre neeën kregenliet cirkus van Vignemale met midden in een tomiuitfg meer, bet lac de Gauba op bijua 1900 meter boogie. Hot cirkus is niet zoo volmaakt als dat van Ga varnie, het is zoo gansch ingesloten, er komt licht lusschen de verschillende bergkruinen door maar ook zijn 't rotsen niet eeuwigen sneeuw aks te Gavarnie. Heel in 't midden is het meer mei zijn hel blauw water, dat bij plekken blauwer ziet, nugelang de diepte vua het meer. Hier aan den boord van dit blauwe meer, v.aarop een paar bootjes varen, met achter in de sneeuwbergen, waarvan de Vignemale de hoogste is, en hoog boven in de hemel blauwe lucht een blijde zonae die gansch het landschap a!s met goud o verstrooit, kunt ge uren verwijlen en genieten en drooman van 't wonderschoon© wonder der natuur. 's Avonds als we te Lourdes terugkeerden en nog oven naar dn lichtprocessie gingen, stond de pic du J?r in liehtla.iie vlam. De herders hadden het gras in brand gesto ken om 't onkruid te dóoden. En bet groole kruis, dat boven op dion borg staat en 's avonds toeschijnt als een kruis dat in de wolken hangt, stond thans op dien vuurpoel. De prachtige indruk bij die processie op- edaan, en hierboven beschreven, word er og gröotscher door, Even voor den aanvang van een grooten bokswedstrijd in New-York, tusschen Joe Lynch en Pete Herman, gingen plotseling de lichten uit. In het bijzijn van 2000 personen, die voor de loketten stonden, om kaarten te nemen, drongen drie mannen naar het loket n. 13, waar de dure plaatsen verkocht werden hiel den den kassier een revolver voor eu ver dwenen met het geld, dat zij door hei lokei; hoen weghaalden. Hoewel er toezicht was van vijftig politie, beambten in uniform en vijftig in burger, wisten de dieven te ontkomen. In de duisternis sloeg een groot aantal zakkenrollers hun slag. Er ontstonden vecht partijen, die met veel bloedneuzen en ge- soheurde kleeren alliepeo. Slechts met moeite kon dc politie de orde herstellen. De nuncius van den Paus te Rambouillet Parijs, 3 Aug. Zaterdag morgend heeft de President der Republiek in plocutig ge hoor Mgr Ceretti ontvangen. Twee eskadrons huzaren met vaandel be wezen de militaiae eer aan den Pauselijken Bij het overhandigen zijner geloofsbrieven sprak Mgr Geretti de volgende redevoering uit Redevoering van Mgr Ceretii De gebeurtenis van heden is een geschied kundige datum van uitzonderlijk belang en het is vooral aan U, M. de President, en aan uw doorluchtigen voorganger, dat de eer toekomt hem voorbereid te hebben. Zijne Heiligheid, gedreven door die bijzon dere voorliefde, die zij altijd gekoesterd heeft k vind toch dat het eeu goed bewijs voor hem is dat hij zoolang bij ons is geweest. Dat bewijst voor mij niets, lieve zuster. Nu gij moet het maar weten, zegde Amaiia opstaande. Kan ik u later verwach- ten Gij zulttmij in mijn kamer vinden. Over een nur zal ik daar zijn Amalia lachte haren broeder vriendelijk toe en verliet de zaal de graaf zette zich opnieuw voor de schrijftafel eQ begon weder te werken. IV. De zuoht naar grootheid. - En zoojzie ik niet in, waarom mijn plan onuitvoerbaar zou zijn, sprak do bankier Schermbeek tot zijn zoon, terwijl hij pein zend de brieven beechouwde, die op de sier lijke schrijftafel lagen. Louise heeft ons gezegd, dat graaf vau Leeuwendael buiten- gcwoonjvriendelyk was, en datjiij ons zeker zal bezoeken het was waarlijk een gelukkig toeval, dat Louise den graaf op reis leerde kennen* Willem fronsde de wenkbrauwen, een wrevelige trek speelde om zijne lippen en zijne verstandige oogen rusten oen oogenblik toornig op den kleinen dikken heer, wiens hoogroode kleur en zinnelijke gelaatstrekken duidelijk te kenuea gaven, dat de bankier van hield de genoegens des levens en vooral die van een goed voorziene tafel te genieten. ieder moet in zijn stand blijven en zich niet Un koste van alios, daar boven willen verheffen, antwoordde hij, el» wanneer I^ouisa voor da roemrijke F ranse he natie, aunvaardd® met «ene levendige oldoening d uilnoodi* ging, haar door uwo regeering gezonden» overtuigd dut de herneming van diplomati sche betrekkingen, tusschen den H. Stoel ea Frankrijk ouderling groote voordeden tol gevclg zou hebben. Getrouw nan zijne Goddelijke zending wenseht de 11. Vader meer dan ooit mee te werken tot liet welzijn dor volkeren, dooe zijne pogingen voort te zetten vcor algeineena bevrediging en het inplanten van gevoelens» die do natiën groot en voorspoedig maken. Dit is, zonder twijfel, de reden waarom wij rond Zijne Heiligheid de v rlo/enwoor» digsrs vun d? meeste beschaafde iialiën ge schaard zien. Die uwer natie mocht er stellig niet ontbreken en wanneer ik de oanwelig heid van Frankrijk in het Vatikaan begroet, vorm ik wenscheti opdat al wat wij v. u. .pen van die gelukkige gebeurtenis werkelijkheid moge worden. Namens den II. Vader hernieuw ik do warmste wen ach en voor het heil en het wel zijn van Frankrijk en persoon ijk zu! ik, in de sfeer mijner bevoegdheid, i o:is inlaten om aan de vredesÜehtoode zending uitwer king te schenken, en om meer en meerM® handen vuil vriendschap tusschen Frankrijk on den 11. Stoel toe te halen. Antwoord van M. ftlilhrand. Ik heb het genoegen uit uwe hand dé brieven te aanvaarden waarbij Zijne Heiig* beid, Paus Benedictus XV, u aanstelt als nuncius bij de regeering der Rapubiek. De gebeurtenis van heden schenkt haren waren zin aan de beslissing, v. aardfior hel Frar.sche Parlement, toen het Staat ca Kerk scheidde, een regiem van vrijheid instelde dat aan de 'regeering toeliet mot de geeste* lijke overheden betrekkingen van holfel ijk heid, achting en wederzijd.ch vertrouwen aan te knoopen. li; ben r.svieid u te hoorea zeggen dat de Heili.e Veder gelukkige gevolgen verwacht \un de betrekkingen tusschen den H. Stoel en een volk dal immer» alles geofferd he ft voor het hooge ideaal van rechtvaardigheid ontler de merschen en vrede onder de vol keren. Iu de volvoering dezer ©dele laak, wier welslagen voor alle natiën van belang i'j is, zijn wij verzekerd dat uwe hulp ons niev zal te kort schieteo. Die broederschap der loopgraven heeft dc vijandelijkheden overleefd. Zij slaat niet op -I het punt van te verdwijnen om haar te be houden is het toegelaten te rekenen op don i- heilzame» invloed van hen die voorgeven de herders der zieien te zijn. Uwe Excellentie gelieve aan Zijne Heilig* heid de meest oprechte wenschen over to maken die ik koester voor haren doorluch- tigen persoon en voor den roem van haar pontificaat. En, u welkom heeténd in ons 1 midden, houd ik eraan te verklaren, dat noch de hulp van de regeering der Republiek» noch don ateun van hareu'President, u ooit te kort zullen schieten. Maar den vrede Dublijn 6 Aug. Men meldt officieel dat gelijkvormig de belofte door Lloyd George, de Britsche rogeering op alle wijze do stappen zal vergemakkelijken die er thaos gedaan worden om vrede in Ierland te bekomen. De regeering heeft besloten onmiddellijk en zonder voorwaarden al de Sinn-feiners parlementsleden ia vrijheid te stellen, dio tot heden nog gevangen of geinterneerd. waren. Een enkel lid, beschuldigd van moord, zal opgesloten blijven. Talrijke diefstallen. Uit Belfast worden talrijke diefstallen ge meld, die gewapenderhand gepleegd werden. nu reeds hoop koestert op den titel van gra vin, dan is dat een even dwaze als afkeu renswaardige hoop. Dwaas omdat zij zei! moet begrijpen dat graaf van Leeuwendael nimmer een huwelijk beneden zijn stand. Halt viel de bankier hern in de reden» Wanneer wij in de voorige eeuw leefden, dan zoudt gij gelijk hebben maar de tijden zijn veranderd. De adel heeft eon groot deel zijner heerschappij aan het goud afgestaan, en eene met goud gevulde kas weegt in onze dagen legen een adellijk wapen op. Graaf Adolf van Leeuwendael behoef! bij de keuze zijner toekomstige gade naai geen rijken partij te zien. Zeker niet, want hij is ryk, stemde de kankier toe, maar juist de rijken hechten zeer voel waarde daar aan. Bovendien moe. teuSwij ook in aanmerking nemen, dat Louise eene schoonheid is, ik durf wel zeggen, eene indrukwekkende schoonheid, geheel er vooc geschapen het grafelijke hui» te vertegen woordigen bovendien heeft pok het har! eene stem. Het hart herhaalde Willem en eene snijdende spotternij lag in deu klank zijner stem. De overeenstemming des harU»k wordt anders zoldeu herkend. De oudeheer bIoq? voor deu verwijtenden blik zijns zoons de aogen neder. Hart er verstand moeten natuurlijk, met elkande' overeen stemmen, zegde h^j En wat had |hot verstand tegen mijne vereeniging met Maohteld Koker na in t® breugen [Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1