Bs koaprsaool In BaslaniL De strijd in Kleln-Azië [kils! vergaöorl d9 Cppersta Raad Paspoorten voor Eogelan en Holland. Een Vredescongres te Luxemburg Nieuws Masïlngsa ia DuitscblauS Dijkbreuk in de Kempen Hei Marokkaanscü wespennest Erg euto-ongaval in Duitschland Stoutmoedige ijaadietjastreek Hij Parijs. De Juweelsn van de Russlsciie Vorsten Eene nieuwe Belgische nijverheid De gevolgen der droogte Döódslijk ongeluk In iist kamp vaa Elseubors. Do hulp der vreamda regeeringan. Vol.ens de Daihj Herald, die betrekkin gen heeft mei de Russische handelsdelegatie Ie Londen, heelt de sovjetcpuimissaris voor de buitenlandsóhe zaken draadlocs een nota gericht tot alle buileulandsche regecringen, waarin verklaard wordt dat de Russische regeering bereid is, hulp te aanvaarden, on verschillig. van welke zijde dia hulp ook moge tornen. De nota gééft te kennen, dat voor lierl noodlijdende provincies van Oost-Rusland, niet een bevolking van 18 millioen zielen, één millioen ton levensmiddelen noodi^ om aan de bevolking slechts een half rantsoen te kunnen verstrekken. Ook heeft de sovjetiegeering officieel de voorwaarden aanvaard van liet Amerikaanse!) relielcomiteit. De sovjetiegeering stelt voor, dal iemand met een volmacht tot onderhandelen direct te Moskou, Riga of Reval zal komen en daar de juiste voorwaarden zal mededeelen, onder welke hel Ancerikaansche reüefcomiteit liet werk kan beginnen voor de voeding en de jeneeskundige verzorging van één millioen Russische kinderen en invalieden. De ellendige (oostand. In de gouvernementen Samara en Saraiof tijn de velden zoozeer verschroeid, dat daar celfs de sprinkhanen uitsterven. De bevol king eet, wal er aan gras nog te vinden is. De Times verneemt uit Iielsingfors In verschillende dorpen sloten de bewo ners tich in hun huizen op en staken die daarop in brand. In de districten, die aan de dco~ den honger geteisterde streken grenzen, trachten de inwoners mei geweld den stroom van vluchtelingen te stuiten. De vluchtelin gen trekken overal plunderend langs en ver- spreiden typhus en cholera, waar zij komen. Volgens de bolsjewistische bladen zelf be kennen, sterven de kinderen bij tienduizen den. Rusland is een onmetelijk kerkhof ge worden, waar men, benevens de dooden, levende geraamten in massa aantreft. Kortom, bot is een toestand zoo vreeselijk, zoo hache lijk, dat do verstoktste harten er week moe ten door worden. Reutor meldt nog uit Helsingfors, dat Moskou omsingeld is door sterke militaire Bordons, die de aankomende massa's vluch telingen met vergiftige gassen moeten tegen- kouden. De officiosle cijfers. De Sovjeibladen publiceren |thans de to- laie cijfers in zake den hongersnood. Hieruit blijkt, dal in een gebied van 19 millioen in woners de oogst geheel is mislukt, terwijl i i acht districten met oen totale bevolking van ongeveer 20 millioen personen, de misluk king gedeeltelijk is. In totaal heersoht er dus hongersnood in een gebied met 48 millioen inwoners. De onderhandelingen voor hulpverleening. Het hoofd der Amerikaansche relief Association Waller Lyman Brown, is naar Riga vertrokken, om een aanvang te maken met do onderhandelingen voor hulpverlue- ning aan bet hongerlijdende Rusland Naar M. Brown verklaarde, zijn reeds ecnige Amerikaansche gevangenen door de Sovjelregeering op vrije voelen gesteld. Pest to St Petersburg. Volgens de Krasnaja Gazetta, is te Sint Petersburg hel eerste pestgaval waargeno- •aen. De binnenlandsohe hulp. lil alle-deel en van Sovjet Rusland, komt te Riga bericht, dat de bevolking met hart en ziel aan de steunbeweging voor de door den hongersnood geteisterde gebieden deelneemt, ïo Petrograd, dat zelf honger lijdt, hebben de metaalbewerkers een deel van hun voort- brengst, dat'voor den goederenruil bestemd was, bestemd voor het ouvernement van de Wolga. Overal worden concerten en schouw burgvoorstellingen gegeven, waarvan do foeele opbrengst vóór de noodlijdende bevol king is bestemd. Lenin nahr Londen Volgens uil Moskou ontvangen berichten" he^ft Lenin op aanbeveling-van zijn genees, heer besloten, voor zijn gezondheid eenigon tijd naar E>.geland te gaan. Zijn reis za! ech ter ook met politieke doeleinden geschieden. Lenin denkt tusscjien 15. en 20 Augustus aanslaande te zullen vertrekken Hij is voor nenious, qngeveer een week te Londen te blijven en daarna naar Schotland te gaao, Da eersto minister van Italic Rome, 6 Aug. M. Bonomi. Eerste Mi nister van Italë, die ook deelneemt aan de bespreking van den Oppersten Raad, heeft zijn vertrek ©en dag moeten uitstellen, daar de Italiaansdie Kamer zeer laai gezeteld heeft. M. Bonomi komt te Parijs eerst Maandag voormiddag aan. Het verslag der deskundigen Parijs 0 Aug. De geallieerde deskundi gen, belast met het voorafgaand onderzoek van de kwestie vao Upper-Silezië, hebben heden hun verslag nan den voorzitter de- -Conferentie overga reikt. In dit verslag zet rij uiteen tot welken uitslag hun werkzaam- beden geleid Hebben én over welke punten een overeenkomst KCirolfen werd. De rege ling echter van de punten van geschil, a!s- me<K.het eindbesluit in zake dn verdeeling van Opper-"ï5/r.".;ö wordt overgelaten a*u den Oppersten Raad. Een mljevula programma liet programma van oj besprekingen van den Oppersten Raad hlijit vrij beladen te i-ijn. Buiten de kwesiiöli van het zend' urd eüóg van liet, voiksstommipgs^ev^* zijn or nog do kwestie van de'opi.cuing der economicche dwan^ ia.ilregelon, de tolgrens, de belasting van 23' l. b. op den uitvoer, dc berechting der oorijgsmis.dadigers, de Klein Aziatischs kwestie'. Je luchtvaarlbeschikkin- geii Van hetverdrag vail Versailles, vooral ten aanzien van de toelating, welke san Duitschland gegeven werd met betrokking tot het houwen van vliegmachines ten be hoeve van de burgerlijke bevolking. Verders de voedselvoorziening van Rusland en ten slotte waarschijnlijk de financieel* toestand Van Oostenrijk. M. Lloyd George naar Parijs Londen, 7 Aug. Vergezeld van Lord Curzon en M. Nayashi met hun gevolg, is M. Lloyd George dezen morgeud naar Parijs vertrokken. De Belgische regeering heeft de eerste stappen gedaan bij de regeering van Engeland en van Holland ten einde de afschaffing te bekomen der paspoorten voor de Belgen die naar die beide landen reizen. Men weet dat men «een paspoorten meer noodig heeftom naar Frankrijk te gaan. Wanneer zal die flauwe grap voor Enge land en Holland een einde nemen Over de onderhandelingen, die aange knoopt zijn voorde afschaffing der paspoor ten zegt de - Libre Belgique dat men van Engelsche zijde reeds tot eene verbetering is gekomen en dat men binnen een min of meer korten tijd tot de afschaffing zal ge raken. Van Hollandsche zijde ontmoet ram echter veel-tegenstribbelen en een halsslarig wei geren om iets te veranderen aan den stand van zaken. Luxemburg, 7 Aug. Aan hel hoofd van het komiteit van het Internationaal Congres voor den Vrede, hetwelk van 10 tot 13 Aug. te Luxemburg gehouden wordt, staat M. Diederich, burgemeester van Luxnmburg. Morgen Dinsdag zullen de deelnemers van het congres officieel ten stadhuize ontvangen worden. Onder de deelnemers vinden wij vermeld M. Lnfontaine, voorzitter van het Interna tionaal Vredesbureau, te Bern, onder-voor zitter van den Belgischen Senaat. Van Duitsche zijde o. a. Helmut von Diplomatieke onthullingen. De vroegere secretaris van den keizerlijken Russischen gezant te Londen, von Siebert, heeft thans een boek met diplomatieke stuk ken betreffende de geschiedenis van de Entente-politiek voor de oorlogsjaren ge publiceerd. liet bevat meer dan 800 cijfer-telegrara- men, geheime berichten, geheime verdragen, particuliere brieven en officieele berichten, welke den tijd van 1908-1914 omvatten. In 21 hoofdstukken behandelen zij de poli tiek van Engeland en Rusland, m Perzië, Ö.-AziÖ, Gri konland, de kwestie van den Bagdad spoorweg, de Marokko-politiek, de positie van Italië in den driebond, politieke aangelegenheden betreffende den Balkan en Turkije en de beide groepen van mogend heden in Europa. De eerste publicatie van deze oorkonden werd in Maart van dit jaar door de Ameri- kaansche Hearst-pera begonnen. B j de aan kondiging werd medegedeeld, dat de Engel- sche regeering 1/2 mihoen pond sterling voor de onderdrukking der publicatie heoft geboden. De beraadslagingen van het rijkskabinet over de nieuwe belastingen zijn ten einde gebracht. De aandacht moet gevestigd behalve pp de verhouding van dë belasting óp suiker, brandewijn, verlichtingsartikelen, stekskens', bier, tabak, bacao, chocolade, kolen, automobielen, op de verdubbeling van de belas,ing op den omzet, terwijl tege lijkertijd de vrijstellingen bij in- en uitroei ingekrompen worden, al zal met de behoef ten van den uitvoerhandel rekening gehou den worden. Dan is er verder een wijziging van de belasting op de handelsvennootschappen. Deze zullen belast worden met 30 0/0 van hun gezamenlijk belastbaar inkomen. Op de Oprichting van maatschappijen op aandeden zal 7 0/0 belasting geheven worden. Het stelsel van de bèürsbdasling zal ver- eehVoudtgd worden, met verhooging van de belasting op effecten. Op aandeelen zal 6 per duizend gelieven worden. Verder is de mogelijkheid geschapen voor de belasting van den valuta-handel. Dit zal echter pas gebeuren als de economische verhoudingen liet zullen toelaten. Een ontwerp inzake vermogensbelasting beval verder een uitwerking van degedachlo van de heffing'in eens met progressief ka- ter, die van 0,05 0/0 zal stijgen tot 10 O/Ö voor vermogens boven zes millioen. Er is ook een ontwerp van belasting op de vermogensvermeerdering in den nauorlogs- njildeze belasting zul van 5 tot 30 per cent Ledragen. Vciatvrkiog naar Opper-k Iezi$ en van dejb;ek«i nog. De Vaart Antwerpen-Hasselt gedeeltelijk drooggelropen. De dijken van het kanaal van Hasselt naar Antwerpen zijn over een breedte van 20 moter doorgebroken tusschen Loopolds- burg en Balen aan Nethe. I>e schepen konden tijdig in veiligheid ge-' ■voiden. Nadero bijzonderheden out- 'Behendige ühruggelarij ie Antwerpen. De aftruggelaars bezigen nu en dan nog een oude ti-uk om menschen te pluimen en waaraan zekere snullen zich toch laten mee vangen. Ditmaal is het een Engelschman geweest met name Aston Morris, tijdelijk verblijven de in het Grand Hotel te Antwerpen, die zioh heeft laten beetnemen voor eene som van 13,335 frank, eene kleinigheid. Ilij was in kennis gekomen met twee land genoten, met wie bij in bet Café Suisse een glas bier wou gaan drinken. Na over het een en ander to hebben ge sproken, werd ovor Belgisch geld gesprokén. Ja, de Engelschman had Belgisch geld op zich watdcor de twee anderen «.vel moest geweten zijn. De twee andere hadden een ijzeren koffertje bij zich, gevuld met bank noten van 5 pond sterling, waarvan ze er enkele lieten zien. Het kwam zooverre dat deze laatsten het Belgisch geld van den eersten, zijnde eene som van 13,335 fr. in handen kregen en er mede naar de koer gingen, en omdat Aston niet het minste wantrouwen zou koesteren over de handelwijze zijner landgeneolen lieten deze het ijzeren koffertje achter. Wat er volgde kan men licht radeD. De twee met 13335fr lieten zich niet meer zien. Zij waren langs eencn afzonderen ingang verdwenen. Het ijzeren koffertje be vatte slechts wat oud papier, 4 valscbe Engeliche banknoten van 5 pond sterling en enkele oorlogsbrieijes zonder waarde. Voor allen troost kon de bestolene eene klacht neerleggen bij de politie. Een der behendige aftruchelaars noemde zioh sir Carne Rasels, woonachtig te Dau- bourg, Essex, Wo^dhill hij is glad gescho ren, 30 a 40 jaar oud, dragende grijze vil ten hoed. De andere noemde zioh O.Connor, rond de 05 jaar oud, hebbende gr ij zo knevels en bruine vilten boëd. De policie zoekt hen op. Ernstige toestand te Melilla. Men meldt uit Madrid De verdedigers van Melilla hebben alvo rens zïch over te geven hun barakken en bun vliegtoestellen verbrand. De troepen van Nador hebben zich overge geven en hebben hyn wapens en munitie'af gestaan daarna hebben zij zich te Melilla teruggetrokken hun gekwetsten meodragend Men is zonder nieuws over de colonne van eneraal Navarro. Men meldt dat al de Marokkaansche vrou wen die te Melilla in dienst der Spanjaarden waren en al de inboorlingen die te Centa en te Tetouan werkten, geheimzinnig en spoor loos verdwenen zijn na /crmoodelijk op aan dringen van den Har ka naar hun stammen teruggekeerd zijn. De toestand in den sektor van Melilla is ernstig. De Spaanscho hoogcommissaris, de generaal en de hoogerc officieren hebben een krijgsraad gehouden. De militaire toestand in Marokko is ernsti ger da:i iemand kan vermoeden. De Spaan- sche troepen hebben niet alleen het in 1900 bezette gebied moeten ontruimen, doch de RifKabylen hebben zich feitelijk van het geheele Spaansdbe gebied meester gemaakt, met uitzo dering van do stad Melilla, die zich met den steun der Spaansche Oorlogsschepen tot dusver staande heeft kunnen houden, doch thans geheel is ingesloten. Ook melden de laatste berichten uit Me lilla, dal de toestand veel verergerd is. Ander zijds wordt echter gemeld, dat generaal Berin geur de inrichting zijner colonne», om het offensief te hervallen, zoogoed als beëin digd heeft. De versterkingstroepsn verlaten Spanje. Incidenten. Ondanks de zeer strenge burgerlijke en militaire censuur in Spanje, hebben do in schepingen van de versteikingstroepen voor Marokko in verschillende Spaansohe havens tot pijnlijke incidenten aanleiding gegeven. Na het vertrek van de Valencia namen de voor Melilla ingescheepte troepen een vijaamlclijke houding aan. De komst van twee op ronde zijnde tor- pilleurs deed de kalmte terugkeeren. De bewakin? der Fran ach Spaanschegrens door de Spaansoiie ov .■.■heden is /.eer streng. e doorgang is verboden aan al dc jongelin. -on van 20 tot 26 jsar oud. De Koning roept ö3H conferencie bijeen. De Koning van Spanje heelt naar aanlei ding van de gebeurtenissen in Marokko^eifc aantal vooraanstaande politieke personen bij eengeroepen tol het honden van beraadsla gingen. Als de conige man, die in staat is den toe- stand te redden, wordt Maura beschouwd, die, wanneer hij /.ióh de medewerking van Gunrra zon kunnen verzekeren, op oen flinke meerderheid in het Parlement zou kunnen rekenen. Te Oudzzan. Het nieuws van het gebeurden te Mi lila begint door te dringen tot de bewoners van de streek van Oue'zan, en verzoekt, en ver oorzaakt' daar een koortsachtige stemming. De Benimi Stata hebben verschillende aanvallen beproefd, doet- deze zijn alle met ernstige verliezen voorden vijand afgest'gmi Alle nuodigc maatregelen zijn in de sticek genomen. De kolen van Navorro gered. Madrid, 7 Augustus. Volgens borichlen in ze''er mi. 'cr>s toegekomen, zouden ge neraal Navotra ca diens iroeoeu die zich te Herruit bebinden, koiteling te M iliia ver wacht worden. Naar het schijnt zou generaal Na\arroer in gelijkt zijn de vijandelijken troepengordel door te broken. Uit Meliila wordt aan jde Madriieensche bladen geseind datinboorlingen, welke in betrekking geweest zijn met de stelling Melilla het gerucht verspreiden üls zou generaal Silvestrè niet gedood zijn 1 hij zou door i!g Harku gevangen genomen zijn. Een persgesprek mat M. 'Maura. Madrid, 7 Augustus. Het onderhoud van den Koning nietY. Maura duurdö twee uren. Wanneer M. Maura bet koninklijk paleis verliet, verklaarde hij aan de journa listen Wij hebben niets te zeggen over eene ministerieele crisis aangezien deze niet staat. Op de hoogte gebracht der ernstige gebeurtenissen van Melilla heb ik mijne meening te kennen gegeven mijne zending volbracht zijnd©, verlaat ik thans Madrid. De Turksche aftocht. Angora door de Grieken bedreigd. Konstantinopel 7 Aug. De Kemalisteo maken, naar gemeld wordt, aanstalten om Angora te ontruimen en zich op Cesarea terug te trekken. Het Grieksch offensief wordt hervat. Londen 7 Aug. Na een stilstand van acht dagen zal volgens Grieksche berichten het offensief hervat worden. Het naaste doel is Angora to bezetten. Alle bevoorradings diensten werden naar Eski-Sjebir overge bracht. De Turken gelooven echter aan dat offen sief niet. Toch spant het hoofdkwartier van Kemal Pacha buitengewone pogingen in om het Kemalistisclie leger opnieuw in te richten en alle passen in don omtrek van Angora te versterken. Geen ontruiming van Ismid. Konstantinpel, 7 Augustus. Ingekomen berichten uit Klein-Azië logenstraffen ten stelligst© het gerucht aangaande de ontrui ming van Ismud en van het schiereiland Kod- jali, door de Turken. Uit dezelfde bron wordt gemeld dat het Kemaliscke leger, van een voorgenomen ontscheping der G.iieken langs de Aksji- Sjibir- ust op de hoogte gebracht werden, de omgeving van de stad versterken en reeds hulptroepen en kanonnen opgezonden hebbel). Tragische huwelijksreis. De familie an den hoer de Re nesse, gou verneur van Limburg, is in rouw gedompeld geworden door een ontzettend ongeluk. Vóór eenigc dagen trad Mej. Maria Louisa de Rc- nesse, jonaste dochter van wijlen graaf Frit de Renosse, te Ëcrloz in den echt mot baron A. de Villenfagne en het jonge paar ging per auto op reis. Dezer dagen, nadat beiden jn eene kerk aan den Rijn de H. Mis hadden bijgowoond, zetten zij hunnen tocht voort en dc auto botste op een wagen mei 2 paarden bespannen. Een der verschrikte dieren vloog met de voorpoo- tan in de auto en verpletterde de jonge dame aan de zijde van haar echtganoot Uitdc Eapcncr Nadwichten vernemen wij een andere lezing van het tragisch ongeval De gravin de Renesse, die op het slot Bürresheim vertoefde, is op een verschrik kelijke wijze omgekomen. Met haar gemaal had zij de hoogmis iü do kerk van Maria. Laach bijgewoond en was per auto huiswaarts gereden. Tusschen Kottenheim en Thtir kruiste dc auto de kar van een slachter. De auto was zoo dicht voorbij de kar geschoten dal het paard een been afgereden werd. Het dier viel om op de auto, juist op de plaats waar de jónge dame gezeten was. Haar hoofd werd tegen een ijzeren spits gedrukt. Hel bloed drong in de hersenen en weldra was de dame een lijk. Boosdoeners vallen da tram naar Versailles aan. £Ukijs. 7 Oogst.— Gisteravond kwam de IrararLouvre-Versailles te Chaville aan, toen plots, bij de rue Guilleminot, vier kerels in de ie klaswagens drongen. Eerst werd de besiuurder, die zich hardnekkig verdedigde, bedwongen en duchtig afgeslagen. Reizigers die wildon tusschenkomen, gin gen op de vlucht, toen zij zagen met welke kerels zij te doen hadden. Dan verlieten de bandieten de wagens en weldra werden zij door de gendarmen van Chaville gevat. Men denkt dat het hier een wraakneming geldt. De vier kerels zijn allen woonachtig te Chaville. Twee van hen werden vroeger reeds veroordeeld. Eene vrouw werd tengevolge van het bre ken van een ruit, erg gekwetst. Men heeft te Konstantinopel vijf Russi- sobe kommunislen, waarlusschen eene vróuw aangehouden, die aan boord van de Polyxen uit Scbasjopol aangekomen waren. Zij hadden diamanten, platina, ver scheidene staven goud, gouden munt, ge- schenkpeunicgen van den ozaar, sigarenbui- zen met de wapens van de groot-hertogen, oorbellen, ringen, zilverwerk, dekoraties, gouden uurwerken en 17 1/2 pounds bol- chevistiscbe vlugschriften, in 't Grieksch en i'n 't Russiscg' opgesteld, in hun bezit. Dit alles werd in beslag genomen. De aan- gehou i bote .isler lwweren agenten voor den buitenlaijusclien handel te zijn. DE DRAMAS DER ZEE Een paketboot vergaan. Talrijks slachtoffers Zaterdag was de paketboot Alaska, uit Borthland (Oregon) vertrokken in bestem* miog yoor San Francisco. Aan boord bevon» den zich ruim 200 toeristen. Rond 9 ure 's avonds botste de paketboot op de Bluntsrotsen, veertig mijlen ten Zui* deirvan Eureka.. Twintig minuten later ver dween hei schip in de golven. De stoomer Anyosdie zich in de buurt bevond, kon nog twee reddingssloepen, waarin zich verscheidene schipbreukelingen bevonden opnemen. Ook een andere, onbe kende stoomer nam schipbreukelingen op. Verscheidene stoomers zijn naar de plaat* der ramp gestoomd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Door de golven verzwolgen De schuit Turenne van de Fransche haven Guilvanec bemand door schipper Louis Chariot, 53 jaar, zijn zoon Marcel, 19 jaar, zijn twee neven Etienne Baudry, 18 en Louis Guichaoua, 19 jaar, was op vischvangat uit gevaren in den omtrek van Concarneau. Het bootje werd door een hevigen golfslag om geslingerd en de vieschera zijn jammerlijk io golven omgekomen. Onlangs werd een nieuwe B'lgische nij verheid opgericht, naiuelgk het Vervaardigen van uurwerken, zooals deze die tot nog toe uit Zwitserland worden ingevoerd. De ondernemer is, naar het schijnt, op en top modern ingericht en kan onmiddelijk 100,000 stukken voor kleine slingers leveren aan prijzen, die, dank zij het koersverschil tusschen Zwitserland en België, veel lager zijn dan de tot nu toe ingevoerde. Acht dagen levend begraven Bij het boren van een tunnel voor de To« kaidospoorweg in Japan, werden door een instorting zeventien arbeiders lovend begra ven en bleven gedurende een week in dien hachelijken toestand. Toen zij werden bevrijd, waren zij nog tamelijk wel, ondanks het feit dat zij geheel van voedsel verstoken waren geweest. Dit kwam door het kranig optreden van hun voorman, die hen bad verboden zioh te bewegen om wilskracht te sparen en hen liederen deed zingen. Toen zij bevrijd waren, liet hij ben dadelijk blinddoeken, daar, nu een week van volslagen duisternis liet lelie daglicht hun oogén zou kunnen schaden. Gedurende hun gevangenschap schreef hun leider in een dagboek De eerste dag ging zonder gebeurtenissan voorbij. Wij trachtten teekenen ie geven, doch kregen geen antwoord. Wij hebben een vreesolijken dorst, doch zijn overigens zeer goed. Ten 10 ure 'smorgends hoorden wij het geluid van het boren van galen. Gaajüc vangst is Hinov», Men herinnerd zich nog den stoutmoedigen diefstal alhier in hel klooster van het Heilig Hart gepléegd. Mén weet hoe de dieven tij dens den nacht van 16 op 17 Juni j. 1. door middel van braak en beklimming in het klooster drongen, al de meubels openbraken, 't geld dat hen onder de handen viel wegna men en alvorens le vertrekken eten uit den kolder haalden. De policiecommissaris had het onderzoek ijverig doorgedreven. Dsn 5 dezeravonds zag hij in het Ninoofsc'ne station drie personen wier persoonbesehrij- ving overeenkwam met-die der vermoedelijke dieven, die den avond voor dsn diefstal achter het klooster gezien werden. De kommissaris liet de verdachten aanhouden, 't Zijn drie kerels uit Iloeselaere, rond de 20 jaar oud en die reeds voor zware dieflen en andere feiten verwezen zijn. Ze konden hun aanwezigheid te Ninove op den voor avond van den diefstal niet looohenen. Ze worden eveneens verdacht de diefstallen in de kloosters van bef ringen en Nederbrakel gepleegd te hebben. De gerechtelijke politie van Audenaerde zet het onderzoek voort. Steeds nieuwe onheilen Groote brand in de Jurawouden Een brand die den ganschen voet van de Jura (Fransch-Zwitseische grens) bedreigt, van Collonghes-Furt i'Ecluse tot Thoiry ver woest Zaterdagmiddag de bosschen aldaar. Daar de wind uit het Westen komt, is het werk der blusschers zeer moeilijk gemaakt. Doorgravingen worden gemaakt om den brand at te zonderen. Men denkt Coliongges te redden. De bewo ners van verschillende dorpen nemen hun voorzorgen. Van uit Genéve kan men zien hoe de brand zich uitbreidt. Thans woedt hij reeds ove< een oppervlakte van 1 km. breedte en 20 km. lengte. In het Belgisch kamp van Elsenborn, ii Malmedy, is or een doodeüjk ongeluk, ge beurd. Terwijl de soldaten bezig waren met zich te oefenen in do schijfscbieting, was de 70jarige Nicolas Nolles, landbouwer, aait den arbeid gegaan in een veld, palende ani) het kamp en gelegen in de gevaarlijke streek waar het verkeer tijdens de oefeningen ver boden is. Ondanks dit verbod was Nellèft toch op het veld gekomen. Een verloren ge vlogen kogel trof hem ih het hoöfd. De ou derling bleef op den slag dood. Het parke| van Verv'iei'8 is ter plaats een onderzoek komen instellen.

De Volksstem | 1921 | | pagina 2