Foor onzj Landbouwers Een aanslag van terroristen De hongersnood in Rusland Esne branlranip te Londen u He! Marokkaansch wespennest Een slachtoffer der Bolschewisten. Congres der Ciirlsten Mutualistan te Gent- Een slecht goiiouden overeenkomst. De veredeling ns voorgaand artikel zegden wij dat de veredeling misschien eenmaal de redding van *n**a landbouw zou zijn. De Beh t>7? K°,(It V00Plle nijverheid als voor den laudbou"^ beeft voor ge woonte niet zich toe te leggen het voort brengen van fijne produkten. Dit misschien om rode dat »gn« pwfaè dikwijle le wenscher, iaat. Doch de Belg is een schrandere werker. Waarom zou hij zich niet toeleggen op hel voortbrengen van puike produkten, van zui vere tarwe, zuivere rogge, enz. enz. Woaarom zouden wij niet in staat zijn, b. v. naar Frankrijk goede zaaizaden, ver edelt pootgoed te zenden zooals onze Noor der geburen liet bij one doen ©n aan welke vüoideelige prijzenwaarom zouden wij, niet alleenlijk in ons land, maar elders, veredelde hennen, zwijnen enz. verkoopen zooals Engeland het doel Wat wij voor onze wereldberoemde paarden gedaan hebben, kunnen wij ook volbrengen voor andere voortbrengsels van onzen bodem. Komen wij lot onze zaadveredeling terug. Wij zegden dal onze vrienden uit Wesl- Ylaanderen tevens 2 meineden van verede ling toepasten 1° De sta li. veredeling. 2* De massa ver edeling. De uitleg hunner doenwijze zal mis schien wat ingewikkeld schijnen, dooh, in dien men tot de toepassing overgaat, onder vindt men dat ze dood eenvoudig is. Nemen wjj als voorbeeld de veredeling van rogge en gaan wij hunne werking na. 1°) Stamveredelirtg. Men zoekt in een cchoon en gezond rogge-veld 2, 3 of 4 strui ken met schoon stroo en ongeveer 5 goed ge vormde en wel volzetle aren, lang regelrecht, boven en onder bijna oven breed. Do granen van eiken struik worden afzonderlijk geplant, zaadje per zaadje, in rijen op 20 cm. afstand en op 15 cm in do rijen. Elk perceelte van ongeveer 2m* zal indien mogelijk, van an fJbïe pereeelen en van andere roggevelden verwijderd zijn om door deze uiet bevruch ligd le worden. Dergelijk perceeltje is een •lilen-vdd. 2) Massa veredeling. Men bestatigd, ton der moeite, welk perceeltje de schoonste produkten zal geven. Op dit nu worde «pmsuw de schoonste struiken uitgekozen om er een perceel tueè te zaaien van 5 tot 10 aren, b. v. om genoeg zaad te bekomen voor de doening Dit perceel heet het vermenig- vuldigingsveld. Het wordt heel dunne ge laaid 60 tot 70 kg. per H. en zal kioohtans eeue groote opbrengst geven. De oogst van dit perceel dient als gewoon zaaizaad. Dit. gevaar bestaat nielbij de tarwe. Door deze methode heeft men te Vyve St. E. de opbrengt voor wat den roege betreft, schier verdubbeld en niet zclaen toekomt meo er 1500 tot 5000 kgr. per H. Deze rogge wordt aan schoone prijzen ge kocht door de boeren van andere gewesten en die zaden geven gewoonlijk uitmuntende oogsten, beter dan de Petkus enz. Overigens eij ontaarden bij lauge zoo rap niet. Voor aardappelen gaat men op overeen komstige wijze tc werk. In een gezond veld worden cenige prachtige struiken gekozen. t)e knullen van e ken struik worden op een ïliten-veld, afzonderlijk geplant, eene rij per fetruik gewoonlijk en de beste rijen dienen voor hel vermenigvuldigingsveld. Zekere lieden gebruiken voor het planten der zaadjes op het elilen-veld eene plank melende omtrent 3 meters in de lengte en 0,70 m. in dc breedte bezet met 3 rijen hou ten pinnen of tanden. Doch ieder doet het op de wijze die hem 't eenvoudigst schijnt. Wij houden ons volgaarne tot de beschikking van eenieder, voor verdere inlichtingen. Zaadbonden Het beste middel om de vere deling doen te lukken is het stichten van isaadbonden, zoodoende helpt men elkander, zoodoende ontstaat er eene edele mededin- jging. Welk is het doel dezer saadboudea f°) De inlandsche of vreemde geaeelima teerde soorten te veredelen. 2°) Onderlinge medehulp en inlichtingen aan de leden te versohaffen. 3°) De leden te beschermen tegen het toenemend bedrog. 4°) De voortbrengselen der Iaden ?erkoo< 'pon, niet als gebruiksware maar als zaadgoed. D. Bricout. TE FRAMERIES. Het parket van Bergen onderzoekt thans tene erge zaak. Toen de machinist der koolmijnen van Den Tempel, le Frameries, gisteren morgend fijn werk kwant hernemen, stelde hij vast dat men in eene barak gelegen naast de reachienkamer godrongen was. Daar had men een vat olie opongebroken en er de windas, dienende voor iet ophalen en neer laten der waggontjes, mede besmeurd had. De elektrieke motor, waarmede de winda: In beweging gebracht wordt, evenals den plankenvloer der barak, waren ook met olie begoten. Verder stelde de machinist vast, dat eene kas, waarin de vodden, bestemd voor het kuisschen van den motor, bewaard worden, -opengebroken was. De vodden, allen door trokken met olie, lagen over den vloer ver spreid on in ecu der vodden stak eene kar does baelonile springstof'in de mijnen gebruikt. Pt machinist verwittigde onmiddelijk den Ingenieur der mijn, daar hij zij no machienen niet dierf in beweging zetten. Men kon even wel spoedig vaclstelleo, dat niet aan de machieotn ontbrak." Üct parket.van Berden werd verwittkd en begaf zich dadelijk naar Frauit ries. Uit het onderzoek bleek al spoedig, dut de kardoes baeloniet n voortkomt van den diefstal verleden maand gepleegd in het magazijn der springstoffen, afhangende van den Belgischen prorDrnmingszetel, in de lokalen der Belgi sche kolenmijnen* Tot hiertoe kon men nog de daders van den aanslag niet ontdekken en men verdiept zich in issingen over de drijfveer der ellen', uigtj dsad. Algemeen denkt uien toch hier met een toeristen aanslag te doen te hebben. Onnoodig te zeggen dat de aanslag in de streek opschudding heeft verwekt. -V BIJNA EENE RAMP. Dinsdag morgend, rond 4 ure kwam een oederentrein uil Aarlen bestemd voor Ronet. )p de Luxemburgbrug te Namen, moest de trein stoppen daar hel signaal gesloten was. Toen hel signaal vrije baan aanduidde en de trein zioh in beweging zette, sprong eens klaps de fourgon, welke zich juist achter de locomotief bevond uit de riggels. Daar de trein pas aan 't rijden was, had het ongeval geene andere gevolgen. Ware de trein in normale snelheid geweest, dan zouden onge twijfeld een aantal waggons iu de Maas ge rold zijn. De goederentrein was met dubbele trek king, 't is te zeggen een lokomotiei aan den kop en eene sterke Amerikaansclie lokomo- lief aan het einde. Men veronderstelt, dat de achterste lokomotief wat te sterk aanzette en aldus den fourgon uit de riggels zal gelicht hebben. Na een paar uren werken, kon de fourgon terug op de riggels geplaatst worden en werd de reis voortgezet. vV Da ellendige toestand: Vluchtelingen in Polen toegekomen, spre ken allen van den hongersnood Ten Westen van Moskou is da oogst vrij goed, zeggen zij, doch in het Zuiden en Zuid-Weston staat het er allet treurigst voor. Dar.r is in het geheel geen brood meer. Zij leven er van gras, zaagsel, wortels, knollen, enz., en dit alles dragen zij zorgvuldig in de vouwen van hun lompen met zich mede. Sedert den winter heef', het in die rampza lige streken niet geregend en er zijn zulke diepe scheuren in den grond gekomen, dat men er den voet in kan zetten. Velen trekken ook naar Siberië, dooh zij, die de kracht daartoe niet meer hebben, zijn gedoemd, in den komenden winter den hongerdood te sterven. De pest. Talrijke steryevallen. Men jneldt uit Moskou, dat in de stad As trakan de pest steeds sterker om zich heen grijpt. Gemiddeld sterven er per dag 30 per sonen. De regeering heeft een groot aantal quarantaine-staties opgericht en de heele stad n een omtrek van 100 werst door Iroepei laten afzetteD. Afvaardigingen naar het buitenland. Een bericht uit Reval aan de Pajijzer Matin meldt, dat do volkscommissarissen besloten hebben, een drietal delegaties naar het buitenland te zenden. Professor Begteref zal aan het hoofd staan der delegatie, welke naar Engeland, Frankrijk en de Vereenigde Stalen zal gaan, Joffe zal zich met een delegatie naar Zwitserland Italië, Tchecko-Sloflsakijs en Polen begevei terwijl Loentjarsky ziel» bezig zal houden met Zweden Denemarken, Noorwegen, België en Nederland. tenine over den nood. De Morning Post meldt dat tijdens de laatste vergadering der volkscommissarissen Lonine een redevoering uitsprak waarin hij op de meest pessimistische wijze den ellen digen toestand uiteenzette, waarin Sovjet Rusland verkeert. Volgens de mee.ning van Leuine is het onmogelijk, zelfs met de groote hulp van hel buitenland, den toestand redden en te wachten tot de volgende lente. v/V* Bene bewogen luchtreis van Koning Albert. In oen poel neergedaald. Parijs 10 Oogst. Koning Albert van Belgie was heden namiddag per vliegtuig te Deauville opgestegen. Door een motordefect waren de luchtreizigers gedwongen neer te dalen en kwamen in eenen poel terecht, nabij Tancat ville (Den Haver). Een visschsr, die zich in de buurt bevond snelde toe en den Koning herkend hebbende, bood hij den vorst aan hem in zijn auto naar Den Haver te brengen. Koning Albert nam hel aanbood aan stapte in Den Haver in een hotel af, waarna hij dan later per boot naar Deauville terugkeerde. \/W Het lot van Navarro. Melilla, 9 Aug. Generaal Navarro zou nog altijd stand houden te Arroeït. De be voorrading geschied door middel van vlieg tuigen. Rondom Arroeït liggen 1300 Kabie- len. Nador wordt belegerd door 4000 Mooren Geen Spaansohe ministerkrisis Madrid, 9 Augustus. Maura heeft een onderhoud van twee uur met den Koning gehad. Na afloop daarvan heeft de staats man gezegd Wij hebben niet over de minis terieel© krisis gesproken, want die best a a niet. maar over de gebeurt nissen te Mglilli waaromtrent ik advies heb uitgebracht» iyani-.yggf;|!-jp-rr. m wang"*9'rmeoBisei DE KASBONS Het Staatsblad van Zondag kondigt aan, zooals gemeld in ons blad, dat, vanaf heden, de intrest der kasbons van 5 op 4 1/2 toruggebrac! t wordt. De minister van Geld wezen volgt daarin de voorwaarden van dd algemeene geldmarktoveral daalt de huur van hel geld; overal verlagen de banken van uitgifte den rentevoet van de korting, wat algemeen als barometer van den geldhandel aÈtmien wordt. Tegelijk toont de beurskoers der laatste eken, dat de Staatsfondsen meer en meet- in dc gunst kon.en. Met deze voordeden wordt de groote ver achting van het hernieuwen der bons van het muntherstel aangevangen. De voorwaarden ervan zijn gekend hela- lingsuitstel op 5 jaar, 5 intrest; belasting op eigen aangifte beperkt tot 2 °/0, onmiddel lijke storting van een premie in mu it van 7o- Kortom, een bon van 51. h. wordt ingewisseld tegen een bon die eigenlijk meer dan 6 t. h. waard is. Dit tweevoudig voordeel van een terugbe taling op een zeer kort tijdstip en van een inkomen aanzienlij;: hooger dan dit van geldbeleggingen van den zelfden aard, ver zekert aan den heer Theunis een schitte renden bijval. Weinigen zullen er voorzeker aan houden van het recht töt terugbetaling in loopenue munt, met het vooruitzicht op een minder winstgevende wederbelegging, gebruik te maken. Tr-jA ,-g i£=n—rifcac>3r-.gi- vnmmfBKmax verscheidene fabrieken, welke sene waarde hadden van verscheidene miljoenen, werd door de bolschewisten vermoord-pn ook zijne goederen werden in beslag genomen. Zoodra hij zijne bezittingen in Rusland verloren had, liet M. Edward Goujon zijn stal koerspaarden, vftilke hij ip Frankrijk had, verkoopen. Hij bleef evenwel op breiden voet leven, daar eene bank van Parijs er op rekenende dat hij wellich|s,eens terug in 't bezit zou ge steld worden van zijne eigendommen, hem een belangrijk maandgeld betaalde. Dasr de toestand niet opklaarde, staakte de bank hare voorschotten, en weldra bleef er M. Goujon alleen zijn prachtig apparte ment der Vereenigde Statenkaai te Nizza over. Hij verhuurde dit en nam zelf zijn intrek in een kelderkeuken van het huis. Dooh uu vond het appartement geen huurder meer en zag M. Goujon zich gedwongen eene bediening te zoeken om ziel» te voeden. Zoo ziel men uu het slachtoffer der Bolschevisten voorheen zoo rijk, zestien frank daags verdienen met hel bewaken van een kerkhof. Het wiidstroopersórama TE EIGENERAKEL Nadere bijzonderheden. Ziehier nadere bijzonderheden over het wildstroopersdrama van Eigenbrakel waar over wij gisteren reeds in onze laatste be richten melding maakten. Het was 2 1/2 ure 's nachts toen de slroo pers Jan Heymans, zijn zoon Louis en Zenob* Goossens met lichtbakken verrast werden op het goed van M. Timmermans. De jachtwachters lieten zich niet zien, dooh gingen zici) in hinderlaag leggen. Toen •troopers aankwamen, sprong de jacht wachter Beulens vooruit en kon verder Heymans vastgrijpen. De zoon Louis en Goossens konden vluch ten, waarop de jachtwachter Pierrel hen achtervolgde. 't Is dan dat dc zoon Heymans, het geweer van Goossens nemend, op Pierrot het schol lostte, dat deze dood deed neerstorten. De andere jachtwachters snelden hunnen makker Ier hulp, waarop de drie stroopers vlucht namen. Heymans vader en zoon hebben zich ze - ven komen gevangen geven Goossens is door de gendarmerie aangehouden. Het drama heeft iu de streek eene ge woloige opschudding verwekt. 25 miljoen schade. Een reusachtige' brand heeft gisteren mor gend te Stafford; in de Oostwijk van Londen de uitgestrekte boutstapelsplaats der firn., Gliltsen, de belangrijkste van Engeland, in asch gelegd. Deze brand was voorafgegaan door andere incidenten. De eigenaars' van de houlwerf hadden aangekondigd dat zij personeel te kort had den. Gisteren mórgend boden zich 5 tot 6000 werkloozen vóof de bureelen aan. Er waren er bij die reeds van den avond wachtten, om bij de eersten te zijn. Toen Dinsdag morgend de bureelen geo pend werden, w'eiden slechts een twintigtal arbeiders aangenomen. Zulks beviel de an deren niet en weldra werd do werf bestormd De ruilen der buroeien werden ingeworpen en de menigte zou juist de bureelen binnen dringen, toen bet geroep Brand 1 weer klonk. Inderdaad, op eenigen afstand van de plaats waar zich de werkloozen bevonden zag men vlammen opslaan. Zulke was vol doende om de betoogers onmiddelijk op de vluoht te drijven. Hel gevaar was groot ook want er lagen daar onafzienbare houtstapels welke door de langdurige droogte als solfer stekken ontbranden. Hel vuur verspreidde zich dan ook met ongehoorde snelheid. Bijna al de pompiersbrigaden van Londen snelden met hun meteriaal ter plaats, doch de brand stapel verwekte zulke hevige hitte, dut he hen onmogelijk was dicht genoeg te naderen om het vuur le bestrijden. Ook was er geen voldoende drukking op de waterleiding, zoo dat alles hen tegenging. Deriien haugaars waarin kostbare houtla dingen opgestapeld lagen zijn in de vlammen opgegaan. De schade wordt op meer dan een miljoen pond sterling geschat. De moord van Munckzwalm. Hel onderzoek Il.t parket i« allii.r nogmaals afgestapt om het onderzoek verder door te zeilen m de onlangs gepleegde moord op den persoon van Richard Gallant. Een landmeter heeft het plan opgemaakt van de plaats waar het drama zich afspeelde. Al de getuigen werden ter plaats geroepen en nauwkeurig onder - raagd. In eene partij haver ontdekte men ian ook nog een mes waarmede naar alle waarschijnlijkheid het slachtoffer werd afge maakt. De vermoedelijke dader, Omer Bady, blijft voort zijne onschuld staande houden ondanks de vele bewijzen tegen hem inge bracht. Hij blijttin 't gevang vud Oudenaerde opgesloten. Frankrijk en het Vatikaan. Onder deze hoofding werpt de Times een terugblik op de oorzaak eu de verschillende phazen van het geschil tusschen bet Vatieaan en het Fransche gouvernement, en op het afbreken van de politieke betrekkingen ir. 1904. Het blad iiaalt vervolgens de woorden aan, door Millerand tot den nieuwen nun tius, Mgr Ceretti, gericht, bij de overhandi ging van diens geloofbrioven. Wij, Frankrijk's vrienden, zoo besluit de Times zien met levende voldoening dat een geschil, waaruit zoovele moelijkheden zijn voortgevloeid, door de beide partijen op waardige wijze uit den weg is geruimd. Na vruchteloos eene plaats van kantonier aangevraagd te hebben, werd M. Edward Goujon thans bevvakor van het kerkhof van Caucade, te Nizza, benoemd. De zaak zou wellioiit onopgemerkt voorbijgegaan zijn, z$o deze nieuwe*bediende, vroeger geen der grootste grondeigenaars van Rusland ge weest was. M Goujon, in Rusland van Fransche ouders geboren, is thans 68 jaar oud. Ge durende een dertigtal jarèn kwam hij steeds den winter doorbrengen te Nizza. Hij was er goed bekend iu de iiooge kringen, was lid van het :feestk'ömiteit eu rijk als hij was maakte hij groot verteer. Toen het gouvernement der Sovjets aan 't bewind kraam, werd hij geheel len onder gebracht. Al zijne goederen werden aange slagen. Zija broeder, die eigenaar was van Zondag 1.1. 7 Oogst, richtte de Landsbond der christene Vereenigingen van Ouderlingen Bijstand in BelgiÖ, zijn tweede regionaal Congres in te Gent. Uit al de hoeken van Oost-Vlaanderen waren de afgevaardigden talrijk opgekomen; te 10 uur opende de voor zitter M. Moyersóen de zitting. Mej. Tratsaert (Oostende) brengt verslag uit over de Vrouwenmutualiieiten en bewijst de dringende noodzakelijkheid, overal flinke inrichtingen voor vrouwen le bedtten. E. H Eechout, Bestuurder van het Secretariaat bekrachtigt de bewijsvoering van de verslag geefster; hij toont hoe het ideaal te zoeken is in de familiemutiialileit, handelt over de noodzakelijke eeuheid in het werka.i en de rechten der vrouw in zake keus van den neesheer, en legt «en dagorde in dien zin neer. Het Congres drukt den wensch uit 1. Overal, in mate der mogelijkheid, d mutualiteiten op den voet der familieraulua- liteit te stichten of te hervormen en in te richten, zoodat haar de noodzakelijke zelf standigheid en onafhankelijkheid verzekerd word om in innig verband met de algemeene leiding, de bèlangen harer leden volkomen te kunnen behartigen; 2. In alle plaatsen eene krachtdadige wer- kiDg tot stand te zien brengen om de vrou wen bij onze inrichtingen van bijstand aan te sluiten; 3. Dat de wetgeving rekening boude va d5 onbetwistbare rechten der vrouw, en de toelagen voor den geneeskundigen dienst voor man en vrouw op gelijken voet bren gen, zoodanig dat, desgevallend, de toelage voor de vrouw aan de maatschappij, waar van zij deelmaakt, zou verleend worden. - M. Gabriel, voorzitter van Volksliefde Gent, verklaart zich ten volle eens met voor gaanden spreker en zal in naam en opverzoek der Vrouwenafdeeling zijner maatsehappij de dagorde steramen. De voorgestelde dagorde wordt met alge meene stemmen aangenomen. M. Moyersoeo brengt de vergadering kennis met de bepalingen van het ontwerp der sooiale verzekeringen krachtdadig ver klaart hij dat de bepalingen van overdreven staatsinmenging nooit door ons zulltn kun nen aanvaard worden. 's Namiddags goeft E. H. Esckhout ©enige uitleggingen nopens de wijzigingen der stor- tingswijze in de lijfrenlkas deze zullen in de Gids van den Ouderlingen Bijstand om standig worden gegeven. Daarna komt bij aan het woord om ons spreken over het Programma ran den Landsbond in breede trekken toonde hij ons de drie noodzakelijke factors der sociale verzekering van den Slaat. Daarna werd vol gunde dagorde door E. H, Eeckhout voorge steld met algemeene stemmen en toejuichio gen aangenomen. De mutualistep van Oost-Vlaanderen bij den Landsbond der Cristeue Vcreenigiogen van Ouderlingen Bijstand in Belgie aange sloten, in g-westelijk Congres te Gent, den 7 Oogst, yereenjgd Dat de niet gcwel'.igda tusschenkomst van den Staat, tegenstrijdig met het karakter eo de z-den van ons volk, de volkomen ontwik- eli 's* onzer werken van vooruitzicht en on- erRmsen bijstand zou bel tten, alle vrij© i 'i-T dooden, zware en nutleloote lastea >rzakeij, en daarenboven een gedurige lerlreiging voor de ware gewetensvrijheid blijven; 1. Teekenen krachtdadig verzet aan. tegen de bepalingen van het ontwerp der Commis* sie van maatschappelijke verzek' ringen, op deze staatsinmenging 9teunende, vooral wat aangaat de verbeurtverklaring van de restr* ven onzer herverzekeringskassen 2. Doen een dringenden oproep aan al de mntualistsn van Belgie om eendrachtig en vastberadend de rechten en de belangen on zer aangeslotenen te verdedigen. Erkennende Dat het noodzakelijk is de voordeelen der sociale verzekeringen aan al de loonarbeiders te waarborgen, bekrachtigen hunne bijtre ding tot bet beginsel der verplichte ver zekering, op voorwaarde dal de wetgeving waarborge 1. De vrije ontwikkeling der mutualiteiten met de waarborg der volstrekte vrijheid der aangeslotenen in zake keus der verzekerings instelling 2. De vrijheid der innerlijke organisatie van de maatschappij, onder voorwaarde zicli te schikken naar de technisch© voorschriften noodzakelijk erkend om ;dè belangen der "eden te vrijwaren 3. Het recht voor de plaatselijke mutuali teiten en de erkende Verbonden, den dienst der tegenverzekering in te richten, zonder verplicht te zijn zich bij eene oflicioele inrich ting aan te sluiten 4. Het recht voor de nationale Vereeni- ingen, in haren schoot de invaliditeitsver zekering in te richten, mits de noodiga technische waarborgen aan tc bieden. Bekrachtigen het programma van den Landsbond in zake sociale verzekeringen en ukken den wensch uit dat de Verbonden kraohtdadige maatregelen zouden nemen om de dagorde in algemeene zitting der algevaar digden van den Landsbond den 12 Juni 11., gestemd, ten spoedigste te verwezenlijken het inrichten van een bestendig Secretariaat in den schoot van het Verbond de herinrioh- ting dor lagere maatschappijen en hunne aanpassing op de tijdsomstandigheden de aansluiting bij den dienst van het Senato* riura hbt regelmatig verspreiden van ons akblid De gids van den Onderlingen Bij stand Steunen vooral op de noodzakelijke samen werking tusschen mutualiteiten en vakver- eenigingen en drukken den wensoh uit, in zoo korten tijd mogelijk, in elk arrondisse ment der provincie een bestendig comiteit zien tol stand te komen, samengesteld uit af gevaardigden der beide inrichtingen, en on der leiding der bestuurders onzer sociale werken, eene krachtige werking op dit ge bied mogelijk U maken. Het Congres wordt geheven om half vijf de talrijke deelnemers gaan huiswanrta onder den versterkenden invloed van de krachtige woorden en de edele idealen welke zij hedën vernamen. Eenige dagen geleden meldden wij, dat en in Itaüë tusschen fascisteu en communisten een overeenkomst gesloton was, waardoor een einde gesteld wordt aan de bloedige ichtpartijen. De Tempo en de Messagero melden nu dal er nieuwe konflikten ontstaan zijn. Te Trino is er een doode en 5 gekwetsten. In verschei dene andere lokaliteiten der provinciën Mo dena, Prato, Plezanza en Mantona zijn ook dooden en gekwetsten. De Tempo meldt verder nog, dat de com munisten het justiciepaleis van Ferrare heb ben in brand gestoken, ten einde aldus da dossieren betreffende de afgevaardigden Bo- ginkino en Zirardini te vernielen. Vier verdachte communisten werden aan gehouden. In het Parlement overleden Het Engelsch Parlementslid Thomas Win- tringham is schielijk overleden in de leeszaal van het Lagerhuis. Hij had een deel der zitting bijgewoond en had er zelfs verscheidene vragen gesteld. Hij scheen in goede gezondheid. Hij verliet de zitting om zijn ontbijt te gaan bestellen en, in afwachting dat men zou opdienen ging hij even de leeszaal binnen om een oogslag le werpen in de dagbladen. Daar sprak hij nog met verscheidene ande re Parlementsleden, toen hij schielijk een kreet slaakte on ineenzakte. Spoedig werd geneeskundige hulp bijge haald, doch allee bleef vruchteloos. M. Tho mas Wintringham had reeds opgehouden te leven. Do overledene behoorde tot de liberale partij. NOODLOTTIG UITSTAPJE Maandag namiddag was Alexander Dour- nant, van Ham-aan-Saraber, per rijwiel uit gereden. Dinsdag morgend was hij nog niet teruggekeerd en men vond in de Sambef, rechtover de voorloupige bureelen der ge meentediensten van Auvelais, zijn rijwiel. Onmiddelijk herinnerde men zich, dat Dour bant aldaar 's avonds te voren in be* dronken toestand gezien was. Peilingen werden gedaan in de Samber en weldra haalde men zijn lijk op. Men vermoedt dat de man door de ternis en gezien zijn dronken toestand, ih Samber móet gereden z\jn.

De Volksstem | 1921 | | pagina 2