Ds strijd tegea de ijandlotsn De hongersnood in Rusland. Eeae goede vangst te Mschelen Moorddadige ontploffing in Japan HOEVËBOUW Oe misdaad m een krankzinnige. Het Marokkaanse!! wespennest EEN MARTELAAR DER WETENSCHAP He! frankeeren van geïllustreerde postkaarten. Een aanslag tegen je Rothschild's Een zlnnelooze ln enn vliegtuig. ïiiitfaril I V-üMk: v!e levéren, geene kredieten openen. Deze bepalingen zullen echter geenszins den par- tlkulieren bandel belemmereo. Daarna onderzocht dc Raad het probleem dei bemiddeling. Ook tc dezer zake'w^rd men het gemakkelijk eens. Mot al geméén q Etemnieu werd volgende resolutie aangeno men. - Afgezien van de mogelijkheid om hunne bemiddeling aan te bieden, zijo de geal- lieerde Gouvernementen van oordeel, dat het oogenblik, waarop met kans van goe- den uitslag iels van dien aard zou kunnen worden gedaan, nog niet is gekomen. Oe Dardanelles De Raad heeft vervolgens een onderzoek aan de kwestie van de vrijheid der Dardanel- len gewijd. Van Engelsche zijde heeft men zich er over beklaagd, dat de Turken langs den Bosphoius door de Bolsjeviki van wa pens worden vóórzien. Daarom vroe^ men dat de Grieken van hun bant den Bosphorus voor hunne operation zouden mogen gebrui ken. De vertegenwoordigers van Frankrijk hebben daarentegen verklaarde dat iedere oorlogsdaad in den Bosphorus streng dient verboden te worden. Er zal nu bij de twee oorlogvoerende partijen een gemeen schappe- Üjken slap worden gedaan, om de vrijheid ■der Dardauelfeu te verzekeren. De namiddagzitting. Parijs, 10 Aug. De Opperste Raad kwam bijeen van 16 tot 19 u. 40. Hel eerste deel der zitting werd besteed aan de bespre king van de luchtvaart. Er werd besloten de kwestie te verzenden raar de militaire inlergeallieerde commissie van Versailles, die aangevuld zal worden door deskundigen. Deze militaire commissie rul een verslag uitbrengen, waarin de staat van zaken zal uitgelegd worden en voorstel len-zal bevatten betreffende de waarborgen voor de uitvoering van de bepalingen van Versailles. Na eene onderbreking, besprak men de kwestie der hulpverleening aan Rusland. De heer Briand pleitte voor een spoedig optre den ten voordeel© der noodlijdende bevol king. Hij stelde voor zich officieel aan te ■luiten bij de American Relief-Association. Lloyd George verklaarde zich hiermede eens. Hij wees op de groote moeilijkheid, die de taak zou opleveren, indien de Russische regeering de toelating niet verleent de hulp in te richten. Men zou er vooral moeten voor zorgen dat het graan, in zekere deelen van Rusland aanwezig, naar de andere vervoerd werd. De heeren Bononi voor Italië, en de verte genwoordiger van Japan voor zijn land, zeg den ook steun toe. M. Harvey steil zich ter beschikking der geallieerden oin alle inlichtingen over Hoo ver's, comiteit te verstrekken. M. Jaspur stelde voor eene commissie te benoemen. M. Lloyd George verklaarde, dat lord Cu iron, als onderkoning van Indië, daar eens meteen erustigen hongersnood te kampen had. Deze «ettb dan uiteen, welke maatregelen to.-n ge troffen werden. Ton slotte ging men akkoord D ii eene internationale commissie van hulp- Verleerling voor Rusland in te stellen. Ze zul morgen benoemd worden. J)e deskundigen voor de kwestie Silezië .nog niet klaar zijnde, zal de Opperste Raad ■erst Donderdag namiddag om i> uur verga deren. In de financieele conferentie De confercncie der ministers van financen Ier verbondenen heeft Woensdag namiddag hare werkzaamheden voortgezet. Het liep ever de verdeeling der eerste stortingen door Duilschland gedaan. De verscliillige elementen voor het opma ken der rekening, zooals de prijs der schepen der kolen, der mijnen van het Saargebied, w i den besproken. Donderdag nrorgend zou de bespreking voortgezet worden. Eene onderkommissie zal gelast worden met het opmaken der rekening der onder houdskosten der bezettingslegers 9inds den 1 Mei. VVN DE DRAMAS DER ZEE Een Fransch transportschip vermist Uit Loricnt woydt gemeld, dat het trans portschip - Prosper aldaar op 2 Oogst vertrokken, in bestemming voor Saint Malo. sindsdien vermist wordt. Men vermoedt dat dc kleine atoomer denzelfden dag vergaan is nabij de rotsen van Sein. Verscheidene lijken tonden opgevischl zijn in de baai van Audieroe. vV* IN HOOG-SiLEZIE Engelsche soldaten door Polen aangevallen Uil Breslan wordt aan de Vossische Zei- iung gemeld, dat Dinsdag eene bende Poolsche muiters bij Rosenberg de policie aanviel. Eene Engelsohe patroelje wilde tussckenkomen, doou werd ook door de Polen aangevallen. Verscheidene-Engeliohen werden gedood of gekwetst. Duitsche verontsohuldiginyen \Yij hebben gemeld, hoe eene Engelsche patroelje, nabij cenc huiszoeking gedaan op net kasteel van Potzanowitch, door eene bende Duitschers aangevallen werd. De aan geslagen wapens eu munitie werden den Engelschen ontnomen en verscheidene aan gehouden personen in vrijheid gesteld. De Duitsche gevolmachtigde voor Hoog Silezie, graaf Praohka, heeft zioh Dinsdag bij generaal Hennickcr begeven om er 'de verontschuldigingen van hol Duitscljgouver- nerncut aan te bieden. Maatregelen zijn genomen,, om de aange aiogen wapens en munitie terug aan do Engelsohe troepen uit te leveren» IN FRANKRIJK. Drie ter dood-varoordeelingan in twee dagen te Parijs. Het assisenhof der Seine'Schijnt zinnens te zijn met tien groven borstel eene kuisscbing te doen onder de bandieten. Dinsdag verschenen voor het assisenhof de genaamden Andrê Ledoré en Renéj Ragot, beticht van op 15 Januari laatsleden een stoker, M. Cocault, te Boulogne aangevallen en bij middel eener matrak gedood te hebben. André Ledoré werd ter dood veroordeeld en René Ragot kreeg eeuwigdurenden dwang arbeid. Woensdag was het de beurt aan twee andere bandieten Armand Fargues en Robert Ricard, die op 8 Juli 1920, in een villa der Orleanalei te Parijs, drongen en er de meid, Mej. Dutré vermoordden. Daarna plunderden zij de villa. De bandieten konden in Decem ber laatstleden te Alengou aangehouden worden wegens verscheidene diefstallen. Zg bekenden tijdens de ondervraging, dat zij de misdaad der Orleanslei bedreven hadden. Fargues voegde er zelfs bij dat Ricard de meid den hals had doorsneden, opdat zij niet zou lijden... Beide bandieten loonen zich zeer onver schillig. De advokaat generaal eischte de doodstraf te*en beide schurken en de jury antwoordde bevestigend op al de gestelde vragen. Fargues en Ricard werden dan ook ter dood veroordeeld. Verbond der Katholieke Kringen en Vereenigingen. Het katholiek programma. De afgevaardigden van het Verbond der Katholieke Kringen en Vereenigingen van België bielden Woensdag, in Pa tri a te Brussel, eene vergadering, onder het voor zitterschap van M. Segers, staatsminister. Aan 't bureel bevonden zich MM. De Bue en Houlart, kamerleden; Dubost, senator, en Rennert, sekretaris. De bespreking liep over de aanstaande algemeene kiezingen. Het was M. Houtart, volksvertegenwoordiger voor Doornik, die, in eene zeer toegejuichte redevoering, uit legde wat, volgens hem, het programma der katholieke partij, voor de wetgevende kiezin. gen van Oktober zijn moet. Dit programma, zegde M. Houtart, moet als hoofdpunt dragen de verdediging van de godsdienstige vrijheden, die door de andere partijen niet zullen geëerbiedigd blijven, moest de katholieke partij hare tegenwoor dige sterkte zien verminderen; het moet ook de verdediging van de veiligheid en van de eenheid der Natie bevatten, en op ekono- misch terrein, de strijd tegen de socialisti sche inmengingen, die zich nu reeds lucht geven in de wetsontwerpen betreffende de belasting op liet inkomen en de nationalise©, ring der nijverheden. Op 't programma moet ook geschreven staan de strijd tegen de uitspattingen van 't Ktatism en van het fouctionnarism, die, wordt er geen paal en perk aangesteld, den Staat naar den failjiet en gansch het land naar den afgrond zullen leiden. De Katholieke partij moet ook een progra- ma hebbon waar alles op voorkomt-wat den zedelijken en stoflel.jken vooruitgang kan verzekeren uitbreiding van het welzijn, bescherming der familie door het vrouwen- stemrecht en door de aanmoediging aan de talrijke huisgezinnen syndicale vrijheid en maatschappelijke verzekeringen, ontwikke ling van de ekonomische macht van het land en van hel koloniaal werk. Voorwal de oplossing van de taalkwestie aangaat doet M. Houtart een beroep op den geest van rechtvaardigheid en van verzoening van allen, doch hij verzet zich tegen het be strijden van den invloed der Franscho taal in Vlaanderen, tegen - zekere akkoorden en verbonden waartegen het verleden der katholieke partij in opstand komt en tegen het plaatsen van de taalkwestie op den eer sten rang. Over de kwestie der nationale verdediging heeft M. Houtart zich klaar en duidelijk uit gedrukt Het kiezerskorps, zegde hij, gaat voor eene gevaarlijke bekoring geplaatst worden. Zekere partij, ik hoop dat er maar ééne zal gevonden worden, zal'aan de kiezers zeggen De kazerne is geen gswe.ischt verblijf en zes maanden dienst is genoeg. Welnu, de katholieken zullen dat niet zeggen, zoolang de vrede niet verzekerd is. Duilschland zal alleen zijne verbintenissen houden, indien wij sierk zijn, 't is te zeggen indien wij over een stevig en goed opgeleid leger beschikken. Wij vragen ook dat men den dienstplicht zoo kort mogelijk zou ma- keD, maar wij bekennen ook de noodzake lijkheid voor het land al de opofferingen te doen, die het voor zijne verdediging noodig heeft. In 't begin der zitting hebben de afgevaar digden hunne vertegenwoordigers gekozen bij het Komiteit van het Katholiek Verbond, dat groepeereo moet Let Verbond der Ka tholieke Kringen en Vereenigingen, de Bel gische Volksbond, het Verbond van de Mid denstanden en dit van de Landbouwers. Werden benoemd MM. Berrjer, De Bue, Houtart, Ruzelte, Segers en Wasseige. Twee honderd slachtoffers Uit Londen wordt aan den Parijsche Matin geseind, dat er den 8 dezer in de munitie- stapelplaats van Herocbina (Japan) een schrik kelijke ontploffing heeft plaats gehad. Er zouden meer dan twee hónderd dooden en gewonden zijn, PRIu5 DES KONINGS in de verwoeste Gewesten Een aleaw Koninklijk besluit Uit het Staatsblad van 10 Augustus 1921 Artikel 1, Bij wijziging onzer besluiten van 8 April en 30 December 1920 a) Werdt het sluiten der lijst van inschrij ving voor den prijskamp voor den Prijs des Konings verdaagd tot 1 Oktober 1921; b) Zullen voor het beoordeelen door de jury in aanmerking komen al de hoevege bouwen die, hoe groot de oppervlakte van het bedrijf ook zii, op 1 Augustus 1922 ge heel voltooid zullen wezen, op voorwaarde dat zij gelegen zijn binnen den omtrek be paald bij Ons besluit van 2 Januari 1920; c) Mogen aan den prijskamp niet deeffie. men, de door den Slaat of voor gemeenschap pen gebouwde hoeven. Art. 2. De volgende onderscheidingen en premies zullen kunnen verleend worden A. Prijs des Konings, bedragende 25,000 frank, toe te kennen aan den mededinger wigns hoeve best zal beantwoorden aan de voorwaarden van den prijskamp. B. Aanmoedigingspremies a) Bedrijven van meer dan 10 hectaren 2 prijzen van 15,000 fr.2 van 10,000 fr.; 5 van 5,000 fr. b) Bedrijven van 10 heotaren en minder 1 prijs van 10,000 fr.; 5 prijzen van 8,000 fr.; 10 van 5,000 fr. en 15 van 3,000 fr. Art. 3. Uitgezonderd degene die den prijs des Konings zal behaald hebben, zullen de volgenden eene der in vorig artikel aange duide premies kunnen ontvangen, volgens de door de jury bepaalde orde van verdien stelijkheid 1. De mededingers, waarvan de hoeven gebouwd of in aanbouw zijn op den datum van onderhavig besluit. Het overleggen der plans is niet verplichtend; 2. De mededingers, die vóór 1 October 1921 de bij artikel 4 aangeduide plans tullen onderwerpen aan de jury. Degebouwen, uitgevoerd volgens de vooraf door de jury; goedgekeurde plans, zullen evenals de bij I. van dit artikel bedoelde ge bouwen, moeten voltooid zijn op 1 Augusli 1922. Art. 4. Bij de vragen om inschrijving voor den prijskamp, dienen de volgende stukken gevoegd a) Een groadteekening met aanduiding der windstreken, schaal 1/2 centimeter per met.; b) Plans en doorsneden, schaal 2 een li m. per meter, van het hoofdgebouw, de stallen, schuren, enz., met aanduiding der plaats van de aalputten, de regen- en poropwaterputtcn, de mestputten, met plan en doorsnede; c) Zoo mogelijk een perspectiefgezicht van, de hoeve; d) Een raming 'der kosten per gebouw, met beschrijving 'vfrn tfé te verwerken materialen en koStenden prijs per vierkante meter bouw; e) Omstandige aanduidingen betreffende het maken dar deuren en vensters, der be schotten en voederbakken voorde vee-, paar den- en varkensstallen. Het indïenep van die stukken is niet ver plichtend voor de hoeven,, gebouwd of in aanbouw op den datum van dit besluit. Een exemplaar van de plans en bestekken der geprimeerde gebouwen moet aan de jury overgemaakt worden. Belangrijke dicfstallenzaak TE AiïTWERPEN. De politie deed gisteren in een huis der vierde wijk eene huiszoeking en nam er tal rijke stukken kleeretoffen in beslag, die allen van diefstal vóbrtkwamen. Men beeft ter doen met eene bende waarbij vervoerders aangesloten waren. Deze gingen de waren aan de Zuidstatie afhalen om ze naar de dokken te brengen. Edoch onder weg hielden zij stil voor een zeker huis, wierpen een paar kisten waren af, braken die open, haalden er een tweetal stukken uit, nagelden de kisten weer toe en brachten ze aan boord. Het onderzoek wordt voortgezet en men denkt dat talrijke aanhoudingon zouden kunnen geb uren. De vluchtelingen. De Rheinisch Westfuelische Zeituny ver neemt uit Rigfc De vluchtelingen uit de streken, waar Me hongersnood heerscht, zijn onlangs onder militair hevel gesteld en ge dwongen tol het werken in de mijnen, de bosschen en brj de petroolbronnen. In Juli zijn 77,250 werklieden aan het werk gesteld en in Augustus zal nog een veel grootergetel gedwongen werklieden naar de plaatsen ge bracht worden, waar men van hun arbeids krachten gebruik wil maken. In 'I Al-Ruscische Steuncomfteit. Het al-Russische steuncomiteit is onlangs aan een streng bolslewistisch toezicht onder worpen, dat het gedwongen heeft do niet daartoe gekozen communistische leiders Litwinof en Krassin in het comiteit op te nemen. De sovjet-regeering tracht den invloed van de nietcommunisten te knotten. Litwinof is aangewezen voor de onderhandelingen over de steunverleening, welke weldra te Riga zullen plaats vinden. Maxim Gorki to Berlijn Volgens de Berlijner Borsenzeitung is Maxim Gorki te Berlijn aangekomen, om met de betrokken kringen besprekingen te hou den over de kwestie van den steun aan Rus land. Hij wil dit bereiken door persoonlijke onderhandelingen in oen aantal groote Duit sche steden. De Amerikanen in vrijheid! De New York Herald verneemt uit'London dat, volgens een besluit t:enomen door de S2vj*ta* Woensdag ot Donderdag al de Ame rikanen dié bi Rusland gevangen zijn, in vrijheid zuilen gesteld worden. Nog nloflwc plagen. De Daily Telegraph bericht dat oostelijk Siberiöi» retde door cholera geteisterd, thans geplaagd wordt door sprinkhanen en mieren, die de karig© oogsten der streek vernielen. De bevolking moet boomschorsen en bladeren eten. Hongerige benden rukken door de moerassen van Pinsk. In het noorden trekken zij over de grens rn maken zich meester van de bevoorradingen die onder hun banden vallen. Polen zou gaarne zijn grenzen sluiten, maar daar op dit oogenblik een millioen uitwijkelingen, na een afwezigheid van zes jaren, naar het va derland terugkeeren, vult die maatregel moei lijk. De Pest Volgens berioht uit Moscou sterven er te Astrakan dagelijks 25 tot 30 menschen aan de pest. In een omtrek van 100 werst houden troepen de stad omsingeld en sperren baar van de buitenwereld af. Er is gebrek aan geneeskundige hulp en medicamenten. In de stad on daaromtrent zijn gezond'neidstroepen bezig de ziekte te bestrijden. Ze zijn bijna geheel samengesteld uit mannen, die tot lan gen dwangarbeid in de concentratiekampen zijn veroordeeld. Voor elke tien dagen dat ze ter bestrijding van de pest werken, worden hun zes maanden straf afgetrokken. Voor 10 •lagen in hel ontsmettingswerk wordt hun een jaar straf kwijt gescholden. De Wolven Uit Reval wordt gemeld De honger drijft de wolven in Rusland tot in de dorpen. Volgens de Iswestia is er een congres van jagers gehouden om te overwe gen hoe men het best de wolven zou uitdel gen. In verschillende gouvernementen hebben tie wolven en beren duizenden stuks vee ver slonden. In Toela, waar vroeger weinig wol ven waren, zijn ze een plaag geworden. De 'Sovjetregeering zegt niet te kunnen helpen, daar zij jachtgeweren noch munitie heeft. Wanneet de bevolking uit hongerstreken vlucht, wordt ze gevolgd door zwermen wol ven en jakhalzen. Een vreeselijke misdaad werd Woensdag avond te Vorst ontdekt. In een huis der Franquislraat woonde de 46jarige weduwe Troulet, met haren zoon. Toen deze Woensdag avond van zijn werk kwam, bemerkte hij bloedsporen in de keu ken en op den trap. Een ongeluk vreezend liep hij inderhaast naar de slaapkamer zijner. ,ip.oeder en zag er een groot pak op het bed liggen. Het waren samengebonden dekens, waaruit het lijk der weduwe te voorschijn kwam. De ongelukkige droeg eene vreeselijke wonde aan de keel. Spoedig werd de pölitie verwittigd. Het onderzoek brabht weiara aan 't licht, dat de weduwe Troul'ot rond den middag het be zoek ontvangen had van haren neef, Nestor V..., onlangs uit het zinneloozengesticht van Doornijk ontsnapt. Daar er niets gestolen werd en nergens sporen van braak te vinden zijn, vermoedt men dat Nestor V.., in een schielijken aanval van zinneloosheid zijne tante zal vermoord hebben. Alle opzoekingen naar V... bleven tot hiertoe vruchteloos. Gevaarlijke toestand van generaal Navarro Uil Mad. id wordt gemeld Men rekent dat binnen een tiental dagen 50,000 man te Menilla zullen zijn en dat de garnizoenen van Qerta, Tetonak en Larrache met 30,000 manschappen zullen versterkt wezen. De opstandelingen hebben hardnekkige geleverd tegen de troepen die overblijven van-de kolom Navarro, welke zich heldhaftig verdedigen te Monte Arrui, niettegenstaande de overgroole verliezen. De toestand van generaal Navaro wordt echter meer en meer gevaarlijk. Vliegtuigen gaan met da bevoorrading voort; zij werpen vooral zakken met ijs gevuld, eenig middel om den dorst der belegerden te lesschen. Generaal Sylvestre zou toch dood zijn De Spaansche gezant te Tanger verneemt dat inboorlingen van stam tot stam gaan, het hoofd van generaal Sylvestre op eene piek dragend en zoo de rustige inboorlingen aan zetten zich in den strijd tegen de Spanjaards to mengen. Anderzijds wordt gemeld dat de aanvoerder der muiters, Abd El Krin gezien is geweest, drager tijnde van den zijden sjerp met gouden versiersels, welke gedragen werd door generaal Sylvestre. Daaruit be sluit men dat de generaal wel dood is. In het Luriboisiëre-gasthuis te Parijs, had eene ontroerende plechtigheid plaats. M. de professor Cunéo overhandigde, namens de rsgeering, aan M. „den doktor Vaillant, de rozet van officier van hst Eerelegioen. M. Cunéo herinnerde er levens aan hoe M. de doktor Vaillant, in den loop zijner studies van radiotherapie opvolgentlijk de vingeren der linker- en der rechterhand, een deel van den arm, heel den arm en ton slotte een deel van don schouder moest algezet worden. De heldhaftige geleerde heeft niettemin zijne gevaarlijke opsporingen voortgezet, en op bet huidig uur wil, bij aa nog nifit onder breken. Ean der aangehoudenen bekent eene diefte gepleegd te hebben te Erembodegem De Mëcbel^che policie is er in gelukt de hand te leggen op twee dieven de genaamden Onzia Desiré, 23 jaar oud, deserteur, wonen- de te Mechelen en Jan de Buyat, wonende Pierenstraat te Brussel. De kerels werden geknipt toen zij oen deel kleergoed, Zondag nacht gestolen bij M. Blommaerls, Kerkhoflei te Mechelen en dat zij verborgen hadden in eene weide aan Groote NIeuwendijkstraat hadden wegge haald. De dieven boden geweldigen tegenstand doch bleven niettemin iu handen der policie. Op het policiebureel ondervraagd, deden beiden weldra volledige bekentenissen. Onzia bekende onder meer, dat hij eene diefte gepleegd bad te Erembodegem-bij Aalst. De dieven aijn opgesloten. Sedert de laatste wijzigingen door het post- beheer ingevoerJ, weet het publiek niet meer hoeveel de geïllustreerdde kaarten móeten- gefrankeerd worden. Laat ons dit bier herin neren Voor het binnenland Met drie centiemen, wanneer de kaarten slechts vermelden de naam, het adres en hot handteeken. van den verzender en den datum der verzending bepalen. Met vijf centiemen wanneer de kaai*: slechts vijf woorden brielwisaeling heeft, buiter. het vermelden van den naam, het handteeken van den verzender en den datum der verzonding. In de Archives I&radxstesnummer van 21 Juli 1921, nr. 29, bludz. 115 staat het volgende Verleden week hadden onder een groe ten volkstoeloop de lijkplechtigheden plaats van M. Jodkowilz. Op den eersten rang be merkte men al de leden der familie Roth schild. Onze lezers zullen zich nog wel don anarchistischen aanslag herinneren waarvan hij slachtoffer was, toen hij een aanbevolen brief bestemt voor zijn patroon, baron Alfons de Rothschild opende. Wij bieden onze smartvolle deelneming aan de dochter van M. Jodkowitz en aan «iju schoonzoon, M. F. Schneider. Waarschijnlijk geldt het hier een aanslag gericht tegen de schatrijke Joodsche bam kiers en over welke door het Parijzer gereohl en door de bladen verzwegen werd. Frankrijk en het Vatikaan. In hel Vatikaan heeft het nieuws der har* lelijke ontvangst van Mgr CerroUi, da Pause lijke Nunciüs in Frankrijk, door M. Milte rand, President der Fransche Republiek, veel genoegen verwekt. Hei is een feit dat de betrekkingen tusschen Frankrijk en den den Heiligen Stoel nu duurzaam gevestigd zijn. 't Zal geen Combes meer wezen die er ooit nog zal in lukken eene afbreuk te ver wekken, welke, overigens, niet meer door het Fransche volk zou gedu d worden. Ook in vreemde landen ia men verheugd over de herstelling der betrekkingen tusschen Frank rijk en den Heiligen Stoel, getuigen er van de lofwaardige artikels die inde groote we relddagbladen afgekondigd worden aangaande de ontvangst van Mgr Gerretti. Stoutmoedige schurkenstreek te Elsene. Twee jongelingen boden zich aan bij M. X..., Graystraat, 20, en vroegen werk. Gebruik makend van een oogenblik dat zij alleen gelaten werden, braken zij de logii der huisbewaarster open, doorzochten de meubels en vluchtten met eene saccoche, ee e belangrijke som bevattend. Een werkman had het feit gezien en gal het noodsein. Na eene woelige jacht konden de dieven achterhaald worden. jEen hunner nochtans kon zich losrukken en ontsnappen. D§ tweede, een genaamde Frans B..., gebo. ren in 1894 en wonende te Anderleeht, Her zieningslaan, werd geknipt en in bezit ge vonden van het gerobberde goed. Hij werd opgesloten ter beschikking van den proku- reur des Konings. Zijn medeplichtige, een zekere Joris D..., zonder vaste verblijfplaats, beticht van talrijke diefstallen, wordt ieverig opgesocht. Gisteren steeg de luitenantvlieger Paul Bulman, van het vliegplein van South Faro- borough (Engeland) op in gezelschap van een waarnemer. Toen zij verscheidene dui zenden voet hoog waren, namen zij oxygeeD, om de ademhaling te vergemakkelijken. Er was echter een defekt aan het gastoestel en de waarnemer verloor het bewustzijn. De vlieger besloot dan neer te dalen, doch eene* klaps kreeg hij een geweldigen slag op het hoofd. De luitenant keerde zich om en stelde mei schrik vast, dat zijn gezel zinneloos gewor den was. Gelukkiglijk behield de vliegei zijne tegenwoordigheid von geest en kon nog, hoewel onzacht, aanlanden. Nauwelijks watt hij uit het vliegtuig geslapt of hij werd an dermaal door den waarnemer aangevallen. Verscheidene personen waren noodig om den zinnelöoze te bedwingen, 't Was slechte een grooté ïiiir later, dat 'dé man terug b&i zijn verstand kwam ëriverklaarde zich nietl meer te herinneren liji wat er Voorgevallen was sinds bij hét bewustzijn verloren had.

De Volksstem | 1921 | | pagina 2