Vergiftiging te Conticb. De hongersnood in Rusland GIBIO Het spookhuis te Rronlx (let Marokkaanse!) wespennest Es» dramatisch or.geiuh in da statie van Mechelen. Ds Rumeenscha strJectsu- üsen studenten van Antwerpss erMj Nlisiisleria m Landbouw. B langrijke paying tot aftrnagelari.i Laatste BsHctitssi pas® Telefoon üs pensioenen der geestelijken die front deden Sport STADSNIEUWS Grcote Tentooastelllag ^jaasE-irm Ijj trekken. Zijné Excellentie zegde, Jat op ooteniblik dat sommigen de revolutie in Iden, er in cub landejcen maar voo: negen Jugen>"?edse,voomad h<iqfond en dat in die omb^ndi«J,ieden hei Belgie w. behoort en sent pen van liet stadje is, is in zrjtl huis gebleven. De burgemeester, volksvertegenwoordiger Léon Mabille, heeft nu een besluit genomen ^aren zijn als in Rus als er go. oevyeest ling^D Bier zouden land Moeten wij er uil afleiden dat, noegzaau) voorraad aan voeusef ware, minister WauLrs niets tegen C*1') opstand zoude gehad nebben en wellicht nog e«n handje tot" de «omwenteling» hebben bijgestoken Voor too wreed aanzien wij onzen ouden, collega van de Peuple niet maar die beste volksmenners hebben van die uitdruk kingen die de deur open zetten voor alle ver onderstellingen, die, jammerlijk, door hunne toehoorders dikwijls geheel anders begrepen worden dan wij ze verstran. In alle geval, alles in dit incident van Den- «lermonde, bewijst dat de heer Wauters mis schien te laat de spreuk indachtig is gewor den dat, indien spieken van zilver ie, zwijgen waarachtig heel dikwijls van goud mag ge roemd worden. 4 Een zinnelooze W6rpt zich onder een trein Gisteren werden drie zinneloozen van Gheel naar Sl Niklaas vervoerd, onder do bewaking van vier verplegers.toezichters. Van Antwerpen in de statie van Mechelen aangekomen, ging eender toezichters nieuwe kaartjes halen. De trein van St-Niklaas staat buiten de statie, en de toezichters hadden de ainneloozea uit den trein van Antwerpen doen stappen. Toen de trein voortrijden ging, wierp een der zinneloozen zich onder de machien. De toezichter kon hem nog min of meer tot zich trekken, maar niet tijdig genoeg en de voot van uen ongelukkige werd onder de wielen veimorzcld. De zinnelooze ging verschrikkelijk te werk. Na een' voorloopige verzorging van Br Theugels werd het slachtoffer in een Rood Kruis-auto van het leger naar het gasthuis overgebracht. Dit ongeluk bracht veel opschudding teweeg. -vV^ opstanüe-^jnt samenscholingen van meer dan 5 perso nen veiL/IvJS Indien de klucht niet ophoDdt is het parket besloten huiszoekingen op groote sohaal te doen, want de opwinding onder do bevolking wordt waarlijk een gevaar voor de opcr.bsre rusl. De Rumeensche studenten aan het Hooger Handelsgesticht te Antwerpen verzoeken ons te melden, dat geen enkel hunner deel geno men heeft aan de betreurenswaardige inoi- denten in de Rumeensche legatie te Brussel. De heer Catargi, minister van Rumenië, verklaarde Dit incident is diep te betreuren en ik ben beschaamd voor mijn land; niettemin moet men het incident niet dramatiseerrn, al zijn er ook betreurenswaardigen feiten voorge vallen. De studenten hebben het hotel der legatie overrompeld, zij hebben mij bedreigd en dolen nu nog rond in den omtrek. En toch zijn zij in bezit van eenen Lrief van den minister van financiën te Bucharest, die de verzending eener provisie van 500.000 Ir. ter verzekering van den wissel meldt. Ik ben niet verantwoordelijk voor de ver traging in de verzending en in afwachting ga ik 16.500 fr. aan m'jne jonge landge- nooteo uitdeelen. Ik hoop dat zij geduld zul len nemen en de waardigheid van hun land niet verder zullen compromitteeren. De minister van Landbouw bericht ons, lat Frankrijk het uitvoeren van veekoeken «n veevoeder verboden heeft. De aanvragen om afwijking van het ver bod van uitvoer der veekoeken moeten, opgemaakt in vier exemplaren op een staat volgens reglementair model, gezouden wor den aan het Ministerie van Landbouw van Frankrijk, Office de renseignements agri- coles (dienst voor landbouwinlichtingen) rue de Vareune, 78, Parijs. De aanvragen be treffende bet veevoeder moeten overgemaakt worden aan hot Ministerie van Landbouw van Frankrijk door bemiddeling van hel Belgisch Departement van Landbouw. I doode. 3 personen in levensgevaar. Verleden week was op de hoeve der kin deren Hellemans eene koe ziek gevallen. N: eenige dagen verzorging door den veearts besloot m.n de koe af te maken. Het dier leed aan eene ontsteking van de gal. Het vlee&ch werd goedgekeurd en mooht ver kocht worden. De familie Somers bestaande uit vader en moeder, twee oude sukkelaars de vrouw is zelfs een wc-inig kindach en hunne twee kinderen kregen de ingewanden, lever, bail, enz. Volgens men vertelt moot Louis Somers overvloedig lever geöten hebben. Ook vrouw en kinderen hadden er van genomen. Korts ca het eten, werd vader Somers onpasselijk en ondanks al de zorgen des geneesheers, stierf hij kort nadien. De vrouw en een dei- kinderen verkeeren ook in doodsgevaar. Het ^parket is ter plaats geweest. liet schijnt dat de vleeschkeurder toe lating gegeven had het vleesch te verkoopen, doch bevel had gegeven, de ingewanden in den grond te delven. Het parket zal natuur lijk uitmaken, wie hier verantwoordelijk is. De bemoeiing van Fridjof Mensen Uit Chr-stiania wordt gemeld, dat Fridjof Naneen Woensdag near Riga vertrokken is, om aldaar met de Russische overheden be sprekingen te voeren omtrent het hulpver leen. Een overeenkomst getroffen. De heer Hoover seint, dat een volledig accoord te Riga lot stand gekomen is, betrek, kelijk de hulpmiddelen voor Rusland, Hel opstellen der bepaalde documenten, door de vertegenwoordigers van liet Amerikaansch "nulpcomileit en deze van de regeering der sovjets, kan nog een of twee dagen vergen; maar de maatregelen zijn reeds getroffen om schepen met voorraden te zenden van New- York naar Dantzig. TOMAAT GOMSKHVB* Van uren in den ronde stroomt de bevol king alle avonden naar Roeulx, waar de inci denten in 'l huis van M. Lebrun voortduren. Donderdag zijn M. Englebienne, onder zoeksrechter te Bergen en M. Wi«y<ns, sub stituut, ter plaatse gekomen zij hebben enkel de feiten kunnen vaststellen. Wie de keien, kasseien of fusées in hel lïuis werpt of schiet, van waar ze geworpen of geschoten worden, dat heeft men nog niet kunnen vaststellen. Donderdag avond, terwijl er duizendep xnonschen in den omtrek stonden en het huis vol gendarmen en policieageDten was, is ar weer een fusée in het huis terecht gekomen. Ditmaal meende men dat zij van het kerk hof kwam, en seffens trokken gendarmen en agenten, vergezeld van een polioiehond naar het kerkhof. Men zocht tot 1 uur 'a nachts en men vond niets, en zeggen dat dit spel nu al een maand duurt. In den loop van den dag van Donderdag sijn er drie fusées in het huis terecht geko men, doch driemaal heeft men het begin van brand dal zij veroorzaakten, kunnen uitdoe- ven. Al die gebeurtenissen werken op de ver beelding der bevolking. In alle geval Mad. Lebrun heeft zeer gevaarlijk ziek met hare kinderen het huis verlaten. M. Lebrune, die tot de socialistische partij Nog de aanwerving van vrijwilligers te Londen. Bijna drie étfizend personen, die ziel enschen op te geven voor liet Spaansohe vreemdelingenlegioen, schooien Donderdag samen voor het Spaansch^ consulaat. Zij stremden het verkeer, en overweldigden het personeel van het consulaat. Dit zond om policie, die de menigte uit elkaar joeg. Officieele mededeeling. De stelling van Sidi Amaran doorstond een tamelij hevig geschutvuur, maar dat aan de Spanjaarden weinig letsel veroorzaakte. Op de stellingen van Gabo en Agua werd eveneens gevuurd. De opstandelingen maakten zich meester van een belangrijken geneeskundigen buit, en van allerlei oorlogsmateriaal. De Spanjaarden verloren talrijke officieren betrekkelijk meer aanvoerders dao manschap* pen. Men seint uit Madrid dat 119 millioen pesetas buitengewoon# krediet opening ge stemd werden, niet het oog op den strijd in Marokko. V VN De oorlogsmisdadigers voor 'f ISuitsc.ro gerecht Eene verklaring in hel Britse!'.* Lagerhuis Woensdag avond sprak de procureur-ge neraal in het Lagerhuis over de vonnissen, die in de processen tegen de oorlogsraisria digers te Leipzig geveld zijn en welke men algemeen te licht heeft gevonden. Hij zegde, dat de opgelegde straffen volgens hel Buit- sche wetboek gerechtvaardigd waren. Hij gaf toe dat in de zaak tegen Muller de straf ten eenenmale onvoldoende was. Ten aanzien van een ander ge\al weos hij er op', dat het vonnis wel is waar licht vol gens den Brilschen standaard was, maar zwaar volgens dc Duitsche opvattingen, om dat slechts in zeer ernstige gevallen een ofii. cier of onderofficier tot gevangenisstraf ver oordeeld werd. Als iemand, die te Leipzig tegenwoordig was geweest, achtte hij het niet meer dan billijk te verklaren, dat het hof den oprech ten wensch had de waarheid vast te stellen. Hij betwijfelde of het ooit mogelijk was om van het standpunt van den aanklager uit voldoening te verschaften in zaken, die voor een buiteulandsch gerechtshof behandeld worden. Wat ook de uitslagen van de procetsen mogen zijn, men moet in het oog houden, dat voor de eerste maal in de geschiedenis der wereld het overwonnen land er toe ge bracht is eenige ran zijn eigen misdadigers te vonnissen. Het gerecht van het overwonnen land had in een zeker aantal gevallen enkele van zijn onderdanen schuldig gevonden aan wreedhe den en hen veroordeeld tot straffen, die, al mogen wij ze onvoldoende vinden, in ioder geval een smet op het eigen laud hebben ge worpen. Hij wenwhie op het oogenblik nog geen definitief oordeel overdo zaak uil to spreken. In ieder goval moet men niet vergeten, dat de Duitschers nooit meer zouden kunnen zeggen, dal zij zieh niet aan barbaa'rsche wreedheden hadden schuldig gemaakt, want de schuldigen waren door hun eigen gerechts hof gevonnist. Vliegongeval te Genk Twoj slachtoffers Te Genk bij Warsberg had een zwaar vliegongeval plaats. Korporaal-vlieger Joris Lamazern was te Genk geland om aan den heer HoebreclUs, opzichter in de koolmijn van Warsberg, een bezoek te brengen. De ISjarige dochter Lea Hoebrechts wilde met den vlieger een lacht toertje doen en nam naast hem in het vliabiuig plaats, dat weldra opsteeg. Plotseling verloor het meisje het hoofd en greep naar het stuur, met hvt on gelukkig gevolg dat de motor stil viel en de viiegmachien uit eene hoogte van 50 meiers naar beneden stortte. De vlieger en hel meisje werden zwaar gewond van onder het puin gehaald. Laatstgenoemde overleed enkele oogenblikken nadien. De vlieger werd in allerijl naar het Beiersch hospitaal te Luik gevoerd. Men vreest voor zijn leven. TE LIER. Deze week kreeg een inwoner uit Emt'.e- hem eenen dreigbrief, waarin gemeld stond dat hij Woensdag eene som van 6000 frank moest leggen onder den tunnel van den spoorweg, te Lier, met gruwelijke bedrei gingen, ingeval hij aan dezen eisch niet vol deed. De persoon Ier sproke was echter slim ge noeg de gendarmen hierover le verwittigen. Deze stelden zich onmiddellijk op loer en namen een jong meisje met zich, dat op ge noemde plaats moest spelen, terwijl een ledig pak neergelegd werd. Op een gegeven oogenblik komt een jong meisje onder den tunnel, en na een korte samenspraak, neemt deze het pak en gaat heen Voorzichtig achtervolgde bet eerste meisje da dievegge en verwittigde, naar over eenkomst, de wachtende gendarmen. Deze zetten de achtervolging voort en zagen het kind bij een genaamde G. binnengaan. De gendarmen traden de woning binnen en ontdekten aldaar bet koppel, dat den dreig brief had geschreven. Beiden werden in verzekerde bewaring gebracht en Donderdag morgond gevankelijk naar Mechelen gevoerdf. Het koppel schijnt niet aan zijn proefstuk te zijn en men hoopt door deze belangrijke vangst, nog andt.e wandaden te kunnen ophelderen. Auto-oi jeiuk t® SSessspst. Len auto van den ontgravingsdieuet had le Sempst-Laar, een ontgraven lijk opgeladen en benevens don bestuurder, had er ook een werkman van den dienst, met name Verslrae- ten, 35 jaar, wonende le Mechelen, plaatsin genomen. Ter hoogte vari'de brug gekomen, raakte het stuur van de auto onklaar en eer de be stuurder Icon sioppe i, ging bet voertuig de baan af en stortte in de diepte. De bestuurder is er zeer gelukkig mei lichte kneuzingen vanaf gekomen. Erger was het met den werkman V rslraeten. Daze v zoodanig verwond in den rug, dat genees kundige hulp moest verleend worden, en is daarna tot verdere verzorging naar zijne woning vervoerd geworden. De auto, welke ganach ontredderd in de gracht stak, werd. met behulp van paard en boeren, terug op den weg geplaatst. WERKSTAKING TE GENT. Gent, 20 Oogst Een nieuw konfiikt is uitgebroken tussooen bazen en werklieden in de katoennijverheid. Niettegenstaande het besluit hunner grieven aan de scheidskommissio voorgplegd is, zijn de werklieden in staking gegaan, om dat tnon hen 3 °/0 op hun dagloon wilde i fbouden. Het getal stakers bedraagt 10,000. Men denkt dat de werkstaking niet lang zal duren. OPHEFFENDE ZAAK TE BRUSSEL. Brussel 20 Oogst. Eene dame welke afge stapt was in een hotel te Brussel is aangehouden geworden en na onderzoek opgesloten. Zij is beschuldigd zich tijdens den oorlog aan de Duitsche spioendienst overgeievert te hebben.Deze beeft bekend.dé vriendin te wezen van een Belgisch raadsgsver bij het gezant schap te Stockholm, genaamd B., welke haar paspoorten verschafte.- Zij leidde een zeer kwistig loven en smokkelde alcool en diplomatische valiezen naar Frankrijk. De minister van Builenlaudsche zaken beeft uen raadsheer doen ondervragen en in het gevang opgesloten. SCHRIKKELIJK ONGELUK. .Charleroi, 20 OogstTussehen Gerpennies en Aooz, op dc lijn van Meltet, is een rijluig waarin zich drij damen bevonden, door hel op hol gaan van het paard, in een afgrond gestort. De drie damen schoten er het leven bij in. WERKSTAKING TE LODÉLINSART. Brussel 20. Do Libre Belgique ver klaard dat de werkstaking uitgebroken in de glasblazerijen te Lodelinsarl binnen 4 ol 5 dagen zal gedaan zijn. Het bestuur is er in geslaagd nieuwe werklieden aan te schaffen. ONTVREEMDING. Brussel 20 Oogst. Een nijveraar Silvain S. van Ouseghem, welke de Brussel was afgestapt, maakte daar kennis met een heer en een dame. Na ver scheidene dancings en bars bezocht te hebben, heeft men dezen om 2 uren des morgens op •enen dorpel le Laeken gevonden. Hij was ontlast van zijne portefeuille inboudonde 26.000 fr. Hij heeft het signalement derbedriegers aan de policie medegedeeld. IN FUILLIET VERKLAART. Berlijn 20 Oogst. Twee banken welke zich met paarden wedstrijden bezig hielden zijn failluit ver-laart. Zij verklaren zich in de onmoge* lijkheid be i; den te betalen. De Reichsminister heeft een onderzo -k bevolen. HET MEX1KAANSCH WESPENNEST. Madrid, 20 Oogst. - Eene officieele mede- deeling uit Melilla bevestigd dat Spaansche troepen verleden nacht de douars van het lort Loo hebben beschoten om de vijandelijke samentrekkingen te beletten. M., Van Caenegem had aan den noinistei de volgende vraag gesteld lu zake pensioenen aan Siaatsbedienden die front of gevangenschap deden, tellende jaren front of gevaugensch«p voor dubbel. Geldt die billijke gunst ook voor pries iers oud-gevangenen, zoo b. v. voor krijgs- aalmoezeniers, leeraars aan Staatsscholen, pastoors en kapelaars voor wat Staatsbezol diging betreft De minister antwoordde u Art. 1 der wet van 3 Juni 1920 spreekt - Wordt dubbel gerekend de tijd gedurende «lenwelken de door de Openbare Schatkist nezoldigde leden der geestelijkheid werden gevangen gehouden of weggevoerd wegens vaderlandsliefde of wegens weigering om in de uitoefening of naar aanleiding van de uit oefening hunner bediening, aan de bevelen der Duitsche overheid te géhoorzamen. WIELRIJDEN Oe Ronde van Belgie Oe 4a rit Hoboken-Oostende (138 kim.) Slechts 38 rijders vertrokken Vrijdag mor- uit Hoboken. Zooals wij reeds melden was Carols aan aan 't hoofd van t pelelon te Aalst. Ook te Gent was bij nog aan de leiding. Hij won er de premie en oogst'e veel bijval. Goovaerb wil kost wat kost alleen te Oos tende aankomen en tracht herbaalde malen te ontsnappen, doch vruchteloos. De anderen bijzonderlijk De Waele „en Vereist bewaken hem. Te Brugge zijn zij nog met vijftien in de hoofdgroep. Te Kuukke is dien toestand niet veranderd. Venuandel moet een band veran deren even voor Zeebrugge doch hij haalt hei peloton nog in. Te Blankenberghe tracht Halleux te ontsnappen doch Goovaerta brengt spoedig heel het peloton wederom bij Zoo komt men aan de velodroom van Oos tende. Op bet oogenblik dat men den velo droom binnenrijdt wordt Goovaerts omver geworpen door euii ougenoodigde wielrijder. De Waele rijdt eerst binnen, doch in de tweede ronde wordt hij geklopt dcor Mossol- ïne. Ziehier de orde der aankomsten": 1. MOSSELMANS Jean-Bnpt om 5 u. 4 m. 2. De waal Maurice, op 1/2 wiel. 3. Vernist Louis, op 1/2 lengte. 4. Carets Gaston, op 1/4 wiel. 5. De Bus8oher Alfred, op 1/2 lengte. 6. Rasqui Jozef7. Halleux Jules 8. Mottard Alfred 9. Goovaerts Charles 10. Van Migro Francois 11. Decorte Raymond; 12, SchmiU Waiiére 13. Vermandei Ach. 14. üuygen Ernest, allen wiel aan wiel, 45. Üierickx Alph. in 5 u. 6 m. 16. Van Bel Francois 5 u. 7 m. 30 s.; 17. CloascT Louis 'ii 5 u. 8 m. 15 s.18. Degelas Pierre, in 5 u. 9 m. 10 s.; 19. Gobaux Jules in 5 u. 12 m 20. Roland Pierre in 3 u. 17 m. De algemeen© klasseeiing. 1 DEWAEL (2 2 5 2) 11 punten 2 Vereist (9 8 3 3) 23 3 Mossel mans (8 13 11) 29 4 Mollart (1 3 17 8) 29 5 Goovaerts (13 3 2 (3) 9) 30 - 6 Carols (19 3 4- (3) 4) 33 7 De Bussche (48 3 8 5) 34 8 Decorte (16 1 9 11) 37 9 Huyghe (12 9 12 14) 47 10 Van Migro (10 11 14 2) 10) 47 11 Halleux (25 3 15 7) 50 12 Schmitz Walter (20 3 16 12) 51 13 Hendrickx (7 10 13 (1) 23) 54 14 Rasqui (36 3 10 6 55 t— ■15 Vermandei (35 5 713) 60 iö Gobeaux (11 12 25 19) 67 17 Roland (17 3 28 20) 68 18. Leballue (4 29 20 26) 79 19. Dieriokx (32 3 33 16) 83 20. Van Bel (29 20 23 16) 88 ATHLETISCH FEEST Heden Zondag, om 3 ure, in 'l Stadspark, Atbletisch Feest ter gelegenheid van den wedstrijd voor den Beker Luitenant Fritz Pape. Ingeschreven clubs: U. A. Brussel; E. F. C. Aalst; U. St Gilloise, Brussel; R. C. Brussel; St. Louvanisto, Leuven; U. Sp. Geeraardsbergen; G. Sp. Sohaerbeck. Mevrouw Weduwe Louis SANDERS- VAN DEN ABEEL, Kinderen, Schoonkin- deren en Kleinkinderen, bedanken de talrijke vrienden en kennissen voor de blijken van genegenheid hen betooud, bij het afsterven van hunnen teêrgeliefden Echtgenoot, Vader, Schoonvader en Grootvader, Mijnheer Louis SANDERS. Mijnheer Nikolaas FELTEN, Kinderen Scnoonkinderen en Kleinkinderen, bedanken de drijke vrienden en kennissen voorde blijken van genegenheid hen betoond, bij het afsterven van hunne teêrgeliefde Ëchtge- noote, Moeder, Schoonmoeder en Groot moeder, Mevra Jeanne-Marie MAMPAEY. MEDEDEELINGEN 'T LAND VAN RIEM neemt deel aan de Vluamsche Belooging van 28 Oogst te Brus sel. Alle eereleden worden dringend verzocht dit Vlaamsohe machtsvertoon door hunne aanwezigheid te steunen. Vertrok uit Aalst om 8,47 uur. Het Beatuur. Aan de bedienden van Handel en Nijverheid. Wij zijn van oordeel dat het nu meer daji tijd geworden is dat de bedienden positie nemen in den strijd welke bet chrislene leger uitvecht. Veel le lang hebben de bedienden alleen gestaan en hebben zij zich ook laten beïn vloeden door het woord onpartijdig. Vele bedienden zijn hoegenaamd niet op hunne plaats in onpartijdige organisaties, die on vermijdelijk leiden tot socialism. Om de bedienden van Aalst en omliggende in staat te stellen zich degelijk en goed te organiseeren, belegd het Bedienden-ayndi- kaat van Handel en Nijverheid gevestigd le Antwerpen, Korte Nieuwstraat, 44, eene L;roole openbare vergadering, op Maandag 29 Oo$st, om 7 uur, in het a Groen Kruis St Jorisslraat, 26, Aalst. Dit syndikaat is het sterkste en best inge richt van hoel het land en he ft reeds zeer veel goed gesticht voor de bedienden;: het kan reeds op vele lauweren bogen. Het vraagt niets beter dan zijne rrerkiog uit te breiden en zich ten dienste te stellen van de Aalslersche bediendenwereld. Alle bedienden zijn welkom en worden verwacht, daar sprekers uit Antwerpen het woord zullen voeren en het voordeel van dit syndikaat laten kennen. Vrienden, op post I Het voorloopig bestuur. ZONDAGRUST. Zondag 21 Oogst zav alleen open blijven, van 's middags tot mid. dernacht de dienstdoende apotheek van M. Ghysselinckx, Molonslraat. Oproep aan de Invaliedsn van stad en omliggende. Zondag aanstaande worden 3 makkers van Gijsogem, wior overblijfsels van aan de Yzerboorden naar hunne geboortestreek zijn ergebraoht, plechtig begraven om 9 1/2 u. Daar wij uitgenoodigd zijn aan die plech tigheid deel te nemen zoo doon wij een beroep op de leden onzer afdeeling zoo talriik moge* lijk op te komen. Vertrek uit Aalst om 8.27 ure. Namens het bestuur J. Van Neste. OUD-STRIJDERS. Alle Oudstrijders van Aalst worden vriendelijk verzocht, Mor. gen Zondag, om 8 ure te willen vergaderen ter statie, ora gezamenlijk zich te hegeven naar Gijscgem, ten einde er de liikplechtig- hedón bij le wonen van OÜdstrijders, wi«m stoffelijke overblijfsels naar hunne rustplaats worden overgebracht. Bestuur N, S. B. BINNEN KORT zijn ze daar Griep en Influenza. Geen beter behoedmiddel dan Samson Kina, Jacques NeefsAntwerpen. 29373G Middelbare en Hoogere Vakschool Meuleschettestraat, Aalst, onder toezicht van Staat en Provincie. Dagschool van 4 Siudiejaren Schrijn werkerij, Meubelmakerij, Smederij, Mecha niek, Paswerk-draaien, Eleolriciteil. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaaD, op 11, 12, 13 en 16, 17,18, 19 Sept. 1921, van 9 tot 12 ure en van 2 lot 6 ure. (Zondag 11 en 18, Maandag 12 en 19 tot 7 urê). In gang vrij. De leerlingen zullen werken den 12 en 13 September. Uitgangeexamen 14 en 15 September. Plechtige uitreiking der Di plomas dfin 19 September, om 5 ure. Inschrijvingen voor 1921-22, in de buree- len der school, Meuleschettestraat. TÓegangg- exaraen den 24 September. Met October a. s. herbeginnen de Avond leergangen der Nijverheidsschool in de Meu leschettestraat. De toekomst is aan den geschoolden Vak man. Van heden af worden de BELGISCHE SCHATKISTBONS 5 o/Ö Muntherstelling, om het even waar zij zijn aangekocht geweekt ontvangen door de Banque Centrale de la Dendre, 'l zij voor de uitwisseling, 'l zij voor de uitkeering. 8481 Bericht aan da Hcpplantera Ter gelegenheid van den janataanden Hopoogst herinneren wij aan de landbouwers dat de" COKE VAN HET GASGESTICH7 AALST de goedkoopste brandstof is die ze kunnen gebruiken. Zeer voordeelige prijzen veer grootc hoe- veelheden. Bureelen open van 7 1/2 uren 's morgen* tot 5 uren 's avonds. 8454 Nieuwe treinen. Van af 22 dezer rollen de nieuwe treioen. Aankomst Vertrek A. Aalst-Noord Lede Gherscamp Sohellebelle B. Sohellebelle Chersoamp Lede Aalel-Noord 4.26 4.29 4.30 doorgang 4.35 4.57 6.02 6.07 6.08 8.16 Xlieoplillo Stevens Wisselagwnt Ondcrwljsetr., 16, Aalst* Uitbetaling of vernieuwing der schatkist bons 5 t. h. 1918, vervallende den 1 Decem ber 1921, zonder kosten. Beleefd verzoek de titels voor 23 Augusti binnen te brengen om het even waar de stukken MgMchrëvep of aangekocht zijn. 8410

De Volksstem | 1921 | | pagina 2