Hel Syükaat van dsn Dood Nieuwe aanslag op den spoorweg Ds Boerenbond in 1920 De hongersnood in Rusland Bs strijd in Klem-AziS Het Marokkaanse!) wasponnest 'Ministerie van Landsverdediging. Terug uit Congo. H«t gp Halfaasst. Mesopotamia. De feesten der kronina van Fayeal. Een Mobomsdaansch feest ln Wallonië Franscli-ltaljaansclia plschügh&id Dy New-Yorksche politie heeft vijf ban dieten aangehouden, die deel uitmaakten een bende, welke weer een soort filiaal vjn een Italiaansch geheim genootschap. De - heeren Z-Uden in 5 jaar tijds niet blinder dan 17 moorden bedreven hebben en aan 31 moorden '«^rcréplichtig zijn. Da "bende stond b-kend onder haai' con currenten wegens de vlugge wijze, waarop zij haar modemenschen uit het rijk der leven den wist te doen verdwijnen en werd der halve bij wijz» van eere-titel met den naam The Good Killers bestempeld Het Itaiiaansche hoofdkwartier droeg den naam van het Syndicaat van den dood In den laatsten tijd, toen het dranksmok- kelen een meer profijtelijke operatie voor de bende werd, gaven haar leden het moorden en rooven er voor een tijdje aan. De bende oefende zulk een terrorisme uit, dat de politie nimmer personen bereid kon vinden om tegen haar te getuigen, zelfs als de misdaden, door haar gepleegd, op de openbare straat plaats grepen, zooals b.v deze week het geval was, toen twee moorden in het bijzijn van honderden menschen wer den bedreven. De bandieten, die thans aangehouden zijn, zijn echte desperado's. Twee van hen poogden, toen zij voor den politierechter genracbt werden, dezen magi straat een flinke lichaamskastijding toe te dienen, maar dit werd nog bijtijds voorkomen. Twee jaar lang heeft de politie jaeht op deze kerels gemaakt. Zij werden eerst inge rekend, nadat een Italiaan, uit vrees voor eigen lijfsbehoud, hen - verraden had. Deze man had van zijn thans onschadelijk gemaakte landgenooten de vriendelijke waar schuwing ontvangen, dat ze hem levend zou den roosteren ul£ ze hem te pakken kregen. Hij vond hel derhalve maar verkieslijk de p li lie in de 2aak te mengen, dan zich aan dit minder aangenaam lot bloot te stellen. I» FRANKRIJK. Mevr. Gahonau, wonende te Angers, bad te Montlugon plaats genomen in een trein voor Moulins. Ton de trein door een tunnel reed werd de vrouw die alleen in een kom- parliment zat, door een bandiet aangevallen. I e kerel wierp zioli op zijn slachtoffer zeg gende «Uw geld en geen kreet of pij zijl dood De verschrikte vrouw gaf den bavidiet haar geld en haar juweelen, waarna de aanrander van de voettrede van den in gang zijnd en trein op den weg naast de baan sprong. Bij den eei s en stilstand van den trein ging mevrouw Gahonau haar wedervaren vertellen. Er werden opzoekingen in den omtrek gedaan maar van den bandiet was geen spoor meer te ontdekken. Aankomst van do Albertville Maandag namiddag ten halt vier is de Bel gische sloomer Albertvillekapitein Leemans van Congo te Antwerpen aangekomen met 141 passagiers, waaronder 74 van 1® klas, 62 van tweede en 5 van derde klas. Tusschen de terugkeerende bevond zich de eerw. pator Bouvez, van de missie van Scheut. Hel schip had eene volle lading allerhande koloniale waren, alsook 286 kil. goud. Men weet dat er sprake was van twee olifanten die uit Congo zouden afgezonden worden iif beslemming van onzen Dierentuin, en dat de vertelling de ronde deed dat een dier olifanten door eenen neger, uit wraak op zijnen meester, gedood werd. Dit laatste werd aan boord tegengesproken. De °twee olifanten zullen met hel volgende schip aan gebracht worden. Hoegenaamd geen bijzonder nieuws wordt door de teru keerende passagiers medege bracht. Hst schijnt dat de negers van Kins- baba toch rumoeriger worden. Door de be woners dezer plaats wordt aangedrongen op eene verandering aan het ontwerp van den ijzerenweg van den Beneden Congo naar Ka- tanga die op 25 kilometers van deze plaats in aansluiting zou gebracht worden met de lijn Matadi-Leopoldville. Het verlangen wordt uitgedrukt deze aansluiting te Kins- haha, te doen plaats hebben. Do zwarten hebben in navolging van wat in Europeesche landen gebeurt, ook eene verhooging van loon bekomen. Zoo, bijv., •wonnen vroeger de metsers 25 fr. per maand, nu winnen ze er 80 fr. Daarenboven is de ^i-ïjst er geweldig afgeslagen. Toen over een jaar nog fr. 0,80 betaald werd voor een kilo rijst, is deze thans te bekomen aan 35 cen tiemen per kilo, met net gevolg echter dat de zwarten zich niet m-er met den landbouw van rijst willen bezighouden. De Manucongo», eenafdeeling der Grain Works (J'#, is voor goed in Congo ingericht, en aldaar gevestigde natiebazeo stellen bet opperbest. Hevige brand te St Nikolaas. Maandag morgend, rond 8 ure, brak een geweldige brand uil in de sohnur en stallingen van den landbouwer >ozef De Schepper, Lage Hokstraat, aan de grens van St. Nikolaas. De groote schuur van 25 meters lengte en daarbij het karrekot en geheel de oogst van meer dan 2 hectaren rogge, haver, enz. wer den de prooi der vlammen. Al de landbouwgerieven, 3 karren, waar- ouder eene nieuwe, 3 ploegen, waaronder tene Brabantsche, een splinternieuw zwingel- machieti, een wanmolenen ook een slier zijn in de vlammen omgekomen. Met groote moeite kon net paard gered worden gelukkiglijk stonden de andere dieron op de weide. /tfe pompiers van St. Nikolaas met de hulp der geboren gelukten er in bet woonhuis te vrijwaren. pompiers konden hunne darm- spuutn ïo hefij3leengelag van M. Scbuerders leggen, wat ve*! beeft bijgedragen tot het beperken van den hcvïg^n brand. De schade door verzekering' gredekt, wordt op 40,000 fr. geschat. Een koffertje met 600 fr. zijnde de spaarpenningen yap. den zoon, is insgelijks door het vuur verteerd. Het spoorwegverkeer is, op Halfoogst, buitengewoon druk geweest. Hier volgen de offioieele cijfers van het Noordstalion, te Brussel. Zaterdag 13 Augustus, 13 extra-treinen bij het vertrek 14 bij de aankomst 13 treinen kregen een voortrein 193.253 pas sagiers ontvangst 317.070.60 fr. Zondag, 14 Augustus, 11 extra treinen vertrek 10 dito aankomst10 voortreinen 192.120 passagiers ontvangst 235.881 fr. Maandag, 15 Augustus, 13 extra-treinen vertrek 15 aankomst 20 voortreinen 241 200 passagiers ontvangst 144.864.80 fr. Dinsdag, 16* Augustus, 10 extra-treinen vertrek 12 aankomst 5 voortreinen 168.825 passagiers ontvangst 139.133.50 fr. Woensdag, 17 Augustus. Ook zeer druk, vooral door den terugkeer der militair n met rerlof. Totaal, voor de 5 dagen, 937.998 passa giers 930.776.20 fr. ontvangst. Cairo, 21 Oogst. De kroning zal met overgrooten luister geschieden Men zaFer Persanen, Hindous, Arabieren, Kurden en zelfs Tartaren van den Kaukasus bemerken, met schapenvellen omhuld. Rijken en armen zullen verbroederen in banketten, waar de allerfijnste gerechten op gediend zullen worden. D feesten zullen drie dagen duren, gedu rende dewelke Bagdad versierd en verlicht zijn zal, zooals in den tijd der vroegere ka- lit's en der vertellingen van Duizend en éen Nacht. Men schat op 300,000 het aantal bezoekers die uit alle kanten van Mesopotamic zullen komen om de feesten der bekroning bij te wonen. Wij ontvangen het Verslag voor het dienstjaar 1920, van den Belgischen Boeren bond. De Z. E. H. Kanunnik Luytgaerens, die er de schrijver van is, mag met fierheid vaststellen dal de Boerenbond altijd meer en meer groeit en bloeit. In 1920 sloten zioh 272 nieuwe gilden aan, hetgeen het getal gilden brengt op 951, met 87.919 leden Zoo gaan wij, onder Goda zegen, naar onze 1000® gilde, naar ons 100.000® lid Het kan niet genoeg gezegd en herhaald worden dat do Boerenbond christen en ka tholiek is. Na den oorlog, in 1919, zette men iu 't Walenland een groote beweging op touw tol hel slichten van ONZIJDIGE landelijke beroepsverenigingen een oogehblik dreigde zij ook in 't Vlaamsche land door te dringen. Doch zij was, God zij dank, weldra overwon nen.. Onzijdigheid is geen plant van Vlaam- schen bodem. Dit bleek nog overvloedig toen de Boerenbond openhaar protest aanteekende legen de onzijdige zededeer van minister Destrée en proiesilijsten in het ministerie deed binnenslroomen. De werking van den Boerenbond is schier alomvattend. Om de leemte van het land en tuinbouwonderwijs aan te vullen werden in 1920, 2985 voordrachten en lessen gegeven. Buiten het weekblad De Boer verschenen vlugschriften en verscheidene boeken, onder andere twee werken van prof. V'liebergh. Bij de ministers is de Boerenbond meermaals in de bres gesprongen om de belangen der landbouwers to beschermen en voor wat liet geteisterde West-Vlaanderen betreft, tweemaal heeft Z. M. de Koning zelf hulde gebracht aan hetgeen gedaan werd lot her stelling der verwoeste gronden. Het Verslag van den Z. E. H. Luytgae- reus legt ons in het lange en in het breede al de bijzonderheden dezer werking uit, zoowel voor de algemeene werking als voor deze der afdeelingen. Den sohrnver en den Boe renbond zelf kunnen wij niet hartelijk genoeg geluk wenschen over al het goede dat in 1920 gesticht werd op stoffelijk, zedelijk en godsdienstig gebied. Ophefmakende zaak DeDuitsche bsspiedsleren de «Diplomaat» Men weet in welke omstandigheden een Belgische diplomaat van ons konsulaat van Stockholm, M. Edmond Bovy, aangehouden werd, ten gevolge der onthullingen van de Duitsche oorlogsbespiedster Francisca Pfis- torm. M. Bovy beweert ts goeder trouw bet paspoort afgeleverd te hebben en een slacht offer te aijn der boosaardige Francisca Pfis- lorm. Bijgestaan door zijn advokuat is M. Bovy Maandag morgend versohenen voor de raad kamer der rechtbank van Brussel, die moest beslissen over de al- of niet bevestiging van zijn aanhoudingsmandaat, M. Hayoit de Ter- micourt, substituut, eischte de bekrachtiging der aanhouding, terwijl de verdediger de goede trouw van M. Bovy pleitte. De raadkamer heeft zich bij het advies van den substituut aangesloten en de aanhouding bekrachtigd. Bovy ie in beroep gegaan tegen die beslissing. Een onbeschrijfelijke toestand. Turijn, 22 Aug. De Stampa krijgt over Riga nieuwe bijzonderheden over deft hon gersnood in Rusland. Te Petrograd kost het brood 8.000 roe bels per pond (330 gr.) De volkskomrais- sarissen hebben alle gezag verloren en de verbindingen niet Moskou zijn haast geheel onderbroken. Treinen met levensmiddelen worden onder weg geplunderd. Het dagblad Politiher uit Kopenhagen, verneemt uit Moskou, dat de metaalnijver heid in de Oeral-slreek volkomen stil ligt en dat de sprikhanen den oogst in Oost-Siberië vernield nebben. Voor het horstel van Petrograd en Odessa De Golo Rossieen te Berlijn verschijnend Russisoh blad, meldt dat een groep Duitsche, Engelsche en Amerikaansche kapitalisten met de sovjetregeering onderhandelt over kon- cessies voor het herstel van Petrograd en Odessa, dit wil zegden voor het uitdiepen der havens, het in orde brengen der riolee- ringen en de tramnetten en het weer in gang brengen der fabrieken. De kombinatie zou een konceesie krijgen voor 40 jaar; den 26 dezer moet de'zaak te Berlijn in bijzonderhe den besproken worden. De typhus en cholera in Gaorgië. Londen, 22 Oogst. Het Georgisch in- lichlingskantoor te Londen meldt, dat tyfus en andere besmettelijke ziekten, met name cholera, Georgië teisteren. Te Tiflis sterven dagelijks tal van menschen, tot veertig toe, aan de cholera. De geneeskundige hulp is onvoldoende en er is gebrek aan geneesmid delen. De menschen sterven op straat. Bij gebrek aan andere levenemiddelen voedt men zich rnel fruit, waardoor de ziekten nog toenemen. De bolsjewisten hebben biljetten laten aanplakken met ,<~Eet niet te veel tegelijk, doch eet vaak en weinig. Men moet de cho lera bestrijden, zoo goed als men de mensje wisten hun witte garde bestrijdt. De gevangenissen zitten overvol met ge vangen genomen inensjewislen, werklieden en ontwikkelden, die bij menigten opgepakt zijn, zonder dut er reden voor bestond. Zij krijgen geen of onvoldoend voedsel en «ter- ven aan besmettelijke ziekten, zonder dal er iets gedaan wordt om ben te helpen. hun verontschuldigingen hebben aapgeboden. De naburige post van Hassi Oèë.izga is evenwel versterkt geworden. De Marokkanen zeggen dat hun beslissende aanval tegen Melilla nakend is. Met vliegtuigen bestookt Melilla, 22 Aug. Vliegtuigen hebben verzamelingen van opstandelingen beschoten en uiteengejaagd te Sidi-el-HasJ en Jazamen. De batterijen van Melilla hebben spoedig enkele kanonnen van de Marokkanen tot zwijgen gebracht. Deze waren opgesteld op den Boeroegoeborg en den Nadorheuvel. In de steenkolenmijnen van het Luiksche arbeiden tal van vreemdelingen, o. m. Marok kanen en Algerijnen. Deze week bad in de Hasardmijn, eenmaliomedaansch feestplaats. De oudste van de groep zegde gebeden op, waarop al de anderen antwoorden. Daarna werden, naar Afrikaansche wijze 15 schapen geslacht en opgegeten. Een Marokkaan, omhangen met een bloe dig Schapenvel, trok vervolgens, aan het lioofd van een kleinen stoet, door Micheroux tot groote verbazing der inwoners. De Grieken behalen eene overwinning Londen, 22 Oo.st. De Daily Tele graph heeft volgend telegram uit Smyrna ontvangen De Grieken hebben bij bun opmarscb boven Sargarios na een hardnekkig gevecht de Turksche ruiterij verpletterd. Zij maakten over de 4000 krijgsgevangenen, onder wie 170 officieren. Engelsoh-Grieksohe bosprekingen De - Matin verneemt uit Londen, dat er luide.is een telegram uit Athene, dd 21 Au. gustus, lord Granville, minister van Groot- Brittanje, gisterenmorgend een onderhoud met den heer Theotokus, Grieksch minister van Oorlog, gehad heeft. In de toonaange vend® kringen van Athene wordt aan die 1 spreking groot gewicht gehecht. De Matin veronderstelt dat die niAwe stap van Lord Granville ten doel had. het Griesch Gouvernement te verwittigen, dal dc Bondgenooten geen poging van het Griek- sche leger om zich van Konstantinopel mees- ter te maken zullen dfllden. Het bezoek jn kwestie moet, volgens den Matin het tweede sinds eenige dagen geweest zijn. De Turken zouden versterkingen ontvangen hebben. Londen, 22 Aug. Uit Konstantinopel wordt aan de bladen geseind, dal luidens berichten van het front, de Khemalisten ver sterkingea uit den Caucasus en uit Cilioië nebben ontvangen, en dat zij nu krachtig weerstand bieden. De Turken houden eene linie op 40 kilometers ten Oosten van Sakaria bezet. De Grieksche troepen trekken door de woestijn. Vervoer van margarineboter. Het departement van ijzerenwegen bericht dat er bedrog wordt gepleegd voor het ver voer van margarineboter en voedingsvetten, Deze produkteu worden namelijk wegge stuurd in vaten welke de vereisehte opschrif ten en aanduiding van inhoud niet dragen, en aldus wordt er aangestuurd op bedrog in zake voedingsmiddelen. Derhalve heeft het beheer bij al de goederenkantoren van het Belgisch spoorwegnet er op aangedron gen streng toezicht te houden op naleven der wettelijk bepaalde maatregelen betreffende bet vervoer van kunstboter en vetten die voor de volksvoeding zijn bestemd. De inhuldiging van een obelisk Zondag heeft te Sestrières de inhuldiging plaats gehad vun de obelisk, opgericht om de opening van de baan van Briangon naar Tu rijn, in 1814 door Napoleon aangelegd, te herdenken. Op deze ceremonie, die wegens de gebeur tenissen van 1914 uitgesteld werden, beeft de gewezen Itaiiaansche minister, de heer Facta liet woord gevoerd om den lof te ma ken van het Itaiiaansche en het Fransclie volk. De beer Bevroie, onderstaatssecretaris bij het voorzitterschap van den Italiaanschen raad, heeft Frankrijk namens zijn regeering begroet. De beer Paisaut, Fransoh ond^r-staatsse- cretaris der Bevoorrading, antwoordde in welsprekende termen en deed de rol door Italië in den grooten oorlog vervuld, uit schijnen. De redevoeriugen eindigden mot een toe spraak \an senator Rossi, voorzitter van den bond France-Itali, waarna de maire van Sestrières do overdracht van het gedenlaee- ken aanvaardde. Eon groot officieel banket waarop generaal Bonzani, bevelhebber van de divisie van Tu rijn en generaal Margoulet,bevelhebber van het 14* korps, de Fransch Itaiiaansche sa menwerking huldigden, slooldeze ceremonie. Een hoog ambtenaar, uitstekend bekend met alles wat Marokko betreft, heeft aan een vertegenwoordiger van Excelsior als zijn gevoelen te kennen gegeven, dat de opstand der Kabylen clïepe economische oorzaken heeft, en geenszins als van zuiver politieleen aard moet wordnn beschouwd. Trouwens, voegde hij erbij, het valt niet te ontkennen dat er zw are fouten zijn begaan. Het gebrek aan psychologie en aan eendracht tusschen de burgerlijke eu de militaire elementen der Spaansche zone, en de traagheid der ofticioele besluiten hebben een toestand, die op zich- zelf beschouwd, reeds hachelijk genoeg was, nog ernstiger gemaakt. Men schijnt overigens de zeden en ge woonten der inboorlingen niet genoeg te hebben geëerbiedigd, waardoor het nationa- listisch gevoel in hooge mate werd fgeprik- keld. Generaal Sylvestre was zeer dapper, maar ook zeer onvoorzichtig. Wat generaal Berenguer betreft, die is, in den vollen zin des woords, een veldheer, en wellicht de eenige man, die nog in staat is om den toe stand in de omstreken van Melilla te bered deren. Fransche post beschoten. Oedjada, 21 Oogst. De Fransche post te Sidi Maroef, bij de Spaansche grens, werd door Marokkanen beschoten met Spaansohe kanonnen. De post bleef ongedeerd. De militaire overheid der streek beert een onderzoek ingesteld, waarop de Marokkanen Wet tot wijziging, wat de klassen 1920 1921, en 1922 betreft, der in 1913 geordende militiewetten. HOOFDSTUK III. Over de vrijstellingen, de ontheffingende ontslagingen en de uitsluitingen. IV. Lilt. G. van artikel 14 der samengeor dende militiewetten wordtgewijzigé als volgt: Bij koninklijk besluit wordt bepaald weike lichaamsgebreken en ziekten aanleiding ge ven tot de definitieve vrijstelling, de tijdelijke vrqatelling en de aanwijzing voor zooge naamde hulpdiensten. V. Lilt. A, B, Gen E van artikel 15 der geordende militiewetten worden ingetrokken. Blijven, bovendien, behouden 1® Het recht op vrijstelling van dienst, voorzien bij art. 2, n° IV, lilt. F van de wer- vingswet van 1 Maart 1919, ten voordeele van den milicien wiens vader of twee broe ders door den vijand werden gedood, bezwe ken zijn aan de gevolgen van voor den vijand ontvangen kwetsuren, opgeschreven staan als vermist gebleven onder den oorlog, onder de Duitsche bezetting hun leven voor het Vaderland hebben gegeven, of werden afge dankt als oorlogsinvailieden, wanneer het invalliditeits peil ten minste 50 t. h. be draagt. Do vrijstelling waarvan sprake wordt, echter maar verleend wanneer geen enkel broeder van den belanghebbende vroe ger deswege werd vrijgesteld. 2® Hel recht op ontslaging of dienslinkor- ting, voorzien hetzij bij n® V, lilt, a en b der wet van 1 Maart 1919, hetzij bij art. 3 der wet van 10 Augustus 1920, ten voordeele der miliciens en der militievrij williger® gebo ren voor den 1 Maart 1903. De werkelijke dieosltermijn die nog uit te dienen blijft, ten gevolge eener aldus verleende inkorting, mag in geen geval, beneden de vier maand blijven. 3' Het voorstel der vrijstelling ten voor - deele van den milicien die, vroeger als vrij williger binnengekomen, werdt afgedankt bij toepassing van artikel 2, n° IV en VI der wet van 1 Maart 4919, of van artikel 8 der wet van 10 Augustus 1920, dan als bij nog militieverplichtiDgen had. VI. Artikel 16 der geordende militiewetten wordt ingetrokken en wordt vervangen door den volgende tekst Er worden tijdelijke vrijstellingen voor één jaar verleend, tweemaal achtereen her nieuwbaar, voordat er hetzij eene beslissing tot definitieve vrijstelling wegens lichamelij ke ongeschiktheid, hetzij eene aanwijzig voor den dienst most tusschenbeide komen j A. Aan de miliciens djm, om reden hun te zwak lichaamsgestel, gebrekkigiiedi of ziekten tijdelijk ongeschikt bevond worden tot den dienst bij het leger. De definitieve vrijstelling wordt uitgespr< ken indien de belanghebbende, bij de vieri verschijning, nooh voo^ den gewapendj dienst noch voor een zoogenaamde hulpdien geschikt bevonden wordt. B. Aan de miliciens der verderstaam categories 1. Aan hem die zich, na zijne volledii middelbare studiën, bestemt tot den geestell ken staat of tot de zendingen en die sludei is in de wijsbegeerte en aan bem dip, zich ti geestelijken staat voorbereidende in het n< viciaat is. 2. Aan hem die zich bestemt tot het lagi onderwijs of het middelbaar onderwijs va den lageren graad, in de Staatsnormaalschi len of in de normale inrichtingen die aan hi toezicht van den Staat onderworpen zijn 3. Aan hem die zich in eene scheepvaar school of op een schoolschip van den Stai voorbereidt tot het afleggen van het exarae voor officier op de lange vaart. 4. Aan hem die cursussen volgt in een koloniale school van den Staat öf aan Staatstoezicht onderworpen. &&b. Aan hem die in Staatsdienst is in d| Kolonie. 6. Aan hem die, <?p dsn datum der i diensltreding zijner klasse, een broeder a]( milicien onder de wapens mocht hebben; be houdens een andere overeenkomst is het d jongste der broeders die tegelijk worden op geroepen, wien het voordeel der tijdelijk vrijstelling ten goede komt. 7. Aan den weduwenaar met één of mee kinderen gansch ten zijnen laste. 8® Aan hem die onbetwistbaar de onrais bare steun is a) Van vader en moeder ofwel van een vai beiden. b) Zoo deze laatsten overleden zijn, van di grootouders of een van beiden. c) Van een of meer broeders en zusters. Is gelijkgesteld met den vader of met d mbeder, de persoon die den milicien heel opgenomen en grootgebracht. 9® Aan don eerst opgeroepene van een ge zin, dat nog ten miusie vier kinderen telt, jonger dan hij, mits hij noch gehuwd noc weduwenaar, noch uit den echt gescheidet is mits hij, bij zijne ouders, broedors en zus ters, inwonende, aan zijne nabestaanden een zoodanigen steun verleent dat zij dezen nie zouden kunnen missen zonder zioh werkelijl te kort te doen. 10® In al de andere gevallen, aan bem dit behoorlijk bewijst dat hij, hetzij in een be lang van onderwijs, studiën of bet aanleerei van een beroep, hetzij voor de noodwendig heden van een landbouw-, nijverheids- o handelsbedrijf dat hij uitoefent voor eigei rekening of voor rekening zijner ouders hetzij om reden vnn zijn verblijf in de Kolo nie of buiten het land, hoegenaamd niet aai zijne bezigheden kan onttrokken worden. Zij, die vrijstelling aanvrqgep om een dere reden dan de lichamelijke ongeschikt heid, worden alleen dan door de wervings commissie opgeroepen wanneer bun die vrij stelling wordt geweigerd. C. Voor het verleenen der tijdelijke vrij stellingen zijn de onwettige erkende kinderen bij afwijking aun het lilt. B van artikel der geordende militiewetten. D. De miliciens die voorloopig werder vrijgesteld om een der redenen voorzien de artikelen 16 en 34 der geordende militie wetten. behouden, echter hei recht, tot vernieuwing deser vrijstelling, in de bij die welteu bepaalde voorwaarden. Zij worden voor goed vrijgesteld indies zij zioh, in den loop der jaren van uitstel, mochten bevinden in een der gevallen voor zien bij de lilt, A of B van artikel 45. E. Wordeo gelijk gesteld met*de uiige- stelden bedoeld in litt, D hierboven, en wor den als zoodanig behandeld, de miliciens die recht- hebbende op eene vrijstelling, aange' wezen werden voor den dienst en later met onbepaald verlof gezonden, bij beslissing vac den Minister van Landsverdediging, ter uit voering van artikel 4, voorlaatste alinea, dei wet van 15 November 1919. Zoo zij voor deq dienst worden aangewezen wordt er rekeninf gehouden met den reeds onder de waj)ens doorgebrachten tijd. VII. Artikel 17 der geordende militiewet ten wordt gelezen als volgt A. In de gevallen voorzien bij n. 7 en n. 8 van artikel 16 verkrijgt de voor den diens! aangewezen milicien, door het overlijden van eenTid zijner familie, zelfs wanneer hij in gelijfd is, hetzelfde recht op vrijstellin aü dit hetwelk bij zon gehad hebben, liadde dit overlijden zich vóór zijne aanwijsing voorge daan. B. Het bezwaarschrift wordt mot bewijs stukken, den gouverneur toegestuurd, dia het rechtstreeks aan het Hof van beroep voorlegt. In geval van gunstige beslissing door dij hof wordt de milicien gerangschikt onder dê gewone vrijgestelden zijner lichting, tenzij hij reeds actieven dienst heeft gedaan. In dit laatste geval blijlt hij ingedeeld bij de lichting met dewelke hij zijn actieven dienst heeft ingozet, doch hij moet, evenals de gewone uitgestelde, ieder jaar zijn recht doen blijken vó r de wervingscommissie; wordt zijne vrijstelling ingetrokken, dan herneemt hij zijn aotieven dienst op het punt waar hij hem had onderbroken. VIII. Artikel 19 der geordende militie* wetten wordt ingetrokken. STAD AALST NOTA De militianen der Alassen 1920, 1921 en 1922 die recht hebben een der vrijstellingenhierboven vermeit worden verzocht hunne aanvraag zoohaas mogelijk in te dienen, ten Stad huize, Bu van Militie,

De Volksstem | 1921 | | pagina 2