De hongersnood in Rusland Oe kwestie der vergoedingen De strijd in Klein-Azië De akeligs Gntdskking bij Parijs. Het Arabische Koningschap De prijs van Rome. Het Amerikaanscli lsaloan la Balgië- Passen voor Holland afaescbaft Ovgrvaartkaartjes ysar non dag naar Engeland. De Iersche kwestie. SHiratcileuze genezing in St. Ffetersksrk tc Rome Doadslljke val te Lisr. Volgens de Ism*^ berichten zoenen zich in Jiet luchtschip 49 bevohc-.a heb- ben, waarvan slechts wjf gb>e^ werden. Onder de overlevenden bevindi °°k een Anierikaansch marineofficier, M. Marcus ASlrjliêy. Het grootste luchtschip ter wereld Het vernielde luchtschip was het grootste Ier wereld. Het had eene lengte van 695 voet en pen inhoud van 300 kubieke voeten gas. Hel kon genoeg naphte innemen voor eene reis van 6,500 mijlen, 'i zij voor eeno reis van Engeland naar Japan, zonder oponthoud. Het luc1 lBohip had drie voortstuwers. De koelbloedigheid van den ka pltSm Het merkwaardigste feil in deze ramp is, de behendigheid aan den dag gelegd door kapitein Wanu. Deze is er- in gelakt, alhoe wel alle omstandigheden legem hem waren, bet luchtschip in de rivier te doen vullen, in plaats van op de stad, alwaar eóne vreese- lijke schade zou veroorzaakt geweest zijn. Behalve de koelbloedigheid van den kapitein vindt men hier ook het bewijs der groote stuurbaarheid van het luchtschip, bijzonder- lijk in omstandigheden, waar iedere stkond vertraging reusaohtige gevaren medebracht. Men mag zeggen dat kapitein Wann, de stad Huil van rene ware ramp gevrijwaard heeft. P,;oi over de Oekrainsche !grens getrok- ko.. zijn en de bevdkiffg aauvollen en plun deren, Bloedige botsingen hebben plaste gehad. i Opü.'cngst der belastingen In 1914 br«xhten de belastingen in ons op, 354,248,000 li'. Voor dit jaar wordt de opbrengst beraamd op 1,752,324,000 fr. In andere woorden; óén r??illiaj d drie hon derd seven en negentig millioen raeer. Ziedaar wat de Moffen ons aan de hand hebben gedaan. De kinderen ter hulp. Aangaande de overeenkomst die tusschen de regeering der Soviets en het bestuur van het Amerikaansch komiteit tot hulpbetoon gesloten is, verkiert M. Mitchell, lid dezer kommissie, het volgende - Wij zijn reeds begonnen met Rusland ter bulp te komen. Verscheidene - schepen met leden van ons personeel en ladingen eetwaren aan boord, zijn reeds op weg naar JDanizig, Hamburg en Riga. Van uit deze havens zullen de levensmiddelen per spoor weg naar Moskow overgebracht worden, waar zij Vrijdag aanstaande moeten toe komen. Wij zullen geen de minste hulp bieden aan deleden van het rood leger, noch aan de ambtenaars der Soviets. Wij brengen eenvoudig hulp aan de kinderen en om zeker le zijn dat deze het eten sullen bekomen, tuilen wij zelf het brood in den mond geven. Naar het einde der Sovjets. Te Stockholm is uil de beste Russische bron het bericht toegekomen, dat de vólks- kommissarissen te Moskow eene vergadering hebben gehouden, onder het voorzitterschap van Lenine. Deze hing een droevi? en ont moedigend tafereel op van den huidigen toe stand, dien hij voor de Sovjets als zeer Sevaarlijk bestempelde. Hij voegde er bij dat e Sovjets onmogelijk Rusland kunnen red den door hunne eigen middelen. Ilij bevestig de dat misoiie en ellende de misnoegdheid van het volk hadden uitgebreid, zoodat de Sovjets nog heel moeilijk tot bij den Winter aan 't bewind vuil on kunnen blijven. De volkskommissarissen hebben dan be ll st alle middelen aan te wenden om het roode kraam recht le houden. Zij zullen hulp vragen in den vreemde een kongres bijeenroepen, waarop al de oppositiepartijen zullen vertegenwoordigd zijn in alle landen afgevaardigden sturen om de regeeringen op de hoogte van den toestand te brengen. Die afgevaardigden werden aangeduid Bethosew voor Frankrijk, Spanje en Engeland Lunal- charsky voor België, Noorwegen, Denemar ken, Zweden en Nederland loffe voor Zwit serland, Italië en Tcheko-Slowakië. De dagbladen te Moskou. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat te Mos kou nog slechts negen dagbladen bestaan van welke drie niet verschijnen, wegens papiergebrek. De andere hebben respectieve ©plagen van 2600, 2000, 1500, 1400, 1000 en 800. Dit ia te meer leekenend, wanneer men bedankt, dat in Moskou alle regeeringt- hureelen gevestigd zijn en dat de oppervlakte van het distrikt ongeveer gelijk is aan die van Belgie, terwijl de bevolkingsdichtheid er hel grootst is van geheel Rusland. De ontgoocheling van Lenin over het bankroet der Sovjets. Een brief, ongeveer twee maanden gele den, door Lenin tot een ouden vriend gericht is in handen gevallen van Russen die te Helsingfors verblijven. Deze brief vormtéén geschiedkundig docu ment van hot grootste belang. In termen, die van een bittere ontgoocheling doordrongen zijn, geeft Lenin aan zijn vriend kennis van de mislukking van zijn grootscbe onder neming, die op slechte grondvesten en op een valsch begrip over den aard en de hoe danigheden der Russische volksmassa ge steund was. Hij zegt vermoeid te zijn en verplicht tc rijii zijn politieken arbeid te moeten staken. Hij verraadt de persoonlijke zienswijze van zijn tegenstrevers en verklaart dat de eenige hoop gelegen is in een politiek van verstand houding. Hij verzoekt zijn correspondent het moge lijke te doen om tusscben de Russische socia listische leiders die zioh in den vreemde bevinden, personen te ontdekken die genei|_ euuden zijn in coalitie tc treden met de bolsjewiki. Broessiloff en zijg staf nemen de vlucht. Uit betrouwbare broiiawordt gemeld dat generaal Broessiloff met verschillende offi ciëren van den rooien slaf uit Moskou ge. vlucht is en een insurrectie tegen de bolsje wiki in West-Siberiê op het getouw wil rellen. Bussisohe uitgehongerde-! trekken ever de Oekranische grens. l)o D3gco3 Nyheler verneemt uit Lem- Verg dat 50.0W uitgehongerde Russen te De heer minister van Runsten en Wc-ten- sohappen, heeft het voornemen, de instelling van den Prijs 7an Rome heel en al te wij zigen. M. Destrcë zou zinnens zijn deze prijskam. peu op den volgenden voet in te richten Elk jaar, rond de maand Januari, zullen de kunstenaars die de vcreischle voorwaar den vervullen van ouderdom en nationaliteit, zich laten inschrijven. Na keuze, zal een keur- raad de kunstenaars aanduiden wier werken de voldoende hoedanigheden zullen schijnen te bezitten. De kunstenaars zullen naar hunne werk huizen terugkeeren, en gedurende deu overi gen tijd van het jaar er voortw-erken, regel matig het toezichlsbezoek ontvangende dei- juryleden, die zich zullen rekenschap geven van den vooruitgang der kandidaten. Op het einde van het jaar zullen de laurea ten aangeduid worden. De prijs van Rome zal de som van 12000 frank zijn. De kunstenaar die den prijs bekomt, zal moeten eene maand te Rome verblijven. Eene reeks andere beurzen var. 6000 fr. zullen toegekend worden, volgens de ver diensten der mededingers. Deze zullen eene kunstreis moeten doen in een land naar ver- kiezing en er werken. Schilders, beeldhouwers, teekenaars en graveerders zullen aan deze proeven kunnen deelnemen. De bouwkundigen zullen verplicht zijn eene maand in de Vereenigde Stalen te stu- deeren. Voor do muziek zal de wedstrijd in loge, zooals hij thans bestaat, behouden biqven. De ministerraad heeft Maandag besloten zooals men weet, een bijzouderen trein ter beschikking te stellen aan de leden van liet Amerikaansch legioen die naar België ko men en hel IJzerslag\#ld gaan bezoeken. M. Carton de Wiart heelt daarenboven voor do ontvangst verscheidene schikkingen getroffen. Eeno delegatie Belgische officieren, onder de leiding van generaal Leclerq, die in 1917 aan hot hoofd stond van de Belgische zending naar Amerika, zal de 200 Atnerikaanscho soldalen ontvangen, wanneer zij Zaterdag in de Zuidstalie le Brussel aankomen. Zondag zal do koning de Sammies ontvangen ten puleue en daarna bezoeken zij het stadhuis, waar do heer Max hun een thé aanbiedt. 's Avonds galavoorstelling in den Munt schouwburg na hel eerste bedrijf zal Mevr. Richardson het Amerikaansche volkslied zingen. Maandag morgen vertrek per bijzonderen trein naar Korlrijk, van waarautos de Ame rikanen voeren naar het IJzel-slagveld. Daarna bezoek aan Zeebrugge en vervol gens terugkeer naar Parijs over Brussel. HUWBARE KONINOEN De medewerker van den Daily Mail le Sofia, seint aan z$n blad - Koning Boris van Bulgarie wordt in zijn land zoo hoog geschat, als zijn vader, de weggejaagde Ferdinand er gehaat wordt. De tegenwoordige Koning heeft niets van de praalzucht en hoüvaardigheid van zijn vader. Dooi zijn eenvoudigen omgang heeft hij de harten der ruwe Bulgaarsche boeren weten te winnen. In het land bekommert men zich veel over het huwelijk van den jongen vorst en de algemeene wensch is, dat hij, na de Bul gaarsche zaken in regel gebracht te hebben, eene Engelsche prinses zal huwen. Koning Joris is thans 27 jaar oud. Zijn Servische ge-buur, Koning Alexander is ook nog ongehuwd. Under de koninklijke erfprinsen, die reeds aan trouwen mogen denken lelt toen den prins van Wallis (Engeland) en den prins van Denemarken. Deze laatste is thans 22 jaar oud. De erfprins van den Italiaansehen troon is nog maar 17 jaar oud en onze kroonprins, prins Leopold is bijna 20 jaar oud. Behalve de kroonprins van Spanje, die nog zeer jong is, heeft men dan in Europa nog de kroonprinsen van Zweden en van Noor wegen, doch die zijn reeds gehuwd en hebben zelf reeds kinderen. Vanaf 15 September aanstaande zullen de Belgische onderdanen, die naar Holland rei zen, en de Nederlandsche onderdanen, die zich naar België begeven, GEEN PASPOOR. TEN MEER I>TOODlG HEBBEN, en ook geen consulaire visas meer behoeven voor te leggeD. Ziedaar flink, degelijk on snel gewerkt en wij kunnen niet nalaten zoowel de heer van Kirnebeek als onzen eigen minister Jaspar geluk te wensohen, den knoop onmiddellijk te hebben doorgehakt. Engeland zal nu wel niet anders kunnen dan ook zoo spoedig mogelijk een einde te stellen ann de paspoortenplflng'. Ten einde aan de Belgische reizigers die gaarne een uitstapje op zee doen, de gelegen heid te geven het Kanaal over le steken, zonder zich een reispas te moeten aanschaffen is hel Beheer van Spoorwegen voornemens eei sldaohs ter statie Oostende Kaai zoogezeg de - Ovsrvaartkaarljea voor een dag uitte Jeelen, geldig voor de paketboot welke te 10 30 uur uit Oostende afvaart en, bij de terugreis, voor de paketboot welke denzelf den dag te 16,15 uur Dover verlaat. In overleg met het Brilsche Immigration office i) zullen de reizigers die ln bezit zijn van dergelijke kaartjes, te Dover mogen aan gaan, op voorwaarde dat zij tevens drager zijn van een identiteitskaart van bijzonder model, ter vervanging van den reispas. Deze identiteitskaart, welke alleen aan Belgische onderdanen wordt afgeleverd, dient door den rieziger zelf ingevuld en is sleohts geldig zoo zij den zegel van don waterschout te Oostende draagt. -•VVV- Een nieuw artikel van Le Temps Naar men weet, heeft minister Doumer de financieel® overeenkomst nopens de verdee ling van het eerste door Duiisohland te stor ten milliard slechts onder voorbehoud van nader# goedkeuring geleekend; de minister raad moet ze nog behandelen. Dit is een kie- sche zaak. Ongetwijfeld heeft minister Lou- cheur ze met zijn Belgischen ambtgenoot Theunis besproken. Daarna wil hij naar Londen, terwijl hij Vrijdag vermoedelijk Rathenau te Wiesbaden zal ontmoeten. Aldus fioopfhij blijkbaar een verzachting dier bepalingen van de bondgenooten los te krijgen. De Temps zet uiteen wat het voor Frank rijk zou beteekenen, als inderdaad do op brengst def Saai-mijnen opzijn debet werd geschreven. Hét blad laat nog daar, dat Frankrijk geen pfenning van het Duilsche milliard krijht, ofschoon het voor de mobili satie van de lichtiug 1919 een bedrag uilgat e-elijk aan 200 millioen gouden marken en Duitschland juist onder den druk daarvan het ultimatum aannam. De konferentie te Parijs bad bij de finan cieel# overeenkomst uitsluitend bet oog cp artikel 235 van het vredesverdrag, dal §het Duilsche rijk aanmaande vóór 1 Mei 1921 de waarde van 20 milliard gouden marken le storten. Dat Duiisohland in gebreke bleef, doet in dit verband niets ter zake. Het genoemde artikel laat Duitschland de keus in welken vorm het die waarde wil storten. Steenkool kon daartoe echter niet in aanmerking komen, omdat hetzelfde artikel als doel dier storting opgeeft de geallieerden aanstonds bij het ekonomisch herstel t* hel - p>n. Daarmee zijn dus vlottende middelen bedoeld. Verder bepaalt het verdrag van Versailles, dal de bezeitingskosten (dor geallieerden in baar geld of vlottende middelen moeten te rugbetaald worden en de Saarmijnen ter ver goeding van de verwoesting in Noord-Frank rijk aan Frankrijk moeten worden afgestaan. De vordering der bezetting kan daarmee dut niet worden gekweten. De fmancieele konferencie schond bijge volg het vredesverdrag. Op deze wijze zou den Engeland en België kunnen gedwongen worden hun aandeel van de Duilsche koloniën af te schrijven op wal ze van Duitschland te eisohen hebban. Geheimzinnige kindermoord TE OOSTENDE- Woensdag namiddag kwam de genaamde R.., wonende Nleuwpoortsehe steenweg, eene akelige ontdekking op het policieburoel aangeven. Na den wakch bij het weggieten van het water, was een stuk linnen in den ,put ge vallen. R.., wilde het er nil balen. Bij hel openen van den put had hg tot zijne groote verbazing bemerkt dat een kinderlijkje boven dreef. Een policiéofficier, vergezeld van Dr Rein- hart begaven zioh aanstond ter plaatse. Het lijk,'dit van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht, werd bovengehaald. Het kind had ongeveer 36 uren geleefd, en het hoofd was bijna van het lichaam ge- snoden. Vrouw R..; werd over een paar maanden de gelukkige moeder van twee kinderen, die beiden in de beste gezondheid vertoeven. Niemand weet van wie of van waar het on gelukkig schaapje afkomstig is. Het parket is heden ter plaatse. w/V Oe Grieken zouden eene nederlaag gele den hebben Uit Smyrna komt bericht, dat de Grieken aan de Sakharia zijn aangekomen, doch dat alle pogingon om de rivier over te steken tol hiertoe mislukt zijn. Ook op de baan naar Angora bieden de Turken hefligen tegenstand. Uit Kliemalistisehe bron wordt bevestigd dat de Grieken eene neerlaag geleden hebben. Na vijf dagen hardneklugen strijd, zijn de Grieken verplicht geweest zioh van de Sak haria terug tfl trekken, en de richting van Eski-Chcir. De Grieken zouden zware ver liezen geleden hebben. Het Turksch inlichtingsbureel te Parijs, heeft van den opperbevelhebber van Ismid een telegram ontvangen luidend als volgt In den sektor van Eski-Cheir heeft de vijand oa een gevecht dal vijf dagen dutjrde, de neerlaag geiadai) .en moe^t wijken. YV,ij achtervolgen hen. Uit Angora wordt gemeld Eed Grieksehe niünitietreih bestaande uit aohtiien waggons is uabij de spoorwogstatie van Tern-Elvan, door do Khemalisten opgeblazen geworden. Zeven en veertig Grieksehe sojdaten werden g- dood. Een andere trein^ welke den eersten trein volgde, werd ook vernield. De Turken hebben ook twee bruggen doen springen op deze spoorlijn. Oe Grieken zullen èene divisie entschepen In de officieele Grieksehe middens te Con- staminopel, heeft men uit Athenen bericht ontvangen, dut eene Grieksehe divisie zal ontscheept worden op het strand van Êuxim. Een Grieksch eskader heeft bevel ontvan gen zich gereed le houden om de troepen transporten te begeleiden. De Grieken willen naar Angora Athene, 24 Oogst. De Grieksehe roinis- sler van oorlog heeft aan eenige journalisten gezegd We zijn van plan, naar Angora op te rukken, niet om er te blijven, maar om tech nische waarborgen te nemen tegen elke op roerige poging om de beslissingen van Europa te overtreden. Griekenland werd tot dezen oorlog gedwongen door de Turken, die noch bet Verdrag van Sèvres, noch de bepalingen van den wapenstilstand eerbiedigen. H8l nieuwe j Verdrag zal dus rekening moeten houden met de offers, door het Grieksohe volk gebracht, om het verzet der Turken te breken De minister schal de nationalistische strijd krachten op 64,000 man. Zooals 't nu gaat voegde hij er ten slotte bij, zullen wij, naar ik geloof, binnen eene maand ons doel hebben beroikt. Men is er nog niet in gelukt het hoofd van de vermoorde en in stukken gesnedeD jonge vrouw terug te vinden. M. Fauvel, polioiekommissaris van Choisy- la Roi, ontving do klacht, dat eene jonge vróuw, 17 jaar oud, slechts drie maand gele den in het huwelijk getreden, in zonderlinge omstandigheden verdwenen is. Deze jonge vrouw behoort tot eene welstel lende famillie. Haar man, die thans in eene provinciestad zijn militairen diensttijd uit doet, behoort ook tot eene zeer achtbare fa milie. Eenige dagen na haar huwelijk verliet de jonge vrouw Choisy-le-Roi om bij eene oude dame wonend© in het 7* arrondissement te Parijs, als gezelschapsjuffer dienst te doen. Ongerust, omdat hij sinds ongeveer veer tien dagen geen nieuws meer ontving van zijne vrouw, schreef de soldaat aan zijne schooamoeder. Dcoh deze had reeds ver scheidene malen aan bare dochter geschreven en hare brieven walen onbeantwoord geble ven. 't Is bij het vernemen der akelige ontdek king van Choiey le Roi en Neuilly, dat de moeder der jonge vrouw zich riaar de policie begaf. De policie hechtdan ook het grogtste be lang aan dit spoor en heel de rechterlijke brigade is te been. Men is overtuigd, dat de gruwelijke mis daad ia gepleegd geworden te Choisy-le Roi zelf, op den rechterover de Seine. Daar be vinden zich talrijke slecht befaamde kroegen waar allerhande lieden, die reden hebben de policie te ontwijken, zich verborgen houtfen. •VVV Oe groote raad. Londen, 24 Aug. De Groote Raad, ook wel de Uitvoerende Kommissie van Sinn Fein genoemd, is onder voorzitterschap van de Valera bijeengekomen. De gedelegeerden van Grool-Briltanje en die van Ierland woon den de vergadering bij. Daar een zeker aantal leden van het Iersche geheime Parle ment ook lid zijn van den Grooten R.tad, kan men zeggen, dat de vergadering hel karakter van een vereenigde conferentie had. Naar men gelooft, heeft de Groote Raad besloten, de voorwaarden van Lloyd George- aan te nemen. Van den anderen kant hoeft het Kabinet der zes dissidente graafschappen van Ulster vandaag onder voorzittersschap van den Eersten Minister van Ulster eene vergadering gehouden welke drie uren heeft geduurd. De Ulsterianen, die te allen prijze onder danen van do Brilsche Kroon willen blijven, instede van tot een onafhankelijk Ierland te behooren, zijn van oordeel, dat het Brilsch Gouvernement aan de voormannen der Ier sche Republiek veel te veel vrijheid laat. Zij zeggen, dal luidens berichten uit ver schillende gedeelten van Ulat?r, de soldaten van het republikeinsche leger oefeningen houdenden onrustwekkende toebereidselen maken, terwijl het volk en liet leger, die zich strikt aan den wapenstilstand houden, niet tusschenbeide komen. De Ulsterianen zijn zeer ongerustzij duchten tiieuwe troe belen, zooals die, welke gisterenavond in het Sinn Fein-kwartier van North Queen Street zijn uitgebroken. Eenige vooruitzichten. De briefwisselaar van de Times ie Dublijn zegt dat men aldaar in 't algemeen van oor deel is, dat de voorwaarden van M. Lloyd George niet zullen*aanvaard worden doch dat er tegenvoorstellen zullen worden, welke den grondslag zouden zijn van nieuwe onderhan delingen. Niemand verwacht zich aan een onvoor waardelijk verwerpen der vooretellen van M. Lloyd George éïi iedereen 'is overtuigd, dat zoo de wapenrust blijft voortduren eenfl gunsjige regeling zal bereikt worden. Auderzijds meldt Dnüy Express Naar het schijnt zullen jde nieuwe tegen» voorstellen de positie van Ulster aantasten^ waarvoor de aanstaande onderhandelingen zeer kiesch zullen ziji». Eeno dagen geleden werd gemeld dat eea6 mirakuleuze genezing had plaats gehad in St. Pieterskerk te Rome. De gebeurtenis wordt thans tot in de min ste bqzonderheden door de versoheidene kranten op dezelfde manier beschreven zoo schreef de Corrière d'Italia 18 Aug. Een oorlogslamme, Sargent Vincqnt Manca, oud 24 jaar, van Magomadas (Ca- gliari), dio tot verleden Zaterdag morg (13 d.) 7,ich met de hulp van krukken nau. welijks kon voortslepen, heeft gedurende een bezoek in St. Pieler's Basiliek schielijk de kracht en plooibaarheid der beenen weer be komen. Vincent Manca werd zwaar gekwetst den 7 Juni 1918 te Caposile op de Piave. Ten gevolge van menigvuldige wonden, zelfs aan de ru^gegraat, van breuk van beide beenen en armen en overvloedig bloedverlies was hij geheel lam geworden j noch hoofd noch beenen kon hij verroeren. In Januari 1919 verliet hij het militair hospitaal van Via Moutehello te Rome volgens het me disch bullelijn op dat Qpgenblik door Dr Lau- reati opgemaakt, was de arme niet dan een menschelijk wrak. Hier volgt de verklaring van Manca zelf 'k Werd van 2 tot 10 Aug. te Bologne in 't Instituto Rizzoli verzorgd. Prof. Putti' bezocht me en liet me de moeilijkheid van 't bijzonder toestel voor de beenen opmerken. Me groetend zegde hij me dal de H. Anto** nius ine zou genezen. Ik kwam naar Rome den 12 en vroeg aan een soldaat me te vergezellen lot bij de familie Olivieri... 's Avonds alleen begon Ik aan mijn on. gelukken te denken; 'k voelde mij uiterst verlaten en bedroefd... Al met eene zei me een stem moed te hebben en den volgenden morgen naar St. Pieier te gaan. 'k Zou alleen zonder krukken kunnen terugkomen, ?s Morgens (Zaterdag 13 d.), vroeg ik aan den Heer Olivieri of er in St. Pieier mis sen gecelebreerd werden, en 'k vertelde hem een woord over de mysterieuse slem.. 'k Werd in rijtuig naar St. Pieterr ge. voerd, vergezeld van Olivieri's zoontje. De koetsier, met de £hulp van een ver- kooper van geestelijke voorwerpen, droeg me voor 'l altaar der Madonna (laatste altaar rechts, met het beroemde standbeeld der Addolorata van Michelangelo), Aan O. L, Vrouw zei ik al mijd lijden en 'k vroeg haar me le genezen. Voor het standbeeld van St-Pieter herhaalde ik deze aanroeping, ook in naam van al de oorlogsverminkten. Bij de balus trade derConfessio (hel graf van den H. Petrus) deed in den kleinen Olivieri knielen, en reohtgehoudeD door den koetsier en dsn verkooper,. herhaalde ik voor de derde maal mijn aanroepingen Ik ben niet met bloe men gekomen... Maar ik kom met een zui vere ziel. Verleen me de genezing, zooala gij het belooft hebt... 'k Vraag u ook een sterke ziel om de zaak van al de oorlogsver minkten te verdedigen... Help me, en toon aan 't volk dat er wel een God is... Doe dat mirakel... En dan voelde ik in mijn hart dat ik genezen was. Door eigen kracht hield ik me recht., zonder stokken die ik aan 't kind gaf, Do# eenige stappen en roep luid Dankt dat Saorament... Heilige Petrus en alle Hei ligen, 'k ben genezen Vervolgen bedankte ik O. L. V. Addo- lorota, en alleen snel voortgaande Jverwij. derde ik mc diep ontroerd en gvol gecstdritt> Ik klom weder zonder iemands hulp in hei rijtuig en ging eenige vrienden bezoeken, die zeer verwonderd waren en me geluk wenschten over mijn schie ijke genezing, j» Reeds eenige weken :s men bezig herstel lingswerken te doen aan het dak van de kerk der E. P. Jesuieten, eene gevaarlijke en moeilijke onderneming. Een der werklieden, J. Truyen, oud 26 jaar, wonende te Lier, verloor eensklaps het evenwicht en stortte naar beneden, met het hoofd naar omlaag; de ongelukkige was, letterlijk het hoofd m twee gespleten en bleef op den slag dood. Het slachtoffer is gehuwd en vader van een kind. Dit ongeval bracht een heelo be roering teweeg onder de talrijke werklieden: welke aldaar werkzaam zijn. De troonsbestijging van Koning Feisai. De troonsbeatijging van emir Feisai heeff Dijnsdag plaats gehad op de binnenplaat! van de regeeringsgebouwen te Bagdad, in tegenwoordigheid van een dichte menigte en onder een groote uiting van geestdrift. Sir Percy Cox, de hooge tommissaiis voor Mesopotamia, deelde mee, dat de regeering van Engeland koning Feisai erkent als kp« nir.g van Irak. Na afloop van de plechtigheid overhandigde sir Peroy koning Feisai dl volgende boodschap van koning George Ik bied uwe majesteit mijn welgemeend? gelukwenschen aan bij deze historische eb ontroerende gelegenheid, waarbij, nadat het volk van Irak zich met overweldigende meér« derheid heeft uitgesproken, het oude Bagdad opnieuw de zetel is geworden vah bet Ara bisch koningschap. Het is mij en mijn volk oen bron van diepe voldoening, dat de ge-

De Volksstem | 1921 | | pagina 2