Karkstraat, 9 en 22, Aalst."- Tel. 114 33^,CS-2ES1L.A.33 - 10 CENTIEMEN WEKELIJKS 6.50 - Uitgever: J. Van Noptel-De Qbhm Een woord aaa ie Bedienden- rmrjwT-w mm*. -. nwrSre^wi 08 toesiasd der Uiiwijkenda Werkileden in Eizas-Lolharïngan. I ZaaSag 23 Oöfist jy Maandag 29 Oogst 1921 9s eersto mis vaa üen koionel-priostar. DE ONTZETTENDE RAMP Belangrijks diefstal te Els-ene rjlp-Y*, W£.~.:<U XXVII* JAARGANG NUMMER 138 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, ii^m^JciaaBBairagBMrajwi gtmat Ta oordeelen naar het schrijven van den Heer Consul te Straatsburg, is de toestand der vreemde werklieden in de heroverde provincies Elzas en Lotharingen, niet al te rooskleurig. Wij aanzien het als eenen plicht, deze landgenoten te waarschuwen en brengen hun hierom don brief waarvan sprake, onder de oogen u De Belgen, welke waarschijnlijk door de nijverheidski'iais werden getroffen, wijken in groot getal uit naar deze streken, zonder 't minst ingelicht te zijn over den ekonomi- .schen toestand. Zij verkeeren in het gedacht dat dc voortbrengstkmis hier niet bestaat, en dat hier liooge loonen betaald worden. 'Maar zij beschikken over geen voldoende bo3taanmiddeIeu om lang te wachten. Als zij niet seffens bezigheid vinden, loo- pen zij 't veld af, op zoek naaf levensmidde len willen werken in den oogst, maar spoe dig worden zij voor landlooperij aangehou den en uitgcdreveu. Dan komen zij naar het konsulaat om hulpe voor den terugkeer naar België. Zij vallen ten laste der Belgische maatschappijen van Weldadigheid, wiens hulpmiddelen zeer gering zijn. Door de Franschè overheid kunnen zij niet bijgestaan worden wegens het uitdryvings- bosluït ten hunnen Laste en eindelijk worden zij door de gendarmen over de grens gezet. Er hoeft aangemerkt te worden, dat hel meerendeel noch papieren noch paspoorten bezit, hetgeen van de tusschenkomst van 't konsulaat een zeer kiescbe zaak maakt. Er mag niet uit het oog verloren worden dat de landlooperij hier zeer streng beteugeld wordt en dat de plaatselijke besturen spoe- dig tot uitdrijving doen overgaan. Deze maatregel is omzeggeus o «herroepelijk. Ten ware zij een goed werkkontrakt be ta zaten, moot de uilwijking naar Elzas en Lo tharingen volstrekt aan onze landgenoten afgeraden worden. De krisio is hier nog scherper dan elders en zij treft al de nijver heidstakken, maar vooral de metaal- en textielnijverheid. De toestand is daarenboven verslecht door belangrijke werkstakingen. De loonen zijn niet hooger dan elders, een mekafiicicn verdient 3 fr. per uur; een tim merman 2,70 fr., een daglooner 2,50 fr. liet leven is hier schromelijk duur. Een uanne- m?r berekent de onderhoudskosten voor oen werkman op 12,50 fr'. daags. In de bevrijde landstrook, die misschien alleen vreemde werkkrachten zou kunnen gebruiken, wordt er niet gewerkt. Onlangs reisde ik in de frontstreek, vanaf de Zwilseische grens tot in het departement Meurlhe et Moselle. De puinen zijn er in tienzelfden slaat als op den dag van den wapenstilstand. Alleen de openbare gebou wen. mairics, scholen, enz. worden hersteld. Die werken worden iaanbesteed door den Dienst voor Heropbouw in Lotharingen, te Motz gevestigd. Om de prijzen zoo voordeelig mogelijk lo bekomen, zijn de aanbestedingen zeer uitgebreid. Aldus zijnJ dn ondernemers genoodzaakt goedkoope werkkrachten te zoeken. Zij ver langen geen vreemde arbeiders die altoos kostelijker zijn. Meer nog in plaats van ge schoold© werkliedea, stellen zij arbeiders aan die min moeten verdienen, Zoo zagik b. v. te Dagslein een eoiffeursjongen die beton maakte op dc werken der statie; een blikslager werd gebezigd voor timmerwerk. Tc Kaisberg was een timmerman aan bet metsen. Te Soufte- weveraheim is een meubelmaker met eenen mmsersbaas overeengekomen, om voor diens rekening eenen viaduejin beton,te bouwen. Hetzelfde doet zich voor te Badonviller, zich te wenden tot het Agentschap I1avas,8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream s Buildings Londres E.G.4 §j II. Auguslinus H Zon op 5,03, onder 6,41 !Zon op 5,05 ouder 6,41 j H. Joannes Onth. Nieuwe Maan den 1 teBaceurel, te Cernay. Deze feiten die de verminderingen van den kostprijs voor doel hebben, oefenen natuurlijk eenen gewiebti- gen invloed uit op de prijzen der loonen. De werkliedensyndikaten hebben gereklameerd en verzet aangeteekend zij hebben mal sta king gedreigd. De patroons hebben als ant woord al hun werklieden afgedankt, omdat zij wisten dat zij 's anderdaags geen weg zouden kunnen met het werkvolk dat zich zou komen aanbieden. Neen: Elzas en Lotharingen, zijn op dit oogenblik ten minste, 't beloofde land niet voor onze Belgische werklieden. Deze dio er werk komen zoeken begaan een groote on voorzichtigheid die hun veel moeilijkheden kan bijbrengc-n. 28- vervolg. Ileeft mij die zotlö gesohiedenis waar lijk zoo aangedaan hernam dr graaf met een minachtend schouderophalen.Ik wenschte dat ik dien matroos niet had gezien 1 Is hij nog niet gevonden i Bah, nu gaan de heeren van het ge recht hem waarlijk in het meer zoeken. Waar is Victor Hier, heer graaf, zegde de kamerdie naar, die op zijn zachte, onhoorbare manier zijn lieer was gevolgd. De graaf ontstelde bij het hooren van zijn stem. Waarom loopt gij altijd op de teenen achter iemand aan knorde de graaf. Kunt gij niet Hink voor den dag komen, opdat menu hoort Wijlen mijnheer de graaf wilde dat qiet. Maar ik wil het Zeer wel, heer graaf, ik zal uw bevel rakomen- Dat verwacht ik. Zeg den rentmeester dat hij zich met eenige mannen naar liet meer begeve, do mannen moeten lange stok kon medenemen, het gerecht wil het meer doorzoeken. Dat is oen vreemde geschiedenis, zegde Amalia, toen zij zioh mot haren biocder al leen bevond. Ja dat is zeker, Adolf, ik hf/. ijp Een telegram uit Ofïenburg a/Main aan hel agentschap Wolff meldt (i De oud minister van financiën, de heer Mathias Erzberger, die met zijne familie verbleef in eene badplaats in het Zwarte Woud, is dezen morgen op den weg van Griesbacb, vermoord gevonden, llat lijk droeg de sporen van 12 revolverschoten. Ü£sd)Q3*e bijzondorhedGn Berlijn, 26 Oogst. In. den voormiddag had M. Erzberger zich in gezelschap van den volksvertegenwoordiger Diez, op den weg van Griesbath begeven, waar hij sinds eenigeh tijd met zijne familie vertoeft. MM. Erzberger en Diez bevonden zich te Alexandere Chanzo op de hoogte van Kniebis, wanneer ze door twee kerels ongeveer 25 jaar oud aangevallen werden, die op hen verschillige revolver schoten lostleo, M. Erzberger werd gedood. Talrijke kogels drongen hem in da borst in het hoofd. M. Diez werd slechts gekwetst en naar het hospitaal vanOpponaus overgebracht. Er kan geen spraak wezen van een aanslag dia diefstal tot drijfveer had. Met Mathias Erzberger verdwijnt een dei- meest gekende figuren uit de Duitsche par- lementaire geschiedenis der laatste twintig jaren. Mathias Erzberger, geboren te Buttenhau- 8en, in WuHemberg. was eender meest ge kende leden van de katholieke centrumpartij in den Duilschen Rijksdag wanneer de oor log uitbrak. Hij was een der vurigste imperialisten van dien tijd, die alles billijkte wat de militaire partij uitvoerde, ook al liet onrecht dat tegen België werd gepleegd en die zich dan ook rangschikte bij diegenen die België niet meer zouden afstaan. België zou nooit gö3n invalspoort meer zijn, de Vlaamsche kust zou voor good in Duitsche handen blijven, kortom hot thema van graaf Westcarp en de andere pangerma- nisten, evenwel minder opzichtelijk. Zoo, bij voorbeeld, hebben weden naam van Erzberger nooit ontmoet in de kuiperijen waaraan de activisten meewerkten, ten einde België teu val te brengen. Integendeel, Erzberger die een der eerste was die 't besef kreeg dal Duitschland ten slotte de neerlaag zou lijden, was ook een der eerste om in den Rijksdag de activisten los te laten. Van in 't begin van '1918 stelde hij zich op het standpunt, dat Duitschland Belgie zijn zelfstandig, onafhankelijk bestaan moest waarborgen als onderpand zijner vredelie vende gezindheid en verwierp hij de preten ties der All-Deutschera, die de activisten in hun vaarwater hadden gesleept en die nog altijd aan het woord van von Belhmann- Hollweg hielden dat Duitschland nooit meer Vlaanderen aan Fransche verdrukking zou prijs geven. Erzberger zag, met zijn positieven geest, genoegzaam in dat heel die Deulsch-Flami- ache zwendel doodoenvoudig de militaire kliek diende en dat, boe meer men die mili laire kliek toegaf, hoe dieper de vernedering van Duitschland zou worden. 01 Erzborger's evolutie door een klaarder inzicht der zaken, ofwol door politieke te leurstellingen werd geleid, is moeilijk om zeggen; in alle geval, rond het einde van den oorlog was hij de tegenvoeter der voorUsttere van den strijd lot hst bitter einde. Ook was het geen wonder dat, na den val van hei Keizerrijk, Erzberger deel maakte van het eerste ministerie van het Rijk on dat Lem de belangrijke portefeuille van financiën werd toevertrouwd. Dat hij don haat der pangermanisten op zich laadde, hoeft niet te verbazen, en de uitgave zijner oorlogsherinneringen heeft den haat nog aangewakkerd. Het is als minister van financiën dat de heer Erzberger naar Brussel kwam, om de markenovcresnkomst met België ts regelen. Na zijn val als minister van financiën rezen allerhande beschuldigingen op tegen Erzber ger, dewelke op gei uo'nlmakeade processen uitliepen. Alhoewel het telegram uit Berlijn er niets over zegt, lijdt hot geen twijfel of do heer Erzberger is gevallen als het slachtoffer van een politieken sluipmoord. AVV Meermalen heb ik reeds van de gast vrij hei J der YOLSSTEM gebruik gemaakt om aan de weldenkends nr-naeheo te bewijzen dat onzijdigheid een hersenschim is en onmo gelijk te bewerkstelligen. Ik herinner mij nog zeer goed dat ik dat zelfde woord richto lot de bedienden en ook zonder uitslag doch met de vaite hoop en overtuiging dal ze eenmaal tot de wezentlijk- heid zouden zijn gekomen Dit oogenblik is nu gekomen. De bedienden, lid van het zoo gezegde onzijdig sijndikuat, zijn nu ten stel ligste verzekerd dat ik het goed eindje vast heb en dat onzijdigheid boerenbedrog is om hun des te gemakkelijker in socialistische organisatien binnen te Lijven. Daarom schijnt he'. gaan zij Maandag 29 Oogst vergaderen om vutn gedrag vast te stellen. Mag ik als goede vriend der bedien den en mij steunende op de jarenlange onder vinding, hun ©en goeden raad geven. Mag ik hun verzoeken toekomende Maandag geen besluit te nemen aangaande hunne houding en mag ik hun vriendelijk uilnoodigen eerst en vooral die vergadering hij te wonen welke zal plaats hebben op Maandag 29 Oogst om 7 1, 2 uur zeer stipt in hot GROEN KRUIS De Kathedraal van Montauban was dezer dagen getuige van eene niet alledaagsche plechtigheid. De Eerw. Heer Roliin, prioster van de laatste wijding, droeg er zijne eerste Heilige Mis op. Tot daar is er in het feit niets ongewoons. Maar er dient hier nu gezegd dat de nieuwe priester een gewezen kolonol is van helFran- sche leger,, die heel den oorlog meemaakte, zich herhaaldelijk schitterend onderscheidde en die zich de Heldenborst kan sieren met al de dekoraties welke op de slagvelden aan de dappersten onder de dapperen verleend wer den. Onmiddellijk na den wapenstiistand trad kolonel Roliin in het Seminarie en kwam er uit als de Eerw. Heer Roliin. Hij is weduw naar met tien kinderen; wijlen zijne echtge- noote was de dochter van een senateur. Op den dag dat kolonel Roliin priester gewijd is, ontving een zijner zonen, die zich insgelijks tot den geestelijken staat voorbereidt, de mindere orden. IN teer ernstig syndikaat zullen komen verkon- hoe een commissaris van politie zulke vreem de vermoedens kan koesteren. Vermoedt hij dat er een misdaad heeft plaats gehad Natuurlijk Zulke lieden hebben ter stond kwade vermoedens Maar wie zou het gedaan hebben vroeg Amalia den blik met koortsachtige spanning op den broeder werpende, die aan liet venster stond en naar den slottuin keek. Dal ia mij ook duister I De boschwachter Adolf Van L§euwendael wendde zioh dan schielijk om zijn gelaat was nog bleeker geworden, er lag iets vreemds, iets loven- digs in den blik dien hij zijne zuster toewierp, Hoe komt' gij op dat denkbeeld vroeg hij. De man zwerft hier sedert eenige dagen in hel rond en Victor beweert, dat hij in de gevangenis hoeft gezeten. Mijne lieve Amalia, eene verdenking is spoedig uitgesproken, zegde de graaf op waarschuwenden toon, men moet in zulke zaken zoor voorzichtig zijn. Er zou wel niets aan gelegen zijn, wanneee deze man weder in de gevangenis werd teruggebracht, maar tudft de strafliem onschuldig, dan.... Adolf, dat is volstrekt mijne bedoeling niet, viel Amalia hem Verschrikt in de rede. Ik wiide er slechts mede to kennen geven, dat do boschwachter er loe in staat zou kun nen zijn. En hiermede kon de politic zich alreeds vergenoegen, hom gevangen te nemen. waar leiders van eon bun het goede woord digen. Zullen zij aan mijne vraag voldoening ge- ven om zich hunne tweede stap ook niet te berouwen Vrienden Bedienden het oogen blik is ernstig en te ernstig om een tweede maal fouten te bedrijven. Neemt de opgedane les als voorbeeld en organieeerd u zooals hel aan bekwame menschen past. OVERLEGD DIT GOED. Zal het voorbeeld der bedienden van de privaat nijverheid geen spoorslag zijn voor de leden van het NATIONAAL SYNDIKAAT welke zich ook uitgeeft als onpartijdig en on zijdig en feitelijk socialistisch is lot in het merg der beenen. Het spreekt vanjzelf dat er hier kwestie is van het N. S. van IJ. P. T. T. en Z. Laat het ons hopen en wenschen. DIRK MARTENS. i^— uni ii ■in ijwmpiiusiiwarjBtTaTa Wachten wij den uitslag van het on derzoek af 1 Is de matroos vermoord en beroofd geworden, dan moet het geroofde geld den moordenaar verraden. Baron -de Mariemont was zoo eveu bij mij, ging de graaf op ge- hoimzinnigen toon voort, kunt gij raden, waarom Om u uit te noodigen Hij sprak daar immers voor een paar dagen van, hij wilde een jachtpartij geven. lieden had hij den blik op edeler wild gericht. Ik begrijp u niet, zegde Amalia. maar er moest toch wel iets in den blik haars broe ders liggen, dat haar de beteekenis zijner woorden duidelijk maakte, want zij verlegen de oogen neder. Ik zal het u kortweg vertellen. Hij heeft voor zijnen zoon om uwe hand vraagd. Zog mij nu ook zonder omwegen of baron Lodewijk dc Mariemont uw jawoord zal bekomen. Amalia hief langzaam hare oogleden op en uit de schoone oogen trof een vroolijke blik don broeder. Waarom zou ik het ontkennen, dat ik hem bemin hernam zij. Hij zou wel voor ménige jonge dame te ernstig, to bedaard zijn maar ik verlang van het leven geene luidiucliliga genoegens, ik heb er geen smaak in van genot in genot te leven en den schuimenden baker tot op den bodem te le digen. ENGELAND Een onderzoek Eea diepgaand onderzoek zal onmiddelijk begonnen worden naar aanleiding van het verongelukken van de R. 3S. Terwijl er verscheiden oorzaken worden genoemd voor het verongelukken, is de meest 'algemeen aangenomen theorie deze dat een van de noodzakelijkste deelen van het schip onklaar geraakt is. In verband met deze theorie over de oor zaak van de ramp wijst men er op dat de R. 38 gedurende den oorlog werd ontworpen en dat de voornaamste overweging daarbij was snelheid, zoodat het luchtschip de Duitsche Zeppelins zou kunnen inhalen. Dientengevolge was destructuur totaal afwij kend van de andere luchtschepen, die voor koopmansdoeleinden waren gebouwd. De R. §8 was buitengewoon licht, en was om die reden ook bijzonder aanbevelenswaardig voor don Amerikaanschen vliegdienst. Londsn, 26 Oogst. Eene onderzoeks- kommissie is benoemd geworden om de oorzaak der ramp op te sporen. Deze kom missie zal voorgezeten worden door sir John Salmond, chef-maarschalk der luchtvloot. Do Amerrkaansche geattacheerde voor de luchtvloot te Londen werd verzocht een afge vaardigde aan te duiden om in deze kommis sie te zetelen. Hij antwoorddo dut hij per soonlijk het onderzoek zal volgen. Hdt verhaal van overlevenden. M. Batman, een der overlevenden der ramp verhaalde, dat hij in zijn schuitje, onder den luohlbal op zijn waarnemingpost was, toen men liom kwam zeggen, dat er gvooter vaart zou gegeven worden. Op hetzelfde oogenblik voelde men verscheide schokken, oiumddelijkgevolgd door geweldige ontplof fingen. Kapitein Wann, die het bevel voerde over de R. 38 en die in valscherm kon neerdalen verklaarde dal het luchtschip zich prachtig gehouden had tijdens de reis. Het weder was echter ongunstig om te gaan landen op de aangeduide plaats en daarom besloot de kapitein naai Houden terug te ;keeren. Hel is op de terugreis dat het luchtschip boven Huil dreef. Tot dan toe was niets verdachts gebeurd. Het luchtschip bevond- zich boven de zee, toen eensklaps een geweldig gekraak ge hoord werd. Schier op hetzeltde oogeDblik had de ont ploffing plaats. Kapitein Wann weet niet juist wrt er gebeurd is, doch veronderstel dat verscheidene dwarshouten moeten broken zijn. Keel de zaak duurde slechts 20 sekonden. Het luchtschip bad zijne proeven der groote snelheid gedaan en op het oogenblik dei ramp beliep deze snelheid 50 lot 60 kampen. Hat aantal slachtoffers Tot hiertoe zijn slechts drie lijken terug gevonden. Onder de Engelschen zijn er vier geredden, twee dooden, zes en twintig onL brekenden onder de Amerikanen, één ge redde, één doode en zestien ontbrekende». Er zouden dus in 't geheel 50 man aan boord geweest zijn waarvan er slechts vijl ontsnapten. Kapitein Wann die erg gekwetst werd, bevindt zich aan de beterhand. Een der slachtoffers gehuwd met een Belgische De chef-machinist van de R. 38 M. W. A. Lamkey, die zich onder de slachtoffers be vindt, was in 1920 te Parijs gehuwd me eene Belgische, Mej. Suzanne'Arnold. Ds woning van ganoraal de Poscli geplunderd. Gisternacht braken onbekenden in de wo ning van generaal Poscli, Kroonlaan, te Elsene, en doorzochten verscheidene kamers. Een buurman stelde de inbraak vast en waarschuwde de politie, die dadelijk een onderzoek instelde. Generaal de Posch, die met zijn gezin aan de kust vertoeft, werd intusschen op de hoogte van den diefstal gebracht. Uit het eerste onderzoek blijkt, dat de iubrekers de hand hebben gelegd op bronzen voorwerpen, zilverwerk, juweelen eu kloc- deren. De brandkast werd daarboven open gebroken en geplunderd. Op een tafel trof de politie twee glazen en ledige champagnefles- scben aan. Daar de bewoners afwezig zijn, weet men niet wat er eigenlijk gestolen werd. De h. Louwage, officier van het parket, vergezeld van den fotograaf Leon Stook en den expert Leva, stapte in den namiddag lei plaatse af. Huiszoekingen werden reeds bij verscheidene helers gedaan. De politie hoopt de daders te zullen ontdokken. Het antwoord van Dail Eraann Geon beslist neen Londen, 25 OogstMen meent te weten dat het antwoord van 't Dail Ereann niet als defmitief moet worden beschouwd, en geen beslist neen behelst, zooals men uil de rede van de Valera had kunnen voor spellen. Van bevoegde zijde wordt verklaard dat de deur steeds nog geopend is voor on derhandelingen, en men kan als bijna zeker aannemen, dat er nog andere vergaderingen zullen plaais hebben alvorens er een definitief besluit genomen wordt. Onmiddellijk na ontvangst van het ant. woord van het - Dail Ereann heeft Lloyd George een Kabinetsraad belegd. Alle mi nisters die zich in de stad bevonden, hebben de vergadering bijgewoond. De zitting heef! twee uren geduurd. Men gelooft dat het ant woord van het Briische gouvernement iy opgesteld. Da voorstellen van het Engelsch gouvor- nement verworpen. Londen, 26 Augustus. In het antwoord aan Lloyd George zegt de Valera, dat, om te onderhandelen over den vrede, wat voor zeker wenschelijk is, het Dail Ereann zich bereid verklaart om vertegenwoordigers trouw, edel hart, ten standvastig karakter en een gevoel, dat voor al het edele en schoone vatbaar is. En dit alles vind ik in Lodewijk vereenigd. Dan. mijn lieve Amalia, wenach ik u van harte geluk met deze verloving, zegde Adolf, terwijl hij zijne zuster omarmde en haar op het voorhoofd kuste. Mijne toestem ming heeft hij reeds, hij zal nog wel heden komen om hot jawoord te halen. Ik heb het u immers reeds vooruit gezegd, mijn blik heeft mij dus niet bedrogen. Amalia wendde blozend hel gelaat af. En weet gij, wat ik doen zal, zoodra ik zijne bruid ben vroeg zij zacht. Nu. hernam Adolf vol verwaohting. Ik zal hem den laatalen wensch van onzen dierbaren vader mededeelen. Baron de Mariemont kent di9.n reeds. Gij hebt hem den brief gegeven Wensohtet gij dat niet Zeker Kwam de baron u niet terstond te gemoet. Mijne lieve zuster, alios heeft twee kanten en voor men een besluit neemt, dat voor het gelieele leven van beteékenis is, moet men alles goed overwegen. Baronnes Aline kont mij slechts vluchtig en ik wil niet, dat zij om bij oogmerken mijne gade wordt. Wanneer ik haar hart niet kan win nen, uan zie ik van haar af. Dat heb ik ^a- ren vader ook gezegd on hij is het met mij Amuli.i zag hareo broeder vragend aan, in Ik vorder van mijn echtgenoot eeijjhare fraaie trekken was duidelijk verwonde ring te lezen. Zij scheen dit besluit niet ti begrijpen. Ik vrees nog altijd dat Louise u doqfe haar uiterlijke schoonheid heeft betooverd, zegde zij hot hoofd schuddend, over het ant woord dat Aline u zou geven, kon ik u spoe dig zekerheid geven. Gij zult mij genoogen doen over deze zaak niet te spreken, voor ik het wensch, hernam de graaf schielijk, Louise Scherm- beek ken ik ook slechts vluchtig, ging hij schouderdophalend voort, maar gij herin nert mij er aan dat wij deze familie nog een bezoek moeten brengen. Mag ik u verzoeken mij morgen te begeleiden Als gij dat wenscht, ben ik gaarne be reid. Het is toch geen offer, dat ik van o vorder Een offer zegde Amalia schertsend. Neen, ofschoon ik niet ontken, dat de we- deraanknooping van deze vriendschap mij juist niet gewenscht is. Gij zult zelf bemer ken, dat Louise niet in onzen kring past. Aline de Mariemont zal haar misschien me nig onaangenaam oogenblik berokkenen want zij haat ook alle overdreven ijdelheid, en wat haar niet bevalt bestraft zij zor.der genade met hare fijne, scherpe spotternij. Wanneer jufvrouw Schermbeek waar lijk een ij del meisje is wal ik niet bospnurd heb, dan luu die snot slechts heilzaam voor haar zijn, hernam de graaf. Wie ia dio jager daar beneden (Vervolgt.

De Volksstem | 1921 | | pagina 1