JQUVENCEvanAMSOUHY i Dj p'ieiisaiani ie kindsnaacrd ZIEKTEN OER VtiSV Blaëilig drama te Glieel. In de Vereenigde-Staten. Brandramp in Hofland. Het Marakkaansch wespennest - De Iersche kwestie. Onthulling van bet GeUenkteeken der Geaiiiösrden te Vlissingsa. Valsfiiiisiüflterlj ontdekt te Aspsr- Hetzelfde klad vcrr.eetïu i?°* naV"C:; lisciie s(u.lfnt, die op Erzbefgcr ^'-'^'ten jwefuijdenc p7^^* .1 '"*r,rh •\ör 14 dagen iu v merger-Heiu. ijheid was gesteld. Wanneer men zich afvraagt, wal de oor- Mak is van de hardnekkige vervolging waar aan Erzberger van de zijde der Duiiseti-nati- onalen, onder aanvoering van Hèlfferieh bloot slorrd, dan omkomt de onpartijdige beoordeelaar niet oan de conclusie, dal dit alles het gevolg is van de' door Erzberger gevoerde vretlesactie, die zijn al-Duitsche vijanden hom nooit hebben kunnen vergeven Dit is de drijfveer van den ongenadiger, veldtocht geweest van zijnen aartsvijand Helflerich, die hein op 2i Juni 1919 in de Nationale Vergadering beschuldigde zijne eigene belangen to hebben doen aanpassen oan zijne politiek, en in do Kreuszeitung den aanval voortzette, waarop Erzberger dan hel berucht proces voor laster en eerroof Inspande tegen Htifferieli. Latergaf deze nog de brochuur uit Weg met Erzberger en de nationalistische bladen lieten geen gelegenheid voorbijgaan, Erz- l-erger in de zwartste kleuren af te schilde ren en hem aan het Duilsche volk te toonen als den landverrader, die de schuld droeg aan den wapenstilstand, aan den vrede, aan den valulasland, aan bet Reichsnotopfer, aan olies Den 19. Januari 1920 begon 't proces e deiijk. De details welke daarbij ter sprake kwamen, kunnen wij buiten beechouwin fciicn. Toen de minister den 20 Januari het gerechtsgebouw te Moabil verliet en in zijn auto was gestapt, sprong de jonge Oilwi von Ilirschfeld naar voren en vuurde twee schoten door bet venster van den auto, waar van er een den schouder van Eizberger trof. Erzberger heeft toen een week ernstig ziek gelegen. Toen hij hersteld was, werd de behandeling van het proces voortgezet, en den 12 Alaart 1920 werd oud-staatssecretaris Helflerich wegens formeele beloediging tot een boel van 300 mark, respectievelijk 30 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Erz berger kreeg het recht op publicatie van liet vennis in de Kreuz Zeitung en onbruik- baarnaaking vap drukwerken, in het bijzon der van bet brooiiuur Weg met Erzberger Zijn de invloeden, die den aanslag van 20 Januari 1920 uitlokten, dezelfde welke nu den aanslag deden ontstaan, waarbij Erz berger nu het leven verloren heeft? X De BELGISCHE SCJJ ATKISTBONS 5 o/0 Leening der Mumhei stelling, om het even waar zij zijn aangekocht geweest, worden nog altijd ontvangen door deBailquè Centrale tü la Dendre i zij ter uilwisseling, 't zij ter uilkecring. 8514 Deze bewerkingen worden kosteloos ge daan. Het verongelukte postvliegtuig De lijken der beide vliegers nog niet gevonden. Hel postvliegtuig van de lijn Londen-Brus- itf, dat bij Calais in brand is geschoten, is een Goliath. De lijken der beide vliegers, zijn oog niet gevonden. Door een buitengewoon toeval was htt vliegtuig, dat twaalf perso nen kan bevatten, zonder passagiers uit het vliegkamp te Croydon naar Brussel vertrok ken. De Times correspondent te Boulogne seint omtrent het verongelukken van hel postvliegtuig der lijn Brussel-Londen de vol gende bijzonderheden aan zijn blad Hot eerste bericht omtrent het ongeluk werd dooreen plaatselijk gendarmeriebureel naar Boulogne, Calais en Graveli; es geseind. Motorvisschersbooten, twee jachten en de duikbooten van de Franscfce vlootbasis te Boulogne en Calais werden onmiddelrjk uit gezonden om de kuzt langs te varen van Boulogne naar Duinkerken, ten einde de over levenden te redden. Er werd echter niemand gevonden alleen zag men ongeveeer drie mijlen buiten Calais eenig wrakhout van hét onderstel van een vliegtuig. De eenige getuige schijnt een bereden gen darm te zijn, i'ie op den morgen van den 26 Augustus oen patrouillerit maakte langs de kust van Grarelines naar Calais over YValdan hommes. Hij verklaart, dat lig op groote hoogte, een paar mijlen van de kust ver wij derd. een vticgQiachien hoorde. Het geraas van den motor scheen hem niet regelmatig toe, en hij bleef naar het vliegtuig kijken, zich afvragend, of het zou landen in eeo der kuslvliegltampen cf hel Kanaal zou overvlie- :gpn„ Eensklaps scheen het vliegtuig midden door te bi cken en neer te storteu. Hij zag daarop het vliegtuig in veVschil- lei de stukken iu zee vallen. De gendarm be greep dat het zijn pJioht was, on middel ijk kennis te geven van van liet gebeurde, en hij galopeerde, naar de naastbij zijnde telefoon post, waar bij de overheden te Calais met het ongeluk in kermis stelde. liet vliegtuig, de Goliath O. B. L. A. N. was eigendom van het nationaal syndicaat voor het bcstndeeren van hel luchtverkeer. Het was een vroeger bombardementsvliegtuig dal vcor passagiersvervoer was omgebouwd. De identiteit der inzittenden. Naar büjkt uit de mededeeling van de fliegdienstmaatschappij S. N. E. T. A. is de naam van den Belgischen helper van den vliegluigbcsluurder JDelzenne niet Raeyckers, doch R. Rei kers uit de Zonder Zorgstrast, Elsene. Het vliegtuig was op weg naar Brussel met den luchtpost eu een lading goederen. Men kent de waarde van de lading niet, danr, evenals bij de scheepvaart, al de dienst atukken der verzonden pakken zich aan boord van het vliegtuig bevonden. Een deel der lading zou echter reeds teruggezonden zijn. TE OOSTENDE nHudiïtgen. De politie heeft do moeder ontdekt van het kind, dal met afgesneden hoofd gevonden werd in een pui. in eeno woning van den Nieu v. pöorlsche steen weg. Het is zekere vrouw L...; zij beett het wichtje bij zijne geboorte overhandigd aan een intiemen vriend, den genaamde 13.»., die het gelijkvloers bewoont van voornoemd huis op de Nieuwpoortsche steenweg. Het is hij dio het wichtje gedood en het hoofd heefi afgesneden. Het parket heeft de twee vrouwen aange houden; E..., is tol hiertoe onvindbaar. De misdaad heeft in de volkrijke wijk van de Nieuwpoortsche steenweg groote onlroe- ïing veroorzaakt. looven dat de opstand, hen bel reft noeb dat men voor een revolutie staat. Het blad is nochtans van oordeel dat het beste middel Tan handelen wel is ten kracht- dad.'gste u*r ""SlJSd!; i^üron en niet een zoo groote ynjnGla te laten aan Je roermakers. VV V 31 huizen vernield. - 400.000 gulden sohade. Hel dorpje Mierlo bij Helmond is Zater dag znorgend door eene ramp geteisterd, Nagenoeg de geheeie Marktstraat is afge. brand. Niet minder dan 30 huisgezinnen zijn dakloos. De brand ontstond om 11 ure op den zolder van de woning van Raaymakers. In minder dan geen tijd stond dit huis in lichte laaie. Doordat bijna alle nabijgelegen woningen met strooi gedekt waren, vond daar het vuur, aangewakkerd dqor den sterken wind, gretig voedsel en stonden deze woningen spoedig in lichte laaie. In een goed uur tijds zijn 16 huizen in vlammen opgegaan. De voornaamste zijn de groote boerderij van den landbouwer Van Dyck, twee café's, een rijwielhandel, een manufacturen-maga- zijn cn een bakkerswinkel. De daklooze ge zinnen vinden gelukkig een onderdak in de r.og leegstaande, pasgebouwde woningen van de woningbouwvereniging Mierlodorp, waarheen ook hun meubels gebraoht werden, Er is echter veel inboedel verbrand. Alles is vrij laag verzekerd. De brand heeft groote schade aangericht. WegeDs gebrek aan water en bluschmate- rieel viel aan blussohen niet te denken. De schade wordt op 300 h 400,000 gulden ge schat. Een ernstige zieke kon met groote moeite gered worden. Toen de brand was bemerkt, werd onmid- del ijk naar Eindhoven en Helmond om hulp getelefoneerd, doch het duurde nog geruimen lijd, voordat de groote autospuiten van deze beide plaatsen op de plaats van den brand verschenen. In dien tusschentijd moest men lijdelijk aanzien, dat hel vuur steeds grooteren om vang nam hel brandende stroo vloog in alle richtingen door de lucht, om steeds weereen ander huis of boerderij aan te steken alles ging zoo Biiel iu zijn werk, dat na verloop, van een half uur de groote dorpstraat in zijn volle lengte aan heide zijden in lichte laaie itond. Redding was onmogelijk, daar men dooi de verschillende rook en rondvliegende bran dend stroo op een eerbiedigen afstand moest blijven. Naderhand kon, toen het vernielend element geen verdere prooi meer kon vinden, bestatigd worden, dat 31 huizen en boerde rijen dc prooi der vlammen waren geworden. Brandstichting te Dottenys Te Dottenys ,brak braod uit op de hoeve in gebruik door den landbouwer Gebaard Nys. Dc brand was ontstaan in eene groote schuur, bevattende den oogst en waar men Donderdag geheel den dag met eene machien had gedorscht. De machien stond in de schuur en zij werd 's nachts door twee knechten bewaakt, die ongelukkiglijk in slaap gevallen waren. Een hunner gewekt door den rook, kon intijds zijn gezel wekken en den landbouwer verwit tigen. Dadelijk werd alles in het werk ge steld om het vuur te blussohen de pompiers van Dottenys, spoedig ter plaats, moesten zich bepalen bij het vrijwaren der woning en der stallen. Geheel de vlasschuur met al wat zij bevatte alsook de dorschmaohien en andere gerieven, zijn de prooi der vlammen geworden. De polieie die een anderzoek instelde, ver meent dat er kwaadwilligheid in het spel is. De brand is uitgebroken in 't Noorderlijk gedeelte der schuur de machien stond langs den Zuidkant. Het parket van Kortnjlc is ter plaatse ge weest. De Fransche-Duitsche onderh an delingen. Eene overeenkomst. Wiesbaden, 28 Aug. De onderhandelin gen te Wiesbaden namen gister avond een einde. De vierde bijeenkomst duurde tot laat in den avond daar beide ministers wilden gedaan muken. Het eerste dokument, het memorandum in zake het herstel, duidt de algemeens voor waarden van liet akkoord aan en voorziet namelijk de oprichting van twee private genootschappen, een Duilsche en een Fran- sche, die zullen optreden als bemiddelaars tusschen de Duilsche nijveraars en de Fran- sche ge teisterden. Het kontrakt tusschen beide vennoot schappen te sluiten en dut de voorwaarden van levering van het materiaal aan de Fran- ache geteis:erden bepaalt, maakt het voorwerp uit van een tweede, bijgevoegd dokument. Het vraagstuk der levering van het rollend materiaal, van den veestapel en van de koleD, werd op voorstel van den 'neer Louoheur voorbehouden, tot de Kommissie van Herstel nadere inlichtingen zal hebben verstrekt. VVV Allerlei tijdingen. De bisschop van Ovièdo, heeft den geeste lijken van zijn bisdom bevolen, godsdienst plechtigheden te doen celebreeren om de zege der Spaansche troepen van God af te smeeken. Hij verzocht hen een dag van hun tractement af te staan ten gnnste der solda ten. Hij zelf schreef in voor 1000 pesetas. Twee-en-dertig ton geneeskundig materieel zijn te Melilla aangekomen. M. de la Cierva, minister van oorlog is te Melilla aangekomen. Vergezeld van generaal Berenguer bezocht hij eenige versterkte stellingen van Melilla. Hij keerde terug naar Madrid, in den nacht van Zondag op Maandag. Uit Saragossa wordt gemeld dat de syn- dikalisten, in de gevangenis opgesloten gevraagd hebben in het vreemdelingen legi oen te treden. De toestand in Engeisch^indië Londen, 2-8 Aug. Een verslag van €a- licat zegt dat twee honderd Moplahs het pa leis Nilabur naderden en de sohildwachten aanrandden. Deze vluchtten in naburige huizen. De aanvallers hebben ze hierin achterna gezet en doodden dertien personen, waarbij vrou wen en kinderen. Daarna stormden de Moplahs het paleis binnen dat zij in brand slaken. Londen, 28 Aug. Uit Man erg i wordt gemeld dat de opstandelingen de boomen der openbare wegen afhakken en er den weg mede versperren, de bruggen vernielen als ook de onderaardsche doorgangen. De Moplahs zouden de home rule uit- eVoeuen hebben in heel 't gebied van deu opstand en hunne vlag een groene, tePaligu geheeschen hebben. Voor wat den militairen toestand betreft, Britsche troepen en militaire treinen, uit Caücut vertrokken,zijn teTiroraangekomen. De opstand nam geen uitbreiding tot in de streek Malabar. Lorden, 28 Aug. De Sunday Times zegt dat de Moplahs slechts een deel zijn van het Indische volk, en dat men niet moet ge- De pers over de gewisselde nota's. Alle Engelsche bladen geven hoofdartikels over de briefwisseling tusschen Lloyd George en Do Valera en wijzen op de noodzakelijk heid van het maken van oen definiticvert en onmiddelijken voortgang naar een grondslag waarop verdere onderhandelingen onderno men kunnen worden. De Iersche pers is duidelijk verzoenings gezind. De Irish Times zegtDe eerste minister overtreft de Valera. Hij wenscht een spoedig en definitief antwoord. Wij stellen voor, dat als het kabinet van Sinn Fein en de Dail Eireaun big ven bij hun weigering, om de Engelsche voorstéllen te aanvaarden als een basis voor verdere onderhandelingen, de ge heele aangelegenheid onmiddelijk aan, L- volk moet worden voor; het De eerste minister van Ulster is van Belfast naar Londen vertrokken om Lloyd George te spreken. Een rede van Lloyd George Londen, 28 Aug. Ter gelegenheid van zijn aanstelling tol eereburger van de stad Barnsley, sprak Lloyd George over het Ier sche vraagstuk. Hij zegde alle vooroordeelen belreffeude Ierland te willen opruimen. Ier land, zegde hij, is een magere weide, die geen voedsel oplevert. Spreker was er fier op dat Groot-Briltarje zich boven alle voor oordeelen heeft gestold en aan de Ieren voor waarden zonder voorgaande aangeboden, die dan ook de goedkeuring van de gansclie be schaafde wereld wegdragen. Lloyd George drukte de hoop uit, dat het _,ezond verstand de bovenhand zal nemen en verklaarde dat Engeland niet zou dulden dat Ierland een successie oorlog zou voeren, die tevens een burgeroorlog in Ierland voor go- volg zou hebben; Indien zuidelijk Ierland niet te vreden ismei de vrijheid die thans wordt aangeboden en verder op scheiding aanstuurt, moet alle hoop op een overeen komst worden opgegeven. Naar Lloyd George meent is hel niets minder dan de vrijheid die den Ieren wordt gegeven al wat men van hen vraagt is al vrij©''burgers deel uit te maken van de krachtigste volke rengemeenschap der wereld. Zij zullen be sloot spreker, de grootheid begrijpen van hun roeping ais vrij volk binnen de grenzen van een vrije volkeufederatie. Nieuwe aanslagen te Belfast Londen, 28 Aug. Uit Belfast wordt aan de Evening News gemeld, dat vijf van de zes man. die uil hun huis waren weg gehaald, gisteren avond in vrijheid zijn ge steld. Zij weigeren evenwel mede te deelen wat hun overkomen is. Dezen morgeud werd een bom geworpen in «en huis in 'de; NelsonstraatDe ontplof fing vernielde het gebouw. De schuldigen zijn gevlucht. Tijdens den afgeloopen nacht is nogmaals een man uit zijne woning weg^^aald. liet A rnerikasnscii legioen te Brussel. Brussel, 28 Aug. De tijding dat het Anierikaanoch legioen te Brussel zou aanko Tién, had'eene' aanzienlijke menigte volk naar de Zuidstatie gelokt. Van binnen was de statie met Belgische en Amerikaanschvlaggen versierd en een detachement van twee eompagnies van het 3"caral)iniers stond gereod om de militaire er te bewijzen. Verder bemerkte men M. Brand Witlock, gezant der Vereenjgde Stalen, met het perso neel van het gezantschap en liet sehepencolle- gie van St Gillis, op welk6 grondgebied de statie gelegen is. Ook waren daar afvaardigingen van Oud- sliïjdersbonden, van invaliedenkringen, enz.. Ten 13 ure 10 reed de trein binnen, en liet was de gezant die de Amerikanen het eerst verwelkomde. Toen stelden zij zich in rang en roarohcer- den, met vier hunner vlaggen, dio de strij ders roemrijk vergezelden, aan het Araeri- kaansche front, naar den uitgang, waar het woord hen werd toegerichl namens de regee ring, alsook namens de burgerlijke overheden en oud-strijders Toen de bezoekers in rijtuigen de bouta vards opreden, werden zij door de talrijke menigte warm toegejuicht. De legióenairen werden eerst naar de Schietbaan gevoerd, alwaar zij bloemen neerlegden aan den voet van hot gedenktee- keh opgericht ter nagedachtenis van Miss Eflilli Cavell en de andere gefusiljeerden Om 31/2 ure werden zij ten stadhuizen ontvangen en verwelkomd. Daarna bezochten zij onder de leiding van gidsen en taalman nen de verschillige zalen van hel stadhuis. De Amerikaansche legióenairen werden om 5 ure ten paleize ontvangen M, Brand Whitlock, gezant der Vereenigde Staten te Brussel, stelde zijne landgenooten aan den Koning voor. 's Avonds werd in don Muntschouwburg eene galavertooning ter hunner eere gegeven Men voerde Rigoletlo op. Na het eerste bedrijf zong Mev. Abby Richardson het Amerikaansch volkslied* hetgeen haar van wege de Amerikanen eene reusachtige en geestdriftige ovatie bezorgde. Gisteren werd te Vlissingeiijop het kerkhof Vredehof het gedenkleekon onthuld, op gericht ter nagedachtenis der geallieerde officieren en soldaten, die in Holland ge storven zijn. Een stoet van talrijke Belgische en Fran- sche oudstrijdersbondeii met wapperende vaandels en van eenige muzieken heeft de harmonie Vriendenkring o uit Antwer pen vooraan de stad doorkruist. Op het kerkhof waren aanwezigM. C. A. van Woeldcren, burgemeester van Vlis- singen, omringd door het schepencollege, de vice-admiraal, bevelhebber van dé Schelde monding, de bevelhebber van de vesting Vlissingen, de militaire attachés yan Belgic, Frankrijk on Engeland, afgevaardigden van de War Grave Commission van de Gealli eerde legers, de vier Belgische consuls in Zeeland, de consuls van de verschillende mogendheden ie Vlissingen, JM. De Roover, van het ministerie van Buitenlandeche Zalien te Brussel, de E. H. Demoor, voorzitter van de Ligue beige du Souvenir de gewezen aalmoezeniers der geïnterneerden, M. Goos- 8ens, inspecteur van den Hollandschen eh M. Rombouts, inspecteur van den Belgischen loodsdienst. M Geerts, ondervoorzitter van de Ligue, heelt het gedenkteeken onder de bescher ming gesteld van de stad Vlissingen, waarop M. C. A. van Woelderen, burgemeester der stad, in drie talen beloofd heeft te zorgen voor het onderhoud van hel mausoleum, waarin de lijken rusten van vijf Belgen, vier Franechen en negen-en-twintig Britten. Na eenige woorden van de militaire atta chés, den viceadmiraal dér Nederlandsche marine, van den E. H. Demoor, trokken de deelnemers aan den optocht voorbij het ge denkteeken, aan welks voetstuk bloemen e.i kransen neergelegd werden. /ader Van Gorp word naar zijne woning gebraoht, waar de geneesheer M. Van deS Eynde de wonden onderzocht. Doch het slachtoffer, dat vader is van negen kinderen, gaf weldra den geest. De polieie, met de zaak in kennisjjesleld, deed een onderzoek en verwittigde hei pan ket van Turnhout, dat Vrijdag namiddag een onderzoek ter plaatse ging doen. Talrijke getuigen werden door de gerechtsdiénaafs ondervraagd. Ten slotte werd een bevel van aanhouding gegeven tegen Karei Baekelants, een jongeling van 18 jaren, die den slag met het kapmes zou toegebracht hebben. Pij is naar het gevang van Turnhout overgebractit. Uit dc lijkschouwing is gebleken dat de schedelbreuk den dood van Van Gorp ver oorzaakt heeft. Het onderzoek wordt voortgezet. E3S BVIETPISET De vrouw die onre gelmatig hare maand stonden heeft, en er pijn door heeft, met buikpijnen, zeer in de lenden, in den onder buik; die onderhevig is aan Witvlcod, Vloed, MaagpijnenBrakin - gen, Opruiingen, Zuur. Gebrek aan eetlust. Zwarte gedachten, moet vreezen eene IWETRIET te krijgen. De vrouw, aan fWotriet lijdend, kan zich stellig genezen, zonder opératie, door bet gebruik van Deze remedie is onfeilbaar, op voorwaarde dat men dezelve in tijds gebruike. Dc JOUVENCE van Abbé SOURY ge neest de Wetrlet zonder operatie omdat zij vervaardigd wordt uit bijzondere plan ten, die de eigenschap bezitten den bloed- omloop te bevorderen, de zieke organen van congestie te bevrijden en deze tezelfder tijd tp heelen. liet is aan te bevelen dage lijks inspuilinSen te doen met KYGIÉNITINE das DARflE8(4fr. dedoos). De JOUVENGE van Abbé SOURY Is bij uitnemendheid de hersteller der regels; alle vrouwen moeten dit middel gebruiken, met regelmatige tusschenpoozen, om te voor komen en te genezen Vezelgezwellen, Kanker, Gszwclien, Kwade gevolgen van kinderbed, Speen, Wftvlced, Aderspat, Phlebiet, Zwakte, Neurasthenie (Zenuw zwakte), Ongevallen van het Keoren der Jaren, Warmtcgcvoel, Grilligheden. Stikkingen, enz. vau Abbé SOUHY, bereid dcorde J Apotheek Jlag. DliWONTlÉB. te P.tuen. nordt *er- i I kocht ju alie apotheken, do (Wrh. 7 fr. 50. Algemeen I depot voor BelgisApotheek ViVARtO, Luik. Dit potlret 6lschtn. Elsrtit wol tfo echte JOUVENt E van Abbé SOURY met fret handttek»» Mag. OUMONTIER -v-v- Een doode en vier gekweteten. Op het gehucht Larum te Gheel, wo nen de landbouwersgezinnen, Van Gorp en Baekelants tegenover elkander. Alhoewel geburen leven de twee families toch sedert ecnigen tijd in oneenigheid. Die gebuurtwist heeft thans aanleiding gegeven tot een bloe dig moerdtooneel. Donderdag namiddag reed de zoon Aug. Van Gorp niet zijn gespan naar het aardap pelveld. Hij ontmoette vader Baekelants, al spoedig was men aan twisten, wat een ge vecht voor gevolg had. De huisgenooten van beide vechters zagen van verre de vechtpartij Vader Van Gorp met zijne zonen, ook de zonen en dochter van Baekelants snelden de vechters ter huip. Ongelukkig was Frans Baekelants, een 20 jarige jongeling, met een riek, en zijn broeder Karei met een kapmes gewapend. Ei* volgde nu een verwoed gevecht tus schen de leden van beide vijandelijke families. Verscheidene hunner werden gekwetst. Doch vader Van Gorp was doodelijk getroffen, iiij had een sjeek met den riek bekoinen en de longen waren gekwetst, daarbij was hij de schedel met eed slag van het kapmes geklo ven. De ongelukkige overleefde slechts 2 uren zijne vreeselijke wonden. Van Baekelants was ook erg gekwetst aan het hoofd; zijne wonden zijn evenwel niet doodelijk nog drie andere jongene vechters 'iepen erge wonden op. Een aanhouding to Gent De rechterlijke politie heeft in een drank huis aan de Kortrijksche Poort te Gent een reiszak aangeslagen, die een volledig mate riaal van valscge munlerij en talrijke bank biljetten bevatte. De eigenaar I. V. D. woonachtig te Asper, werd aangehouden toen bij zijn reiszak kwam afhalen. Het parket begaf zich aanstonds naar Asper waar vele bewijsstukken werden gevonden. Men denkt op het spoor te zijn von een gan? sche qende valsohmunters en men verwacht nadere aanhoudingen. Bergverzakking in Frankrijk Twee slachtoffers Avigiion, 28 Aug. Gisteren avond zijn de rotsen die het dorp Bonneux (Vaucluse) beheerschen, verzakt, waarbij drié huizen vernield werden. Een der huizen was bewoond door M. Peire, posttreihbeambte, die met zijn knecht en zes paarden er het leven bij inschoot. M. Peyre, gehuwd en vader van een kind en zijn löjarige neef werden onder het puin bedolven. De laatste kon echter, na verschei dene uren, gered worden doordal balken de steenen boven zijn hoofd hadden tegengehou den. Mevr. Peyre en het kind waren geluk kig afwezig. De andere twee huizen werden, wegens hun slechten toestand, als stalling gebruikt. Hulp w«rd dadelijk verleend door de ge- meentewacht, de inwoners en door een ploeg van 20 soldaten uit Avignon. Slfohta ten 3 ure 's morgens was alle on middellijk gevaar geweken. Daar andere rotsen insgelijks de veiligheid van het dorp bedreigden hebben de overhe den besloten ze door middel van dynamiet te doen springen. Een burgeroorlog in Virginia ontketend. Uit Now/York wordt geseind dal een ware burgeroorlog in Westelijk Virginia ontketeld is, naar aanleiding van een sinds langen tijd beslaande geschil tussohen de syndikalisten der streek en de mijneigeuuars. De syndika- listen hebben zich tot een soort leger inge richt, en rukken met ettelijke duizenden naait Cbariestown op. Een dringende oproep werd door de regeering van den staal van Virginia aan Washington gericht ten einde onmiade- lijke hulp te bekomen. Troepen werden naar de plaats dei' opstanding gestuurd. De syhdikalisien brachten <e,en trein lot staan en hebben talrijke strategiiohe stellin gen bezet in hun opmarscho

De Volksstem | 1921 | | pagina 2