Os doodtiravsrs van Rusland MISDAAD EN BEDROG Da noord ep Erzberger ;;r.'4 j --.s 1 Woensdag Oogst 1921 Nog de yendst Ia Peaipey Hst Bsifjisc!) KatiioÜok Vertoond Nog lie ramp van do R. 32. 4*3*1 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. - XXVII* JAARGANG NUMMER 2St»J Tel. 114 IDAG-BLiAD 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0,50 Uitgever: J. Van Nuffkl-Db GaNM tr,' II. Isabella Zon op5,08, onder0.35! Nieuwe Maan deo 1 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Hayas.S, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en Ilroam s Buildings Londres E.G.l sjTvavrrcTis: Nu do rampzalige toestand van 't onge lukkige Russische volk het voorwerp uit maakt van de algemeen» bezorgdheid in de beschaafde wereld, zal het nietODgepast zijn eens voor naderbij te doen kennen de twee personage» die de triestige vermaardheid bezitten de bewerkers te zijn van den onder gang van too een machtig rijk en van de ellende vnn zoo een groot volk. We willen spreken van Lenin en Trotsky. Vladimir Hitch Ulinanoff, alias Lenin, werd geboren don 10 April 1870 to Simbirsk en is de zoon van een staatsraad, die tot den adel behoorde. Zijn moeder bezat een eigen- dom in bet gouvernement Kazan en genoot, iu» den dood van haar gemaal, een pensioen van staatswege. De familie was opgebracht In den orthodoxen godsdienst. Al vroeg waren iJe kinderen bij de omwenlelingsgezitiden ingelijfd. Een der zonen werï in 1887 ter dood veroordeeld voor medeplichtigheid nan een samenzwering legen keizer Alexander III Lenin studeerde eerst aan het gymnasium van zijn geboorteplaats en trok in 1887 naar de hoogeschool van Kasan, waar hij na 2 maanden werdjiau de deur gezet wegens deelname aan een studentenopstand tegen de regeering. In 1891 wist hij zich te doen aannemen ais student aan de universiteit van Pelro- grade en studeerde or de wetten en de staats huishoudkunde. Lonin ondernam in 1895 oen reis naar Duitschland, keerde nog het zelfde jaar naar de Russische hoofdstad terug en werd er aangehouden voor sociali stische bedrijvigheid. Hij werd tot 3 jaren ballingsschap in Oosl-Sibarië veroordeeld. Daar zat hij in de eenzaamheid zijn gedaoh- ton van omverwerping der maatschappij te hestudeeren en uit te broeien. Wanneer hij weder vrij was, maakte hij andermaal een 'eis naar 't buitenland en stelde zich van dan nf aan als een gi'fate socialistische leider. Gedurende 17 jaren nam hij deel aan de belangrijkstè socialistische internationale congressen van Europa. Hij was standvastig iu betrekking met de meest bekende woel geesten van de Earopcesche landen. In 1915 woonde hij de conferentie bij van Zimmer- wald, van waaruit hij op de gekende drama tische wijze in een verzegelden reiswagen raar zijji, vaderland wederkeerde. Lenin is eon korte diklijvige persoon, met breede schouders, rond een blozend gezicht, boog, verstandig voorhoofd, bruioachtigen knevel en korten baard. Zijn voorkomen lijkt niet dat van een politiek hoofdpersonage maar eerder van een koopman van den bui ten. Al kan Lenin ternauwernood voor een groot verstand doorgaan, toch zijn er krachten in hem die van hem hel voornaamste intel lectueel clement van het Sovjet-bewind maken. De uitdrukking'van zijn gelaat spreekt van een onbeperkt zelfvertrouwen en een be wuste superioriteit. Hij beschikt over een 6talen wil en een ineedoogenlooze beslistheid om uit te voeren wat hij zich heeft voorge steld. Bij hem wettigt het doel de middelen. Zijn beste vrienden zou hij als stof vergrui zen, indien hij wist dat zij zijn ideaal in den weg stonden. Hij bezit twee hoedanigheden die hem van bijna alle socialistische of bol- scbevisiisclie partijhoofden onderscheiden een volledige onbaatzuchtigheid en een onbe sproken zedelijk gedrag. Vooral in dit laat ste opzicht Bleekt hij verre hoven alle andere gekende personaliteit van het Sovjet-be stuur uit. Lenin is een fijne volksmenner en weet g bruik te maken van de meest mogelijke tleuiogogisehe kunstmiddeltjes, doch alles 30e vervolg. Kan ik op een doode (wraak nemen ging do boscbwachter voort. Ha wanneer liij nog leefde Neen men moet zich op do levenden wreken. Mijn gloeiende haat zal ieder treffen, die den naam van Leeuwendael draagt. Verschaf mij een geweer, Wout Opdat men later zou kunnen zeggen, dat hel mijn geweer is geweest, waaruit de kogel den graaf heeft getroffen hernam de jager. Neen, ik zal wel zorg dragen, dat men dit niet zeggen kan. Doe, wat gij niet laten kool, maar laat mij geheel buiten het spel 1 Ik kan hem met dezen stok ook wel nedorslaan, zegde Vanbomelen zijn stok op heffend waar deze knop valt groeit geen gras meer, maar het is mij tooh niet zeker genoeg. Gij zijt een zot 1 hervatte Wout. Wat hebt gij daaraan Laat u liever eene som gelds uitbetalen, en ga dan ergens anders wonen. Dan hebt gij er ten minste nog iets van. Een vlararnenden blik trof den jager uit de diepliggende oogeo van den vagebond. Vanheiueleri beefde over zijn gansche lichaam. Hij die mij zulk een raad durft geven, heeft geen eergevoel, zegde hij toornig. Iloe zou ik een aalmoes aan kunnen nemen uit de hand V3n hem, die mijn kind heelt vermoord Ik heb geld genoeg ging hij opgewonden voort, terwijl bij cone brie- ventesoh te voorschijn haalde en ;deze don iagif toonde, ik behoc* ai«ft t« beisliu het gaat uit van een vast plan, dat hij jaren lang in zijn brein heeft opgebouwd. Waar andere politiekers hun programma beproeven aan te passen aan de tijdsomstandigheden en de cisehen van de maatschappij, doet hij juist het omgekeerde r de maatschappij moet zich ten alle prijze plooien naar zijn programma. Of hij dat vol zal houden, schijnt de huidige staat van zaken te betwisten. En Trotsky nu. L?v Davidovitch Trotsky werd geboren in 1877 in het gouvernement Kherson en is de zoon van een landelyken apotheker. Van in zijn prilste jeugd open baarde zich in hein het revolutionnair ka rakter. Op 15jarigen ouderdom moest mon hem reeds de school ontzeggen. Op 22 jaren, werd hij aangehouden te Odessa voor Staats gevaarlijke politiek gevoerd in dtn schoot der Zuid-Russische werkliedenpartij. Men slak hem voor vier jaren naar Oost Siberië, maar losn hij daar 3 jaren zat, ontvluchtte hij en in 19Ó5 zag men hem te Retrograde, waar hij voorzitter werd van den raad der arbeiders. Bij het mislukken der groote revolutie, werd hij opnieuw in hechtenis genomen, beroofd van zijn burgerrechten en opnieuw verbannen, ditmaal voor 't leven. Berezoff, 't rustoord van zoovele Russische Staatslie den van naam, werd zijn verblijfplaats. Maar Trotzky zat er wederom niet lang, want hij wist nog eens te ontsnappen. Hij trok naai* liet buitenland en men zag hem in Duilsch- land, in Frankrijk, in Zwitsorknd en Oos- tourijk. In Duitschland stelde hij een dagblad op, een bezigheid waar hij goed thuis in was. Evenals Lenin, kende hij versoheidene talen. Toen de oorlog uitbrak, verbleef hij te Parijs, waar hij ook Russische socialistische bladen uitgaf. Edoch, tót dan toe deed Trotzky nog niet aan bolchevism. Wanneer de groote scheuring plaats greep in de socia listische partij van Rusland, liet hij zich inlijven bij de menschevisten. Hij stichtte echter later een eigen partij, waarvan de aanhangers TrolzkUten geheete» werden. Wat later nog kwam hij terecht bij de bol- chevisten. Trotzky is een mensch vol drift en vuur. Hij heeft het temperament van den kunste naar. Van het woord eer maakt hij een groot gewag, 't Was ook Trotzky die wij de eer van Rusland zagen verdedigen te Brest Litovsk. Wanneer men hem hef komraissaiuat van oorlog bad aangeboden, stelde hij al zijn wilskracht en zijn talenten in 't werk om het roode leger op goeden voet in te richten. Hij is een heethoofd, en bekwaam om iedere moeilijkheid die zich voordoet, uit den weg te ruimen onder den kreet van 't Hoofd af.» Reeds verschillende koeren fis het gebeurd dal Lenin's takt en beleid de bolschevistiaohe bark moest redden van vernietiging op de klippen waarheen de onstuimigheid van Trotsky h^ar bad gedreven. *t Is ook Lenin die hem meer dan eens heeft moeten tegen houden van oorlogsverklaring tegen Duitsch land en tegen de Verbondenen. Trotzky is een machtige demagoog, die zijn volzinnen uitwerpt met zekeren graad van haat, waarmede hij nog al bijval heeft. Over zijn privaat leven en zelfs over zijn eerlijkheid in handelszaken valt veel te zeggen. Altijd wel gekleed met zorgvuldig gesneden nagels, komt Trotzky er in dat opzicht veruit de beste voor van al de bol- schevislische hoofden. Voor vreemdelingen, b. v. dagbladschrij- is bij ook de meest genaakbaar, on mits 't hem allemaal méégaat, stelt hij zich dan ook als een fijn-beleefde heer, naar wien men zich eenigszins getrokken voelt. Evenwel, ontwaart men alras achter de trotsche, zwarte oogen den duivel van ver is genoeg voor mij, om mijn werk te kunnen volbrengen. Zooals gij wilt. Maar gij moet op mij volstrekt niet rekenen. Want ofschoon ik deo graaf haat, zal ik toch zoo zot niet zijn, van er een moord om te plegen. Geef mij een geweer Als gij geld hebt. kunt gij u er een koopen van mij kunt gij er een krijgen. Na deze woorden hing de jager zijn ge weer weder over den schouder en ging we der bet park iu. Zou hij den graaf het ge vaar mededeelen, dat hom bedreigde Wout had op deze vraag spoedig een ant woord gevonden. Hy haatte den graaf, hij had dien haat vele jaren in zijn hart omge dragen, en ofschoon hg zelf geen moord wilde begaan, vond hij toch zekere voldoe ning in :t voornemen van den boschwachter. Met deze gedachten zich bezig houdend, ging Wout uit het bosch voor hem lag het meer hij zag hoe eenige mannen met lange haken op den bodem van :t meer iels schenen te «oeken, en nieuwsgierig trad hij nader. Hij zag dat de baron de Mariemont met den rentmeester sprak, terwijl de commissa ris van policie de nosporingen bestuurde. Wout hoorde, hoe zijn heer zegde, dat men het meer moest laten afloopen. dewijl de commissaris vast overtuigd was, dat hel lijk van den matroos hier zou gevonden worden. Voorzichtig riep op eens de commis saris. Nu maar langzaam opgetrokken Wij hebben hem, mijnheer de rechter De heer9a trud9a schielijk nader i lang- denking en mistrouwen. Dat bijblijvend gevoel van vrees voor verraad houdt in hem wakker die meed oog eulooze wreedaardigheid die hem misdaad op miscLad doet stapelen. Voor Trotzky ligt in het bolschevism mia- schiengde waarheid niet, maar hij is nu een maal zoo ver gegaan en hij wil niet terug deinzen. Wij zien dus, dat de bolschevistische lei ders tot het slach van menschen behooren die natuurlijkerwijze in tijden van groote maatschappelijke beroerten tol het toppunt stijgen. In gewone tijden zouden hun per soonlijke begaafdheden hen nauwelijks bo ven gewone posten verheffen; dooh bij gele genheden als deze, weten hnn hoogmoed, hun volslagen gewetenloosheid en hun wreedheid hen vooruit te jagen op een baan die tot een zeker hoogste punt leidt. Voor een tijd houden dergelijke staatslieden de teugels vast en spelen den autokraat, die tijd ia kort. -VV\- Bij de opgravingen in Pompey nl. zijn kloine tafeltjes van ivoor opgegravep, welke liefdesverklaringen bevatten van Porapeji- sche meisjes aan gevierde gladiatoren. Onder tcekeningen van gladiatoren op de muren spreken onderschriften van CUloö, Lydia en Cornelia van haar liefde. Maar ook de keerzijde van de niadaille ontbreekt niet men heeft in een groote kist tafeltjes gevonden, die blijkbaar afkomstig zijn van een ouden geldschieter, een bankier uit Pompeji. De jeugd van Pompeji schijnt hem nog al eens te hebben opgezocht, zijn hulp voor haar feestgelagen, haar liefdesbe trekkingen en haar pronkzucht ingeroepen en daarvoor haar juweelen in pand gegeven te hebben. De afgevaardigden van de vier federaties: Verbond der Katholieke Vereenigingen en Kringen, Boerenbonden, Bond van den Middenstand en Volksbond, hebben in Patriate Brussel, eene vergadering gehouden, gerekend aan zes afgevaardigden por federatie die samen het Middenbestuur van het Belgisch Katholiek Verbond uit maken. De zitting werd voorgezeten door M. den Staatsminister Sogers, Bevonden zich tussohen de afgevaardigden voor de Boerenbonden, MM. Hellepulte, Staatsminister; Van Dievoel volksvertegenwoordiger; Brusselmaas en Delvaux; voor den Volksbond (Ligue Dèmo- cratique) MM. Poullet, Staatsminister; Hey- man en Vergels, volksvertegenwoordigers; Van Overbergb; Dela Colletle en Galteeaw; voor 'den Middenstand. MM. Pussemier, volksvertegenwoordiger; Crauwels Dalle; voor het Verbond der K. V. en K. MM. So gers, Staatsminister; baron Piuzette, minister van Landbouw; baron Houtart, De Bue, volksvertegenwoordigers; cn Wassseige. Waren verontschuldigd MM. Van de Vy- vere, minister van Ekonomische Werken en Berryer, Staatsminister. De Algemeens Raad heeft zijne statuten besproken. Deze bespreking zal tijdens eene volgende vergadering voortgezet worden; hij zal dan zijn bureel, uit 8 leden bestaande, en daarbij een bestendigen sekretaris benoemen, en vervolgens hel Katholiek Program vast stellen. -x De beste geest van eendraoht heerschte onafgebroken tijdens deze vergadering, die voor de lotsbestemming van de Katholi eke Partij in het land, het beste doet ver hopen. zaam trokken de werklieden de staken, aan wier haken een zwaar voorwerq moest han gen, naar boven. Niet lang bleef men in onzekerheid aan den ijzeren haak der stang hing het lijk van dsn matroos Hadden de aanwezigen dezen uitslag ook alreeds verwacht, zoo Pep er toch bij het zien van het lijk eene hui\ering door huune leden het was alsof het woord moord, hnn allen op da lippen kwam. De commissaris zag zegevierend in het rond aan zijne scherpzinnigheid immers had men deze spoedige ontdekking te danken. Wij hebben een geneesheer noodig, zegde hij. Ik zal terstond eeu bediende afzenden, antwoordde de rentmeester, hij kan met het gereedstaande rijtuig hier heen worden ge bracht. Maar zou het wellicht niet mogelijk zijn, dat hier oen zelfmoord hoeft plaats gehad Wij kunnen ons voorloopig, ook buiten den geneesheer, hieromtrent zekerheid ver schaffen, zegde de kommissaris, terwijl hij zich over hel lijk hoog. De man heeft van den graaf immers twee honderd franken ontvangen, Dam baron de Mariemont hel woord. Wanneer hier aan een moord moot gedacht worden, dan is de vermoorde ook waarschijnlijk beroofd ge worden. De zakken zijn ledig, hernam de com missaris, ik vind noch de brieventasch, waar- v n de graaf van Leeuwendrol sprak, noch eene horloge of beurs* Hetverlrskvan maarschalk Foch naar Amerika. Het is op Zaterdag 22 October a. s. dat maarschalk Foch zich te Havre, aan boord van de Paris aal inschepen met beslemming voor de Vereenigde Staten. De noodige onderrichtingen werden reeds aan de Compagie générale transatlantiqne door het voorzitterschap van den raad ge geven. Maarschalk Foch zal vergezeld zijn van generaal Dssticker, van den ruiterij-comman dant Mierry cn van den artillerie-kapitein Lhépital, zijn ordenantie-officieren. De maarschalk en zijn gevolg zullen den 29 October te New-York ontschepen. Zy zullen de Staten van do Unie doorreizen van af het Middle West tot in den Texas on California. Den 11 November zal maarschalk Foch de Nationale Conventie van het Amerikaanse!» legioen te Kansas-City, voorzetelen. Hij zal op gansch zijn reis, als herken- ningsteekea zijner waardigheid, de slok van de Ridder van Coiombus die hem ver leden jaar te Matz, ivoor bet standbeeld van La Fayalte geschonken werd, dragen. De Amerikanen bereiden den maarschalk een schitterende ontvangst voor. Londen, 29 Oogst De pogingen om de lijken van de slachtoffers der ramp terug te vinden, zijn nog steeds vruchteloos. Heden vond men slechts twee lijken, die men onmogelijk vereenzelvigen kon. Bij middel van een kraan poogt men het vooisteven van het luchtschip opteliohten, doch alles is vruchteloos. Men vraagt zioh af otmen zijn toevlucht niet zal moeten nemen tot dynamiet, om de lijken van onder hot zware tuig te kunnen halen. Het officieel onderzoek, betrekkelijk de ramp, is gisteren begonnen. Een nieuw reuzsnluchtschip in aanbouw. Washington, 28 Oogst. Het ministerie van marine maakt bekend dat men te Lake- Hurst begonnen is met het bouwen van een reuzenluchtschip van het type Z. Net Amerikaanseh legioen ïn 'Seigsie NAAR DEN IJZER De Amerikaansche delegatie is Maandag morgend per bijzonderen trein te Korlrijk aangekomen. Zij werd door het stadsmuziok inde statie verwelkomd; deBrabanyor.ne en de Amerikaansche hymne werd gespeeld^ Een twintigtal autos waren ter hunner be schikking bij het uitkomen der statie wer den de damen en heeren eene warme ovatie gebracht. Do damen omhelsden de kinderen, die daar aanwezig waren. Na plaats genomen te hebben in de autos, roden zij over de Markt, langs de Ryselsche straat in de richting van het front, die zij met een bezoek vereerden. Er waren ook Belgi sche opperotïioieren, die de Amerikaansche delegatie vergezelde, om hen aan 'het ijzer- front de noodige inlichtingen te geven. liet ontbijt werd te Yperen genut, en de Amerikaansche bezoekers begaven zich ver volgens langs Diksmuide naar Öosteade. Een ongeval Een ernstig ongeval dat erge gevolgen hadden kunnen hebben deed zich onderwege voor met den speoialon trein die om 8 ure 20 uil Brussel was vertrokken. Aan een» barreel te Oudenhove, die te lang was opengebleven botste de trein op Vervolgens onderzocht hij nochraaals nauwkeurig het lijk en zegde Ik weet reeds genoeg. Een hevige slag opliet hoofd heeft den man doen neerstorten D9 slag is waarschijnlijk toegebracht mot een stok, waarvan de knop uit een looden kogel bestaat. Dez8 heeft, gelijk men duide lijk zion kan, den schedel verpletterd. Vanhemelen zegde Wout zachtde naam wa3 hem onwiilekurig ontglipt, maar niemand had het gehoord. Wout, zegde baron de Mariemont, ga terstond naar het slot en meldt den graaf, dal het lijk gevonden is ik ga van bier door het bo3oh uaar huis na het middagmaal kom ik op Leeuwendael terug. De jager begaf zich terstond op weg, de rentmeester vergezelde hem. Zou de brieventasch, die Wout in de brie- venlaaoh van den bosch wachter gezien had. dezelfde zijn, welke de matroos had bezeten Vanhemelen had hem een stok met een loo den knop laten zten en daarbij gezegd, dat hij mot dien stok den graaf kon neerslaan. Door deze gedachten kreeg hy zware ver denkingen. Maar Wout gevoelde zich niet geroepen dc rol van aanklager op zich te nemen, zijn eergevoel verzette zich daartegen. Eene verschrikkelijke geschiedenis, bral: de rentmeester eindelijk het zwijgen af. Ik houd het er nog altijd voor, Jat van een moord hier geen sprake kan zijn van soortgelijke gevallen hoeft men in deze streken sinds jar^p niet gehoord. Dat hier m moerd heeft plaats, gehatj* eene kar, bespannen met twee paarJen, en geleid door den genaamden Rer.ó Brants. De voerman werd door den schok van zijne zit plaats geslingerd, doch bekwam gelukkiglijk weinig letsel. De paarden bleven ongedeerd, doch de kar werd aan splinters geslagen. Na een kort oponthoud zette de trein de reu voort om kwaart over 10 ure te Kortrijk aar te komen. Woelingen. Naar aanleiding der moord op Erzbergci kwamen de partijen voor het eerst sedert de onlusten te Kapp Luttwitz op de straat in botsing. De uiterste linkerpartij gaal voort met haar oproep tot revolutie. De uiterste mchterpartij treedt de bevolen der regeering met de voeten. Zullen de onlusten eon ernstige» omvang nemen is thans de vraag. Zal de volkspartij zich hij de restoring aansluiten en rfaardoor het kabinet Wirlh da kracht geven die hel mist De moord op Erzberger zal misschien niet gunstig wezen tot do Yerwez«mlijking van dit samengaan. Wirlh over den toestand. De kanselier Wirth geeft zich rekenschap van de gevolgen, die er kunnon voorkomen. Btj de opening van het congres van Frank fort, verklaarde hij dat zoo hij bij de eerste zitting het woord nam, zulks was omdat hij zoohaast mogelijk naar Berlijn moes', afrei zen, ingevolge de krisis die zich voordoot. Hij wees erop dat de regeering streeft naar de binnenlandsche eenheid. Wrj hebben de roede baar terug gedreven, zegde hij verder, omdat wij, die den oorlog verloren hebben, zulten wedieveren aan den heropbouw van Europa. De kwestie van Opper Sileziö is een le vensvraagstuk voor Duitschland. Die streek moet Duitsch blijven. Betrekkelijk de moord zelve liet hij zich weinig of niet uit. Hij wil, verklaarde hij verder, van geen zoetwaterpoliliek weten in Duitschland. Wanordelijkheden te Oranienburg. Wij hebben gisteren gemeld dat in een voorstad van Berlijn, te Oranienburg, een stoet van veteranen, die ook de overwinning van 'Tannenberg wilden vieran, do'or de ar beiders op stokken onthaald werden. De officieren werden de wapens en erken- ningsteekens af enomen. Het lokaal waar de herdenking moest plaats hebben, werd door de volksmenigte overrompeld. De meubels werden stuk ge slagen. Er zijn verschillende gekwetsten. Het schijnt dat den dag waarop Erzberger zal begraven worden, ernstige onlusten le voor zien zijn. De Vorwarts r en andere communisti sche en socialistische dagbladen verkondigen dat de syndicaten en al dc arbeidersveroeni- gingen dien dag, de macht der Duitsche republiek zullen bevestigen. Glesberï en Fehrènbach aan 't woord tijdens de lijkplechligheid. M. Giesbert verklaarde o. a. op de lijk plechligheid van Erzberger Wij weten niet of deze moord geen ernstige gevolgen zul na zich slepen, maar de regeering zal al het mogelijke doen om een eiude te stellen aan die politieke moorden. De gewezen kanselier Fehrenbach zegde Het Duitsche volk heeft in Erzberger een waren vaderlander verloren, een vaderlander zooals er maar al te weinig zijn. hernam do jager, is vrij duidelijk bewezen. De rentmeester schudde het hoofd, hij kon den afschuw, die zich bij het zien van het lijk van hem had meester gemaakt, nog niet vergeten. Het is mogelijk, zegde de jager, dat hij aan zijn keunissen heeft gezegd, dat hy hier geld wilde halen, en met welke soort van menschen een matroos omgaat, kan men wet denken. Misschien is een van zijne goede vrienden hem gevolgd, heeft hem in. het water geworpen en zijn geld in zijn zak ge stoken. Gij kunt gelijk hebben, maar ik zal zoolang men den moordenaar niet ontdekt heeft, niet ongewapend uitgaan. En, wal. helpt u een wapen, wanneeer gij van achteren wordt aangevallen en ne- dergeslagen Zij waren gedurende dit korte gesprek aan het slot gekomen. Wout liet zioh door den kamerdienaar, wiens nieuwsgierigheid hij niet bevredigde aanmelden. Daarna trad hij in de kamer van den graaf wiens uitvorschende blik strak op he ra dan rustte. Mijnheer de baron de Mariemont laat mijnheer den graaf weten, dat bet lijk g«. vonden is, zegde hij. In het meer vroeg de graaf haastig. Ja, heer graaf. Waart gij tegenwoordig, tos» het ge vonden wordt De jager knikte- (VatTolgi.) t

De Volksstem | 1921 | | pagina 1