Be strijd in Klaiü-Azld Hevige brand te Assc'ae, Da toestand la EüslaM Hot opioer in EngsissiMndia. De ramp van de R. 32. Brasd la Siai Pieterskerk to fisut. Hel Amerikaanse!] iepen in België Ongeval aan het postvliegtuig Parijs-Brussel- De lersche kwestie. De incidenten In Nleuw-Oostenrljk l\jd gekomen, dat hun bedoelingen niet meer verborgen behoeven le blijven, maar bekend woelen worden gemaakt. De Duitsche regee- riog wordt door deze beweging als een troep onbekwame politici voorgesteld, die de pa- Iriotische plicht gc-biedt, uit den weg 10 rui nen. Na verdere beschouwingen wordt besloten Op grond van art. 48 van de grondwet wordt tot herstel van de openbare orde en veiligheid in hel geheele gebied vau het Duitsche rijk hel volgende bepaald 1. Verbod van een duurtijd van 14 dagen tol drie maanden uil te kon en, aan regelma tig verschijnende tijdschriften, waarin arli- ktls verschijnen gericht tegen de grondwet, het republikeinse!) [democratisch stelsel of prikkelen tot opstand tegen de overheden. 2. In beslagname dier tijdschnf en gepaai d med boelenopleggingen gaande lot 500.000 marken; 3. Beperking van hel recht te vergaderen, botoogingen of optochten te beleggen, wan neer men vreezen kan, dat redevoeringen tegen de huidige grondwet zouden uitgespro ken worden, dat zij de inwendige veiligheid van bel rijk konden in gevaar brengen. Voor de overtredingen worden boeten van bOO lot 100.000 marken voorzien, alsook gevangenisstraf voor de inrichters of de deelnemers aun die betoogingen, 0e poiiske gevolgen van den moord. Be politieke gevolgen van den moord op Eraberger beginnen thans reeds duidelijk merkbaar te worden De sociaal-democratische partij beeft be sloten, den dag van Erzberger's begrafenis tot een groote betooging voor de republiek tc maken. In geheel Duitschland zuilen dien dag groote bfetoogingen plaats vinden. Men ver wacht, dat de onafhai:kelijken er evenals de vak vereen igingen aan zullen deelnemen. Da gisting. Bloedige betoogingen togen de nationalisten te Hatle, te Maagden burg, Neuhaidensieben en te Potsdam. Te Ilalle hebben zich erge wanordelijk- beden voorgedaan. In een café, waarin een verecniging van oud-strijders feest vierde, geraakten cenige peisonen met een aantal arbeiders in een woeste vechtpartij gewik keld waarbij aan beide zijden een groot aan tal personen gewond werd sommigen zelfs reer ernstig. De zwarl-wit roode vlaggen in de zaal weiden neergerukt. Een nationalistische vergadering, in den loop derwelke generaal von Loltow-Vorbeck tiet woord voeren moest, kon niet plaats grijpen, gezien de dreigende houding van het volk dal zich voor de vergaderzaal ge schaard had. - Uil Magdeburg wordt gemeld dat in een omliggende gemeente de vlagge^vijding eener lokale vereeniginjg van oud-strijders plaats had. De toesohoüwers werden door de com munisten mishandeld. Er werd van uit de vensters geschoten. Verschillende personen werden gewond. De nadere bijzonderheden over de gebear- tenissen, die Zondag te Potsdam plaais had den, toonen aan, dal het den gebeelen dag in Potsdam zeer onrustig geweest is. De vele hetoogers, die naar Potsdam waren geko men om de viering vau hel Tannenbergleeai ;e verhinderen, hebben den geheelen dag de Duitscb uatioualen gedwongen zich op den achtergrond le houden. Voorbijgangers die monarchistische ken- ter keus of eereteekeus droegen werden mis handeld. Een groep joDge heeren en dames die na tionalistische vaandels droegen weiden door de communisten aangevallen, hunne vaan- Je :s werden ontrukt en een officier die aan 'l hoofd dezer groep ging werd er mede af geranseld. Vele bewoners, die zwart vrit roode vlag getjes uit de ruinen hingen, moesten deze weer inhalen, daar de socialistische menigte dreigde de huizen te bestormen. Alle peiso- nr i, die met zwart-wit roode kokarde ver sierd waren, weiden afgeranseld. In ons vorig nummer hebben wij reeds ge meld «Jat ii) den loop uer betoogingen, twee personen gedood werden. -vV^ Op zoek naar de slachtoffers. Na een hardnekkig volgehouden arbeid is men er Maandag in geslaagd li$l voorstuk van do R. 38 op te Uilen en recht te houden. Reeds meer dan eons had men het kunnen opheffen, doch telkens was liet door tie zwaai te terug nedergezakt. Vreeselijke ontdekking. Onder dc metalen massa ontdekte men dan een menigte lijkeu, welke terstond opgohaald weiden. Hel tweede slachtoffer tiat men optrok was generaal Mailland. Zijn lijk was nut lahijke IJzerdraden als vastgebonden. Bij hield nog in do hand dc kontroolkoord van het schip, hetgeen doet vermoeden dat hij tot het einde toe genoegd heeft het lucht- fio.ip te redden. Dc kleaderen waren hem van liet lijf gerukt, hetwelk verscheurd was van kwetsuren. Van de 37 lijken die men meent te liggen (o den Hu i berstroom, zijn er tot nog toe jUchts 10 teruggevonden. Oe Amerikaansche slachtoffers. De lijken der Amerikaanse e slachtoffers lullen naar de Ver$enigde Staten gezonden worden aan boord van het Britscb oorlogs schip Dauntless dat waarschijnlijk uit Falmouth /.al vet trekken. De lijken zullen gebalsemd'en in eiken kisten geplaatst wor gen. Officiers Tan liet Amerikaanach vlieg weren zullen ze begeleiden van Huil naar «ev.-York. Zeer plechtige feesten hebbed plaats gehad in Sl Pieterskerk te Gent, ter gelegenheid vsn de 600e verjaring der vereering van O. L Vr. ter Hieven. Zondag was ook de praal- stoen in de kerk geplaatst ter roemvolle na. gedachtenis van de soldaten op het eercveld gevallen en der opgcöisoMm, ingehuldigd en door Mgr Segers gewijd. De feestelijkheden werden Maandag avond besloten door een prachtig vuurverk, dat afgesoholen werd van op den koepel der kerk. Men weet niet boe, maar op zeker oogenblik heeft het torentje vuur gevat. Eene rilling doorliep de menigte dio op Si Pietersplein was bijeengestroomd om het vuurwerk bij te wonen. Zou de St Pieters kerk, nu juist zoo piachlig hersteld, dank zij den ijver en de opoffering van den Z. E. ka nunnik De Stenr, pastoor, de prooi der vlammen worden Gelukkig werd het gevaar weldra bezwo ren; de pompiers kwamen spoedig aan en konden het vuur uildooven. Enkel is de koe pel op eene hoogte van een meter afgebrand. EEN DIEVENBOND. Massaberooving van goederentreinen in Maagdenburg. Te Maagdenburg is dezer dagen een groote goed georganiseerde bond van spoor we^roo- vars ontdekt en onschadelijk gemaakt, die de spoorwegka» reed» voor vele millioenen schade heeft bezorgd. Drie-en-veertig leden van decen bond, onder wie spoorwegarbeiders, zakenlieden en hoielbuuders, alsmede eenige Beilijnsche smokkelaars, zijn reeds aan de policie bekend Zelfs een policie-ambtenaar maakte deel van dezen bond. Twintig persunen bevinden zich reeds in hechtenis en er worden nog meer aanhou dingen verwacht. Dramatisch plezierreisje Uit Rotterdam wordt gemeld De eerste officier J. Bi unston van het oaD boe; 17 op stroom alhier liggende Engelsche stoomschip Capac, liet zich Zondag avond met zijne vrouw en zijn.7jarig zoontje Tonny, met de motorboot Nowell, schipper C. Meyer^ aan bocgd van dit stoomschip bren gen. Bij hel schip aangekomen, nam hij zijn zoontje op den arm. Hij was reeds overgestapt op de statietrap van de Capac, toen hij het evenwicht verloor, te water viel en met het jongentje in de diepte verdween, Een paar maal zag men hem aan de oppervlukte van het water ko men, dooh pogingen om hem en zijn kind te redden, faalden door de duisternis. Te ver geefs heelt de rivierpolitie een paar uren naar de lijken van vader en zoon gedregd. De heer Brunston, uil Liverpool, was met zijn, vrouw en zoontje naar de Engolsche kerk geweest. Zijn vrouw zag haar man en zoontje verdrinken. Zij maakte met haar kind asm boord van de Capac een plezierreisje mede. Een hevige slag aan gang Constantinopel, 30 Oo^st. Een hevige slag is aan gang op heel hol frmit der Sak- haria. Turken en Grieken melden overwin ningen dus is hul geraadzaam te wachten lol de uitslag vau den strijd bekend is. De krijgsverrichtingen kunnen in drie phasen verdeeld worden. i' Terwijl het Grieksehe leger in der baast de lijn Eski Cheir-Karahissar en de streek i Sivir-llissar inrichtte, trokken de Tur ken zich op don rechteroever dor Sakkaria terug en bereidden er een ernstigen tegen stand. Op 19 Oogst kregen de Grieksehe troepen bevel op te rukken. Zij bereikten zonder rooien tegenstand den linkeroever der Sak- ka ia. 2' Het Turksch leger vermeerdert de druk king uitgeoefend op de Grieksehe vleugels ten Noorden van Bilcdjik en ten zuiden van Atioum-Karahissnr. De Turksche mededeelingen vermeldden de inname van Bolvadina, hetgeen door de Grieksehe mededeoling van 24 Oogst beves tigd wordt. 3* liet gros van hel Turksche leger stelt zich in slagorde op den rechteroever der Sakharia en dor Geuksou. De Grieksehe troe pen doen een dubbele omtrekkende bewe-- ging nabij Gorduin, ten Noorden en door de Zoutwoesüjn ten Zuiden der Sakharia. Volgens de laatste berichten ontmoette de Grioksche kolom welke door de vlakte van Hanaya trok de Turksche troepen in den om trek van fiozdagli en waren de Grieken ver plicht terug te trekken. Het Grieksehe leger is dus verplicht den slag op twee verschillige plaatsen aan te gaan, langs wceiskanteu van Bozdagh en Guueuzdagh. Moesten de Turken er in gelukken, voor deel te behalen op een der twee plaatsen, dan zouden de Grieken wellicht ook op den anderen vleugel moeten bet onderspit delven. De Grieksehe neerlaag bevestigd. Constantinopel, 30 Oogst. I e laatste berichten bevestigen dat de Grieken eene neerlaag geleden hebben. Zij zijn verplicht Eski-Cheir te ontruimen en in hunne wan hoop hebben zij de stad fo brand gestoken. Mededeeling van den bevelhebber van Hessar-Djik 1* Door onze onverhoedscbe aanvallen, hebben wij den vijand zware verliezen be rokkend en heel ons takiisch plan kunnen uitvoeren. 2* In de buurt van Kaïa-Mirsel heeft eene »fdeelin$ ouzpr tftepeh, onder de bevelen van Hef ik de Grieksehe stellingen stormen? derhand ingenomen en bezet. Volgens berichten in vreemde kringen out- vangen zijn de Tu sefce strijdkrachten, dank aun versterkingen uit Gilicie en Sivas, staat den vijand te achtervolgen. Kutaya niet vet sterkt hebbende, zooals hen aangeraden was,.bevinden zij zich na in eene moeilijke positie. De Grieken wilden tol het offensief over gaan zonder voldoende voorbereiding en dat is de ooi zaak hunner neerlaag. Een verminkt lijk gevonden TE VliiOERHSUTE Zondagavond, vond 10 u., kwam op de groote baan, op het grondgebied van Vinder, boute, oen weinig over Mariakerke-brug, een motocyelist gereden, toen hij bezijden den weg een man zag liggen. De motocyelist stapte ai, keck van dichterbij en zag dat hij zich voor een lijk bevond. De man ging de policie le Mariakerke verwittigen en men bestatigde weldra dat de man gekwetst was aan het hoofd 't was een zekere Aifons De Clercq, ongehuwd, 62 jaar, en op logement te Waarschoot, bij do wed.Jkrbisf, hande laarster in handboogsohutten^erief. Men veronderstelt dat de man door een auto zal gevat en overreden, geweest zijn. Het slachtoffer had den ganschen namiddag hij De Keyzer in den - Leopold te Maria kerke, pijlen geraapt, ter gelegenheid eener ^aaisohieling. In afwachting van het parket heeft men het lijk naar httdoodenbuiavau Vinderhoute overgebracht. Nadere bijzonderheden. Het slachtoffer» Alfons De Glercq, bijj^ naamd Bommersëe, werd door een voorbij ganger gevonden op do tramlijn, die, den tram hc rende komen, de stoker verwittigde dat daar oen man op de baan lag en moest etoppen. Middelerwijl kwam de zoon van de wed. Verbist, die naar de gaaisohieling met De Clercq was gekomen, per rijwiel daar aan gereden. De ongelukkige De Clercq was erg aan hal hoofd gekwetst of hier ton ongeluk of misdaad in 't spel is, zal hel onderzoek uit wijzen. De Clercq had pijlen geraapt, maar was, zoo loopt het gerucht, door de handboog- schuileis voor zijn werk niet betaald geweest wat de man niet zeer wel beviel. Door tusschenkomel van den zoon Verbist, dio tegen De Clercq /.egde Tk zal zorgen dat gij uw geld hebt ging hij heen om zich naar Waarschoot te begeven. De Clercq had geen cent op zak is hij liet slachtoffer geworden van eene aanran ding, dan zullen de aanranders niets op hun Slachtoffer4 hebben gevonden. Men is van meening dat het slachtoffer dooreen auto ia verrast, waarna ded geleider zich om den ongelukkige niet heeft bekom merd. Hot vertrek Het Amerikaansche legioen is le Oostende vertrokken. Daar werd het een laatste maal begroet dooreen telegiam van minister Davéze, die namens de regeering en geheel Belgie, aan de oud-strijders en aan de Amerikaansche Natie zijn wensclien van heil en grootheid uitdrukte. Hij hoopt dat het legioen van zijn kort bezoek den Indruk zal meenemen dat Belgie een vreesélijk beprotfdc natie is maar die wil herleven eu ai haar krachten daartoe gebruikt. Twee huizen vernield Dinsdag is brand ontstaan in een blok werkmansbuizen op de wijk Asscbe.Beek. Spoedig snelden geburen en gendarmen ter plaais, doch de vlammen sloegen dan reeds uil twee der woningen open bedreig den ook de andere huizen. Daar er geene brandspuit voor handen was, moest er keten gevormd worden en viel men het vernielend element langs vier kanten te gelijk niet emmers water aan. 't Was slechts na vier uren onverpoosd werken dat men eindelijk hel vuur meester was. De twee huizen met heel den inboedel, alsook de afhankelijkheden, werden geheel vernield. De schade is zeer groot. Men veronderstelt dat de brand te wijten is aan eene feil ia de schouw. De twee gezinnen, die de vernielde huizen bewoonden, hebben in den brand ai verloren wat zij bezaten. VVV Gisteren namiddag is het postvliegtuig dienst doende lasschen Darijs en Brussel, te Si-Pieicrs-Leeuw moeten neerdalen. De vlieger stelde vast dat zijn motor niet regelmatig werkte en wilde neerdalen, toen de motor schielijk geheel stilviel. Dank aan zijne koelbloedigheid en behendigheid kon de vlieger in zweefvlucht in een veld neei dalon zonder braak. Dadelijk werd naar het viiegplein van Evere om hulp geseind. Eene ploeg meoa- uiciens kwam met do noodige materialen lei- plaats en s'andeix laags morgei. Is ro 15 ure, kou do onderbroken reis voortgezet worden'. Een onderhoud mot Dr Hansen Do korrespondenl van den Pedl Parisian te Itigo, heeft njet Llr Nanson. n i diens te rugkeer uil Moskou, eui) onderhoud gehad: Nansen heelt met de Sovjets eon ^overeen- komst gesloten, r~p dezelfde basis als het akkoord Brown Lilvinoff, dut als uitgangs punt der aklie van het Komiteit Hoover kan worden beschouwd. Te Moskou heeft Nansen Hoofdzakelijk met Tsjilsjerin, Kameneff en Krassln onderhandeld. Noch met Lenïn, noch met de leden van liet Pau-Russiach Komiteit voor hulpverleening is hij in aan raking gekomen. Nansen verklaart, dal de hongersnood in Rusland schrikkelijken omvang aanneemt, en dat de Sovjets gaarne hulp van het bui tenland zouden ontvangen. Naar het oordeel van Nansen zou alleen een internationale organisatie, beschikkende over zeer hooge kredieten en bij ge* taan door do huidige re geering, redding kunnen brengen. Nansen gaat thans naar Londen en Parijs, om er zijn meening bloot te leggen en zekere voorstel len te doen. Duizenden hongerlijders naar Petrograd. Uit Moskou wordt geseind, dat 10,000 hongerlijders le Petrograd zijn aangekomen Ge hongersnood in de Krim. Een verslag van het revolutionair komiteit in den Kriru schildert het gebrek aan levens middelen als een ramp af. Er is slechts een voorraad van 120 ton graan voor 108,000 'soldaten en 200,000 ambtenaren. Over de millioenen inwoners zwijgt liet verslag. Da Amerikaansche hulp. Hat bolsjewistisch telegraofagentschap Roeta meldt uit Tiflis, dat de ellende in de, door de sovjet-troepen overweldigde, socialistische republiek Georgië zoo groot is, dat het Amerikaansch hulpfonds er voor 5,600,000 roebels kleedings!ukken en voed- 8'!voorziening heeft moeten naartoe sturen. Desniettemin word, vanwege de regeering van Moskou, do oorlogsbelasting behouden. Paspoorten geweigerd. De Sovjetregeering weigert paspoorten af !e leveren aan ue leden van de niet officieel* Russische kommissie, die zich naar hel bui tenland begeeft. Onder de leden der bedoelde kommissie bevinden zich graaf Tolstoï en de h*er Gele vin, voorzitter van de eerste Doema. De toestand verergert. De landvoogd van Madras heeft heeft een snelbericht gestuurd naar het Britsoh minis terie voor Tndië, waarin hij dei) toesiand met de somberste kleuren afschildert. Gedurig worden nieuwe districten door da dproerlingen' overrompeld. De vervoerdien sten zijn ganseh ontredderd en garisch de streek door oproerlingen bezet, loopt gevaar door hongersnood te worden geteisterd, Een bericht uit Bombay meldt dat de Mophahs overal de onafhankelijkheid der Muzelmannen van In dio uitroepen en de groene vlag van bet mahomediamsm eisehen waar zij binnenrukken. Het oproer dat eêrst een politieke beweging was tegen de Engelschen eu veroorzaakt werd door de aani.oudiog van een nationa- listischen leider, neemt meer en meer een dweepziek godsdienstig karakter aan. De Hindoes zijn er liet ergst aan toe. Men ver haalt reeds vele gevallen waar hoogstaande Hindoes onder doodsbedreigingen verplicht werden, den muzelmansohen godsdienst te omhelzen. Over dag doet men geldinzamelingen ten voordeele van hel kalifaat, 's nachts moordt men en plundert men. Niettegenstaande de geruststellende mededeelingen van het India Office, gaan de bijzondere telegrammen voort met den toestand als zeer ernstig te besohrij- vn. Self Gouvernement voor Indie. Daily News deelt mede, dat lord Reading de nieuwe gouverneur van Eugelscb-Indië, bepaalde onderrichtingen beeft, om een Self gouvernement of zelfbestuur voor Engelsch ïndië voor te bereiden. voedsel weigeic I .ben zij niet onmiddelijk in vrijheid gesteld worden, zullen de 400 an dere opgeslotene ook aan hongerstaking oen. De twintig stakers worden reeds dooi krijgsraden veroordeeld. Tegen Ulster. De medewerker van dc - Daily Cronicle meldt uit Dublijn, dal de graafschappen Ty- ron en Termanagan, die bij Uister begrepen zijn hebben daartegen protest aangeteckond. Eene afgevaardiging der twee graafschaffen heeft zich tot het kabinet van het Iersohe Parlement gewend om hunne aansluiting bij Dail Eireanu te vragen. Mededeeling aan Koning Joris Toon bet Britsoh kabinet zijn antwoord op. gesteld had op do la.v.ste nota vsn M. de Va lera, verlangde M. Lloyd George dat koning Joris er zoo gauw mogelijk inzage kon van nemen. De koning bevond zioh echter te Bal moral in Schotland. Daarom vroeg M. Lloyd George aan den minister van het vliegwezen een jachtvliegtuig te zijner beschikking te stellen. Het tuig werd onmiddelijk in gereedheid gebracht, en do vliegenier kreeg opdracht iu alle/haast de lucht to doorklieven tot bet vallen van den nacht, om 's anderdaags zeer vroeg den tocht voort to zetten. De man ver- koos echter iu eenen adem door te vliegen, en zweefde boven bet kasteel van Balmora een weinig voor middernacht. Op het uaaste vliegplein landen was verloren tijd, en daar. om wierp de vliegenier een zak, bet doku- ment bevattend, in hét park. De meedeeling werd dan op staanden voet aan den koning o erhandigd. Het antwoord van de Valera Dinsdag namiddag verklaarde men in Downnig Street dat M de Valera nog niet geantwoord had op de laatste uitnoodiging van M. Lloyd George. Staking op het spoor Buiten de moeilijkheden waarmede de Engelsche regeering te kampen hoeft dooi de vredesbesprekingen met Ierland, heeft zij nu nog af te rekenen met eene staking onder de spoor we mannen, welke de bevolking erg Opgewonden maakt. Er is geen spoordienst meer op de nellen van Dublijn en van het "uid-Westen. Eu dezelfde toestand was te verwachten op den Great Northern Railway, tenzij een akkoord gesloten werd nopens de voorwaarden der uitbating. M. Thomas heeft een groote redevoering gehouden, over den lerecben vrede, yoop de scheidsrechterlijke komjpissie dor lersche spoorwegen, te Dublijn Hij verklaarde zeker to zijn dal de spoorarbeiders zouden beloond worden voor de opofferingen, waarin zij loe- estemd hebben om mee te werken voor den vrede in Ierland en in ganecli de wereld. Dé werkstaking is Dinsdag uitgebroken alle treinverkeer is niettegenstaande M. Tho mas en andere leiders zulks ten strengste af keurden. Door het stopzetten van het treinverkeer kunpen vele arbeiders niet meer naar bnn werk. Hongerstakers. Uit Dublijn w-<idt gameid, dat twintig Sinu-feiners, ié i. kamp vau Spike Island opgesloten zijn; sinds Zondag namiddag alle U!T HET STAATSBLAD WIJZIGINGEN AAN IjE GRONDWET. Het Staatsblad van 31 Augustus 1921 kondigt volgende gewijzigde artikelen dor grondwet af a) Artikel 108. lid 2, nr 2 der grondwet wordt vervangen door do volgende bepaling: Het opdragen, aan de provinciale raden en aan de gemeenteraden, van al wat pro. vinciaal en gemeentelijk belang is, behoudens de goedkeuring hunner handelingen, in de evailen en op de wijze bepaald door de wet. Verscheidene provinciën of verscheidene gemeenten mogen zioh onderling verstaan of zich vereenigen onder de voorwaarden eu op de wijze, door de wel te bepalen, om za an, van provinciaal belang of van gemeen telijk belang gemeenschappelijk të regelen én tebeheeren. Aan verscheidene provinciale raden of aan verscheidene gemeenteraden mag het echter niet toegelaten zijn, te zamen te beraadslagen. b) Artikel 122 der Grondwet wordt ver vangen door de volgende bepaling De inrichting eener burgerwacht wordt bij voorkomend geval geregeld door de wet. c)* Artikel 123 der Grondwet wordtinge trokken. (Dit anikel bepaalde dat de mobili satie der burgerwacht slechts ten overstaan van eene wet geschieden mocht.) DE VROUW BURGEMEESTER, enz. In betzelfde nummer wordt de wet gepubli ceerd, waarbij de vrouw tot het ambt van burgemeester, schepen, gemeentesekretaris en gemeenteontvanger toegelaten wordt. NEDERLAND EN BELGIE De Maasbode meldt dat Minister Jonk- neer van Karnebeek uit Zwitserland is terug gekeerd. waar hij wel degelijk een onder houd bad met Minister Jaspar. M. van Karnebeek verklaarde overtuigd te zijn dat de besprekingen de beste vruchten zullen afwerpen voor de betrekkingen tus- schen beide landen. IN FAMILIE..... Sedert geruimen tijd bestatigdo het beheei van een groot magazijn van nieuwigheden uit de Nieuwstraat le Brussel, dat koopwaren spoorloos verdwenen. Een onderzoek werd in slilte geopend. De vermoedens vielen opeen familie B..., be staande uit den vader Louis, die chauffeur was, de moeder die verkoopster en de dochter, die kleermaakster was in dat ma gazijn. Gisteren deden de rechterlijke officier M. Louwage en de agenten Detrew en Vermel- ren een huiszoeking in de woning der echt- genooten Bte St. Lambrechte-Woluwe. Voor meer dan 15 000 fr. koopwaren wer«* den er aangeslagen. Volgens blijkt uit het onderzoek nam vrouw B. de koopwaren en vervoorde B.., die in zijn auto. De twee echt enooten werden in hechtenis genomen. Dochter B..., werd in vrijheid gelaten. Het nieuws der incidenten die zioh voorde den, verwekt te VVeenen een hevige ontroe ring. De opstandelingen worden door luitenant Hejjan, hoofd der geheime nationale veree- niging, aangevoerd. Drie honderd Oostenrijkse he gendarmen vertrokken uil Weenen. De Entente mogendheden zouden besloten zijn troepen naar hot Burgenland te zenden, ingeval Hongariê zioh zou verzetten tegen dl inbezilname docfr Oostenrijk. De ambtenaren konden niet naar bet Bur genland vertrekken ten gevolge der bezet ting van de statie van Oldenburg door dc troepen van luitenant Hejjas. Die houding komt feitelijk ueer op een schending van het vt-edearerdrpg»

De Volksstem | 1921 | | pagina 2