MISDAAD EN BEDROG Soiioolvrsde en Schsologrlop. 1 "HI Dinsdag Sept. 192! De Roomsclis kwestie. Schatkistbons Het groot viiagfesst van Oostende. DE OORLOGSVLOOT. kS^asLfiS XXVII- JAARGANG NUMMER 205 Kerkstraat, 9 en 22, AalstTol. 414— 3 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nüpfsl-Db Gbndï Publiciteit buiton het Arrondissement Aal3t, zich te wenden tot liet Agentschap IIavas,8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londraa E.G. I II. Eugenius I Zon op 5,16, onder 6,23 Eerste Kwartier dan S iassaag Enkele dagen geleden schreef Le Pieu- ple dat de Godsdienst niets van de socialis ten te vreezen heef:. Ze houden zich met de Godsdienstkwestie niet bezig, liet het blad verstaan. Dat is hel oude liedje dat de liberalen voor de socialisten gezongen hebben men weet hoe de liberalen het refrein in toepassing brachten. De socialisten moet men onder dat opzicht zoo min gelooven als de liberalen. Dezer dagen heelt een kongros plaats ge> Lad van socialistische onderwijzers. Op don tweedon dag van dat kongres heeft men er in bet bijzonder de redevoering besproken door den hoer Doslrée, minister van onderwijs, te Roux uitgesproken, in welke redevoering Je heer Desiiée gedachten uiteenzet, nopens den school vrede, welke de katholieken volop kon don bijtreden. Doheer Huyssens, socialistisch onderwij zer van Brussel betreurde Dat de socialisten d:el uilmaken van de Rogeering. Hij herinnert er aan dat minister Destréc do vrije scholen wil behalpgelden en betreurt de houding der ministers Vander- velde en Deslrée in de kwestie van werksta king van het onderwijzend personeel. Spreker voegt er bij dat een politieke revo lutie geene diepe verandering meer kan bij brengen er is maar eene revolutie meer die waarlijk afdoende kan zijn, het is deze die zich zal voordoen op economisch gebied. Spreker leest een uittreksel vail Maeter linck, die zegt dat de menschen van op hun eigene hoogte moeion neerzien naar het uiterste ideaal De spreker wil dus niet welen van de hand welke de heer Deslrée te Roux do katholie ken toegestoken heeft. Gezel Bassleer, zegt rechtuit, dat hij de aansluiting van de groep der socialistische onderwijzers niet za! stemmen indien de so cialistische partij de politiek van den school- vrede voortzet. Gezel Fa Ion Kamerlid voor Charleroi, klaagt 'net besluit aan van de S. A. 0. P. van Antwerpen dio, hoewel onzijdig, zich gunstig verklaart heeft aan de gelijkheid der vrije scholen met de Officieels scholen. Huyssens zegt dat zulke groep niet in de partij zou mogen toegelaten worden. Gezel Falouy gaat dan voort Sedert de redevoering van minister Des lrée le Roux hebben wij in Le Journal de Charleroi eene reeks artikels afgekondigd. Laat ons nu ook enkele punten in oogen- schouw nemen. Metr moet den lijst dor geniën voor oogen hebben tegen welke de Kerk opgetreden is. Het is niet duldbaar Kan men eene vergelijking maken tua- schen het vrij onderwijs en hef officieels 'i De belangrijke kwestie onder socialistisch oogpunt is het kongres van Quaregnon te hernemen waar man de verdediging nam van liet kosteloos verplichtend wereldrijk onder- wijs lot l i jaren. Gezel Falony haalt vervolgens de ziens wijze aan van Bcrtrand en van de bijzonderste leiders der partij. Hij herinnert aan de mee ting van Charleroi in 1909 waar Hvmans on Hover bet wereldlijk onderwijs verdedigden. Hij haalt hel gedacht aan van den heer Destrde zei ven in 1913. Hij heeft nu schoon te zeggen, dat de oorlog ons niets geleerd heeft. Dat is al le gemakkelijk. Wat zeer gewichtig is, 't is de partij op eenen weg te leiden tot het vorzaken aan een beginsel |dat noch verworpen noch henflen werd. 35* vervolg. De graaf had van den imbraak bij den bankier vernomen hij kwam, om iets meer bijzonders ovor die zaak te vernemen, en zijne deelneming te beluigen. Vervolgens begon de graaf over zijne eigene geldelijke zaken met den bankier te spreken. Eindelijk deed hij zich ook bij de dochter van den bankier aanmelden. Vader en dochter waren over de minzaam beid van den graaf zeer gevleid hun zucht naar grootheid werd door zijn bezoek ge streeld. Willem daarentegen was somher gestemd, en de jonge man dacht ernstig na, om een middel le vinden, waardoor hij wel licht zijn vader en zijne familie konde redden. XI. ONTDEKKINGEN. Willem werd doofde somberste gedachten been en weer geslingerd door bemiddeliog van zijnen vriend. Aotoon Cremer, had hij beproefd Machteld's vergevingsgezindheid en liefde op te wekken doch de brieven haar toegezonden waren door Machteld aan den boekhouder teruggegeven, inet het dringend verzoek om voortaan van verdere briefwis seling verschoond te blijven. Bij het leed, dal de jonge man hierover gevoelde, kwam nu vooral de ernstige open baring die hem zijn vader, althans voor een gedeelte gedaan had. IT ij kende wijders le goed den geldelijken toestand van zijns vaders bankiershuis, om niet gegronde re denen van vrees le koesteren. De diefstal der papieren, waardoor zijn vader zelf erkend De verstuiking der vrije school is de ver traging van den vooruitgang de terugwij king van de socialistische gedachte. Do school is de natie. Dergelijke roekelooze afstand van beginse len kan niet geduld worden. (Toejuichingen) Gezel Huyssens dringt nog aan De rede voering van gezel Deslrée is openbaar ge maakt ons antwoord moet ook bekend worden. De klerikalen hebben gedurende eene halve eeuw do openbare denkwijze vergiftigd door hunne hulpgelden aan de vrije school en hun mistrouwen tegenover de olïicieële school. Nadat alles wil gezel Deslrée de werkliedenpartij al te edelmoedig doen oplre den als scheidsrechter. Moesten wij van den schoolstrijd alzien die zich dikwijls voordoet onder het opzicht van klassenstrijd. Wij willen niet, want we verklaren ons bestrijders van het stelsel zich te gedragen in ons lot. De katholieke partij, die op den Gods dienst steunt, wil de geesten iokloostereii hare geschiedenis is geschreven op de keer zijde der geschiedenis van den menschelijkén voortuitgang, zegt Viktoor Hugo. Spreker vergelijkt de verschillige Pauze lijke bullen met de woorden van den ver moorden Jaurés. De oplossing van Deslrée zou volmaakt zijn, indien ze niet ontkennend ware. De socialistische partij zou niets anders meer zijn dan eene verbinding tusschen katholie ken en liberalen. Indien de katholieken het verplichtend toezicht aanvaard hebben, deden ze het mei het inzicht zich er slechts aan te onderwer pen voor zooveel het hun zal behagen. Sedert wanneer is liet geloofspunt geene hinderpaal meer voor de ontwikkeling Is hel voorbeeld van Bretanje in de Fransche revolutie niet afdoende. Men mag dus den invloed der sclioolindrukken niet onder schatten. Men moet logiek zijn, en geene hulpgelden geven mits schooltoezicht, dat niets kan tegen den geest der school. Gezel Deslrée, schijnt een persoonlijke school politiek te willen voeren. Het socialistisch onderwijzers-kongres heeft beslist do redevoering van Huyssens te doen drukken en heeft de volgende dagorde ge stemd 1. Verzet aan te teeltenen regen de politiek nu door de Belgische Werkliedenpartij ge voerd bekend onder den naam van school- vrede 2. Betreurt dat gezel Destre'e minister, nooit de socialistische inrichtingen raadpleegt en vraagt dat hij daarover uitleg zou geven voor het Kongres 3. Alles in het te stellen opdat het eerst komende Kongres der Belgische Werklieden Partij beslisse den schoolstrijd te hernemen, die enkel een vorm is van den klassenstrijd, met de sijndikale kommissie te verzoeken tusschen te komen om onze (die der socia. listischc onderwijzers) beroeps- en sijndi- kale belangen te verdedigen. 4. Met de grootste kracht verzet aan te teekenen tegen de beleediging het officieel onderwijs aangedaan voor wat betreft de gelijkheid in de onvoldoendheid der twee soorten onderwijs. Het is dus klaar de socialistische onder wijzers willen niet van den schoolvrcde. Dat is hun antwoord op de redevoering van den heer Deslrée te Reux. Aan de katholieken dat niet uit het oog te verliezen. had, in don afgrond te kunnen worden ge stort, indien zij in verkeerde handen kwa men, liet hem geen cogenblik rust. Met deze meest ernstige gedachten zich bozig houdend en op middelen peinzend om in het bezit te komen dér gewichtige papie ren, ontmoette hij een zijner vrienden, den kapitein Coquille. Ook deze was alles behalvk vroolijk ge stemd. Sinds langeren tijd had hij zijn hart geschonken aao Aline, de dochtei ven den baron de Mariemont. De jonge baronnes soheen tevens hem zeer genegen. Hij had liet echter tot dasver niet gewaagd, openlijk bij haren vader om hare hand aanzoek te doen. Coquille begreep, dat hij moeilijk zonder geldelijke middelen eene baronnes de Ma riemont kon ten huwelijk vragen. Hij wisi, dat haar vader zijne dochter niet zou uithu welijken aan eenen man, die niets bezat dan het sober inkomen, hetwelk hem zijn offi- cieraainbt verschafte. Hoewel hij veel vertrouwen had ïn de ge negenheid van Aline, venaolite hij zelf ook haar, als echtgenoot, in haar huwelijksle ven, door eene passende fortuin zulk een leven te kunnen verzekeren, als zij tot dus ver in de ouderlijke woning had hunnen leiden. Coquille had van een oom nog eene vrij aanzienlijke erfenis te wacht*». En boven dien had hij eene zekere hoop, van nog eene in 't bezit ta worden gesteld eener vader lijke nalatenschap, die, naar zijne meening op geheimzinnige wijze was verdwenen ofschoon volgens 't oordeel van vrienden ziju vaders hiervoor geeae hoop bestond, Het officious dagblad'van hot Vati- kaan, de Osservatore Romano kondigt een belangrijk artikel af over de Roomsche kwestie. Erin wordt verklaard dat tegenover de vreemde gouvernementen de II. Stoel niet kon en nooit zal kunnen ophouden zijne protestaties te laten hooren, zelts moest de houding van Italië toegevend ot hoffelijk worden. Ziehier eenige uitdrukkelijke ver. klaringen van de Ossërvatore De geestelijke zending de gansclie wereld betreffend, door den Godde lijken Verlosser aan den Paus van Rome toevertrouwd, geoft aan den II Vader, in do uitoefening dezer zen ding, het recht op de volle vrijheid en de algeheels onafhankelijkheid jegens welke wereldlijke macht ook, en leg Hem, tergelijker tijd, de plicht op van de verwezenlijking van dit recht te eischen. Derwijze dat de II. Vader grootelijks aan zijne zending zou tekort komen, indion hij zich met eene onder geschikte plaats tevreden stelde. Deze plicht wordt nog door eene andere beschouwing verduidelijkt. De Katholieke Kerk is in alle naties ver spreid. In verscheiden naties vormen de katholieken schier de algeheeiheid of de meerderheid.der bevolking. In anderen zijn zij een min of méér be langrijke minderheid. Men begrijpt dus gemakkelijk dat verscheidene gouvernementen het met geen goed oog zouden kannen aanzien dat, in wezenlijkheid of in schijn, de Paus, dio de gewetens van een zoo groot getal onderdanen beheert, van een burgerlijk gezag zou afhangen. De Paus moet in feite vrij en onaf. hankelijk zijn, en in do huidige omstan digheden schijnt dat niet mogelijk te zijn zonder de toëkeffhing ~van oen grondgebied. Wanneer een voorstel dat alle be- isling en verkeerde uitlegging ban nen, en den Paus van Rome do echte vrijheid en de ware onafhankelijkheid verzekeren zal, gevonden wordt, dan eerst zal de Roomsche kwestie kunnen opgelost worden. Vroeger niet. Ruiling der ongestempelde Schatbistbons o t. h. van de Muntherstelling. (Wet en koninklijk besluit van 30 Juli 1921). De Schatkislbons van de Muntherstelling die niet gestempeld zijn, worden verplichtend ge ruild aan pari hunner naamwaarde, tegen nieuwe Schatkislbons interest dragende tegen vijf ten honderd 's jaan van 1 December 1921 af en uitkeerbaar op 1 December 1926 Deze nieuwe Schatkiitbons zullen een naamkapitaal van 10,000, 5,000, 1,000, 500 en 100 frank bedragen zij zullen voorzien zijn van 10 halfjaarlijksehe interestenkoepons betaalbaar op 1 Juni en 1 December der jaren 1922 tot 1926. De betaling van die interest. daar deze bewoorden, dat zijn vader al zijne bezittingen aan de speeltafel en door ge waagde geldelijke speculaties had verkwist. Hoe ijdel deze hoop ook velen mooht schij. nen, zij gaf hem moed en levenslust. Sinds eenige dagen was in zijne verhouding tot Aline eene belangrijke moeielijkheidonlsaan. Met vrij groote waarschijnlijkheid had hij vernomen, dat de graaf van Leeuwendael aanzoek om de hand van Aline had gedaan, en dal deze verloving ook door den baron de Mariemont ten zeerste gewenscht werd. Van af do eerste kennismaking had Co quille reeds een overklaarbaren afkeer jegens den graaf gevoeld doch, nu deze ook als zijn machtige mededinger optrad en bestemd soheen, om zijne schoonste drooraen te vernietigen, begon deze afkeer lot werkelij. ken haat aan te groeien. Als goede vrienden zochten Willem en Coquille, door eer.igermate hun wederzijdsch leed mede te dealen, eenige ontheffing van den druk waaronder zij gebukt gingen. Graal van Leeuwendaal, met zijne schatten moet aan Alice's vader wolkomer zijn dan eon onbemiddeld officier, gelijk ik ben, zegde Coquille, Aline zal zicq wellicht aan baars vader wil moeten onderwerpen. Gelukkig kan zij niet met hem zijn. En komt dit hu welijk tot stand, dau is voor mij liet droom beeld van mijn leven verloren. Waarom hebt-gij niet vroeger reeds met den baron openhartig gesproken her nam Willem. Ik heb wel eons beproefd mat den ba ron de Mariemont ovor mijne zaken te spra ken, dooh het vooroordeel, dat mijn over leden vader een verkwister was, staat te koepofts en de uitkeering van het kapitaal van gezegde bons zal geschieden in al de agentschappen van de Nationale Bank van België ae belasting op roeiende zaken waaraan die koepons onderworpen zijn, mag, op geen tijdstip, het bedrag van 2 t, h. over- treffen. De houders van niet gestempelde Schat kistbons der Muntherstelling zullen, bij de ruiling, en tegen afgifte van gezegde bons ontvangen 1. Schatkistbons 5' t. b., op vijf jaar, een naamkapitaal vertegenwoordigende gelijk aan dat der teruggegeven bons der Muntherstelling 2. Eene premiejin speciënjvertegenwoor- digende 5 t. h. van hetzelfde naamkapitaal Zij hebben bovendien recht op dadelijke betaling der coupons van den vervoldag van 1 Dec:m. 1921, in verband mei de geruilde bons der Muntherstelling die coupons moe ten tor inkasseering woorden aangeboden bij de noderlegging.dor titels waarop zij betrek king hebben. De ruiling waarvan sprake tal geschieden van Maandag 5 September 1921 "af, bij al de agenten van den Slaatska3sier (Nationale Bank van België), te Brussel en in de pro vinciën. De te ruilen bons der Muntherslelling moeten begeleid zijn van eene aanvraag tol ruiling in enkel afschrift, geteekend door den overlegger en de nummers der nedergeleg. de titels vermeldende op deze aanvraag geeft de overlegger bewijs van ontvangst der schatkislbons op vijfjaar en der premie in speciën, van 5 t. h. waarop de nederlegging recht geeft. Modellen van aanvragen tot rui ling zijn ter beschikking gehouden van de belanghebbenden en al de agentschappen der Nationale Bank. De borderellen van nederlegging, de aan vragen tot ruiling, de ontvangstbewijzen en over 't algemeen, alle akten of schrifturen laan of opgemaakt met het oog op de verrichtingen die het voorwerk uitmaken van dit bericht zijn vrijgesteld van zegel en van registratie de taks op de beursverrichtingen is niet toepasselijk op do allevcring der hoo- geraangehaalde nieuwe Sctiatkistkons 5 t, b. op vijf jaar. Gisteren riohue de Aero Club van België te Oostende, onder de bescherming van het beheer van burgerlijk vliegwezen van het Ministerie van 's Landsverdediging en van het Oosieudsch gemeentebestuur, een Natio naal Military in, voorbehouden aan het vlie gend personeel van het militaire vliegwezen voor hel toekennen in 1921, dor schalen Chalengè des Escadrilles Niet min dan 36 vliegtuigen namen aan deze wedstrijden deel. Zij worden geloosd door het kruim onzer krijgsvliegeniers, die zich gedurende den oorlog met roem over laadden. De vliegers kwamen te Oostende op het vliegplein aan, vanaf 9 u. 35. Het laatste vertrek werd gegeven le Brussel om 10 u. 4. Niet meer dan 65 minuten werden aan ioder deelnemer verleend om de afstand Haren- Oostende af te leggen. Tusschen Haren Oostende moesten zij een herkenning doen namiddags deelnemen aan een hoogte wedstrijd alsook aan eenen wedstrijd van vernieligging van ballonueken. Al die proe ven geschieden gezamenlijk, 't is le zeggen per ploegen van hetzelfde maaksel, in vlieg- pelelon van, vliegtuigen. Het stijgen te Oostende greep plaats in de volgende voorwaarden Ieder ploeg vloog gedurende 5 minuten op eene hoogte van zeor bij hom vast, dan dat hij waarde aan mijne woorden of verwachtingen zoude hechten. Sta mij toe eens met een enkel woord een en ander mede te dcelen. Mijne moeder stierf spoedig na mijne geboorte en debaron.de Mariemont werd mijn voogd. De wet had hem de vrijheid gegeven mijn vader tot uitkeering of afzetting van mijn vermogen te genoodzaken en het tot mijne meerderjarigheid te beheeren. Dat hij het niet deed is oen bewijs, dat hij mijnen vader vertrouwde het bewijst dat hij op mijn va ders gedrag niets had aan le merken. Tot dien tijd althana niet. Ik werd vroeg naar eene militaire school gezonden ik was eerst negon jaar jaar oud, toen mijn goede vader, ik mag wel zeggen, plotseling stierf. Da toen heeisohen- de cholera telde hem onder hare slachtoffers. - Binnen twee of drie uren gezond en dood, zonder verpleging, ton prooi aan de verschrikkelijkste pijnen 011 daarbij niet denkende aan den naderenden dood, dacht hij er natuurlijk aan, omtrent zijne nalaten schap beschikkingen te maltin of kennis te geven, waar zich deze bevond. En wien had hij dit ook kunnen mededeelen. Hij woonde met zijn huisknecht alleen, en bij den plot- ellugen aanval der ziekte, ontstelde de knecht zoozeer, dat hij zijnen meestor verliet om den volgeuden dag eveneens in het zie kenhuis te sterven, liet lijk werd ter aarde besteld ook aan den baron de Mariemont werd berioht gezonden en de woning verze geld. Van de papieren van waarde, die mijn ader zou hebben bezeten, vond men later niets, do meubels en eene kleine som gelda maakten de fgeheele nalatenschap uit. 1000 meters, daarna steeg hij tot 3000 meters zakte vervolgens weer tot 1000 m., om ton slotte in den Aerodroom van Oostende neei te zetten. I!et krioelde van volk op hot strar.d en op den Zeedijk om dit prachtig schouwspel gade lo slaan. Ziehier in de orde der aankomsten. Dó officieele uitslagen van den Military zullen niet eerder dan morgen, Maandag namiddag, openbaar gemaakt worden. Ziehier de orde der aankomsten in den Aërpdroom van Oostende 1. 10'escadrille (Shad) commandant de Weelmont, Cloppenseu Verhaegcn om 9 u. 26 2. 9# escadrille, (Hanriot), Hage, Benoit om 9 u. 37. Het vliegtuig van adj. Lang is om geslagen bij het vertrek te Brussel, zonder ongelukken; 3. ie technique (Hanriot), Hcr- niaux, Kervyn on jSlampe, om 9 u. 37; 4. 5e escadrille (D. H. 9), Tollet, Kaiser en Fondu, om 10 u. 5. le escadrille (D. II. 4), Hansenne, Holbrechtsen Deblir om 10 u. i; 6. 4* escadrille (Spad), Degroeve, Brants en Bloonv, oin 10 u. 28; 7. 2" escadrille (Ansal- do), Van Aabel, Olieslagers en Verhoeve, om 10 u. 40; 9. 2C technique (D. 11. 4), Crombea Ledure en Simonel, om 10 u. 44; 9. 1° esca drille Eecle (Avro), Wittovrongel, Mavebai en Weekers om 10 u. 45; 10 O" escadrille (D. H. 4), luit. Sauveur, luit Desclée en X., om 10 u.5 3; 11. 3* escadrille (Ansaido^adj. Dutroux, om 10 u. 58. (f De toestellen van luit. Carson en van oa- derl. Van Melle zijn niet vertrokken. Men schrijft uns uit Brugge Zooals men weet, is er besloten dat d< haven van Zeebrugge als basis zal dienon voor de Belgische oorlogsvloot. De haven van Antwerpen diende tot hiertoe tot voar- Joopige basis. Ongeveer 45 oorlogsbodems zouden aan den dienst verhonden zijn. Verscheidene scheepsofficieren zijn reeds kwartieren komen opzoeken te Brugge, dam de dienst der oorlogsvloot reeds met toeko mende maand naar Zeebrugge zou overge bracht worden. Ook is er ernstig spraak, dat de Cungo booten te Zeebrugge zoudeu komen aanleg gen, doch deze kwestie hangt af van de beraadslagingen der commissie, in April laatst aangesteld door don minister van open bare werken, om de grondzaak van 't verkeer der aanleghaven le bestudeeren. IN HOOG-SiLEZIE Co verslerkinystroopon Op 3 September zulleii de geallieerden een begin maken niet het zenden van versterking* troepen naar Opper Silozië. Men zal er twee Engelsche en twee Fransche bataljons henen sturen. Daartoe zullen acht treinen in bewe ging gebracht worden. Do aanslag op M. Skipsey Toen de -Engelsche ambtenaar werd ge vangen genomen door de gewapende Duit- sehers, wilden deze hom dwingen eeu schrij ven te zenden aau de geallieerde overheden, waarin hij zou te kennen geven tdat men hem fusilleeren zou, indien de Duitsche betichte van de moord op Montalégre niet in vrijheid gesteld werd. M. Skipsey weigerde hieraan te gehoor zamen. Na 48 uren gevangensehap werd hij op vrije voeten gesteld. De volksstemingscoinmissie lieaft aan don Duitsche vertegenwoordiger bij deze commis-* sie geboden uitleg te verstrekken over het gebourde. En was er ook niet aan de mogelijkheid van een diefstal te denken Men ontdekte ten minste niets wat dit vermoeden kon opwekken of bevestigen. Misschien is er nog eenige moeite gedaan, om het geld op te sporen. Doch zeker niet voldoende. Want, toen ik later ouder en reeds officier was geworden, vond ik ondet de nagelaton papieren ook dezen brief, waar op niemand eenige acht schijnt geslagen le hebben. De kapitein opende zijne brievontasch en liet Willem een klein briefje lezen, dal aldui luiddeWaarde vriend, zoo las Willem. Ik heb wat gij mij gesohreven hebt, eens goed overdacht. Ik keur uwen raad good, en vind het, even als gij, beier voor liet ooger.blik mijne effecten niet le verkoopen. Bewaar ze nog eenigen tijd voor mij. Ik verwacht.dat de koers der papieren weldra moet stijgen. Dan is het nog tijd genoeg tot den verkoop over te gaan. Het waren de laatste woorden, die *mijn vader heeft geschreven, hernam Co quille, en voor mij is de brief vrij duidelijk. Maar wie ia deze vriend, aan wien mijn va der de papieren ten verkoop of ter bewaring heeft gegeven En waarom heeft deze tich later niet meer aungemeld Ik heb openlijk oproepingen gedaan, maar niemand heeft aan dezo oproepingen beantwoord. Wat zegde de baron de Mariemont van dezen brief Hij bleef aan zijn vooroordeel vast houden. Hij zegde ronduit, dat mijn vader deze regelen opzettelijk zou geschreven heb ben, om liet vermoeden, dat hij een verkwis ter was le wee.leggen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1