9 Hst Vlaamsen Maria-conjjres MISDAAD EN BEDROG Hoe Brussel ssn Maiisbeela kroonde in 1843. Naschoolsch onderwijs. Vrijdag Sept. 1921 Kristen Spdikaat van S.P. T.T.Z. De dreigende werkstaking te Gent vermeier. Vreeseljk vliegongeluk tMM Kerkstraat, 9 en SS, Aalst.Tel. 114 XXVII* JAARGANG NUMMER 208 T~i j T~> g CENTIEMEN WEKELIJKS 0.59 Uitgever: J. Van Nofml-Db Qbndï H. Adrlanus jZon op 5,5*0, onder 6,16] Volle Maan den 16 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het Agentsobap Havas,8, Marlelaarplein, le Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Loudres E.G.4 De II. Vader, die vroeger aan Z. den cardinaal-aartsbisschop van n Mecbelen mondeling liet voorrecht heelt geschonken, om in Zijn Door- luchligen naam en na den oorlog het beeld te kronen van O L. Vrouw van Vrede, vereerd in de Sint Ni- Ti klaaskerk te Brussel, vernieuwt li gaarne dezelfde toelating aan Zijne li Eminentie, nu dat België zijne onaf- ii bankelijkheid terug heelt verkregen en de ondergeteekende cardinaal, daartoe speciaal gemachtigd door den H. Vader in de audiëncie van dezen ujorgend, is zeer gelukkig, ii aan de hoogwaarden cardinaal-aarts- bisschop van Mecbelen de verzeke- v ring ervan te geven, n Rome, den 13 Juli 1921. f A. Card. VICO. Aldus luidt het Pauselijk Indult, waarbij Z. E. do cardinaal-aartsbis schop door Z. H. Benedictus XV af gevaardigd wordt om het beeld van ii Maria Pacis te kronen." Die kroning zal gepaard gaan met groule kerkelijke plechtigheden, welke in de St Niklaaskerk en in de hoofd kerk van Sinte Gudula zullen plaats bobben gedurende de octaal van O. L. Vrouw Geboorte, dat is van 8 tot 18 September. Gedurende die dagen zal ook liet IIP Vlaamsch Maria-congres worden gehouden, zich aansluitende bij die van Averbode en Maastricht, Het zal in de eerste plaats zijn, oene merkwaardige verheerlijking van de Moeder Gods en tevens eene vurige uiting van aanhankelijkheid en dank aan de Lieve Vrouw van Vrede. Het zal de Maria-loer, da Maria- wetenschap en vooral da Maria-veree- ring hovordereu, uitbreiden en ver- diepen en. aldus eene ernstige prostatie zijn op liet gebied van godsdienst en wetenschap. •P Op den dag dat wij liet algemeen program van dit congres ontvingen, viel ons, als door een gelukkig toeval, een ander druksel in de hand, waarin oen oproep werd gedaan voor het tot stand brengen van een groot, nieuw missiewerk, ten bate van odzo hei denen. Onze heidenen, dat zijn zij, die in ouzo nabijheid leven, wonon, wer ken, Dat zijn de flauwhartigen, de onverschilligen, de vreesacliligen dat zijn de bestrijders van Geloof en Kerk, de propagandisten van ongeloof, losbandigheid en zedeloosheid. En daarom moet er aan dit congres zoo veel belang worden gehecht, om dat het gehouden wordt in het onver schillige, wufte Brussel, dat zich zoo gaarne het Klein Parijs noemt, en 38" vervolg. Toe» hij 'vertrok, had hij nog geen haard en droeg ook nog geen bril. Ea hier door verandert een mensoh altijd zeer veel. Gij dient reeds vele jaren in dit huis, on zult dus weldra op pensioen kunnen aan spraak maken. Ja, wanneer da ouda graaf nog leefde. Den dank, dien deze u verschuldigd is, moet de zoon u vergelden. Dat ware wel billijk, maar ik vrees oai der zondar pensioen aan de deur te wor den gezet Wat, gij oude man zoudt met ondank helopnd worden. En waarom dat Ik begrijp hel zelf ook niet. Voor aenige dagen heb ik een aanteekeuingsboekje ?;evonden, 't wplk de graaf in het park ver- oren had en hetwelk ik aan de gravin Ama- lia heb teruggegeven. Gisteren nam ik eenen brief aan, welke uit Amerika was verzon den. Ook dezen gaf ik, volgens gewoonte, aan de gravin, opdat zij hem aan haren broeder zou geven. Doch sedert dien tijd is de graaf erg op mij verbitterd en heeft zich reeds een paar koeren or ov r uitgelaten, dat hij mij spoedig uit het kasteel zal weg jagen. De inspecteur vroeg niet verder. Hij had op zijnon ontdekkingstocht voor het oogen- hlik genoeg vernomen. Hij verheugde er zioh over, dat hij ook in den ouden kamer dienaar een bondgoooot zou vindei', wan- uoer zulks Toroischt weid. Vooral wekte het zijne aandacht dat de waar door velen elke uiting van gods dienst mot een spottonden glimlach, die soms wel tot tergende beleediging overslaat, bejegend wordt. Welk groot belang er aan dit con gres wordt gehecht, blijkt uit do lange lijst van beschermende en eeroleden, waar wij de namen vinden van al de bisschoppen van België, met Z, E. den Cardinaal en Z. Exc. don Pau: Nuncius aan bet hoofd. Daar nevens vinden wij al de titel- voerende bisschoppen en hulpbisschop pen, de abten, prelaten en provincia len van al onze groote abdijen en kloosterorden, ministers en staatsmi nisters, gouverneurs der provinciën, senateursen volksvertegenwoordigers, hoogleeraars leden van den adel, dames uit de hooge wereld, kortom een legor van invloedhebbende perso nen, wier taak bet zal zijn, na bet congres, elk in zijne omgeving de opgedane lessen te verspreiden. De plechtigheid van Zondag a. s. herinnert aan eene gelijkaardige welke in 1843, te Brus sel plaats had. Het aloude beeld vao O. L. van Peis en Vrede (Sint-Niklaaskerk, Brussol) is het TWEEDE aan wie in de hoofdstad de eer dar kroning te leurt valt. liet EERSTE is dat van O. L. Vrouw van Barmhartigheid, dat in de KAPELLEKERK vereerd wordt. Het werd gekroond in 18-13, den 15 Mei, op O. H. Hemelvaart. Meer dan 5000 geloo- vigen, meestal uit de werkende klas, volgden de morden, en avondoefeningen der maand Mei (1842) in de Kapollekerk. Zij besloten de geofferde bloemen te verkoopen en geld te verzamelen om een gouden kroon te schen ken aan het inirakuleuze Mariabeeld. Later kwamen burgerij en adeldom hun aalmoezen en edelgesteenten voegen bij de giften der armen. De bronzen medulio, le dier gelegen heid geslagen, herinnert datCives Bruxel- lenses omnium ovdinum exemplum pauperum socuti. (De ingezetenen van Brussel aller standen het voorbeeld der armen navolgend). Daags vóór de kroning was de Kapalle markt en de Hoogstraat tot aan de Spiegel straat (waar de pastorij stond) versierd met mastenboompjes, aaneengeslingerd met wit, blauw en roos goed. Verscheidene triomfbo gen op den doortocht. Op den vooravond werd biecht gehoord in al de biechtstoelen (er zijn er 13) tot bij middernacht. Van af 5 ure 's morgens tot 9 ure werd aan een zijaltaar de H. Koinmunie uitgereiktte 6 ure las Kardinaal Sterckx de H. Mis aan het Hoogaltaar en reiklo O. fleer uit gedurende 2 uren aan de groole Kominu- nfèuank'ie 8 ure, r.u Je H. »elézen le hebben, ging Mgr Pecci, pauselijke inu '.s voort met de H. Kommunie uit te deelen. 3000 geloovigen komroumccerden dien mor gen in de Kapellekerk. Een groot getal moed naar andere kerken toe om te kunnen lot de H. Tafel naderen. Ten 10 ure werd de Hoogmis gezongen door den Rector Magnificus van dc Hoogeschool van Leuven, met ponleficale assistentie van Z, E. Kard. Sterckx. Ten 2 ure had een groote optocht plaats van de pastorij naar de kerk. Voorop net muziek der gidsen, drie honderd soldaten langs beide kanten der straat, vormden dc haag en de eerewacht. graaf de schuldbekentenis als valsch had verklaard, welke zeker eoht was en die in zijne jeugd door hem zei ven aan een vrifnd was gegeven die er uit vriendschap geen gebruik van had willen maken terwijl nu dezelfde schuldbekentenis door de'zorgen van den inepeoteur als bij toeval in diens handen was gekomen. Hoe was het mogelijk, dat hij, eene der gelijke schuldbekentenis aan eenen goedoo kameraad zijner jeugd gedaan, kon vergeten? Ook de verdere inlichtingen, die de in specteur inwon, vermeerderden zijnargwaau. De graaf beweerde, dat de matroos geld van hem ter leen vroeg. En toen hij deu ouden Victor met goudstukken naar hem toezond, had de zeeman deze den kamerdienaar voor de voelen geworpen. Bovendien waar bleof hot horlogie van den vermoorden en waar do lederen beurs met de Mexikaansche goudstukken komen behalve bij bankiers en voorname kooplieden zelden in den handel voor. Bevreemdend was het zeker, dat deze goudstukken in weerwil van hel gerecht, dal het proces van don boschwachtcr had gemaakt, nog- niet waren terecht gekomen. BEWIJSSTUKKEN. Voor het portaal vafl liet kasteel had Vic tor een oud vuil aanteekeningsboekje ge vonden dat hij aan de gravin Amalia bracht, daar hij vermoedde dat dit hoekje het eigen, dom van baron broeder was. Mijnheer do graaf moet het verloren hebl.on, zegde Vielor, toen hij gisteren avond uit het rijtuig stapte, en loan Amalia daarop niets antwoordde, verwijderde hij zich snel. Dit boekje, bet eigendom vaa dea Men schat op 60,000 personen het getal der loegeloopene geloovigen. Ten 3 ure ge schiedde de kroning van O L. Vrouw door Kardinaal Sterckx. Woonden deze plechtig» goid bij Z. M. Leopold I (ofschoon van protestantsehen godsdienst had hij zijn ver langen te kennen gegeven de kroningsplech- tigheden bij te wonen,) II. M. Mariu-Louisa de Koningin van Balgie, Z. K. H. de Hei log van Braband, Mgr Pecci, pauselijken Nun cius, (de latere Leo XIII), de Rector Mag nificus, de gelukkige pastoor der parochie E. H. Willacrt, een Antwerpenaar, met duizenden parochianen en Brusselaars. Onder de kroning speelde het muziek der gidsen, na do kroning zong het koraal van het koliegie der Jezuïeten een lofzang. Dan verhiefZ. Em. de stem en wijdde aan Maria toe Koning en Koningin, met hunne door luchtige kinderen, de parachie der Kaptlle, de hoofdsladen gans chBelgie. liet Magnificat werd gezongen door de priesters en de geloovigen. Voor 't laatst zongZ. Em. het gebed voor den Koning: Domine salvum fac regcm nostrum Leo- dolduin Bij 't einde der plechtigheid juichte de menigte den Koning en de Koningin luid ruchtig toe 'a Avonds ten 7 ure werd een pontificaal lof gezongen door Mgr. Pecci en eene toespraak gehouden door E. P. Boone, S.J. daarna volks vreugde en algemeene verlichting \an het Kappeliekwartier. De E. 11. Pastoor deed ook duizend broodkaarten uitdeelen voor een brood van drie kilo. Zoo vierde men in 1843 le Brussel een koningsfeest van O. L. Vpouw. r Zondag aanstaande zal het Christen volk van Brussel en van Vlaanderen en van Wal lonië met duizendtallen naar Brussel stroo men om 0. L. Vrouw van Vrede te komen eeren en kronen, liet zal'wederom een heer- lijke dag voor het Christen Volk van België wezen en eene allergrootste hulde- en eere- belooging aan MARIA PAGIS, onze Hemel koningin ne en allerliefste Moeder. De Afdeeling Antwerpen van het Kristen Syndikaat van S. P. P. T. T. Z. in algemee ne vergadering op 6 September na kennis genomen le hebben van ds nieuwe loonrege ling vindt niet dat er reden is orn triomf te roepen. Men oordeelt geene enkele toegekende verhooging te hoog of onredelijk doch t' is een feit dat daar waar het meest behoefte gevoeld werd aan Terbetering, deze niet is in de mate der behoeften. Het hoofdbestuur wordt geluk gewenscht met zijn verstandig geleide beweging en 't is om te betreuren dat de andere organisatie's niet of onvoldoende steunden. Op' hen rust oen zware verantwoordelijkheid. Aan het hoofdbestuur wordt opdracht gegeven opnieuw en herhaaldelijk en aan houdend lot voldoening verkregen wordt aan le dringen, op den konlrool de index-cijfers, op het vaststellen van het minimum dagloon tot 12 fra en het minimum jaarloon lot 4200 f's; op het voorstzelten der algeheele herzie ning unr barema's naar vroeger opgegeven grondslag*».: eenmaking der kaders omzet ting van dagloon in maandloon enz... Eensgezind eisehen de leden krachtdadiger dan ooit de erkenning van het recht op kin dertoeslag door eene wet en verhooging tot i frs per dag en per kind. Op eene bijzondere wijze gelast men het Hoofdbestuur zonder verwijl en desnoods hardhandig, op te treden voor onmiddelijke serbetering in den toestand der nederige telegrambestellers, welke op heden een waar u-handaal mag geheeten worden. van Leeuw6ndael Het was nauwelijks te gelooven het zag er eerder uit, alsof het eon aanteekeningsboekje van een vagebond was. Maar mogelijk was het altijd. Haar broe der had hel misschien gebruikt, toen hij in Amerika was, on zijne lotgevallen daarin opgeleekend. Amalia werd doo.r nieuwsgierigheid ge dreven, om het boekje le doorbladeren, en vond haar vermoeden bevestigd. Op de eerste bladzijde vond zij aanteeke- ningen over reizen en avonturen, lange berekeningen, die waarschijnlijk aan de speeltafel gemaakt waren, schulden aan personen, die zeer onduidelijk waren ge schreven. Dan volgden eenige bijzonderheden uit de jeugd van haren broeder, do namen zijns vaders, zijner moedor, grootouders, stief moeder, naaste buren en vrienden, en bij elk dezer personen was de ouderdom vermeld. Dan volgden eenige aanteekeningen over het karakter, den lichaambouw en bijzondere eigenschappen van elk dezer personen. De hosch wachter Van hemelen met zijne schoons dochter. Viotor on andere bedienden, die de graaf had bekleed, waren niet vergeten. Waartoe dal alles moest Amalia zich afvragen. Zij bladerderde verder. De vol gende bladzijden behelsden vooral roededee. iingen omtrent de betrekking van don graaf lot de dochter van den boschwachter, over den dood van het meisje en het gevonden lijk met eene juiste beschrijving van de plaats waar hel lijk gevonden was. Dat haar broe- deze vreoselijke gebeurtenis in hot boek bad aangetekend, bevreemde Amalia. Dw^l De algemeene werkstaking welke Maandag in de Gentsche textielnijverheid dreigde uit tc breken is gelukkiglijk kunnen vermeden worden. Op voorbandneming van den opzichter van den arbeid, M. Jacobs, heeft een onder' houd plaats gehad tusschen afgevaardigden der Patroons en afgevaardigden der werk lieden, De patroons hebban zich tan slotte 't. ak. koord verklaard, voor ombepaalden tijd de aangekondigde loonsvermindering van 3 q/0 uit le stellen. Het geschil is dus uit den weg geruimd Een krediet van 100.000 frank voor het naschoolsch onderwijs is ingeschreven op de begrooling van het Departement van-Kunsten en Wetenschappen voor het dienstjaar 1921. De werken welke zich in de voorwaarden meenen te bevinden om een toelage te out vangen, worden verzocht aan voornoemd departement, vóór 1 Oktober aanstaande (Hendrik-Beyaertstraat, 2, Brussel,) een nauwkeurig'antwoord te laten geworden op ondergaande vragenlijst i 1. Datum der stichting van het Werk. 2 Tekst der standregelen. 3. Hulpmiddelen, bijdragen der leden ingangsrecht der ver gaderingen. 4. Bedrag der gemeentelijke en provinciale tusschenkorast. 5. Zijn de ver gaderingen openbaar 6. Samenstelling van het komileit. 7. Aantal leden. 8. Aantal ver gaderingen van 1 Januari tot 1 Juni 1921 met aanduiding van het getala) gewone voordrachten, b) voordrachten met lichtbeel den, c) voordraohten met muziekuitvoering. 9. Rekening van ontvangsten en uitgaven in 1920 desgevallend jongste verslag. 10. Programma voor 1922 (met aanduidingen als vereischt voor vraag Nr 8). BSi PARIJS, Vijf dooden. Nadere bijzonderheden Ziehier eenige nadere bijzonderheden over hot vreeselijk vliegongeluk, Dinsdag avond gebeurd met het vliegtuig dat den dienst Slt'assbucg-Parijs verzekerde. Vlieger Brossard was om 4 ure te Slrass- burg opgestegen met vier passagiers, waar onder een jong echtpaar dat op huwelijksreis was. Rond 6 1/2 ure kwam het vliegtuig in 't zioht van het vliegplein van Le Bourget bij Parijs. Gevaarlijke neerdaling. Het vliogmachien zweefde boven de hui zen van Le Bourget. De bedienden van den aerodroom volgden met belangstelling de sierlijke vlucht van den luchtreus on waren eenigzins verwonderd dat déze zoo lang draalde om naar het vliegplein té zweven en er neer ta dalen. Die verwondering sloeg opeens over in schrik, tgen zij hoorden dat de vlieger zijn motor stil legde en zagen dat hij begon neer le draaien in vorm van kur kentrekker, en zulks boven de huizen. Derge lijke neerdaling is altijd gevaarlijk ep éene echte waaghalzerij, bijzonder wanneer zij uitgevoerd wordt met oen zwaar en log vliegmachien, dat moeilijker in evenwicht kan gehouden worden dan een licht militair kampvliegtuig. Het toeslel daalde aldus Van 1200 meters tot ongeveer 200 meters van den grond. De vliegers, die van op het plein dit roekeloos spel j volgden, vroegen zich af hoe de loods er ging in gelukken weer de herrinnering moest toch zeer pijnlijk voor hem zijn, en hij had toch zelf gezegd, dat hij niets liever wenschte dan die gebeurtenis te vergeten. Nog vreemder was het haar, dat Adolf op de laatste bladzijde zijn eigen persoon, zijn karakter, zijne zwakheden, zijn uiterlijk, ja zelfs zijn gang en houding zeer nauwkeurig had geschreven. Ha daar vind ik het verlorene zegde de graaf, die achter zijne zuster stond, en zijne bevende slem verried de met moeite bedwongen opgewondenheid. Toen Amalia opzag, bemerkte zij eene doodelijke bleekheid op het gelaat baars broeders. Wat deert u, Adolf? vroeg zij bezorgd. Gevoelt gij u niet wel Of heeft het verlies van dal boekje u zoo verontrust De graaf streek met de hand over het voorhoofd, en haalde diep adem als iemand, die een zwaren last x?il afschudden. Waar hebt gij dit aantoekeningsboekje gevonden vroeg hij. Victor bracht het mij. Waarschijnlijk hebt gij het hij iiet in of uitstijgen van het rijtuig verloren. 't Is mogelijk. Maar ik vertrouw dien ouden huichelaar niet. Ik zal het nooit ver geten, dat Victor do spion was van mijne stiefmoeder. Hoe eerder hij de deur uit is, hoe liever Eenige dagen later bracht Victor or een brief uil Amerika in de handen van de gra vin. Zij gaf hem met vrugeadsu blik aan haren broeder/ In den Leainoe scheep den inhoud van dit iohrjjveu den graal tot uadenkeo t« bewe-| hoogte in te schieten, om behoorlijk den aerodroom te kunnen bereiken. Vreeselijke val. Opeens zagen zij' dat de vlieger moeite deed om zijn toestel weer in evenwicht cm zijn motor terug in werking te brengen. Het vliegmachien helde gansch op een der vleu gels over. De motor weigerde te werken on plots duikelde het toestel voorover en plofte in duizelingwekkende snelheid ten gronde. Het was gevallen in den hof van een huis der rue de l'Abbé Niort, niet ver van het vliegplein. De slachtoffers. Het personeel van den aerodroom snelde onmiddelijk ter plaats. Gansch het vliegtuig was lot splinters verbrijzeld en tusschen don vormloozen hoop planken, ijzer en spandoek lagen vijf slachtoffers in een gvootcu bloed plas uitgestrekt. De loods leefde nog zwak jes. Men haalde hem onder de pniuen uit en voerde hem seffens naar het gasthuis, waar hij bij zijne aankomst den g-est gaf. Vier an dere personen waren op den slag dood ge bleven. Dc lijken waren gruwelijk verminkt, verhakkeld en gansch onlke.nnelijk. De stoffelijke overblijfsels moesten bijeen geraapt worden. Men droeg ze naar de ambu- cie van hel vliegplein. Het was onmogelijk een der slachtoffers te erkennen. Huune een zelvigheid kon vastgesteld worden door dc inlichtingen, vermeld in het reisregister van het vliegmachien. Het zijn MM. Kern en Marlen, nijveraars te Straatsburg, on die in deze stad aan boord van het toostel gestapi waren oui te Parijs handelszaken tc komen verrichten. De twee anderen zijn M. en Mad. Raymond, van St-Germain. Zij waren paa getrouwd erf keerden te Parijs van hunne huwelijksreis terug. Zij waren te Praag aan boord gestapt. De loods is dc gewezen mili taire vlieger Brosse, 26 jaar oud, ongehuwd. Zijn toestel een groot postvliegtuig, had een moto'1 van 400 paardenkracht. Men denkt dat de ramp te wijlen is, eenerzijds aan ds roekeloosheid van den loods, en anderzijds aan de slechte werking van den muter. Ware de loods erin gelukt op 200 meters zijn motor terug aan gang te krijgen, zou het toe stel weer in evewicht gekomen en in de huog- le geklommen zijn. De moordaanslag te Edelare. Over den moordaanslag Diiusd.g morgenil gepleegd op Leonie Dupont vernemen wij uog. 't Was tusschen 5 en C ure "s morgen ds Leonie Dupont was buitengekomen om do huisdieren te verzorgen. Op dit oogenblik sprongen de bandieten uit eene schuilplaats en vielen de vrouw aan. De hond ffing aan 't blaffen, rukte zijne ketting los en beet do aanvallers in de beenen. Dan is 't dat ze hel getrouwe dier met een groot mes de keel af ineden. Een der bandieten had intusschen Leonie Dupont op het hootd geslagen met een twee .kilo-gewicht. Zij viel bewusteloos neer. Op het geruoht kwam Henri Dupont buitengesprongen. De roovers n»üi£ü hu de vlucht in de richting van dc mijn van Edelare. Een hjicuer -moet zich gekwetst hebbéu^.ajjet door eene haag te kruipen. Een geneesheer kwam spoedig het slacht offer van üëh moordaanslag verzorgen. Zij heeft de laatste IIH. Sacramenten ontvangeu. De geneesheer hoopt haar toch..te kunnen redden. De gendarmerie van Oudenaarde dadelijk verwittigd, begon een onderzoek en is reeds op het spoor der daders. Een kerel van 18 jaar, wonende te Edelare,werd aangehouden. gen, doch zijn blik werd steeds somberder, het moest zeker een onaangename brief zijn. Berokkent de brief u eenig leed? vroeg Amalia met belangstelling. Hij gaat mij eigenlijk volstrekt niet aan, hernam Adolf, maar hij herinnert mij aau een persoon, dien ik reeds had vergelen. En deze herinnering is u niet aange naam Lees zelf den brief hernam de graal na eenig nadenken. Amalia nam den briefzij wa» nu ook nieuwsgierig geworden. Mijnheer de gaaaf 1 las zij. Toen de terugreis naar Europa deedt, vergezelde u mijn man. Hij wilde daar een beslaan zoe ken en het leven van een avonturier vaar wel zeggen. Gij belooi'det hem uwe onder steuning. Hij beloofde mij le schrijven, zoodra gij aangekomen zoudt zijn, en iiij beloofde mij levens het noodige reisgoed te zullen overzenden, zoodra hij mij een tehuis kon aanbieden. Gij weet het mijn mat ia lichtzinnig, en waarschijnlijk heeft zijne lichtzinnigheid hem maai' al le spoedig zijne goede voorne mens doen velgelen. Ik heb nu te vergeefs naar eenen brief van hem uitgezien. Ik zou echter nog eenigen tijd geduld gehad hebben, indien mij niet een gerncht ter oorc was ge komen, volgens hetwelk een schip geheel en al zou zijn vergaan. Hier wordt uitdruk* kelijk hoi schip de Victoria genoemd, maar wellis moeite ik er raii ook voor heb getroost, het is mij niet gelukt, zekotheid t« b^iromeiv (Vervolgt.}

De Volksstem | 1921 | | pagina 1