Beisren en bet Rijk. Ge toestand Sn Rusland. Een jong meisje verdronken In de putten te Hofstads bij MecheSeu Een 19jarlge jongeling doodgestoken te Meenen. Ge spoorwegramp in Frankrijk De lersche kwestie. Barfcaarselis spelen in Frankrijk- Oproep aan list Gemsentep6rsoneel tEfijES; I I «Mil wae>>***«!»Mi«a Beiersche ininisteraad. Het vergelijk verworpen. Men seint uit Berlijn r Heden is het Beierse!) kabinet opnieuw bij een gekout ol" de bespreking van den toestand vooit le zet ten. Minister-president von Kahr staat nog steeds op het standpunt dat de souvereine Beiersche rechten in geen geval mogen wor den aangetast. In de Beiersche officieele middens schetste men den toestand als zeer ernstig. Maar men doet wel eens meer gewichtig te Munchen. Ten tijde van het conflikt met de burger wachten werd de toestand ook steeds als buitengewoon ernstig bestempeld. Later wordt medegedeeld De Beiersche ministerraad heeft met vijf legen twee stemmen het vergelijk van Ber lijn verworpen en heeft de coalitie-commissie terzocht zich bij dit besluit aan te sluiten. Verontrustend nieuws Uit Genève wordt gemeld dat aldaar de meeste pessimistische geruchten de ronde doen, betrekkelijk den toestand in Beieren. Duitsche dagbladschrijvers die aan de ver gadering van den Volkenbond gehecht zijn en die dan ook dagelijks in betrekking zijn met hun gezantschap, zijn van oordeel dat een opstanding, gepaard met burgerlijken <wr- tog, in hel rijk losbreken moet. von Kahr neemt zijn ontslag Munchen, 12 Sept. De - Hoffraann- Korrespondcnz geeft volgend officieel com muniqué Overeenkomstig de beslissingen, gisteren door de bestendige Kommissie der Beiersche Kamer genomen, moést de Beiersche Regee- ring zich tegenover het Rijksgouvernement bereid verklaren om de opheffing van den staal van beleg in Beieren in overweging le nemen, op voorwaarde, dat de ordonnancie van den Rijkspresidont aangaande het ver bod van de bladen werd teruggebracht tot de beslissingen, door de Beiersche Kamer ge nomen. De Beiersche Regeffring heeft van daag de Kommissie verzocht, aan het primi tieve document een aanvullende tekst toe te voegen, waarin wordt gezegd, -dat de ophef fing vun den staat beleg in overweging zal zal worden genomen, zoodra de toestand hel gedoogt. Die toevoeging is in de zitting van heden door de meerderheid der bestendige Kom missie vor worpen. Dientengevolge hebben de heeren von Kahr, Eerste Minister, en Rulb, Minister van Rechtswezen, hun ontslag genomen. Morgenvroeg zal er een Ministerraad ge- kouden worden. De opvolger van von Kahr. Berlijn; 12 Sept. De Berliner Montag Post meldt., dat de h. Malt. Beiersch, minis ter van eerediensten, hel voorzitterschap van den ministerraad- zal waarnemen. De h. von Kalny ontsiagnemer, zou worden opgevolgd door den h. Philing of den b. Helu, beiden leden van de-, volksgezinde partij. Eiscb tot afschaffing der Rijksweër. Berlijn, 12 September. De lokale groc- pecring der Duitsclie vredeskommissiele. Ber lijn, heefi eon eiscb gestemd lot afschaffing Ier llijltsweer. De Rijkswecr, zegt hel besluit, is overbo lig daar wij geen oorlog kunnen noch willen toeren. Daarenboven is zij schadelijk als broeinest van monarchistische reuk lie. De moord van Erpe-bij-Aalst. De genaamde Sylvester De Troyoi' van Meire die over omstreeks drie maanden gearresteerd werd en sedert dan in de gevan genis van Dendermonde opgesloten zat, is op hevel van den heer Onderzoeksrechter in voot loopige vrijheid gesteld. Zitoais onze lezers weten was De Troyer belicht van beraamde moord op den persoon van Janssens Frans, tijdeus de kermis van prpe-Statie. ROODE VLOOT. Het blad - Vooruitmeldt dat Moeder Vooruit twee visscherssloepen heeft aangekocht. Daarmede zijn de visschers eigenaars van hunne eigene booten, als aandeelhouders in de koöperative zegt Vooruit Ja, gelijk de wevers en spinners eigenaars zijn van de socialistische weverijen en spin nerijen, de socialistische spaarders-eigenaars van de - Bank van den Arbeid de socialis ten allemaal van de triomfbierbrouwerij en wan do socialistische bakkerij. Als die roode visch maar goedkoop is, dat ware beter dan al dal beslag. De houding van Nloskou tegenover de hulpverleening. liet antwoord der Sovjel-regeerirg op de geallieerde nota, is een bolle weigering van net aanbod. Het zegt dat de Russische regeeiing alle mogelijke faciliteiten en allen tleun zal geven aan elke practische, ernstige poging om de door den honger getroffen boeren en arbeiders te helpen. Maar wal de voorstellen van de eommissie-Noulens be treft, die kan de Russische regeering slechts beschouwen als een monsterachtig gebaar van spot ten koste van de van hoDger ster vende menscben. De nota vervolgt dan De sovjet-regeering is zeer verbaasd vast le stellen, dat de nota van den heer Nouleos, in plaats vanwerke- Jijken steun aan te bieden, aanleiding geeft te twijfen aan het verlangen steun te ver- leenen. Reeds de benoeming van den heer Noulens, dezen gezworen vijand der revolutie heeft in geheel Rusland verontwaardiging gewekt* Het Russisch voik herinnert zich, hoé de beer Noulens, als Fransch gezant le Pelrogr^d deelnam aan dc contra.revolution aire stokërjjen. Zijn commissie stelt niet redding van de verhongerden voor, maar komt niét een plan om den binnenlandscheo toestand van Sovjet-Rusland le onderzoeken. Mcch d« AjSfl'ikaatische reliefconjmissie, liocli Naösen hebben noodfg of mogelijk ge oordeeld, de hoQgeriijüèn'Qé massas te laten wachten tot die onderzoeken geëindigd zijn. Terwijl milltoeneo menschen van nöijger eter ven, houdt de commissie-Noulens zich be2ig met het onderzoeken der statistieken over Rusland, in plaats van levensmiddelen te verschaffen. De nota schelst dan verder de tegenstelling tusschen de praktische pogingen van de Amerikanen, van Nansen en van de Duil- sehers en de cynische traagheid, zooals- zij het noemt van den oppersten raad. De Momiuff Post doet uitschijnen dat het Nansen-voorstel geen waarburgen biedt, dat de hulp aan de noodlijdenden zou gaan. De bolsjewisten willen den toestand met het oog op een politiek doel uitbuiten. Te Moskóu besloot men dat de hulpver leening eerst zou gaan naar het leger en de vloot, daarna naar de Staatsambtenaren. Zoo rets is niet duldbaar. Engeland kan de ben den van Lenine en Trolzky niet derwijze in de hand werken. Men voedt zich met kiel Het bolsjewistisch agentschap Rosla meldt, dat in een distrikt aan den bovenloop *an de Volga, 30 ten honderd der bewoners aan hongersnood en epidemieën is bezweken. Hel veo verdwijnt en het aantal paarden vermindert er elke week met 3.5 t. h., dat der koeien met 6 en dat der varkens met 20 t. b. daar ze volstrekt geen voedsel hebben. Het blad Bèdnola zegtWat armoede be- teekent beseft men, als men weet, dal de boeven van Samara, Oe/a en Simbirsk zich voeden met klei, die te vuur wordt verhard en met water vermengd, waarna een bootje gist en wat meel daarbij wordt gevoegd. E^n pond dezer klei kost al 1600 roebel. Volgens de Isioestia van Moskou heeft de verhooging der tarieven het aantal trein reizen, in den omtrek der stad met 85 en dat der reizen over grooten afstand met 90 ten honderd verminderd. Te Moskou worden ge middeld maar 183 reiskaarljes per dag voor de laatste categorie afgegeven en 4212 voor de eerste. Eon hartverscheurende statistiek. De bolsjewistische dagbladen kondigen aan dat in de WoJgastreek al de voedsel voorraden uitgeput zijn. Geen enkel rantsoen kon in de laatste dagen uitgereikt worden. De plaatselijke sovjet van Samara kondigt aan dat. het aantal hongerlijders 588.000 volwassenen en 600.000 kindei en bedraagt. Een kerkgewelf ingestort to ïCoelteltoer» DOODEN EN GEKWETSTEN (JSfralerq bjjüQiïderhedfin De weduwe V..4 die. bij de ióslorting zwaar.verwond werd, is in het gasthuis over leden. Dit bróögl het getal dooden op drie. Ziehier in welke omstandigheden de ramp gebeurde Eene groote menigte woonde de 7 ure mis bij in de St. Annakerk, te Koekelberg, toen een deel van het kerkgewelf, over eene op pervlakte van 5 vlerk, meters neerstortte. Verscheidene personen werden onder de puinen be. raven. Alhoewel vele vrouwen de vlucht namen, behielden verscheidene aan wezigen, o. a. Dr Wayenbergh hunne koel bloedigheid en begonnen de reddingswerken. De twee zusters Demolder, 18 en 13 jaar oud, werden op den slag gedood. De geneesbeeren hopen Mevrouw lj)emul- der, moeder der twee meisjes, die zeer er£ gewond werd, le redden. Mev. weduwe Van der Eist, 65 jaar oud, bezweek te 2 ure namiddag aau hare wonden. Mej. Sy I vie De Dobbeleere, die ook naar het gasthuis werd vervoerd, heeft erge won. den aan het hoofd en haar toestand blijft be denkelijk. De kerk was gebouwd in 1902, reeds over driejaren is er eens in den nacht een zware steen naar beueden gekomen. De putten van Hofstade, die 's Zondags vooral door duizend"n Brusselaars en Me- chelaars worden bezocht, beginnen een'droe vige vermaardheid te verkrijgen. Bijna wekelijks valt er een ongeluk aan le slippen en het wordt meer dan tijd, dat daar een streng toezicht worde gehouden en de noodige reddingsmiddelen worden aange bracht. Verleden Zondag nu waren de vier zusiers Letlaoy, uit de Begijnenstraat, te Mechelen, met nog andere vriendinnen naar de putten gegaan. Nauwelijks ter plaats gekomen begaf Me- lauie Lettany, 18 jaar oud, zich te water en daar ze tijdens haar verblijf in Engeland goed bad leeren zwemmen, sloeg er niemand veel aandacht op. Maar ook een andere zuster was te water gegaan en daar inen zag, dat deze gevaar liop le verdrinken, werd er on- middelijk lot dezer redding overgegaan, waar men dan ook in slaagde. Tezelvertijd stelde men echter vast, dat Melanie verdwenen was en geen spoor van haar meer was te zien. Weldra bleek het dal het jonge meisje verdronken was. Men stelt zich de wanhoop voor der an dere zusters en vriendinnen, alsook van den vader, die beloofd had met den trein van 2 1/2 ure op te komen en die bij zijne aan komst aan de putten het vreeseüjk nieuws vernam. Maandag namiddag werd het lijk van Me lanie Lettany, die haar eerste studiejaar had uitgedaan aan de Normaalschool van Sint Niklaas, opgehaald, De cit k Sosman vernietigd BJankenberghe, 12 September. Maan dag, rond 5 uur 's morgens, is op onze kust Bchielijk een allerhevigste storm losgebroken, welke op verscheidene plaatsen groote Scha de aangericht heeft. De cirk Sosman, die op de Groote Markt stond, is totaal vernield. Rond 6 uur werd het groot zeil aan flarden gescheurd en een uur later stortte gansch het houten gebouw met een vreóselijk gekraak ineen. Gebroken masten, staken/ zitbanken, enz, maken nog slechts eene Vormloozp. ineengeslagen massa uit. Er zijn geltikkiglqk geene persoonlijke ongelukken te betreuren. Men schat de scha de op 40 tot 50 duizend franks. Zondag avond, rood 9 ure, bevond zich aait de Barakken, de genaamde Raymond Hoorebeke, 49 jaar oud, wonende Brugstraat, 361, wijk^Lindeboomeru De jongeling was daar in de Rijselstraat, in een huis genaamd De Nieuwe Kursaal gehouden door M. De Wachter, waar'sZon- dags gedanst wordt. Daar bevond zich ook de 19jarige Jose Wittouck al met eens kregen de twee jon gelingen twist omdat de eene met het meisje van de andere danste. Van woorden kwam het tot daden de vechters wer<len builengedreven, waar het f;eveeht werd voortgezet. Al met eens slaakte loorebeke een schreeuw uil en zeeg ten gronde. Hoorebeke werd in eene herberg gedragen, waar men vaststelde dal hij in,den onderbuik was getroffen en de ingewanden uit de vreeselijke wonde puilden. Een ge- neesheer werd dadelijk ontboden, maar Mie hulp was vruchteloos. De policie ging op zoek naar den ver moede! ijken dader, die in zijne woning werd aangehouden, doch alles loochent. Niettemin werd hij aangehouden en opge sloten. Hel parket van Korlrijk is Maandag namiddag ter plaats geweest. Kunstwerken in kerken Op 22 Oogst stuurde minister Destrée aan Z. Ern. Kardinaal Mercier een schrijven, waarin hij opkwam tegen helbedekkeu van schilderijen in de kerken, die men dan opent legen geld. Hij liet weten dat hij en zijn collega van justicie overeengekomen waren geen toelagen voor kunstdoeloipden meer te schenken aan kerkfabrieken, welke dit gebruik in eland houden. Kardinaal Mereier heeft nu geantwoord dat hij ook dit-gebruik als een misbruik aan. schon wi, dal „bij nogmaals zijne collegas van het episcopaal..aal raadplegen en dat hij hpopt eerlang een algemenen maatregel te zien nemen, om een einde te stellen aan dit mis bruik. 38 dooden, 60 gewonden. De ramp te wijten aan overdreven snelheid.; Ziehier nadere bijzonderheden over de ramp, waarvan wij in ons vorig nummer ge sproken hebben. De ontriggeide sneltrein was te 12 uur 40 uit Straatsburg vertrokken en moest te 23 uur iO te Lyon aankomen. De trein vervoerde talrijke soldaten-ver lofgangers, uit Straatsburg en de bezette streek komend; ook waren er soldutyi op, die naar de tuchtbataljons gezonden waren en talrijke kinderen die van de vakantie terugkeerden. Op .het oogenblik van de ramp, nabij de statie der Echels, op 17 kilomeiers van Lyon, moet de trein gereden hebben met eene snel heid van 80 kilometers in hot uur. Nabij den ingang van voornoemde statie bevindt zich efen wisselnaald, waar de trein over moest. De locomotief, de tender en een veewagen geraakten er goed over, maar het vierde rijtuig, een derde klas wagen, die met reizigers gevuld was, ontriggeide en twee andere derde klas rijtuigen liepen in bet eerste ontriggeide rijtuig. Het was een pletteren en kraken van be lang; vier rijtuigen werden totaal ineen gedrukt, in stukken geslagen, verbrijzeld en vormden een ontzaglijkeu puinhoop, waaruil, iu den donkere»' nacht, het gehuil en gekerm der gewonden opsteeg. De ongedeerd gebleven reizigers richtten de eerste reddingswerken in en enkele ge- neesheeren, die in den sneltreiif zaten, diende de eerste zorgen toe, en weldra kwam uit de statie Lyon Brotteau een hulptrein opdagen. Dank aan de medewerking der bewoners van het dorp werden de ggewonden reizigers, die't gemakkelijks te benaderen waren ouder de puioen uitgehaald. De doodcn.droeg men naar de wachtzaal der kleine statie, terwijl de gewonden naar den hulptrein werden vervoerd. Te 1 uur 's naohts waren 15 burgers naar het gasthuis te Lyon overgebracht en te 3 uur, 15 militai ren naar het Srfjgshopitaal. Tegen den morgen waren de meeste doo den en gewonden onder de puinen uitgehaald. Gevangenen redden hunne bewakers Vier gendarmen en een brigadier, die 12 gevangenen naar Afrika vervoerden, allen militairen die tot tuchtstraffen waren veroor deeld, bevonden zich in het tweede rijtuig dat ontriggeide. Op het oogenblik der ramp wet den de bri- n- innn*iiiaAa»aaaBBgaBgffi^-iTii>-M-i acrv-^. gadier Drouin eó -dén der gendarmen1 tusschen de puinen gegrepen. De andere gendarmen sneden met een lang de boeien der gevangenen door, dewelke daarna dapper aan de reddingswerken dee! namen. Zij verlosten eerst den gendarm, doch voor Drouin was het te laat. Vervolgens bieplen zij de geneesheëron, die met lof over hu'niie hulp spraken. Van de vijf gendarmen zijn er drie gedood van de 12 gevangenen bleven er 4 totaal on gedeerd. De oorzaken der ramp. Aangezien de machien over de naald was zijn zoowel de machinist als de stoker onge deerd gebleven. Zij werden dan ook Zondag morgend door de ingeniers en de magistraten ondervraagd. De Compagnie zegt uat over wisselnaaldeo als die van de Echels de hoogste snelheid 20 km in het uur mag zijn. Men geloofd nu dat de snelheid op het oogenblik der ramp veel grooter was, dal de machinist te overhaastig geremd heeft, toen hij zijne dwaling inzag en alzuo hel breken der koppelkettingen heeft veroorzaakt. De slachtoffers Zondag namiddag beliep het aantal dooden reeds 38. Daaronder waren er 8 soldaten wier een zelvigheid reeds is vastgesteld, 5 nog onge kende soldaten, 3 gendarmen en 1 soldaat veroordeelde 1 brievendrager, Tonnaire, zijne vrouw en zijn kind, de ploegarbeider Noël en zijne drie kinderen verscheidene nog niet geïdentificeerde mannen en vrou wen. De ergst gewonden, die niet meer konden vervoerd worden, zijn opgenomen in hoeven van de Echels. Iu de burgerlijke gasthuizen van Lyon zijn 20 gewonden opgenomen en in het militaire gasthuis ook een 20 tal soldaten. W\ Albert de bergbeklimmer. Men weet dat koning Albert een harts tochtelijk bergbeklimmer is. Op zijne reis naar Marseille, waar hij, zoo als men weet nu weer met de koningin ver trokken is, had hij een autotocht door Frank rijk gemaakt. Hij bezocht de Hooge Alpen en, waar Lij pen vorige maal den Pie de PAiguille besteeg, verkoos hij ditmaal den Pic do la Meye, die 3987 meters hoog is en dus bijna den Mont Blanc evenaart. Het Basisch vorstenpaar verblijft voor het oogenblik in hetHótel Muslapha, te Algiers. 'V— Belfast wil vrede. Londen, 14 Sept. Hot verlangen naar vrede is eenig in de geschiedenis der stad. De vertegenwoordigers der katholieken en der protest anten gingen samen, door pries ters voorafgegaan, naar een concerto in eene polieiekazernè ingericht. Zij hielden een soort vergadering tijdens dewelke in den meest vredelievéndën zin on derhandeld werd. Een wapenstilstand. Belfast, 11 Sopt. .- Een wapenstilstand tus schen de katholieken en de protestanten van Belfast werd gesloten. Het triomfankelijk onthaal van Chariot in Engeland De aankomst te Londen werd iets buiten gemeens, schrijft de redacteur van de Maas bede te Londen. Duizenden waren aan liet Liverpoolstation aanwezig. Toen de trein aankwam stormde fiel publiek rond den oou- pé, waarin Charlie zat. Charlie werd be nauwd en wilde een ander portier uitklim men. Twee reuzenpolitiengenten, zooals Lon den er alleen heeft, grepen hem bij den arm en drongen hem door de menigte. Dat ging niet zoo heel gemakkelijk. Dames vielen Charlie om den hals en zijn jas was geheel gescheurd, voor hij in de auto geworpen was door de policieagenten. Het publiek'bestorm de den wagen en de policie moest handelend optreden. Begeleid door agenten ie paard en vijf andere agenten ging hij naar buiten. Daar stond bet arbeideravolk opgesteld. Weer werd de auto aangevallen. Jonge kerels kropen op den wagen en wilden Charlie, die weggedoken zat in een hoekje, den wagen uithalen. Een heele stroom menscben ging achter de auto aan, welke zich eerst bij de Westrainslerbrug kon vrijmaken, van het publiek. Bij de schermutseling werd een windscherm der auto gebroken, waardoor een politieagent gewond werd. Maar de moeilijkheden begonnen opnieuw, toen zij bij het Ritzhotel waren, waar Charlie logeert. De politie kon liet volk niet tegen houden en de auto werd weer eens aangeval len. Toen Charlie recht ging slaan brak andermaal een ovatie los. Speechen I werd er geroepen. Charlie dankte met tien woorden en weer werd uitbundig toegejuicht. Ondertusschen hadden de politieagenten in hun schitterend livrei een goeden weg en de machtige portiers van het Ritzhotel ge baand, waardoor Charlié kon omsnappen. Het publiek was nog niet tevreden, jui chend en roepend tot voor de ramen, waar Charlie verscheen met een ruiker anjelieren in den arm. Per ongeluk viel er een naar beneden en er onistond een gevecht om de bloem te krijgen. Dan stortte Charlie de heele bos bloemen naar beneden en het werd een ware slag tusschen mannen en vrouwen op Piccadilly. Afsluitboomen werden ver nield, enlamaarns, welke daar hingen, slin gerden over de straat. Dit duurde verschei dene minuten. Zoo werd Charlie, dc man met de kromme be.r.en en de palingbroek le Londen ontvangen. Een Engelsch blad, zakelijk als altijd, 'o gt ten slotte, dat 9 jaar geleden Cbarlii Londen verliet met nóg geen 200 pond ster- ling op zaken nu is hij teruggekomen met 600,000 pond sterling. Een bestuurder van een schouwburg te Manchester bood hem dadelijk 10,000 pond sterling, om een week in zijn theater op te treden, doch het aanbod werd, evenals alle andere, afgeslagen. HUISHOUDELIJKE TWIST Lokeren, 12 Sept. Verleden nacht werd de polioiewacht verwittigd door twee jonge knapen dat hunne ouders aan 't vechten waren met een broodmes, en moeder reeds twee steken bekomen bad. Do agenten bega ven zich naar het huis en vernamen daar Emiel Vermeire, oud-strijder die sedert den Wapenstilstand, om haar slecht gedrag var, zijne vrouw gescheiden leefde, was verleden nacht naar den Bergendries gegaan,- en had zijne vrouw, opgeklopt. Deze opende de deur Vermeire sprong binnen en begon haar Is mishandelen, zoodat de vrouw om haar ts Verdedigen, het broodmes nam en den man eene diepe snede in den als toebracht. Vermeire nam dan het mes af en brachl zijne vrouw twee steken toe, eene in den rechterarm en eene in de hand. Daarop liejl Vermeire de woning uit, in de banden der policie. Deze nam hem het mes a,f. De vrouw is bedlegerig en door eenen geneesheer ver zorgd. De policie heeft een onderzoek inge steld én het mes aangeslagen. De barbaarsche spelen vieren hoogtij bij onze Zuiderburen. Over enkele dagen werd in o Les Débats door een ooggetuige heftig geprotesteerd tegen de stierenkoersen te Dax. Thans worden in - Excelsior groote wed strijden voor Rduivenschieten, voor het sei*v zoen 1921-22 le Monle-Carlo aangekondigd. Prijzen voor een gezamenlijk bedrag van 200.000 frank werden daarvoor uitgeschre ven. Het pleit niet ten gunste der zoovaak gepre» zen Fransche beschaving, die om haar zooge naamd hoog gehalte aan fijnheid en voor naamheid door de franskiljons ten onzent tot in|de wolken wordt verheven, dat barbaarsche spelen als het duivcnschieten, welke iedei beschaafd mensoh met afschuw vervullen, aldus in oere worden gehouden in het land dal gewoonlijk lietmonopool van alle mensche* lijke schoonheid en grootheid voor tich opeiseht. DAAR IS NEUS TEGEN T£ DOEN: d« beste genever is 't merk 'i Wit Stoop he (de 3 Boeren) Jacques Neefs, Antwerpen» 29373A BRIEFWISSELING Iher Opsteller,, Met. een overgroot genoegen komen wij bevolking der-gemöeiite i^<Jo -U» dal den achtbaren Jloer Joseph Mobns, op nieuw tot onzen Burgemeester benoemd werd. Daar hij sedert eené lange reeks van jaren onze gemeente goed bestuurd heeft, en dezes belangen, insgelijks deze zijner inwoners zooveel mogelijk heeft bevoordeeligt, hebben wij de volle overtuiging dal zijne handelwijze ons zal /oldoen zooals voorheen. Te dezer gelegenheid verzekeren wij onzen achtbaren Heer Burgemeester, dat hij op onze meeste verkleefdheid mag rekenen. Wil aanvaarden, Heer Opsteller, onzen voorbarige» dank, voor de opname va" dif schrijven, welke op verzoek van eene groote menigte onzer inwoners Ued. wordt toege zonden. Lede, den 10 September 1924. De stoffelijke toestand van het gemeente- personeel is niet langer houdbaar. Het neerleggen van het ontwerp van wet Masson o. s. had voor ons een hoopvol lioht doen opgaan.... Maanden zijn eiuds verloo- pen en niets werd gedaan. Aan wie de schuld Aan de nationale benden, die hardnekkig hebben geweigerd mede te doen aan iedere krachtdadige actie en die zich hebben tevrt. den gesteld met ieder voor zich de verwezen lijking te betrachten van egoistische bedee lingen. Aan de lamlendigheid der parlementariërs die wel met een welwillend oor onze zoo ree tmatige verzuchtingen hebben aanhoord, doch die vertrouwen op onze bekende goed zakkigheid, het niet i-ebben aangedurfd mek kracht in te grijpen tegenover onze tegen* strevers. Onze plicht is het voort te strijden tot het uiterste Wij moeten aan ieder, aan de volks vertegenwoordigers, zoowel als aan de publieke meening, toonen dat het uit is met de lijdzaamheid van bet gemeentepersoneel, dat wij willen, dat wij eischen een wettig statuut van het gemeentepersoneel. Wq moeten roepen luid en niet kracht onze on« wrikbaren wil voldoening te bekomen. Zondag 18 September om 9 1/2 u. 'a mor* gens stipt, algemoene vergadering van liet gemeentepersoneel kin het Paleis d'Ete te Brussel na de vergadering groote manifes* talie. Ieder oordeele waarde plicht bom roept. Aan u de zorgen dat die betooging grootsoh en indrukwekkend weze Niemand die he| bart op de rechte plaats draagt, niemand dit het ernstig meent met de verbetering van zijn lot mag daar ontbreken. De Gemeentebedienden Agenten en Werk* lieden zullm uit Aalst vertrokken om 8.30 u* Vergadering aan het statieplein om 8 u. siip^

De Volksstem | 1921 | | pagina 2