Tentoonstelling la ie Vakschool Dg werkstakingen in Franseli-Neoorden. Beleren en M Rijk. De lersche kwestie. Neg de kwestie der vergoedingen. iiigc misdaad -v- De scbrikkslijke spoorwggraasji te Eciiets la Frankrijk. Hei Marokkaanse!) wespennest 16, i7, IS ea 19 SEPTEMBÜR Aan de Bezoekers der Tentoonstelling Prins Lodewijk van ëallenberg Dramatische misgreep y-~ oplossing. van het vryuwenstQnirecbt, z<,u dé! fest vafiTfeli Sijen dakje ioópen. Naar den vrijen handel. De S'ojV zegt, Dinsdag morgend een hoo- g<n a mbtenaar van het ministerie van ^be voorrading te hebben ontmoet. Cit het onderhoud trekt het blad het ge" volg dat dc regeering thans gebonden is aan ©ene nieiuve politiek tQ.weten die van den vrijen handel. Hei antwoord van Sia.weln aan het Brtlsche Kabinet. Uit Dublijn wordt d. d. 13 Sept, aan de Morning Post geseind Men gelooft, dat het antwoord van Sino- Pein aan liet Britsche Kabinet gisteren mor- gend door een bijzonderen koerier aan Lloyd George le Inverness is gezonden. Het ant woord zal waarschijnlijk dezen avond of morgen openbaar worden gemaakt. Over bet algemeen gelooft men, dat de uitnoodiging van bet Britsche Kabinet wordt aangenomen. Volgens den Daily Graphic wordt er gezegd, dat het Duii Eirèann wel is waai de uitnoodiging aanneemt, maar ook voorbe houd maakt, voornamelijk wat betreft de voorafgaande erkenning van trouw aan de Kroon. De houding van Ulster. Uit Londen wordt aan a Le Journal ge- seind, dat het Ulster kabinet gisteren eené vergadering- hield, om de middelen te. onder- Koeken welke de erge incidenten zooals er onlangs te Belfort plaats hadden te voorko men. Het kabinet nam de noodige maatrege len voor de opening van den parlementairen utlfjd. Dc29 zal beginnen Maandag aanstaan de, denzelfden dag dat ie Inverness de Con ferentie lussclien liet Engelsch gouvernement en M. de Valera zou moeten aanvangen. Majoor Hughes O'Neill verklaarde Zater dag laatst to Blayrnena, dat heel Ulster wenscht, dat dc onderhandelingen lussohen M. Lloyd George en M. de Valera tot den vrede zouden leiden. Indien men echter zin nens was aan Ulster de rechten en voorrech- len te ontnemen door de wellen der Home Rule toegestaan, zou zulks onvermijdelijk tol den burgeroorlog leiden. Eene eerste gedachten wisseling Officieel wordt gemeld, dat de afgevaar digden der sinn-feiners, MM. Mac Grath en Bolard, Dinsdag namiddag te Gairleich een eerste onderhoud hadden mot M. Lloyd George." De bespreking liep over verscheidene pun ten welke in de aanstaande conferentie len berde zou gebracht Worden. De afgevaardigden zijn dan naar Dublijn teruggekeerd, om aan het sinn-feinkabinet de zienswijze van M. LJoyd George voor •Dogen te legg.n. De moordenaars van Erzberger gekend Berlijn, 13 Sept. liet Badische publiek ministerie heeft vastgesteld dal de twee moor- denaars van M. Erzberger twee studenten waren, leerlingen eener handelsschool. De eerste Heinrich Stuiiz, gewezen offi cier gedurende den oorlog,- is geboren in 1893 té Saalfeld 'in Thurmge. Hij is de zoon van een geneesheer en ver bleef le Munoheifcsedert Augustus 11. De tweede is een oud officier van het zee- wezen,, Henrich Rillossen genaamd, die in de rechten studeerde. Rij is in 189-1 te Linden- Jhal, nabij Keulen, geboren. Men weet nog niet welk beroep zijn ouders uitoefenden. Hij woonde eveneens te Munchen sedert einde Augustus. Zij hadden beiden in dezelfde familie bun intrek genomen, 23, Maximiliaanslrasse, hadden deel uitgemaakt der brigade Erhardt en te Munchen \an de Ebrardt inrichting, die met de bescherming der regeering de be luchte brigade verving. Zij verbleven te Offenburg nabij Griesbach sedert den 21 Augustus in een herberg. Na de moord verscholen zij zich te Mun chen. waar zij tot den 30 Augustus verble ven. Sedert dién verloor men hun spoor. Een Berlijnsche familie, waar zij vertoefd hadden, en waarmede zij in nauwe betrek king stonden, werd uangehondeo. Bezwarende dokumenten werden in beslag genoihen. IV!Poincaré vindt de Duitsche waarbor gen onvoldoende, Parijs, 13 Sept. Poincaré zet in Le l'emps aan de hand van den uitvoerigen .brie! in April 1919 door hem aan Clemenceau geschreven, uiteen, dat Lloyd George nog steeds dezelfde gedragslijn volgt, om den Dezettiiigsiermijn van den Rijn te bekorten, ten einde gelijk hij in Mei 1919 aan Clemen ceau in antwoord op den blief van Poincaré pcbreef, niet een nieuwen oorlog uit te lok- Hen. De toenmalige voorzitter van de Republiek verschafte op verzoek van den toenmalige voorzitter van den ministerraad aan dezen ruggesteun tegenover Wilson en Lloyd Geor ge, Poincaré betoogt in dien brief dat de waarborg voor het verdrag door beiden aan Clemenceau voorgespiegeld, voor het geval Duilschland, zonder uilgedaagd te zijn, op nieuw zou aanvallen, niet voldoende is en de bezetting van het Rijnland .in plaats* van 13 jaar of minder evenlang zou moeten duren als de termijn aan Duilschland voor afbeta ling toegestaan. Een ontwerp van Tardieu cm den termijn der bezetting pas bij bet Inwerkingtreden van don waarborg voorliet yerdrog w, J»t9n beginnen werd geketst. TE FRANCISCO. Fatty, de fiJm-artis? aangehouden. Dé Matin verneemt uit New Yopk Een telegram nit San Francisco meldt dai de jónge Amefika-ansche toon eel speel ster Virgiiïi Rappe; in een der vertrekken be- \Voond door den lieer Röscoe Arbuekle, in Frankrijkonder den naam'van Faliy goed gekende filmartist, dood aangetroffen wc-r-d, Fatty werd aangehouden en opgesloten ter beschikking van het gerechte Door de policieoverheden ondervraagd, verklaarde Fatly dat mej. Rappe in gezel schap van twee vriendinnen te zijnent komen ontbijten was. Na het ontbijt, zegde hij, heb ben wij verschillende likeuren gedronken. Op een gegeven oogenhlik zagen wij mej. Rappe ten prooi aan een zenuwkrisis ineen zakken. Wij ontkleedden haar terstond en dompelden haar in een koud bad. Daar dit middel niet scheen te helpen, gingen wij "een dokter holen, maar niettegenstaande do po gingen door hem aangewend, blies Mej. Rappe weldra den laatsten adem uil. Fatty beweerde dat hij geen oogenhlik alleen is geweest met mej. Rappe. De vrien dinnen van deze laatste verklaren daarentegen dat zij op een gegeven oogenhlik in eon zij vertrek warCD, toen zij hunne vriendin om hulp hoorden roepen. Zij troffen deze be wusteloos aan en zagen bij nader onderzoek dat haar lichaam met kneuzingen overdekt was. Charlie Chaplin was zeer verwonderd toen hij het nieuws vernam van de aanhouding van zijn kameraad Fatly. Fatty is zeker en vast onschuldig, ver klaarde Charlie. Hij heeft niets weg van een moordenaar. Ik hoop'dat het hem niet moei lijk zal vallen zijne onschuld te bewijzen. Vreeselijk spoorwegongeluk nabij s' Qravenbrakei. Een stoker van zijne iokomotief gevallen en onthoofd. In den nacht van Maandag tol Dinsdag, had op de lijn Brussel-Parijs een vreeselijk ongeluk plaats. De expreslrein n. 170 (Am sterdam-Parijs) die om 23 ure 40 Brussel Zuid verlaat, was ongeveer een kwaart uufs na middernacht nabij de statie van s'Graven- brakel gekomen, toen de stoker, Fiorent Mahieu, 25 jaar oud, wonende te Cuesmes, bezig zijnde zijn vuur te kuischen, schielijk het evenwicht verloor en van de Iokomotief rolde. De ongelukkige kwam onder de wieion terecht en werd letterlijk onthoofd. De machinist een oom van den stoker, stopte onmiddelijk en men ging op zoek naar den stoker. Men vond dezen gruwelijk ver minkt, in een broeden bloedplas liggen. Het lijk werd naar de statie van s' Gravenbrakel overgebracht. Incidenten. Rijssel, 13 Sept. Te Roubaix bobben dezen .namiddag lichte incidenten plaats ge had. De prefect van het Departement du Nord is naar Roubaix en Tourcoing gegaan, waar hij met de overheden heeft beraadslaagd over maatregelen om.de orde to handhaven en de bevoorrading te regelen. Daar de werklieden der maalderijen den arbeid heb ben geslaakt; zou ér binnen kort gebrek aan meel kunnen komen. Te Roubaix-Tourcoing is de gendarmerie versterkt. Te Tourcoing konden er "geen markten worden gehouden, daar de stakers dc pleinen hadden bezet. Bijna al de koffiehuizen en berbergen zijn gesloten. De tramdienst Rijsel-Roubaix Tourcoing is dezen avond plotseling gestaakt. Rijsel, 13 Sept. In zijn communiqué van dezen avond verklaarde het stakingsko- raiteit, dat al de maatregelen, genomen om uitbreiding aan de beweging te geven den beoogden uilslag hebben opgeleverd. Zekere gemeentediensten ziekenhuizen, gasthuizen, begrafenisondernemingen, kerkhoven, mdgen den arbeid hervatten. Voorts worden uitzon deringen toegestaan voor het bezorgen van melk en brood aan de bevolking der genieen ten waar de staking is uitgebroken. Roubaix 13 Sept. Een overgrooto stoet van werkstakers doortrok heden namiddag de straten. Meest alle magazijnen waren ge sloten. Talrijke patroeljen gendarmen door kruisten de stad. Nieuwe beloogingen hadden plaats wegens hel rijden der trams. Verscheidene rijtuigen werden door de stakers tegengehouden en de ruiten verbrijzeld. De trams der Compagnie Mongy, komende van Rijsel, keeren nu terug zes kim. voor Roubaix. Te Toerkonje hebben de werkstakers in verscheidene villas en lusthuizen de ruiten uitgeslagen. Eene verklaring van den algemeenen sekretaris der Arbeidsvereeniging. M. Jouhaux, algemeene sekretaris der Arbeidersvereniging(Conféderation Générale du Travail) nam te Toerkonje het woord op eene meeliDg der werkstakers Hij legde er uit, dat de nijveraars zich ook in een moei lijke positie bevinden, daar zij slachtoffers waren der trusts, en hunne grondstoffen aan zeer hooge prijzen moesten inkoopen. Hij voegde er bij, dat liet gouvernement eene oplossing moet vinden. Roubaix zonder dagbladen. Hel syndikaat der dagbladverkoopers heeft zich bij de stakersbeweging aangesloten evenals de drukkersvereeniging. Dientenge volge heeft het Journal dc Roubaix 0|(ge houden te verschijnen. De dagblad verkoopers besloten dat geen enkel blad van Roubaix', Rijsel of Parijs zóu verkocht worden. Zij gingen de wacht houden in de statie en ver- lundnrdtii dal de dagbladen in de stad ge- bracM werdeib Onderhandelingen M. Daniel Vincent, minister van Arbeid, heeft Dinsdag eet) onderhoud gehad met dc afgevaardigden der werklieden.' Hij vroeg hen of zij bereid waren een on derhoud te hebben met de afgevaardigden der patroons. De werklieden antwoordden, dut zij van bij bet uitbreken van het geschil zulk onderhoud aangevraagd hadden. De oorzaken van het geschil Volgens de afgevaardigden der werklieden is de oorzaak van het geschil, een verschil van opvatting over de kwestie der loonsver mindering. In Maart 1920 hadden de textielarbeiders een duurtetoeslag bekomen. Het gemiddeld loon bedroeg alsdan 2,20 fr. per uur, de duurte vergoeding in begrepen. Deze toelage werd berekend op het coefficient 3,66 per Honderd op de prijzen van 1914, Dit coeffi- cient der levensduurte is thans gedaald tot 3,26 p. h. doch in Juni laatstleden hebben de nijveraars eene loonsvermindering van 0,13 fr. pér uur toegepast. De nijveraars willen nu nogmaals 0,20 fr. per uur aftrekken èn de werklieden houden vol, dat de nieuwe aftrok slechts 0,03 fr. per'uur mag "bedragen, daar anders allen duurtetoeslag zpu 'afgeschaft zijrr. De afgevaardigden hebben den minister verzocht een looribarema op te maken, dat enkel zou kunnen veranderen volgens de levensduurte. De nijveraars van hunnen kant balen de voorbeelden aan uit de Vogeezen en den El- zus, doch de levensvoorwaarden zijn dezelfden niet. De nijveraars hebben in de Vogeezen eene werkloozenvergoeding beloopende tot 50 per honderd van het dagloon aan de werklieden betaald. In de sir ek Roubaix-Toerkonje, beslaat zulks niet. v'X/% Oe machinist aangehouden. Aangaande de schrikkelijke spoorweg ramp te Echels» in Frankrijk, waarover wij gisteren nadere bijzonderheden gaven wordt nog gemeld dat de machinist van den snel trein aangehouden werd. Naar het schijnt heeft hij den trein met een overtollige snel heid laten, rollen daar waar het reglement vertraging voorschreef. Hij werd dus, onder beschuldiging van manslag door onvoorzichtigheid, ingerekend. Eene Spaansche overwinning. De Kabielen op de vlucht Madrid, 13 Sept. Officieel wordt ge meld dat de Spaansche troepen zonder ver- liezen Soek-el-Arba hebben bezet, ,pa een hevige beschieting door de op de reede lig gende yloot. In de heroverde stelling vonden de Span jaarden een aantal storm wagens en allerlei oorlogsmaterièel alsook groote hoeveelheden graan. De Spaansche ruiterij had een Hink aandeel aan deze overwinning en verraste de Marokkanen die vele dooden en gewonden hadden. .De Spanjaards verloren enkel twee matrozen. Een brief van generaal Berenguer en Abd el Krim Parijs, 13 Sept. De berichtgever van de Temps m te Oran seint aan zijn blad eon telegram uit Oedsjda over, volgens het welk generaal Berebgüer aan Abd el Krim eenen brief gezonden zou hebben, die veel opeen verzoek om èén wapenstilstand zou gelijken en waarin de generaal dan verder vraagt op welke voorsvaarden cr onderhandeld zou kunnen worden. Volgens denzelfden berichtgever hebben de Marokkanen tegenover de Spanjaarden een leger van 60,000 man op de been ge bracht. Dil leger moet goed gewapend zijn en wel voorzien van munitie. De Marokka nen ontkennen, dat er Duitsche officieren in hun leger zijn of andere Europeanen. Zij voe ren een natioualeo oorlog op eigen krachten. VW füoaa»(Jjpsiigissg te Deiar«e. Gisteren morgen rond 5 1/2 uur, had in een huis der Kronenburgstraat. een moord poging plaats, die ganscli de straat in op schudding bracht. Toen de genaamde Jozof De Graeve, 38 jaar, aldaar wénende, zich op de achterplaats bevond, kwam een zekere Norbert Eggers, 52 jaar oud, en ook dat huis bewonend, tot hem en loste eensklaps twee revolverschoten in de richting van De Graeve. Een der kogels trof den man in den linkervoet, de andere ging verloren. Eggers, die aanstonds het huis ontvlucht was, ging zich rond 7 ure in de handen dei' policie overgeven. Da man deelde den poli tieofficier Wuyst het gebeurde mede. Bij een onderzoek vond me i op den man eenen revolver geladen met vier koggels. Eggers zogRe zoo gehandeld te hebben omdat De Graeve zich te veel met zijn huis gezin bemoeide. Zulks is nochtans onwaarheid cn men gelooft eerder dat de man een weinig in bet hoofd geraakt i3. Hij is namelijk in de colonic van Gheeli nie t onbekend. Eggers werd ter beschikkin van den procureur des konings gesteld, terwijl de gendarmerie der plaats zich met het onder zoek bezig houden. Dr Mto5.<|ag bracht den gekwetste de, noodige zorgen toe. STAD AALST MEüLESCHETTESTRAAT 1. Toegang vrij; kinderen welke niet vergezeld zijn van groote personei worden niet toegelaten. 2. Ingang langs de Feestzaal, Meulescheltestraat. 3. Don 16, 17, 18 en 19 September, van 10 tot 12 ure voormiddag en va 2 1/2 tot 61/2 ure!namiddag. 4. Maandag 19 September, om 3 1/2 ure namiddag, vereerend bezoek va Zyne Hoogw. Mgr Segkers, Bisschop van Gent, wijding der Vali school en uitreiking der prijzen en diploma's in de Feestzaal, om 5 a 5. Voor alle inlichtingen nopens de vakstudiën, mag men zich wenden tg een of anderen persoon welke een herinneringsteeken (blauw-wil dragen zal, of' tot het bureel voor inlichtingen. 6. Zaal 1, Meubels; zaal 2, Electricileit; zaal 3, Teekenen; zaal 4, Smee, werk en Paswerlt; zaal 5, Paswerk, motors,'draaiwerk, electricileit traeeeren en examineeren; zaal 6, Schrijnwerk. N. B. De prooven van de uittredende leerlingen dragen de melding Eind examens -De markies van Milfordhavéo, vroeger prins Lodewijk van Battenberg, is Maandag plotseling overleden. De oorzaak van het overlijden van den markies van Milfordhaven was hartverlam ming na een aanval van griep. Dit overlijden geeft gelegenheid de familie geschiedenis van de Battenbergs op te halen. Prins Alteander van Hessen, oudste broer van Groothertog Lodewijk III van Hessen, was in 1861 met de linkerhand getrouwd met de Poolsche gravin Julia van Hauke, die bij gelegenheid van dit huwelijk den titel van gravin van Battenberg ontving. Zeven jaar later werd deze titel verhoogd tol prinses van Battenberg en bepaald dat hij over zou gaan op hare nakomelingschap. Uit het huwelijk was in 1854 Lodewijk van Bat tenberg -geboren, die in 1881 le Darmstadt zijn nicht prinses Victoria trouwde, die de dochter was van Lodewijk IV, groothertog van Hessen en prinses Alice, de dochter van koningin Victoria. Prins Lodewijk van Battenberg werd als Engelschman genaturaliseerd en nam als adelborst dienst bij de Britsche marine, waar hij ten slotte tot de hoogste rangen is opge klommen. Zoo was bij van 1908 tot 1910 Opperbevelhebber van de vloot in den Atlan tische» Oceaan, in 1911 aanvoerder van twee divisies van de vloot in binnenlandsohe wa- teren. Van 1912 tot 1914 eerste fczeelord van de Admiraliteit. Kort vóór bet uitbreken van den grooten oorlog, toon de politieke toestand al gespan nen was, wa? het aan zijn initiatief tei dankeir dat de Engelsche vloot, na groote oefeningen te hebben gehouden, niet verstrooid werd en bijeen bleef, zoodat zij bij het uitbreken van den oorlog slagklaar was. De openbare meening in Engeland had er echter geen vrede mee, dat prins Lodewijk, de man van Duitsche geboorte, zijn hoogen post bij de Britsche marine zou behouden en daarom moest hij ontslag nemen. In 1917 deed hij op verzoek van den koning afstand van zijn Duitsche titels en kreeg hij vergun ning om den Engelschen naam Moiinlbatten, een letterlijke vertaling van Battenberg, aan le uemen. Tegelijk werd bij tot pair verheven als eersie markies van Milfórd Haven. In 1919 nam hij ook zijn pensioen als admiraal, maar nog kort geleden is hern de eeretiiel van ad miraal van de vloot verleent, waarmee ach teraf zijn verdienste erkend is voor de slag- ardigheid van do vloot in Augustus 1914. Uit het huwelijk van prins Lodewijk zijn twee dochters en twee zonen geboren. Van hen is prinses Alice, de oudste, getrouwd met prins Andreas von Griekenland; prins George, do oudste van de twee zoons, is in 1916 getrouwd met gravin Nadia Torby, dochter van grootvorst Michael Mtchaëlo- witsj <an Rusland en gravin Torby. Het vliegongeluk te Oostende Het vliegtuig teruggevonden Luitenant Deplus verdwenen Maandag namiddag bemerkte men aan boord van een staatssleepboot, welke op de plaats, waar Zondag het vliegongeluk ge beurde, kruistte groote vette vlekken op de zee. Men besloot daaruit, dat het toestel van den ongelukkigen luitenant Deplus niet ver afkon zijn, en dadelijk werd eene dreg niet vier haken afgelaten. Weldra had men hel vliegtuig vast. Bij middel van kabels werd het 'aan den sleepboot vastgemaakt en naai de haven gesleept. Spoedig snelde eene overlalrijke minigte naar het weeterstaketscl. Ongelukkiglijk moest men alle hoop, den ongelukkigen vlieger terug te vindon opge- ven. Hel vliegtoestel was gansch ontredderd en t was slechts een vormloozen hoop lijn waad, stalen draden, hout, enz. Het zeteltje van den vlieger werd terugge vonden, doch ongetwijfeld moot dc vlieger door do dreg wegge; ukt zijn. Een duiker daalde nog in 't water af om opzoekingen te doen, doch ook deze bleven vruchteloos. Het is evenwel niet guitgesloten, dat het lijk dezer dagen tochraan wal spéélt. De motor van het vliegtuig, j hangt tiog met stalen draden vast aan bet vliegtuig doch raakt den grond. Een voorgevoelen De verongelukte luitenant was geboren li Elsene den 23 Februari 1880, Hij woondf laatst te Sl Gillis. Zaterdag laatst sprak hij met vriendei over den wedstrijd van Oostende en zegdé Ik vrees dat ik te Oostende niet vee goeds zal verrichten. Mijn toestel werd tij deus den oorlog veel gebruikt en is niet al ti lenig meer. De ongelukkige bedroog zich niet... Door zijn schoonbroeder gedood Gisteren morgend werd Marohienne- Doch* rie door eene dramatische gebeurtenis it opschudding gebracht. In de Koninklijk straat aldaar wonen m n. 113 de echtgenootei Quintard-Fontaine en inn. 115 de echtge- nooten Fontaine-Tomson. Quitard is schoonbroeder van Fontaine. Rond 3 1/2 ure 'smorgends meende Mev Quintard een verdacht gerucht te hooren ei wekte haren man. M. Quintard kleedde zich inderhaast, wekt zijn schoonbroederen ging in den hof zien Hij bemerkte er niets verdachts en trad dat langs Jen wegel die om de huizen loopt nas den voorkant. Inlusschen had zijn schoonbroeder ooi zijne woning verlaten en gewapend met een revolver, trad bij ook in den wegel. Plotse lings bemerkte hij eeno pedaante welke ii zijne richting kwam. Onmiddelijk schoot bi en de gedaante stortte neef. Naderbij komen de, stelde M. Fontaine met ontzetting vast, dat hrj zijn schoonbroeder gedood had. Men oordeeleover de smart der beproefdt familie. De onvrijwillige dader is om zinne loos le worden. Eet den Rijksdag De commissie van den Rijksdag, welke de Beiersche kwestie bespreekt, is vandaag bij eengekomen en daarna tot Donderdag ver daagd. Men wil natuurlijk afwachten wat ei te Munchen zal gebeuren. Tijdens do zitting hebben de Duitsch-nati- onalen en onafhankelijker) elkaar heel wol onvriendelijkheden naar hot hoofd geslingerd, Zelfs verlieten fde Duitsch-notionalen o zeker oogeriblik de zaal. De heer Spahn vai het Centrum stelde namelijk voor de zitting te schorsen. De onafhankelijke Dittman wildo daar niets van weten. Er werd gestemd en Dittman kreeg zijn zin. De onafhankelijke leider verkreeg daarop het woord om eerj geweldig vuurwerk van beschuldigingert tegen Beieren en de Duitsch-nationalen, dia hij een moordenaarsbende noemde aft steken. De Duitsch-nationalen werden daardooy zeer opgewonden, riepen brutaliteit, |ge- meenheid, schandaal, enz. Dittman antwoordde lakoniek doet toch niet alsof u van niets weet. Nieuwe woedende onderbrekingen bij de heeren van rechts. De voorzitter van de com missie, de mecrderheidssociaal democraa! Meerfeld, moet hem tot de orde roepen. Na Dittman sprak de meorderheidssocialist Braun, die zich vrijwel op hetzelfde stand» punt als Dittman plaatse. Hij beschuldigdé de Duitsch-nationalen de crisis tussohert Beieren en het rijk te hebben uitgelokt. Da, Duitsch-nationalen hebben te Munchen ooit hun vreugde over de moord op ErBberget betuigd. Dat was voor de Duitsch-nationalen te veel. Protesteerend verlieten zij dczaal. von Karh zou terug aan 't bewind komen? De kanselier en de partijleiders hebben Dinsdag morgend opnieuw beraadslaagd, Dfl tijdingen uit Munchen ontvangen zijn ze# pessimist. De Beyersche volksgezinde part^ wil kost wat kost von Kahr terug aan 't be wind hebben. Huq offioieus orgaan beketil het openlijk, In een ander blad dezer partl wordt gezegd, dat er tusschen de volksge; zinde partij en het Beyersch gouverneralfl geen enkel geschil van denkwijze is vo< wat het betreft de verdediging der belangt van Beyeren. Woensdag moest de nieuwe voorzitter v§i denBeyerschen ministerraad aangeduid wór den..Do B'yersebd Kamer is bijeengefoepèl tegen toekomende wetk.

De Volksstem | 1921 | | pagina 2