Mslaais, Vijveraars a fieiiiigtatiei Dg Gordon-Bennettlieker De kosten der Rijnbezetting De werkstakingen in Fransch-Noorden. De strijd in Klein-Azië In Sovjet-Raslaud. Ministerie van Landbouw, Dringende Mededeeling .v Dramatische brand in Engeland Arme kleine Geheimzinnige misdaad te Doornijk Een slechte dag voor de Socialiste verscheidene inoidonten onbestaande ofwel •fel overdréven waren; Dat, integendeel, de beevaarders beleeke- oisvolje bewijzen van vaderlandsliefde en Joyalismo gegeven hadden, o. a. door natio nale vlaggen ten teeken van hulde aan bet monument van Victor Emmanuel te hebben neergelegd; Dat ook, voor de eerste maal mot honder den nationale vlaggen door hen in bet Vafi- kaan waren binnengeleid en dat ei' ijöCdt öf nooit spraak was geweest van een ministeri- eele order. Mededeeling aan de landbouwbladen en andere. liet Departement van Landbouw maakt den landbouwers bekend dat zij, voor de eaaiiuge» van 1922, zaden kunnen bekomen van goede voederbeeten, van variëteiten Eckendorl, Ideale de Kirch eu Demi- Sucrlère Die zaden kunnen bekomen worden als voorschot op de schadeloosstellingen, nog te trekken wegens oorlogsschade, aan den han- deisprijs van den dag der verdeeling. De bestellingen kunnen gezonden worden tan de Cousignatarissen van den Dienst der landbou w verdeelingen of aan bet Ministerie vau Landbouw, te Brussel. De beeren Landbouwers der stad Aalst worden verzocht iich te laten inschrijven voor het bekomen van Beetzaad (Ec- kendorf, half suikerbeet, Ideaal van Kirsch), op afkorting van landbouwoorlogsschade, Dij den heer Kamiel Pilate, Nieuwstraat, 22, ;er stede. De lijsten zullen gesloten worden den 1 Oc tober 1921. Hel Bestuur 6650 der Veeverdeelingskommissie. De Landbouwers die alreeds ingeschreven hebben voor Beelzaad, mogen hun gevraagd getal kilos doen vermeerderen. Zioh daarvoor te wenden bij voornoemden heer Pilate. De voorloopige klasseering. Dinsdag middag had de Aero club van BeigK de klassecring der luchlvaarders als volgt opgemaakt. 1®. Nr 8, loods Speocer (Engeland) neer gedaald te Slumbe Head, bij Prohguard (670 kim.). 2®. Nr 1 loods Baldwin (Engeland) neer gedaald 10 mijlen ten Noorden van Cardigan *635 kim.) 3% Nr 3 loods Upaon (Amerika) neerge daald to Braieby-Pwoll, op eene kaap recht over Dublijn (630 kim.). 4®. NrlJ, loods Valle (Italië) neergedaald .o Aberayron, 5 kim. ten zuiden van Cardigan Bay;(620 kim.) 5®. Nr 9, loods Dubois (Frankrijk) neerge daald te Dolgelly (Land van Wallis) (610 km) 6°. Nr 1, loods Barbanti (Italië)» neerge daald, te Llanclly, ten Westen van Cardiff (615 kim.) 7®. Nrl4, loods Van Orman (Amerika) neergedaald 6 mijlen ten Noordon van Exc- ter (570 kim 8P. Nr 5, loods Magdelena, (Spanje) neer gedaald te Trekerber', 10 kim. ten Noord westen van Cardiff (560 kim.). 9®. Nr 12, loods Labrousse (België) neer. gedaald ten Zuid-Westen van Kinghton {55 J kim.). 10. Ni' 2, loods Bienaimé (Frankrijk) neer gedaald te Blanc Olchoe, ten Noorden van Pandy (Herefordshire) (530 kim.) 11. Nr 7, lcods Dernuyteï* (Belgie) neerge daald te Powerstock ten Noord-Oosten van Bridport-Dorset (500 kim.) 12. Nr 13, loods Cerombez (Frankrijk) neergedaald le Rottingdean bij Brighton Sussex (315 kim). Men was dan nog zonder nieuws van den Zwitser Armbruster, nr 6 eu van dea Ame rikaan Van Hoffman, nr 10. Een tsiegram van Demuyter Ernest Demuyter, de overwinnaar van ver leden jaar, heeft volgend telegram aan den Aéro Club van Belgie gezonden. Bridport (Dorset) 20 Sept., 9 u. 32 des morgends. Zijn geland Maandag om 16 u. te Bridport. Zuid-Oost Engeland, ballast uitge put, geen wind, na de ongelukkigste opstij ging welke ik ooit gedaan heb. Onverwachte passagier in goeden staat. Demuyter-V. Uit dit telegram blijkt dus duidelijk dat Demuyter door den soldaat welke bij het vertrek aan de mand bleef hangen, erg bena deeld is geweest want al zijn ballast was uit geput, hetgeen met deo soldaat minder aan boord niet het geval zou zijn geweest. De twee achterblijvers Dc Zwitser Paul Armbruster heeft aan den Aéro Clul) geseind, dat hij Maandag avond rond S ure gelukkig aangeland is op hel eiland Mambay in de lersche zee. De atstand van Brussel bedraagt nagenoeg 750 kim. Armbruster was 27 uren 23 minuten in de lucht gebleven. Eindelijk werd Dinsdag avond om 6 ure 47 te Liverpool een telegram afgegeven waarin Van liolïinan berichtte, dal zijn lucht bal in zee gevallen wao op 15 mijlen afstand van Dublijn. De luchtreizigers konden gered worden. Paul Armbrusterjovepwinnaar. Daar volgens het reglement Van Hoffman aan de klasseering geen deel ka:i nemen, doordien zijn luohtbal in zee viel, zou Paul Armbruster dus de overwinnaar zijn en zou de Gordon Bennetlbekcr dus toekomend jaar Jn Zwitserland betwist wordent Hevige brand ie Schaarbeek. Vijftig duizend frank schade Dinsdagmorgen, om 9 u. 15, brak brand uit in een huis der Gallailstraat, te Schaar beek, in de bureelen van - De Comptoir des pvodueieurs en nam van 't eerst af een sueliexïi) groote uitbrejding. In hel gebouw bevonden zich allerhande waren als speelgoed kleedingslukken, fouografen, bontjes, meu bels, enz. Hel is in de bontkamer, op de eerste verdieping, dat het vuur voor 't eerst bemerkt werd door de meid die dan ook alarm gaf. Dadelijk kwam de plaatselijke brandwacht, onder bevel van M. Panniels, aangerukt per auto. Verschillende spuitslangen werden in werking gesteld en dank zij de degelijke inrichting van den dienst kon het vuur niet buiten de eerste verdieping voortloopen. De waren op het gelijkvloers leden echter groote waterschade. Na anderhalf uur was alle gevaar geweken. De oorzaak van het onheil kon nog niet uitgemaakt worden.. De schade wordt op ongeveer 50.000 frank geschat. IN DUITSCHLAND Een volksvertegenwoordiger veroordeeld Het volksgerechthof van Munch, heeft tot 1 jaar gevang en drie maanden vestingstraf veroordeeld, een afhankelijken, socialisti- schen volksvertegenwoordiger, wegens aan- hitsing tot hoogverraad, door in eén open bare vergadering op de uitroeping der republiek van Franconie aan te dringen. Anti-nationalilische betoogingen te Kiel Bij de laatste betoogingen voor de repu bliek le Kiel heeft het volk niet alleen alle zwart-wit roode vlaggen naar omlaag gehaald maar ook de winkeliers gedwongen, hun opschriften, waarin zij zich als hofleveran ciers aanbevelen met de bijbehoorendö wapentjes, portretten, enz. weg te nemen. Ten deele is zulks met geweld geschied. Het gevolg daarvan is dat naar aanleiding van de Kieler Woche heel Kiel vlagt... met de republikeinsche vlag en .men in vele restaurants leege wanden ziet, waar slechts een onverklcurde plek op het behang getuigt jran wat er vroeger gehangen heeft. Naast de republikeinsche kleuren worden alleen die van Sleeswijk Iioislein (blau wit rood) geduld. Mislukte aanslag op Stresemann. Naar men uit Ludeuscheid verneemt werd tijdens een avondvergadering van het congres der Duilsche Volkspartij in de - Schulzen- ballevan buiten door een venster een revolverschot op het redenaarsgestoelte gelost. De afgevaardigde Stresemann had juist de tribuun verlaten en aan den afgevaardigde Hugo do plaats afgestaan. Niemand werd gewond. 1 Vechtpartijen op een kerkhof. Te Bernau bij Berlijn hebben communis ten stormachtige toéneclen verwekt bij een plechtigheid op het kerkhof, ter eere van soldaten uit die gemeente, welke in den oortog gesneuveld waren. Wreede moord cp een geneesheer. Wolff' meldt uit Karsruhe Een tot nu toe onbekende gebleven persoon, meldde zich bij den geneslieer Otto Wirlz aan als ziek zijnde. Toen de dokter hsm onderzocht, sloeg de zoogenaamde zieke hem niet een hamer zoo hevig op het hootd, dat de schedel vernield werd. De dader, die naar men zegt, zich in ge zelschap van een vrouw bevond, is ontkomen Er werd 2000 mark gestolen. worden, moge blijken uil het volgende Op het OOgcnblik eischt Amerika 278 millioon dollar, Frankrijk 2,304 millioen frank, En. geland 52 millioen pond, België 373 millioen frank, Italië 15 millioen frank, in rondo' sommen voor hot tijdperk van 11 November 1918 tot 1 Mei 192i. Zet deze bedragen voorde vergelijking om in Fransehe franken, dan vordert Amerika 981 millioen frank, Frankrijk 2,304 millioen frank, Engeland 1,230 millioen frank, Bel gië 878 millioen frank, Italië 12 millioen fr. Totaal bijna 5 milliard frank, of precies 4 milliard 904,197,930 fr. De dagkosten per bezeltenden soldaat be- loopen voor Amerika 4 1/2 dollar, Frankrijk 15,25 fr., Engeland 14 shilling, België 16,50 fr., Italië 22 frank. DUISTERE ZAAK De policie vond verleden nacht rond half éen, in de Saucierstraat, te Antwerpen, een paar lieden, waarvan een ten gronde lag met eene gapende, geweldig bloedende wonde over het gelaat. Beiden werden, ten policie- bureelegebraehh De gekwetste was deerlijk gesteld; hij kon geen woord uitbrengen en had eene messnede van achter het rechteroro tot aan den mond. Ook werd hij bij hoog dringendheid met een autotaxi naar het Stui- venberggaathuis-. gevoerd. De geneesheersn oordeelen zijn toestand als bedenkelijk. Het slachtoffer had geeno papieren op zich, doch hel onderzoek, moet het een Span jaard zijn, zekere Felix Suer. De tweede aangetroffen man, een 29jarige zeeman van Uruguay, öp logement Oude Beurs, 15, beweert door den gekwetste op de Jordaenskaai te zijn aangesproken, om samen een glas bier te gaan drinken. Op ze ker oogenblik verloor hij hem uit het oog en had daarop hem weer zien keeren met de handen aan het gelaat. De adjunkl De Brael ging met den man op ronde om zijne bewee ringen na te gaan en de verschillende'tegen strijdigheden werden waargenomen. De vreemdeling en vermoedelijke dader wérd ter beschikking van het gerecht opge sloten. Later werd nog een tweede vermoe delijke dader aangehouden en opgesloten. Men vermoedt dat beiden hun slachtoffer bebben willen leegplunderen. Twee jongentjes levend verbrand. Londen, 19 Sept. Uil Aberlillery wordt gemeld, dal in den loop van een brand, in een woning der stad, twee kleine jongens, Collier genaamd, het leven lieten. Vier ge zinnen bewoonden dit huis. De bewoners konden, na groot gevaar geloopen te hebben den brandenden poel ontvluchten. Een policieagent, die het vuur bemerkte, gaf hot alarm. Iedere toegang tot de trappen was reeds versperd. Geholpen door geburen, kon de agent een paar bewoners in zijn uit- gebreide mantel opvangen. De andere huurders moesten van het eene venster naar het andere 'overgaan. Dinsdag morgend bad een vreeselijk onge luk plaats in de Hallerfstraat te Brussel. De kleine Willem Mertens, 3 1/2 jaar oud, wonende met zijne ouders'op een appur tement der vierde verdieping, de waakzaam heid zijner moeder verschalkend klom op het vensterblad en dan op bet hekken vóór het vensier geplaatst. Het kind verloor het evenwicht en plofte op hel voetpad. Met verbrijzelde ledematen en schedel opgenomen bezweek de arme kleine terwijl men het naar bet gasthuis overbracht. Geweldige bedragen. De Temps heeft nagerekend wat op he oogenblik de bezettingstroepen :n Rijnland bedragen. Dö rekening van 1 Mei 1921 is nog niet volkomen gesloten, daar verschillende om rekeningen in gouden marken nog moeten plaats hebben en men nog niet volkomen alle regels heeft vastgesteld voor de wijze van terugbetaling door Duitschland. Zooals men weet, moeien de Juifgaven van de bezetting na 1 Mei j.l. gevoegd worden bij de 132 miljard gouden marken, die de Duit- sche schuld uitmalen. Dat deze toevoeging zeer belangrijk kan PLAATST EÉN E AN NONCE IN ONZEN gil IfQêl MAM Ag welke op 10,0(30 nummers in Aalst üwlluiir.lVmlmll omliggende zal verkookt worden. Px-ys vbor een gansch blad 25 fr., voor een half blad 15 fr. Op bet coüvert zijn de 3 bladen, 1 buitenblad en de 2 binnenbladen, verkrijgen volgens accoord. Binnen 14 dagen zal onze Volksalmanak verschijnen! Bericht aan (Se achterblijvers. Het in stukken gesneden tijk te Parijs, Het is wel Marie Berrier. Gisteren werd dc bankbediende Leroy, de vriend der verdwenen Marie Berrier in het doodenhuis te Parijs in tegenwoordigheid gebracht van de stukken van het vrouwenlijk die uit de Seine opgehaald waren. Leroy heeft stellig deze overblijfselen her kend, bijzonderlijk aan de voeten, daar daze misvormd waren. Tot hiertoe bad gerecht daar geen aoht op geslagen, doch op aandui ding van Leroy hebben de wetsdoktors dade lijk het gebrek kunnen waarnemen. Daar het nu ook gebleken is dat Marie Berrier nog andere kennissen had dan Leroy, worden de opzoekingen naar den moordenaar in zekere beperkte kringen voortgezet. VVV Parijs, 19 September. Bij zijn onder houd met de patroons en de stakende werk lieden der textielnijverheid heeft de Eerste Minister voorgesteld, hei geschil te onder werpen aan de scheidsrechterlijke uitspraak van den heer Daniël Vincent, tninisler van Arbeid. Parijs, 20 September. Ingevolge hun onderhoud met den lieer Briand hebben de gedelegeerde» der patroons en der werklie den van de textielnijverheid besloten, met hun lastgevers in overleg te treden. Gisteren avvond was de indruk in de kringen, die bij de zaak betrokken zijn, vrij goed. M. Wibeaux, die de afgevaardigden der patroon3 leidde, verklaarde in ten inler- vieuw, dat de minister zich niet als scheids rechter had voorgesteld, doch onderzocht op welk terrein eene bemiddeling kon voorge steld worden. De patroons hebben eens te meer uitge legd hoe zij verplicht waren de loonsvermin dering te blijven behouden. Eene officieele mededeeling Geen akkoord mogelijk Dinsdag deed de eerste minister vQlgende mededeeling De eerste minister ontving hedSn ver scheidene malen de afgevaardigden van pa troons en werklieden der textielnijverheid van Roubaix ©n Tourkonje. M. Daniël Vincent, minister van arbeid, woonde deze beraadslagingen hij. De voorwaarden door de twee partijen gesteld bewezen, dat het niet mogelijk was, op dit oogenblik tot eene overeenkomst te geraken. - Bij de metaalbewerkers. Daar de metaalbewerkers gemeene zaak hebben gemaakt met de Icxiiclarbeiders en ook het werk lieten staan heeft de sijndikale kamer der patroons aan de slakende metaal bewerkers laten weten, dat zij dezelfde loons- veiminderiQg zullen onderdaan als de textiel arbeiders. Deputroons beschouwen de staking der metaalbewerker* als een verbreking van het werkkontrakt. DE DRAMAS DER GAS. Maandag avond waren twee veekoopiieden de genaamden Alfons Van Wallogi'em van Licliterveldo, on Leon Pieiers van Wulverin. ghem, afgestapt in de afspanning De Roode Leeuw» Vrijdagmarkt le Brugge om's an derdaags aanwezig te zijn op de veemarkt. Daar men hen Dinsdag morgend niet zag naar beneden komen, ging een dei- dochters op de deur kloppen. Zij kreeg echter geen antwoord. Zij opende de deur, maar moest spoedig terugdeinzen voor de gas die haar tegenkwam. Toen d« kamer na eenige oogenblikken wat verlucht was, vond men beide kooplieden levenloos, de eene in hel bed, de andere half uit hangend, alsof hij nog pogingen had ge daan om er uit te komen. Beslaligd werd dat zij, toen zij te bod gin gen, het gaslicht slechts half toegedrauio, zoodat zij in hunnen slaap verslikt werden. Na de krachtige zorgen van een bijgeroepen geneesheer en dank de kunstmatige ademha ling, konden dé twee kooplieden tot het leven teruggeroepen vordent Groote Grieksohe neerlaag. ConstHntinopel, 20 Sept. Het Turksch inlichtingsbureel deelt volgend belangrijk nieuws mede Volgens berichten uit het binnenland toe- gekomen is het Grieksohe leger in vollen aftocht. De militaire middens zijn van meening dat de Grieken Eski-Cheir niet zullen kunnen behouden. De Grieksohe vluchtende soldaten werpen hunne geweren en kardoezen weg. De aftocht gebeurt in een onbeschrijflijke wanorde. Constantinopel, 20 Sept. De Turksche troepen achtervolgen de Grieken en rukken op Eski-Cheir. De val dezer stad is zeer nabij. Constantinopel, 20 Sept. Mustapha Khemal paoha heeft de algemeene mobilisatie bevulen in Aoatolie. Constantinopel, 10 September. Volgens een telegram alhier ontvangen, is het Griek sohe leger mét eene ware ramp bedreigd De belangrijke Turksche strijdkrachten welke ■zichlusscnen Bolou, Biledjik en Afuaum Kara Hi8sar bevonden zijn nu ook toDhct offensief overgegaan zoodat de Grieken niet welen waar eerst het hoofd te bieden. De verliezen der Grieken sl$gpn"In eene schrikwekkende mate. De Turken rukken zeer snel voorwaarts. r—1 Eene aanhouding. Maandag namiddag werd in eene verlatene steengroeve het lijk gevonden van een mans persoon. Het lijk, dat in vergevorderde staat van ontbinding was, droeg enkel een paar schoenen. Dank aan deze schoenen kon de identiteit vastgesteld worden. Het was zekeren Pollet geboren te Parijs, dooh laatst te Doornijk gewoond hebbende. Hij werd sinds meer dan een jaar vermist. Het parket beval de lijkschouwingen daar uit bLeek, dat de man door een revolverschot in het hoofd gedood geworden was. Het parket deed dan opzoekingen om het tijdsverbruik vast te stellen van Pollet, den dag zijner verdwijning. Nu kwam aan 't licht, dat Pollet voor het laatst gezien was, toen hij in gezelschap van zekeren L.., in auto reed. L... is aangehouden en opgesloten. Hij wordt belicht Pollet vermoord te hebben, om zich meester te maken eener belangrijke geldsom welke deze op zich had. L... loochent hardnekkig voor iets in de zaak betrokken le zijn. Inhechtenisneming van zee-officieren Parijs, 20 Sept. Uit Ilelsingfors. wordt geseind, dat in de Gallische vloot een opstand is uitgebroken. Vier honderd officieren wer den aangehouden en te Moskou opgesloten. Een komplot ontdekt in Polen. Londen, 20 Sopt. De Daily Express heeft een telegram uit Warschau ontvangen, waarin gemeld wordt dat aldaar een wijdver takte samenzwering is ontdekt geworden. Deze werd in de hand gewerkt en geldelijk gesteund door het Bolsjewistisch gezant- shnp. De voorzitter der Bolsjewistische zending in Polen is naar Moskou vertrokken. Krassin te Berlijn. Berlijn, 20 Sept. Krassin, vergezeld van een ander volkskommissaris, is le Ber lijn aangekomen. Hij zal er verscheidene da gen verblijven en zich in betrekking stellen met tal van officieele porsonen. De bespre kingen zullen hoofdzakelijk loopen over deri ruilhandel lussohen Duitschland en Sovjet- Rusland. Begrijpelijke schrik Dezer dagen moesten Rnssisphe vluchte lingen aan boord e^au fin m?}, stoomschip- Burgeme aler v<u» u t le Ajaccio voor vT.ker lag. Op net laatèlë oogenblik weigerden zij te vertrekken, vree,sen de, men hen naar bolsjewistisch Rusland zou voeren. Van den anderen kant duchtte bemanning een oproer van de vluchteling onderweg, reden waarom zij weigerAen te kiezen. Luidens een telegram uit Ajacoio den Matin is deBurgermeister von Mell eindelijk vertrokken met 1200 vluchteling aan boord. De bemanning heeft zich ondi worpen, nadat de prefect had verklaard, c het schip naar Konstantinopel en niet Odessa zoude varen. Veiligheidshalve zijn 15 gewapende soldaten aan boord geplaat om, zoo noodig, iedere poging tot oproep fnuiken. In verband met deze zaak schrijft voorts Matin De minister van Buitenlandse))® Zak heeft ons verklaard, dat het nimiher bedoeling van het Fransehe gouverneme heeft gelegen Russische vluchtelingen dwingen, naar het land der Sovjets terug trekken. Een beroep op de fidanolamannen vi den Czaar. Uit Moskou wordt gemeld dat het gouvi nemeilt der Sovjets de gewezen finanoii van den Czaar. heeft uitgenoodigd. thans de sovjetische instellingen mede le werke Do Paus geeft een miljoen lira voor noodlijdende Russen. De Heilige Vader heeft eene som van miljoen lira geschonken ten voordeele Russische uoodlijdenden. De helft dezer so is ter beschikking gesteld van M. Nansa hoog-kommissaris en de andere helft ter schikking der Internationale Vereeniging vo< hulp aan de Russische kiudsren. Engelsche stoomer vergaan Lijken aangespoeld te Cherbourg. Cherbourg, 19 Sept. Aan het Frans strand le Nacquoville, vond men onder ei gestrand schip twee K^ken waarvan e» 25 jarig matroos, ge talon eer d was met e 8të: en de woorden Trtie tiore (troir liefde). Het tweede slachtoffer schoen 30 ja oud en had papieren bij waarop R. Blacl bum te lozen stond. liet gestrande schip droeg het opsenrij Southay Londen 21 persons. Een ander vaartuig, le Qnequeville gevo den, doet veronderstellen dat de Southaj in den nacht van Zaleadag op Zondag schi| breuk leod. Maandag avond bad te Brussel eene «oei listische meeting plaats, alwaar de ministei Vandevelde, Anseele, Destrée en WautJ het woord voerden. Ook de afgescheurde socialist Jacquemotl was er om tegen ie spreken en- zijne commi nistiache zienswijze te verdedigen. Het Handelsblad van Antwerpen ontvanj over die meeting vo'gende beoordeeling zijnen medewerker le Brussel De foeteekenis der meeting Voor de Belgische socialisten is het gisl! ren een slechte dag geweest. De kiesstrijd vooral voor de Brusaelache socialisten sIqc! ingezet. De groote staf van het socialistic leger was in de zaal, geen enkele is er in gel lukt de tegensprekers het hoofd le bieden e het succes van den dag aan de partij te vei zekeren. Onbetwistbaar waren de socialisten als ware overrompeld en 't is wel dc eerste mal in ons land dal zulks is voorgevallen. De meeling van gisteren is een triomf g< worden voor Jacquemotle en de zijnen. Va nu af ia het zeker dal Jacquemotte in de toe komstige Kamer zal zetelen. Niet zonder bezorgdheid zullen de offici eele socialisten den komenden kiesstrijd Brussel tegemoet zien. Gisteren avond hseft Jacquemotte aan#e kondigd datde communisten het woord zulle voeren in al de meelingea die nog zulle plaats hebben. Men heeft blijkbaar den invloed van Jacq motte in socialistische kringen onderschal Een twintigtal jaren geleden, werden het nabijrige Nederland twee Marxisten ongewensohten uit de socialistische parlj gesloten de heeren Wijnkoop en Van Ri vensteyn. In 1918 boden deze zich als com munisten aan het kiezerskorps aan en beiden werden te Amsterdam gekozen. Sedertdien zijn zij in het Haagsohe Parit* ment de ergste en onverzoenlijkste tegensire vers geworden van de socialistische partij t vooral van Troelstra. Na 1918 bebben d Hollandsohe socialisten begrepen welkt groote fout men begiog toen men de iw*e genoemden, uüsloot. Zullen wellicht de Belgische socialistei weldra tot dezelfde conolusie komen l W) meenen van ja. Inhei toekomstige Parlemen zullen Jacqmolle en de zijden ongetwijRh menige slok in het socialisiisohc wiel WGCI to stckfU,

De Volksstem | 1921 | | pagina 2