Groote afslag op de Schrijf koekt De taloa- De strijd in Klein-Azië beste kwaliteit 0,35 fr. en 0,30, gewone 0,25 tr. Dg werkstakingen in Fransch-Noorden. In den Volkerenbond Een iatsrvisüw van Bs Mnyter. De lersche kwestie, TEN BIJREELE KERKSTRAAT, 22 Klasboeken, Carnets, Teekenboeken, Inkt, Pennen, Crayo Gommes, Porte Plumes, Schoolkasjes, Regels, Buvard, Servietl in toile ciré, Col, enz. Dictionaire Callevvaerts Vlaamsch-Fransch en Fransch-Vlaams aan 10,00 fr. en 18,00 fr, Dictionaire Larousse aan 15,00 fr. en 25,00 ir. Boeken om Fransch te leeren zonder meester aan 8,00 fr, Brievenboeken inhoudende smeekschriften, aanvrag-en, enz. ei luansch en Vlaamsch. Vulpenhouders fr. 2,65. IN DUITSCHLAND. Het Marokkaansch Wespennes Tragische vlieaoefenlngea Een drama te Namen ÏIai*tv(rhc? eure::<Jc*^oneelen hadden plaats iafct kleine kerkhof van bel do: Daar liggen reeds 100 gruwelijk verminkte lijken nasst einder cp jiei graH. D; Ontn]pfiing was zod eeweldig, dal zij fiehoord weid lot Frankfort e.en kring van 5 kilomeiers rond de fabric* alle deuren en vensters uil de hengsels ge worpen. Op hel kerkhof van Oppau werden ver scheidene zware grafsteencn opgelicht en meters ver geslingerd. De reddingswerken gaan vlug door. Ook de Fransche iqfirniiers werken er aan mede-. Zoódra dg j-amp gebéurd was werd van alle cmüggondc sleden hulp ter plaats gezon den. Al de automobielen en andere voertui gen werden dadelijk opgeeischt, om de ge le \\6islen te vervoeren. De Badish Anilin und Sodafabrik bestond uit een onafgebroken reeks gebouwen, drie Kilometers ver, langsheen den Rhyn opge trokken, van aan Ludwigshufen, waar de oudste gehouwen zijn tot aan Oppau, alwaar zich het laboratorinm bevond, dat slechts ainds den oorlog ingericht was. Hel is in dit laboratorium dat de eerste ontploffing plaats had. Volgens de eerste inlichtingen zou de ont ploffing te wijten zijn aan de al te groote druk- «wng van twee .gazomclefs van twee gazo meiers welke naast elkander stonden naast het laboratorium. Heel dit deel der fabriek is letterlijk in gruis geslagen en op de pkels waar vroeger de gazoinelers stonden, is er nu een put van dertig meters diep en 125 taeIers doorsnede. Rondom ziet menenkei verwrongen ijzeren poetrellen,'stukken bout «ïlerhande puinen. Slechts 200 meters verder vindt men oog oen stuk muur rechtstaan. Op eenigen afstand van den put staat een gebouw nog in brand Een dikke geelkleurige rook stijgt er uil op terwijl een scherpe ammoniakgeur in do lucht drijft. Siel'ke ploegen redders, pompiers en Fransche soldaten doorzoeken de puinen waar deze genaakbaar zijn. Schier ieder «ogenblik halen zij een lijk te voorschijn. Het verhaal van een oogyetulge. Een kapitein van het eerste regiment Marokkaansehe koloniale infanterie, die oog getuige was van de ramp, deed volgend lerhaal Het was ongeveer 7 1/2 ure. Ik deed een uitstapje ie paard op de baan van Ludwigs hafen naar Oppau en bevond mij niet ver «an de fubriok van scheikundige produlüen. Eensklaps h. orde ik een dofte slag. Het "scheen mij alsof de aarde beefde en een ©ogenblik later zag ik een honderdtal meters rerder eene reusachtige rookwolk opstijgen. r Bijna terzelfdertijd had eene geweldige ontploffing plaats en door de groote luc.u- terplaatsing werd ik met- mijn paard omge worpen. Toen ik erin gelukte terug te been ie komen, was het deel der fabriek, naast de gasometers als door een gordijn van stof en rook verborgen. Het regende steencn, stuk ken' hout, ijzer enz. gedurende verscheidene minuten. Achter mij hoorde ik hulpkreten en mij omkeerende, zag ik dat het dorpje Oppau in puin lag, iiisol eene aardbeving gewoed had. Kort nadien stond de fabriek in brand en een scherpe ammoniakgeur verspreidde lich over de streek. - De werklieden der fabriek, die nog heel huids waren vluchtten in alle riohtingen evenals de inwoners van Oppau. Twintig minuten na de eerste ontploffing had eene tweede ontploffing plaats, doch deze was zoo geweldig niet. Hel alarm was spoedig gegeven geweest in weldra kwam er hulp opdagen. Doch men vreesdo nieuwe ontploffingen en zoo konden de reddingsploegen eerst na negen ure aan 't werk gaan. Verzoening en scheidsgerecht. Genéve, 20 Sept. Het gouvernement van Noorwegen had voorgesteld, in het Pact eene bedalin* op te nemeD, waarbij de vor. ming van een bestendige kommissie voor ichcidsgereoht en verzoening verplichtend werd gesteld. Het Zweedsch gouvernement had zekere wijzigingen op dat amendement voorgesteld, in dien zip, dat bedoelde kom missie zich enkel met verzoeding zou be zig houden en iedere scheidsrechterlijke be slissing overlaten aan het bestendig Gerechts- bof van den Haag. De Eerste Kommissie htefl besloten, aan Ie Vergadeiing voor te stellen 1. de amen dementen van Noorwegen en van Zweden jiiet aan te nemen 2. eene aanbeveling te «temmen ten gunste der verzoeningsprocedu- ren volgens den geest van het Pact 3. den Raad uit te noodigen, eene kommissie te Benoemen, belast met 't onderzoek der amen. dementen van Noorwegen en van Zweden, met 't oog op de samenstelling van een regie- aienl te dier zake. Liihauen in den Bond opgenomen. Genéve, 20 Sept. De Kommissie voor do Toelatingen heeft Lilauen opgenomen in den Volkenbond. Polen en Roemenië stem den tegen, terwijl Yoego Slavie zich ont hield. Een nieuwen oorlog In den Balkan op handen I Gedurende de zitting heeft de gedelegeerde van Albanië twee telegrammen van zijn gou vernement voorgelezen, waarin.wordt ge meld, dat de bevelhebber der Servische troepen aan den Dnn aan Albanië een termijn van 24 uren beeft gesteld voorde ontruiming van zes strategische plaatsen op de grens. Uit dat ultimatum blijkt, dat de Serviers van itlau zijn, tot vijandelijkheden over te gaan. V-V Een Brasselsc'ne konfraler wist de Belgi sche luchtreiziger De Muyter op te vangen, toen hij met den trein uil Engeland te Brus- ^TUgkeerde^ Leni zijné Tndrult- ken over dên wedstrijd. De Muyter, die den Gordon-Benneltbeker gemist beeft, doch daarentegen eene flinke valling opdeed, verhaalde alsvolgl .Van hij het opstijging moest men er alles op wp£„n. Do vfaarnemin'gon te Brussel gedaan, gaven óosterwind op, op geringe hoogte. Veel hooger blies de wind Zuid-Oost. Men had er dus alle belang bij onmiddellijk eene groote hoogte te bei eiken, daar men zoo hoog mogelijk de Engelscbe kust moest zion te hebben Door deze taktiek te volgen, gelukte ik er in de boomen to vermijden, waar eenige mijner tegenstrevers bijna den koers eindig- deo. Ik had overigens nog eene ernstige reden om dezen schok te vermijden, daar mijn nel onvermijdelijk zou gescheurd zijn, indien ik met de boomen in aanraking kwam. Het gewicht van zestig kilogram dal mij zoo onverwachts op het hoofd viel, in den vorm van een soldaat, wierp al mijne plan nen omver. Zestig kilogram bijgewicht ver tegenwoordigen zestig kilometers. Dat weten al de luchtreizigers. Id plaats van over Oostende te drijven, zooals ik verondersteld bad, dreef ik over De Panne. Slechts drie luchtreizigers zjjn over De Panne gedreven en T waren juist deze die zwaarst geladen waren. In den naoiit dreven wij over Duinkerke. Toen ik dan later ook Kales bemerkte, dacht ik wel, dat wij rechtstreeksch naar Dover zouden drijven. Wij bereikten inderdaad Dover, dooli in plaats van over de stad ie gaap, dreef de wind ons naar de zee. Hooger op was het nog slechter en ik kon enkelTle Engelscbe kust bereiken, na de Dungenesskaap en het Zuiden vzn Rye gedubbeld te hebben. Om i uré 's morgends bevond ik mij boven de plaats waar de Fransche loods Crombez neergedaald is. Om 4 ure 47 was ik ten Noorden van Portsmouth en om 6 ure 35 boven Soulharatora. - Hier speelde de koers zich af. Groote wolken dreven in Noordelijke richting en duidden dus eene lange baan aan. Doch daarvoor moest men eene groot» hoogte bereiken en wij hadden slechts twee maskers aan boord en wij waren ous gedrieën. Onze onverwachte passagier zegde niets Uitgeput door vermoeienis en ontroering lag hij op den bodem onzer mand te slapen. Wat zouden wij doen Er alles op wa gen Daar gaat de zou op eni meteen ook een dikke mist. Nu is er niets, meer aan te doen. Wij zetten dus zachtjes obze rsis voort in dergelijke richting, langsheen de kust, en geraken nog 90 kim. verder in 10 uren tijds. 't Is weinig! Ifet ongeluk heeft gewild, dat wij een slechten wind troffen, toen wij Dover in het zicht kregen. Hadden wij daar Noordwaarts gedveven, dan hadden wij goede kans ons op eene goede plaats te rangschikken en moge lijks te winnen. Wij werden echter Zuidwaarts gedreven en moesten-heel den tijd langsheen de kust blijven, gereed om te landen, indien de wind ons naar zee dreigde te drijven. En de derde passagier Onze konfraler vroeg ook inlichtingen over den onver wachten passagier. Ik heb hem bij den nek gegrepen op het oogenblik dat de kerel die er in gelukt was zich los te maken, zich ging laten vallen. Na eenige manoeuvers omhel evenwicht te herstellen vroeg ik hem Hoeveel heeft men u betaald om mij de zen toer te spelen De arme soldaat stond zoo beteuterd te zien en daarbij de toestand was zoo zonder ling, dnt wij alle drie in een schaterlach los barstten. De soldaat verhaalde ons dan dat hij een Brusselaar was, Brepols genaamd, dat hij oogelukkigljjk eene wees was en wij hadden medelijden met dezen luchtreiziger tegen wil en dank. Overigens ua eenige minuten zette de soldaat zich op den bodem van het schuitje neer en weldra lag hij te ronken als een ge lukzalige. Het ongeluk is, dat dezen bijgevoegden passagier mij erg heeft gehinderd bij het op- stijgen en bijzonderlijk dat bij een grooteo zedelijken indruk op ons veroorzaakte, door dien wij met geen gelijke wapens tegen onze tegenstrevers meer konden streden. Kortom, ik heb gedaan wat ik kon. Ik ben drie en twintig uren in de luebt gebleven, terwijl de overwinnaar Armbruster en de Upton zeven en twintig uren boven bleven. Al het succès is voor Brepols Al het suocès van dezen Gordon n-Ben- nettbeker wedstrijd is voor den soldaat Bre pols geweest. Deze behoort tot de 3* groep der 69 eskadrille der militaire luchtvloot. In Engeland werd hij met groot ongeduld verwacht. Toen de Belgica VII de lucht bal \an De Muyter aanlandde was de eerste vraag der toegesnelde personen, hoe Brepols het gemaakt had. De overheden waren verwittigd gewordeD, de dagbladen hadden van dit buitengewoon geval gewag gemaakt en een beele zwerm photografen verzocht om de gunst hem eens te mogen - trekken. J)e Engelsche overheden maakten dan ook pee» juocilijkbedto voor deu soldaat zonder papieren co Woensdag avond ia "Brepols in zijn kantontftfrneni te Haren.Evere teruugo- keeru. Hij heeft drie ongevraagd verlof ge had en heeft een een^ re,si° medegemaakt, doch Ij ij zweert dat hij oooft, nooit meer eene luchtreis zal deen. Wij kunnen het gemakkelijk gclod'en. VVV Eene verklaring van Arthur Griffith Londen, 21 Sept. Aan een medewerker der Daily Chronicle - heeft de lersche leider Arthur Griffith verklaard, dat het jongste antwoord van de Valera aan Lloyd George duidelijk den toestand weergeeft. Van het intrekken van hel tweede lid van de Valera's brief kan geen sprake zijn. WilLloyd George voorafgaande voorwaarden aan de konferen- tie opdringen,dan is zulks een bewijs dat hij aan de Ieren dezelfde poets wil spelen als zijn voorgangers ten tijde van O'Connelj en Redmond. Geen regeling kan geschieden dan door een konfereniie die vrij is van alle ban den. Het Britsch k'abinet wenscht niet de kwestie te regelen hel speelt komedie in de hoop de wereld te misleiden. Thans is hot werkelijk mogelijk aan de oudste der oor logen een einde ta brengen vVil de Britsche regeering ons bedriegen, zoo zal de mogelijk heid niet langer beslaan. De fersohe verte genwoordiger die zioh zou laten de handen binden door de Bntscbe regeering, voor de konferentie, zou zijn als een viiog in een spinneweb. Vergadering van het Ulstersoh Parlement Londen, 21 Sept. Het parlement van Noord-Ierland (Ulster) is te Belfast bijeen gekomen. Ten aanzien van de woelingen te Belfast verklaarde Craig, de eerste minister, dat erheen plan wos opgesteld, dat, naar hij vertröuwde, onverwachte gebeui tenissen zou voorkomen. Op de vraag of de Valera's ver kiezing voor het Noordelijk parlement niet ongeldig was, omdat hij geboren is in de Vereenigde Staten uit vreemde ouders en niet is genalui'oliSéêrd als Engefsch onderdaan, antwoordde Craig, dat de Valera drie jaar geleden is gekozen tot lid van het Lagenmis en daar dit geen stappen had genomen om zijn verkiezing ongeldig te verklaren, was hij ook voornemens deartoe een voorstel te doen. Beraadslagingen. Het waarschijnlijk antwoord van M. Lloyd George. Men verzekert dat M. Lloyd George de andere ministers naar Inverness ontboden heeft om met hen ie beraadsslagen over hel antwoord te «luren aan M. de Valera. Volgens Daily Express zal het antwoord van M. Lloytf Qeorge aan de Sinn-feiners hierop neer komen Hel is ons onmogelijk met u te onder handelen, zoolang gij uwe aanspraken op volledige onafhankelijkheid van Ierland blijft vollioijden. Gij moet aanvaarden te onder- handeleu als jeden van het Engelsche Keizer rijk.'Gij moët juwe vraag aanzien aanzien te worden als vertegenwoordigerder Ieraohe Republiek intrekken. Valschmunters aangehouden te Meenen. Maandag namiddag vernam de adiunkt- polioiekommissaris Coulon der wijk - Burak- ken dat eenen kerel rondliep en valsche muntstukken van 25 centiemen uitgaf. Hij werd achtervolgd waar hij in eenen winkel zich eenige pakjes sigaretten deed bestellen en met de valsche stukken betaalde. De kerel werd door de policietffïicier bij den kiaag gestekt en ntiar de Wacht geleid, waar hij verklaarde zich te noemen Serage Maurits, sobildersgast, afkomstig van Gent en wonen, de te Ileule. Men verwittigde dadelijk per telefooon den policiekommissaris Vermeu len Arthur van het gebeurde en dezen amb tenaar deed ook eene huiszoeking in het num mer 335 der Kortrijkslraat, bewoond door Malfait Maurice, waar hij hij het gereedschap tot valschmunterij ontdekte en alles aansloeg Malfait wérd op staande voet aangebonden. De beide kerels werden Dinsdag morge id naar het gevang overgebracht. De Grieksch-Turksche vrede Parijs, 21 September. Niettegenstaande de logenstraffing, door de regeering te Athene staat hel vast dat de Grieken besloten zijn tot liet doen van toegevingen. Zij zouden zich r«eds lot den Britschen gezant te Athene hebben geiend en hem mededeeling hebben gedaan van de vredesvoorwaarden, welke zij aan de Turken zouden voorstellen. Men gelooft niet dal het v'geschil door den Statenbond zal worden beslecht,daar de Ke - malisiische regeöi'ing niet aangesloten is bij den Bond. Athene, 20 Sépt. Verscheidene samen komsten, waaraan ook de kolonels Exadacly- los en Macrycestes'deelnamen, hebben giste ren onder regeeringspersonen plaats gehad. De Minister varl Oorlog, die zich tegenwoor dig te Broussa bevindt, heeft de Regeering op de hoogte gesteld van den toestand aan het front. Men bewaart noohtans in de Re geringskringen een volkomen stilzwijgen over de vredesonderhandelingen. Volgens de Nea Irncria zou de Grieksche Regee ring niet onmiddellijk rnel Keinalislen onder handelen, maar zij zou vredesvoorwaarden bedingen door de tusschenkomst van de bondgenooten, dis de uitvoering van het toekomend verdrag zouden waarborgen. Het gerucht, dat de heer Goumaris zich, naar zou begeven, wordt tegengesproken. Grieksohe mededeelingen Volgende officiate Qriekscbe legerberich- teu w erden afgekondigd. Bericht van 17 September Op het front der Saugaria is alles kalm. Bericht van 18 September. Onze troe pen hebben Tichaliteedjilc en de hoogten ten Oosten van Sival-Ilissar beaet. De vijand heeft onze legerbewegingen niet gevolgd. De toesïand Woensdag Te Roubaix en te Toerkonje is de staking algemeen in de textielnijverheid. De afgevaardigden der arbeiders, die uit Parijs teruggekeerd waren, hebben met de leden van liet stakingskomiteit beraadslaagd over de t« volgen gedragslijn. Er werd besloten zich kalm te houden. Voor Woensdag namiddag was een groote betooging belegd. Daar men moeilijkheden vreesde ten gevolge van het afspringen der onderhandelingen, tfaren bijzondere muat- regelen genomen. Er bevinden "zich thans 5000 soldaten en 600 gendarmen m de streek. Ook het aantal tolbeambten is aanzienlijk versterkt en alle poging tot smokkelen wordt streng béteugeld. Eene groep werkstakers van Moeskroen begaf zich per rijwiel naar Wallrelos, om ef de Belgische werklieden en voerlieden te beletten baar Frankrijk te paan. De Belgi sche gendarmen hebben zich') onmiddellijk naar dat grenspunt begeven, aih alle inciden ten te beletten. Een wraaknemingsoorlog is onmogelijk zegt Ludendorff. Sauerwein, de bekende redacteur van den -Matin die zioh te Munchen bevindt, heeft met den befaamden Ludendorff een ouder- houd gehad. De generaal zeide o. m.Eeu revanche oorlog van Duil8chland tegen de Verbonden Mogendheden, meer in het bijzonder tegen Frankrijk, moet, voor onbepaalden tijd, als volstrekt onmogelijk beschouwd worden. Wie maar eenigszins den waren toestand in Duitsohland kent, zal mij zulks toegeven. De évoluiie, sinds het sluiten van den vrede waargenomen, loont duidelijk, dat de volken van Europa ook thans nog economisch van elkaar af.iangen. Doch men schijnt zulks niet te begrijpen, en ik duoht een schrikke lijke inzinking van geheel Europa. Het bolsjewistisch en communistisch ge vaar is veel groöter, dan men in 'l Westen van Europa over het algemeen gelooft. Een ernstige strijd tegen het bolsjewisme is niet mogelijk, zoolang de groote naties van Europa vijandelijk tegenover elkaar staan. Het kongres der meerderheids-socialisten Goerlitz21 Sept.Het kongres heeft eene reeks motiën, door verschillende leden der partij voorgesteld* aangenomen. Bij een dier motiën wordt voorgesteld, een éónige partij van het proletariaat in het leven te roepen, terwijl bij een ande e wordt aangedrongen op de invoering van een replublikeinsch herken- kenningslceken. Rond de 6 miljoen mark gestolen Een postwagen werd door bandieten aan gevallen tusschen Berlijn en Leipzig. De roovers bemachtigden voor een totale waarde van 8,898,000 mark aan rijkschat- kistbiljetten, verscheidene aaudeelen en post wissels tot een waarde van 20,000 m. De koetsier had vod den roof niet gemerkt. Gunstige uitwerking van von Kahrls aftreden In Beieren Volgens een bericht uil Mïinchen heeft het aftreden van von Kahr reeds een gunstige uitwerking gehad op de betrekkingen tns- schen Beieren en het rijk. De vooruitziohten op een spoedige bijleg ging van het geschil worden steeds beter en de afwezigheid van een Beiersch cabinet is liet eenige \y,ai haar nog in den weg staat. De vermoedelijke Raadsvoorzitter in Beieren. Men aanziet de benoeming van graaf von Lerchenfeld tot voorzitter van den Beierschen raad als zeker. Hij is thans vertegenwoordiger van het rijk Je Darmstaal» De Soaansohe opmarsoh Inlichtingen uit bijzondere bron, bevei gen, dat de Spaaneohe troepen lot 9 kilo voorbij Nador doordrongen. De Riffeneu waagden zich tot geen teg aanval. Zeven Spaansehe soldaten kwamen Oran aan. Twee onder hen waren gewoï Zij zullen naar Melilla met andere vrijwil gers aan boord van den Gulliver trekken. Alles is kalm Telegrammen uit Melilla melden dat in bezette streken alles volkomen rustig is. Naar het schijnt zouden verscheidt stammen zich reeds onderworpen hebben.| De Correspondenzia Mililar logenstn het bericht dat de militaire kringen zich teg de heropening der Kamers zouden verzette Het leger wil integendeel dat de kwestie d verantwoordelijkheid opgeklaard! worde dat de te volgen politek in Marokko klaar duidelijk vastgesteld worde. Misdadige brand te Kortenben Een tarweveld vernield. Gislern .middag stelden landbouwers va dat het uitgestrekt tarweveld, toebehooren aan den herbergier Derom, tè Kortenberg, lichtLaie stond. Het noodsein werd dadei gegeven en weldra vi®leu_da^ buiuJi«*h moedig hel vuur aan, dat een snelle uitbre ding nam en enkele ©ogenblikken nadien ee roggeveld bedreigde. Na drie uren ijveri werken, slaagde men or in den braud te b perken. Verscheidene heklareo tarwe werdi do prooi der vlammen. De schade is vrij b Iangrijk. Uil het door de rijks vacht ingesteld onde zoek blijkt, dat de brand door kwaadwillig handen werd aangestoken. De daders, di hoogst waarschijnlijk uit wraak handelden worden ijverig opgespoord. Hel geteisterde veld is niet verzekerd. in Rumenië Hel luchlsmaldeel van Brashow, in Ruïne nië, bestaande uit 5 kampvliegtuigen, maakt zich Dinsdag bereid op te stijgen ten eind preefnemingen te doen, toen al opeens een hom ten gronde viel en ontplofte. De muni ties, welke op de vliegtuigen aan^ebracb wareD, vlogen eveneens de lucht in. Ver scbeidene machienen werden vernield. Ee kapitein, een onderofficier en acht manschap pen werden gedoodr-Vier mannen, waarondt een luitenant, liepen kwetsuren op. Waar gaan zij het zoeken Er was gemeld dal bij de laatste trekkin van de leening der verwoeste gewesteD, eet lot van 50.000 fr. gewonnen werd door eei oorlogsinvalied, Pieter Bayens. De policii heeft thans vernomen dat zulks valsoh wa en dat de kerel, die dit bericht in de werel gestuurd had, eenvoudig een bedrieger was die talrijke altruggelarijen pleegde, met som men geld op zijn groot lot te ontleenen.JD bedrieger wordt door de policie ieverig op gezocht. Gisteren namiddag stapten te Namen twé gendarmen uil den trein van Charleroi, it gezelschap van een 18 jarig meisje, dat U op aanklacht barer moeder te La Bussiere aangehouden hadden. Het meisje Lucie C,, van Gilly, was ver trokken in gezelsohap van zekeren Jules N- foorreiziger van Ledeberg en moest nu naar hel Weldadigheidsgesticht van Namen over* gebraohl worden. Op de kaai der statie te Namen kreeg bit meisje een zenuwaanval. Een der gendsr- men nam haar bij de schouders, terwijl N-. haar bij de beenen nam om ze in bet bureel van den statieoverste te dfagen. Op dat oogenblik. stoomde een koopwaren, trein de statte binnen en poogde het meisj* mede onder den trein te trekken. De gendsr* mep en ooggetuigen konden -sulks beletten. N..., is onder betiohting van moordpogin| Jer beschikking van hét parket opgwlOHh.

De Volksstem | 1921 | | pagina 2