IBeMraiifflruliiM m Waf de ©pgeeischfea welen moeten. vZoaö-a 25 Septemlisri Maandag 25 Ssptem, 1921 H Ministerie van Landbouw, Burgersbank van Aalst Kerkstraat, 9 en 22, AalstLTel. 114 XXVII' JAARGANG NUMMER 222 TT> /Bi, <T3-T?,T /CV TT> 10 CENTIEMEN WEKELIJKS CL'.5O Uitgever: J. Van Nuffel-De QehM II. Firniinus Zon op 5,43, onder o,42 ÏÏ.Justimia I Zon op 5,44 onder 5,40 Nieuwe Maan don i Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden lot het Agentschap IIavas, Adolf Maxlaan,13, le Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6; Bream s Buildings Londres E.G.4 WETGEVENDE KIEZING VAN NOVEMBER 1921. G*at van siad lot stad, van dorp tot dorp, en overal zullen uw ooren lailen van de bit tere klachten der neringdoeners, winkeliers en klein 'burgers do handel slabakt; de ver koop gaat slecht; 't leven is duur; onder alle vormen verzwaren dagelijks de belastingen, enz.; klachten'bij de vleet. En die toestand van ontmoediging, van quasi-ondergeschikt- hoid, dreigt, zon men zeggen, over te slaan tot de totale verplettering der burgerij, tol het verdwijnen van den middenstand. Nu, on a scs yeux pour voir, grimmelt de Eranschman. Tegenwoordig loopt er onder Gods lieve zon maar één soort monschen, dat waarlijk .tevreden is, en dat zijn de leiders der socia listen. Overal waar ge die lui ontmoet, ziet ge wezens die blinken gelijk hespen, van kontenlcmentalle dagen in het calc van 't lokaal gekleed als zeepbarons; vet be taald voor weinig werk; buikje vel, liarleken rusi. Er zijn daar ook wol redens toe 't is er warm en gezellig in de roode kooperatiof, en de keuken riekt et' lekker. Duren is toch een schoon stad.... En van achter de goed gevulde tafol roepen de socialen de water tandende gaaien toeKomt binnen, ci- toyens; hier met de centen; dopt maar af. De toekomst is aan de kooperatie; de winkeliers rijn dieven, ze bestelen ude burgerij, de bende van Cartouche, moet verpletterd Da socialistische partij is de gezworen vijandin van den middenstand. Al de ander partijen, behalve de katholieke, bleven steeds onverschillig aan de burgers. Aan dez°n betreurenswaardige!! staat van zaken heeft de burgerij zelf de grootste schuld. Talmachtig en ontmoedigd, bleet zij, in den grooten strijd voorliet bestaan, kla gend en verdeeld. Onze middenstanders blo- ven vreemdelingen, sems vijanden voor el kaar; de eeno winkelier zocht en juichte don val.van den anderen toe: 't was een krimp konliuwnlif, Kr» -e-ulUe- de werklieden, de landbouwers, de grootc financiemannen tie handen broederlijk samen sloegen Eu terwijl allo standen der Maat schappij, ia de laatste lijdn, verbazenden weg aflegden naar vooruitgang, lotsverbete ring en verheffing, bleven de burgers, de armen gekruist, klagen, klagen, en natuur lijk altijd betalen.... Indien de middenstand nog steeds op de laagste sport der weieldladder staat, is de oorzaak ervan te wijlen aan de onverschil ligheid voor de vereeniging, aan de verdeeld heid, die in zijn rangen hcerscht Sedert lang hadden allo nenngdoeners veel oude voor- oordeelën moeten afschudden, do al te ijver- ziichfige en doodende mededinging vaarwel zeggen, zich voreenigen in machtige bonden tot verdediging hunner stoffelijke enzedofijko belangen. Dezciaatstc vereisclite is het eenig middel om den middenstand recht le houden en den rang legeven, die hem toekomt. De .middenstand is de kern der samenle ving; hij was en zal blijven het evenwicht der Maatschappij, 't is le zeggeu het vereen), gingsieeken, geplaatst lusichen den werken den eu den beg ocden stand. Zijn rol is van geen ondergeschikt belang, maar van meer 7° vrat volg. Want gij zr.lt begrijpen, dat til ware bel maar alleen om Edith, hetgeen ik de bepaling van do lij iron te voor de langstle vende zou wÜTen noemen (ik bedoel het artikel, dat aan de overlevenden het aandeel in het bezit van den Grooten Hesper, van dengene die zou komen to sterven, toekent) .dat, zeg ik, dit artikel vols',rekt niet gehand- hkan blijven. Het levert een govaarkant op, waaraan uw vrouw, voor het geval dat gij sterft niet mag blootgesteld" worden. Gij verslaat mij goed niet waar Ik verstond en begreep volkomen zijn ge dachte, en ik zag met hem in, dat die bepa ling gewijzigd moest worden. Beraadslaag met uw deelgenoolen, hernam hij, en overleg tezamen, in welken vorm het artikel dient veranderd to worden. Den 2ion dezer maand verwacht ik mijn zaakgelastigde bier gij kunt dan van zijn aanwezigheid gebruik maken, om tot do wij zigingen over te gaan. Dienzelfden avond liet ik den Rechter in de kamer van Van Hoek komen, en ik deelde mijn twee makkers mijn verloving |met miss Lascelies mede. Van Iloek scheen uiterst bewogen en ontsteld, toen hij dit bericht vernam, en (oen ik er bijvoegde, dat SirE l- mond van de aanwezigheid van zijn advoltaat wenschtc gebruik le maken, om een bepaling in de overeenkomst ie verandoren, mompelde 4e blinde mei zwakke en hsvouda stem .- overwegenden invloed- dan men wel zou denken. Geen wonder, dat het socialism de vernietiging dor burgerij hardnekkig en schuimbekkend bewerktEens de midden stand verdwenen, eens do burgers tot den bedelzak gebracht, blijtt don door hen zoo zeernagejaagdén klassenstrijd De opperheerschappij der roode dwinge landij Al de zuurgewonnen centjes dor uitge schudde burgerkens en kleine winkeliers in de zakken van Marjanne Gansch hst land herschapen in één grooten uitgeslrekten winkel van kolen, brood en vb?esob, kloerstoffen, kruidenierswaren, meubels, wijnen en bieren, fruit en kaas, bolles et sou tiers de Paris en v ér it able ciragc Anglais (gelijk in Sisfca Van Roosomael), en gestadig in magazijn sirooppakskens en rotten visch Leve de firma Scherrewcg en Gie Alleman gelijk En allen even rijk In afwachting van de algemeens onteige- Arm Proletariaat, wat ellendige volksfop- ferij wordt er, in uw naam, de massa opge- discht Maar wij kennen al te wel het gezond ver sland onzer burgerij, om de verzekering te hebben, dat niemand aan het lokaas van den vijaud zich zal laten beetnemen. Wij weten, dat de middenstand, die nog immer de vaste grondvesten en de onvergankelijke zuilenrij der maatschappij uitmaakt, zal pal blijven voor allen roodsn kwakzalverspraat en zich niet zal laten bewegen door stormaanvallen vanwaar dis ook mogen komen. Edoch, om onwrikbaar pal te blijven moet de middenstand zich verconigen, niet me: den vijand, (slecht bekwam het hem, bij de laat ste gcineentekioz.ingen maar naar het voor beeld der Vrije Katholieke Burgers van Aalst., die. door eendrachtig samenwerken,1 reeds zulke schitterende uitslagen op zedelijk en stoffelijk gebied behaalden. Nauwer nog moe ten de bandon" toegehaald worden tussonen winkeliers, neringdoeners on burgers, om, met de aanstaande wetgevende verkiezingen, hier en overal, hun eigen vertegenwoordigers op de lijsten der katholieke partij te zien pralen en te doen zegevieren. Do lijst-der katholieke partij van het arron dissement Aalst, samengesteld in een geest van eendracht en verbroedering, biedt onze kleine burgerij de gelegenheid, baar onbe twistbare rechten en gegronde grieven aan goede handen toe te vertrouwen. Dit onder scheidt onze kandidatenlijst van deze der partijen, die deu burger steeds onverschillig en vijandig waren, en bewijst eens te meer, dat hel altijd was in do katholieke rangen, dat de middenstand zijno verkleefdste vrien den vond. Middenstanders, winkeliers, burgers, allo onverschilligheid afgeschud; klagen of mor ren haten nieter moet gehandeld. De han den uit de mouwen, en voor uw belangen, voor Eigendem en Haard, voor het behoud van den puiksten der standen de burgerij Allen voor de katholieken gestemd Bij ministeriel besluit worden de voor waarden vastgesteld in dewelke da uitvoer naar Engeland toegelaten wordt, van leven de planten, aardappels, stekelbessen, alsmede zaad van ajuin en porei. Te beginnen met 1 Oktober, zal gcene ver zending van gezegde voorlbrenselen toege laten worden door do Engelsche overheden, als ze niet vrij werden bevonden van schade lijke dieren en planten. Te dien einde zullen de verzendingen, voor hel inschepen, door den Bijzondoren Dienst voor Plantenziekten onderzocht worden. De belanghebbenden worden dus verzocht hunne aanvragen tot onderzoek te doen ge worden aan het hoofd van bedoelden dienst, Dr. Van Hove, 29, Ter Plaeten Kaai, te Gent. De verzenders zullen het hun afgeleverde certificaat doen geworden aan het Ministry of Agriculture. Horticulture Division, 4 Whitehall PlaceLonden S. IF. 1. Daarvoegcn zij c-ene nota bij met het aantal pakken, den aard dor voorlbrenselen, den naam van het schip, de invoerhaven-en den veronderstelden datum van aankomst. Een afschrift van het certificaat, waarop den zegel van don Phytopathologischcn Dienst, moet op elk pak gehecht worden. De oude slimme vos Wat heeft hij voor een idee Het is niet dan heel natuur lijk, ant woordde ik. Ala ik zijn dochter trouw, cn kom te sterven, dan wil hij niet, dat mijn vrouw buitengesloten wordt van het aandeel dal mij in den diamant toekomt. Ja, maar dat is i iot alles, voogdê de Rechter er bij, terwijl hij de hoekige spits van zijn kin in de hand nam. Dat is niet al les. ïn den tegenwoordigen stand van zaken spelen wij met een kenbaar gemaakte kaart, een kaart, die volop gelegenheid geeft een onzer te hekoren een leelijkeu streek uit te halen. Wat bedoelt ge toch voor don drom mel riep Van lloek op ongeduldigen loon uit. Wel, zie hier wat ik bedoel, antwoord je de Rechter op langzamen en plechtigon toon. Dit namelijk als eon mijner deolge nóoten niet een gentleman en de andere niet een blinde was, die door zijn gebrek belet wordt iets to ondernemen, zou ik zooals ge mij ziet, nooit naar bed durven gaan zonder oen revolver mot zes patronen ondor mijn hoofdkussen en mijn vinger aan den trek ker. Ik heb natuurlijk biermede niemand persoonlijk op hot oog ik bepaal mij er oo, do woorden van rriend Van Hcrok te horhaion, die ons bestendig heeft voorgehou den, dat iederoon boreid is een dief te wor den, als hij gelegenheid krijgt om te stelen zonder te groot gevaar le loopen. Ik vpeg ei- bij dat, wanneer go dat in acht neemt, niets u waarborgt, dat ik niet zelf den een of anderen dag op het idee kan komen öiijq dichtoffers. Uit Ludwighalen wordt gemeld, dat hon derden gewonden, met blindheid geslagen zijn. Alle blindengestichlen steken letterlijk vol blinden. Inde kliniek, van Heidelberg alleen werden er veertig opgenomen. Hst aantal slachtoffdrs zou nisi zoo groot zijn als eerst gemeld werd Het aantal slachtoffers dat bij de vreese lijke ramp le betreuren valt, schijnt geluk kigerwijze niet zoo groot als gemeld werd. Volgens eane medodeeling van do directie van de Badensche aniline en sodafabrieken zijn et4 tot dusver 244 dooden van onder de puinhoopen gehaald, terwijl nog 70 personen vermits worden. Voor tal van zwaar gewonden bestaat er echter geen hoop meer op herstel. Nog wonderbare genezingen te Lourdes. Twee Balgen door da voorspraak van 0. L. Vrouw genezen. Donderdag namiddag zijn de Luiksche be devaarders teruggekeerd uit Lourdes en allen waren in den hoogsten Hemel over hunne reis, te meer daar deze gekenmerkt werd door eene wondervolle gebeurtenis. Inder daad, twee zieken die mede getogen waren naar de grot waar do Zoete Moedor des Hee- res en tevens reine Maagd Maria zoo ontzag lijk veel bezoekers krijgt die er gesterkt en getroost worden en ook dikwijls naar ziel en lichaam genezen worden, vonden er ook de verloren gezondheid weder. Mej. Catharina Baikry, van Vcrviers, 37 jaar oud,, had reeds van over lang eene stijf heid in den rechterschouder en in den rech terknie daarbfj had zij nog twee wonden aan dezelfde knie. Die wontien etterden voortdu rend en wel zoo hevig dat de windsels welke welk© er rondgelegd werden in weinige ston den gansch doortrokken waren. Te Lourdes aangekomen, verzocht de juffer dat men do winssels vooraleer ze rond de wonde te leg- twee deeigenootou uit den weg le ruimen, om den diamant geheel alleen in mijn bezit te krijgen. Gij zult dus met mij toegeven, dat onze gaaiheer een dubbele bow ecg reden heeft .gm te verlangen, dat de overeenkomst ten spoe digste gewijzigd worde, want liet is niet al- léon het geld, dat hij zijn dochter wil waar borgen, maar ook het leven van haar echt genoot. De arme jonge dame zal aldus lijd genoëg hebben om naar de natuurlijke orde der dingen weduwe te worden, zonder aan het vooruitzicht te worden blootgesteld on- tijdig haar man te verdazen. VI. Toen ik Sir Edraond den volgenden mor- eud aantrof, deelde ik hem mode, dat mijn kameradon met mij overeengekomen waren, in oene nieuwe redactie van het contract toe tc stemmen, hoewel wij de bewoordingen van de aan te brengen veranderingen uog niet hadden vastgesteld. Dal is een blijde tijding, antwoordde hij. Elke verandering, welke ook, zal beter zijn dan de tegenwoordige bepalingen van het contract. Dien morgond kwam Edith eerst vrij laat beneden. Zij was zeer bleek on vertelde ons, dat zij langer geslapen had dan gewoonlijk. Ge zult gisteren avond .zeker moeite gehad hebben, in slaap le vallen, he vroeg haar vader glimlachend. Ja, liet ia waar, dat ik niet voor den raorgend heb kunnen inslapen, hernam zij op oen zoo ernstigen toon, dat ik terstond bespeurde, dat haar slapeloosheid van den gen, eens in 't water der wonderfontein zou doopen, wat gedaan werd. Maandag 20 Sep tember verklaarde de lijdsler dat zij genezen was en de geneesheeren slelden werkelijk vast dat de wonden gedroogt en geheeld wa ren. Het vel, daags le voren nog vurig rood en zwerend, was nu gaaf en wit en vertoon. ;dc geen liet minste spoor meer van wonden. Doktor Ernetto, van Verviera, is door het bureel van geneeskundige beslatigingen van Lourdes gelast met een onderzoek. Aan den - zelfden geneesgeer is ook de taak opgedra gen de plotselinge en insgelijks wonder volle genezing le onderzoeken van een ander per van Verviers, zekere M. Lolli die, als een beeld dor smarten naar Lourdes vertrokken, in bloeiende gezondheid teruggekeerd is. Nog een geval van buitengewone gene zing, te Lourdes bekomen door een inwoner van de Henegouwache gemeente Aiseau, M. Frederik Kunemund, rond dc 60 jaar oud. Sedert den wapenstilstand was M. Kune mund; loodgieter-zinkbewerker van stiel, plotseling lam geworden in al zijne ledema ten. 't Was hem volstrekt onmogelijk nog 'zijn vak uit te oefenen, aangezien hij aan zijn ligstoel vastgeklonken was en men hem, ah hij eens wat frissehe lucht wilde inade men, met ©en voertuigje moest buiten rij den. De man stolde gansch zijn vertrouwen in de Wonder maagd van Lourdes en toen er door hot Bisdom eene bedevaart ingericht werd, liet hij zich onmiddelijk inschrijven. M. Kunemund vertrok en te Lourdes aange komen bad hij er vurig. Op den doortocht der processie van het Heilig Sakrament voelde hij opeens eene rilling en kreeg Lij het besef dat hij plotseling genezen was. Hij stond op, mengde zioh bij hen die de processie volg den en niets meer deed hem herinneren aan do kwaal die hem bijna drie jaar onbeweeg lijk vastgekluislerd gehouden had. Than: oefent M. Kunemond opnieuw zijn vak uit hij gaat en loopt lijk een jonkheid en hij maakt ook veel gebruik van zijn rijwiel, dal reeds naar den zolder verhuisd was en nu zijn vorigen dienst vervult. De zaak der opgeeischten zou besproken worden in de gemeeulermid van Aalst, eu da heer Steeuhaut, onze sekretarisaan 350 fran ken per maand had ons beloofd, aan die dompers eens goed hun zaligheid te geven en waarlijk wij waren naar de zitting gekomen met het gedacht eens eene overwinning van oi.ze groote weldoener bij te wonen. Onze Jan was op dreefhij had zijn voois ken 'goad van buiten geleerd en rammelde daar eenige zaken af zooals hij dit gewoon is op de vergaderingen te doen. Hij viel op eene zeer hevige wijze de lieer Moyersoen aan en zegde dat deze zijne plicht niet luid gedaan. Wij lachten in onze vuist en dachten wol getappserd. Maar de repliek van den heer Moyersoen was voor ons opgeeischte, eene verrassing. De heer MOYER SOEN heeft in zijn antwoord bewezen dat hij volkomen zijn® plicht had volbracht en beriep zich op de getuigenis van de hoeren DE WINDT liberaal, DE NEVE democraat, NIGHELS en FILIPS socialisten en deze mannen moesten erkennen dat de hoer MOYERSOEN alles had gedaan wat mogelijk was bot ging zelf zoo ver dat onze Jan losgelaten werd door zijn eigen partijge» nooten en zij hemzelf niet durfden steunen en bijspringen. Door de houding van de heeren NIGHELS en FILIPS die zeer wel gewaar werden dat vorigen avond niet aan de zelfde oorzaak als de mijne te wijlen was, en dat de baronet zich vergiste, als hij ze aan het denken aan onze verloving toeschreef. De zaak is, ging zij na eenig stilzwijgen voort, dat ik vreeesolijk verschrikt ben. Wij keken haar met verbazing en onge rustheid aan. Ik zal u alles vertellen vervolgde zij, omdat ge mij misschien liet geheim kunt verklaren, dai mij kwelt, dat zal inderdaad een groote verlichting voor mij zijn. Opnieuw hield miss Lascolles op als om haar gedachten te verzamelen, en ziehier wat zij ons achtereenvolgens mededeelde Ik was, omstreeks halbeen, op het punt in te slapen, toen het mij voorkwam, alsof ik eenig gedruisch aan den kant van het venster hoorde. Het was juist, alsof iemand zacht en zeer langzaam met deu vinger op de ruiten tikte. Ik had wel tot twintig of dertig kunnen tellen, tnsschen den cenen lik en den volgenden. In't eerst sloeg ik er weinig acht op, denkende, dat het misschien van den wind kwam, die de jaloezie deed schud, den, maar op den langen duur begon dat aan- houdendfgetik mij toch te kwellen. Ik stond op, stak mijn nachtkaars aan en ging na3r het venster. Da jaloezie hing volkomen on- boweeglijk naar beneden. In den tuin was niets dan een dichte mist le zien. Geen zucht je deed zich gevoelen do vlam der kaars brandde even recht alsof het venstor, dat ik wijd open had gezet, gesloten was. Ik liet de jaloezie weer vallen en luisterde. Ik vernam niet Lot minste geluid. Missohiou dat eoa nachtvlinder langs onze Jan in de palaten zat, is ons een doek van voor d'oogen gevallen te meer omdat onze secretaris niet meer wetende wal ant-» woorden de heer MOYERSOEN dankte voor al hetgeen hij gedaan had voor onze vrouw en kinderen. Jan Sleenhaut verzweeg ook men raadt wel waarom dat de gift van SQOöfr. door een liefdadig persoon aan Dr Volksstem gestuurd, op voorstel van M. Moyersoen aan het hulpkomiteit der op.eeischten ter Land gesteld werd opdat £sS8bsi er zouden van kunnen genieten hebban. Alzoo hebben wij tot ons groot spijt moe- ten bestatigen dat men ons zand heeft in d'oogen geslrooidt en ons Loeft opgeruid! tegen edel moedige en liefhebbende menschen; die in de plaats van onze haat, waardeering, achting en eerbied verdienen. Wij durven het hier uitroepen. Wie zou borg blijven voor de fabelachtige som van 7I2Ö 000 fran- ikeai en zich blootstellen aan persoonlijke ondergangen, dit om zijne medeburgers te rodden van de hongersnood Mijnheer MOYERSOEN als wij die ver klaring hoorden dan werden wij koud van aandoening en begrepen dan zeer diep, hoe gij edele man geleden hebt bij die.opeisohin- gen. Dan eerst hebben wij begrepen wat gij gedaan hebt voor uwe stad on al uwe bela gers hebben d'eerste geweest om le pro fit oo ren van Uw geld, van UW persoonlijk for" tuin om zich vet te niesten ten koslo van hunne broeders die leden. Maar om hun ge drag t9 veratoppen randden ze de edelste persoon aan die AALST tellen kan. Mijnheer MOYERSOEN nu dat wij d« waarheid weten danken wij U,zullen U tegen alle aanvallen verdedigen omdat gij de liefde tol liet volk niet op de lippen hebt zooali uwe tegenstrevers; maar omdat gij laai zien dat gij eeu man zijt van de duad, een ware Christen. De katholieke fractie van de gemeenteraad mag fier zijn op zoo een vertegenwoordigt* omdat gij ecu demokraat zijt van de daad en al andere groene, roode of blauwe bobben nog nooit dergelijke duad gesteld. Mijnheer ROMAIX wij huldigen en dan* keu U voor wat U deed voor onze vrouwen en kinderen tijdens onze afwezigheid. EEN GROEP OPGEEISX'HTEN. AAA- IN DEN ADEL.. Crussal, 23 Sept. Mev. Parmenlier, aan dewelke door Z. II. den Paus den adelstand werd toegekend met den titel van gravin, if dc weduwe van M. Edmond Parmenlier, in leven de medewerker des koniugs bij den aanbouw der Tervurenlaao. S. V. 27f Sint Jorass2raat, 27 De Leden worden uitgenoodigd tot eene buitengewone vergadering van den algemeo» nen raad der Burgersbank. Deze vergadering zal gehouden worden Zondag 25 September a. s., otn 3 1/2 aril namiddags, in de bovenzaal van De Beun van Amsterdam Groote Markt, 2ó, Aalst. Dagorde 1. Uitleg over Bankverrichtingen; 2. Toestand der Bank op 39 Juni 1921. Het Bestuur rekent op de tegenwoordig* heid van al de leden. het plafond gronsde verklaarde Sir Edmond Die leelijke insecten hebben mij op dezelfde wijze geplaagd. In dat geval hebt ge slecht# een lucifer aan te steken, en het geluid houdt op. Ik trachte mij de zaak juist als u te verklaren, papa, ging Edith voort. Ik blies het licht uit en beproefde te slapen. Gedu rende een goede tien minuten hoorde ik niet# maar toen begon dat langzame en zachte getik zich opnieuw te doen hooren. Hel gedruisch geleek beslist niemendal op den vleugelslagivan een nachtvlinder. IIol leek eigenlijk op niets, behalve op het kloppen van een menechelijken vinger. Maar toch deed ik mijn best te denken, dat het van een in den muur verborgen insect voortkwam. En ik spande mij in om er geen aolit op l« slaan. Maar woldra begon dit geluid mij oa- draaglijk to worden, en ik had moer dan moed het lijdelijk aan te hooren, terwijl*ik op mijn bed lag uitgestrekt. Wederom stond ik op en slak een lucifer aan. Hel duurde eenigen tijd, voor de pit der, kaars vlam wilde vatten, en in die weinige minuten kwam ik tot de ontdekking dat het geluid had opgehouden. Zooals ik u gezegd heb, ik was bang, zeer bang. De diepe stilte van nu maakte mij nog meer bevreesd dan het geluid van straks. Er lag in dat alles iels geheimzinnigs, dat iu mij mijn kinderlijke vrees weer opwekte, wanneer it; bij mijn grootmoeder door een kamer moest, waarvan men mij gezegd bad, dat het er spookte. En zie, juist op dat öogenblik sloeg d^ torenklok. Ik durfde niet nkar het veustep gaan, maar ik, weudtle gogen in die richting, (Vervolgt,)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1