umiersaai! De werkstaking in Franscli-Nöorden. IN DUITSCHLAND. Ons Mengelwerk Verdwijning van 660 kilos leder- Koninklijke Viaamsche Academie De lersche kwestie. .Noy do oimliefóskiindige ontdslrölnges te AadenaarSe- Dringende Mededeeling Aankomst van Hoenders uit Duttschland St-Jorisstraat, 27, Aalst Alle Bankhewerkingen Beste voorwaarden Eene ontaarde moeder De kino'sr-ellends in Rusland Belangrijke diefstal te Brussel. Brand teHekelgem Dinsdag morgend trok een overgroote stoet, geschat cp minstens 20.000 man, waar aan vrouwen en kinderen doelnamen, dooi' de straten \an Üoubaix. In dc stoet worden opschriften gedragen, vermeldende de eischen der beloogers. Van op bet perron \an bel stadhuis werd door een vijftal sprekers het woord genonien. Allen zette dc stakers aan vol te houden, maar zich aan geene gewelddaden over te leyeren. In de bouw nijverheid duurt de werkher neming voort 103 werkhuizen op de 150 hebben hunne poorten heropend. TeTroyes werden na eene redevoering van •den sekretaris van het texlielsyndikaat, door stakers pogingen gedaan om de werkher- neming in eene zijdespimjerij te beletten. De policie en gendarmen le paard kwamen lus- sohen waarop de stakers er van door trokken. In de streek van Chaulïailies (Saöne-et- Loirc) werd op eene algemeene vergadering der textielbewerkers, de kwestie van duur leven besproken. Er werd besloten de herin richting van den tarief van 1 April laatst, 't zij eene loonsvcrmeerdering van 20 ten honderd le vragen. Aan de patroons werd eeu uitstel verleend van acht dagen om een antwoord op dien eisch ie go ven. In de streek van Chauftailles telt men ver scheidene duizenden werklieden (mannen en vrouwen) d:e in de weverijen werkzaam zijn. VVV Een militaire revue verboden te Beriijn. Hel hoofd der policio van Berlijn heeft op gro id van de verordening van den rijkspresi- de.it van 20 Augustus 1021, de militaire revue Z\\arz-We;sz-Rot, welke den 2 Octo ber in hel .Sportpalast zou plaats vinden, verboden. Be moordenaars van Erzbertjer Üe Kopenhaagsche policio heeft van de Duitsche policie hel verzoek ontvangen om na le gaan, of de moordenaars van Erzberger zich ui Denemarken bevinden. Volgens het blad Roebenhavn hebben familieleden van een der moordenaars van dezen een brief ontvangen voorzien met den poststempel van Kopenhagen. Do wisselkoers le Berlijn. De ophefmakende daling van de Duitsche mark heeft tc Parijs en te Londen een levendige ontroering verwekt waar de han delskringen zich ongerust maken over de Duitsche mededinging,'dre zonder mogelijken strijd, door de daling van den mark begun stigd wordt. Doze brutale .daling schijnt le moeten worden toegeschreven aan den ongunstige» indruk gelaten door de redevoering van den heer Simons, waarin hij zegt dal het inzicht der Duitsche regeeriugshoofden is alle beta lingen aan dc geallieerden, krachlens de verdragen verschuldigde schadevergoeding le staken. De handelsbeweging De officieele statistiek meldt dat in den loop der maand Juni 1921, de Duitsche in. voer 18,235,783 kwinlalen gewicht bedroeg, vertegenwoordigend 0,409 millioen mark papier. In Mei waren de cijfers 15,310,000 kwin lalen of 5,480 uiillioen mark papier. In Juni beliep do uitvoer 15.089,919 kwinlalen ter waarde van 5,108 millioen mark papier tegen 11,451,550 kwinlalen of 4,f>53 millioen mark papier. Daar het ons morgen onmogelijk zal zijn door overvloed van annoncen, ons Mengel werk te laten verschijnen, zoo geven wij hei vandaag in dubbel. de oorzaak moest zijn van dit dubbele ver schijnsel in ons geestelijk verlies van even wicht. Als het maar niet spoedig ook mijn beurt wordt, dacht ik, dien geheimzinnigen invloed le ondervinden. Aldus zat en liep ik ongeveer een half uur te peinzen, toon ik opeens een hevigen kroet van schrik hoorde, die zonder den minsten twijfel nit den vleugel kwam, waar de ka mer van Edith zich bevond. Io een oogwenk opende ik de deur en snelde door den corri dor. De deuren van de schilderijengalerij stonden open, en toen ik het trapportaal van den linkervleugel bereikte, zag ik Sir Ed- mond, met oen lamp in de band, uit zijn ka. mer komen. De deur van Ediths kamer be vond zich precies tegenover die van haar vader ze stond wijd open en in haar kamer was alles in duisternis gehuld. Wat is er, liefste Wat is er te doen riep Sir Edmond. toen hij de kamer binnen trad. Ik vernam geen antwoord. Ik schreed op de deur toe. Sir Edmond Blond bij het ledige bed terwijl hij een we- tbnloozen blik om zich heen wierp. Zij is er niet meer 1 stamelde Jiij. Evenals in mijn kamer, bevond zich het bed op eenigen afstand van den muur. Ik raadde Sir Edmond in die smalle ruimte le kijken. De afstand was nauwelijks groot genoeg, dal hij zicktusschen de achterzijde van het ledikant en den muur heen kon wringen, maar toen bij er eindelijk in slaagde, riep hij Uil de stoomboot Zeeland, liggende aaji de kaai te Antwerpen, werden Woensdag namid dag 8 kassen met afgewerkt kalfsleder ge lost. liet opgegeven gewicht van het Ieder was 900 kilogram doch bij het onderzoek werd bevonden dat er siechts 240 kilogram Ieder was het overige bestond uil lodige zakjes, zakjes met borax, poppen van ebeo- garen, papier, enz. Een spoor van braak was aan een der 8 kassen te bemerken. Ze waren bestemd vooreen huis van Brussel. De beambten van den toldienst stelden het geval vast. Een bestuurlijk onderzoek werd ingesteld. In de kommissie voor geschiedenis gaf de Z. E. H. Kan. Muyldermans onder den titel Sprokkelingen belangwekkende bijzon, derheden over een reeks liederen uit de 18e eeuw. In die voor onderwijs hield die beer G. Segers eene lezing, getiteld De taal van hei volk en van de school. In de algemeene vergadering van 's na middags deelde de waarnemende bestuurder, de heer Omer Wattez, het afsterven mede van professor Dr C. Lecoutere, bestuurder der Akademie voor het loopande jaar, en bracht hem een warme hulde voor al hel goede door hem op het gebied van taal- en letterkunde geleverd, en voor de talrijke diensten aan de Akademie bewezen. Daarna wenscht hij -Tbr. Nap. de Pauw geluk ter gelegenheid zijner benoeming tol baron. Em. Valvekens, O. Praem wordt aan de Akademie ter uitgave aangeboden een ver handeling getildld Uit de laatste levens jaren van het aloude Lieve Vrouwklooster te Sic hem Ten slotte hield Kan. Am. Joos een lezing over Onze Onomatopeeën Antwoord van Lloyd Goorge aan de Valera Dit antwoord luidt aldus Londen, 29 SeptemberDe regeering heeft nauwkeurig de briefwisseling nagegaan die tusschen ons ontstond sedert het oogen- blik dat zij u verzocht twee afgevaardigden te sturen naar Inverness. Ondanks haar vredelievende bedoelingen, ondanks uwen meer toegevenden toon van uw laatste schrijven, kan zij hier niet op ingaan. Eene nieuwe briefwisseling zou tot geen betere oplossing leiden, want de Re geering kan en mag haar standpunt niet verlaten. Dit neemt niet weg dat mijn colle ga's en ik ook verlangend zijn naar eene poging, om door eene besprekiog lot eene mogelijke overeenkomst te komen. De voorstellen, door ons gedaan, werden door de heele wereld beschouwd als een bewijs van eene ernstige poging, om tol ver standhouding te komen. Jlel waren geen ijüele woorden, en wij denken, dat eene bespre king, zonder verdere briefwisseling, het meest praclische middel is om den afstand, die ons scheidt, te overbruggen. Daarom sturen wij u eene nieuwe uitnoo- diging tot eene samenkomst met uwe afge vaardigden op 11 October, om te onderzoeken op welke wijze de lersche belangen zich het best kunnen vereenigen met de gemeenschap der natiën, die liet Britsche rijk vormt. Wanordelijkheden te Belfast. Te Belfast had Woensdag namiddag een nieuwe fusillade plaats in bijzonder pijnlijke omstandigheden. Men had een protestant begraven, slacht offer der jongste onlusten Op bet oogenblik dat dc familie en de talrijke vrienden het kerkhof verlieten, knalden talrijke vuurscho ten, waaronder verschillende personen ge wond wei den. Vier moesten in bedenkelijken toestand in liet gasthuis opgenomen worden. De katholieken beweren dat de protestan ten begonnen piet een handgranaat te wer pen, de protestanten ontkennen zulks. Talrijke groepen der twee vijandiggezir.de partijen gingen aan slag in een wijk der stad. De polioie moest er met hare stokken op inrukken. mij, terwijl hij de lamp omlaag hield, met haperende en verschrikte stem toe Daar ligt zij bewusteloos Vlug Schel dat er iemand komt Ik snelde nagr het schellekoord en gaf er een geweldigen ruk aan daarna begon ik onder aan de trap, die naar de bovenverdie ping voerde, den dienstboden too le scliree- wen, dat zij beneden moesten komen. Inmid dels had Sir Edmond zijn dochter opgenomen n haar op het bed gelegd, waar zij nu als een doode neerlag. Öp verzoek van Sir Edmond, ging ik uit mijn kamer een doosje met zouten halen, maar wij wisten geen van beiden, hoe ze moesten ingeven, en liet was voor ons een groote verlichting toen wij de huishoudster, weldra door de kamer van Edith gevolgd zagen aankomen. De twee vrouwen verzochten mij de kamer te verlaten. Ik bleef, van het hoofd tot de voeten bevend, in den corridor achter de deur staan. De hand van Edith was mij, toen ik zo had aangeraakt, ijskoud toegeschenen, en mij'n geheelo hart werd van schrik vervuld bij de herinnering van die levenlooze vingers, die ik, eenige uren te voren, nog met levendig, warm bloed bezield, gevoeld had. Het was dan ook voor mij een lange tijd van angstvolle spanning, maar opeens hoor de ik de liove stem van Edith eenige woor den mompelen, en in een hartstochtelijke opwelling van geluk waagde ik het do deur der kamer even weer te openen, om h t le ven op het flcboone gelaat van mijn welbt- Nog een grafsteen van waarde. Dinsdag hebben de werklieden, arbeidende aan de grondvesten van het aloude klooster van Sion, een 3® grooten en schoonen graf steen oitgedolvon, gelijk de voorgaande, op een meter diepte. Het opschrift is m liet Fransch beschouw, jhjeronder in don school der aarde de overblijfselen, van de edele ei godvreezende kloo.ster.uon, dame Maria-Anna de la Motte, die gedurende 3 jaar en 4 maand voorbeeldige prieure was is uit dit leven gelreden den 25 April 1683, in bet 52® van baar professie jaar 3/38. Haar lichaam wacht het sein van het laatste .trompettengesehal af. Bidt God voor hare ziel. Op zij onderscheidt men goed de wapens der overledene. Een moorddadig gerecht tussehen gebaren te Soy. Twee geburen, dc genaamden Cèlestin Remy en Demeuldre, leefden sedert gerui- men lijd in onmin. Herhaaldelijk brak er twist tusschen ben uit, iets waarvoor ook maar bitter weinig noodig was. Soms kwam het tot zeer hevige tooneelen cn Demeuldre had Remy reeds meer dan eens gedreigd dat hij hem een kwaden toer zou 'spelen. Woensdag was hel er met de twee weer op en ditmaal kwam het tot eene vechtpa'rtij. Zij vlogen elkaar naar cfe keel, maar.de ge- buren gelukten er toch in de vechters tot bedaren te brengen, zoo toch scheen het. Demeuldre liep in zijn woning, maar kwam weldra lerug gewapend met een dikken knuppel, waarmede hij Remy verscheidene geweldige slagen toebracht op het hoofd en in den hals. De getroffene stuikte als een massa ten gronde, terwijl, het bloed hem uit den mond, uit den neus en uil de ooien gulpte. Een bijgeroepen geneesheer kon slechts den dood bestatigen, dij? oogenblikkelijk geweest is ten gevolge tan eene schedel breuk. Het parket van Marc.be is lor plaatse ge- weest en de moordenaar werd, na onder vraging, naar de gevangenis dier stad over gebracht. Ministerie van Landbouw Hoogst dringend advies aan de Heeren Landbouwers van Aalst Een tweede inschrijving voor het bekomen van g92antaas*rïappe8e» op afkor ting van landbouwoorlogschade is geopend van heden tot 5 Oktober 1921, bij den lieer Kamiel Dilafte-, Nieuwatraat, Aalst. 8693 Het Bestuur der Paarden- en Veevet'deolingskommic. _jT- De heeren Landbouwers der stad Aalst worden verzocht zich-te laten inschrijven voor het bekomen van Seefataad (Ec- kendorf, half suikerbaal, Ideaal van Kirsch), op afkorting van landhouwoorlogsschade, bij den lieer Kamiel Dilate, Nieuwstraat, 22, ter stede. De iijsten zullen gesloten worden den 1 Oc- lobar 1921. Het Bestuur 8650 der Veeverdeêlingskommissie. De Landbouwers die'alreeds ingeschreven hebben voor Beetzaad,-jnogen hun gevraagd getal kilos doen vermeerderen. Zich daarvoor le wenden bij voornoemden beer Dilate. Een tweede inschrijving op afrekening van landbouwoorlogsschade voor Hoenders bestemd voor de landbouwers der Stad Aalst heeft plaats van heden af lot 10 October 1921, bij den heer Kamiel Pilate, Nieuw straat, Aalss. Prijs100 fr. voor 10 volwassen Hoenders. 00 fr. voor 10 jon tje- Hoenders. Manden inbegrepen. Inschrijving met minsUns 10stuks. 8729 Het Bestuur der Paarden en Veeverdeeliugskommisaie. minde te zien terug keeren. Sir Edmond hield mij óp den drempel tegen. God zij dank vqegde bij mij toe op een toon van innig en dank, het lieve meisje is behouden. Maar dc kamenier verzekert mij dal zij nu een volkomen rust moet genieten. Keer dus, mijn goede vriend, naar uw ka mer terug, en wij zullen over dit alles aan het ontbijt, morgen vroeg, verder spreken, Goeden nacht, en van gansclier harte mijn dank. Ik keerde langzaam en met tegenzin naar mijn kamer terug. Toen ik door de gang kwam,-hoorde ik het zware en regelmatige snorken van den Rechter. Wanneer deze op een werkelijk bed slapen kon, dan was er iels ernstigers dan de kreten van Edith en de geheele drukte, die er op gevolgd was, noodig om hern uit zijn slaap op le wekken. Maar hoe kwam het, dat de deur van Edith's karner wijd open stond, terwijl Edith zelve bewusteloos aan den tegenovergeslel- den kant der kamer lag uitgestrekt Deze vraag, die mij reeds dadelijk leven dig had bezig gehouden, stond mij thans vreeselijk geheimzinnig voor den geest. X. Wat er dien nacht in de kamer van Edith was voorgevallen, vernam ik eerst den vol genden morgend, maar ik wil reeds thans op de meest mogelijke wijze het verhaal van mijn dierbare Edit li overschrijven, opdat <je lezer zich nauwkeurig rekenschap van de feilen lean geven. Haar voornemen ou besluit getrouw, had Do BURGERSBANK VAN AALST stelt hare diensten bereidwillig ton dionsle van hare kiienten om de noodige inlichtingen to versohaiïen nopens do verschillendo voorwaarden aan dewelke deze leening gedaan wordt. Ge inschrijvingen beginnen op 10 October. BURGERS en LANDBOUWERS sluiten zich aan bij de 837S BURGERSBANK VAN AALST Ongeluk door onvoorzichtigheid te Brussel In de Wetstraat, ter hoogte van de Zwjjgestraal, is Donderdag rond den middag, een vreeeelijk ongelijk gebeurd. De ge naamde Maurits Rccck, wonende op de Wau- ters-Koeekxplaats, te Sint-Jans-Molenbeok, wilde op een voorbij rijdenden tram sprin gen. Ongelukkiglijk mislraptc hij, viel en rolffe onder de wielen van het tweede voer tuig. De geleider stopte onmiddehjk en liet slachtoffer werd uil zijn benarden toestand gered. De onvoorzichtige was in deerniswek- kenden toestand de rechtervoet afgerukt, een been gebroken, erge kneuzingen aan het hoofden over ganseh het liehaam. De ge kwetste werd naar liet polieiebureel der 5* afdeeling gedragen, waar een bijgeroepen geneesheer hem de eerste zorgen toediende. Vervolgens heeft men hom naar het St. Jans gasthuis overgebrachtzijn toestand is zeer zorgwekkend. Moge die wreede les de tal rijke onvoorzichtige!), die er een liedje van maken op en af voortrijder.de trams te sprin gen, lot voorbeeld strekken. Een achttal dagen geleden hebben wij emeld dal een kindje van enkele weken oud verlaten gevonden werd in hot kreupelhout nabij don inkom van Xer Kamerenbosch. Onze lezers weten ook dat een autogeleider aan de policie verklaard had dat hij te Bert- m eene vrouw met een kindje opgeladen en naar Brussel gevoerd had. De autovoerder in tegenwoordigheid gebracht van het verla ten wichtje, herkende het stellig als zijnde dit welk de vrouw die hij vervoerde op den arm droeg. Dank aan de persoonsbeschrijving welke bet gerecht bezat van de piichiige moeder, werd'haar spoor door do "policie na langdu rig o en ievërige opzoekingen gevonden. Zoo is men te weten gekomen dal de 'plichtige' eén jóng meisje is, wonende in de gemeente lieverlee bij Leuven Op verzoek van het Parket der hoofdstad en bij afgeleverde volmacht is de policie van Leuven Donderdag overgaan tol de aanhou ding van de ontaarde moeder. Jn den namid dag werd zij naar Brussel overgebracht. Daar is zij opgesloten ter beschikking van den onderzoeksree}!Ier M. Delacroix, die gelast is liet onderzoek in die zaak le leiden. Uit Helsingfors aan de »A. B. C.» geschre ven Dc Krasnaja Gazela geeft eenige statisti sche bijzonderheden over het vervoer der hongerlijdenden en de kwestie der kinder ellende. De gegevens zijn onget vijteld on volledig on vol tegenspraak, maar kunnen toch eenig denkbeeld geven, van hetgeen in het hongergebied n cl de kinderen gebeurt. Op de eerste plaats zijn er gegevens over kinderen, welke men uit het hongergebied wegvoert of ter plaatse zelf met buitenland- sclie hulp moet voeden. Uit het gouvernement Samara zijn 30,000 kinderen weggevoerd, terwijl er 500,000 ter plaatse gevoed worden. Voor Saratoff, waai de nood zeker niet kleiner is, zijn de cijfers 1000 en 15,000. Ir. een nota wordt hieraan Edith evenals de vorige nachten het venster open en de jaloezie omlaag gelaten. Zij was eveneens gewoon haar deur op slot te doen. Des tc meer was zij overtuigd, dien nacht deze voorzorg niet verzuimd te hebben, daar zij een weinig moeite had ondervonden den sleutel oin te draaien. Daarna had zij, om zich le vergewissen, dat de deur goed geslo ten was, herhaaldelijk getracht den sleutel er uit te trekken, maar dit was haar niet ge lukt. Zij l ad gedurende eenige oogenblik- ken gelezen zij had de lamp op de tafel ge- zet en baar oogen door middel van het kan ton gordijn om haar bed legen het te felle licht beschut. Het was half twaalf, toen zij naar bed was gegaan, en haar geest was zoo weinig van vrees bevangen, dat zij bijna da delijk was ingeslapen. Eensklaps ontwaakte zij door den val van een hoofdkussen, dat onder haar hoofd uit was gegleden, naar het haar toescheeD. Haar eerste gewaarwording was hot hinderlijke gevoel, dat zij met het hoofd le laag lag. Zij stak de hand uit, om zich le vergewissen, dat zij niet naar den rand van het bed gegle den was, maar neen, dat was slechts ver beelding haar ligging was niet veranderd. Toen herinnerde zij zich opeens, dat üïj haar lamp op de tafel had laten branden, nu was de lamp uit en alles was donker. Zij vroeg zich af, of ook dat weer een spel van haar verbeelding was. Was zij wakker of in slaap Zij wreef zich de oogen uit. ora zicli te overtuigen, dat zij niet droomde. Toen schoot haar de gedachte door het hoofd idat zij misschien lang geslapen had.' Eigenlijk toegevoegd, dat uit de stad Saratoff alleen 3450 kinderen in een enkelen militairen trein vervoerd zijn. Uil Simbirsk moeten reeds 3000 kinderen weggevoerd zijn, er worden er 150,000 door het Amerikaansche komileit gevoed. Echter vormen deze gouvernementen slechts een klein deel van liet hongergebied» Voorde opneming der kinderen, wordt ver der in het bolsjewistische blad gezegd, is kroed gezorgd en vele gouvernementen heb ben zich bereid verklaard, de zorg voor een aantal kinderen op zich te nemen. Natuurlijk is dit alles echter slechts een droppel op een gloeienden steen. Gunstiger luiden de berichten uit Peters- burg, waar do geneesbeeren der Amerikaan sche commissie onlangs met het onderzoek der kinderen begonnen zijn. Men is daar voornemens voorloopig 50,009 kinderen te voeden. Verscheidens aanhoudingen. Mad. L..., die het bestuur heeft over een belangrijk huis van gemaakte kleederen, op de Grasmarkt, had sedert verscheidene jaren een meester-snijder in dienst, zekeren Van., wonende in de wijzërplaatstraat, le St Joost- ten-Noode, in wien zij altoos het blinste ver trouwen had. Onlangs, toen Mad., L.., over ging tot het opmaken van den inventaris, stelde zij vast dat er talrijke koopwaren van allen aard verdwenen waren, onder ander zijdegoed van eroote waarde. Zij verwittig den policie-ollicier Duraont, van den post des Prierastraal, die aanstond overging tot eer nauwkeurig geheim onderzoek. Het bleek hem dat de meester-snijder zelf eeëne kan* delszaak begonnen had met de kcopwarcr. die bij aan zijne meesteres ontvreemdde e:« dat hij haar zeil mededinging aandeel. Van.® werd door den officier onderhoord en loo. chènde alles af maar toen hij hoorde dat er eene huiszoeking ten zijnoot zou gedaan'wor-1 den, verhaaste hij zich volledige bekentenis sen af te leggen, 't Belette de policie niet eene huiszoeking le doen in de Wijzorplaaisïraal, welke lot de ontdekking leidde van eeno partij gestolen koopwaren voor eene geza menlijke waarde van 15.000 fr. De policie zette het onderzoek voort en be kwam nu dc zekerheid dat do plichtige scden geruimen tijd reeds zijne diefstallen pleegdq en zulks in verstandhouding mei de huis houdster van de bestolene, zekere E..., wo nende te St-Jans-Molenbeek. In de woning van deze Jaatsle werd er insgelijks eeno groote partij gestolen koopwaren gevonden ook voortkomende van Mad. L.., Na een langdurige ondervraging werden Van... en zijne medeplichtige Woensdag avond opge sloten Ier beschikking van den Prokureur des Konings. Het totaal bedrag van den dief stal beloopt op ruim 30.000 frank. Woensdag morgend, rond 2 ure, is er brand uilgebroken in de woning van Judoous Van Leysen op het gehucht Mazuts. Daar er aan blusschen niet te denken vil, zijn al d? meubelen, de oogst, alsook voor eene.zeei groote waarde hop de prooi der vlammen worden. Dank aan de medehulp der geba ren kon het vee gered worden. gezegd, was liet volstrekt niets buitenge woons, dat de lamp was uitgegaan het kon heel goed zijn, dat de olie opgebrand was. Het was evenmin vreemd, dat haar hoofd van de kussen was gegleden. En terwijl zij aldus bij zich zelve redeneerde, zocht zij al tastend naar de twee kussens. Tot haar uiterste verbazing bespeurde zij dal beide van het bed verdwenen waren. Die ontdekking had iels grappige, waar over Edith geneigd was te lachen, toen zij aan de bewegingen dacht, .die zij in haar slaap moest gemaakt hebben, om de twee kussens van haar bed te werpen. Maar van don anneren kant kwam zij tot de zekerheid, dat de lakens en dekens volkomen op hunne plaats lagen en dat het ledikant, reolits en links, niet het miDSte spoor van wanorde vertoonde. Werkelijk, dat werd dan ook opzijn minst genomen, heel «vreemd. Met mijn hoofd alleen heb ik dus al die drukte moeten maken, sprak -zij bij zioii zelve, nog steeds om het vreemde van de zaak lachende. In elk geval een ding was zeker, name lijk, dat zij niet verder kon slapen zonder iets anders dan haar peluw onder liet hoofd. Zij boog zich naar den kant en tastte op den grond, rechte, zoo la«g als haar hand kon reiken. Neen de kussens waren niet naar dien kant gevallen. Vervolgens (haar sohou- der tegen den fmuur drukkende, zocht zij links geen spoor van een leussen, daar even min Wat meest dat alles heteekenen Dit moest bepaald een nieuw spel van haar vern beelding zyn« {Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 2