Mmyanlen reazenfliaraaot Eea ingewikkeld proces De lersche kwestie, Nog hel vergaan van de Rowan Zeevaartinrlelitlngen van Brussel (1897) Katholieke Hospsciiool van Leuven v Het Congres eer socialisten te Mltaae. Hevig rumoer Ministerie van Financiën. DE KAMER Twee officieren, luitenant G.., en oiir der-luitenant V... en een soldaat De 8.., alle tlrïe behoorendc tot het' bataillon van den ijzerenweg, werden belicht van valsche schrift. Bovendien stonden de fwee officieren nog terecht voor verdee ling van 1000 fr. ieder en De 8.., van gebruik van ecu valsch slak. Op 27 April 1.1. is deze zaak voorgeko men en heoben wij er breedvoerig ver lag over gegeven. Alsdan had de verde diging besluiten genomen strekkende tot de onbevoegheid van den krijgsraad, tomdat een burger ook verdacht werd in de zaak en deze alzoo voor de córrec- tioneele rechtbank moest komen. De krijgsraad verwierp die besluiten, de ver dediging ging in beroep, maar het Krijgsliof bevestigde bet. vonnis van den Krijgsraad. De zaak is opnieuw voorgekomen. De feiten zijn,de volgende: op 6 AOg. 1919 hield de statie-komYnissaris van Aken (Duitsehland) een wagon tegen, omdat de convoyeur, De 8.., tegenspraak hield aangaande de bestemming van den wa gon die 50 kgr. tabak en 150.000 sigaret ten inhield. Terwijl de ambtenaar in lichtingen vroeg aan de Begulatricc huurde De 8..,, een wagen en verkocht «Ion inhoud in de stad. De 8.., legt volgende bekentenis af V.., had hem voorgesteld van tabak en sigaretten te smokkelen naar Duitseh land en alzoo geld te winnen Hij begaf zich naai' Aalst zijn geboortestreek, en kreeg «laai' van zekere M. Callebaut leve ring van 50 kgr. tabak en 150.000 siga retten die naar Cappellen werden ge voerd. Daarna kreeg hij van Van J ccnc aanvraag voor een wagon, ingevuld met crayon door V... en geteekend en blane De 8... vertrok met den wagon en den tabak naar Duitsehland en werd zooals boogc-r gezegd, tegengehouden te Aken. Jn twee uren tijd verkocht De iS.., de koopwaar voor 14.052 fr. Hi j koerde als dan tortig naar Aalst, betaalde M. Calle baut, kwam <lan naar Cöppelen en gaf dan aan ieder der twee olficieren V.., en G.., eene som van 1000 fr. als aandeel in de winst. Deze feiten werden ten stelligste geloo chend door de twee betichten. Wel be kennen zi j ieder 1000 fr. tc hebben ge kregen, maar zeggen dat het was uit er kentelijkheid, omdat zij. de oogen sloten aangaande het smokkelen der soldaten. JVC Gerard, substituut van den krijgs auditeur besluit-tot de volkomen pliebtig- heid maar neemt verzachtende omstan digheden aan. Hij vraagt tegen de be tichten maanden gevang en 1000 frj boet. De verdediging dor betichten werd waaigeiiohich door Idlers. Cursl.ers, 8tof- - fels en De Decker. Deze verklaren dat hier het inzicht niet bestaat van valseh- heid in geschriften zooals 'het.beduid wordt door de wet. Verder besluiten de verdedigers tot toepassing-der burgerlij ke of militaire amnestie-wetten; De Krijgsrad zal uitspraak doen op 21 October aanstande. DE BEIDE EERSTE ZITTINGEN DER CONFERENTIE TE LONDEN De Ierse he conferentie, werd zooals ge meld, Dinsdag morgen om elf uur geo pend. Chamberlain was tengevolge van eenongesleldhcid afwezig. Feitelijk was er geen voorzitter, doch het Britsche standpunt werd natuurlijk door Lloyd George uiteengezet. Na de opening der bijeenkomst, verwelkomde hij de gedele- geiden, waarop door Griffith werd geant woord. Onmiddellijk daarna begonnen de ge delegeerden op zakelijke wijze aan hun arbeid. Men venvacht, dat er niets om trent de conferentie zal worden open baar gemaakt, behalve de meest sooere wffieieele mededeelingen. Kr hadden zich in Downing Street vele lerèn verzameld, die de gedelegeerden bij hint suinkonisl hartelijk toejuichten. 21"VERVOLG. En nu, ging hij voort, wat moet gij nu doen Be bewijzen zijn niet voldoende om een van beiden le kunnen beschuldigen. Het lef ren etui bewijst niets de mannen kunnen beweron, dat zij bel ledig gevonden en het verborgen hebben, uit vrees van den diefstal biticlit te worden. Meer nog de geheele bende, met inbe grip van die kleine meid, kan heel goed 'iweren, dat uw getuigenis valsch is, en u beschuldigen zeil de dief le zijn. En dit is niet alles tot op het oogenblik, dat wij een stellig bewijs kunnen aanvoeren, moeten wij ons er wol voor wachten hun iets van onze achterdocht te laten blijken, want dan zou den zij met de eerst vertrekkende paketboot bet land verlaten. Het is dus voor alias noo dig. dat de diamant terecht komt. En dan is bet uw laak hem weder te vinden, ver volgde hij, zich lot den commissaris wen dende. De schurken zullen hem, zonder den minsten twijfel, ergens in desiad verborgen hebben, om bom dadelijk bij de hand te hebben, ais zij verplicht zijn de vlucht te nemen. Ten slotte, voegda ds advokaat er bij, tftïwij! bij zich tot mij wendde, raad ik u aan, mijnheer Thorne, uw beat te doen uw innerlijke gevoelens le vei bergen. Het is be. tlist noodig, dat geen van drieën, Van Hoek. De tweede zitting ving s namiddags te 4 ure aan. Naar verluidt, worden aan de 'Kngcïsche zijde dc beste verwachtingen gekoesterd omtrent de resultaten dei' con ferentie. Er isniets uitgelokt van wat reeds is behandeld, maar gezegd wordt, dat beide partijen openhartig hun standpunt heb ben blootgelegd. Er wordt van de bespre kingen geen verslag gemaakt, de steno- maf en. die de Sinn-Féin delegatie me degebracht heeft, werden niet tot dc zit ting toegelaten. De namiddagzitting duurde iels langer dan anderhalf uur. De conferentie' is daarna verdaagd tot Donderdagmorgen elf Uur. Naar alle waarschijnlijkheid zijn vol gens de Evening News bij liet zinken van de Rowan niet minder dan acht leden verdronken van liet beroemde ne- gcrorkest The Southern Syncopated Orchestra dat op reis was van Glasgow naai- Dublijn. Van de bemanning zijn er tien om het leven gekomen, en hét totaal aantal dooden en vermisten bedraagt vijfen twintig. Dc overlevende orkestleden zullen te Glasglow een kon eer fc geven om geld bij een te krijgen voor den aankoop van nieuwe instrumenten, daar de oude, ter waarde van 1500 pond sterling bij de ramp. verloren zijn gegaan. Een der or kestleden bad een voorgevoel, dat er een ongeluk zou gebeuren, en is niet aan boord gegaan van dc Rowan Onder de slachtoffers bevindt zich de beroemde trommelslager Pete Ro binson, <lc man van het orkest met-wien geheel Londen dweepte. Gelijk wij reeds meldden, was de Rowan eerst in botsing gekomen met de West Carnak waardor het schip licht werd beschadigd. Toch. had men het raadzaam geacht, een der booten te bemannen en test-rijken. Deze boot was juist op het punt zich van het schip te verwijderen, toen plotseling het zes-dui zend ton metende stoomschip Clan Malcolm uit den mist opdoemde. De boot van de Rowan v werd tusschen de beide schepen aan splinters gekraakt, en de ongelukkige inzittenden kwamen voor het meerendeel óm liet leven. Tijdens het zinken van de Rowan dat slechts twee minuten duurde, speel den zich hartverscheurende tooneelen af. Mannen en vrouwen riepen eikaars naam in de duisternis en -boven alles klonk het gegil der- gewonden. Zoowel de Clan Maloabn wals: de AVest Carnak slreken'-booten, doch in het dortker was het reddingswerk'bij na on mogelijkDe .torpedojager* Wre stler die zich op aehlien mijl afstand beyond, toen liet- sein 8. O. 8. werd óp-, gevangen, stomdó full .spoed naar ue plaats des onheils, en eerst toeii het óór-, logsschip zijn zoeklichten op het tooneel van-de ramp richtte, kon het reddings werk krachtig ter hand worden geno men. Tal van opvarende van. dc Wrest ler doken telkens opnieuw in de gol ven om uitgeputte zwemmers te steunen tot zii door cle booten werden, opgepikt Moordenaar terechtgesteld. Den G Juli laatst werd door het assisenhof van Eure-el-Loir, de genaamde Casimir Veignal, 19 jaar, afkomstig van Loir-et- Cher, ter dood veroordeeld om in December 1920 een landbouwer van Gas, M. Jules baroche, vermoord te hebben. Zijn mede plichtige, Ricordeau, 18 jaar, kreeg levens langen dwangarbeie. Veignal werd Dinsdag morgend te Char- tres terechtgesteld. Hij had het bflkcht dal zijn verzoek tot genade verworpen was, onberoerd vernomen, spijt uitgedrukt over zijne misdaad, de hulp van den godsdienst aanvaard en de mis bijgewoond zonder de minste zenuwachtigheid te toonen. Voor de strafuitvoering, onderhield hij zich kalm met zijn advokaat, stapte zonder aarzelen het schavot op en stierf moedig. ol Brace, of zijn dochter, de minste verande ring in uw gedrag opmerkt. De raad was verstandig, ik besloot hem op te volgen. Ik trachtte, toen wij in de bi bliotheek terug kwamen, zooveel mogelijk Brace uil den weg te blijven, en mijn oogen niet op hem te richten. Maar ik begreep ter- stond, dat hij met zijn gewone schei pziend- heid raadde, welke gevoelens mij daartoe bewogen. Toen de commissaris van politie zijn ver hoor geëindigd bad, sprak hij op zijn be- leefdateu toon, terwijl hij zijn portefeuille sloot Mijne hoeren, ik heb thans alle noodige inlichtingen verzameld. Misschien zal het ons niet onmiddelijk gelukken de bedrijvers van deze aanslagen, diefstal en moord, le ontdekken, maar ik koesier de gegronde hoop dat ik binnen kort in slaat zal zijn u tijding van den verloren diamant te doen geworden. Sir Edmond begeleidde hem tol aau de deur. Toen hij zijn plaats aan de lange tafel weer kwam innemen, stond Braoe op, begon dus eerbiedig voor den baronnet le buigen, groette vervolgens naar rechts en naar links en sprak Edele heer en hoeren van dit comité. Het ligt geenszins in mijn 'aard, in eerbied voor de politie bij anderen achter te staan, maar ik hen overtuigd dat de schrandere ambtenaar, die ons zooeven verlaten heeft, in Je bewuste zaak liiois goeds verrichtten zal. De diamant is weg, en voornoemde offi cier zal hem niet zoo min binueil eenige uren Doodelijk ongeluk te Gent. Dinsdag namiddag, rond 4 1/2 ure, bad in de brouwerij van M. Meiresonno, Apostel- straat, 109, tc Gent, eeD schrikkelijk ongeluk plaats. Aan den reservoir in de afkoelkamer werd eene ontsnapping vastgesteld. De genaamde Henri Van den Hoede, geboren te Gent den 26 Oogst, 1885, gehuwd, wonende Dender- mondschen steenweg, 171, wilde de opening stoppen. Daartoe gebruikte hij oeno tang, die lnj tusechen de voege stak en sloog er met tenen hamer op. De reservoir dje onder drukking stond, ontplofte het bovendeel werd losgerukt en Van den lieedc werd met geweld tegen den muur geslingerd. De ongelukkige die do schedel op twee plaatsen was gebroken en door het losgerukte ijzeren deel de borstkas was ingedrukt, wérd na verzorgiog van dok ter Lava, naar oeno kliniek overgebracht, waar hij rond 7 1/2 ure 's avonds aan zijne erge wonden bezweek. 4X Een kasteel belegerd. Dinsdag nacht werd heel de streek van Oulhaye in beroering gebrachtdoor de be storming van het kasteel van M. MioeUe. De jachtwachter Möseart was in hel park op ronde, waar hij Verscheidene wildstroo- pers verraste. Deze gingen op do vlucht en loste talrijke geweerschoten in de riohling van Massart, die gelukkig niet getroffen werd. Deze echoot op zijne beurt en ging dan in hel kasteel naar de gendarmen van Eng is telefoneeren. De wildstroopers waren inlusschen op hunne stappen teruggekeerd en openden een geweldig geweei-vuur op het kasteel, waar van de ruiten verbrijzeld en de deuren en de muren met kogels doorsohoten werden. In dc poort van den hoofdingang vond men de sporen van zestig kogels. Gelukkig werdén de bewoners niet ge troffen. Een kltih meisje word door glas scherven gekwetst. De gendarmen zijn ieverig op zoek achter de 'd.adférs. Nog de treinontriggeling te Thulin. Het parket van Bergen is alhier afgestapt om een onderzoek, in te stellen over de trein ontriggeling, die hifi' Maandag heeft plaats gehad. Het schijnt dat het ongeval te wijten is aan de uitzetting der riggels, ten gevolge der hitte. Die uitzetting werd vergemakkelijkt door de slechte hoedanigheid der dwarsbal ken, waarop de riggels rustten. Deze spoor lijn werd in 1918 door de Doitschers opge broken. Na den wapenstilstand werd de lijn met haast én spoed herlegden men bezigde vermolmde balken, die schier braken onder bet gewicht der treinen. Deze bestaliging is gedaan geweest door M. Nibeïle, mijningenieur, die het parket, als expert vergezelde.! Onlangs was er op dezelfde plaats nog eene ontriggeling gebeurd. Men had echter de sporen niet versterkt. Al de gekwetsten zijn thans buiten ge vaar, behalve M, Catlérvier, van Gent, wiens toestand nog zeer bedenkelijk is. 96* Uitloting. 8 Oktober 1921. 29 Reeksen, of 725 Obligatiën uilkeerbaar te rekenen van 2 Januari 1922. Reeks 13787 n. 22 gjlkeerb. met 5.000 fr. 14248 n. 3 1.000 fr. 8292 n. 23 500 fr. 1238 n. 1,4 R. 17081 n. 14 uil keerbaar met 250 .fr. R. 1238 n.21; R; 2050 n. 5 R. 2724 n. 9 R. 10388 U. 18 R. J1380 n. 22; R. 11834n. 9 R. 12900 n. 24; R. 13406 n. 18; R. 13903 n. 8, uilkeerbaar met 125 fr. Reeksen uitkeéébSar met 100 fr. (intrest biljet i». 24 niet afgesneden), behalve de nummers hierboven aangeduid 20, 954, 1238, 1318, 1472, 2050, 2352, 2724, 3598, 3897, 5167, 5728, 6099, 6858, 7547, 8292, 10016, 10388, 11380. 11513, 11834,12900, 13406,..13782, 13787,13903, 14248, 17081. 17111. als over eenige jaren terug vinden. Gij zult dan ook wel kunnen begrijpen, dat ik niet hier dénk te blijven, om mijn tijd le verspil len met naar de plaats te kijken, waar hel ongeluk gebeurd is. Als gij het goed vindt, Sir Edmond, ga ik terstond van hier ver trekken. Ik kan u niet met geweld hier houden. Brace, antwoordde Sir Edmond, die nog niets wist van de verdenking, welke op den Rechter rustte. Ik hen van meening, dal hel beter is elders een nieuw fortuin te zoeken dan hier te blijven ronddrentelen, in de zwakke hoop het oude terug le krijgen. Zoo de diamant teruggevonden wordt, zullen wij u daarvan wel kennis weten te geven. Zeg, denkt gij op weg le gaan, om een anderen diamant te ontdekken t Neen, baronet, met Gods hulp zal ik trachtten den geslolene weer te vinden, ant woordde Brace, cn hij ging dan na eenige oogenblikken stilzwijgen s voort Sir Edmond,. wij hebben nog een zaakje le regelen, voor ik heenga. Al het geld. dat' ik in mijn zak heb, behoort u toe. Dat is een leuning, mijn waarde Brace, en gij zult mij zeer. verplichten het tc behou den lot den dag, waarop gij in staat zult zijn liet mij terug te geven. Ik voeg hierbij, dat ik in uw eigen belang van ganscher harte wénscb, dal die dag niet ver verwijderd moge zijn Gij zijteen brave man, baronet. Ik zal trouwens eeuig kloin geld noodig hebben, om *e beginnen wat ik mij voorgesteld bek*. De inschrijvingen en de optellingen gullen plaats hebben den Maandag 17, tot den Zaterdag 22 October, in liet In stituut van 8poclborg. Krakenstraat, van 15 tot 17 lire. De kosten beiooipen 30 fr. Na de sluiting der inschrijvings zittingen, zullen deze kosten verdubbeld worden, ten ware de leerling eene wettige reden van telaat komen kan inbrengen. Om te kunnen ingeschreven te wordei? moet de leerling ten volle zestien jaar oud zijn; hij moet een getuigschrift van goed gedrag voorleggen en bewijzen dat dat hij regelmatig de voorafgaandelijke studies gedaan heeft. De kosten van de leergangen worden in hun geheel betaald, in handen van den Ontvanger, op 't oogenblik der in schrijving, of van dc optelling. Een uit stel tot betalen wordt slechts op uitdruk kelijke vraag der ouders door den Hektor toegestaan. De H. Geest-Mis, vóór de opening der akademisehe leergangen, zal den Dins dag 18 October, ten 11 ure, in de hoofd kerk Aan Sint-Pieler opgedragen wor den. GELUKKIG ONTSNAPT. Te Gosselies was éetrvliegfesst ingericht. M. Baulhier, van Courcelles, burgerlijk leer ling van de vliegerschoo), had plaats geno men in een machien bestuurd door komman dant Robin. Op 1500 m. daalde do jongeling af met een valscherm, toen dit door den wind meegerukt werd. Na tegen een dak gestoo- ten te hebben en nauwelijks één meter boven de geladen elektrieka draden gevlogen te zijn, daalde Baulhier ten slotte op vasten grond, niet zonder een geweldigen schok. Hij mag zich roemen er gelukkig vanaf gekomen te zijn. ERGE BOTSING; Woensdag namiddag, heeft op de Britsche- lei, te Antwerpen, eene botsing plaats gehad mei een camion van het leger cn een trararij- tuig. De twee paarden van den camion, ge voerd door den soldaat De Voet, van het 15* linieregimet, waren verschrokken en niette genstaande alle moete van den soldaat niet Le bedwingen, met liet gevolg dat hel gespan met geweld tegen een tram rijtuig botste. De soldaat die veilig van "het paard had kunnen springen, doch tot het laatst de dieren wilde bedwingen, werd ernstig gekwetst. Hij werd da&ijk naar oe St-Joriskazerne ge bracht en na eene voorloopige verzorging naai' hel soldatengasthuis. Het tramrijtuig werd bij de botsing bescha- digd. Gisteren is het 'congres van de Italiaansche sooialisten te Milaan geopend. Nadat een lid van hel partijbestuur en ook de burge meester van Milaan het congres hadden be groet, voerde een vertegenwoordiger van de Fransche communistische partij het woord. Deze hield zeer een opgewonden toespraak waarin h'j o, a. het congres aanzette het standpunt van de Internationale van Moskou le aanvaarden. Toen deze spieker Turali aan viel en het Italiaansche socialisme aanspoor de ook een revointic te maken, ontstond een geweldig tumult. Van alle zijden klonken hatelijke'onder brekingen Waarom maken de Fransohen eens geen revolutie werd er geroepen, of - Leve de dappere Fransche socialistische partij Elders klonk weer - Frankrijk heeft de Russische revolutie vermoord Het duurde geruimen lijd voor het weer rustig werd. IN SPANJE De steden en de provinciën Valencia, Cas- lellou, Murcia, Malaga, Gadix en Toledo werden door hevige onweders, gevolgd van overstroomingen, geteisterd. Huizen zijn ingestort, bruggen wegge spoeld, telefoon- en telegraafverbindingen verbrijzeld en electri6chc kabelverbindingen onderbroken. Verschillende steden ziju in de duisternis gedompeld. De oogst is grootendeels ver woest. De stoffelijke schade is ontzaglijk. Maar ik moet u verzoeken, mijnheer, dit wel te willen béwaren, totdat ik het weer op vraag. En hij naderde Sir Edmond meteen psrpiev in de hand. Wat is dat, Brace vroeg de baronet, het papier open vouwende. Maar toen hij het exemplaar van ons ver drag, dat aan den Rechter toebehoorde, her kend had, ging bij met eèn weigerend ge baar voort- - O neen, mijn goede vriend, ik heb dit niet noodig. Bedenk toch, dat ik reeds een bewijs van ontvangst heb en dat ik u vandaag nog voor even goed boud als gisteren. Als gij mijn papier niet voor uw eigen veiligheid wilt bewaren, barpnet, zal ik u verzoeken het voor mijn veiligheid te bewa ren. Het zal levens een soort van certificaat zijn, en als iemand iels tegen mij mooht in te brengen hebben, wanneer ik niet hier ben om mij te verdedigen, dan verzoek ik u, dit papier voor den dag te halen. En nu, vaar wel, Sir Edmond Hij slak zijn hand uit, en mompelde, over gelukkig met de hartelijkheid, Svaarmede Sir Edmond ze drukte Daük u, mijnheer, dank u wel Gij zijt een brave man. Toen schreed hij door de kamer, rakelings langs Van Hoek, die Onbeweeglijk en stom, alsof hij in een beeld veranderd was, op zijn plaats zat. Toen hij bij mij aankwam, sprak hij mei sohorre slem Komaan, roept ge mij nigt, ook een tof weerziens toe, kameraad Ik kfui§tp mijn armen ep vees met een Arlikel 28 der wet van 28 Augustus 1921 onderwerpt aan het evenredig zegelrecht ge vestigd op de credielbrieveD, de andere checks dan die gelrokken op oenen bankier. Tot nadere bepaling, mag dit zegelrechf- gekwetcn worden door het gebruik van het plakzegel voor credielbrieven. Zitting van Woensdag 12 October. Do zitting wordt geopend om 2,30 ure onder voorzitterschap van M. Brunet. De ontbossching» De dagorde vermeldtVerlenging van dea geldigheidsduur der wel van 28 Januari 1921 waardoor de uitroeiing der boaschen wordt verhinderd. M. P1ÊRARD, verslaggever, legt uit om welke Fedenen men de verdwijning van som mige boeachen moet tegengaan. Na eenige woorden van MM. RUZETTE, minister van landbouw, en van LIMBURG* ST1RUM wordt de bespreking gesloten* Oorlogsschade. M. MECHELA'NGK geeft, namens de bevoegde kommissie, verslag over een wets ontwerp, door den Senaat aan de Kamer overgemaakt, bepalingen bevattend die van aard zijn om bet berstel der oorlogsschaden te bespoedigen. De besproking over de artikels lokf eenige gedacluenwisselingen uit. MM. JANSON en MEGHELYNCK drin gen aan opdat de Staalskommissansaen zich onmiddellijk zouden bezighoudeu met de re geling der oorlogsschade in de nijverheid. M. PEPIN klaagt dat vele bouwmeester* die voor de rechtbanken voor oorlogsschade plannen opgemaakt hebben, wal al te lang op betaling moeten wochten. Eene loonsre- geüDg, met terugwerkende kracht, kan en mag niet pitblijven. M. DEMBLON spreekt t«n voordeele van de geteisterden die in liet buitenland verblij ven. Voor deze personen kan geene weder- belegging geëischt worden en dient de ver goeding onvoorwaardelijk uitgekeerd. Men boort nog MM. VAN HOEYLANDT, MOSTAERT cn DE BUNNE, die aan zekere artikels wijzigingen voorstellen, tot doel bobbend samenwerking te bekomen tusschen de Staatskommissarissen en de [samenwer kende maatschappijen voor [heropbouw, en M. DREZE die viv.agl dat de panden, door de Duitschers uit de Bergen van Barmhar tigheid gestolen, ook zouden vergoed worden. M. DE VOORZITTER doet opmerken dat dit laatste punt buiten den kader van bet wetsontwerp valt. M. VAN DE VYVERE, minister, belooft ilè verschillende wens'chen mel de grootste bereidwilligheid le zullen onderzoeken, en verzoekt de Kamer zich te houden bij de be palingen door het wetsontwerp vastgesteld. M. CARLIER vestigt de iandachl van'den minister op de oorlogsverwoestingen aan'den .ësheldekant, waarvan de vergoeding en het herstel verwaarloosd worden. M. MEGHELYNCK, verslaggever, legt de dracht vanhet wetsontwerp uit: de Staats kommissarissen machtigende zaken te likwi- dveren tot een bedrag van 50,009 fr., in plaats van 10,000, zooals het tol hiertoe door de wet toegelaten werd. Oorspronkelijk werd er den Senaat, door den Minister 30,000 fr. voorgesteld. Daar eenige bepalingen van den tekst, door den Senaat toedgekeurd, verworpen worden, stelt M. Van de Vyvere de verda ging der bespreking voor. M. DE VOORZITTER. Laat ons de bespreking beëindigen. M. de minister kan, bij de tweode lezing, aan de Kamer nieuwe voorstellen doen. (Bijtreding). Meestal de artikels worden in eerste lezing goedgekeurd, en de wijzigingen door M. De Bunne en consoorten voorgesteld, ver worpen. M. DE VOORZITTER. Morgén, be spreking in tweede lesing, stemming over hel wetsontwerp, betreffende de bosschen en wouden, daar de tijd ontbreekt deze thans te doen plaats hebben, en bespreking over de Provinciale Kieswet, waarvan de behande ling beden in den Senaat afgeloopen is. De zitting wordt ten o ure gesloten. hoofdbeweging zijn aanbod af. Hij liet zijn hand, die gereed stond de mijne te drukken, weer vallen en hernam De tijd zal u onomstootelijk bewijzen, dat ik een zuiver geweten heb. Hij stond stil, dacht met een betrokken ge- laut een poosje na, en voogde er toen, nog zachter en ditmaal op een toon van verwijt bij: Zeg ten minste, dat gij het hoopt, ka* meraad. Zeg, dat gij het hoopt Welnu, ik hoop het, antwoordde Ik. Maar hij wendde het hoofd af met een har- lelijken blik die mij zeer deed. Het is niet uw oude stem, gentleman Thorne, wij hebben daarginds samen wat af geloopen en dikwijls uit hetzelfde bord ge geten. Zijn kin beefde krampachtig, en hot hoofd afwendende, mompelde hij Dat ik nu op die manier van u scheiden moet, dat ontneemt nüj alle kracht en moed. Gedurende dit tweegesprek was Lolla in een hoak der kamer bij de deur blijven slaan, terwijl zij voortdurend do oogen op mij ge vestigd hield. Toen Brace haar voorbij kwam om heen te gaan, greep hij haar krachtig bij de hand en wilde haar meetrekken, maar zij bevrijdde zich met niet minder gsw:ld uit die omklemming en kwam op haar beuit vastberaden voor mij staan. Ik ga heen fluis terde zij mij toe. Dat zal een groote opluch- lung zijn, dacht ik zooder haar te antwoor den, verbitterd bij de gedachte, dat dit schep sel wist, waar de diamant was, dat zij onst het geheele geheime had kunnen onthullen als zij gewild hai. (¥er?ó)gt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 2