'tGetaipaDisHMBtaaiit Erge rijv/lsIODgelukfcen te St'Gillis Zal Douhard terechtgesteld worden Geheimzinnige zaak te Heyst'Op-den-Berg Soodelijk ongeluk in üeSZnidstaüe te Brussel Klelue oorzaken, yroote gevolgen Leening 81. h. lot Consolidering Ministerie van Spoorwegen. In den Volkerenbond v De keine maalOers. Ministerie van Landsverdediging. CHINEEZERiJ. Een postwissel na 20 jaar teruggevonden- DE KAMER Rumoerige tooneeleu. Opliet grondgebied van St. Gillis had- een gisteren mi middag üvee erge rij wielen gelukken plaat s. Do genaamde André D., Vortsehen fclecnwi-g. reed ner fiets langs de Jan iVolderidei toen <le vork- van het rijwiel opeens brak. De man stuikte op de slee- in n en bleef er bewusteloos liggen Voor bij gangers snelden het slachtoffer ter hulp. llom werden in een apotheek de eerste zorgen toegediend. Vervolgens voeide men hem naar het gasthuis. Er werd gevreesd voor een schedelbreuk. De werkman Gaspard De B..., uit 'do Fi nnkrjjkstiaat, reed per vclo door de Kortstraat, toen hij met een kind te willen vermijden tegen een auto aan botste. Het slachtoffer viel zich den Boedel tc brijzei op de steehen. Hij werd in allerliaast naar het gemeentegasthuis gevoerd. Zijn toestand was onrustwek kend. Donderdag werd aan het stadhuis van Dn ik het arrest van het Verbrekingshof uitgeplukt vermeldende dat de voorzie ning in verbreking van den verrader Douhard verworpen was. Eene talrijke menigte verdrong zich spoedig ter plaat-», om het arrest te lezen. De bloedverwanten en naastbestaan- den «Ier talrijke slaeldoffers van den el- lendigen venader verwachten detereeht- stclling welke zij dringend eisehen. Ook het Luiksehc volk oordeelt, dat- het Belgisih gouvernement, hier aan de len eiscli moet toegeven.. Tengevolge van de aanhoudende droogte zijn vele inwoners van Heyst- Goor vei plicht water te gaan halen in de zoogenaamde steen putten op eenige mi nuten afstand van liet dorp gelegen. J listeren, reden er wederom eenige land- rouwers naartoe «n groot was hunne ver- inzing wanneer zi j aan de oppervlakte van het water een lijk zagen drijven. Zij gelukten er in het aan kant te trekken en herkenden aanstonds in den drenkeling den genaamde Frans Meurs, oud 28 jaar, ongehuwd, bij zijne ouders inwonende in liet dor]) te Heyst-Goor. Dit het onderzoek bleek dat de onge lukkige jongeling sedert 11 October uit bet ouderlijk huis verdwenen was de ouders nochtans hadden geen het minste achterdenken gehad, omdat zij meenden dat hun zoon, zooals bij, dikwijls deed naar de koolmijnen van, het Walenland was gaan werken. Daar Frans. Meurs van onbesproken gedrag was en hoegenaamd geen reilen kon gehad hebben zich te Zelfmoorden, vermoedI, men dat hier wel eene misdaad ju 'l spel zou kunnen zijn. Donderdag namiddag, rond 2 ure, ge beurde een ijselijk .ongeluk in de Zuid static. Een werkman, André Ouvelier genaamd, 48 jaar oud, wonende Kan- dcJanrsstraat, 12 1c Brussel, zat op een ttcenen paal, nabij den ingang der koop waren, langs den kant der Frankrijk- Straat. 1 'lots kwam eon reeks "wagons «angebold en hotsten geweldig tegen de Muiubuffers. Door den schok kantelden twee wagons om en onder een hunner werd de arme werkman gepleiterd en de borst ingedrukt. Het slachtoffer leefde nog slechts eeni ge oogenblikkeii. Men heeft het lijk naar het «loodenhuis overgebracht en (iet parket verwittigd. Een achttal dagen geleden trapte de •genaamde 01)..., 18 jaar, wiens ouders in de Hoogstraat wonen, op een nagel die door de zon) van den schoen drong en den voet kwetste. De voet begon te zwel len en liet slachtoffer moest naar het kosthuis gevoerd worden, waar men ge dwongen was den voet af te zetten. •"Woensdag 'is de ongelukkige jonge lingen do vreesdij kale pijnen bezweken. 20'' VkitVOLG. Welk van delwee touwen zou hij het eerst doorsnijden Als hel het bovenste was, zou ik moeien trachten op het oog en blik van mijn val hel onderste touw te grijpen. Met deze gedachte in het hoofd, spande ik mij in zoo veel mogelijk recht overeind te blijven, ter wijl ik uil alle macht bel bovenste louw om klemde, voor het geval dat hij beginnen zou met het onderste door te -snijden. Ik was nog slechts een meier ongeveer van de ruts, toen ik hel louw onder mijn zoeten voelde trillen. Van Hoek was begon nen de draden daarvan door tezamen. Een oogenblik later viel het touw en ik bleel met de handen om het bovenste touw bo?vn den afgrond hangen. Slorl, vereteek ie hond, sterf brulde Van Ho et met dollen waanzin, Sterf En ontloud goed. voor dat ge verdwijnt, dal alles wat ge op de jiwereld licfliebt, slechts aan mij zal loebehooren Aan mij de mil. lioenen van den diamant en uwe verloofde llij overlaadde mij nog met zijn verwen-. Behingen en spotwoorden, toen het tweede louw opzijn beurt doorgesneden was en in Do Nationale Bank van Belgie ontvangt van beden af, ten buiding der inschrijvingen aan de Leening ij 0/q lot Consolideer mg de intereslcoupoiiB vervallend den 1 November 1921 der Schuld 8 0/q, 2# reeks en der obli gation Anlwerpen-Rolterdam, alsook die, vervallend op 15 November 1921, der Lee- ning 5 0/q met premie van 1920. Insgelijks ontvangen zekere financicele inrichtingen, tot afrekening der inschrijvin gen, de Belgische en vreemde coupons, ver vallend in November eerstkomend, waarvan de uitbetaling officieel zal aangekondigd ge worden zijn vóórhel sluiten der inschrijving. 0e portvrijdom en het bezettingsleger. Wijl hei grondgebied Eupen-Malmcdy thans wezenlijk deel uitmaakt van hot Koninkrijk, zal de aan private poststukken van do krijgslieden van hel bezettingsleger verleende portvrijdom van 1 November aanr slaande af niet meer van toepassing zijn op de poststukken verzonden door of geworden aan de in bovenvermeld gebied gekanlonneer- de troepen. De troepen van hel bezettingsleger welke tijdelijk voor schietoefeningen in hel kamp bij Elsenbom vertoeven, zullen echter den portvrijdom voortgenieton, op voorwaarde dat de poststukken verzonden door ol gewor den aan die krijgslieden, van builen hel adres dezer bij liet bezettingsleger opgeven, gevolgd door de melding voorloopig in bet kamp bij Elacniarn. Taksen der telefoongesprekken tussohen België en het Groothertogdom Luxemburg De prijs voor de telefoongesprekken tus sohen Belgie en het Groothertogdom Luxem burg is gewijzigd van af 25 Oktober. Hij bestaat, per gesprekseenheid, uil desamen- lelling van navermolde grondprijzen. In Belgie 1,25 voor de gesprekken uit gaande van of bestemd voor de netten der provincie Luxemburg en de netten Sl-Vith, Amb.'óve, Burgreu land, Builingen en Los- lieim (ic gebied) 2,25 frank voorgesprekken uitgaande van of beklemd voor de nellen der provinciën Namen, Henegouwen, Brabant, Limburg, Luik en de nellen der distriolen Eupen-Mal- médy welke in het 1 gebied niet begrepen zijn (2° gebied) 2,50 frank voor de gesprekken uitgaande van of bestemd voor de overige Belgische nellen (3fl gebied). In het Groothertogdom Luxemburg 1,25 frank voor al de gesprekken met de netten van het 1" en liet 2® Belgische gebied en 1,50 frank voor de gesprekken- met bet 3,® Belgische gebied; In hot grensgebied wordt de taks échter vermindert tot één frank 50 (1,50 fr.) samen, voor elk gesprek gevoerd lusschen twee lelefooncenii inn die, in vogelvlucht, op niet meer dim 30 kilomeiers van elkander zijn gelegd). Voor de gesprekken lusschen 19 en i8 uur (We8l-Europeescho lijd) worden, per ge sprekseenheid, slechts de 3/5 geheven van de bij vorenstaande vastgestelde taksen. vV* Uitspraak over de kwestie van van Hooy-Silezie. Men heeft heden de uitspraak afgekon digd, voor advies door den Volkenbond met aanbeveling aan den Hoogeren Raad ge zonden. Dc grenslijn lusschen Duitschland en Polen, in Hoog-Siles ie, wordt als volgt be paald De grenslijn zal de Oder volgen, van hel punt waar deze rivier in Hoog-Silezie komt tot aan Niobaschau. Dan loopt zij in noord-oostelijke richting, in l uitsch gebied verscheidene gemeenten latend on in Poolseh gebied andere. Dan loopt zij lusschen Rossberg, dal Duitsch blijft en Birkenheim, dat aan Polen toekomt, en gaat verder in r»ocrd-wesie!ijke richting. Ten noorden van Lissau, dat aan Polen komt, volgt zij de oude grens van Let Duit- 'sche rijk, tot aan het punt waar de laatste grens dc vroeger lusschen Polen en Duitsch. land vastgestelde grens bereiki. Ten einde liet economisch leven in Boven den afgrond vi«lf mij in zijn val meesle pende. Ik vooldo, dat ik neerstortte, en hoe- wel ik wist, dal bet touw aan den anderen kant nog hield, mo st ik mij voorbereiden op den plotselingen schok van mijn lichaam tegenover den sieilen oever van den berg stroom, wanneer het touw gestrekt zou han gen, maar door een wonderdadig toeval' sprong dit gcdeolte van derf rotswand een weinig naar voren, zoodat de schok veel minder was dan ik gevreesd had. Reeds schommelde ik eenige minuten aan het eind van mijn touw, in een volslagen duisternis. Want ten einde het touw beter te grijpen, had ik de toorts losgelaten, zoodra ik Van Hook zijn mes had zien opbellen, en de vlam had zich na een langen tocht op den bodom van den afgrond uitgedoofd, evenals een neerdalende vuurpijl. Wat moest ik doen Ik durfde geen po ging aan te wenden om mei mijn handen langs het vochtige touw weer omhoog,te klimmen daar ik maar al te goed wist. dat ik als ik maai' even mijn houvast losliet, ge- vaar liep eraf te glijden en onfeilbaar den dood te vinden. Mijn vriend, zijt gij daar nog Het was de stem van Geitje, die mij van zeer verre hoven mij in hel oor klonk. Ja, antwoordde ik. Silezie na de verdeeling te verzekeren en de moeilijkheden der periode van aanpassing tot een minimum te herleiden, zijn de volgende oplossingen vooruitgezet Spoorwegen.' De aan private toebehoorende spoorwegen zullen evenals in 't verleden door deze blijven beheerd worden.. Voor die van den Duitschen Staat wordt voor 15 jaren een gemeenschappelijk regiem ingevoerd. De Bond der Kleine Maalders, den 19 Ok tober in algemesne vergadering vereenigid, teekent verzet aan 1. Tegen de duurte der bloem en de over dreven prijzen, die de regeering doel be talen voor de GO,,0/q bloem, die zij de maal ders verplicht te nemen 2. Hij vraagt dat de prijzen der bloem geëvenrodigd zijn met prijzen der vreemde en inlandsche granen en oordeelt dat op het huidige oogenblik .de bloem 00 verkocht zou moeten worden aan rond do 90 fr., daar dc re.eering hare stocks afzet aan 68 fr. op wagen te Antwerpen (de koersen waren op 18 dezer fr. 67.55/Anlwerpen, voorde hard winter II iu deij vrijen handel) 3. Hij vraagt dat het wit brood verkocht worde ten hoogste aan 0.90.fr. den kilo. 4. Beslatigt dal de vrije handel van den afval, den prijs der zemelen en gemaal 20 fr. per honderd kilos heeft doen dalen. De slag aan den Yzer Op Vrijdag 28 Oktober eerstkomend zal liet leger den Slag aan den Yzer herdenken. In elk regiment zal een Wapengroet plaats hebben onder 't bestuur van den Korpsover ste die na het vaandel of den standaard aan de manschappen voorgesteld te hebben, eene toespraak zal koudep. 's Namiddags is er Zondagdienst, en een bijzonder eetmaal zal de onder-officieren en soldaten aangeboden worden. Naar een inwoner van St-Gillis bij Brus sel werden, -uit bet Groot-Hertogdom Lu- xembuyg, twee «oude tuinstoelen terrugge- zonden, die hij aan cenen vriend had geleend. Bij de aflevering vroeg men ook de beta ling van inkoomroehtöo, waartegen hij pro testeerde en vrije doorvoer vroeg. Men antwoordde dat hij een getuigschrift moest voorbrengen, bewijzende dat bij meer dan drie maanden de gemeente bewoonde. Men vraagt zich af wat betrekking er kan bestaan lusschen inkoomrechten en wóonst- ver blijf. En wat voorrecht iemand die meer dan drie maanden ergens woont in zake van in- komrechlen-op een ander kon hebben Rupsenwering c De eigenaars, paéhLrs. huurders, vrucht gebruikers en andere bezitters, die hunne eigene erven of die van andere bebouwen, zijn gehouden, van 1 November toekomende tot 15 Februari 1922, eene eerste rupsen- wering te verrichten of te doen verrichten op do hoornen, boompjes, hagen of. heesters die zich op gezegde 'erven bevinden, de eier- massa's en eierringen der rupsen te doen ver nielen, de beurzen of nellen, die de nesten der rupsen uitmaken, te doen verbranden. De ondernemers van bet onderhoud der plantingen, der wegen en der bevaarbare walerloopen zijn tol dezelfde verplichtingen gehouden. Een klerk op het postkantoor te Aquüa in Italic, ontdekte bij liet opruimen van de brandkast een bundel papieren, meer dan twintig jaar oud, waarbij zich ook eon post wissel van vrij hoog bedrag bevond. Niemand kon hieromtrent opheldering geven, behalve een oude man, die meet' dan een kwart eeuw in dienst was geweest. Hij herinnerde zich, dat een van zijn colle ga 's beschuldigd was een postwissel te heb ben gestolen en ofschoon men niets niet stel ligheid kon- bewijzen, werd deze collega ontslagen. Door hel ministerie van posterijen, werd daarop een onderzoek ingesteld, heigeen uit- Daar, hier is het andere touw Wan neer ik u een teeken geef, kunt gij weer be ginnen naar boven to klimmen. Op hetzelfde oogenblik voelde ik het touw met knoopen op mijn rug neerkomen. Als 'l u beliefthernam zij. liet teeken kwam juist op tijd, want reeds begon het vochtige touw mij door de handen te glijden. Mij \erstoutefide, het met een band los te laten, trachtte ik wanhopig het ar.dere touw te grijpen, en dit gelukte mij hijua onmiddellijk. Ik zette de voeten op oen der groote knoo pen en kreeg eindelijk den indruk, dat ik bijna gered was, mits Lolla sterk genoeg was om hel nog eenige seconden uit te hou den. Maar om haar een te zwarer. last te be sparen, bleef ik met de eene hand bet door gesneden touw omklemmen. Gered riep ik uit. er slechts aan den kende, Lolla gerust te stellen. Niet voor langen tijd, antwoordde mij Van Hoek van den overkant. En ik hoorde hot snelle overhalen van den haan van een geladen pistool. Zon bij op mij schieten of op Lolla Hij gaf vuur. De losbranding werd door een smartkreet gevolgd, die boven mijn hoofd weerklonk ie gelijkertijd begon hel touw mei knoopen tc Lillen, weldra wees, dat de persoon in kwestie thans te Paterno woonde. Hij werd door de regeering schadeloos ge steld met een bedrag van 114.000 lire, zijnde liet totale bedrag aan salaris, dal hij gekre gen zou hebben indien hij niet zou zijn ont slagen. V Zitting van Donderdag 20 Oktober. De zitting vzordt geopend ten 2,15 ure, onder voorzitterschap van M. Mechelynck DE VOORZITTER leest de drie dagorden, voor welke gisteren werden ingediend en welke we reeds hebben meegedeoid. Over de dagorde van MM. Deslice en Vandei'velde, zegt de voorzitter, moet eerst gestemd worden. M. DESTREE vraagt welke de dagorde is welke de regeering goedkeurt. Is de heer Woeste de ingever der regeering ofwel M. Hymans. In bet eerste gedeelte van onze dagorde verwerpen we de tuchteloosheid en de desertie Is iedereen het hiermede eens. M. HYMANS. Nutuurlijk. M. DESTREE. Op dit eerste punt is er das eensgezindheid. M. Hymans wil in het tweede puöt het woord democratisch dat wij gebruikt hadden laten wegvallen. Óver dit woord willen we lieden eon stemming hebben. Ten slotte wil M. Hymans in zijn dagorde iemand blameeren die heden geen minister meer is. Wal zou iiij zeggen indien ik een dagorde indiende betreffende zijn daden toen bij minister was. M. WOESTE. M. Destrèe wil lieden zijn revanche nemen, hij wil een stok in 't wiel stekeD, maar 't zal niet lukken. Wal het eer ste gedeelte betreft, daarmede zijn we het allen eens. Men heeft gezegd dat nu een nieuw bur gerlijke bloc is gevormd. Daar is niets van. We vormen sleehls een gelegenheidsmeerder heid van een verbond lusschen liberalen en katholieken is geen spraak. Ik vraag mij af waarom er in ernstige om standigheden als thans, geen vaderlandsche meerderheid mag en kan bestaan. (Daveren de toejuichingen). De regeering verdient onze dank ze heeft haar plicht volbracht en niets dan haar plicht. Wat M. Anseele betreft, ik meen dat M. Hymans gelijk heeft gehad in zijn dagorde een woord van blaam voor dezen zonderlin gen minister uit te spreken. M* DESTREE. 'l is hier toch geen ge rechtshof. M. WOESTE. En daarom vraag ik ook geen vonnis. (Gelach). Maar we mogen hem gei ust ofwel, afkeuren ofwel goedkeuren; De dagorde van M. Hymans heeft onze goedkeu ring. (Geroep bij de socialisten); M. Hymans zit op een andere bank, maar kunnen we daarom nooit een overeenkomst aangaan met hem (Lawaai). Wat mijn dagorde aangaat men zou ze kunnen voegen hij de dagorde van M. Hy mans daar deze in bijzonderheden treedt en uitgebreider is dan de zijne, indien M. Hy. mans daarin toestemt. M. HYMANS. We zijn hel eens. (Gehuil links. Het gerucht belet spreker voort te gaan)- Na een beroep van M. WOESTE op den goeden wil van alle Belgen, eindigt deze zijne rede. M. HYMANS protesteert tegen het woord: liberale-kattioüeke coalitie. Ge weet dal we dikwijls met de socialisten hebben gestemd, en nu weer gaan wij het eerste gedeelte van de dagorde Deslrée overnemen waarover de gansche Kamer het overigens eeus is. Het woord democratische reorganisatie wilden we eerst vervangen door alles wat noodig is voor de nationale verdediging. Het eerste woord zou echter verwarring kun nen stichten men zou -er tien dienst van zes maanden kunnen door verstaan. Doch we zullen zeggen democratische reorga nisatie welke rekening houdt met de nood wendigheden des lands. (Toej. rechts en bij dc liberalen.) Anderzijds sluiten we ons ook aan bij de dagorde van M. Woeste, vermits we allen de houding van den eersten minister eri van M. DevèzO'goedkeuren. De blaam tegen M. Anseele behouden we in onze dagorde, want het ontslag der socia listische ministers is nog niet officieel, ver hield do beweging van hel touw op. Ik hera demde. Niet alleen was ik zelf aan den dood ontsnapt, maar ik bedacht tevens dal ook Lolla, ondanks haar smartkreet, ongedeerd moest zijn, daar zij nog de kracht behield, het touw voor mij vast te houden. Plotseling werd ik in dien koortsachtigen maalstroom van gedachten en gewaarwor dingen gestoord door een gevoel, dat nog meer schrikwekkend was dan al degenen, die mij sedert liet begin van dit tragisch toonee! geschokt hadden. Schier onmiddellijk op den kreet van Lolla volgende, deed zich een geraas hooren ais dat van een vreeselijke aardbeving, en een brok rots, dat door den schok der los branding van liet vuurwapen was losgeraakt, begon langs den tegenoverliggende» wand van den afgrond neer te rollen, stiet tegen een vooruitspringend blok en viel met een dof geraas in de wateren van den bergstroom. En alsof dit blok de sluitsteen vap geheel het ontzaglijke steenen gewelf die de grol overdekte, geweest ware, stortten zich an dere dergelijke blokken achter het eerste aan in de diepte. Geen losbranding van geschut, noch de donker zeit kan een denkbeeld' g ven van bat vresselijke geroipmel, dat de rotsachtige dom, dioden stroom overwelfde, in zijn val. *yn««É arf-faid Il*i r-f.h <T" .IA/ mits het nog niet in den - Moniteur is ver- sehenen. M. VANDER VELDE beslatigt dat er dut twee beschermers dor regeering zijn MMj Ilymans en Woeste. Dus de nationale .bloc. Protest). Dat hindert nieit binnen kort zullen wo de scheuren in dezen bloc bemerken. Tegenover den nationalen bloc, stellen w< den bloc der arbeiders. (Toej. links.) M. CARTON de WIART stelt vast dat dt drie dagorden de insubordinatie iQ 't leger ver oord eelen en verklaart er zich gelukkig om. M. Vandervelde vindt onwaarschijnlijk^ oonjecluren uit. Wij hebben ons nu niet uil te spreken over dc toekomstige legerinrich- ting. (Gerucht). Laat mij speken gij heerea der uiterste linkerzij, gij vertegenwoordigt alleen de democratie niet. (Het lawijd dei' socialisten maakt de woorden van den spre ker onverstaanbaar.) Indien M. Desti'ée partijganger is der drie ledigheid, waarom heeft hij dan het ministe rie verlaten. MVANDERVELDE. Omdat gij An seele hebt buitengezet wij hebben onzen vriend gevolgd. M. CARTON de WIART. Welnu wij kunnen ons niet solidair verklaren met MÏ Anseele en het land zal oordeelen bij de aan staande kiezingen. (Toej. rechts.) MDESTRKE. Men heeft gezegd da', ik een burger was in hel gouvernement't if waar, maar ik was afgevaardigde der arbei* ders. M. CARTON de WIART. Ik ook. M. DESTRÉE. Ja, dit gebeurt var. lijd tot lijd. Men vraagt waarom ik het gou vernement verlaten heb Maar omdat ik ben buitengezet. Kon ik anders bandelen dan uit solidariteit Men moet de verantwoordelijkheid niet verplaatsen. M. Carton de Wiart heeft in eens de bruggen afgebroken en heeft alle uitleg gingen belet. (Verzet, rechts.) Er heerscht een waar tumult. M. Deslrée weigert nog te spreken en dc bespreking wordt gesloten. Het onweer komt terug op als de voorzit ter de dagorde ter stemming gaal leggen. De stilte herstelt zisb, als dc socialistische groep bekomt, dat aver hare dagorde het eerste zal gestemd worden. De dagorde Men gaal ove,' oi de stemming van d« dagorde. Het eerste gedeelte van de dagorde Des trée-Vandervelde De Kamer bekomt de noodzakelijkheid van's lands verdediging en alle aanhitsing tot tuchteloosheid en desertie afkeurend. wordt bij eenparigheid aangenomen. Daarna komt het tweede gedeelte de» dagorde Hymans in stemming Van een anderen kant haar wil uitdruk kend, eene herinrichting van liet leger tot stSnd tc brengen, die rekening houdt van de eisehen van 's lands verdediging en de pogin gen te ondersteunen v?elke leiden tot alge meen© ontwapening De naamafroeping wordt gevraagd en di tekst aangenomen met 92 stemmen tegen 65 onthoudingen. Dc dagorde van M. "Woeste ingelascht, in de dagordo van M. Hymans (waardoor de verklaringen van den eersten minister en van den minister van landsverdediging wor den goedgekeurd) wordt eveneens aange- nomen door kallioliokeu en liberalen legen de socialisten. Minister Anseele gelaakt: Vervolgens wordt gestemd over de volgen de tekst De aanwezigheid van een lid der regeering lakend bij een manifestatie welke noodzakelijk moei aanschouwd worden als gericht tegon de legerlucht en de plichten jegens het vaderland, gaat over tot de dag. order's. Deze tekst wordt aangenomen door katho lieken en liberalen. De socialisten stemden legen. Links wordt deze stemming begroet met den roep Leve Anseele Een lange ovatie wordt aan dezen laatste gebracht. De zitting geschorst. De Kamor gaal vervolgens over tot d* stemming over de dagorden in haar geheel bij slaan en zitten. De stemming ging plaats hebben wanneer men rechts de hoofdelijke stemming vraagt. Linjts roept men dal de stemming reeds is begonnen. veroorzaakt had. Het leek mij toe, alsof de jongste dag gekomen was en degoheele aard bol in stukken brak. Het was klaarblijkelijk alleen aan de kracht van het instinct te dan ken, dal ik mij, met banden en voeten aan de twee touwen vastklemde want in hei bovenmatige van mijn ontsteltenis had ik alle begrip en alle wilskracht verloren. Die verschrikkelijke instorting duurde al dus sedert een zeer gertiimen tijd, naar hel mij toesoheen, misschen een kwartier uurs, misschien enkele minuten toen eensklaps, meteen nog duidelijker gekraak dan het vo rige, het gewelf, dat ons overdekte, opzijn beurt naar beneden kwam. Ik zag boven mij langzaam een groote ledige ruimte ontstaan, waardoor het verblindende licht van buiter. met stroomen binnendrong. Nog een laatst gerommel, door den val van een laatste rotsblok teweeg gebracht, en toen werd alles stil. Dat gezicht van den blauwen hemel, dat gevoel van verlichting en het ploiselingé be wustzijn in leven te zijn gebleven, dat alles trof mij diop. Ik was op liet punt van los te laten, en reeds ontsloten zich mijn vingers, toeh eèn gekreun van Lolla mij den moed tot een ver* nieuwde poging lèrug schonk. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 2