Nog do HjkpkcMigliMsii ?aa M. ffl.=L. GMEEHAERDTS Assisenhof van Oest-Vlaand. Boetstraffelijke Resktkarik van Bgndsmtsnde JEAN BACKAERT Laatste Depiisfota» pas* Talefaan Samson Kina v Duivenaieuws w- WISSELKOERS BEURS VAN BRUSSEL I Duivenliefhebbers wilt uwe '!"lvon De volgende ïijkireden werden ten sierlhuize uitgesproken a Dé Tieer burgemeester Fêlix DE HEBT nam de eerste het woord ewsprafë vol gende - lijkrede u it Mijne Heeren, Met bedrukt gemoed kom ik in den haam van het gemeentebestuur der stad iAelst eene eerbiedige en erkentlijke hulde brengen aan dezen die aan het hoofd van de stad, gedurende vijf en der tig jaar, zijne dagelijksche kommervolle bezorgdheid toewjjdde aan de algemeene belangen zijner zoo zeer beminde moe derstad. In vervanging van zijnen achtbaren vader, «ebepene Frans Gheeraerdts, na dezes afsterven tot gemeenteraadslid ver kozen in 1884, wcra M. Leo Gheeraerdts vier jaar later tot het schepenambt ver heven en bij Koninklijk besluit van 2 Januari 1896 tot burgemeester be noemd. Aelst, de kleine provinciestad, uit eenen vernederenden toestand verhef fen, door een"sierlijk uitzicht, door uit breiding van handel en nijverheid, door ongezonde kwartieren te herschapen in heerlijke straten en ruime wandelingen, door de noodzakelijke inrichtingen waar ze ontbraken tot stand te brengen, was een veel omvattend programma, hetwelk hij met geestdriftigen iever vooruitzette en met standvastige werkzaamheid, on danks tegenkantingen van allen aard, moedig doordreef, geleid door een wijs vooruitzicht en een wijs besef van het mogelijke. Schepen, inzonderlijk belast met het beheer van het geldwezen, had hij be reids de geldmiddelen aan de hand voor de uitvoering zijner aanlokkende ont werpen, en vond in deze omstandigheid de verhaasting hunner verwezenlijking. Terwijl er aan do herstelling onzer oude gemeentegebouwen gewrocht werd, zagen wij aan den Dender nieuwe kaaien opbouwen met Voordeelige kwartieren voor nijverheidsgestichten, met stapel huis, visehmarkt en zwemdok. Nog was het hospitaal niet voltrok ken, of burgemeester Gheeraerdts had een ontwerp voor eene te stichten paro chie in Mylbeke, met eene nuttige ver binding van twee groote verkeerwegen, door eene in de onmiddellijke nabijheid der stad gelegen diepte, die voor immer verlaten scheen en nochtans eene des zo mers druk bezochte wandeling is ge worden. Zijn nooit rustend initiatief was eene bestendige aanprikkeling om grootere ondernemingen aan te durven; eene breed ringlaan rond de stad, een open baar park, een prachtige schouwburg. iDit laatste alleen, waarvoor hij. toch een ontwerp had doen voorbereiden, bleef een droom die de oorlog vernietigde. En ondertusscheit waren altijd her nomen e onderhandelingen aan den gang om eene rechtbank, een garnizoen, een statiegebouw van liet Staatsbestuur te bekomen, om grondige verbeteringen aan de Dendervaart te verkrijgen, door verbreeding en verdieping en nieuwe sluizen. Lag de stoffelijke welvaart van de fitad hem aan het hart, ook spaarde hij geene aanmoedigingen aan al wat tot opwekking van onderwijs en kunst bij zijne stadsgenoten moest bijdragen Academie en Museum trokken bij voor keur zijné aandacht. Na de herinnering aan dit alles, mag het gezegd worden dat burgemeester Gheeraerdts, bij zijn aftreden, de recht vaardige voldoening heeft genoten op machtige wijze het zijne te hebben bij gebracht tot vervulling van zijn levens ideaal een grooter en schooner Agist, en dat ook onze stad eene onvergetelijke dankbare verplichting schuldig blijven zal. Het behendig bestuur van burgemees ter Gheeraerdts kenmerkte zich vooral door eene dienstvaardige behulpzaam heid en vaderlijke zachtheid, die soms, waar nood was, de strengheid niet uit sloot. Zijn minzaam, aanvallig en teer- gc voel end karakter, zijne oprechte be langstelling voor zijne medeburgers heb ben hem velen tot trouwe vrienden be nouden. Zijn harde beproevingen hem niet ge- sparad gebleven, zij vermochten zijnen steeds verjongden moed niet neder te slaan en louterden enkel zijne edele ziel. Op 85-jarigen ouderdom is hij heen- gegaau naar het eeuwig leven, waar de Allerhoogste hem voor al het goede zal beloonen. Zijn afsterven treft smartelijk zijne dierbare familie Mocht zij eenigen troost vinden in de algemeene deelne ming m haren rouw. lijkrede uitgesproken- doof den heer Baron L. de BETHUNE: Het is met een gevoelen van diepe ont- Tocriiig dat ik hier, hij de stoffelijke overblijfsels van Léo Gheeraerdts, in aan wezigheid zijner weenende familie en diepbeproefde vrienden, in naam der Katholieke Vereeniging van het arron dissement Aalst, aan de nagedachtenis y*n den grooten burger dien wij hebben [verloren, eene laatste en welverdiende nulde kom toebrengen. Nauwelijks man geworden, aan zijne ik risten e overtuiging, aan zijne edele ge^ voelens van naastenliefde, aan zijne ver kleefdheid voor zijne geboortestad ge- .hoorzamend, liet hij zich voordragen om deel te nemen aan het bestuur der stad Aalst, en van dan af begon voor Léo Gheeraerdts die langdurige en eervolle loopbaan tijdens dewelke hij, niet alleen aan zijne-stad, maar" ook aan de Katho lieke partij, onder wiens bannier hij zich had gerangschikt, groote eri onvergect- bare diensten wist te bewijzen. Gedurende meer dan eene halve eeuw, heeft hij met eene waste overtuiging, voor de zegepraal zijner katholieke ge dachten geijverd, en zoo wier/I hij beur telings door de dankbaarheid zijner par tijgenoten, door het vertrouwen pener gansche bevolking, door de keus dei- openbare machten, tot de verhevene ambten van schepene, burgemeester, van bijgevoegde senator geroepen. Tweemaal weigerde hij, door zij ^„onbaatzuchtig heid gedreven, in den Senaat te treden. Geene eerebewijzen ontbraken hem; benevens talrijke andere onderscheidin gen wierd hij tot officier der Leopolds orde bevorderd en hij bekleedde waar lijk in de rangen der katholieke partij, in onze stad en in ons arrondissement, eene zeer aanzienlijke plaats. Lang ook stond hij aan het hoofd on zer katholieke, cantonale en arrondisse ment^ vereenigingen, en in duizende om standigheden gaf hij blijken zijner groo te verkleefdheid aan de katholieke ge dachten en wist hij door zijnen goeden raad, door zijne wijsheid en zijn vernuft onwaardeerbare diensten aan zijne partij te bewijzen. Alhoewel in het politiek leven diep gemengd, heeft bij zich onderscheiden door zijne groote verdraagzaamheid en van hem mag men zeggen dat hij altijd de grootste eerbied heeft gehad voor de personen en de gedachten van dezen die aan eene andere meening toebehoorden en die hij op politiek tereiri bestreed. Tot eenen hoogen en zeldzaam bereik ten ouderdom gekomen, had Léo Ghee raerdts zich uit het politiek leven terug getrokken en nochtans bekommerde hij zich nog voortdurend met de verhevene idealen die het doelwit waren geweest zijns levens: de zegepraal der katiiolieke gedachten, de grootheid zijner geboorte stad, het welzijn zijner stadsgenoten. Tot in deze laatste dagen kon men den fieren en altijd ongebukten ouderling onze straten zien doorwandelen, nog te vens ingenomen met al wat vroeger het ontwerp was geweest zijner' onverpoosde en wonderbare werkzaamheid. Wij koes terden de hoop dien sterken man nog lang in ons midden te mogen bewonde ren, en op eens is hij ons ook door de onverbiddelijke dood ontnomen. Op het oogenblik dat hij uit ons mid den verdwijnt, wil ik hem, in naam zij nor partijgenoten en vrienden, een laat- sten dank, een laatste vaarwel zeggen. De katholieke partii, aan deweïke hij het beste zijner krachten heeft toege wijd, zal zijne nagedachtenis in eere hou den; zijne vrienden zullen de herinne ring zijner weldaden in hun geheugen bewaren en eens zal de geschiedschrijver den naam van dien grooten Vlaamschen burger, in de annalen onzer stad in gou- de letters boeken. Vaarwel, duurbare Vriend, mocht uwe edele ziel in oen beter leven, de beloo ning uwer deugden genieten I vaarwel Dr Jules SCHELFHOUT, dnder-voor- zitter der Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend sprak dan volgend afscheidswoord namens de Harmonie: Mijne Heeren, Wederom heeft de onverbiddelijke dood ons geleerd^ dat niemand, hoe hoog geplaatst,- hoe hoog in aanzien ook, aan de onafgebroken wet van 't menschelijk leven kan ontsnappen. Wie onzer, voor enkele maanden, zou ;edacht hebben, dat we heden hier zou den staan in eene rouwkapl, om een laat ste vaarwel toe te sturen aan hem die recht heeft> onze genegenheid en onze dankbaarheid mede te dragen als bewijs van zijn verdienstelijk leven. Ter gelegenheid van het 100-jarig ju belfeest onzer Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend was de heer Gheeraerdts nog in ons midden, en op het feestbanket sprak hij nog een over tuigend woord van 1/efdo tot .de kunst en van eendrachtig samenwerken tot het hoogere welzijn van ons katholiek volk. Wie onzer dacht dan, dat korte maan den nadien, dat helder verstand ons niet meer zou leiden; dat de liefde, die hij onze Maatschappij zoo diep in 't harte droeg, hier op aarde zich niet meer zou doen voelen; dat die vriendelijke hand druk zoo gemeend en vrijgevig, voor ve len onzer leden, de laatste aanmoediging zou geweest zijn, om haar kunstgevoel te ontwikkelen en om zich met hart en ziel aan onze geliefde Harmonio te wijden, welke hij zoo genegen was. Terecht dan ook, huldigen wij in den duurbaren af gestorvene. zijne liefde tot de kunst en nine verkleefdheid aan onze duurbare Maatschappij. Pas 21 jaren oud, werd de jonge lieer Gheeraerdts, lid der Koninklijke Har monie Al Groeiend Bloeiend en van af dat oogenblik wijdde hij de rijke ga ven van hart en geest aan het opleven der muzïekale kunst. Door raad en daad, door stipte oppassendheid, door aanmoe diging en ondersteuning, heeft hij' steeds het ontwikkelen door de kunstmu ziek behartigd en het er vooral op aange legd, ODze kunstharmonie steeds hooger te voeren. In 1896 vielen alle oogen op hem en duidden schepen Gheeraerdts aan,, als burgemeester onzer stad, en als voorzit ter cler Katholieke Grondwettelijke Kiesr vereeniging, voor welke hoogere ambten hij de geschikte man was. Doch, vele leden der Harmonie vrees den terecht, dat zulke drukke bezighe den, den nieuwen burgemeester niet meer zouden toelaten, zijn krachtigen steun te verleenen aan de kunst en bij zonderlijk aan de Koninklijke Harmo nie. Maai', tot aller blijdschap, aanvaard de de Heer Gheeraerdts het Voorzitter schap der maatschappij, als opvolger van den Heer Burgemeester Van Wambeke. En vanaf dat oogenblik liet de Heer Voorzitter niet eene gelegenheid voorbij gaan, om de edele muziekkunst meer en meer te doen beoefenen, om door de kunst, het volk te ontwikkelen, en onze stad, roem bij te zetten; om de spelende leden in de mate van het mogelijke aan te moedigen, en door zijne standvastige oppassendheid hun te leeren, hoe veel moeite men zich moet getroosten om kunstgewrochten in de volmaaktheid te vertolken. Wie onzer, herinnert zich niet het jaarlijksch gulhartig vriendenonthaal dat dc leden der Koninklijke Harmonie hier steeds genoten, en bij welker gele genheid dë achtbare afgestorvene Voor zitter, hun steeds nieuwe blijken gaf van zijne liefde voor de muziek en ook voor de schilderkunst; van zijn fijn kunste naarsgevoel, van de meesterlijke wijze waarop hij elk zijn plichten voorschreef, zonder ooit iemand te kwetsen, en van zijn eenvoudigen en gemoedelijken om gang met al de leden van Al Groeiend bloeiend die elk eene bijzondere gene genheid in zijn hart verworven hadden. Dankbaarheid en liefde, Mijne Heeren vereenigt ons hier, samen betreuren wij het afsterven van den gewezen Voorzitter* onzer Harmonie, die Hem veel te danken heeft. De genegenheid die wij voor hem ge voelen, zal zijne gedachtenis steeds bij blijven, lang nog zullen wij zijne raadge vingen blijven volgen, en met eere en liefde zal zijn naam in zegen blijven, bij al de leden onzer Harmonie. Onze dankbaarheid zullen wij uitspre ken in stille beden voor de zielerust van den dierbaren overledene overtuigd dat God hem reeds de belooning heeft gege ven voor een zoo verdienstvol leven, en verzekerd, dat de diep christelijke gevoe lens van Hem, die we betreuren, niets beter van ons verlangt. Vaarwel, dan, Oud Voorzitter, en tot Wederziens hier boven. DE MOOKD OP EEN AUTOMOBIEL- KABKIKANT TE WACHTEBEKE Voortzetting ran het getuigenverhoor Donderdag werd het getuigenverhoor voortgezet. De bijzonderste getuigen waren Frans De Clercq en Jules De Mey, de twee per sonen van Wachtebeke, die liet eerst bij den auto en den moordenaar waren. Bei den denken dat Sebopens wel de moorde naar is, die hem om een mecanicien ■heeft gezonden. Daarna wordHiet gezin Polfliet, van Zelzate, gehoord, waar chepens op lo- gist was. Allen verklaren, dat Schepene na de misdaad geld bezat en te voren niets op zak had. Den 8 October bevond Jansscns Emiel van Erondegem zich op de Veemarkt te Aalst, terwijl hij eene zaak met eenen kame raad moest afhandelen, had hij yijn rijwiel tegen den muur geplaatst. Twoe 'kerels, Br. Ganiiel, bijgenaamd Petrus, werkman te Aalst, en V. Alfons, werkmau te Aalst, maakten van de gelegenheid gebruik om de (iels te pakken en er mede van door te rijden De twee beklaagden krijgen ieder een jaar gevang en 78 fr. boet met onmiduelijke aan houding 0 Mevrouw Weduwe Jean BACKAERT, kinderen en Familiën, bedanken de talrijke vrienden en kenissen voor de blijken van ge negenheid bon betoond bij het afsterven van hunnen tsergeliefden echtgenoot, vader, schoonvader, grootvader en bloedverwant MIJNHEER AVIS La Banque Centrale de la Den- dre booifie a ses déposanls en comple de quinzaine, pour la période du 10 au 26 Fè- vrier 1922, uq intérêt de 3,75 o/0. BERICHT De Banqm Centrale de la Dendre vergoedt aan hare titularissen van lialfmaaudelrjksohe rekeningen, voor hst tijdperk van 10 tot 25 Februari 1922, een interest van 3,75 o/0. 9603 KERK VAN DEN II. MARTINUS Zon. dag, 12 Februari, zal pleclitjglijk gevierd worden do feestdag van de H. Do rothea, de patrones van do Hoveniers en de Bloemisten Om 10 ure, aan het Altaar van hunne Be schermheilige, Solemr.eele mis, en 's ander daags om 9 ure, de namis voor de afgestor vene leden van het Broedersohap. Vriendelijk verzoek aan de leden wel ép bunnen post te zijn. Namens het Bestuut, ONREGELMATIGHEDEN IN IIET MINISTERIE VAN LANDSVERDE- DIGÏNG. Brussel, 10 Februari. Een onderzoek is geopend in hetmini- ^sterie van landsverdediging in betrek met- onregelmatigheden welke vastgesteld waren in de stortingen, ier schatkist gedaan door dit departement. Er werd be vonden, dat twee ambtenaars van dit ministerie die gelast waren de sommen te ont- vange.n, voortkomende van verkoopingen, het bedrag op-hun eigen naam in ban ken deposeerden an er de intresten van opstreken. Er zijn nog geene rechterlij ke vervolgingen ingespannen, daar het bestuurlijk onderzoek nog voortduurt. Ken der betrokken ambtenaars heeft reeds het geld dat hij aldus getrokken had terug betaald. DE CONFERENTIE VAN GENUA. Brussel, 10 Feb. L' Etoile Beige meldt, dat in strijd niet wat gemeld is geworden, het Belgisch gouvernement van wege het Fransch gouvernement geen tijding ontvangen heeft over een ge beurlijke verdaging van de conferentie van Genua. DE JAARWEDDE DER LANDELIJ/KE POLICIE. Brussel, 10 Feb. La Libre Belgique meldt dat M. Maenhaut, katholieke volksvertegenwoordiger voor Gent, een amendement zal neerleggen bij het wetsontwerp dat den loon- booster voor de jaarwedden der landelijke policie regelt. Het munimum van deze jaarwedde is bepaald op 3200 fr. en is bijgevoegd, dat de veldwachter geen' handel meer mag drijven, geen landbouwbedrijf uitbaten, noch een ander bedrijf! luitoefenen, zelfs niet door tusschenpersjonen. Het wetsontqerp zal Donderdag aanstaande in de Kamer besproken worden. HET BELGISCH-ENGELSCH VERDRAG. Brussel, 10 Feb De gezant van Engeland te Brussel, had Donderdag avond een lang onderhond met M. Jaspar, minister van Buitenlandsche Zakten, over den opstel en de draagwijdte van het aanstaande Belgisch-Engelseh verdrag. HET AFSCHEIDSMAAL CARTON DE WIART. Brussel, 10 Feb. Donderdag avond had het afscheidsmaal plaats door de gewezen ministers aan hun kabinetsoverste M. Carton de Wiart aangeboden. De gulste hartelijkheid heerschte op dit intiem feest. DE INVOERRECHTEN OP DE FRANSCHE WIJNEN. Brussel, 15 Feb. Tijdens de zitting der tweede sectie der Kamer, Donderdag namiddag, vroeg een; der leden dat de invoerrechten op de Fraiische wijnen zouden verminderd wor den. Zulks verwekte een algemeen protest "en iedereen was 't akkoord dat deze! rechten nog moeten verhoogd worden, als vergelding voor de protectionistische maatregelen van het gouvernement der Republiek. DE BURGERSBANK VAN AALST, Sint-Jorisstraat, 27, gelast zich kosteloos met de inschrijvingen op de Kasbons der stad Brussel, uitkeerbaar aan pari na 15 jaar en uit té geven aan 94.25 t.h. Jptrest 5 t. h. vrij van lasten. Kasbons stad Gent 5 t. h. uitbetaalbaar in 1930, te bekomen aan 470 fr. (9525 Bepsohf voor de Invaiiedevt. De Invalieden die begieren wollen Sar- giën te koopen, kunnen zich laten inschrijven den Donderdag en Zaterdag, van elke week van 9 tot 12 uur, in het lokaal. Vaartstraat, Nr 4, T/S. Namens het Bestuur der Invalieden. Jacques Neefs, A tft werpen. 29375-3 Inschrijvingen op Kasbons Stad BPUSSelöt.h., vrij van lasten,aan 471,25 per titel van 500 fr., uitkeerbaar aan pari binnen 15 jaar, worden onder voorbehoud der goedkeuring van de Leening door de hoogere overheid van hetfiSn af zonder kosten ter Bantyue Centrale de la Den dre ontvangen. 9535 CONCERT, - We vernemen met genoegen, dat voor Zondag avond 19 Febr. aanstaande, de Catharinisten een Concert op touw gezet hebben, uitsluitend gewijd aan do werken van onzen verdienstvollen en be treurden stadgenoot, toondichter Pape. Er zal een keus van zijn liederen, koren en orkeststukken uitgevoerd worden door de leden van de zang- en de symphonieaf- deelingen dier Kamer, alsook door bet pas- geslichte Dames-koor. De herhalingen laten voorzien, dat we een kunstvollen avond zullen genieten, waardig van den schepper van Itoein, waardig van den stouten durver wien het gelukte Benoit's Cantaten met brio, alhier te doen uitvoeren... Het feest is toegankelijk voor de leden en hunne familie. De nietleden betalen 2 fr. ingangstaks. Zondag 12 Februari zullen in de Maat schappij De Toekomst bij R. Speiiers. Statie, 12 geringde jonge duiven 1922 ver kocht worden van den alomgekenden lief hebber Claeye van Zele, om 3 ure namiddag. Deze liefhebber heeft'in 1920-21, 258 prij zen behaald. Op alle afstaiden, dus van het beste ras. De ouders zuilen mede zichtbaar zijn. Onmiddelijk na yoorgaande verkooping zullen 5 duiven verkocht worden van den lieer R. Speiiers, Reden te veol van hetzelf de ras. 1. Rooden Sproetduiver 1552253-20 ge reisd tot Noyon, ras Van Hooe. 2.- Roode duivin 1470128-20 gereisd lot Quivrain, ras Ouden Rooden. 3. Zwarte duivin 528922-20 gereisd tot Creil, ras Vau Poucke. 4. Gestoken Wittopen duivin 1242098-21 gereisd tot Dourdan, heeft de serie van 8 helpen winnen, ras Van Steen, Mariakerken. o. Gesloken duivin 1242082-21 gereisd tot Quivrain, ras Van Hooe. De duiven mogen veriest wo den tot 1 Mei. 9600 MERGHTEM, S Febr. Boter 11,50 a 12,25, eieren 0,75 a 0,82 jonge kiekens 0 a 00 kiekoos 16 a 26 jonge konijnen 7 a 8,50 oude konijnen 12,50 jonge duiven 5,50 a 6 oude duiven 2 a 2.50, jo. g varkens 90 a 120 fr. ST NIKOLA AS 9 Febr. Tarwe 60; rogge 50 a 00 aardappelen 02 a 00; boter 10 a 11; eieren 0,00 a 0,75. LOKKREN, 8 Febr. Boter 9,00 a 11,50; cidren 0,55 n 0,65; tarwe55,00; rogge 50,00; garst 50,00; haver 55,00. van 10 Feb. Medegedeeld door de Baoque Centraid de la Dendre. Amsterdam (gulden) Keulen (mark) Ghristiania Copenhagen Stockholm Genève Italië Madrid Londen (pondsterlj Parijs Dollars (New York) New York-Cables Montreal Prague Varsovie 447,875 tot 457,87s 5,1875 tot 7,1875 199,75 tot 203,75 250 0/0 tot 254 0/tf 315,00 tot 319,00: 235,50 tot 239,50, 57,75 lot 01,75. 188.25 tot 192,25 52,82 1/2 tot 53,07 I'S 104,575 tot 105,Om 12.061/4 tot 12,161/4; 12.08 3/4 tot 12,18 3/4, 11,60 tot 11,8ft 21 1/4 lot 25 1/4! 00 tot w; van 10 Feb. Belgischo Rente 3 l. h. Mei 60,6$ Sehatkistbons5t.h. 1921 98,25s Binnenlandsche Leening o t. h. 471,50' Interprovinciale Kasbons 5t.h. 93,125-98,85 Nationale Herstelling 5 t.h. 86,68. Brussel 5 t. h, 1920 480,00 Verwoeste gewesten 214,08 Reserveaandeel van deSoc.Gen. 5450,00 Consolidatieleening 99,20 spoedig m orde zet-' ten, ze genezenvan alleziekten, zooals pok ken, oogziekten, moeilqke ruiring, slijmbekN leering, enz. gebruikt in volle vertrouwen! het IDEAAL DUIVENPOEDER SAL VOR en denKRACHT ELI VIR STEP PE te bekomen aan 3 fr. de doos en 5 fr. de flesch, bij Apotheker Medai'd De Kezel, Boterstraat, Aalst, en in het algemeen depot Karei Steppe, Apotheker, Geeraardaber- gen. 8629 MEN VERLANGT TE HUREN burgers huis in stad of korten omtrek. Adres opge ven ten kureele van bet blad. 50 fr. belooning aan wie aan iets helpt. 9601 GEVRAAGD deftige meid 80 fr. en meer volgens verdienste. Adres te bevragen Pieter Coekestraat, 11, Aalst. 9602 MEN VRAAGT goede Schoenmakers en Paulo felmakers voor alle werk. Zich wen den St Janstraat, 62, Aalst. 9594 USINE IMPORTANTE da la vilie deman- de employó de 25 k 30 ans, ayant notions teohuiques et pouvant dessiuer. Ecrire L. T. bureau du journal. 9598 SCHOENFABRIEK vraagt halve snijder en een fraiseur dc liase. Zich te wenden, Geeracrdbergschealraat, 21, Aalst. 9595' MEN VRAAGT beenen bwisterB bin-* nen en buiten buis. Vrijheidstraat-, 45* 9585 BEKWAME PROFESSOR van pi» no verlangt particuliere of ook in g» stichten pianolessen te geven, aan vooiy deelige prijzen. Men gelieve het adres te geven op het bureel der redactie. 9572 GEVRAAGD SCHOEN- en PANTOS» FELMAKERS. Vast werk. Hooge loonsni en toopassiug der 12 1/2 per cent. Te wenden- Genlschesteenweg, 114, Aalst. - 958!t, TE KOOP groote bureau ministro, mtti pres co stoelen. Schrijven bureel van het blad onuer de letters E. V. D. 9596 HOOI TE KOOP ter mouterijÜe Wolf* Cosyns, Aalst. TE KOOP een handelshuis nabq de Groo te Markt. Schrijven naar bureel der Volks stem ouder de letters N. B. A. 9511

De Volksstem | 1922 | | pagina 3