De zaak «laatinss Se Selielmziniiig© Zaak ia fCarfriJk Hivige iraid is BandsrBeeiiw Besparingen Ps Bangvert&felite stukke» ¥aei één frank Vreeselijk ongeluk te lust Engelsclie onderzeeër ÏEissehiR Vrcnwsn 0e feteöbislGsigelikkesa - Üri@ s@s!a!!st§ssSis Igfshrs üiilïifsets!! een Sovjet-afgevaardigde Erg oispfiik te Oenappe OitïESS ZITTING VAN DONDERDAG Dc wetsdokter Pewcz, die den geestes toestand van den boschudligde onder zocht; verklaart, hem volkomen Vcruut- wo.iwlelijk De adv oka at Ouintens, van Framcries, die Jeanne- voor deü uorlogkende, ver klaart dut hij door verscheidene perso nen gewaarschuwd werd, Jeamies te moo ter» juigU'ouwen, daar bij aan de Duitsche politic gehecht was. Eïii. Dulrune, gepen*ionncerd statie overste, kreeg in 1915 het bezoek van Joannes, d o hem vertelde, aan de Duit- tche politie gehecht te ziin. Hij vroeg waar Quintals was, en ik antwoordde dat ik het niet wist. Eens in gezelschap van oenen Franse a- nvun toonde bij zijn revolver, en ver scheidene eenzclvigheidska&rten. Hij zegde toeu naar Gent to gaan, om de Franschen op te zoeken, die voor dc geal lieerde werkten. Jeannes zegde dat hij het zeer goed had in den dienst der Duitschers. De beschuldigde loochent bijna alles wat de getuige verklaart. Ivo Legrand, die in dienst was bij M. Libicz tijdens den oorlog, verklaart dat de Duitschers dikwijls huiszoeking kwa men doen bij zijnen meester. Zij door zochten het ganselic huis om wapens te vinden. Vrouw Greuze zegt dat baar man aan Libiez voorstelde, de wapens, dié bij be zat, in zijn eigen buis te verbergen, en hei was Joannes zelf, die ze overbracht, maar hij wist niet waar zij verborgen waren. Getuige en haar man alleen ken den dc bergplaats. Twee weken later kwamen dé Duit schers en zij zochten drie uren lang zon der iets te vinden. De beschuldigde zegt dat Hij het niet was, die Libië/ aanklocg. Het was een aaamloQze brief. Weduwe Werren kreeg bet bezoek van Jeannes tijdens den oorlog en hij be roemde er zich op, van de Duitsclic poli tie deel te maken, en eenen Antwerpe naar, een Franschrnan, on M. Libiez, zijn vroegcren patroon, te liobbcn doen aan houden. Hir pochte er ook op, 125 Franschen te hebben doen füsiljeeren en het koin- plot van miss Cavcll te hebben aange klaagd. Dat is valsch! roept Jeannes; dat heb ik nooit gezegd Een noef der vorige getuige bevestigd de gezegden zijner tante. Hij voegde er zelfs bij, zegt getuige, een honderdtal personen te hebben doen doodschieten uit liaat tegen de samenle ving. De beschuldigde, steeds zenuwachtiger Wordend, zegt dat al de getuigen sléchte- jrikkeu zijn. DE ZAAK;CAVELL M.Herman CAPIAU, ingenieur, dié in hot proces van Miss Ca veil tot 15 jai- ren 'dwangarbeid werd veroordeeld, was ingenieur in de mijnen van Wasmes, waar de Duitschers liein kwamen aan houden aan zijn werk. Jeannes zat naast den autovoérdor en scheen als gids te dienen. •JEANNES. Ik zat naast den voer der. maar was hoegenaamd geen gids. M. JOLY, ingenieur, collega van M. Capiau,woonde de aanhouding bij. Jean nes zat in de auto, en om zijn gezicht te verbergen, scheen bij verdiept te zijn in de lezing van een blad. JEANNES. Waarom zou v mijn gezicht verborgen hebben? Iedereen wist dat ik tot de Duitscho politie behoorde. VOORZITTER. Hebt gij don weg gewezen aan den autovoerder? A. Ik had niets te wijzen, aangezien hij enkel den tram had te volgen. Do volgende getuige is M. LIBIEZ, vrederechter te Paturages, den ouden pa troon van Jeannes. Men geeft lezing van de brieven van Jeannes, waarin hij M. Libiez voor zijne weldaden bedankt. In 't begin van den oorlog vertrouwde j heer Libiez 'hem de bewaking van zijh huis toe, waarop Jeannes dep heden wijnkolder ledigde met vrouwen die rnj daar uitnoodigde. Als-de Duitschers in het huis van M. Libiez -vielen um to zoeken naar wapens, die er verborgen waren, handelden zij als kenners van liet huis. Jeannes alleen kon lien inlichtingen geven, maar ge inige denkt niet dal hij in de zaak Caveli verklikt werd door Jeannes, die niet wist dat hij in dc zaak gemengd was. VOORZITTER. Hij verklaart dat hij over u dingen wist, die hij had kun nen zeggen. GETUIGE. Hadde hij mij aange klaagd, dan zou de zaak te Bergen zijn voorgekomen en niet te Brussel. JEANNES. Hadde ik hem aange klaagd, getuige zou niet meer hier zijn geweest. GETUIGE. 't Is eene dwaling; gij kende enkel onbeduidende feiten tegen mij. Ik kreeg 15 jaren dwangarbeid voor veel erger feiten dan gij wist, omdat ik voor de Duitsche rechtbank deed, wat gij hier tracht te doen profiteeren van don twijfel. Algemeen gelach, waaraan de besehul- dige luidruchtig deelneemt. De zitting wordt geschorst te half één. ZITTING VAN DONDERDAG NAMIDDAG De zitting herneemt te half drie. M. LACROIX, onderzoeksrechter te Brussel, zet de inrichting der Duitsche politic tijdens den oorlog uiteen. Hij werd gelast met het onderzoek der meeste gevallen van bespieding. Met den heer advokaat-generaa! Pholien hield hij zich onledig met den inlichtingsdienst. Ook 1 hij met den wapenstilstand reeds talrijke inlichtingen over de geheime politie ingewonnen. Tijdens de Duitsche omwenteling stelde hij een onderzoek in in de rue de Bcrlaimont, en nam al wat hij nemen kon, o. m. de lijst der politiebedienden. aaronder Jeannes voorkomt onder n. 27 mei de vermelding vertrouwensman. M. Lacroix doet uitschijnen dat die lieden met alle zendingen gelast werden, en meestal begonnen zaken bleven afban- delen, tenzij zij er moesten van afzien bij hooger bevel. JEANNES. Dat is onjuist; er was nooit kwestie van bevoegdheid. M. LACHOïX. Ik kan verschillen de gevallen aanhalen. JEANNES. Dc getuige was niet daar; ik wel (gelach). M..LACROIX. Ik was naast u, had mannen die u tijdeus vier jaren en half bespiedden. DE VOORZITTER De betichte beweert dat men de geheim politiéagenf ten niet gelastte mot het ondervragen van gevangenen. M. LACROIX. Ik kan er veel gei vallen van aanhalen, o. m. de zaak Lcmf pers. JEANNES. Lempers was geep agent maar een schaap. M. George D ERVE AU, apotheker te Paturages. tot 15 jaar veroordeeld in de zaak Cavell, werd door Duitschers, ver gezeld door Jeannes, aangehouden. De getuige denkt dat een ander persoon hem verraden heeft, maar het gerecht ging daar niet op. JEANNES. Dat is betreurenswaar dig. VOORZITTER.Ge zijt wel streng! JEANNES. Neen, maar, men moet lotii al de personen treffen die tijdens den oorlog faaldenI Albert LECHANTRE zegt in welke omstandigheden hij Jeannes van ver klikking in December 1914 verdacht. i-n Mei daaropvolgend werd dit ver moeden zekerheid. Getuige is herbergier en verhaalt hoe de 'Duitschers zijn huis afzochten naar Fransebe bladen. Die huiszoeking werd dcor Jeannes uitgelekt. Ook sprak Jeu ri- m-s bijwijlen in de herberg van M. Al port Lcohantre zijn tanden voorbij. De zitting wordt geheven. De eenzelvigheid van den kerel die in den avond van IJ Maai t- bij den berber- gier Abdon Dg Smet door een venster sprong, werd thans bepaald vastgesteld, Het is wel degelijk zekere Yanïïeroug- straete Maurice, kuipersgast, vader van twee kinderen, geboren te Brugge en al daar wonende Koopmanstraat. Hij werd enkele weken geléden door de rechtbank van Oudenaarde veroordeeld tot 2 maand gevang wegens bedreigingen. Vanderoug- straeten, die thans in liet gevang is op gesloten, blijff alle plichtigheid looche nen aan de aiefte bij Abdon Desmet. -Maar waar is Seymour dan, zoo hij niet dood is Ha, gij doet zulke gekko vragen; er gaan veel schepen naar Amerika en naar Australië, mijn vriendje. Doch nu genoeg, ik ga naar mijn liefje. Mijn meester heeft builen don waard gere kend, als hij dacht dat ik stilletjes te huis zou blijven. Hi j trok even aan de teugels en het rijtuig roldo voort. Harry en Sim hadden veel stof tot nadenken gekregen. Dc zinspeling van den rijknecht was echter zoo onbeduide- lijk, en de gezindheid die bij betoonde scheen den knapen zoo laag toe, dat de jhoogc dunk die zij van den kapitein hadden, daardoor niet verminderd, maar integendeel, door de vermelding van zij ne vriendschappelijke betrekking met hunnen vermoedelijk nog in leven zijn de oom vermeerderd werd. De naam Mel ville, die de kapitein als dien der sehoo- nc lady noemde maakte hunne opmerk zaamheid nog meer gaande. Ilun vader had met zekere Melvillo zaken gedaan, die hem geruineerd hadden. Was dit familie van Blanche Zi j konden zich deze vragen niet beantwoorden. Ondanks hot onnauwkeurig adres meenden zii niet to niocten dralen om naar Pimliko te gaan en zoo mogelijk Blanche het onge luk mede te deeien, dat dc kapitein over komen was. BELANGRIJKE SCHADE Dinsdag, rond middernacht, brak er een geweldige brand uit in de stoomzage rij van M. Polydore Coleyns, fabriekant van houten kassen, te Denderleeuw. Het vuur nam seffens ecno groote uitbrei ding. De gendarmen snelden ter plaats en richtten de reddingswerken in, gehol pen door eenige inwoners. Na drie uren onverpoosd werken gelukten zij erin het vernielend element te overmeesteren. Zij hadden evenwel niet kunnen beletten dat bi\ia ganseli de fabriek met motors en machicnen de prooi der vlammen werd. De schade beloopt rtfirn 125.000 fr. en is slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt. ,L erg autrmuvbielÓn geluk gebéurd. De genaamde dofs, die gezegden .steenweg overstak, werd verrast door een automo biel die met matige snelheid in dc rich ting van Zuen reed. De man verdween, onder liet voertuig en teen men hern cr onder uit haalde stelde men vast dat de ongelukkige erg gekwetst was aan den schedel en een been gebroken had. Hij werd met den auto naar het gasthuis ge voerd, waar de geneeshceren vreezen dat hij den schedel gebroken is de afzetting van het been is noodzakelijk geoordeeld. Het slachtoffer is 39 oud, gehuwd en va der van huisgezin. De XXe Siècle kondigt aan dat men kortelings het vervaardigen zal be ginnen der langverwachte-stukken van 1 frank in brons en aluminium. Men zal er vervaardigen voor een totale waarde van 73 millioen, j Donderdag morgend, rond 7 1/2 ure, is er op de-tramlijn Brussel - Hallc, te Zuen, een vrceselijk ongeluk gebeurd. De landbouwster Moorceia, geboren te Sint- Pieters-Leeuw den 24 April 1847 en er woonachtig, bad plaats genomen in de buurt tram om naar de hoofdstad te rij den. Aan den draai van de lijn op het grondgebied van Zuen, nabij dc Negen Mannekens, beging de vrouw de onvoor zichtigheid uit te springen vooraleer do tram ganseh stil stond. Zij viel en rolde onder oen der wielen; de ongelukkige werd liet hoofd ijselijk verpletterd en was op den slag dood. De gemoenteover- heden. verwittigd, deden bét lijk naar Let doodenhuis overbrengen. De familie werd met de meeste. omzichtigheid in kennis gesteld van.de vreesolijke göbeurl lenis. liet parket van Brussel' is verwit tigd- Het was nu reeds avond, zoodat de uitvoering van hun voornemen niet zeer gemakkelijk was. Zij haastten zich, ten einde voor het invallen van den nacht Pimliko nog te kunnen hereiken, wan neer zij cr nog veel mensehen zouden vinden, die hun de woning der Melville's aan kon wijzen. Toon zij echter Pimliko bereikten, was het reeds nacht. Tot hun ongeluk breidde zich een dikke nevel over do geheele streek uit; liet licht der gazvlammen verspreidde zich slechts op geringe afstand; het was akelig weder voor verdwaalden, doch zeer voortreffe lijk voor dieven. De knapen liepen uit al hunne macht, tot zij eindelijk den Pimüko-peiler aan de Teems bereikten, doch verder wisten zij den weg niet. Er ging hun niemand voorbij dan mannen, die cr zeer slecht uitzagen en hun scherp in liet gezicht keken, waarna zij in eene onverstaan bare dieventaal eenige woorden met el kander wisselden. Hebt gij dat gezien, Harry, fluister de Sim bevend, een van beiden lieeft een zwart gezicht. Ik ben bang dat zij ods dood zullen maken en ons dan in den Teems werpen. Neen, neen, antwoordde IIarry? klappertand, zij wet en niet wat ik bij mij heb, hoe zouden zii dat kunnen we- ten Men schrijft ons Dezer dagen is cr gesproken door een Brusselsch blad dat een kostganger van de Staatsweldadigheidsschool van Sint- Hubert, of eerder verbeteringsschool voor jongens van 14 to 21 jaar, fr. 24.50 per dag kost. Niet alleenlijk is het feit echt, maai' we vernemen 'even stichtende cijfers wat aangaat de andere weldadigheidsscholen. Tc Moll bestaan er twee, de opvoe dingsschool waar iedere leerling van 24 tot 28 fr. daags kost, en de waarncmings- school waar iedere jonge kostganger ius- sehen 35 tot 40 fr. per dag vereischt, het zij per jaar 12,775 tot 14,000 frank! Is er wel een burger wier kinderen het vierde van deze som kosten? De kostgangers der Staatsweldadig- h'eidsscholen van Ruisselede kosten daa rentegen maar 17 tot 20 fr. daags en per hoofd. Tc Brugge is nu een gesticht gereed gemaakt voor meisjes van slecht gedrag en die ziek zijn. Als we goed ingelicht zijn, dan zou, volgens de uitgaven die voor deze inrichting gedaan werden, ge voegd 'bij de kosten van personeel, ge neeshceren, onderhoud, enz., iedere kost- gangster die daar zal geplaatst worden, 35 tot 40 fr. daags kosten. Dienaangaande spreekt men te Brugge van groote prachtuitgaven voor dat ge sticht gedaan en die toch niet aan te nemen zijn. Waarom, om Gods wille, deze zieke meisjes toch niet geplaatst in hospitalen, die voor zulke zieken geheel uitgerust zijn, en waarom van een ande ren kant de Staatswcldadigheidsscholen niet versmelten, dat zou miljoenen 's jaars gespaard zijn in algemeene uitga ven voor verwarming, verlichting, on derhoud, personeel, enz., enz? Maai' zie! Waar zou men dan plaatsc- kens vinden, voor vriendjes, vriendinne kens, kozijntjes en nichtjes? De kroon spant het gesticht genoemd La Bonbonnière te Ukkel, ingericht voor meisjes-moeders en insgelijks af hangend van het ministerie van Justitie. AV eet men wat iédere van deze pon pons daags kost? 50 frank, of 18,250 frank per jaar! vond er hem bewusteloos in een bloed plas. uitgestrekt,- met een erge schedel- wonde. Een bijgeroepen geneesheer deed den gekwetste naar liet gasthuis over brengen. Men vreesde cone breuk van den ruggraat. V. is gehuwd en vader van familie. MET MAN EN MUIS VERGAAN Tijdens vlootoefeningen in de buurf van Gibraltar, is een Engclsehe torpedo- weder in botsing gekomen met den En-- gelschen onderzeeer H. 42 Deze ia met geheel zijne bemanning in de diep-» te verdwenen. De torpedoweerder was de Versa- tile die op weg was naar Engeland. De botsing had plaats, toen dc duikboot mi eene oefening terug naar boven kwam/ De duikboot zonk onmiddellijk. De tor-» Eedow eerder heeft zelf zware avarij fee omen en moest naar het droge dok ge« sleept worden. De bemanning van de duikboot bé tond uit een dertigtal officieren en ma trozen. Woensdag namiddag ontstond er twist tusschen de huisvrouwen Louise De B. en Clementine.S., wonende in hetzelfde huis, Monlserratstifiat, te Brussel. Eens klaps greep vrouw S. een pot vol kokende koffie en goot den inhoud uit op het hoofd van hare tegenstreefster. Deze werd deerlijk verbrand ca» in onruswekkenden toestand naai' 't gasthuis overgebracht. Woensdag namiddag kwam een met- sersgast, Karei Denys, 40 jaar oud, wo nende Ma-Campagnestraat, mei een kruiwagen vol materialen, langs den Waterlocsehen steenweg, tc St-Gillis, ge reden. Dc arme werkman werd door een auto verrast en omvergeworpen. Het slachtoffer bleef bewusteloos liggen. De nys bad eene ijselijkc hoofdwonde beko men, alsook inwendige verwondingen. Hij wordt in het gasthuis verzorgd. Ook op den Bergenschen steenweg, te Halle, is Donderdag morgend een Wanneer zij hot evenwel toch eens wisten, Ilariy, als zij ons eens afgeluis terd hadden, als liet ook eens zulke man nen waren, als die welke den kapitein weggevoerd 1 ïebben Ach, stel u die dwaze gedachten toch uit het hoofd. Er is iets anders aan de hand. Zie, zijgaan die straat in,/zij bekommeren zich niet om ons. Mij dunkt, dat ik hen meer gezien heb, doch ik kan niet herinneren waar dat geweest is. O, daar zijn zij weder stamelde Sim, gij hebt u Vergist, Harry, zij zijn die straat ingegaan; Ik hoor hen kómen. Kom gauw weg, broeder. Zij gingen beiden de rivier langs, in de lichting van de Gardenstraat, doch werden door de twee verdachte mannen gevolgd; do een wia? een groote sterke kerel, met een zwaH hatelijk gelaat, de andere scheen, hoewel grooter, min lor sterk. Zi j smaken zacht met elkaarHar ry verstond slechts .eenige volzinnen. Gij kunt er op aan, Dick, de Llem- ley's zij allen uit, zij vieren elders Kerstfeest, en zoo al iemand te huis mocht zijn, dan is het slechts de eene of andere lompe meid, Twonley is op reis, de koetsier zit in dc herberg. Ik weet waar het goud en liet geld geborgen is. Goed, maar hoc komen wij bin- De Li'bre Belgi que kondigt aan, dat de socialisten Vandcrveide, Huys- mans cn de Brouekcre, Woensdag te Ber lijn op de conferentie der drie interna tionalen, den afgevaardigde der sovjets, Radek, zullen ontmoeten. Een erg ongeval bad Woensdag avond plaats te Genappe, op den steenweg van Nijvel, toe te schrijven aan den dronken toestand waarin zich liet slachtoffer be vond. De genaamde V., landbouwer, te Nijvel, die zich met eenige gezellen in een herberg vermaakt hacl, kwam met zijn gespan langs gezegden steenweg ge- roden, wanneer zijne paarden bij den doortocht van een auto verschrikten. V., dronken zijnde, kon onmogelijk de die ren bedwingen, die de vitrien van den winkel der ochtgcnooten De B. inbeuk ten. Door liet geweld van den schok werd V. dwars door de vitrien geslingerd. Men ZITTING VAN DONDERDAG Opening om 2 u. 30. M. Brunet aif voor. Aan do dagorde als eerste punt bespreking van het wetsontwerp betref fende het loon van de hypotheekbe-» waarders. HET LOON DER HYPOTHEEK BEWAARDERS De Kamer maakt geen bezwaar tegen een amendement der regecring. Na eeni ge beschouwingen van MM. MARCK (kath.) en HALLET (soc.), is de bespre king afgeloopen. Het eenig artikel wordt met het amendement der regeering zon der de minste opmerking aangenomen. VROUWELIJKE ADVOKATEN Zonder oenige bespreking worden do artikelen goedgekeurd van het wetsont werp, waarbij het aan de vrouwen, die het diploma van doctor in de rechten be zitten, geoorloofd wordt den eed van ad- vokaat af te leggen en dit beroep uit te oefenen. OORLOGSSCHADE Even vlug is het wetsvoorstel behan deld tot wijziging van art. 17 der samen- geordende wetten van 19 Augustus 1921 cp het herstel te verleenen aan de bur gerlijke oorlogsslachtoffers. Het cenig artikel, zonder eenige be merking goedgekeurd, luidt als volgt Lid 1 van artikel 17 der samengeor- dende wetten van 19 Augustus 1921 op het herstel, tc verleenen aan de burger lijke oorlogsslachtoffers, wordt gelezen ils volgt Zij, die geen vergoeding ontvinger! krachtens de wet van 10 Juni 1919, moe ien, ;om aanspraak té hebben op de voor- deelen bepaald door de onderhavige wet, hunne aanvraag tot herstel, op straffe van Vervallenverklaring, indienen voor 1 Augustus 1922. Vervolgens worden de drie in deze zit ting behandelde wetsontwerpen hoofde lijk aangenomen. REGELING VAN WERKZAAM HEDEN M. Tsohoffen (kath.) vraagt den voor rang voor zijn interpellatie tot de minis ters van Nijverheid en Justitie, over de aanslagen op de vrijheid van den arbeid. MM. Troclet, Vandervelde en Dem- blon (soc.) beweren, dat het vanwege M. Tsohoffen niet correct is thans deze interpellatie te ontwikkelen, daar hij voor het oogenblik pleit in een zaak van aanslag op de vrijheid van den ar beid voor de rechtbank van Verviei-s, waarop M. Tsohoffen doet opmerken, dat het niet gaat om een enkel geval, wel om tallooze gevallen verspreid over gansch het land. Met rechtstaan en zitten (rechts tegen links, de liberalen blijven na lang aarze len zitten) krijgt de interpellatie Tsohof fen den voorrang. DE VRUCHTAFDRIJVING EN DE KINDERBEPERKING De bespreking van het wetsvoorstel nen, zonder geraas te maken? Er kan bovendien elk oogenblik iemand te huis komen. Schilder mij den duivel niet op den muur, broeder, want dan komt bij zelf! Waartoe langer dralen? Wij kun nen niet werken als de zon schijnt, slechts bij nacht en nevel. Maar voor zichtig De twee spltsboeyen hadden even van te voren om den hoek der straat gezien. Ik zal er daar een van uitkoopen dat is het beste, lli j zal de eerste zijn die door het trapvenster-naar binnen gaat, om ons dc huisdeur te openen. Gij hebt gelijk Jem; ik zag daar zooeven een hoofd. Komaan, wij zullen dat eens iii orde brengen. Harry en Sim werden tot huiine niet geringe ontsteltenis door hen aangehou den. Hoor eens, jongetje, zegde Joking Jem, een der twee spitsboeven1, gij zijt nog laat op dé been, zoekt gij iemand? Ja, wij zoeken iemand, antwoordde Ilarry bevende. Dan liebt gij uwen tijd slecht ge kozen, lieve kleine; doch zoudt gij mij niet cenen kleinen dienst, kunnen bewij zen? Ik kom van eene ver afgelegene plaats om mijne zuster te .bezoeken, on pu is zij ziek én kan mij niet binncnlar tèn. Het zal een van u beiden gemak kelijk vallen, om door het openstaande venster naar binnen te gaan en den gren del van de huisdeur af te schuiven. Komaan ik zal u helpen 1 En als het niet gezwind gaat, zal ik eens een handje helpen, bromde Dick op een dreigenden toon, terwijl hij een blinkend mes uit zijuen zak trok en het in liet licht der gasvlam schitteren liet. Hai'j'y sprong verschrikt eene schred3 achteruit, zijne tong kleefde hem aan liet verhemelte. Sim viel van schrik op, zijne kniecn en begon luide te wcenen. Houd don mond, verdoemde nacht-» vogel, snauwde Dick hem toe. Wilt gi,i niet liever dat wij de po litie roepen, om u de deur open te ma-» ken vroeg Ilarry angstig. Maakt dat ge wegkomt, lamooren, antwoordde Joking Jem en gaf Sim met een eenen schop dat hij over de straal rolde, terwijl Dick Harry opnam en hem in dezelfde richting wegslingerde. Ilarry richtte zijnen broeder op en1 trok hem met zich voort. Zij waren naur welijks zestig schreden van het huis ver-» wijderd of zij hoorden in die richting eene vrouwenstem «hulp! hulp! moord roepen.

De Volksstem | 1922 | | pagina 2