Es HisHwe Huisfetiiirwel Yalsch Bankpapier Asbf jaar in een Mesrsieea gevanpn Geweldige Mijnontploffing in Colorado Hervormingen in de Gendarmerie De Siena te Isabrugge Een SSangenfarm Een Bandiatensireek te Belfast Een Familiedrama Ie Ukfcel Elixir De Kempenaar EENE KUUR MET DE Joavence 4eTAMté Seury Landbouwbelangen De bijzondere commissie gelast met het onderzoek dei- nieuwe huishuurwet, heeft hare vergadering gehouden onder het voorzitterschap van M. Benoidt, Deze hi den raad en het verzoek van den nu- nister van Justieie, aandringende op de bespoediging der werkzaamheden, wel in dachtig en leidt de besprekingen dei- wiize, dal hot onderzoek nog voor het Paaachverlof der Kanier zal ulgeloopen zijn. De minister van Justine zou dan de nieuwe wet op het bureel der Kamer kunnen neerleggen, onmiddellijk na het Puascliverlof. ltANDELS- EN NIJVERHEIDS GEBOUWEN In de komiiiissievergadermg heeft M. Descanips, vrederechter te Schaarbeek, verslag uitgebracht over de toepassing der huisliu ui verlenging. Slaat deze toe passing alleen op woonhuizen, of moeten 5e handels- en nijverheidsgébouwen er ook bij begrepen worden? In eene vorige zitting werd er beslist dat de nieuwe wet niet toepasselijk zou wezen op de han dels- en nijverheidshuizen. Thans werd, na bespreking van het verslag van M. Descamps, die beslissing vernietigd. De wet zal wel van kracht wezen voor handels- en nijverheidsge- bouwen, doch niet voor villas en lusthüi- DE HUURPRIJZEN Voor de vaststelling van de verhooging der huurprijzen, op grond der prijzen van 1914, heeft de kommissie drie reek een bepaald 1. Voor de huurprijzen beneden de 1.200 fr. werd er met eenparigheid, be halve twee stemmen, beslist, dat de op slag de 40 per cent niet mag te boven •gaan, gelijkvormig de bepalingen der vo rige wet. Voor de kleine huurders zou er dus geen opslag te vreezen zijn; 2. Dc tweede reeks bevat de huurprij zen van 1,200 tot 2,500 fr. De verhoo- ging daarvan zou 60 per cent wezen 3. In de derde reeks vallen de huur prijzen boven de 2,500 fr. Hiervoor is de opslag 100 per cent. ONDERDUTMSCHE OVEREEN KOM STkiN Er had vervolgens eene zeer belangrij ke bespreking plaats over de ondèrdüim- Bche overeenkomsten, welke, buiten de wet om, zouden kunnen gesloi/,i worden .tusschen eigenaars en huurders, met het idoel de wet te ontduiken. Er werd beslist dat deze onderduimsche overeenkomsten van gcenen tel zullen zijn. DE DAGORDE De kommissie regelde ten slotte het program der werkzaamheden. M. Man- gin werd aangeduid als verslaggever, voor de kwestie der gemeubelde of ge- gttrniordc huizen en appartementen en voor liet vraagstuk 'der betrekkingen tusschen den eigenaar cn den onderhuur der. M. Moei'eiiiahs zal verslag uitbren gen over het geval der kleine eigenaars, die eon huis gekocht hebben om liet zélf te bewonen, en die bet recht opuischen dit huis te betrekken. M. Ilcetveld zal handelen'over de toe passing vun artikel 6 der wet van 1920, .voorziende de uitdrijving der huurders in geval van rechterlijken verkoop. M. Bi jl zal verslag uitbrengen over de beper king van het beroep en over het grond- begin der conciliates of minnelijke schikkingen. M. Leroux zal, ten slotte, handelen over de herziening der pachten en over de rechterlijke strafmaatregelen. VAN WIE KWAM HET VALSCHE BRIEFJE VAN DUIZEND? Eén bediende van eene groote Brussel- Rche bank telde Zaterdag een pak bank biljetten na cn vond er een valsch briefje *a» 1000 fr. tusschen. Uit een onderzoek bleek dat het biljet ter bank afgegeven werd door een notaris van Brussel. Deze had het van een inwo ner van Dcndennonde gekregen. Het onderzoek wordt voortgezet. met de hand over het gezicht, wijl hij hem niet kon zien. Slaapt gij Sim Laat mij slapen zegde Sim geeuwend. Hoordet gij daar niet ronken Neen, zegde Sim, terwijl hij weder in slaap viel. Nu goeden nacht, broeder, fluisterde Harry, cn legde zich ook neder tc slapen. XII. UIT BETERE DAGEN. "Wij verlaten voor ecnigön tijd de Adelphigewelven en keeren naar de ge lukkige dagen terug toen de beide kna- {>en zich nog te Greenfieis bevonden. Het audgoed huns vaders behoorde bij het dorp Sunydacl, beroemd door schoone vrouwen en meisjes. Niet ver van liet. dorp verwijderd lag Ashbrookhall, toen maals eigendom van den Squire Proud- foot, hetwelk hij zélf met twee zoons cn eene zeer schoon e dochter, Aurora ge naamd, bewoonde Er waren nergens be tere weiden en bosschen dan tc Green fields. De laudbouwer Hazcldean had de rijke hoeve van zijnen vader overgeno men, terwijl zijn jon.^re broeder, die geen lust in don landbouw had en Sey mour heette, als klerk aan cent bank te (Newton geplaatst was en na den dood zijns vaders, met zijn erfdeel, dat 6000 pond sterling bedroeg, naar Londen ge- »aöM \Viis, waar hij zich met spekulatien fiad ingelaten en waarmede hij, zoo men zeide veef geluk had. Ji Te Ludenscheid bij Bolzano (Ita- liaansch Tirol), heeft een schoorsteenve ger een afgrijselijke ontdekking gedaan, welke tot een aantal aanhoudingen heeft geleid, zoo meldt de Milaneesche corres pondent van de Daily News In een soort crypte van 6 voet diep, uitgehold in de schacht van een keuken- schoorsteen, vond hij een man van 45 jaar, die dara acht jaar lang gevangen liad gezeten. De ongelukkige was tot een geraamte weggeteerd. Hij had geen kracht meer in zijn handen en voeten en hij was niet in staat een woord uit te brengen. Hii kon alleen nog maar een onver staanbaar geluid geven, zooals een heel klein kind. Een onderzoek, door do politie inge steld, bracht aan hot licht, dat de bloed verwanten van den man hem dezo af schuwelijke behandeling hadden aange daan. De schuldigen werden onmiddel lijk aangehouden en konden niets anders dan bekennen. Zij verklaarden, dat hun slachtoffer iemand was met een geweldig driftig karakter en dat zij hem op deze wijze gevangen hadden gehouden, omdat zij hierin het eenig middel zagen om bloedvergieten te voorkomen. 17 DOODEN EN VERMISTEN Trinidad (Colorado), 25 Maart. Een ontploffing waarvan de oorzaak nog niet gekend is, heeft gisteren in de mijn Sopris plaats gehad. Er zijn 17 dooden of vermisten. Wij hebben met enkele woorden reeds gemeld, dat de legercommissie besloten nad, aan den minister van Binnenland- sche Zaken aan te raden, ten einde de uitgaven voor de gendarmerie in te krim pen, het getal brigaden van gendarmen te paard te verminderen en die te vervan gen door velo-brigaden. Dat- zou vast en zeker eene groote be sparing te weeg brengen, maar die zou verwezenlijkt worden ten koste der vei ligheid van het land. Dat men aan een zoo groot getal moge lijk gendarmen te voet een rijwiel geve, dat is goed en wel en zou den dienst te lande veel vergemakkelijken. Maar er mag, noch kan nooit spraak zijn de paarden té vervangen door rij wielen. Wat zou er gebeuren in geval van muiterij, oproer of iets dergelijks? Twintig gendarmen te paard, gelast met de orde en de rust ;te handhaven of de eigendommen, gelijk de welke, te be schermen, zijn voldoende om een drei gende menigte, bestaande uit vijf of zes duizend man op de vlucht te drijven. Maar met gendarmen op een. rijwiel ge zeten, kan er niets aangevangen worden de muiters zouden niet weinig lachen met de wiel rijdende ordehandhavers en sehadebeletters. Maar, zal men zeggen, men zou aan ze kere groepen geblindeerde autos geven, gelijk de Belgische gendarmen er hebben in het bezette Duitschland. Aangenomen dat die autos praktische beteugelingsmiddelen zijn in geval van volksoploopen, toch moet men beken nen, dat, indien er in elk arrondissement van Belgie een gebindeerde auto wordt gebruikt, die macliienen al zooveel zullen kosten als de paaiden. Bij toeval vernemen wij, dat er te Gent en te Brugge, binnen kort, eene proef zal genomen worden. De twee zus tersteden zullen dus binnen eenigen tijd geblindeerde gendarmautos door hare straten zien floreerent De familie van den landbouwer Hazel- daan, zooals hij tot onderscheiding van zijn broeder den gentleman Hazeldoan, genoemd werd, bestonden behalve hem, uit zijne moeder, dié van de beroemde familie Seymour afstamde, zijne vrouw, zijn beide zonen Seymour of Sim, en llarry, en hunne kleine nicht Rosa Prim of Primrose, die voor wees doorging en een zeer schoon kind was, terqi jl zij on geveer zoo oud was als Sim; Mercy was met haar veertiende jaar als kindermeis je van Ashbrook Hall naar Greenfields gekomen en de drie kinderen stonden verscheidene jaren onder haar opzicht. Zi j wandelde met hen door veld en bosch maakte hun opmerkzaam op de schoon heden der natuur en leerde hun menige spreuk uit stichtende boeken. In Hazeldeans's woning heerschte steeds dc grootste orde, gepaard met een voudige zéden, Hij dulde gccne luwhe den onder zijne werklieden, die meest allen gehuwd waren, cn hem nis hun ge- nieensehapelijk hoofd beschouwden. Sterken drank of zwaar bier was verbo den waar. Hij ging hierin ..elf voor en rustte niet, tot ook zijne arbeiders zijn voorbeeld volgden. Daarentegen onthaal de ..hij zijne onderhoorigen dikwijls op vruchten, wijn, thee, kóffij, limonade, enz. Eenigen dié in het geheel zijn voor beeld niet wilden volgen en zich dik wijls aan het. misbruik van sterken drank overgaven, joeg hij weg, en tot dezen be hoorden ok Dick en Joéking Jem, Deze DERTIG SLOEPEN OP DRIFT Pieter Vandicrendonck, bijgenaamd Pieter van den Zwarten, stuurman op Heyst n. 49, was om 2 ure 's nachts eens tot aan de schuilhaven komen wandeion, om te zien of er geen verandering aan 't weder te bespeuren was. Ook was hij niet al te geru6t, omdat het stormde van het Noord-Westen. Ontsteld bemerkte hij dat 'een 30tal sloepen losgeraakt van hun meertouwen op de peret of boord van den Zuidkant der schuilhaven geslagen waren. Hij bemerkte met schrik dat de booten Zeebrugge 15 en 25, alsook Heyst 66, toebehoorende aan den reeder Raphael Huyssemie, reeds gedeeltelijk onder wa ter zaten. En daar de vloed aan 't wassen was, viel er geen oogenblik tot handelen te verliezen, om de dreigende ramp te vermijden. Snel liep hij al de visschers wekken. 't Duurde niet lang, of langs alle kan ten kwamen visschers opdagen. Met schrik bemerkten zij dat ook reeds de booten Zeebrugge 21, 9, 8, 26, toehooren- de aan reeder Henri De Bra, Heyst 66, .toehoorende aan Depaepe, gedeeltelijk onder water zaten. Vlug diende er ge werkt te worden om de sloepen te redden. De motorbooten 44, 61 en 15 lagen ter plaats. Zij werden onmiddellijk in gang gesteld en na drie uren onverpoosd en hardnekkig werken, gelukten zij er in al de sloepen van de peret te trekken en te redden. Gedurende de reddingswerken viel Pieter Van Dierendonck in 't water, doch kon zich redden. Zonder de tusschen- komst van Van Dierendonck, had daar eene groote ramp kunnen plaats hebben. Te Brownsville, in Amerika, bevindt zich een slangenhoeve/ een inrichting, midden op het land, waar men slangen vangt en kweekt voor handels- en weten schappelijke doeleinden. Er zijn daar niet minder dan 65 be dienden, allen menschen die hun leven in de open lucht hebben doorgebracht met het bestudeeren van het karakter dei- ratelslang. Hun bestaan op de hoeve is natuurlijk niet zonder gevaar. Zoo werd een der mannen op een mor- gend wakker en zag dat hij omringd was door honderden slangen. Hij dankte zijn leven uitsluitend aan de omstandigheid dat hij rondom zijn bed een van baar gevlochten touw had gelegd, dat een slang nooit zal overschrij den. De slangen die men te Brownsville kweekt, worden aan musea en diergaar den verkocht, en ook wordt het verkre gen gif vaak verstrekt aan scheikundigen voor hun onderzoekingen. Natuurlijk is de lïéeTe inrichting zorg vuldig afgescheiden van den openbaren weg. TE ANTWERPEN Door den politieofficier M. Feyaerts, is een onderzoek ingesteld inzake eene bandietenstreek die in do woonst van den natiebaas, M. Georges De Beuckelaere, gelegen Ellermanstraat, 82, zou plaats ge had hebben. In welke omstandigheden de aanran ding zich heeft voorgedaan, is nog niet geweten, daar het slachtoffer, vrouw De Beuckelaere, zoodanig door zenuwen is aangedaan, dat men haar nog niet heeft kunnen onderhooren. Zij werd in alle geval met eene prop in den mond gevonden, hare handen vastgebonden en ovfer haar hoofd was ook een tafellaken gebonden. Eerst was er sprake dat men haar heeft willen wur gen, doch een bijgeroepen geneesheer, heeft geen enkel spoor van wurging kun nen vaststellen. Evenwel is de verdwijning van een paar kleedings tukken en een pels besta- tigd geworden. beide gingen naar Londen en werden daar gauwdieven van stiel. Hoe ver het mét hen kwam hebben wij gezien zij waren dezelfden die het dienstmeisje in Pimliko vermoordden. De zeldzaamste persoonlijkheid in Greenfields was de grootmoeder, eene dochter van den eerwaarden Oscar Sey mour; zij werd onder de landlieden cn de dorpsbewoners gewoonlijk de me vrouw genoemd en vereenigdc in haar wezen de type eencr aristokraiische vrouw en de huiseljke eenvoud van eene boerin. Zij bezat alle deugden der beide klassen die zij vertegenwoordigde, zoowel de hoogere als dc lagere, zonder ooit door haren trots iemand te krenken. Hare schoondochter, die behalve een uitne mend uitzet, 5000 pond sterling als hu welijksgift had medegebracht, werd door haar met moederlijke liefde behandeld, en zij deed haar best deze te beschaven. De schoondochter was er haar dankbaar voor en de oude dame hartelijk liefheb bende, ging zij hare huisgenoten in zachtheid en liefde voor, die haar allen dan ook om het zeerst beminden. De kinderen waren voel bij grootmoe der cn kropen in den winter dicht bij haren leunstoel bij het haardvuur en luisterden oplettend naar hare vertellin gen uit Cooper's gedichten of iets anders, terwijl zij des zomers bloemen voor haar verzamelden. Een tweede merkwaardig figuur in deze familie was Hazcldean'3 jongere Eon kreet van afgrijzen is tc Londi". opgegaan over den reeds gemelden af schuwlijken moord op een katholiek te Belfast, welke iü den nacht van Donder dag op Vrijdag heeft plaats gehad. De bijzonderheden welke over het geval ge geven werden, verergeren nog de bctee- kenis dezer afgrijselijke misdaad. Vrijdag nacht heeft een bende gewa pende en gemaskerde mannen een be zoek gebracht aan de familie Mae Ma- hon. De man, eigenaar van verschillen de cafe's te Belfast, woonde zelf niet in een dezer inrichtingen, maar in een def tig heerenhuis in Kinnairberg, een dei- voorname wijken van de stad. Bij de fa milie Mac-Mahon woonde nog een der chefs van een cafc, die ongehuwd was, in. Door lievig kloppen op de voordeur werd de familie gewekt. Toen Mae Ma- hos en zijn vrouw naar beneden gingen, ontmoetten zij op de gang een aantal ge maskerde mannen met revolvers. De indringers hadden de voordeur opengebroken en alvast het gas opgesto ken in de woonkamer, waar zij den moord zouden plegen. Mac Mahon werd in de woonkamer gesleurd en opgesloten, terwiil zijn vrouw, een nicht en een dienstbode in de achterkamer werden opgesloten. De indringers gingen daarop naar bo ven en wekten de zes zoons en den be diende en met revolvers werden dezen gedwongen naar beneden te gaan. De moordenaars hadden kaarsen mede gebracht en aangestoken. Toen alle mannelijke slachtoffers in de woonkamer verzameld waren, werd hun gezegd, dat zij nog enkele minuten hadden voor een laatste gebed. Daarop werden zij een voor een bescho ten. De 15-jarige zoon viel terstond dood neer. Twee anderen en de bediende voer den nog een heftigen doodstrijd. De vader overleed eenige uren later. Volgens nadere berichten werd inder daad op den jongsten zoon, die niet zes maar elf jaar is, geschoten. De schoten raakten hem evenwel niét. De knaap in hooge mate verschrikt, liep rondom de tafel. Twee schoten werden op hem gelost, terwijl hij liep, maar bei den misten. De jongen kroop onder de tafel en vandaar onder de canapé, waar hij werd ontdekt toen de politie binnen kwam. Een belooning van 100 p. st. is uitge loofd voor inlichtingen, die zullen lei den tot aanhouding van de moordenaars van de twee Rrotestantsche politieagen ten, die Woensdag zijn vermoord, en die van den katholieken kastelein en zijn vijf zoons, die.Donderdag vermoord zijn. -vV- (Gistermiddag meldde een jonge man zich bij de politie te Brussel aan en'ver klaarde dat hij verscheidene revolver schoten had gelost op zijn vader, den heer C., wonende Vogellaan, te Ukkel. De Ukkelsche politiè werd dadelijk ge waarschuwd en stelde een onderzoek in, waaruit alras bleek, dat de man waarheid had gesproken, doch dat de vader niet werd getroffen. De dader, J. B. O., geboren te Ukkel, in 1897, verklaarde, dat liij, enkele maanden geleden, in het huwelijk was getreden, doch niet gelukkig is. Hij had liet echtelijk dak Verlaten en was naar zijn vader toegegaan, die hem echter de deur uitwees. In woede ontstoken, had hij verscheidene revolverschoten gelost in de richting van zijn vader, waarna hij ijlings de vlucht nam. De dader werd opgesloten, ter beschik king van het gerecht. V\A Jacques Neefs, Antwerpen. 29375-2 broeder, de gentleman welke dik wijls van Londen kwam en zich lange» tijd te Greenfields ophield. Hij maakte op de eenvoudige dorpsbewoners, door zijne pronkzucht, en stadsmanieren veel indruk; hij was vrijgevend jegens de ar beiders en de jonge meisjes, die hem niet konden aanzien zonder, te blozen. Het streelde hem als men hem zegde, dat hij er als een lord uitzag, en dat. nog geen edelman uit den omtrek, hem op eenige wijze overtrof. Gentleman Hazcldean was een welko me gast op Ashbrookhall, waai' hij dik wijls toefae. De scliooiie Aurora I'roud- foofc trok er hem heen' en spoedig ver telde men in het dorp Jat Seymour Ha zcldean en Aurora elkander in liet ge heim beminden en gingen er allerlei praatjes in het dorp rond, die meestal betrekking hadden op de geheime sa menkomsten der twee verliefden. Dik wijls had men op het weinig betreden voetpad dat van Ashbrookhall naar de rivier voerde, sporen gezien van eencn netten vrouwenvoet naast eenon mans voet. welke eerst werden gevolgd tot aan de tuinkamer, gewoonlijk Aurora's werk kamer, terwijl de tweede konden worden nagegaan tot aan een klein gebouw, liet visscnershuisje genaamd. Dat visschers- Iiuisje lag dicht bij het water, ongeveer een half uur van Ashbrookhall cn be hoorde bij Proud foots bezitting. Men had verscheidene malen rook uit de schouw yap dat huis zien komen en l)ö Lenlo is daar en reeds beginnen do botten zich te ontsluiten, 't ls het oogen- b.'tk rij. ;i.i!) zijne OezondLlieid cj te donken, waut, e\e- als het sap der plant krijgt het E32.oe<a. een snelleren om loop, wat tot de s'o kwalen kan leiden. Eene meer d n dertigjarige ondervin ding laat ons toe, te bevestigen dat de iouvenct de Sa&sry, samenge steld uit onschadelijke planten en bezitten de goed bepaalde bijzondere eigenschappen buste regelaar van het bloed is, die ge- kead is l>e Jouvence de l'Abbè Soury, ga vernietigt <le kiemen der ziekte, reinigt het jl bloed, wulk het vrijelijk doet rondloopen en ten slot van rekening heel het organism herstelt, dut* do ZEKERE GENE ZING, zonder vergif van alle inwendige Vrouwen ziekte. DAT IS EENE VERZE- EERING tegen alle onge vallen bij het Keeren der Jaren, Ontsteking, Vezel- ge stoel, Bloedvloeiing, On regelmatige Bloedsomloop, Bloedader ontsteking, Aderbreuk. Duize lingen, YèrhiUihgen, Draainissen. t Nemen van de Jouvence de l'Abbé Soury is zich de regelmatige, pijnlooze maandstonden verzekeren. Het is de Scheie HoofdpijnZenuwpijnen, Verslof pingen, enz. vermijden. GEBRUIKSWIJZE: Eensoeplepcl In twee 1 lepels water vóór 't middag-en avondmaal. De Jouvence de l'Abbé Soury be- I reid in de apotheek Mag. DUMONTIER, te l itouaan (Frankrijk), bevindt zich in alle goede apotheken. De flesch: 7 fr. 50. NOTA: De flesch mag niet duurder ver- i kocht worden dau(|7,50. ce portrail Eischt wel de ware 21596 JOUVENCE de l'Abbé SOURY met handteeken Mag. Dumontier DE GROENSELHOVEN Jan. Dag Frans, hoe is 't? Hebt ge reeds aan uwen tuin gedacht? Frans. Voorzeker, nu dat de sehoo- ne dagen aanbreken, zullen we stillekens aan de handen uit de mouwen moeten trekken, en de noodige voorbereidende werken verrichten. Jan.Dat is ook mijn gedacht; noch tans ik ben niet van zin er mij zoo ern stig mee bezig te houden als vroegere jaren. Frans. Neen? En waarom niet? Hebt ge de lessen van vroeger reeds ver geten? Weet ge niet meer dat er bij het Kweeken van allerlei groensels een ware krachtbebouwing gebeurt? Inderdaad, de eene vrucht volgt op de andere, zoódat de grond om zoo te zeggen nooit braak ligt. Eh zoo moet het ook zijn, niet waar Groensels komen zeer wel te pas. zijn ge zond, en brengen ten andere wel op. Jan. Gij hebt gelijk Frans. En om te gelukken zal men onbetwistbaar den grond goed moeten bewerken en wel be mesten. Frans. Maar zeker, Jan; steekt gë in den grond niets in, ge trekt er niets uit. Stalmest is hier onmisbaar, maar ge beschikt evenals ik over te geringe hoe- veelheid, want onze andere veldvruchten hebben er te veel noodig, is 't niet zoo? Jan. Inderdaad; we zijn nog geluk kig dat de scheikundige meststoffen daar zijn! Dat is onze redplank; 't is nu niet meer als onder den oorlogdan wa rn ze geweldig duur en daarbij zeer moeilijk oxn vinden. Franp. Ja Jan, nu zijn er met de vleet. Maar de groote zaak is te weten welke soort van scheikundige mesten men moet gebruiken. Jan. Goed zoo, een volledige bemes ting, niet. waar? 't.ls te zeggen bemesten met stikstof, fosfoorzuur, potasch en kalk. Frans. Ja, dat is gesproken! Zie, verleden jaar heb ik het volgende ge daan op den om te werken grond sommige knapen uit het dorp wilden weten, dat zij er eens gentleman Hazel- dean aan de voeten van Aurora gezien hadden. Het meisje had hem toen opge heven en zich aan zijne borst geworpen. Juist toen dit gebeurde was de tak gebro ken van den boom, waarop een der spion nen gezeten had. waarop Hazel «lean op het geraas naar buiten kwam en behoed zaam rondzag, terwijl Aurora met haar bleek gelaat op zijne schouder leunde. Al dc praatjes onderhielden in het dorp de oude wijfjes bij de thee en de jonge meisjes aan spinrokkenzij stegen cellier spoedig tot een tragische hoogte. Soms meende men Aurora in hare ka mer te hooren schreeuwen; in de nabij heid van het visschershuis zou de oude Tim Trail een geheim hebben ontdekt dat hij aan niemand verklaren wilde. Tim Trail schudde het hoofd, als men hom trachtte uit te hooren, en de oudo Rezia Crowne, de portierster van Ash brookhall zweeg als het graf. Aurora werd echter in jaren niet meer gezien. Het heette dat zij in hare kamer werd opgsloten gehouden, terwijl Rezia Crow ne' haar eenige oppaster wasmet een woord Aurora was krankzinnig gewor den. Van Seymour Hazcldean vertelde men, dat Squire Proodfoot hem van Aehbïookhall had weggejaagd; hij had zware koortsen gekregen en was tot heiv» stel zijner gezondhei«r weer naar Londen gegaan. II Yertolgt.);

De Volksstem | 1922 | | pagina 2