Hef Werk der Franschsnsns van DsedeKj'k aulomeèi@!@itplik ie Esete© De soeïaie Onrast in Italië Erg Gisgstak fa Bassevslcte Vafsche Titel van 506,000 fr, Ssddeiijk ongeluk te Sshaarbeek Do Moord op Luitenant Draff BORSTLIJDERS iSTHMALIJDERSo. kortborsliget i iorstbafsem Martin Tonuf Elektrische Résinazalf te Frankfort De Aehfurenwet en Pinko ff en Von Kir- jehenheim, die vergeeld waren van tenen jflerden, welke uit Bergen kwam. Voorzitter. Hoe weet gij dat; die uit JJergen kwam? Pinkhoff zegde liet mij. Getuige verklaart dat zij tot 10 jaar dwangarbeid, werd veroordeeld, dat ge durende hare gevangenschap hare moe der het slachtoffer was van een ongeluk en dat zij werd vrijgesteld bii de Duit sche revolutie. Getuige heeft ook Jeannes gezien, maar herinnert zich niet meer in .welke omstandigheden. Öp verzoek van den advocaat-generaal geeft getuige inlichtingen over de wijze, waarop die spionnendienst werkte en over de wijze waarop prins Reginald, die door de Duitsehers werd opgezocht, met een valscli Duitsch paspoort naar Hol land trok. Jules Lcgat, boschwachtcr der prinses, verhaalt hoe zekeren dag de Duitsehers in het kasteel kwamen, naar zij voorga ven, om erwten op te koopen, maar eigen lijk om binnen te dringen. Getuige werd aangehouden door twee Duitsehers en Jeannes, dien hij formeel herkent. Per auto naar Maubeuge ge voerd. werd hij doorschapen tot spreken uitgelokt, en onder dezen was alweer Jeannés, die ook bij zijne ondervraging tegenwoordig was. Henri Maillard, van Maubeuge, heeft Jeannes daar dikwijls bij de Duiteche po litie gezien. Ook zegt getuige, kwam nij ten mijnent huiszoeking doen. Ik herken hem goed. Jeannes. Dat is valsch 1 nooit ben ik bij dezon getuige geweest. De getuige houdt vol, maar kan niet bevestigen dat Jeannes spionneerde. Mr Jaccjueinotte, verdediger. Hield Jeanno8 zich verborgen wanneer 'hij u volgde? Getuige. Dat weet ik niet. Advocaat generaal. Als men iemand volgt om hem te bespieden, verbergt men zich niet. Jeannes. Allons done Henri Groppez, landbouwer, werd door Jeannes aangehouden toen hij naai* Mai- plaquet reed, op 25 December 1915. Hij werd heel en al afgetast. Voorzitter. Door Jeannes? Ja, door hem. Jeannes. Dat is valsch! Dien dag was ik te Eclarbes het sermoon van den pastoor gaan hooren. Advocaat generaal. Dat sermoon zal niet den heelen dag hebben geduurd? (tot getuige). Om wat uur was dit ser moon Om 11 ure, en Jeannes ontmoette mij. om 10 u. 25. Jeannes. Dat i6 valschIk herhaal het, ik loochen al wat die getuige zegt. August Van Damme, boekhouder te Hani Lie, geeft bijzonderheden over de vaderlandsche inrichting, waaraan hij meewerkte. Toen hij aangehouden werd, was Jeannes er bij. Ook heeft getuige hem gezien bij zijne ondervraging voor den krijgsraad. Marie Laroche, vrouw van vorigen ge tuige, werkte mee aan den Belgischen 8pionneering. Toen zij aangehouden werd, was Jeannes er niet bij, maar zij is zeker dat hij bij haar als schaap in de gevangenis is geweest. Jeannes protesteert en zegt, niet le zul len dulden dat men hem verwijtte als schaap gediend te hebben. Voorzitter. Maar Jeannes, het is wel zonderling dat al die getuigen liegen! Jk wilde wel eens weten, wat belang zij daar bij zouden hebben. Jules Van Damme, zoon van de twee vorige getuigen, verklaard dat Jeannes deel maakte van de politie, die in zijne woning huiszoeking kwam doen. De agenten hebben acht dagen bij ge tuige gelogeerd en gedurende dien tijd ondervroegen zij al wie er in huis kwam. Jeannes. Ik heb slechts twee dagen in zijne woning geweest. Er is een rap port over. Advocaat generaal. Gij kunt heel goed een rapport maken waar in staat dat gij er maar twee dagen noodig waart Mijne arme Aurora antwoordde dc gentleman onthutst. Ja, ik ben uwe arme Aurora, inder daad hernam de krankzinnige met bei de handen hem de schouders vasthou dende, en hem met hare waanzinnige oogen als het ware doorborende. Maar uwe arme Aurora is ontvlucht Die schandelijke menschen hadden mij in een krankzinnigengesticht gebracht, maar ik ben ontsnapt en nu heb ik u weder, lieveling Zie eens Sim, hoe zij mij mishandeld hebben, alleen omdat ik u-bemin en ik u niet verlaten wilde En zii toonde hem hare naakte schou ders vol striemen, waarvan het bloed was afgeloopen. Ziet gij deze wouden, Sim, zij ko men van nemen, waarmede ze mij aan een ijzeren bed vastbonden. En zij had den nog veel ergers met mij voor. Rezia zegde mij, dat zij mij van u wegsleepten en naai- een gesticht voerden in dc hoop dat ik sterven zou, maar nu ben ik ont snapt. Ik heb mijnen hoed en doejj aan den rievier gelegd, opdat zij in den waan zullen verkeer en dut ik mij verdronken heb Zij lachte luid ha, ha, verdron ken En ik ben hier, en hob mijnen trouwen Sim wederge vonden, en mijn geliefde red mij uit hunne handen. Help mij opdat zij mij niet weder binden als een wild dier en mij gevangen houden. Zij willen mi j pijnigen en mij stroomen kon d water over het "hoofd gieten, alleen cmdat ik niet ophoud u te beminnen u, er toch acht ."^en verblijven. Jeannes.,Altijd... onderste! li ngPrï Daarvan "krioeltTrwe beschuldiging, M. den.aflvocaat.-generaal. Jeannes was over al en Jeannes "heeft allés gedaan en de Duitsehers Rebben, gw,aan. Albert Toil ion, voWwaehier ie Kame rijk, .heeft Jeannes dikwijls daar gezien en. ook "bij VViarl, en dat bidden ivl. Duu- eedame sloegen en aanhielden. Deze werd ter dood veroordeeld en g-.fusiljeejd. De Duitsehers steden 75,000 n. van hem. M. de voorzitter. Hebt gij wel over wogen hoe erg uwe verklaring is? Zijt gij wel zeker Jeannes te Kamerijk gezien te hebben? Getuige. Daar ben ik zeker van. Ferdinand Dupont, koopman te Ka merijk, spreekt over de aanhoudingen aldaar. Jeannes Ik heb nooit, een ..voet te Kamerijk gezet. M. de voorzitter. Het is noodlottig voor u dat al de getuigen het tegendeel zeggen. NAMIDDAGZITTING Het gedrang is zoo groot dat getuigen, gezwooruen, dagbladschrijvers slechts met de grootste moeite binnen kunnen. Vrouwen werden in het gedrang half dood gepletterd. Het getuigenverhoor gaat voort. Cl emeu tine Newjans, die ook van ee nen spionnen dienst deel maakt, moest zekeren keer vluchten voor eene Duitsche pat roei je; zij werd gekwetst. Wij werden aangehouden door dien bandiet daar (tot Jeannes) gij waart niet slim, bandiet, mits ik op mijne papieren ztit en gij ze niet gevonden hebt. Getuige legt dan uit hoe de andere personen werden aangehouden en beves tigt, ondanks de loocheningen van Jean nes, al hare gezegden. M. Emilc C'oupez, van Kamerijk, heeft de aanhouding van Doucedame bijge woond en verzekert dat dit gedaan werd' door den beschuldigde. Jeannes (met zijne papieren zwaaiend) poogt den getuige in tegenspraak te brengen met zijne vroegere verklaringen en loochent hardnekkig bij die aanhou ding te zijn geweest. Coupez. Zeg dan dat ik een leuge naar ben. M. de voorzitter (tot beschuldigde). Houdt gij vol wat gij gezegd hebt? Jeannes. Stellig! M. de voorzitter. Denkt gij wel na over de groote belangrijkheid van uwe verklaring? Is uwe herinnering wel juist? Heeft Jeannes inderdaad de rol gespeeld, die gij hem toeschrijft? Getuige. Ja zeker, hij was het. Paul Leclercq, koopman te Brussel, herkende Jeannes na den oorlog te Brus sel en, wetende welke rol hij had ge speeld, deed hi j hem aanhouden. Meer maals had hij hem opgevolgd. Jeannes. Nui zegt go dat; nu zijt ge vrijpostig, maar tijdens den oorlog waart ge zoo niet! want ik verzeker u dat gij mij geen twee maal gevolgd zoudt heb ben. Advocaat generaal. Wat zondt ge gedaan hebben, Jeannes? Ik zeg dat hij mij geen tweede maal zou gevolgd hebben. Voorzitter. Gij zoudt hem gesup primeerd hebben. Jeannes. - Ik weet wel wat ik zou hebben gedaan, M. de voorzitter. M. de voorzitter. Maar zoudt dan wel hebben gedaan? Ik zou hem hebben laten weten dat hij daarmee moest ophoudenof ik zou de Duitsche politie verwittigd hebben. Advocaat generaal. De gezwoornen zullen oordeel en. 5 M. Jorion, van Bergen, heeft het be zoek van Jeannes ontvangen. Hij kwam getuige vragen of deze geen middel wist om brieven over dc grens te brengen. Vachaufsée, herbergier, had Jeannes voor kalant. Deze had hem geld getoond dat hi j zegde verdiend te hebben met bet verklikken van personen, die verboden bladen verkochten. Jeannes. Iedereen weet toch dat Vaehaussée een blagueur is. Heden zitting tcHO ure. lieve trouwe Sim I Intusschen waren de overige familie leden van Hazeldean genaderd; tranen van het diepste medelijden werden door de vrouwen gestort. Arme jonge lady wat tc doen, zeide mrs. Hazeldean. Zij hebben de arme vrouw vreese- lijk mishandeld, zeide mevrouw. Wij moeten haar bijstaan, zoo goed wij kun nen. Ik reken mij dat tot een heilige plicht O, God deze beklagenswaardi ge vrouw is niets meer dan een geraam te !Is het mogelijk dat de schoone Au rora Proudfoot zoo mishandeld kan wor den. De krankzinnige danste als bezeten om Seymour been, hief beide armen hoog in de lucht, en wierp zich dan we- dor in het gras aan Seymour's voeten. In dezen toestand zong hij op hartbre kende toon een liefdélied. Plotseling sprong zij weder op, streek het haai- uit hare oogen en keek angstvol achter zich. Zij komen, riep zij, zij willen mij gevangen nemen. Sim, red mij, gelief de Sim. Zij zal niet in een krankzinnigen gesticht opgesloten worden, als ik het verhinderen kan, zoo waar God leeft riep Seymour, vast besloten uit. Er moet aan hare.redding gedacht worden Moe der zorg er voor dat niemand Aurora's aanwezigheid hier vermoedt. Geef mij eenen doek en oenen hod Ziet daar komen reeds hare vervolgers spoedig De jaarlijksche vergadering werd Maandag to Gent gebonden. Mgr. Seghers, bisschop van Gent, wees op den vooruitgang van het werk en drong aan op de noodzakelijkheid van hei .^koruerf van een verdrag, met- Frankrijk, waardoor het mogelijk zou worden dc Vlaamsche werklieden beter te beschermen. Mr. Ronse, raadgevend advokaat van het Werk, wee8 op dezelfde noodzake lijkheid en haalde aan dat tusschen Italië en Frankrijk reeds een dergelijk verdrag bestaat, alhoewel het aantal Italiaansche werklieden in Frankrijk op verre na dat der Vlaamsche niet De- reikt. Dit verdrag stelt de Italiaansche werklieden op denzelfden voet als de Fransche, wat betreft hun recht op ver- foeding in geval van werkongevallen, un recht op ouderdomspensioen, enz. Tsjecho-Slowakije heeft met Frank rijk ook een dergelijk akkoord gesloten, alhoewel er weinig werklieden van daar naar Frankrijk overkomen. Uit Oost-Vlaanderen alleen gaan er jaarlijks 100.000 arbeiders naar Frank rijk. Door de zorgen on de rechterlijke tussehenkomst van het Werk, werden 172.000 frank werkloonen bezorgd aan de arbeiders, die zonder deze tussehen komst zouden verloren gegaan zijn. VW Zaterdag avond, rond ure, kwam Emiel Colpaert, bijgenaamd Tjobbel slachter, van Waimcghem-Lede huis? waartsgekomeü dicht bij zijne woning, op Bet grondgebied van KriüShöutem, sii k kei de Colpaert, door de duisternis misleid, in een gracht vol water. Gelukkiglijk werd hij korten tijd na dien door gèburen uit zijnen neteligen tciestand verlost. Men was verplicht dadelijk een, genees heer te halenmeer dan twee uren heeft men aan het slaehtoffér moeten werken om het tot het leven terug te roepen. EEN 60-JARIG MAN DOODGE REDEN Zondag rond nnddernacl\, werd de 60-jarige Serafien De Bie, koopman, wo nende Brugschen steenweg te Lekloo, na bij zijne woning door een auto overre den. Het slachtoffer, dat het bewustzijn had verloren, werd naar zijne woning, onge veer 100 meters gelegen van de plaats van het ongeluk, overgebracht, waar dokter Hamerlinck, in der haast ontbo den, hem de noodige zorgen toediende. De Bie was vier ribben gebroken en in wendig erg gekwetst. Tegen den morgend werd aan den on gelukkige de H. Olie toegediend en om 1 ure, Maandag namiddag, is het slacht offer overleden, zonder tot het bewustzijn terug te keeren. Een onderzoek is ingesteldmen wan hoopt niet de doodrijders te ontdekken. EEN PACIFIST DOOR KOMM11 NISTEN' ONTHOOFD Rome, 27 Maart. Favglioli Natale, sekretaris der fascisten te Casalvolone, was reeds herhaalde malen door de kóm munisten met demdoöd bedreigd gewor den. Donderdag werd hij aangerand en naar liet bureel der kómmunisten ge sleurd. Daar las men hem zijn doodvon nis voor en onthoofde hem. Dcnzell'den dag riepen de fascisten van Casidvolone hun partijgenooten, uit de omgeving, op, en vernielden het kom- munistisch bureel. In verband met den moord op Natale, zijn twee kómmunisten aangehouden. Zaterdag namiddag gingen de paar den, gespannen in een driewielkar en geleid door den boerenknecht Theoficl loethals, op hol. De dieren liepen in dolle vaart voort en de kar kwam terecht op eenen 'boom door den schok werd Goetnals, die op de kar zat, al over de paaiden op de straat- steenen geslingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen. Het slachtoffer werd naar de ouder lijke woning, Schoolstraat, gebracht, waar hij geneeskundige zorgen ontving. Zijn toestand is hopeloos. Hier is mijn hoed zeide Sim. Hii zette haar dien op het hoofd, nam toen de uit geteerde gestalte op zijne armen en klom er mede ot> eenen met hooi beladen wagen, en bedekte Haar toen met frisch hooi. Aurora, het eens zoo fijnopgevoe- de en schoone meisje kroop weg als een dier en verroerde zich niet, en toen kort daarop de Squire, een dokter, en Rezia Crowne te voorschijn kwamen, vermoed de van allen dat Aurora, op den hooi wagen verborgen lag, die onder toezicht van Hazeldean den gentleman, werd weggevoerd. Do Squire, die door niemand in Greenfield zeer gezien was, keek naar al le kanten, deed cenigc vragen die kort weg ontkennend beantwoord worden en ging toen weder heen. De trouwe Rezia Crowne bleef op de plaats staan waar Aurora's hoed en doek lagen, en begon toen luidde te snikken, en om het too- neel nog aandoenlijker te maken, kwam juist des Squiie's tweede zoon, die te Oxford studeerde, op de plaats aan; hij was een zeer weekhartig mensch en als veelmalen was hij ook nu overgekomen om naar Aurora's toestand te vernemen, want hij beminde zijne zuster veel meer dan zijnen oudsten broeder. John wrong troosteloos zijne handen en brak in tin nen uit. Zij was eene goede zuster riep hij uit; doch gij hebt baar te hard behan deld, toen gij dacht dat zij, door iemand van boerenafkomst le huwen, uwen adel- DE DADERES AANGEHOUDEN Angers, 27 Maart. Mevr. Leblois, echtgenoote van een geneesheer te Cat- zin lijdt en bovendien een heerschzuchtig de volgende omstandigheden. Mev. Leblois, die aan grootheidswaan zin lijdt en bovendien eer heerschzuchtig karakter heeft, had haar man zoo onge lukkig gemaakt, dat hij zich aan het ge bruik van morphine ging overleveren, •waardoor hij weldra gansch zijn praktijk verloor. Zijn vrouw, die naar groote in komsten uitzag, las nu regelmatig de beursbladen zoo verham zij, dat de maatschappij der Panama-bons den ei genaar opzocht van een titel van 500,000 frank, uitkeerbaar sedert vier jaar. Met een onbegrijpelijke behendigheid en een buitengewoon geduld vervaardigde Mev. Lebois een dergelijken titel en bood hem aan in een bank te Angers, die hem naar het beheer der maatschappij doorstuurde. Daar werd echter opgemerkt, dat het stuk nagemaakt was, wat aanleiding gaf tot de onmiddellijke aanhouding van Mevr. Lebois, die alles -bekende en in de gevan genis te Angers werd opgesloten, De 27-jarige spoorwegarbeider Van- dcreeken, wonende te Meire bij Aalst, werd Zaterdag morgend in de statie van Schaarbeek door eene reeku rangeerende wagons aangereden. Hij werd met een gebroken been opgenomen en naar het hospitaal gebracht. Het slachtoffer is ge huwd en vader van één kind. EEN PREMIE VAN 25,000 MARK Urt IJamborn wordt medegedeeld, dat de Belgische bezettingsoverheid den bur gemeester dezer stad zou hebben mede gedeeld, dat hij voor den moord op lui tenant Graff zal verantwoordelijk wor den gesteld, indien de moordenaar niet kan worden ontdekt. De distiïktprefekt heeft bevolen, dat de prémie van 10,000 mark, uitgeloofd door de stad Hamborn voor bet aanwij zen van den dader, op 25,000 mark zou worden, gebracht. De prefekt drukte ver der bij den bevelhebber der Belgische be zettingstroepen zijn leedwezen over het gebeurde uit. EEN MOTIE VAN BELGISCHE OFFICIEREN 1914-1918 De Vriendenkring van de Belgische officieren van den oorlog 1914-1918 heeft een motie goedgekeurd houdende deelneming aan den rouw die de familie van den vermoorden luitenant Graff treft, en zijn vertrouwen in de regeering uitsprekend opdat deze op de daders een voorbeeldige afstraffing zal toeoassen. 1. Indien gil hoest of kucht. 2. Indien un t of longpijp takken onï token eutt*.— 3.In-1 n gij flnimh 4. Indien gij bloed sppatL. r ede gespuwd hebt. 5. Indien gif bennuut ijt of indien uw ademhaling vermbtdert en iru orst piept. 6. Indien gij gemakkelijk zweei.m^s - 7. fndien uw fluimen geel, grijs, gepereldo, 'i et bloedrangen zpn.—o. Indien gij vermagert, fc 3 •*e/ zweet. steken In de zijde gewaar word. n slechte nachten doorbrengt en indien gi; mdt aangedaan zijn van de Griep of In fitter i en dese langer als 14 Lagen duurt. dien awe ademhaling moeilijk ia; indien ge :rbekwaam zfltiets zwaars te verrichten. dien gij seffens moede en afgemat zijt; in üen ge 's nachts niet kunt slapen en mop< cht zitten; indien ge t?gen geen mistig edert-rook of stof kunt. NEEM DAN EN die genezen Hoest Bronchiet Griep Bloedfiuimen Valling Asthma Benauwdheden Slappe Borat Te koep ia alle Apotheken J Mainz, 27 Maart. Ter gelegenheid van den Voetbalwedstrijd Duitschland- Zwitserland, die Zondag plaats had,heeft Frankfort officieel de Zwitsersche ploeg ontvangen, die vergezeld was van 2000 landgenooten. Een groote betooging werd gehouden op het Roemerbergplein, waar ruim 25,000 personen saamstroomden. De Oberburgermeister Voigt sprak van op het stadhuis de Zwitsers toe. Hij her innerde aan wat Zwitserland voor de Duitsehers deed tijdens den oorlog en wees vervolgens op de houding van Bel- gie, dat geweigerd had met Zwitserland internationaal te kampen indien de Zwit sers een voetbalwedstrijd met de Duit sehers aangingen. De menigte jouwde den naam van Belgie uit. Daarna vestig de de burgemeester de aandacht op het besluit onlangs genomen door de Kom missie voor Herstel, 'betreffende de Duit sche betalingen, en zegde dat Duitsch- land zich in een onbeschrijfelijke ellen de bevindt. De Zwitscrsche leider der voetbalspe lers antwoordde dat hij den burgemees ter niet wenschte te volgen op den politie- ken weg door dezen ingeslagen, maar dat hij drukte op de banden die Zwitserland aan zijn buren, en inzonder aan Duitsch- land, binden. Beide ploegen behaalden elk twee doel punten en maakten dus gelijk spel. lijken naam onteerde Squire Proudfoot was diep bewogen, maar hij gevoelde het verwijt van zijen igsten zoon. Hierdoor ontstond eene verwijdering die nimmer geheel weder tot toenade ring kwam. John meed in het vervolg het ouderlijk huis. Ook Rezia Crowne verliet den dienst van den hoogmoedi- gen Squire en ging naar Sunnydal, waar Hazeldean haar in dienst nam ter op passing der ongelukkige Aurora. Deze laatste werd met de grootste liefde be handeld. Daar zij echter geheel krank zinnig was en bleef, verdubbelde men de waakzaamheid, doch zij wist op zeke ren dag aan hare oppasser te ontsnap pen, en dwaalde in de nabijheid van Ashbrookhal rond, waar zij door de knechten van Proudfoot werd gezien, die haar daarop liet vatten en weder naar het krankzinnigengesticht brengen. Gentleman Hazeldean meende zijnen plicht omtrent Aurora vervuld te heb- jben en vertrok, nog steeds ongehuwd, naar Londen. XIV. AFSCHEID VAN DE GE BOORTEPLAATS Spoedig daarop scheen het alsof het ongeluk boven de hoofden der Hazel- dcans was losgebroken. Mevrouw Hazel dean stierf plotseling hare schoondoch ter bracht van schrik hierover een dood kind ter wereld en in twee dagen tijds waren ei' in Greenfields drie lijken. De landbouwer verviel in eene vlaag van Indien uw I apothekerden I I echten Borst- balsem Martin E Corns niet kan bezorgen, wendt u dan tot I 112, Wetstraat, BRUSSEL I die u franco de verzending doet VERSLAG DER BIJZONDERE KOMMISSIE De bijzondere kommissie, ingesteld den 19 October laatst door den Hoogeren Nijverheids- en Handelsraad, om de ach turen wet te bestudeeren, heeft haar verslag afgekondigd. Het gaat uit van M. Van Elewyck, een onzer uitstekends tc economisten. Volgens de uittreksels die er van gegeven worden, i6 het een belang rijk werk waarop de aandacht dient ge vestigd te worden. Het verslag toont aan dat de achturen- wet eene vermeerdering van 40 tot 50 t. h. veroorzaakt in den in Belgie gebe- zigden handarbeid en in de evenredige loonuitgaven, daar deze niet aangepast worden aan de vermindering van de dag taak. Het bewijst dat de voortbrenging per uur in 't algemeen niet verhoogde en lechts de 82 t. h. benadert van wat ze was onder het tienurenstelsel. Daardoor is er eene vermindering van 15 tot 20 t. h. in de voortbrenging teweeggebracht en wordt de toestand der Belgische nij verheid, in de wederlandsehe mededin ging, fel getroffen. De achturenwet is droefheid, en men moest hem bij de be grafenis met geweld tegenhouden, of hij zou een ongeluk gedaan hebben. Na de begrafenis were! het stil en le dig in zijne zielhij verviel in diepe mij-/ mering. Zelfs de aanblik van zijne twee weenende kinderen vermocht hem niet uit zijne stilte te wekken, Rezia Crowne, die nu het huishouden waarnam, wan zeer bezorgd voor haren meester... en verborgde zijne scheermessen. Des land mans broeder, die na de be grafenis weder naar Londen vertrokken was, werd door Rezia van zijns broeders toestand onderricht, en ijlde nu naaï Greenfields, terwijl hij zijnen broeder voorsloeg have en goed te verkoopen en dit treurig oord voor immer te verlaten. De landman voegde zich werktuigelijk naar zijns broeders wil, terwijl hij eenen agent den verkoop van zijn góed op-< droeg. Toen nu de agent verscheen en verder wilde handelen, scheen er een zwareri last op rijn gemoed tc liggen. Het wa« een booze dag voor hem toen hij zijnen broeder toegaf om naai' Londen te ver trekken en zijn geld in de spekulatieii; van Seymour te beleggen, dat hem, zoo als de gentleman zeiile, 100 0/0 zou opj brengeD, terwijl liii als landman ter nauwernood 8 0/0 kon maken. De ge dachte echter zijne sdhoone landerijen te moeten verlaten, was den goeden Ha zeldean YOTsdhxikkeKjk. ('t Vervolgt.);

De Volksstem | 1922 | | pagina 2