mk 0 WM Sekala Trssst Oiiffel max Hor Onwettige Opgravingen Een oude Misdaad la Brussel Da Mijnstaking 'm de Vereenigde Stalen Tramengelnk te Antwerp» Hevige Storm op de Brüsstie Eilanden B® isak «hannes Vreemd® Kerkhoven Kindermoord Eehtslsjk örasna Ie Sint-SSISis-Brïissel Oplichlerszaak te Brussel voorspel d. \verd een voltrokken feit. De oüoeiiTiiLip^eifl van Karei ivan Habsburg is in «Ic beide pogingen tot herovering van den Hongaar,«-chen troon m<&f dan ooit aan 'r licht gekomen. Als imen zuÏr* r°l spelen, moet men er voor opgewassen gewezen kei zer Karei was dat "bIIjlüi£2V m°b Toeli zal niemand zekere a".,kl^alhi6 ontzeggeii aan dezen jongen vorst, die bij fcocval op "den troon is gekomen toen reeds de oorlóg aan gang was en die dus een successie moest overnemen, die hij niet gezocht had. Hij laat in betrekkelijk onbeholpen toestand eene weduwe en verscheidene kinderen achter, die met hem de balling schap op het eiland Madera deelden. Het kan niet in het voornemen der Entente mogendheden liggen die bal lingschap nü to doen voortduren, noch ,de gewezen keizerin en hare kinderen over te laten aan een lot, dat niet past aan een der machtigste vorstinnen van het vroegere Europa. DE LAATSTE LEVENSUREN Funchal, 2 April. De gewezen kei zer Karei is om 11 u. 30 met zijn volle verstand gestorven. Tot in zijn laatste stonden legde hij de grootste vriendelijkheid aan den dag te genover allen die hem omringden. Zijn laatste woorden waren God, dat uw wil geschiede. Ik leg in uwe handen mijn leven, dit mijner vrouw cn mijner kinderen. Ik geef u mijn leven en offer voor mijn volk. Het liik werd bewaakt door keizerin ■Zita en het gevolg. Na gebalsemd te zijn geworden, werd het tentoongesteld. De lijkdienst zal plaats hebben Maan dag morgen, de begrafenis Dinsdag op het kerkhof van Campo Moro. Commandeur Gonsalves heeft het nieuws van liet overlijden geseind aan den Paus en den koning van Spanje. DE INDRUK TE WEENEN TEWEEGGEBRACHT Wecnen, 2 April. Het nieuws van het overlijden van Karei was te Weenen eerst laat in den nanoen gekend en bij middel van bijzondere uitgaven werd ■het nieuws bekend gemaakt, zonder dat dit evenwel aanleiding gaf tot volksbe- toogingen. In private gesprekken evenwel hoort men over het algemeen een groot mede lijden uitdrukken omtrent Jet tragisch •lot van den jongen vorst. De indruk van het overlijden wordt •trouwens ten zeerste getempeld door het feit dat men vermoedt dat dit overlijden geen politieke gevolgen in Oostenrijk zal na zich slepen. De Reichspost schrijft Geen enkele klok zal luiden in het •land dat destijds de erfenis was van den onttroonden vorst, die een der machtij ste menschen was van de wereld. Maar duizenden hoofden en harten zullen om de pijnlijke majesteit van die dood treuren. Laat ons thans van haat en drift af zien. Men zal aan de republiek een gróoten dienst bewijzen met aan hare majesteit de verzoening van de dood te gunnen.. Dit zal vele wonden heelcnOostenrijk zal de geschillen vergeten in tegenwoor digheid der dood, en zcggeij Hij ruste in vrede. Een rentenierster te Saint-Cyprien, «en voorstad van Toulouse, had in een kast 2 biljetten van 1000 fr. en eenige andere 'waardevolle papieren, te zamen voor een waarde van 5,000 fr. neerge legd. Toen zij de papieren uit de kas wilde nemen, kwam zij tot, de droeve ver rassing, dat dc ratten reeds zoover met de verorbering van de stukken gekomer waren, dat de nummers der bankbiljet Ine waren verdwenen en van inwisselen dus geen sprake meer was. Aan de Ban quo de France gaf men haar den schra len troost, dat de ratten onlangs bij een eigenaar in de omgeving van Toulouso- 20 biljetten van 1000 fr. hadden opge peuzeld. Over dit ongeluk meldt men nog d'e volgende bijzonderheden Het au•o-ongeluk gebeurde op het grondgebied van Lier. Nadat de' gekwetsten oen eerste ver zorging' hadden genoten, is de onto ver trokken, zoodot de politie de noodige vaststellingen niet heefï kunnen doen. Men weet alleen dat het rijtuig toehoort aan den heer Beeckmans, wonende Van Praetstraat, 63, te Brussel, die in gezel schap van den heer Caros, insgelijks van Brussel, en drie tot nu toe ongekende personen, een reisje per auto deed. De boer is de genaamde Joz. Sleeckx, wonende Meehelsche steenweg, Lier. De politie doet de noodige opzoekin gen. De genaamde G. W., oppergrafmaker van het stedelijk kerkhof van Brugge, te Assebroucke gelegen, was beticht van overtreding der wetten en reglementen betrekkelijk de begraafplaatsen en 't be graven zonder bezwarende omstandighe den. Werklieden van het kerkhof had den hem aangeklaagd bij het schepen college te Brugge en dit lokte een gerech- trlijk onderzoek uit hetwelk besloot met de inbeschuldigingstelling van W., we gens het ontgraven na den wapenstil stand en zonder toelating, van de lijken der Belgische soldaten, Joseph Willems, Sephir Lebon, Frederik Bourbon en Fer- nand Delhaye. De lijken werden ontgra ven na zonsondergang, in het dooden- huisje achter het kerkhof gelegd, waar zij in zinken kisten geplaatst werden en 's morgens vroeg of 's nachts per auto mobiel weggehaald door de familien die dezelve op het kerkhof hunner gemeente deden ter aarde stellen. Volgens de verklaringen van getuigen kreeg W. 300 a 500. fr. per ontgraving. Voor de ontgraving van drie lijken word W. venvezen tot drie gevangzittin gen van 15 dagen en drie geldboeten van 26 frank. Voor de vierde lijkontgraving deze van Fernand Delhaye kreeg hij eene maand gevang en eene boet van 50 fr. dit alles voorwaardelijk gedurende een termijn van drie jaar. De genaamden Hubert Willems, Jules Willems, Adeline Poskin, Alfred Gilles, Hubert Bourbon, Arthur Piret en Ber tha Durieux, die beticht waren als mede daders om de ontgravingen te bekomen van hunne zoons of broeders, werden vrijgesproken. DE WAARHEID OVER HET DRAMA DER ZWALUWENSTRAAT Naar aanleiding van den moord op den kleinen Van Opstal, te Antwerpen, werd dezer dagen ook do zaak Van Calck weer in herinnering gebracht. Verleden week werden, zooa'ls wij meldden, te Schaarbeek een rijke 80-ja- rige man, Frans Van C., wonende Ga- laitstraat, en een andere bewoner van die wijk, Van B. geheeten, aangehouden we gens onzedelijke handelingen op kleine meisjes van 7 tot 14 jaar bedreven. De verbeelding van vele menschen be gon te werken en sommigen vroegen zich af of de thans aangehouden 80-jarige man uit Schaarbeek niet- de moordenaar der kleine Jeanne Van Calck is. Een konfrater bevestigt oeliter dat het heerschap in kwestie zeker de moorde naar der kleine Van Calck niet is; do ware moordenaar zou 15 jaar geleden ge- sterven zijn. Hetzelfde blad weet er iiog aan te voegen Den 9 Februari 1906 ontving een in woner van Nijvel, zekere X, heel onver wachts het bezoek van zijn broeder, die te Brussel woonde. Deze scheen diep ont roerd te zijn en bekende weldra aan zijn broeder dat hij den moord gepleegd had. jDe kleine, verhaalde hij, was bij hem gebracht door een barer bloedverwan ten. Hij deed het kind drinken. Plots bemerkte hij dat liet stierf, ten gevolge van een beroerte, door het gebruik van alkohol veroorzaakt. Verschrikt, deed hij een zijner vrienden komen, en, na een lange bespreking, besloten zij het iijk aan stukken te snijden en het te doen verdwijnen. De vriend was een spekslagerdo romp werd in een grijs papier gewikkeld en op den dorpel van een huif in de Zwaluwen- straat neergelegd. De beentjes werden naar den Heysel te Laken gedragen door den ouden knecht van X, die aldaar woonde. De moordenaar was radeloos. Hij viel ziek, leed een jaar lang aan bloedvergif tiging en stierf in het voorjaar van 1907. Toen kwam X uit Nijyel naar Brussel, wegens de verwachte nalatenschap van zijn broeder, maar hij vond niets in de brandkast en diende een klacht in bij het parket, waar hij ook alles wat hij wist aan den prokureur des Konings, den heer Nagms, vertelde. Het onderzoek in deze zaak werd voort gezet door den onderzoeksrechter Ha- vaux. X. werd nogmaals ontboden, maar verklaarde toen dat ganseh zijn verhaal uit de lucht gegrepen was. Of het parket X. toen geloofde, weet men niet. Wat er dan ook van zij, de zaak leverde geen belang meer op en het onderzoek werd gesloten. langen om geld met den moord van Pimliko te verdienen. Deze aanmerking van Squib was het gevolg eener koele berekening; hij ken de de ieverzucht van Jack tegen Squib, en zijn gezegde trof het doel. Breng het vocht weg, M. Curt, ik heb het met noodig. Ook uwe bemer king omtrent Squib is overbodig. Gij ziet, ik schrijf reeds 1 M. Curt was in verrukking. O laat mij nog iemand looche nen dat er engelen in den hemel zijn, zei de hij met overtuiging. Gij heb het bezoek eens engels gehad, Sir I Hm, daar liggen mijne engelen I kei de Jack droog weg, terwijl hij op de beide knapen wees. Laat dat zijn, zeide Curt, God spreekt gaarne door den mond van kin deren. Gezegend zij uw besluit, Sir 1 Ver geet niet up den titel tc zetten Moord, geschilderd d<)or cencn ooggetuige. Al goed, M, Curt, zegde Jack, ter wijl hij ièvcrig begon te schrijven. Wij gaan het verhaal van den moor uil Piniliko stilzwijgend voorbij; voor eerst kennen wij dat reeds, en ten twee de was het samengesteld op dezelfde wij- jlq, als gewoonlijk het geval is met die Btraatlezingenalleen kon men hier en daar de meesterhand van den schrijver niet miskennen. Toen hij zijn werk af had, zegde hij zich zelf dat Curt de uit gever van dit werk niet zou worden. Hij •peudo zuchtjes dc de ui' en ging met zijn 600,000 ARBEIDERS LEGGEN HET WERK NEER New-York, 2 April. In twintig sta ten brak gisteren dc werkstaking los. Het beheer van de syndikaten meldt dat 600,000 mijnwerkers, waarvan 100,000 niet-gesyndikeerden, het werk hebben stopgezet. DE VERLIEZEN Men schat dat de dagelijksche verlie zen uit de staking voortspruitende zullen beloopen Tekort in de voortbrengst van biti- meuse kolen 1,200,000 ton. Loonen 2,000,000 dollar. Tekort in de voortbrengst van bitu meuse kolen 300,000 ton. Loonen, 800,000 dollar. In Zuid-Illinois vuurde een staker op twee politieagenteu, die gewond werden De knaap Jan Kolders, 14 jaar oud, wonende Brouwersstraat, te Antwerpen, beging de onvoorzichtigheid op een in beweging zijnde tramrijtuig op de Orte- liuskaai te springen;Juj kwam onder de remorque terecht. Nadat hij er onder uit gehaald was, werd hij naar het politiebureel der Sint- Paulusplaats gebracht. Di' Lebegem onderzocht hem en denkt dat er niets aan is. Hij werd huiswaarts gebracht. VW Londen, 2 April. Volgens den Daily Mail blijft er op de Britsche Eilanden, en vooral in het Zuiden van 't Land van Wales, een hevige storm woe den; honderden mijnwerkers hebben den arbeid in den steek gelaten, en op vele plaatsen ligt de sneeuw zoo dik, dat het verkeer is verbroken. Te Cardiff is er zooveel sneeuw geval len, dat men in geen 50 jaar zulk een massa heeft gezien. Op verschillende spoorlijnen heeft men den dienst moeten schorsen. Ook in het Zuid-Westen en in liet Zui den, in het Noord-Oosten en in het Cen trum van Engeland is er eveneens onfc- zettend veel sneeuw gevallen. handschrift naai' zijnen gewonen boek drukker. Hij kwam dezen dag niet naar zijne woning terug. XIX. TEN TWEEDE MALE OP STRAAT GEJAAGD Harry en Sim hadden in Jack eenen vader kunnen vinden, als hij, ongeluk kig genoeg, niet zoo aan den drank was verslaafd geweest. Toen Harrv wakker werd, herinner de hij zich zijne afspraak met Suzanna en het was reeds hoog tijd om te gaan. Sim sliep echter nog zoo vast dat'hem leed deed hem te wekken, en juist was hii voornemens een briefje voor Sim acuter te laten, dat hij hem later op den dag zou komen halen, toen Sim ont waakte. Hij sprong spoedig uit zijn bed, toen hij bemerkte wat Hary voor had, en verklaarde vol angst dat hij niet alleen in huis durfde blijven. Beiden gingen nu op oenen draf naar huis waar Su zanna diende. Tiet meisje ontving hen uiet vriendelijk, wijl zij zoo laat kwa men. Zoo komt gij*nu eerst, gij kunt wel gaa.i vanwaar gij gekomen zijt. Is dat nu eene manier om lo komen, als al het werk reeds gedaan is Ilarry verontschuldigde zich. Gij zult minder streng öordeèion miss, als gij de reden van ons te laat komen verneemt, cn ik u vertel wat ons dezen nacht is overkomen Och zijt stil, gij zijt ook zoo'n fi, no, dien de woorden als boter van d lippen glijden. Ik zeg dc zuivere waarheid, miss wij zjin als door een wonder den dooc ontkomen. Ja miss, zegde nu Sirn, en de bei de moordenaars Zwarte Dick cn Joking Jem, die het meisje in Pimliko vermoord hebben, hebben ons bijna verwurgd. Hij was zoo goed als dood, zegde HarryJack met dc lantaarn heeft hem weder bijgebracht. Suzanna zag do beide knapen ver baasd aan. Hoe, gij zijt in zulk een groot ge vaar geweest, en ik had u, mijne bei de lievelingen, bijna niet levend terug gezien Dat is verschrikkelijk; vertel mij spoedig alles doch wacht, laat ik eerst thee voor u zetten, en er u wat brood bij geven Terwijl zij aten, moest Harry vertel len, en terwijl hij dit deed ontbrak het Suzanna niet aan uitroepingen van ver bazing en medelijden. Hoe schandelijk, zegde zij, de boos wichten wilden u, de neef van uw gom Seymour om hals brengen, maar dat is verschrikkelijk; wacht maar, hot zal spoedig beter met u worden; sedert vier weken wacht ik bericht uit A merika, en al3 uw oom mij dan tot zich roept, ga ik zonder u niet scheep. Naar onzen oom vroeg Harry ZITTING VAN 1 APRIL Bij het begin der zitting van Zaterdag werd nog een getuige gehoord, die giste ren niet aanwezig kon zijn. M. René Daluwein, van Gent, die insgelijks door Jeannes aangehouden en op de ruwste wijze behandeld werd. Dan volgt een incident voor de getui genis van mevr. Desant, die gezegd had, eenen brief ontvangen te hebben, waar in gemeld werd dat zij, met geld aan Jeannes te geven, haren man zou vrij krijgen. Dan begint men met de GETUIGEN TER ONTLASTING Jules Lecomte, tabakfabrikant, te Luik, wordt binnengeleid. Jeannes vraagt hem te zeggen, of het waar is dat hij hem toegelaten heeft, de pagineering van zijn boeken te verande ren, om te vermijden dat hij door de Duitschers vervolgd zou worden. Dat is zoo valsch als het nqgar kan, roept getuige. Jeannes. Gij hebt veel toupet, van zoo te spreken. Getuige. De waarheid is dat ik, om het in beslag nemen van mijne machie- nen te vermijden en mijn werkvolk in ang te houden, gedurende zekeren tijd 50 fr. per week aan Jeannes betaalde. Jeannes. Die is goed! (spottend). Hebt gij niets anders te zeggen? Getuige. Ik heb hem altijd mis trouwd. Verschillende malen werd er ten mijnent huiszoeking gedaan. De Duit schers zelf hadden mij voor hem gewaar schuwd. Zij walgden van hem en zegden dat, ware hij in Duitschland, men hem zou doodstampen. De beschuldigde mompelt eenige hc- leedigingen tegen den getuige, zoo dat de voorzitter hem doet zwijgen. Eeno woordenwisseling ontstaat nu tusschen den advokaat generaal en den beschuldigde, waarna de getuige er bij voegt dat Jeannes gevreesd werd door gansch de bevolking van Luik. Jeannes. Welnu ik zie af van al de andere getuigen*. Advokaat generaal. Maar ik zie er niet van af. Jeannes. Dan kunt gij die maar met den voorzitter alleen ondervragen. Ik trek er uit Men ziet Jeannes zijne overfrak aan doen en met de vuisten trommelend, roe pen Ik trek er uitl Ik ga weg! Ik eisch de schorsing der zitting krachtons arti kel 5 der wet van 6 April 1847. M. do Voorzitter. Indien ik u toe laat heen te gaan, zal dat slechts zijn krachtens mijn politierecht. Uwe doen wijze is schandalig en onverantwoorde lijk! Jeannes. Ik'ga heen! Ik ben hier niet meer noodig. M. de Voorzitter. Gendarmen, brengt als politiemaatregel, den beschul digde buiten. Jeannes wordt door de gendarmen in eene aangrenzende zaal gebracht. Men moest nog verscheidene getuigen hooren om te verklaren dat Jeannes zich geld heeft doen overhandigen om ver volgingen te vermijden. Na eenige oogenblikken, besluit men dezen te hooren en telkens brengt men Jeannes binnen, die op den duur uit roept Wat flauwigheid! wat processie! zal dat haast eindigen? Dan hoort men de drie laatste getui gen en men sluit de zitting. Maandag het rekwisitorium. Brussel. Herhaalde malen had D. zich/ met zijn vrouw willen verzoenen, maar te vergeefs. Zaterdag avond was D. met dat doel zijn vrouw gaan vinden. Daar zij hem weer afwees, ontstak D. in woede en. wilde haai' slagen toebrengen. Plots greep vrouw D. een mes en bracht er haar man een fellen.steek mede. toe in den rug. De politie werd dadelijk door geburen bijge-' roepen. De gekwetste werd dadelijk paar het gasthuis op de Molièrelaan overge bracht. Do wonde is tamelijk erg, maar niet levensgevaarlijk. De vrouw werd ter beschikking van den prokureur des Konings gesteld. Te Stavelot lagen een aantal Franseho vluchtelingen, die hier gestorven waren, op het kerkhof begraven. Deze zullen Woensdag ontgraven en naar Frankrijk overgevoerd worden. Op het Engelsche kerkhof te Herch'ies heeft de Imperial War Graves Com mission besloten eene zuil te plaatsen hoven het graf van eiken der Schotsche soldaten, die in dit dorp werden gedood op 10 November 1918. Het gedenkteeken, dat door de ge meente op dit kerkhof wordt opgericht, zal door deze zuilen omgeven zijn, waar rond de Engelsche dienst tuintjes van le vende planten zal aanleggen. De bewoners van een winkelhuis der Sint-Jacobsmarkt, te Antwerpen, werden dezer dagen eenen verpestenden reuk ge waar, die vooral op den zolder werd op gemerkt. Om er een einde aan te stellen werd door hen de geheel zolder afgezocht om de oorzaak er van te ontdekken. Een pak werd gevonden, dat tot groote ont steltenis der bewoners een kinderlijkje bevatte, dat reeds in gevorderden staat van ontbinding verkeerde. Een bijgeroe pen geneesheer deelde mee, dat liet kind heeft geleefd, en korts na de geboorte, denkelijk wel rond 8 December, werd gdood. De politie die verwittigd werd, stelde een onderzoek in en de vermoedens vielen dadelijk op zekere Petronella Ma ria S., eene Hollandsche deerne, die in huis als diénstmied had verbleven, en plots op 10 December het huis had ver laten, om volgens haar zeggen naar hare ouders te Hulst, in Holland, te gaan. Sinds werd van haar niets meer verno men Het parket is verwittigd. Opzoekin gen zijn reeds,aan den gang om de kin- dermoordster Weer te vinden. Ten gevolge van geweldige twisten was het echtpaar D. eenige weken geleden uiteen gegaan. Vrouw D. was met hare twee kleine kinderen, onderscheidenlijk 10 en 3 jaar oud, een paar kamertjes gaan betrekken in de Vestingstraat te St-Gillis. De rnan woonde in een gemeu bileerde kamer in de Voorzorgstraat, te verbaasd. Suzanne sloeg zich op den mond, zij Rad zich versproken. Hield gij veel van oom Seymour vroeg Harry, die gaarne iets meer om trent het verdwijnen van zijnen oom ge hoord had. Zwijg stil daarvan, hernam Suzan na met tranen in de oogen. Ik heb hem ^jekend, maar daarover willen wij liever niet spreken. Spreek tegen niemand over uwen oom, dat kon gevaarlijk worden hij is dood voor de wereld. Gij moet mij niet zoo met argwaan aanzien Harry ik ben een ordelijk meisje, dat alleen haar plicht heeft gedaan, en geen schuld heeft aan liet ongeluk van dezen man Met dit gesprek in de keuken waren ongeveer twee uren verloopen, en Suzan ne, anders een zeer vlijtig meisje, dacht aan niets anders dan aan de beide kna pen en hunne ontmoeting ook waren hunne gedachten weder heengetrokken naai* den man bij wien. zij huishoudster was geweest-; die haar zoo goed behan deld had en die haar bij zijne vlucht naar liet vreemde land zestig pond ster ling bad gegeven, met de belofte dat zij liem spoedig zou volgen en dan met hem huwen. Plotseling werd de keukendeur opengeworpen en hare gebiedster trad binnen met een met doeken verbonden hoofd. Suzanne had zich veilig geloofd, omdat hare meesteres nog te bed lag, maar deze ontwaakt gemaakt door het Ontvreemding van belangrijke geld sommen ten nadccle van Kinderwerken Een jaar geleden, stelde het Brussel- sche parket een onderzoek in naar een oplichtingszaak,waarin twee Brusselaars, T., zakenman, en R.,.apotheker, zijn be trokken. T. hield zich namelijk bezig met kin derwerken en verwierf het vertrouwen van den heer B., raadsheer van het Be roepshof, die hem een dossier overhan digde, dat samengesteld was uit officiee- le verslagon over het Werk Carton de Wiart tijdens den oorlog. Hij ontving belangrijke geldsommen van vooraanstaande personen, huurde een kinemazaal en kocht enkele rolpren ten. Dank zij hoogerbedoelde dokumen- ten won hij het vertrouwen van magis traten, politieke leiders en geestelijken. Later begon de raadsheer te twijfelen aan de eerbaarheid van zijn vriend en diende een klacht in bij liet parket. Uit het onderzoek bleek weldra, dat T. en zijn medestander R. oplichters waren. Zij weiden in hechtenis genomen eerlang zullen zij voor hun rechters wor den gedaagd. Graaf K., een der slachtoffers, schreef in voor 3,000 frank. herhaalde bellen van twee inwonende heeren, was opgestaan en dreef nu do kijfzuchtige vrouw naar de keuken. Vergeef mij, mistress, zegde Su zanne bevend. De dame begroette haar echter met hevige scheldwoorden. Hare vlammen de oogen wierpen zich op de knapen. Wat doen die bengels hier Be- hooren zij hier, of teren zij stil van mijn goed O, mistress, dat is in het geheel het geval niet, antwoordde Suzanne op be- leedigde toon, dit zijn eerlijke kinderen, die ik, zooals gij weet, genomen heb om schoenen te poetsen en messen te slij pen. Zoo! voort met hen! Ik duit iif mijn huis zulk gebroed niet Voor zeg ik wat staat gij daar nog, gij knapen, voort voort Zij stortte zich als eeno furie op de knapen, die zich reeds be gonnen te verwijderen. Suzanne verde digde de knapen. Mistress, riep zij op ongeduldiger? toon uit, ik zal uiet dulden dal gij dezö kinderen in iets belecdigt zij staan on der mijne hoede, en als gij hun iets mis doet, krijgt gij met mij te doen, ver slaat gij dat Zoo, hernam de dame, krijgt ik met u to doen Ei, ei, zal de meid nu de jufvrouw ook nog de deur uitdrijven Do knapen moeten voort, en mijnent* wege kunt gi i met hen medegaan. i'i Vervolgt/,

De Volksstem | 1922 | | pagina 2