De Gsnfereaüe fe Gsnua Geweldige Dronkaard VösrtótS ¥331 fSaasieallefie Gevaadêjk issdjje De N@rd-Be9ge m de Staaf Dc@d@IIJk Cngekk ie Lledekerke ïroiiwencsrlog in de Ftaüsn De achteruitgang der socialistische syiniikaten Familiedrama te irebtadsnk Aiitiüokbtegelyk fe ie!e@l®-Waas Irafal® Oplichterij Te verkrijgen tea iursele dezer IC A EU EU üssïssiÉsf ¥331 Gsst-Vlaasli Er ontstond een tamelijk lange be spreking betreffende do aanvragen der brouwers, die een afwijking wenschten van 1. Mei tot 31 October voor de zomer- bieren en van 1 October tot einde Maart voor den lamfoik: De Commissie had een arbeid van 1200 uren per halfjaar toegestaan met een maximum van 9 uren per dag. Het eerste halfjaar zou den 1 Januari begin nen. Deeds in de commissies was een langdurig debat geweest en bovenge noemde aanvraag werd door haar toege- plaan met 3 tegen 2 stemmen. Ten slotte heeft de Ilooge Daad het voorstel goedgekeurd, maar slechts als proef gedurende een jaar. X HET ANTWOORD VAN AMERIKA Genua, 17 Mei. In de Engelsche kringen wordt nopens het antwoord van Amerika het volgende gezegd Schoon de nota van den heer Hughes eene beleefde weigering is, lagt zij nog eenige hoop, dat Amerika ten slofte zijne medewerking voor herstel van Rus land zal verleenen. Als men de nota met aandacht leest, ziet men dat zij uit' drie gedeelten bestaat. In het eerste verklaren zich de Vereenig- de Staten bereid om het Russische volk ter hulp te komenin het tweede keuren zij de houding der Sovjets op de Confe rentie van Genua afin het derde kla gen zij over besluiteloosheid van den kant der uitnoodigende mogendheden. Schanzer zal in naam der Conferentie een nieuwe mededeeling aan het gouver nement der Vereenigde Staten doen. VERGADERING DER SUB-COMMISSIE Genua, 17 Mei. Heden morgen kwam de sub-kommissie voor Russische zaken weer bijeen, Frankrijk en Belgie waren niet vertegenwoordigd. Tehitcberin hield eene rede, waarin hij er zijn snijt over uitdrukte, dat de Conferentie naar werkzaamheden zoo lang heeft voortgezet zonder de tegen woordigheid der Russen. De sub-commis sie heeft een slechten weg gevolgd. Tehit cberin verklaart dat het voorstel, een dubbel komiteit van deskundigen te vor men, niet strookt met de Russische voor stellen, en hij maakt voorbehoud nopen3 het stelsel dat zal toegepast worden te Den Haag. De Russen nemen de verant woordelijkheid niet op zich van een nieuwe gebeurlijke mislukking. Hij stelt er prijs op, vast te stellen, dat de mogendheden Europa hebben in gedeeld in een kamp van schuldeischers en een kamp van schuldenaars. Hij heeft insgelijks protest aangetee- kend tegen de uitsluiting van Duitsch land uit de kommissie van Den Haag. De aanwezigheid van Duitschland is, volgens Tchitcherin, van groot belang voor do algemeene regeling der kredie ten. Het niet-aanvalsverdrag zal voor de Russen niet gelden wanneer het niet al de met de regeering van Moskou verbon den republieken omvat. W* Woensdag morgend, rond 2 ure, kwam zekere P., bijgenaamd 't Koetsierken dronken in zijne woning Posehgang (Pa- chécostraat)te Brussel. Hij maakte een helsch lawijd en stoorde de rust Her an dere bewoners van het huis. Een politie agent, door 't rumoer aangetrokken, kwam toegesneld en verzocht den dron kaard stil te bed te gaan. 't Koetsierken verstond het zoo niet Hij werd als dol en wierp, langs het venster, tellooren, kom men en keu'kengerief naar het hoofd van den agent, die buiten voor de deur stond. De agent, om den woestaard schrik aan te jagen, loste twee revolverschoten in de lucht. Niets hielp. P. ging voort met bombardeeren. Verscheidene agenten kwamen ter plaats en 't kostte hen veel moeite om den kerel van boven te halen en op te leiden. Proces-verbaal is opge steld. verzwegen blijven, zegde Harry, maai' als ik nog eens van mijnen broeder hoor, dat gij, baldadige rekels, hem mishan delt, dan zult gij ondervinden wat er ge beurt 1 Hierop verliet Mary Jane den winkel, en dadelijk daarop kwam de heer Crump. Harry groette hem beleefd en zeide dat zijn patroon, de heer Limley, die hem zijne komplimenten liet doen, hem nog eens veroorloofd had zijnen broeder te bezoeken, omdat hij hem eenen brief van zijne bloedverwanten mede te deelen en wegens deszelfs beantwoording iets met hem af te spreken had. Tevens verzocht hij verlof voor zijnen broeder, het huis voor eenige uren to mogen verlaten. De boekhandelaar trok wel een zuur gezicht, maai' do naam van den lijken Limley, die zooals hij wel wist, de knapen be schermde en hem veel in zijnen handel gunde, gaf de toestemming. Hij liet Sim toe zieli te verwijderen en beval zijnen zoon in zijne plaats in den winkel te blij ven. Ootmoedig gehoorzaamde Tom. Zijn vader was een hard man, die wel bewust was dat zijne kinderen niet vrij van ruw heid waren, maar die de fout beging, hen slechts door vrees voor straf in toom to houden. Do zweep speelde bij hem «ene groote rol. Daardoor maakto hij de kinderen intussehen nog ruwer dan zij .waren, kwaadaardig en geveinsd. y,oor SCHOONE DAAD VAN EEN WACHTMEESTER Een brief van den kolonel-geneesheer, bestuurder van T krijgsgasthuis te Ant werpen, aan liüteriaiit-geneirial Cabra, bevelhebber der tweede krijgsomschrij- ving, roept de aandacht op eene schoone daad van naastenliefde. De soldaat B., van het 4e geschut, die sedert 4 Februari 1.1. in het gasthuis lag, leed aan eene ontsteking van het rechter schenkelbeen. Deze ontsteking veroorzaakte eene et- tering van den slagader van den bil en lokte eene bloedvloeiing uit, die doode- lijk ware geweest, indien men ze niet spoedig had kunnen stelpen. Maar B., die bloedarmoedig was, inge volge de besmetting, was door het gewel dig bloedverlies totaal uitgeput; zijne le venskracht was onvoldoende om het ver lies te herstellen, om het ontbrekende te vervangen was bloedovergieting het laat ste middel dat hem het leven redden kon. Het is dan dat de wachtmeester Van Lishoul, van het 3e jagers te paard, die wegens een ongeval met zijn paard in 't gasthuis lag, spontaan zich aanbood om zijnen kameraad die naast hem lag, te redden. Hij liet zich 500 gram bloed aftrekken waarmee de andere werd gered. Van Lishout heeft eene daad van naas tenliefde gepleegd, die eens te meer toont, dat in ons Belgisch leger zelfopof fering eene deugd is, die door onze solda ten steeds in eere wordt gehouden. Luitenant-generaal Cabra heeft zijne hartelijkste gelukwenschen gestuurd aan wachtmeester Van Lishout en heeft be sloten hem voor te stellen voor eene eer volle onderscheiding. Twee werklieden die Dinsdag namid dag den regenput van het huis n. 3, Sint- Ghisleinstraat, te Brussel, kuischten, heb ben er drie-geladen houwitsers van 75 in ontdekt. De politie heeft dat gevaarlijk goedje naar het kommissariaat doen brengen, waar de herzamelingsdienst het is komen weghalen. Een groot proces het gaat om 60 millioen is thans voor de burgerlijke rechtbank van Luik hangende tusschen den Nord Beige en den Staat. De Nord Beige beweert dat. de Belgi sche Staat, in strijd met de gesloten over eenkomsten, sedert Januari 1920 het in ternationaal trafiek langs de lijn Aken- Tongeron hééft afgeleid en dat, bijzon derlijk, heel het kolenvervoer van den Roer naar Frankrijk, onwettiglijk van de lijn Luik-Namen werd afgekeerd. De compagnie vraagt niet alleen 60 millioen schadevergoeding, maar volle dige terug in werking treding der con cessie van 1914. Or> de kermis van Liedekerke is er een doodelijk ongeluk gebeurd. Eene koets, waarin zich verscheidene kermisvierders bevonden, verraste er een knaapje van 2 jaar oud, Gaston Timmermans. De kleine werd overreden, de borst ingedrukt en bleef op den slag dood. De menigte wilde de dwaze kermisvierders te lijf. Deze moesten door de gendarmen beschermd worden. Het parket heeft een onderzoek ingesteld. Sinds eenige dagen was het kleine oor log tusschen de vrouwen van de Jtfarol- lenwijk te Brussel. Dinsdag avond had er eene ontmoeting tusschen de twee kam pen plaats, op de Warandemarkt. Eene verwoede vechtpartij volgde. "Wanneer de politie tusschenkwam waren de vrou wen, een tiental, reeds deerlijk toegeta keld en vol bloed. Men heeft ze naar het politiebureel der de Lignestraat opge leid, waar proces-verbaal opgesteld is. de straf die zij kregen, wreekten zij zich op anderen. De moeder daarentegen ver troebelde beiden, hield ze voor toonbeel den van volmaaktheid, zoowel wat hunne zeden als wat hun lichaam betrof, en wanneer iemand over de lichamelijke schoonheid van Seymour Hazeldean sprak, dan smartte dit haar diep, want zij wilde als eene ijdele moeder er op zweeren dat haar Tom veel knapper was dan de ondergeschikte loopjongen van haar echtgenoot.Deze bevoorrechting ver leidde haar, zooals wij in 't vervolg zien zullen, tot eene schreeuwende onrecht vaardigheid tegen den knaap. XL. SIM MOET BOKSEN LEEREN Sim had, nadat Harry het verlof tot zijne verwijdering verzocht had, slechts weinig minuten noodig om zich wat be ter te kleeden, en verliet daarop, vrij als een vogel in de lucht, het huis van den heer Crump, om met Ilarry te wandelen. Harry had hem gezegd, dat hij zich niet 'om het theedrinken ophouden moest, omdat hij voor een avondmaal zou zorgen. Toen beiden de deur uit tra den, kwam hun een oude witharige hond te gemoed, met korte pootcn, een lang uitgerekt lijf, een dikken kop en afgesne den ovren en staart, een wonderlijk dier met waarlijk mensckelijke uitdrukking De Syndikale Commissie vergaderde Dinsdag in het Volkshuis te Brussel. Te dier gelegenheid werd door den se cretaris der Syndikale Commissie mede gedeeld dat dit organisme einde Decem ber 698,000 leden telde. Zij heeft 20,000 leden verloren. Tevens wordt gemeld, daV er in 1921, 687,000 betalende leden wa ren. Wij meenen dat de achteruitgang der socialistische syndikaten gevoeliger is. Doch wij mogen onzen eisch niet te hoog stellen en vergenoegen ons met het feit dat de socialisten een achteruitgang dur ven bekennen. Sedert eenigen tijd lagen de genaam- den T. B. en Ed. B., stiefbrQj^rs, met elkaar overhoop en dikwijls hadden er hevige twisttooneelen plaats. Zulks was nu weer het geval op den koer der wo ning. T. B., in woede ontstoken, greep een jachtgeweer, loste een schot op zijn half-bvoeder die in volle borst getroffen werd en de Heilige Rechten moest toege diend worden. Zijn toestand is zeer erg, maar nog niet hopeloos. De dader is aan gehouden en opgesloten ter beschikking van het gerecht. Woensdga namiddag had te Beleele- Waas een erg automobielongeluk plaats. In het dorp was er veel volk ter gele genheid van het huwelijksfeest van juf fer De Maesschalck, dochter van den ge neesheer. Juist op het oogenbli'k dat het huwe- lijkspaar van de kerk huiswaarts reden, kwam een auto van Antwerpen afgere den, gevoerd door den eigenaar M. Vor- faille, apotheker fe Antwerpen. De 60-jarige vrouw Marie Parijs, die de straat wilde oversteken, werd door het voorste wiel getroffen en onder liet voer tuig geslingerd, dat over liet hoofd der vrouw bolde. De ongelukkige werd met gebroken neus- en kaaksbeen opgenomen. In be denk el ijken toestand werd het slachtoffer naar hare woning gebracht, waar haar de H. Rechten werden toegediend. -V Verleden Zondag,- rond 4 ure, was M. Duperriez Henri, uit Antwerpen te Brus sel aangekomen en afgestapt in een hotel van do Maurice Lemonnierlei. Enkele oogenblikken later bevond hij zich in de drinkzaal van een welbekend hotel, dicht bij de Rogterp! aat|j gelegen en maakte er kennis niet een persoon die naast hem plaats genomen had,een vriend van deze laatste kwam weldra de twee nieuw be kenden vervoegeri. M. Duperriez ging naar de koer en de twee onbekenden maakten van zijne afwezigheid gebruik om in de tas thé, die M. Duperriez besteld had, een slaapdrank te gieten. Pas had M. D; zijn tas geledigd, of hij gevoelde zich nogesteld en vroeg aan de twee heerschappen een rijtuig te bestel len en hem naar zun hotel te voeren. Van dit oogenblik af herinnerde M. Duper riez zich niets meer. Eerst Dinsdag na middag kwam hij tot zichzelven en was zeer verwonderd zich op een bank van het Ter Kamerenbosch te bevinden. Al de waarden die hij op zieh had wa ren verdwenen geldtaseh, bevattende twee Zwitsersehe bankbiljetten van 1000 frank, 800 frank in Belgische bankbil jetten, zijn paspoort, een armband met gouden uurwerk, éen tweede gouden zak uurwerk, een goudbeursje. Zijn reiszak met linnen en klöederen was ook ver dwenen. Eene klacht werd ingediend. boek met 100 fakturen overeenstem end met de wet op de overdrachttaks in zijn oogen. Hij liep naar Sim toe en zag vriendelijk vragend naar hem op. -Zijt gij daar, goede Solo vroeg Sim hem liefkoozend. Wat is dat voor een hond vroeg Harry nieuwsgierig. Dat is mijn kameraad in alle vrije uren en op al mijne wegen, Harry. Hij behoorde aan een oud man, die hier naast woonde en nu gestorven is. Sedert dien tijd is de hond zonder meester en zonder verbljfmaar hij verlaat het huis niet, waarin zijn gebieder woonde, hoe dikwijls hij ook door de onmeedoogende bewoners weggejaagd wordt. Uren lang blijft hij met hangenden kop voor de deur zitten, alsof hij op de terugkomst van zijnen meester wacntte. Het deed mij leed te weten dat die hond evenzoo zonder verblijf is als wij waren. Ik gaf hem dikwijls wat te eten en sedert dien tijd is hij mij genegen, komt naar mij toe, als ik op de straat kwam of in het voorhuis bezig ben, en loopt mij na als ik uitga. Ik geef hem alles wat ik aan voedsel missen kan, en als ik niets over heb, dan koop ik hem iets voor éen of twee stuivers. De dankbaraheid van het dier is gren zeloos. Ik heb hem Solo genoemd, omdat hij geheel alleen is en niemand toebe hoort. Sinds Tom en Mary Jane weten, hoe lief mij het verlaten dier geworden^ ZITTING VAN 17 MEI De zitting wordt geopend om 2 ure, onder voorzitterschap van baron Tib- baut. DE BEGROOTING VAN BINNEN- LANDSCHE ZAKEN M. .DIERKENS klaagt er over dat de socialisten in Wést-Vlaanderen geen vol doende vertegenwoordiging hebben in het nationaal werk voor Kinderbescher ming. Het kindersterfte-cijfer in West-Vlaan- deren staat nergens zoo hoog. Dat is de schuld van liet klerikaal bestuur. (On derbreking rechts.) M. jVIARCK handelt over de drinkwa tervoorziening voor de provincie Ant werpen. De bijzondere commissie heeft bij monde van haren verslaggever, M. Pus- semier, de verdaging voorgesteld van een crediet van 500,000 frank. M. PECHER. Wij zullen M. Pusse- mier wel overtuigen dat hij ongelijk heeft. M. PUSSEMIER. Het was nooit mijn gedacht het aangevraagde crediet te doen verwerpen. M. MARCK.Hetgeen gij doet komt op hetzelfde neer. Spreker vraagt dat het aangevraagde crediet door de Kamer zou gestemd wor den. Hij vraagt ook dat amnestie zou ver leend worden aan de vaandelvluchtigen die in Holland vertoefd hebben. VOOR DE WEDERDIENSTNEMERS M. DEVEZE dient ter Kamer het wetsvoortel op de vastheid der betrekkin gen voor de dienstnemers en wederdienst- nemers. VOORTZETTING VAN HET DEBAT M. CARLIER beknibbelt de werking van de arrondissementscommissarissen, die kiesagenten zijn. M. HUBIN. Het zijn leegloopers. M. CARLIER. Van de benoeming der burgemeesters door M. Berry er valt ook veel te zeggen. M. DE CLEROK. De benoemingen van M. Berryer zijn het plagiaat van het werk van M. Carton de Wiart. M. DESTREE is van oordeel dat de gemeenten waar geen middelbaar onder wijs bestaat, die middelbare onderwijs gestichten moeten steunen waar de kin deren der gemeente naartoe gaan. M. PIERARD spreekt over de centra lisatie op taalgebied, over de vele monu menten ter eere van de gesneuvelde oud strijders, waaraan do kunstzin ontbreekt; over het gevaar voor besmettelijke ziek ten, welke thans in het Oosten woekeren over de openbare bibliothekenover het werk der kinderbescherming, enz. Nemen nog het woord MM. BRAN- QUART, PEOIIER, VAN ISACKER. Beidé laatsten spreken over de drinkwa tervoorziening der provincie Antwerpen in den zin van de uiteenzetting van M. Mabil. De zitting wordt om 5 u. 45 geheven. ZAAK E. P. STRACKE, VERVOLGD WEGENS AKTIVISM Woensdag morgend is voor het Assi senhof van Oost-Vlaanderen verschenen, de E. H. Stracke, van de Orde der Jezuie- ten, geboren te Antwerpen, 47 jaar oud. Hij wordt beschuldigd van 1. De politiek of de plannen des vijands te hebben begunstigd 2. De trouw der Belgische burgers aan den Koning en den Belgischen Staat te hebben geschokt; 3. Ten minste getracht te hebben die trouw te schokken; 4. Hulp verleend te hebben in man nen, wapens of ammunitie, aan de vijan den van den Belgischen Staat of van de bondgenooten. Dat alles in het arrondissement Gent, of elders in Belgie of in Duitschland. De akte van beschuldiging zegt is, vervolgen zij het hij elke gelegenheid, maar de hond gaat toch niet weg en schijnt alles stil te verdragen om mij nentwil. Harry streelde dezen merkwaardigen hond, die een armzalig straatleven leiden moest, zooals de menschelijke trekvogels van Londen, en Solo, likte hem voor dit teeken van deelneming Jlankbaar de hand. Opgeroepen volgde Solo de schre den van de beide broeders. Harry bracht zijnen broeder naar eene van de restauraties van de Victoriastraat en bestelde twee boterhammen en lams- ribbetjes met aardappelen. Solo ging be daard onder de tafel liggen, waaraan zij zaten. Sim was tengevolge van den slech ten kost, die hij bij den heer Crump kreeg, zeer hongerig en liet zich het kos teloos middagmaal heerlijk smaken. So lo kreeg de beentjes en het overschot van de boterhammen. Na den maaltijd trok Harry eindelijk zijnen brief van Primrose te voorschijn en reikte hem Sim' ter lezing over. De knaap las de mededeeling en ontboeze mingen van de beste vriendin die hij had en die het werkelijk goed met hem meende, met groote ontroering; maar zij deden in zijne borst ook opnieuw liet verlangen ontwaken, om uit den slaaf- schen toestand te geraken, waarin hij door zijne lafhartigheid geraakt was, ei Stracke Desidèer had zich voor den oorlog doen kennen door twee vlugschrif ten «volksslaap en ontwaken» en «Arm Vlaanderen». Deze vlugschriften werden uitgebaat door de aktivisten voor hunne propa ganda gedurende den oorlog, doch ten laste van den schrijver zelf kan geen be paald feit in Belgie weerhouden worden dat zou inbreuk maken op onze strafwet ten. Hij vergenoegde zich in vriend schappelijke betrekkingen te blijven met vele kopstukken der antinationale "bewe ging. Op 19 December 1917 vertrok hij vrij willig naar Duitschland als aalmoezenier voor krijgsgevangenen en opgeeischten, maar in plaats van er enkel deze edele laak waar te nemen, diende hij er de plannen van den vijand met de Belgi sche krijgsgevangenen aan te raden in de Duitscke fabrieken te gaan werken. Zoo hield hij voor de krijgsgevange nen in het kamp van Holzminden, in September 1918, eene voordracht waarin hij aanraadde, voor de Duitschers te faan werken., liever dan werkeloos in het amp te blijven. Er werd niet bepaald vastgesteld oi Belgische krijgsgevange nen aan dezen raad gehoor gaven, doch de getuigen zeggen ons dat doorgaans na dergelijke voordrachten het getal der vrijwillige werkers vermeerderde. ONDERVRAGING De voorzitter van het Hof, de heer Henry Limbourg, gaat na aflezing van voormelden beschuldigingsakt over tot de ondervraging van dèn eerw. pater Stracke. Pater Stracke verklaart dat zijn vader een Hollander was, maar hij een Belg, daar hij te Antwerpen werd geboren. Hij bekent een paar vlugschriften te hebben ntigegeven en ontkent met akti visten in betrekking te zijn geweest. Slechts met Dosfel is hij in verbinding geweest. In 1917 beeft hij aan de Duitschers voorgesteld de opgeeischte werklieden naar de kampen vergezellen. Zulks is tot tweemaal toe gebeurd; eens te Gent en eens te Brussel. Nadien zijn drie Duitschers naar Oost- akker gekomen, om mij te vragen de op geeischten naar Duitschland te vergezel len, met het doel sociale werken uit te voeren. Hij loochent dat hem door de Duitsche •regeering opgelegd werd aan politiek te doen bij de Belgische opgeeischten. Ik ben er heengegaan na de toelating verkregen te hebben van Zijn Hoogw. den Bisschop van Gent en ae oversten van de orde waartoe ik behoor en op de volgende voorwaarden 1. dat ik geen spionnage zou hebben gedaan, en 2. geen drukking zou uitgeoefend hebben op de opgeeischten. De voorzitter van het Hof werpt op dat er zoo weinig priesters zijn geweest die zieh Jhebben aangeboden om naar Duitschland te gaan om de opgeeischten te steunen op sociaal en zedelijk gebied. De eerw. pater Stracke zegt dat hij na de toelating te hebben verkregen, zijne oversten hem verzochten verslag te ge ven over zijne werkzaamheden in de Duitsch kampen en men zou zien om nog meer priesters te zenden. Pater Stracke zegt verder dat hij naar Duitschland is vertrokken op 17 Decem ber 1917 en hij langs Holland einde 1918 is teruggekeerd. Ik verbleef in de kampen te Dussel- dorf en Essen; nooit heb ik onder poli tiek oogpunt gehandeld. Ik was slechte bezield "met de zedelijke opbeuring van die martelaren, de opgeeischte werklie den. Na den wapenstilstand ben ik naar Holland gegaan en dan naar Polen, op bevel mijner oversten en geenszins rat vrees van naar Belgie terug te keeren. Na de ondervraging werd de eerste ge inige gehoord, de onderzoeksrechter de Gothalj die het onderzoek heeft gedaan. Zijn getuigenis levert niets bijzondere op. liever naar een armhuis te trekken, zoo als dat van de zusters Crowne, om de vrijheid van de armoede te genieten. Ik wil alles doen, zegde hij, toen beiden de restauratie v/ber verlaten had den en langzaam naai' het huis van Crump terugkeerden, om u, lieve broe* der niet meer te verontrusten en onzen weldoener niet te krenken, maar het zal mij moeilijk vallen het bij den heer Crump uit te houden. Gij zult,zeker zeggen, dat ik reeds zes maal van patroon vreanderd ben, en dat het mijnen plicht is op te passen, maar gij hebt slecht een klem staaltje van d« sléchte behandeling gezien, die ik onder vind, "Wie weet of Tom en Mary niet reèds op dit oogenblik bij hunne moeder kwaad van mij gesproken en een plan van wraak ontworpen hebben. Geloof niet, Harry, dat het met hunne belofte^ om mij geen kwaad meer te doen, eer lijk gemeend is 1 Zij zullen mij alles la ten ontgelden, want zij hebben een slecht hart. De heer Crump is te verdragen r; hij is wel streng, dikwijls hard, maar hij is niet onrechtvaardig. Jufvrouw Crump daarentegen haat mij, ofschoon zij zich houdt alsof dit het geval niet is en alsof zij menschlievend jegens mij is. xe aap ioojS jojpojS $0* 'uizsmeqSrpjw^ jfVervolgt.).

De Volksstem | 1922 | | pagina 2