DE LENTEKIJU1 J0BV811G8 de I'Ablré Soury Be öoüferifilf® te ienua Voor de Leuvensche Hoogeschool Een laanregesib@3g Oo©de!i|k Aiifomoislosigsliik te $!nt-Jans-K9®l@nb@®k Qmsrzisfsfige Wielrijder ie Oamdleven op de Busssefsclse trams Amirlkaasissk Bedrieger geksiipf Een© "Hetêlraf aan't werk &AÜER ftssiserafeaf van Oost-Vlaand. BELGIS EN FRANKRIJK Genua, 18 Mei. Do Belgische en Fransche afvaardigingen hebben beslo ten dezen morgen de voltallige zitting der ïerste politieke commissie niet bij te wo nen. Zij achten dat, gezien zij het me morandum aan Rusland niet mede on der teek end hebben, zij ook geen deel be hoeven te nemen aan de samenstelling van de repliek der mogendheden op het antwoord der Sovjets van 11 Mei. De Fransche afvaardiging verlaat Za terdag morgen, om 10 u. 55, Genua. VERGADERING DER EERSTE POLITIEKE COMMISSIE Genua, 18 Mei. De eerste politieke commissie heeft dezen morgen, onder voorzitterschap van den heer Facta, een vergadering gehouden om 11 u. 20. Alle uitnoodigende mogendheden en die deel uitmaken van deze commissie, waren aanwezig, behalve Belgie, Frank rijk en Duitschland. De heer Schanzer las een verslag voor, aanduidende onder welke voorwaarden de besluiten, voorgelegd aan de Russi sche afvaardiging den 15 Mei, werden aangenomen. Het verslag werd door de commissie goedgekeurd. De bepaalde tekst is aldus 1. De ondervermelde mogendheden aanvaarden de benoeming van een com missie, welke zal dienen om de nog be staande moeilijkheden tusschen de Sov- jetregeering en de andere regeeringen te onderzoeken en tevens om nog een bijeenkomst te hebben met een Russi sche commissie, die dezelfde opdracht heeft. 2. Voor 20 Juni, zullen de geallieerde ?.n onzijdige mogendheden aan den eenen kant, de Sovjetregeering aan den anderen kant, wederkeerig de samenstelling voor hun commissie, met de namen der leden mededeelen. 3. De te behandelen vraagstukken zul len omvatten, alle bestaande kwesties be treffende de schulden, privaat-eigendom en de kredieten. 4. De leden der twee commissies moe ten zich 26 Juni 1922 in Den Haag be vinden. 5. De beide commissies zullen overeen komstige oplossingen nastreven van de onder 3 bedoelde vraagstukken. 6. Met het oog op den goeden gang der werkzaamheden en op het herstel van liet vertrouwen zullen, tusschen de Sov jetregeering en de met haar up Uit uo- genblik verhonden regeeringen eener zij ds en de andere regeeringen ander zijds nict-aanvalsverdragen worden ge sloten, die het huidig statu quo zullen eerbiedigen tot 4 maand na afloop van de werkzaamheden der commissies. Wederzijds zal men zieli ook verbinden geen propaganda op vreemd grondgebied te voeren. De regeeringen zullen dus cok noch geldelijk, ^noch" op wèlkdfcfiige aii- dere wijze opstandige bewegingen in een ander land steunen. De vertegenwoordiger van Estland ver klaarde hierop, dat zijn land reels de beste betrekkingen met Rusland oi»der- houdt. Doch uit gemeenschapsgevoel zal hij toch deelnemen aan de bijeenkomst in Den Haag. De heer Patijn, Nederlandsch afge vaardigde, gaf de verzekering, dat de Sovjetafgevaardigden op gelijken voet zullen behandeld worden als de afgevaar digden van de overige regeeringen. Het geldt bier, zegde hij, een kwestie van eer voor Nederland. De laatste openbare vergadering zal Vrijdag morgen plaats hebben. AA te gieten, terwijl de maan helder door bleef schijnen. Op hetzelfde oogenblik vertoonde zich tegen de pikdonkere lucht ccn prachtige melkwitte regenboog, die g durende twee minuten nog in helder heid toenam. De vorm was geheel gelijk aan dien van een zon-regenboog, zooals die zieli bij gelijke zonnehoogte zou heb ben vertoond. l)e boog was geheel zicht baar, van horizon tot horizon. In het melkwitte licht van den boog waren de kleuren van het spektrum flauw te on derscheiden. Op het oogenblik van de grootste heldeiheid, was in het Noorden tegen het donkerste deel van de wolk ook een stuk van den parallelregenboog zicht baar, zeer flauw, maar onmiskenbaar als een zwakke lichtstreep. Na een viertal minuten verbleekte het zeer fraaie verschijnsel, het was weldra geheel verdwenen. «V EEN GESCHENK UIT AMERIKA De correspodent van de Daily Chro nicle te New-York meldt, dat er uit Amerika aan de heropgebouwde Hooge school van Leuven een groot aantal ver zamelingen van handschriften, gravu ren, schilderwerken en andere voorwer pen zullen geschonken worden. Zekere Miss Minns, eene Amerikaan- sclie oude jufvrouw van 84 jaren, die se dert langen tijd volkomen afgetrokken en eenzaam leeft, had van hare prille jeugd af, eene voorliefde voor de verza meling van griezelige voorwerpen. Voor de verwoesting door de Duit- scliers, bezat de hoogeschool van Leuven eene pracht-verzameling van boeken en gravuren over den doodendans Bij de verzameling van Miss Minns, die voor Leuven bestemd is, vindt men geraamten, doodskoppen, momien, gift bekers, enz., in 't kort alle soorten van moordtuigen. Er is ook een boek van den jare 1509, over de kunst van te sterven. Verder oude ivooren speelkaarten met schrikwekkende afbeeldingen, enz. Miss Minns had reeds maatregelen troffen voor de openbare veiling harer verzameling, toen het Amerikaansch ko- miteit voor den heropbouw der Hooge school van Leuven zulks vernomen heb bende, voetstappen bij haar aanwendde, die voor gevolg hadden dat de oude da me van haar voornemen afzag en thans hare merkwaardige collectie aan Leuven schenkt. Men bericht aan do Nieuwe Rotter- damsche Courant het volgende, over den fraaien nr.aanregenboog, Vrijdag avond ongeveer kwart voor twaalf waar genomen hij Wassenaar (Holland). De maan scheen schitterend helder in het Zuid-Oosten, nog laag aan den he mel.In het Noord-Westen kwam zeer snel een zware bui opzetten. De lucht was in die richting zeer zwart. Het begon plots van Hcrschell wel ter hulp genomen worden, om de nieuwe ster van schoon heid op te zoeken. De sterrekundmen te Greenwich zullen binnen kort werk heb ben en hunne teleskopen op den boek winkel van den heer Crump richten, om de ster van schoonheid te beschou wen, en zij zullen haar Raphael of Ga briel, of bij een anderen hemolschen naam noemen.... Ha, ha, ha Zij lachte kwaadaardig, maar nog al tijd wist Sim niet, wat juist heden ha re zwakke zijde zoo hevig getroffen had. Gij zij! gister door uwen meester met eenen pak boeken naar mevrouw Truly Oxfordsquare gezonden vroeg zij nu. Sim antwoordde ja, en nu kwam de reden van jufvrouw Crump's ongenoe gen hem voor de ngeest. En wat heeft dezedame toen tegen u gezegd, mijn Adonis Sim werd ten uiterste «crlegen en. kon niet antwoorden, want dan had hij voor- deelig over zich zei ven- moeten spreken. Dc zaak was cle"e do echtgenoot van mevrouw Truly was een bekwaam en be roemd schilder, wiens schilderijen in de groote Wereld van Londen een verba- zenden aftrek vonden. Mot het best-o ge volg had hij de portretten van ver scheidene leden der koninklijke familie geschilderd. Een erg ongeval heeft zich Woensdag namiddag voorgedaan op den Ninoof- schen steenweg, te St-Jans-Molenbeek. De werkvrouw De Roost, 37 jaar, woon achtig Van den Peereboomstraat, te An- derlecht, die er de baan overstak, werd verrast door een auto behoorend aan eene firma van Hachelen bij Vilvoorde. Voor bijgangers namen de vrouw in deernis- wekkenden toestand op en brachten haar naar het gemeentelijk gasthuis ter ver pleging over. Men vreesde een noodlotti- gen afloop. Do genaamde Femand R., 26 jaar, wo nend Eppeghemlaan, te Vilvoorde, reed Donderdag morgend per velo langs de Schaarbeeklei. Zich willend vasthouden aan een tram, op weg naar Schaarbeek, gleed de wielrijder uit en stuikte ten gronde. Een been werd onder een tram- wiel gevat en vermorzeld. De ongelukkige, die ook een erge hoofdwonde bekomen had, werd in een naburige kliniek gedragen. Zijn toestand was zorgwekkend en de geneesheeren vreesden dat het been zou moeten afge zet worden. •De nijveraar M. S., Kolonienstraat. had plaats genomen op een tram om zich naar de Paleizenplaats te begeven. Onder déu rit werd hij tegen het lijf gedromd door een kerel van rond de 45 jaar die zich uit de voeten maakte Weldra be vond M. S dat zijn ^rievcntcsch verdwe nen was. Zij bevatte vier wissels aan dra ger van 4,025 fr. en zijn eenzelvigheids- kaart. Drie mannen zijn den nij veraar Woensdag de brieventesch met het een zei vigheidsbewijs komen thuis brengen. Zij beweerden' ze gevonden te hebben op een bank in het Brusselsch jark. De po litie onderzoekt de zaak. De politie zocht vruchteloos een Ame rikaan, zekeren Raoul F., op, beticht van aftruggelarij. De kerel doolde, zonder niddelen van bestaan en slechts van af zetterijen levend, in den Brusselschen omtrek rond. Woensdag namiddag werd hij door een zijner slachtoffers ontmoet in den omtrek van den Muntschouwburg. "Jij werd aan een politieagent aangewe zen Aangehouden, werd de kerel naar het gevang van Vorst overgebracht. Hij heeft volleaige bekentenissen gedaan. M. Hostater, bankier, boulevard Haus- man te Parijs, was sinds twee dagen af gestapt in een hotel der Rogierplaats te St. Joost-ten-Noode. Woensdag, vooraleer uit te gaan bevool hij den knecht zijne kamers met zorg te sluiten. De knecht volgde getrouw de aanbeveling. Toen M. Hostater, rond 1 uur des namiddags, te rug kwam vond hij zijn appartement ge plunderd. Eene hotelrat was bij mid del van valsche sleutels op bezoek geko men, had al de reiszakken van den ban kier opengebroken en eruit eene som van 8000 fr., juweeln en andere voorwer pen gestolen. Da verschillende 011 ge- I makben die wij allen met I de Lente oadervonden.dui I den ons op zekere wijze aan dat wij een goede kuur moeten doen om do onzui verheden te verdrijven, die een lange winter in óns btoed ontslapelde. Exlger cc portrait M Aan de talrijke personen, die zich goed bevonden niet de I te gebruikën, herinneren wij or aan, dat de goed in elk jaar eene kuur van ongeveer 6 weken te doen bij 't r.:.>leren van da Lente. Aan diegene, dio, dit kostbaar medi cament' nog geen gebruik maakten, moeten wij herbalen, dat de JOUVENCE do l'Abbé SOURY uitsluitend uit planten is samengesleld, dat het verdraaghaar ls zelfs voor de meest I zwakke magen. Gebruikt volgens de hoe veelheid, die bij temper am ut pasi, ge- neest het altijd, wanr liet 'eg 'ltd.-u hloeds- j omloop, natuur lijk on zon ->r schokken. De JOUVENCE dv I' té SOURY j wordt in het bijzonder gebruikt voor de stoornisten van den Bloedsomloop, Ader- I spatjes, Bloedadeiontsteking, Speen, Ve- zelgezwellen en Bloeduitvlouiing. De vrouwen zijn ondernevig aan talrijke kwalen, veroorzaakt door den slechten I bloedsomloop en moeten gebruik maken van de Jouvenoe de l'Abbé Soury I wnt niet alleen vergemakkelijkt zij de vor mingder meisjes, maarzij doen buitendien de regelmatige hoofdpijnen ophouden. Zij geneest de inwendige Ziekten,voorkomt en I onderdrukt de infirmüeiten en de gevaren I van hetKEEREN DER.JAR N.Verhittin gen, Dampen, Hoofdpijnen en updrangen. GEBRUIKSWIJZE: Eensoeplepel in twee lepels water vóór 't middag en avondmaal. De Jouvence ds fi'Afo&é Söwry be- I reid in de apotheek Mag. DUMOiNTIER, te Rouaan (Frankrijk), bevindt zich in alle goede apotheken. Doflesch: 7 fr. 50. NOTA: De flesch mag niet duurder ver- I kocht worden dan 7,50. Eisclit wel de ware 21596 JOUVENCE de l'Abbé SOURY methandteeken Mag. Dumontier De kunstenaar had juist het model van eenen schoonen knaap noodig, en nad reeds verscheidene dagen vruchtc- Jooze pogingen gedaan om zulk een mo del te vinden. Nauwelijks kreeg mevrouw Truly den armen loopjongen in het oog, of zij slaakte eenen kreet van verrassing en trok Sim met zich door eene reeks van kamers, tot in do werkplaats van haren echtgenoot. - Hier Antony, is uw model juich te zij en de kunstenaar sprong verrast op. Hij zag met zijn kennersoog, dat zijne gemalin gelijk had. Nu, antwoord toch zegde juf vrouw Crump tot Sim. Deze vertelde in afgebroken woorden maar zonder pochen dat de dame hem naar de schilderkamer gebracht cn dat de heer Truly gezegd had ik kan den knaap als model ge bruiken. Nu en toen I Mevrouw Truly vroeg mij, of ik den een of anderen dag niet eenige uren 'komen kon om tc poseeren. Ik zou daar voor eene goede belooning ontvangen. Ik antwoordde, dat ik niet over mijnen tijd beschikken kon en dat zij het aan mijnen patroon vragen moest. Juist en van avond is de heer Tru ly gekomen en heeft om zijn model ver zocht cn mijnen man is zoo goedaardig of zoo dwaas geweest om zijne toestem- ZITTING VAN 18. MEI Voorzitter, M. Brunet. BEGROOTING VOOR BINNENLAND M. DECLERCK zegt dat de minister vain Binnenlandsche Zaken geen Vjaamseh kent, dus slechts een halve mi nister is, en dan ook slechts de helft van zijne begroeting moet hebben. Verder zegt spreker, dat M. Garten de Wiart een eerste wraakneming gedaan heeft in het Payottenland door het be noemen van burgemeesters in de minder heid. Hij haalt daarvan feiten aan. ■M. BERLOZ beknibbelt op zijne beurt het benoemen van burgemeesters in het Walenland. Ook hij haalt feiten aan. De werking van het Werk voor Kin derwelzijn bevredigt hem ook niet. M. MANSART klaagt over adminis tratieven sleur. M. SEGERS handelt over de drinkwa tervoorziening der provincie Antwerpen. Hij vraagt dat het krediet van 909,000 frank, welke op de begrooting ingeschre ven is, en door de commissie verworpen werd, zou behouden worden. De toestand van de provincie Antwerpen, wat de drinkwatervoorziening betreft, is erbar melijk. Het is onaanneemlijk dat een provincie, welke door de natuur zelve be stemd is om een goede drinkwatervoor ziening te hebben, het noodige krediet niet ontvangen kan om de proefnemin gen aan te vangen. Spreker doet enkclo technische be schouwingen over den aard van het 'werk. M. PERIQUET weet ook te vertellen over partijdige benoemingen van burge meesters. M. PONCELET vraagt dat afdammin- ;en op den Ourthe-stroom zouden opge duwd worden. M. AMELOT wenseht dat de Staat te zijnen laste nemen zou al de oorlogsuit gaven der gemeenten. Zoo duurt de zitting voort. Ieder volks vertegenwoordiger heeft eeno klacht te uiten, een wensch uit te drukken, een voorstel te doen. De minister van Binnenlandsche Za ken neemt gestadig nota van de gedane opmerkingen. M. PUSSEMIER vraagt den minister of het niet mogelijk zou zijn de gemeen- ie-budjetten van 1922 te scheiden van de budjetten van 1920. Hij vraagt ook dat de minister aan dc gemeenten den goeden raad geven zou zich onderling te verstaan, ten einde eenzelfden gemeenteontvanger aan te Stellen'b. v. de gemeente-ontvanger eener groote stad zou als gemeente-ont vanger van kleinere gemeenten kunnen optreden. Ipe gemeente-ontvangers trekken thans buitengewone vergoedingen voor een welk dat niet overeenstemt met de krachtinspanning welke van hen na den wapenstilstand geeischt werd. M. Pussemier zal heden voortgaan. De zitting wordt om 5 u. 30 geheven. ZAAK PATER STRACKE Het getuigenverhoor werd Donderdag voortgezet en liep over niets andere dan over het aalmoezenierschap in Duitsch land. Sommige getuigen verklaren dat de eerw. pater Stracke de opgeeischte werk lieden aanzette voor de Duischere te wer ken, terwijl anderen het tegenovergestel de verklaren en zeggen dat zijn aanwe zigheid in de kampen eene groote wel daad was en velen er door opgebeurd wer den. De getuigen ten ontlaste zijn zeer stel lig in hunne verklaringen en doen hel der en klaar uitschijnen dat pater Stra cke aldus aandrong dat zij niet voor den vijand zouden arbeiden en dat hij bij al de opgeeischtcn het vaderlandsch ge voel hoog hield. Hij sprak tot de opgeeischte wërklie- dèn om hun moed en sterkte in te boeze men. De betichte sprak zoowel in 't Fransch als in 't Vlaai; - N; immers onder de oj> geeisehtën waren re Walen en "Vlamin gen. Aan getuigen ten laste doet patei Stiracke opmerken dat zij ter zitting, hunne gezegdens gedaan tijdens het on derzoek geheel en al verdraaien.Op mees terlijke wijze weerlegt hij hunne verkla ring nu ter zitting gedaan. Hji stelt lnm menigvuldige vragen en ten slotto moeten zij bekennen dat zij zelf niets gehoord of gezien hebben van wat men pater Stracke ten laste legt, maar bet enkel hebben vernomen, zeker lijk door personen, zoo zegt de betichte, die hem verkeerd begrepen hebben en dan is het die menschen te vergeven. NAMIDDAGZITTING De heer Hal let, voorzitter van de jury, vraagt dat de heer Liebaert van Mocs- kroen opnieuw zou gehoord worden, en gevraagd of liet hem niet mogelijk zou zijn een der personen terug te vinden die hem dc woorden van pater Stracke heb ben overgebracht. De getuige kan niet. De neer onderzoeksrechter, teruggeroe pen, zegt dat het twee spoorwegwerklie den van Leuven zijn. De lieer Spilliaert wordt gelast ze tegen Zaterdag te doen komen. GETUIGEN TER ONTLASTING Verscheidene getuigen ter ontlasting zeggen dat pater Stracke in zijne confe rence gezegd heeft dat de werklieden die vrijwillig werkten het zeer slecht had den, dat er enkele plaatsen waren waar hot betrekkelijk goed was. In alle geval, ze^de hij, hebt gij het nog beter dan de soldaten in de loopgrar ven. De heer De Doncker zegt dat de brief kaarten, waarmede de opgeeischten eeni ge woorden mochten schrijven enkel in het Franseh waren. Dus, zegt pater Straeke, werden de Vlamingen slechter behandeld dan de n deren. Getuige De Broe, teruggeroepen om daarover uitleg te geven, zegt dat de Vla mingen meer eten kregen van de Duit schers omdat ze minder pakken ont vingen. Pater Stracke. Dat is de eenige ge tuige die beweert dat hij mij zelf hoo- ren zeggen heeft dat, ik de werklieden aanraadde voor de Duitschers te werken. Men ondervraagt hem over brief kaarten en hij antwoordt over mond behoeften wel een bewijs dat hij geen Vlaamseh verstaat. De Eerw. Pater Williaert, provinciaal der Jezuïeten te Brussel. Ik weet zelf nieismaar de gewezen provinciaal, Pa ter Thibaut, heeft mij gezegd dat de Duitschers hunne beloften niet gehouden hebben. Pater Stracke vraagt Indien mijne kloosteroversten vermoed hadden dat ik in verstandhouding met de Duitschers befrokken ben, zou ik nog van de kioos- terörde deehuitmaken? Pater Williaert. Natuurlijk niet, want ge zoudt een verrader zijn. Pater Stracke. Zou ik nog gen doen? Pater Williaert. Voorzeker niet. Er is een onderzoek gedaan over de handel wijze van pater Stracke en dat is op zero uitgeloopen. Openbaar ministerie.Waarom heeft men pater Stracke naar Belgie niet laten terugkeeren na den wapenstilstand? Pater Williaert Omdat men best oordeelde, ingezien de loopende geruch ten en de bewogen gemoederen, hem uit Belgie te houden. Al de getuigen ter ontlasting zijn ge hoord. In den loop van het verhoor, stelde een getuige ten laste zich hevig aan te gen pater Stracke. Het publiek gaf luidop zijne afkeu- ring te kennen. De zaak zal Zaterdag voortgezet wor den. Men hoopt tegen dien tijd de twee ge< tuigen van Leuven te vinden, en gelukt dat, men zal ze dan hooren. Daarna zaï men pleiten. Het verhoor werd om 4 u. 30 geheven, ming te geven. Verheug u dus, mijn lie veling, binnen kort zult gij als een god delijke knaap, als eene page of als een ander gewichtig schepsel op eene schilde rij van den heer Truly prijken 1 Maar ik begrijp niet wat deze lieden heeft kunnen bewegen hunne oogen op een armen loopjongen te slaan Ik zon nog hebben kunnen toegeven, dat de heer Truly mijn zoon gekozen had, dien ik hem voorstelde maar deze overdre ven kunstenaars hebben geenen smaak voor ware schoonheid. Ik zal mij door de onnoozele kritiek, van deze menschen echter niet weerhouden, mijne kinderen mooier te vinden dan haveloozo straat jongens. Daarenboven hebben wij wel geld om ons te laten portretteeren, niet waar Tom, en Truly zou zeker de laat ste schilder zijn, tot wien wij ons zou den wenden 1 Het zou voor mij volstrekt geene eer zijn door dezelfde hand, dio onze loopjongen op liet doek smeert, geschil derd te worden merkte Mary Jane snippig aan. Nu kunt gij gaan, Adonis! zeg- do jufvrouw Crump ten laatste. Binnen kort, dat is te zeggen als mijn man niet van plan verandert, zult gij in uw zon dagspakje in eene staatsiekoets naar het huis van den heer Truly afgehaald wor den, daar dineeren en dan de groote eer waardig gekeurd worden, om voor den grooten kunstenaar te zitten. Het hono rarium zal overeenkomstig uwe schoon- iieid zijn Jufvrouw Crump maakte- eene bewe ging met de hand, ten teeken dat Sim ineen kon gaan. Sim keerde zich om-, om heen te gaan. Goede nacht, model riep Mary Jane hem na en hij hoorde nog het honend gelach toen hij zijne kamer be reikt had. Hij was nat van zweet schaamte, angst, wrevel bewogen zijn ge- *noed. Dit tooneel bewees duidelijk, hoe zeer hij gelijk had, toen hij aan Hany zegde, dat het hem moeilijk zou vallen, het uit te houden. Toen hij zich uitgekleed had en te bed wilde gaan, voelde hij een ijskoud ruw voorwerp dat zich plotseling bewoog. Sim had overluid kunnen schreewen, maar zijn toorn over de ondergan krenkingen was machtiger dan zijn vrees. Er was iets levends in zijn bed. Zoo snel als de weerlicht kwam hij op de gedachte dat de wraakgierige kinde ren hem eene streek gespeeld hadden en dadelijk had de vrees hare scherpte ver loren. Het was hem wel verboden licht op zijne kamer tc hebben, maar hij had zich dit voor enkele gevallen toch heime lijk aangeschaft. Toen hij zijne kaars aangestoken had zag hij dat eene groo- nog mis ma te zeekreeffc zich langzaam in zijn bed bewoog. Ongetwijfeld hadden de kinde ren die daarin gebracht, opdat zijne scha-i ren Sim zouden wonden. Zij luisterden te vergeefs naar eenen gil. Sim legde het dier tot aan den more gend onder zijn bed en sliep rustig in. Hij droomde den halven nacht van bok sen. Spoedig zouden de kinderen hem een veel kwaadaardig streek spelen. XLI. DEN BERG AF, Wij moeten eenige schreden achtere uit gaan, om de lotgevallen van Melvillej Blanche en Adair te volgen, van dea oogenblik af dat Blanche met haren ge liefde gevlucht was. De kapitein had op denzelfden dag, dat hij van Blanche eischte hare belofte te vervullen en hem te volgen, waarheen hij haar ook voerde, onder een geloofwaardig voorwendsel 500 pond weten te leenen. Van Blanche's 20,000 pond, die deze aan den advokaat Wylie öldaii'9 overhandigd had, waren bijna 7000 pond overgebleven. Adair had een aanmerkelijk deel van zijne schulden onbetaald gelaten de béide vluchtelingen hadden dus vooreerst geen geldgebrek. Nog voor dat zij Loaf- den verlieten voltrok de kapitein zijn hu-- welijk in tegenwoordigheid van Oldairq en van eenen anderen bekende.

De Volksstem | 1922 | | pagina 2