ftlinlsierle Landsverdediging Doodelüjka val fe Ss&aarfeeek GïïïaorzIsSstigs In kekend water gevallen ComsnunisieBS bij Socialisten Brutais fcsrel KAMER Gemeenteraad dar stad Aalst geweest in plaats van 380, zooals liet of- Jicieel index-nummer toen luidde. M. Dessent, lid der handelskamer, zou «^negen zijn, samen te werken met de groote °atToo»§ om deu levenslijs le doen dalen. Ten slotte ^erd beslist dat de nering- doeners die dezelfde waren verkoopen, zich zouden vereeipgen PT'.groeP> eil dat elke groep een vastcM prijs stellen aan welke de waren van dezelfde hoeda nigheid zouden verkocht worden. Volgens de termen van het Konink lijk Besluit van 4 Mei 1920, waren de .weduwen, weezen en ouders, onder straf van uitsluiting verplicht hun pensioen- of ondei-steuningsaanvraag in te dienen binnen het in dit besluit bepaald tijd perk. Bij Koninklijk Besluit van 28 November 11. werd dit tijdperk verlengd tot 31 Januari 1922. Na een nieuw onderzoek der zaak, heeft dö heer Devèze, Minister van Landsverdediging, den Koning een be "fluit tr goedkeuring voorgelegd, krach tens hetwelk de pensioenaanvragen ten ivoordecle van weduwe of weezen, of de ondersteuningsaanyragen der ouders op gelijk welken datum ontvankelijk zou den zijn. Nochtans opdat de aanvraag haar vol le uitwerksel en dus het uitbetalen der eventueelo achterstallen voor gevolg heb ben, zal zij moeten ingediend worden binnen een tijdperk van drie jaar-, gere kend van af den dag, waarop het over lijden van den betrokken militair ter kennis gbracht werd van den burger lijkenstand. Voor de weduwen, weezen en ouders der gemobiliseerde militairen, die over leden zijn voor 23 Novembtr 1919, da tum waarop de wet op de militaire pen sioenen afgekondigd wercf, begint dit tijdperk den 1 December 1919 en zal dus eindigen den 30 November 1922. De aanvragen, welke na een tijdperk van drie jaar zouden gedaan worden, zul len slechts hun uitwerksel hebben vanaf den eersten der maand, waarin zi j zullen aangekomen zijn in het ministerie van La n ds verdedigi ng. Het 2 1/2 'jarig zoontje der echtge- nooten CAtormans, wonende Rogier- ptraat, spoelde Maandag namiddag op de trappen der ouderlijke woning, toen het kind opeens het oven wicht verloor en ten gronde stuikte. De arme kleine botste met het hoofdje op don arduinen trap, en wel zoo gewedlig, dat de sche del gekloven werd. Het wichtje werd ook nog een arm gebroken. In hopeloo- zen toestand werd liet naai' het gasthuis overgebracht. -A- Het tweejarig zoontje van Medard ï)e- dey.ne, wonende gehucht Muizelhoek te Hulste, speelde met oen wagentje voor dc deur. Ongelukkiglijk gleed het kind uil en viel in eenen aldaar staanden ke tel kokend water. De arme kleine, van het hoofd tot de voeten afgrijselijk ver brand, werd in zijne woning gedragen en aldaar door een geneesheer de noodi- ge zorgen toegediend. Des ondanks blies de knaap eenige uren lien in de he vigste pijnen den laatsten adem uit. VVS. De. lokaalhouder van het socialistisch syndikaat, van Malmedy, bestatigde oen dezer morgenden, dat men in zijn bu reel het kommunistiseh stelsel in prak tijk had gebracht. De brandkas was open gebroken en eene som van 1,200 fr. was er uit genomen. De socialisten vonden dit kommimim van verdacht allooi èn dienden eenc klacht in tegen den rak ker, die zoo Vermeteld was geweest het geld te nemen waar het te vinden was. Deze zekere P..., jonggezel, 21 jaar, wvrklooze en lid van het socialistisch syndikaat, werd door de gendarmen aan gehouden en in 't gevang van Verviers opgesloten. zag zij, hoe Harry's hand, toen hij het zijden zakje zich weer op zijne oude plaats bevond, door de kracht der sym pathie geleid, in weerwil van zijnen die pen slaap dadelijk naar den talisman greep en er op bleef rusten. Diep bewogen ging Lena naar hare slaapkamer terug; hier wierp zij zich op dc kuieen en smeekte inniger dan ooit Red hem, hcmelsche Vader, rèd hem voor de maatschappij en.... voor mij 1 Dit tusschenkomend voorval diende wol niet er toe .om hare belangstelling voor Harry te vermeerderen, want deze was reeds voorheen geheel het edele hart waardig, dat Harry steeds tegen belee- digingen in bescherming genomen had maar het maakte dc uitdrukking van dcjje belangstelling levendiger; de lief- dt- verraadt zich zoo gemakkelijk. Vooral was het Hektor die Lena's lec- dere zorgen bespiedde, en ofschoon hij, omdat Harry zoo dicht aan den dood was, berouw had >vcr menige onbeschoft heid, die hij zich veroorloofd had, toch werd dc oude jaloerschheid weder le.yen- dig. Zou was de stand der zaken toen Re- fcia, Primrose en Sim van Bristol aankwa men. De heer Limlev wierp eenen stren gen verwijtenden blik op Sim, toen hij dezen in 'l oog kreeg; Sim hacl voor dezen De weduwe Legrand, 70 jaar oud, wo nende Gaueheretstraat. wandelde Maan dag-middag langs de Vooruitgangstraat-, toen zij verrast werd door een wielrijder. De onderlinge werd met zulk. geweld ton gronde geslingerd, dat zij den schedel gebroken werd. De toestand van het slachtoffer was zeer onrostwekKclhJ. VVV De meid Elisa Dhondt, wonende Hoogstraat, te Brussel, had over een paar maanden kennis aangeknoopt met zeke ren Willem O., kleermakersgast, wonen- Ie Kerkstraat, te St-Giilis. Daar deze zeer brutaal was, had het meisje met hem af- .efcroken. Maandag namiddag ontmoette dj haar in de Wauthierstraat. De kerel greep het meisje bij de haren, sleurde haar ten gronde en sloeg en stampte haar vreeselijk in 't gelaat en op het hoofd. De woestaard werd door voorbijgangers op dc vlucht gedreven. Het slachtoffer was deerlijk gokwetst en moest naar het jast huis overgebracht worden. De ge- neeshecren vreesden dat het rechteroog zal verloren zi jn. Proces-verbaal is tegen den woestaard opgemaakt. Zitting van 30 Mei DE BUITENLANDSCHE POLITIEK M. STRAUSS spreekt van de confe rentie van Genua in verband met de eco nomische kwesties. Spreker weidt uit over de leer van het eigendomsrecht, zegt dat men in do bols jewisten geen betrouwen stellen kandat liet verdrag van niet-aanranding dan ook waardeloos is. Handelende over het Franseh-Bel- gisch verbond, zegt hij, dat zulks in den geest van het Belgisch-Luxemburgsch verdrag niet kan worden opgevat. Frank rijk behandelt de kwesties van nationaal standpunt uit, Belgie van internationaal standpunt. Spreker stelt ook vast dat van de sov jets veel dingen worden geeischt, welke niet van de Duitschors worden geeischt. Overigens zou spreker willen dat aan Rusland eene regeering zou opgedrongen worden, zooals zulks van Frankrijk in 1870 en voor Duitschland in 1918 het geval geweest is. Verder pleit M. Strauss ten voordeele van liet behoud der entente. Ten slotte stelt hij een verbetering van de consulaire diensten in het vooruit zicht. M. HUYSMANS weerlegt enkele op- werpingen van M. Strauss, beweert o. a. dat do Russische liberalen de onteigening gedaan hebben zonder schadevergoeding. Spreker spreekt zich uit ten voordeele ran de internationalisatie der stroomen en is ook van oordeel dat de kwestie der Wielingen ten gunste van Belgie moet worden opgelost. Hij is ook de meening toegedaan dat Belgie juist in de internationale politiek mengen moet. HEVIGE INCIDENTEN Wat. de kwestie van de privaateigen dom betreft, het staat vast dat M. Jaspar eerst het amendement Seydoux goedge keurd heeft, nadien waren nog al de geal lieerden het erover eens behalve Belgie. M. JASPAR. Gij maakt mij ver dacht. M. THEUNIS. Wij liepen slechts gevaar overhoop te liggen met do Russen. Wat kan ons zulks schelen. (Tocj. rechts en links; de socialisten maken veel her rie.) M. HUYSMANS. Gij wordt gehul digd door de bladen die de pctrooitrusts voorstaan. Dat is een feit. Spreker leest uittreksels van de rede van M. Lloyd George voor en besluit dat het westelijke blok moet worden versterkt door toetreding van Duitschland. (Geen enkel lid roert.) Genua heeft de entente eerder verzwakt. De bolsjewisten werden door M. Hy- mans bandieten geheeten. Ik ben het met hem eens, maar het czarendom was niet beter. blik wel in den grond willen zinken. Maar ras veranderde de edele koopman de uitdrukking van zijn gelaat; hij zou de laatste geweest zijn, die eenen mensch ongehoord veroordeelen zou. Vreugde en hoop verschenen weder op zijn gelaat. Sim behoefde niet vele woorden te ge bruiken, om zich te rechtvaardigen, ten opzichte van zijne vlucht en van het be richt, dat hij wegens dezen stap aan Harry gezonden had. Waartoe zouden ook verwiitingen in deze gevaarlijke uren gediend hebben Wanneer Sim door zijn lang zwijgen ccnc fout begaan had, dat deed hij er nu boete voor, dit zag Limley duidelijk aan zijn bleek, verma gerd, angstig gelaat, aan zijne roodge schreide oogen. Vriendelijk lachend reikte hij hem de hand, en bracht hem zelf naar de ziekenkamer, do anderen volgden hem zacht. Nu slaapt hij, zegde de heer Lim ley, en wij mogen hem in zijnen slaap niet storen; maar ook wanneer hij ont waakt, dan is er groote voorzichtigheid noodig. Onverwachte vreugde werkt dik wijls meer doodelijk dan schrik en smart. Geone luide uiting dus van vreugde, maar rusten, vooral voorzichtigheid. Op u heeft hij gewacht, Seymour, u heeft hij geroepen in zijne ijlhoofdigheid en. DE MINISTER AAN HET WOORD M. JASPAR is verheugd*over liet de bat. Het heeft vastgesteld dat de Raam akkoord gaat niet de hoofdprinciepen van de buitenlandsche politiek. Iedereen is liet eens over de noodzake lijkheid van liet behoud van het Entente- blok, maar het is onaannemelijk dat men schoon vinde met Duitschland op gelij ken voet als met de andere geallieerden zou gaan onderhandelen. M. HUYSMANS, Woorden, alle- 'imaal I M. JASPAR. Wij zijn in onzen wil om de Entente te behouden noch pro Fransch noch pro Engelsch, maar Belg. (Toej. rechts en links.) En als de Belgische belangen tegen over die der Entente worden gesteld, dan zullen wij die belangen verdedigen op gevaar af van afgezonderd te worden. Zulks was het geval to Cannes met on- (ze prioriteit; zulks was het geval to Ge nua. Wat Holland betreft, wij hebben te Genua besprekingen gevoerd over de ver dragen van 1839 en de Wielingen. Wij zullen verder voortgaan met pra ten, maar do kwesties zijn zeer inge wikkeld. Dan spreekt d© minister over liet Bel gisch standpunt te Genua, wat de eigen dommen betreft. Hij verzet zich tegen de bewering de belangen der financiers gediend te hebben en ooit het amende ment Seydoux te hebben aanvaard, dat do Russen toeliet onze eigendommen aan derden te verkoopen. {Onderbreking bij de socialisten.) Spreker geeft een lange en klare uit eenzetting van het Belgisch standpunt en roept dan tot de socialisten Gij zijt eerlijke tegenstrevers. Bekent dus dat ik gelijk gehad heb en de eerlijkheid heb verdedigd! M. HUYSMANS. Gij moest u te vreden stellen met bet gemengd tribu naal. M. JASPAR. Toch niet. De minister betoogt nadien dat er geen vrede in Europa heerschen kan zoolang de kwestie van herstel niet opgelost is over de kwestie van herstel gaan wii ak koord; ook over de noodzakelijkheid om 'krachtdadig tegen Duitschland op te treden. ïii.j OesTan mei. "etui ujnoep tut iuy&ie politiek gegrondvest op liet recht cn de beschaving. De socialisten zijn dichter bij ons dan bij de bolsjewisten. (Aan M. Jaspar wordt een ovatie gebracht door katholieken en liberalen.) M. DESTREE (soc.). Er is geen overeenstemming fussclien bolsjewisten en socialisten. (Rechts) Weet go dat wel? (Hevig lawaai.) M. DESTREE betoogt dat het dc jour nalisten te Genua zijn die verwarring (hebben gesticht omdat zij verslagen heb ben uitgebracht in den geest van de •groep welke zij vertegenwoordigen. Wij móeten, zegt spreker, komen, tot den vrede door samenwerking van alle landen, niet door afzondering van lan den. Het Ententeblok is noodig. Ik betreur dat Italië er geen deel van uitmaakt. En als Holland wil toetreden om het recht en de eer te verdedigen, wij zullen dit land met vreugde ontvangen. Spreker weerlegt de bewering als zou den M. Poincaré en Frankrijk naar den oorlog aansturen. Zitting om 5 ure geheven. ZITTING VAN MAANDAG 29 MEI De zitting wordt geopend om 5 1/2 ure onder voorzitterschap van M. De Hert, burgemeester. De secretaris geeft lezing van het ver slag der voorgaande zitting. M. STEENHOUT JOS. (soc.) vraagt het woord ner ordemotie, om tenm te ko men op de aanvallpu vau M. Danckaert tegen den socialistischcn scheperie Scliouppe, van Moiré. M. DE HERT. - Na de dagorde. M. DE WINDT (lib.) vraagt dat bij hoogdringendheid een reglement op de snelheid der vrachtautomobielen zou in gevoerd worden. DE DAGORDE T. Iromlron te-aflossing Aangenomen zonder opmerkingen. II. - Gemcenicbelastingen. Rollen 1921-1922 De rollen betrekkelijk de motors en den reinigheidsdienst worden goedge keurd. M. DAN Lu. v (kath.) vraagt dat de reinigheidsdienst meer zou rondgaan óm de vuilnis weg te halen tijdens de 1 eete zomerdagen. M. DE WINDT (lib.). Zulks zou meer materiaal en meer volk vergen, doch wij zullen het mogelijke doen. M. NICHELS (soc.) vraagt dat er maatregelen zouden genomen worden om niet zonder water te zitten. M. DE WINDT (lib.) geeft uitleg over netgeen tot hiertoe gedaan is in zake de nieuwe waterleiding. Wii zullen trachten cie werken zoo spoedig mogelijk te doen voltooien. III. Spaarkas. Rekening 1-921. Begrooting 1923 M. DE BEUL (krist, dem.) klaao* dat de kommissie van financen wederom de ze rekening niet heeft kunnen nazien. M. DE VALKENEER (kath.). De rekening heeft acht dagen ter inzage ge legen. Wij moeten zo enkel goedkeuren óf verwerpen. M.VAN OPDENBOSCH (krist.dem.). - Ik vraag de begrootingen naar eene volgende zitting te verdagen, om ze eerst te kunnen onderzoeken. M. DE VALKENEER (kath.) ziet daar geen bezwaar in. M. DE WINDT (lib.). Dan zijn wii t akkoord. De rekening wordt aanvaard en Vrijdag zal de kommissie van finan cien vergaderen om do begrooting te on derzoeken. IV.Lager onderwijs. Rekeningen 1920 M. FLIPS (soc.) klaagt over den er- barmeli jken toestand van zekere scholen, namelijk die der Hovenierstraat. M. DE WINDT (lib.). Er is niets te veranderen aan die school. Zij moet afge broken worden of afbranden. M. FLIPS (soc.). Wat zal er dan mede gedaan worden? iwr. öczm5i>r-rrova: (E&in). Af branden. M. FLIPS (soc.). 't Is de schuld uwer vrienden dat die school zoo verval len is. (Hevig rumoer. De burgemeester belt onophoudend.) M. FLIPS (socf) klaagt ook over de gebrekkige inrichting van den 4n graad M.VAN OPDENBOSCH (krist.dem). Wij trachten te verbeteren wat wij kunnen met de sommen welke ons door 'dén schepene van financien ter. hand ge steld worden. De opziener van den 4n graad heeft onlangs zijne tevredenheid uitgedrukt, over do pogingen hier in Aalst gedaan. Wat de school van de Bin-, henstraat betreft, de plannen -zijn nog niet terug uit Gent. M. NICHELS (soc) vraagt dat de plannen zoo spoedig mogelijk zouden te ruggevraagd worden. V. Teeken- en muziekscholen. Rekening 1921. Begrooting 1922. M. de Sekretaris geeft kort verslag over beide bogrootingen en voegt er bij dat de gouverneur een schrijven zond, aandringende op spoedige inzending der begrootingen, daar men gevaar zou loo- pen geene toelage te krijgen voor het loopend jaar. Indien verderen uitleg ver langd wordt, zal hij dien geven in de ge heime zitting. M. DE SMET (kath. werkm) vraagt dat men zou aandringen op grooter toe lagen, daar de uitgaven verVierdubbeld zijn. M. DE BEUL (krist, dem) komt te rug on zijne vroegere opmerkingen en beknibbelt de samenstelling der kommis siën. De rekening wordt aangenomen en de begrooting naar de kommissie van finan ciën verzonden. VI. Stadswaag. Rekening 1920. Beqrooting 1921. M* VALKENEER (kath) stelt in zijne heldere oogen blikken, misschien redt gii hem het leven, dat dc kunst der geneesneeren met "schijnt te kunnen be houden. Sim weende heeto tranen, toen hij aan het ziekbed van zijnen broeder trad en de verwoestingen zag, die de vreese- lijke koorts hem veroorzaakt had; ach, liet viel hem moeilijk zich te bedwingen en zich niet op den zieke te werpen-, om hem wecnend toe®te roepen Broeder, lieve broeder, vergeef mij De geneesheeren bezochten de zieken kamer nog eens voor dat zij zich ver wijderden. Sim beefde van vreugde, toen hij een van hen tot jufvrouw Lena hoor de zeggen De koorts beeft hem bijna geheel verlaten. A si hij zoo voort slaapt dan zal hij wel verzwakt, maar met vol le bewustzijn ontwaken. Zijn beste ge neesmiddel, waarde jufvrouw, komt dan uit uwe keukeu, zooals ik reeds gemerkt heb. Hierop verlieten allen de kamer, be halve do oppaster en Sim. Met geen ge weld had men Sim kunnen overhalen weer van' de zijde van zijnen geliefden broeder te wijken. XIATI. - DE TWEE MEDEDINGERS Meisjesharten vatten licht vriendschap voor elkander op. Nauwelijks had Prim rose de ziekenkamer verlaten, of Lena nam haar in beslag. Iii beider gemoed wrts zooveel gelijksoortigs, dat bet ver schil van ver»', cgen niet in aanmerking kwam. Lena had tengevolge van haren rijk dom en van de gemakkelijkheid, waar mede al hare wenschen voldaan werden, behoeften loeren kennen en gewoonten aangenomen. van welke Primrose niets wistmaar de karakters van beiden wa ren zoo, dat zij ook zonder uiterlijken glans óp alle betere harten denzeltVlen indruk zouden gemaakt hebben. Voor Lena was het verschijnen van de beminnelijke gezelschapsjuffer van mevrouw Beech een groote troost; met deze kon zij van gedachten wisselen en met warmte spreken over den aard en de beirekkingen van de gebroeders Hazel- dean, welke zij ten minste voor een ge deelte voor de bewoners des huizes ver bergen moest. Dat Primrose echter zeer spoedig Le na's innigste gevoelens raadde, lag in ha re verhouding tot Seymour Hazeldcan en ce sympathie die de beide meisje nader tot elkander bracht maar Primrose was veel le kiesch om door een woord of ten minste de uitdrukking van het gelaat le verraden, dat zij Lena's geheim ontdekt had. voor zc ook naar de kommissie te verzen- den (gelach). VII. Bureel van Weldadigheid. Rechtverlenging. Er is hier kwestie eener paehtverlen- ging voor 9 jaar van een stuk laud in do Diepestraat. M. MARCEL (soc.) meent dat eene openbare verpachting voordeeliger zou zijn. M. DE WINDT (lib.) betwijfelt zulks daar de aangeboden prijs hooger is dan de prijs welke gewoonlijk betaald wordt. M. DANCKAERT(kath) spreekt ove* pachten en borgen, hetgeen eenc lievige betwisting uitlokt. Verscheidene raadsle den schreeuwen, roepen en lieren door een. Dc burgemeester belt voortdurend en dreigt de zitting te schorsen. M. DE WINDT (lib) is van oordeel dat de verlenging mag goedgekeurd wor den. M. VAN SCHAMELHOUT (kris. dem.) is van oordeel dat'het princiep der openbare verpachting moet behouden blijven en men geene voorgaanden mag stellen. M. Jos. STEENHOUT (soc) vraagt idat in dc buurt der werkerswijken do groote parceelen land zouden verdeeld worden, opdat de werklieden ook een stukje land zouden kunnen huren. Hij vraagt ook maatregelen tegen pachtera die onderverhuren. M. DE HERT stelt voor de aanvraag naar het bureel van weldadigheid terug te sturen. MM. DE SMET on VAN GEERT (kath. werk), dringen aan op toegevend heid, daar het een oud-strijder geldt, va der van een talrijk gezin. M. NICHELS (soc) sluit zich bij het voorstel van M. De Hert. Indien na on derzoek blijkt, dat de aanvrager waarlijk de belangstelling verdient, zullen de so cialisten hem niet tegenwerken. VIII. WaterloopenGedeeltelijke overwelving van n. 69. Aangenomen zonder opmerkingen. DE VRACHTAUTÖS M. DE WINDT (lib.) ontwikkelt zijn voorstel, strekkende om de vrachtautos jiovlipó "«I TO1V oooVl—'U uur door de stad te laten rjden en de an dere autos tegen 15 km., zulks op straffe van boete. M.VAN OPDENBOSCH (krist.dem). Zou er geen -middel bestaan het laad- gewicht der vrachtautos te beperken? M. DE WINDT (lib.) leest het regle ment van het gouvernement. De stad mag er echter alle veranderingen aan brengen. M. SCHELFHOUT (kath.) doet op merken dat het niet mogelijk is aan 5 ki- loni. per uur te rijden met een vracht auto cn verder dat eene strenge toepas sing van het reglement voor gevolg zou hebben, dat onze stad door de automobi listen vermeden wordt. Na nog 'èenige opmerkingen van M. DE WINDT, wordt het voorstel aange nomen. ORDEMOTIE M. NICHELS (soc). Wij wenschen té antwoorden op de aanvallen hier geuit tegen M. Scliouppe, socialistische sche pene te Metre. M. DE WINDT (lib). Wat heeft het belang der stad daarin to zien? M. STEENHOUT Jo3. leest de verta ling van een brief, waarin gezegd wordt dat de gebroeders Van Wesemael, wier verdediging M. Danckaert op zich geno men had, niet weggezonden werden, doch afgedankt bij gebrek aan werk. Hij vraagt dat M. Danckaert zijne beschuldi ging jegens M. Sehouppe zou introkken. M. DANCKAERT ziet in den brief eene bevestiging der wegzending. Daarop ontstaat een vreeselijk rumoer. De socialisten halen heel hun reperto rium scheldwoorden voor den dag en 't klinkt er van lafaard, krawat, onnooze- len toppen, lommen, schobbejak, enz. Zelfs wordt er gedreigd. Ten slotte schorst de burgemeester de zitting, 't Is bij 8 ure. Nadien vergaderde de raad in geheime zitting. Eerst laat scheidden de beide vrien dinnen van elkander, om zich tor ruste te begeven. Den volgenden morgend was Primrose de eerste, van wier Limley's dochter eene blijde boodschap van Har ry's ziekbed ontving. Primrose glimlachte door hare tranen; Lena had op dit gezicht luide kunnen juichen. Snel trok zij hare vriendin ia hare kamer. Haar oog rustte vragend op Primrose en deze begreep de stomme be- teekenis van deze taal. Harry is gered, jufvrouw Limley J riep Primrose. Hij ontwaakte dezen mor gend, toen wij nauwelijks aan zijn bed te zamen gekomen waren, zoo plotseling, dat wij geenen tijd hadden, om ons te verwijderen. Zi jn blik ging zoekend den kring rond, alsof hij iemand verwacht te en schitterde van vreugde, toen hij zijnen broeder Sim bespeurde. Dit oogenblik was onbeschrijfelijk. Hot moet Harry te moede geweest zijn, alsof hi j in eenen langen, zwaren droom de meening gekoesterd had, dat zijn broe der dood was. en nu uit den droom ont waakte de heldere vroolijke dag omgaf hem en de tegenwoordigheid van den betreurde overtuigde hem, dat hij hem slechts in den droom verloren had. ('t Vervolgt]}

De Volksstem | 1922 | | pagina 2