ARME ZWERVELINGEN Erge werkongevallen Hei vondelingje van Mechelen Hel gevaar der vuurwapens Nag een slachtoffer van den oorlog Gemeenteraad der stad Aalst WISSELKOERS BEURS VAN BRUSSEL de winst uitgekeerd aan de plaatselijke afdeel iugèn naar verhouding van het be drag der bestelde waren. Het Zuivelconsulentschoj) ijverde voor 'de uitbreiding der cooperatiegedachte in de melknijverhied en hield toezicht over de 157 aangesloten samenwerkende mel- kerijéir. De MiddenJcredietkaMet de 51 nieuwe plaatselijke «Spaar- en leenkassen welke in 1921 tot «ftand kwamen stijgt het gezamenlijk aantal aangesloten kas sen tot 784 (het dubbele van het cijfer van 1914). Het zakencijfcr klom tot 1.627.171.284 fr. Voor uitleeningen aan hun leden wer den aan de plaatselijke kassen 72 krediet Opnemingen toegestaan voor een bedrag van 4.252.280 fr. Het spaargeld verhoog de met. 97.564.311,48 fr. tot 326.370.760 fr. Op grondkrediet werden 85 leeningen toegestaan voor een gezamenlijke som van 1.497.100 fr. Aan voorschotten op oorlogsschade was op 51.197.009,99 fr. welke verleend waren op 31 December 1921,49.874.595.05 fr. uitbetaald. De Dienst van Toezicht. Bij het gewoon propagandawerk en het nazien van de gilden en hun afdeelingen had deze dienst zich in 1921 nog ter beschik king te stellen van de leden in de vele moeilijkheden welke het regelen der oor logsschade en het vestigen der belastin gen meebrachten van de Arrondisse- mentsbonden voor het behartigen van bepaalde gewestelijke belangen en voor het doorvoeren der standsvertegenwoor diging bij de verkiezingen. De Belgische Onderlinge Brandverze kering Het aantal polissen steeg met 11752 tot 41907; de verzekerde waarde met 496.644.030,50 fr. tot 1.236.879.536 fr. De^ premie ontvangst bedroeg 2.663.595,10 fr. Als vergoeding voor brandrampen werd 893.931,34 fr. uitge keerd. 15 0/0 der premie wordt in de «vrije reservekas gestort. Bij verdeeling komt het bedrag hiervan 'aan de ver zekerden ten goede naar verhouding hun ner premie. Vermelden we slechts de Hagel- en Levens-verzekering en de Vee en paarden herverzekeringen. De ongevallen-verzekeringen boeken heide een belangrijke zakenaanwinst. De Onderlinge Belgische Boerenverzekering telt einde 1921, 8746 polissen, 2.183.610 fr. premien en vergoodde 2.476 ongeval len. De Landbou/wverzekering bracht haar polissenaantal op 27.663 en haar premieontvangst op 1.202.187,08 fr. 3409 ongevallen moeeten worden vergoed Beide verzekeringen konden 15 0/0 der premien op de reserverekeningen der ver zekerden schrijven. De Belgische H eidenmaatsc happij wijdde zich verder aan het herstel der verwoeste gronden in West-Vlaanderen. In 1921 vereffende ze 3.886 Ha. gelegen in de ergst gehavende sectoren en her stelde 25 Km. waterloopen. In de druk ste maanden waren meer dan 7000 ar beidprs aan Jt werk. Samen werd voor 14.772.096,82 fr. loon uitbetaald. Sedert het begin harer werking in West-Vlaanderen vereffende de Heide maatschappij er 8855 Ha. en herstelde ze bij de 200 Km. waterloopen. Buiten de frontstreek voerde zij ont- ginmngs- of beplantingswerken uit over een gezamenlijke oppervlakte van 714 Ha. en ruimde ze 27 Km. waterloopen. Op den middag bezochten de aanwezi gen met werkelijke belangstelling de leerrijke tentoonstelling van hoenders hoendervoeder, zaden en insectenbestrij dingsmiddelen op den binnenkoer van den Boerenbond ingericht. In de namiddag-zitting onthulde Staats minister Ilelleputte, Hoofddeken van een Boerenbond, een prachtig drieluik voorstellend de jeugd, het werk en de verheerlijking van den H. Isidoor. Een werkelijk kunstwerk van de hand van Kunstschilder Cayman. In geestdriftige bewoordingen bracht de gevierde rede naar hulde aan het nederig maar zoo volmaakte leven van den grooten be schermheilige. Hij besluit zijn rede met een treffende VRIJ BEWERKT NAAR HET ENGELSGH 65® vervolg Harry schreef, na verloop van eenige we ken, voor het eerst brieven naar Europa, iazijnen patroon en aan zijnen broeder Sim. Eerst na vele maanden, toen hem zij geweten zegde, dat hij zich ten opzichte van zijne gewichtige taak van geene verwaarloo- rng zijner plicht beschuldigen kon, nam hij zooveel viijen tijd als genoegzaam was om een pleziertochtje van driehonderd Engelsche mijlen naar het binnenland te maken, om zij- a n vader te bezoeken. Veiligheidshalve sloot hij zich aan bij een aantal andere reizigers, dia in de zelfde rich ting gingen, want eene reis naar de binnen landen van Australië, is voor den reiziger die g ld of andere kostbare have bezit, altijd gevaarlijk, niet *an wege de inboorlingen, die hem hoogst zeldzaam aanvallen, maar •wegens de boschmannen, die zeer dikwijls vrijgestelde of ontvluchte misdadigers, die ven, roovers zi,n en er zich niet over bekom meren, om eenen kleinen buit de eenzame reizigers in het geheim te vermoorden. Het getal der reizigers, alleen te paard, beliep tot vijfHarry, een zendeling, met uiteenzetting over den toestand en do toekomt van den landbouw welke, hoe kommervol die ook schijnej door de ver bonden inspanning aan het eigen weten schappelijk werk van den boer en de werking en de leiding van een steeds machtigen Boerenbond óöbetwisroaar verzekerd zal worden en hoopvol kan woraen tegemoet gezien. JE. H. Colpaert, landbouwingenieur, in zijn toespraak Hoe de Vereeniging onzen landbouw kan steunen en vooruit brengen, levert daarvan omstandig en glashelder het geruststellende bewijs. E. H. Van Olmen, landbouwscheikun- dige hield een merkwaardige rede over de inrichting van het landbouwonderwijs in verband met de toekomst van den landbouw en legde in dien zin enkele wenschen ter stemming welke eenparig door de vergadering aangenomen wor den. Op voorstel van den voorzitter brengt de vergadering hulde aan Kunstschilder Cayman en bsluifc een dankbrief te sturen aan den Z. E. H. Karsseleers, lid van den Hoofdraad, aan wiens vriendschap de Boerenbond het prachtig schilderij dankt. De zitting werd geheven onder het zin gen van het Boerenbondslied. WV In ile staalfabrieken van Angleur wa ren heden morgen werklie arbeidzaam aan een riggel die door een kraan gehe ven werd, wanneer plots het zware stuk losgeraakte en den genaamde Barthélé- my Chévremont zoodanig aan het hoofd kwetste, dat hij bijna onmiddellijk den ~iest gaf. In de Oockerill-werkhuizen werd een werkman, die voor rekening van een on dernemer arbeidde, door een ijzeren staaf aan het hoofd gewond. Hij werd opge nomen met een diepe gapende wonde aan het hoofd en ter verzorging naar een kli niek overgebracht. Zijn toestand is zorg wekkend. DE ONTAARDE MOEDER IS EEN MEISJE VAN MOORSEL Do moeder, die op 31 Mei rond 1 uur namiddag, haar kindje, een meisje van een drietal maanden oud, te vinden had gelegd in de Dreef Van Diepenbeek is gekend het is de genaamde Maria Hortensia Verleysen, zonder beroep, ge boren te Moorsel (bij Aalst), den 9 April 3903 en aldaar wonende, dochter van Jan Verleysen, werkman, 53 jaar oud. Maandag namiddag hebben vader en dochter zich op het policiebureel te Me chelen aangeboden. De dochter (de moeder van het kind) verklaarde dat haar kind geboren werd te Moorsel op 1 Maart 11. Na de geboorte van haar kind, verliet zij de ouderlijke woning.en verbleef gedurende een zestal weken bij hare zuster of bij andere men sehen van Je gemeente. Op het einde van Mei ontving zij een brief van den vader van het kind, die soldaat was te Mechelen, en in de kazer ne lag van den Lierschen steenweg, haar vragende hem te komen bezoeken, daar hij het leger ging verlaten. Op Woensdag 31 Mei kwam zij te Me chelen aan en begaf zich naar bedoelde kazerne. Daar vernam zij dat haar be minde sedert den dag te voren het gar nizoen had verlaten. Niet wetende wat aan te vangen en geen middelen voorziende om voor het bestaan van het kind zorgen, is de moe der radeloos rondgeloopen en op bet ge dacht gekomen het arm wichtje op den openbaren weg te vinden te leggen. Dat gebeurde dan ook in de dreef van brou wer Louis Van Diepenbeeck. Daarna is Maria Verleysen naar de statie terug gegaan en vertrokken er naar Londerzeel en vandaar naar Moor Zij dierf niet terugkeeren naar het huis van haar vader, bleef ronddwalen tot Zondag wanneer zij in de statie van Aalst haar vader aantrof. name Meeke, een bediende van de firm; Limley en Comp, Skipwith, die steeds bi Harry blijven moest en twee mannen die land koopen, maar het eerst bezien wilden. Allen waren goed gewapend en met krijgsvoorraad voorzien. Na eene reis van drie dagen kwamen de vijf in een bosch en de heer Meeke, de zen deling, verhaalde van verscheidene moorde die op deze plaats door roovers op goudgra vers, die met hunne schatten uit de mijnen naar huis gingen, gepleegd warep. Na een rit van verscheidene uren door eene vreeselijke wildernis met eenen schra. len plantengroei en uitgedroogde stroombed, dingen, bespeurden Harry en Meeke, die een weinig vooruit reden, op eenigen afstand eenen krachtigen, woest nitzienden kerel, met ros haar en baard, eene achteroverhan- gende kap, hooge afgedragen laarzen en pistolen in den gordel. Dat is een boschman, Sly Renard, zeg de de zendeling. Een zeer berucht en gevaar lijk menso'i. Dat klinkt bijna als le renard subtil de'laatste van de Mohikaners, hernam Har ry lachend. Wat kan die enkele man ons brouwen O, hij is zeker niet alleen, hernam Meeke. De knaap ligt nu op den loer en zal Deze vroeg aanstonds naar haar kind. Do dochter verklaardo dat het to Brus sel gestorven was, doch de verklaring werd niet voor waarheid aangenomen door den vader die zegdo in een gazet gelezen te hebben dat te Mechelen een kind was te vinden -gelegd $n dat het "geven signalement overeenkwam met' haar kina. Daarop bekeüde de dochter het gebeurde. De vader nam den trein naar Meche len en bracht de schuldige moeder naar het pohtiecommisariaat. Hier verklaar de de vader het kind te willen medene- men en beloofde er voor te zorgen zoo als het behoort. Het wichtje werd afge haald bij^de echtgenoten Van de Wafie, wonend St. G-ummariusstraat 7, die er gedurende 5 dagen zou liefdeliik had den voor gezorgd en door den vader naar Moorsel medegenomen. Het meisje bleef ter beschikking van den heer Procureur des Konings. vV Ter gelegenheid van de Sinxendagen 'bracht de serjant V.., van het vervoer- korps, te Antwerpen gekazerneerd, een bezoek aan zijnen öom, Koninginne- laan, te Daken. Maandag namiddag na het familiemaal, hanteerde de serjant een revolver en werd door een kogel in de richting van het hart getroffen. In onrustwekkenden toestand werd de on- gelukkige naar ;t gasthuis gevoerd. dbd Ealféaflooé. wubtjgl gsl dmdmdm Den 9 November 1010 had er boven de gemeente Chatelet een vliegersgevecht plaats. Verscheidene bommen vielen in de straten en het huishouden Blain werd er fel door beproefd..De moeder was op ?ndoodde vader en de zeven kinderen liepen mfn of meer erge kwets uren op. M. Blain die nooit zijne won den herstelde, komt nu dn het gasthuis aan de gevolgen te overlijden. ZITTING VAN DINSDAG 6 JUNI De zitting wordt geopend om 6 1/4 u. onder voorzitterschap van M. De Hert burgemeester. Deze geeft lezing van een schrijven van M. De Smet, Kristen werkman, vra- gende dat de Fabriekplaats zou herdoopt worden in Isidoor Bauwensplaats en de Vooruitgangstraat in Gustaaf Papestraat M. VAN SCHAMELHOUT. (K. dem. klaagt dat op de dagorde wederom geen kwestie is van taksen op de grooten doch enkel op de kleinen. Hij vraagt dat er voor gezorgd worde dat de politie en gemeentebedienden, zoo spoedig moge- hJ*,e™0 behoorliüio soldij trekken. M. DE VALKENEER (Kaft.) De taks op de bankinstellingen, nijreraars enz. zal nog. deze week in de.; i:: besproken worden. Voor wat betreft de pohcie en gemeentebedienden, daarvoor zijn de noodige maatregelen genomen. M. DE SMET (Kr. werkm.) ontwik kelt zijn voorstel om de Aalsteisclie ver- dienstelijke mannen te huldigen. Spreker geeft e&ne korte levensschets over het leven en werken van wijlen Dr Is. Bauwcns en Gustaaf Pape eii besluit met een beroep te doen op den gemeen teraad, om zijn voorstel eenparig te sten r.e, daar eene stad welke hare beroemde zonen eert en oerb:edigt, zich zeiven vereert. M. VAN OPDENBOSCH (Kr. dem.) sluit zich aan bii Het voorstel, doch vindt dat het zoo laat komt. Hij .noemt. Dr. Jan De Windt, die te Brussel geëerd W eVn ziine geboortestad niet eens ten stadhuize mocht ontvangen worden. M. FLIPS (Soc:) in naam der socia hstische groep treedt het voorstel bij !???r ™!cen de namen vooruit van MM. Jan Byl en Dr. Karei De Moor ook twee verdienstelijke Aalstenaars. Aldus zou de Keizerlijke Plaats beter herdoopt worden in Dr. De Moorlaan. niet talmen om zijne makkers aanteroepen, als hij merkt dat wij geld hebben. 19 hij een vrijgelatene Men weet het niet, mijnheermen weet slechts dat hij tol schrik van alle roizi- ;ers geworden is, en er is al veel op hem gepast zonder hem te kunnen vangen. De schurk kan zijnen grond. Plotseling, terwijl beiden zich nog over Sly Renard onderhielden en dezen voorldu. rend in het oog hielden, traden twee andere goedgewapende roovers ter zijde uit eene hinderlaag en grepen de paarden van hen die zich het dichtst bij hen bevonden, bij den teugel. Snel als de storm kwam nu Renard op hen aan. De aanval geschiedde zoo snel en was zoo goed berekend, dat de roovers den reizigers hunne pistolen voorhielden, voor dat deze den tijd gehad hadden, hunne baksen van den rug te nemen. De twee landkoopers gin gen op de vluchtonze reizigers hadden dus twee verdedigers, die het niet waren, ver loren. De kans was. hachelijk. Meeke en de bediende Skipwith moesten van hunne paarden stijgen, wier teugels door twee der roovers vastgehouden weri den. Sly ,'Renard ging naar Harry en vor derde behalve al de kostbaarheden, ook zijne paarden, Maar op bet oo^enblik M. VAN SCHAMELHOUT. (K. <3em. vraagt dat er ook eene Priester DaenS- straat zou komen. M. DE STOBBELEER (lib.) sluit zich aan bij de voorstellen Do Smet en Flips. M. DE HERT. (Kath.) Het sche- penkollegie alleen is bevoegd om straat namen te veranderen. Wij zullen de ver schillij gedane voorstellen in acht ne men. Dr. Bauwens en Gustaaf Papé zijn bij gelegenheid van uitvoering hunner werken, herhaaldelijk het voorwerp ge weest van vleiend© huldebetoogingen. Overigens is het de gewoonte te wachten tot ëen beroemd stadsgenoot van deze wereld gescheiden is, om zijn naam te geven aan eene straat. M. DE WINDT. (lib.) laakt de voor gaande gemeentebesturen. M. NlCHELS. (soc.) Hoe lang be staat de Gheeraerdtslaan reeds De be volking weet nog wat hij gedaan heeft M. DE HERT. (kath.) Men moet hier geen persoonlijkheden inbrengen. Ik stel voor deze bespreking te staken en voort te gaan met de dagorde. DE GULDENSPORENSLAG M. DE SMET (Krist. Werkm.) ont wikkelt nu zijn voorstel voor het vieren van het Guldensporenfeest. Hij brengt eeno roerende hulde aan onze voorvade ren, die door hunne dapperheid en den trouw aan den geboortegrond, Vlaande ren vrij vochten van het leger uitbuiters, «naar hier afgezakt om ons volk te knech ten. De Guldonsporenslag heeft dus een dub bele beteekenis, Mijnheeren. 1.) Een strijd voor vrijheid van Vlaan deren die toeliet de grondslag te van den Belgische Staat. 2.) Een strijd voor het recht en de medezeggenschap van het volk, een de- mokratische strijd. Daarom ben ik overtuigd gezien de groote beteekenis van dit feit dat de hee- ren Gemeenteraadsleden eenparig zullen ''t akkoord gaan om op 11 Jum, 1. De openbare gebouwen te bevlaggen2. Een vrije dag te geven aan de scholen 3. Een verlofdag aan het Stadspersoneel toe te kennen; 4. Een beiaardkoncert te doen spelen5. Om de herdenking aan de gul- aensporenslag op het Kermisaffiche te vermelden. M. VAN OPDENBOSCH (Kr. dem:) De Guldensporenslag is de dag van de Klauwaerts, de dag van de daad. ,t Is Je dag der zege der demokratie op de re actie. Ongelukkiglijk bleven er hier te dien tijde ook die heulden met den vijand van Vlaanderen, dat waren de Leliarts. M. DE WINDT (lib.) zooals de huidi ge activisten. (Vieeselijk rumoer) De burgemeester belt onophoudend. M. VAN SCHAMELHOUT. (K. dem. daagt M .De Windt uit zulks op eede tegensprekelijke meeting te komen ver dedigen. -"d. VAN OPDENBOSCH (Kr. dem:) Da.flag van Ordening',n, herinnert oiis ii «Hes wat de Vlamingen nog moetm bekome;:. Wij moeten pt.-rk staan on ons reek,. Geen onverschilligen me«r Ik "raag dat op 11 Juli, d? Leeuwenvlag op 't stadhuis zou prijken naa;t Je na tionale vlag en de Congovlag. M. DE WINDT (lib.) herhaaldelijk onderbroken door verscheidene leden, geeft een overzicht over den toestand in Vlaanderen rond 1302 en over hetgeen aanleiding gaf tot den strijd en den Gul densporenslag. MM. VAN SCHAMELHOUT, VAN OPDENBOSCH ep BOSTEELS betwis ten zijne gezegdons en beweren dat M, De Windt beostigheden vertelt. M. VAN SCHAMELHOUT (Kr. dem Gij kunt een goede notaris zijn, doch van geschiedenis kent gij niets. (Gelach) M DE WINDT (lib.) verklaart zich t akkoord om den Gulden Sporenslag te herdenken en legt eene dagorde in dien zin neer. M. BOSTEELS. (kath.) kan die dag orde niet aannemen en is van oordeel dat de gemeenteraad zich zou belachelijk maken door die dagorde te stemmen. Men moet "het guldensporenfeest vieren, zonder bijbedoelingen. M. NlCHELS (soc.) De socialisten zullen de feestelijkheden goedkeuren, omdat de Guldensporenslag een zege was van de kleinen op de grooten. Moest er echter^ sprake zijn van taalstrijd of van scheiding, dan zouden wij tegenstemmen omdat wij al te veel aan Wallonië te dan ken hebben, zooals algemeen stemrecht, pensioen, énz. M. DE WINDT (lib.) behoudt zijne dagorde. Nu komen achtereenvolgens verscheidene raadsleden met andere dag orden vooruit. Ten slotte wordt eene dagorde met ah gemeens stemmen goedgekeurd, luiden de als volgt De gemeenteraad, als herinnering van den slag der Gulden Sporen, huldigt in een geest van dankbaarheid, de groote daden onzér voorvaderen van 1302 (voor stel M. Bosteels)is van gevoelen dat de ze viering zal geschieden met een gedacht 'van eenheid tusschen alle Belgen, (voor stel M. De Windt) en met het doel te bekomen dat de woorden van den Ko ning Gelijkheid in rechte en in feite 'tusschen Vlamingen en Walen, niet lan-> fer eene belofte zullen blijven voor rlaanderen (voorstel Van Sehamelhout) HET VIEREN VAN 1 MEI M. FLIPS (soc.) klaagt dat de geno men schikkingen voor 1 Mei; niet na geleefd zijn geworden, zoo bijvoorbeeld voor de stadswerklieden, de bevlagging van het stadhuis, voor het beiaardconcert en voor ouderlingen. Hij beweert dat M. Do Hert een partijdig burgemeester is. M. De HERT (kath.) legt uit dat M. De Mette belet was dien dag een concert te geven. M. MARCEL.(soc.) zegt dat M. Do Mette hem verklaard heeft dat niemand hem iets gevraagd heeft, (gelach). Nu ontstaat weer een gekibbel over de kwstie der schepenzetels, tusschen socia listen, M. De 'Windt en Kristen demo- kraten. M. FLIPS (soc.) ;t Is nog steeds de oude Katholieke geest die hier heerscht. M. DE WINDT (lib.) M. De Hert ia een burgemeester van het oude testament JLVAN SCHAMELHOUT (kr. dem. De burgemeester heeft het recht niet zich boven de beslissingen van den gemeen teraad te stellen. M. SCHELFHOUT. Dat is zijn on betwistbaar recht." Er wordt nog wat over en weder ge roepen en de raadsleden verlaten de zaal zonder dat de zitting eigenlijk geheven wordt, 't Is 9 ure ran 7 Joni Medegedeeld door do BaQipie Centrale dn fJendre. A astsMilain (gulden) 460 0/0 tot 470 0/0 Keulen (marly 3,62 1/2 tot 4,62 1/2 Ciuiatiani* 203 1,2 tot 212 1/2 Copenhagen £61 5/8 tot 265 5/8 Stockholm 309 3/8 tot 313 3/8 CenèTe £25 3/4 tot 229 3/4 Italië 60.001/8 tot 64,00 1/8 Madrid 185 7/8 tot 189 7/8 Londen (pond sterl.l 63,20 tot 53,70 Parijs 108,06 1/2 tot 108,56 1/2 Dollars (New York) 11.80 1/2 tot 11,90 1/2 New York-Cables 11.82 0/0 tot 11,92 0/0 Montreal 11,67 1/2 tot 11,87 1/2 Prague 210/0 lot 25 0/0 Varsotie 00 tot 00 dat hij den loom grijpen wilde, rukte Harry zijn paard in de hoogte, het stijgerde eD irapte don roover op den grond. Snel sprong Harry van lijn paard, zette zijnen voet op Renard en ontrukte hem zrjn geweer met dubbelen loop. Intussclien was Skipwith met alle teekenen van doodsangst voor den tweeden roover neergevallen. Genade, erbarmen smeekte hij bevend Ik zal alles doen, wat gij verkiest, heeren. Hier, hier is al het geld ik ben de kassier vau het gezelschap Hier in mijnen rokzak is de portefeuille De roover trad, lachend over den lafaard, eeni«e sohreden terug en. verwachtte den schat. Skipwith greep ook werkelijk in den rokzak en trok een revolver voor den dag. Met de snelheid van den bliksem legde hij aan en met twee welgemikte kogels velde hij de beide roovers. Meeke riep een klinkend bravo over den sluwen krijgslist, waarop Skipwith, die volstrekt geen lafaard was, zich niet weinig verhoogvaardigde. Nu wende hij zich tot Harry, die op eenen afstand van omtrent dertig schreden, nog altijd den voet op Sly Renard gezet hield, maar niet had kunnen besluiten, een schot op hem te lossen. Hij wilde behalve de drin^ gendste noodzakelijkheid van zelfverdediging -;eenen moord begaan. Renard lag onbeweeg- van 7 Juni. Belgische Rente 3 t. h. Mei 61,75 SchatkistbonsSt. h. 1926 100 1/4 Binnenlandsohe Leening 5 t. h. 473 0/0 Interprovinciale Kasbons 5 th. 99,75-100,05 Nationale Herstelling 5 t.h. 88,10 Brussel 5 t. h, 1920 488 0/0 id. 1922 469 3/4 Verwoeste gewest. 4 0/0 203 3/4 5 0/0 252 3/4 Reserveaandeel van deSoc.Gsn. 4300,00 Consolidatieleening 100,50 lijk en stelde zich als dood aan. Dat is niets 1 riep de zendeling. Ik heb de vaste overtuiging, een goed werk te doen, als ik het land van dit monster verlos. Een van heiden hij is vervoerbaar, en dan dwin gen wij hem, met ons te gaan, om aan het gerecht overgeleverd te worden, of een zeke re kogel zendt hem zgne roofgezellen na. Wij willen ons overtuigen, of de vos werke lijk dood is. Misschien gelukt het ons het raadsel van zijne afkomst op te lossen, meende Harry Sly Renard, die op het gezicht lag, werd omgekeerdbij deze gelegenheid ontviel hem het geheele rosachtige hoofdsieraad, haard en pruik en een hoofd met kort zwart 4 haar en zwarten bakkebaard kwam te voor schijn. Ha, ha, daarom viel het de gerechts» dienaars zoo moeilijk, om den knaap op te sporen I riep Meeke. Hij-heeft zich vermomd Maar ik ben toch nieuwsohierig om gewaar te worden, wat er zich aohter die vossehuid verborg Sly Renard wae werkelijk bewusteloos eene bloedende wonde aan de rechterslaap toonde dat een hoefslag hem docdelijk ge troffen had. Vervolgt.)]

De Volksstem | 1922 | | pagina 2