arme Een VQK3ÜS -vV^- Pajwietongeiufe Ie Vilvoorde Een verschrikkelijk ©ngekk Onvoorzichtige kinderen Een Jubelfeest te Aalst Burgerlijke» stand dei' overleden militairen. Blinistsrse van Landsverdediging. Zonderlinge Kinemabrand Ie Brussel v De Vesuvius in werking /-J-* €n over den stand van wetgevende en j^dittijaifitratievc .^erkzaarnheden )v;aaf het schijnt zou dc Raad do hou- dim; van M. Delacroix te Parijs goedge keurd' hebben. M Thounis sal Dinsdag in den Senaat auarówr cenè verklaring afleggen. Dc kwestie der veifó'ding Noord-Zuid jal in uêu huidigen sitting,üjd der Ka mer niet besproken '.Vprden, daar de or- var, den slag Je veel overladen i=- \W ■iTOfc -V «Ktli'ayWS.-JlSBL»? trapleuning glijden^ hij verloor het even- i ?an« wicht, viel op de vificrsteeuen en weid j Vr. ffict gekloven schndé-l opgenomen. Een bijgeroepen geneesheer verklaarde dat de toestand van den armen knaap zeer erg jaren aan liet hoofd der Ware iaën vyn Aalst, te zien en bidt De Handelsrechtbank van Bru^~ heeft, na vijf weken beraadslaging, een belangwekkend vonnis geveld m een raak van de gemeente Elsene tegen de vergunninghoudende gasmaatscnappij dezer gemeente. De rechtbank moest oordeelen of de koninklijke besluiten die den gasprijs vermeerderden na don oorlog ingevolge de wet van November 1019, wet-tig en regelmatig waren. Do advokaten der gemeente, Mrs De Jongh en G. Janssens, trachten te be- tvij-sen, dat de besluiten de wet en de grondwet vei krachten, omdat si] do vtij- getroffen overeenkomsten aantastten. Do Compagnie, vertegenwoordigd door Mrs Hanssens en F. Wiener, beweerde integendeel, dat deze besluiten weikc- lijk wettig waren, vermits ze genomen werden ingevolge een regelmatige wet, 'die, tengevolge van den oorlog, moeilijk en kostbare overeenkomsten met de ver gunninghoudende maatschappijen heeft veranderd. De rechtbank verklaarde zich eens met dezo laatste thesis. Alois De Pauw, wonende Natiestraat, te Sint-PietersJctte, kwam Zondag mor- send, per velo langs den Brusselschen steenweg gereden. Plots brak het rijwiel te midden door. De man stuikte met ent- eettend geweld ten gronde en brak den Schedel. Men heeft 'den gekwetste naar 't gasthuis van Schaarbeek overgebracht, waar men zijn toestand zeer zorgwek kend beoordeeld heeft. De Pauw klaagt ook van hevige inwendige pijnen. EEN KNAAPJE DOODGEREDEN Maandagmorgen, omstreeks half twaalf, gebeurde een vreeselijk ongeluk aan den hoek van de Frère-örban- en Schouw burgstraten, te Brussel. Ken wagen, bespannen met twee paar den en geladen met flesschen bier, van dc brouwerij Van den Heuvel, wierp daar het 10-jarig knaapje Andnes Van- dermpenen, uil, de Volkstraat, omver toen de kleine Joopend de straat over stak. De wielen reden het slachtoffer over hoofd en borst. Voorbijgangers snelden toe en droegen dun stervenden knaap in een apotheek. Overgebracht naar het St. Jansgasthuis stierf hij kort daarop. De politie lioeft een onderzoek inge steld en het parket is gewaarschuwd. N/N/V- ZonrLg namiddag beging de 12jarige Karei Verhulst, wonende Groenstraat, te St. Joost-ten-Noode, do onvoorzichtigheid in de Koningstraat, op den buffer van een tram te springen. Den tramontvan- ger ziende, sprong de knaap van den buffer en plofte met geweld tegen de straatsteenen. Hij bekwam eene. diepe hoofdwonde en brak een been. De knaap wordt in Jt gasthuis verzorgd. Zijn toe stand is onrustwekkend. De 7 jarige Emicl Bogaert, uit de Warmoesetraat te St. Joost-teu-Noode, liet zich, Zondag namiddag van -1" 't Was feest verleden Zondag in de Gróempoort lokaal der Koninklijke Balboogmuatsehappij si De \Vare Vrien den Immers M. Jpohus De (1 heest vierde &r zijn jubelfeest vafi 50 jaar lid der maatschappij, terzei fder tijd als MM. Jacques Van den Bergh, Vergeynst Hip- poliet, De Nayer Benoni, De Nayer Ka- rel, Tybaert Alfred en Moert Louis, hun zilveren jubelfeest, herdachieii. Er moest nog een achtste jubilaris zijn, M. De Smet Jean, doch de man is on langs overleden. Ter gelegenheid van dit gedenkwaar dig jubelfeest, was eene bijzondere prijs- scnieting ingericht waarvoor 700 fr. prij zen uitgeloofd waren. Volgende maatschappijen waren door talrijke schutters vertegenwoordigd Koninklijke Balboogmaatschappij Le Grand Serment Brussel, Koninklijke Maatschappij Guillaume Teil Brus sel, La Tyrolienne Brussel, Konink lijke Balboogmaatschappij Guillau me Teil Thienen, Balboogmaatschap pij St. Jooris, Oostende, Balboogmaat schappij Leuven, Koninklijke Balboog maatschappij St. Servatius, Aalst, Ko ninklijke Balboogmaatschappij De Klau- waarts, Aalst, De moedige strijders, Aalst. De prijskamp werd eenige minuten onderbroken na de derde ronde, en M. Musschoot, van Brussel, namens de ver- eenigin'g der Brusselsche balboogmaat- schappijen, sprak volgenden heilwensch uit Mijne Heeren, Nooit waren zoo vele, geesdriftige schutters op een prijskamp tegenwoordig. Het is omdat wij heden een schutter vie- reu, gekend, bemind en geerbiedigd door allen, van den oudsten tot den jongslen der getrouwen van ons geliefd sport. Vijftig jaar Vijftig jaar lid eener zelfde maatschappij Hoe zulke loop baan beschrijven Er zijn er helaas niet vele meer, die hem als jonge schutter aan 't werk zagen, toen hij zich dadelijk deed opmerken door zijne stiptheid, wel dra .ook door zijne buitengewone han digheid. Ontelbaar zijn de trofeen welke hij naar zijue goede stad bracht. Doch 't is als voorzitter der Koninklij ke maatschappij De Ware Vrienden van Aalst, dat hij do volle maat zou ge ven. Steeds de eerste onder de peers,, zijne mannen aanmoedigend door woord en voorbeeld, heeft hij zijne schitterende schaar schuttere van zegepraal tot zege- Draal geleid. Eere aan dien getrouwen jalbooger En wat gezegd van den man Dc verpersoonlijking der goedheid der rechtvaardigheid, der verdraagzaam heid, van den kameraadschapsgoest Nooit deed men te vergeefs een beroep op zijne lusschenkomst om eene moei lijke kwestie op te lossen, woelige bespre kingen te vermijden, geschillen uit den weg te ruimen. Zijne tegenwoordigheid alleen volstond reeds om aan allen het gevoelen van broederlijkheid, bron der wederzijdschc toegevingen, op te drin gen. Dat zulke voorzitter rondom zich man nen heeft kunnen vergaderen zooals hee ren Van den Bergh, Vcrgeynst, de ge broeders De Nayer, Tybaert, Meert en Desiuot, .hans allen jubilaris, alsook een grooten kring merkwaardige schutters, is dan ook maar heel natuurlijk. Mijnheer de Voorzitter, de Verceni ging der Brusselsche Balboogmaatschap pijen biedt aan U en aan uwe jubelvie- rende medewerkers, hare levendigste ge- lukwenscheuzij koestert de hoop u no; <ieze bloemen te aanvaarden als een nederige blijk van grondige cn rechtzin nige genegenheid. Leve Mijnheer De Gheest Leven de Jubilarissen Leve dq> Koninklijke Maatschappij van Aalst VRIJ BEWERKT NAAR HET ENGELSCH 69° vervolg De l>eer Limley spoedde zich met dezen brief naar de kamer van zijne dochter. De krisi8 van Lena's ziekte was wel voorbij, zij was echter zwak en al hare vroegere opge ruimdheid was verdwenen. Lees dezen brief, duurbaar kind zegde de teedere vader. Misschien kan hij dienen om u uwe vroolijkbeid terug le geven, want als ik goed oordeel, dan bemind gij Hektor nog iiï stilte en wenscht de schande en de herinnering van zijne gedwongen aftoch uit- gewiseht te zieu. Lena wierp eenen blik in den brief en richtte zich schielijk in haar bed op; haar oog vlamde en hare bleeke wangen gloeiden Hoe durft bij het nog wagen, om aan spraak op mijne hand te maken? riep zij hevig. Karakterloos en zondig als hij is, i er voor hein geene plaats in mijn har'. Vi dt gij een mensch verbeterd, die vier of weken voldoende acht, om de zwaarste mis daden te boelen en te doen vergeten Maar ik meende dat gij hem Lemindet Lm a De Ware Vrienden (Langd. toej.) Daarna nam M. Oollin, van Thienen het woord en drukte zich uit als volgt Geachte Heeren, Ik heb de eer en het genoegen in naam v&n do Bestuurleden en leden der Ko ninklijke Balboogmaatschappij Gurl- 1 au mme Tell van Thienen de beste ge lukwensehen te. komen aanbieden. Eerstens aan den zeer geachte Heer Rochus De Gheest, Eere-voorzitter voor zijn 50. iarige jubel viering als lid dei- Ware Vrienden. Hom bieden wij als uw voorman onze hartelijkste wenschen aan Mocht Gij, Heer De Gheest nog lange jaren aan ;t hoofd uwer bloeiende Maat schappij blijven en al de levensblijheid genieten tusschen uwe talrijke vrienden i Twecdens aan He HH. Jubilarissen Van don Bergh, Vergeynst, gebroeders De Nayer, Jybaert, Desmet en Meert, die als waardige liefhebbers altijd de eer en faam hunner schuttersgilde hebben hoog gehouden. "Wij wenschen U nog vele jaren ge- taalden ijver voor uw geliefd, spel cn bloeiende gezondheid. Derdens gaan mijn wenschen over aan de andere leden der Ware Vrienden en wenseh hen geluk en fierheid, zulke ju bilarissen in hun midden te tellen. Mocht gij de voetstappen uwer ouderen olgen. Laat ons allen, als Ware Vrienden, het voorbeeld dezer schuttersgilde volgen Waar vriendschap heerscht, heerscht vreugde I Lang leve Jubilaris De Gheést Nog lange jaren aan de jubilarissen en leden der Koninklijke Maatschappij De Ware Vrienden Laat ons toe Heer De Gheest Ued. de zen eonvoudigen palm bij uwe feestvie ring to overhandigen, als uitdrukking onzer bijzondere achting en blijvend aan denken onzer innigste wenschen, hier uitgedrukt. M. Rochus De Gheest, al te zeer ont roerd, door al de blijken van warme ge negenheid, verzocht den ondervoorzitter. M. Jacques Van den Bergh, in zijnen naam eenigo ft oorden van dank uit te spreken. M. Van den Bergh, alhoewel op het onverwachts genomen,wist zich toch goed uit te drukken en in goed gekozen be woordingen de opgekomen schutters hartelijk te danken. De geestdrift steeg ten top, toen hij steeds in naam van M. Rochus De Gheest en zonder er toe verzocht te zijn eene rondo oud bier bestelde. Dan werd de prijskamp voortgezet en duchtig betwist.' De negen hoofdyogels werden neergehaald door de volgende liefhebbers. le prijs M. Doven, Brussel; 2e prijs M. I)e Ulercq, vader, Brussel; 3e prijf M. Fwiiel Pasteels, Aalst; 4e prijs M Louis Brantegem, Aalst; 5e prijs M. Fié rain Brussel; de prijs M. Jos. Van den Bergh, Aalst; 7e prijs M. Arthur Schoon Aalst; 8e prijs M. Rochus Do Gheest, Aalst; 9e prijs, M. Evarist De Cock, id. De premien, bestaande uit medalien werden toegekend als volgt Verst afgelegene maatschappij St. Jooris, Oostende; Grootste getal deelne mende; leden a) vreemdelingen Konink lijke Maatschappij Grand Serment Brussel; b) stad Koninklijke Balboog- Maatschappij St. Servatius. Dat het er heel den namiddag avond lustig ging in het lokaal der Wa re Vrienden, hoeft hier niet gezegd te worden. Dc Volksstem, voegt hare wenschen bij al de andere uitgedrukte en hoopt M. Rochus De Gheest, de au de re jubila rissen en de Ware Vrienden, nog lans: op dc bres te zien voor het Balboogsporl Door liet Departement van Landsverdediging is eert onderzoek ingesteld om te weten of het vermoeden van overlijden der verderstaande militairen dient verklaart te worden, ledor persoon, dio aangaande hel voorwerp van dit Onderzoek opmerkingen mocht te en golden hebben wordt verzocht ze willen voor te leggen aan den Heer Minister van .andsverdediging, Dienst der Militaire Grafsteden, 58 Hamerstraat te Brussel. ik Uil gehoorzaamheid zou ik. mij aan uwen wenseh opgeofferd hebben, zoodra gij eer aan hem had kunnen beleven aan eenen leugenaar, verleider, verkwister en eenen vijand van het werk, verbind ik mijn lot nie Liever wil ik sterven, beste vader Spreek zoo niet Lena Gij weet dat nimmer iels zou wenschen of doen, wat niet met uwe wenschen overeenkwam. Maar zijt mij een raadsel, kind Als het Hektor niet is, wiens gedrag gezondheid en vroolijkheid roofde en eene zoo geweldige ontroering in uwe ziel te voor schijn riep wat was het dan Onmogelijk kunt gij willen dat uw vader, wiens duui baarsle schat gij zijt, langer buiten uw h' iraen blijft. Hebt gij mij niets le vertrou wen, Lena Hel meisje zag met onbeschrijfelijke liefde maar bevreesd en smeekend tot hem op. Ja wel, liove papa, ik heb u iota te be kennen antwoordde zij talmend. Ik bemin.. Harry Hazeidean Limley was zeer verrast, maar werd niet toornigover zijn gelaat vloog een vriende lijk goedkeurend lachje. Vol ontroering sloot hij zijn kind in de armen. LI. UIT DE VLAMMEN. Rij as ach? ja ver» ^aro Br verioopen. sedert NAAM EN VOORNAMEN GRAAD EN KORPS PLAATS DATUM VAN GEBOORTE Ballinckx Frans-Jozef Cruyssaert R aymond-Cornelis De Büeck Medard-Frans Dc Brucker Frans-Victor Do Cock I eo De Sadeleer resideer D' Ilondt Amadeup Diorickx Edgard-Jan Geysen Floris Lentacker J ozef-F ran s-Mari a Van Mieghem Hendrik-Frans Van Mol Lode wijk Van Overtveldt Frans Van Zwol Hector-Leopold Vertenton Hendrik Aolbrecht Alfons-Stefaan Aelbrecht Pieter-Jozef De Brandt Jan-Cornelif De Sutter Jan Van den Driessche Ernest-Rmiel De Rvcke Medard-Pister Seghers August Stallaert Hendrik-Jozef Van Eyck Jozef-Alfons Claus Alois Daelem m Jan-Baptist De Roeck Pieter-Leopold Maes Pieter Mortens Clemens-Fraos Van Moorter Emiel-Lodewijk Do Boeck Pauwel-Jozef Pluys Alfons soldaat 1* regim. jagers te voet soldaat 1® regim. gidsen soldaat 81® linie regim. soldaat 12® linio regim. soldaat lie linie regim. soldaat 21® linie regim. soldaat 4° linio regim. soldaat 18® linio regim. soldaat 21® linie regem. hoornblazer 8C linie re?em. hoornblazer regim. jagers te voet soldaat troepen-van administr. soldaat Genie 5° L. D. soldaat regim. jagers te voet soldaat 9° linie regim. soldaat 12® linie regim. soldaat 1® linio regim. soldaat 9® linie regim. soldaat 11® linie regim. 1® sergt. majoor 2" linie regim. soldaat 7® linie regim. sold, at 19® linio regem. soldaat Draadl. Telegr. soldaat 4® linie regem. soldaat 7® linie regim. soldaat 2® linie regim. soldaat 8® linie regim. soldaat f® regim. Karab. sergeant 6® linie regim. soldaat 1® regim, Grenad. soldaat 2® linio regim. soldaat 5® linie regim. VERMOEDELIJKE PLAATS EN DATUM VAN OVERLIJDEN Aalst 10 Dec. 1892 6t NI col aas (Waes) 31 Dec. 1897 Laerne 24 Juni 1S93 Hofstade 7 Nov. 1887 Borlaere 3 Dec. 1887 Herdersem 4 Jan. 1894 Nieukerken 6 Juli 1893 St-Gillis Denderm. 9 Juli 1892 Haesdonck 8 Maart 1894 St-Nicolaas (Waes) 27 Oct. 1892 Beveren (Waes) 21 Jan. 18S9 Aalst 13 April 1893 Beveren (Waes) 19 Dei;. 1892 Gentbrugge 12 Dec. 1890 Waesmunster 12 Sopt. 1388 St. Nicolaes (Waes) 2 Sept. 1886 Lebbeke 8 Oct. 1891 Baesrode 6 Febr. 1887 Erpe 17 Aug. 1890 Torneuzen (holland) 2 Nov. 1882 Lokeren 19 Jan. 1889 Temsche 8 Oct. 1898 Dendermonde 8 Oct. 1893 St. Nicolaas (Waes) 5 Maart 1393 Steendorp 22 Maart 1893 Aalst 25 Aug. 1889 Kieldrecht 10 Feb. 1882 Lebbeke 9 Maart 1397 Beveren (W aos) 18 Juni 1886 Dendermonde 25 Nov. 1894 Ottergem 25 Jan. 1889 Herenthals 30 Dec. 1888 Oostnieuwkerke 2 Oct. 1918 Maldogem (Burkel) 19 Oct. 1918 Maldcgem 31 Oct. 1918 Breendonck 30 Sept. 1914 Thisselt 29 Sept. 1914 Mal'legern 31 Oct. 1918 Had en 12 Aug. 1914 Sector Mere kom 1 Dec. 1917 Maldegem 31 Oct. 1918 Ramscappelle 18 Mei 1915 Eppeghem (Den Dries? 13 Sept. 1914 Bergnes (Frankryk) 10 Mui 1915 Maldegem 31 Oct. 1918 Adinkerke 30 Maart 1915 Öugrée 5/6 Aug. 1914 Oosrkerke 6 Jan.1916 Cluysen 9 Nov. 1918 Waerloos 6 Oct. 1914 Merckem 17 April 1918 St. Cathelyne Waver 29 Sept, 1914 O. L. Vrouw Waver 29 Sept. 1914 Sector Boesiughe 17 April 1918 Ruyseledo 31 Oct. 1918 Haelen 12 Aug. 1914 O. L. Vrouw Waver 29 Sept. 1914 Schoore 22 Oot. 1914 Champion 22 Aug. 1914 Passchendaele 28 Sept. 1918 Ramscappelle 30 Oct. 1914 St. Jacobs-Cappelle 19 Oct. 1917 Wulpen 25 Feb. 1915 Rotsalaer 24 Aug 1914 DRIE KINDEREN BEKOMEN ERN STIGE BRANDWONDEN Gisternamicldag, kort na 4 uur, op het oogenblik dat de voorstelling in den bios- koop der Minerva-zaal, in de Hoogstraat was afgeloopen en de toeschouwers de zaal verlieten, sloeg plots een groote vlam van uit het toon eel op. Drie kinderen die zich nog in de na bijheid bevonden, bekwamen ernstige brandwonden en moesten in allerijl naar het St. Pietersgasthuis overgebracht wor den. Het zijn de 15-jarige Jeanne Petit, die gevaarlijke brandwonden over het gansche lichaam opliep; de 14 jarige Jeanne De Backer, die aan 't hoofd en aan de boenen verbrand werd en de 14 jarige Jaak Deprez, die brandwonden aan 't hoofd en aan de armen bekwam. De twee laatsten konden na verple ging in 't gasthuis, huiswaarts keeren, doen Jeanne Petit moest wegens haar ernstigen toestand in behandeling blij ven. Politie en parket stelden dadelijk een onderzoek in, doch de oorzaak Yan dezen zonderlingen brand bleef tot dusverre onbekend. HET ONDERZOEK De h. Lepere, prokureur des konings, stelde ter plaatse een onderzoek in naar den zonderlinge kinemabrand. Een deskundige onderzocht nauwkeu* rig de elektrische inrichting. De toestand van de kleine Janne Po* tit is nog steeds uiterst zorgwekkend. De twee andere slachtoffertjes zijn buiten gevaar. Het onderzoek wordt ijverig voorgezet. Proodfoot zich in het krankzinnigengesticht van dokter Srnyles bevond. Wij hebben reeds medegedeeld, waarom hrj aan de inrichting verknocht bleef en waarom de krankzinnigon dokter hem behield. De tijd apeelt bij de krankzinnigen, die voor ongeneeslijk gehouden worden, geene aanmerkelijke rol bij had Aurora wel ver ouderd, maar hij was voor het ongelukkige schepsel vervlogen, zonder dat zij wist, of het acht jaren of acht dagen waren. Aurora Proudfoot bevond zich nu reeds elf jaar in de inrichting van dokter Smyies en was reeds in haar negen en dertigste jaar. Jack me» de lantaarn droeg zijnen bijnaam weer met alle rechthij gebruikte, ais hij 's avonds en 's nachts als oppasser van de krankinnigen zijne omgangen deed, dezelfde kleine, oude lantaarn, die hij reeds als stu dent gedragen had, maar hij was nu een ernstig man, wiens geleerdheid, ondervinding geestkracht ei) goedhartigheid voor de onge lukkige bewoners van Haerts.ease-hall tot grooten zegen waren. Meer nog dan de wakkere Samson, maar steeds in eene trouwe overeenkomst met de zen, was Jack er op bedacht zulke ongeluk kige», die tengevolge van zelfzucht, wraak of eenen anderen slechten hartstocht van Napels, 12 Juni. De Messagero maakt melding van de aanhoudende werking van den Vesuvius, wat de bevol king zeer ongerust maakt. Tot nog toe werden alleen zware wol ken, een regen van lava, en onderaardsch gerommel waargenomen. Gisteren weiden te Terrui, het vader land van Tacitus, geweldige, doch korte, aardschokken gevoeld. Men maakt geen melding van schade. Nooit, vader, nooit heb ik hemkdmimi. j dat de verstoeten jongste zoon van Squire jlui-me bloedverwanten en de omkoopbaar heid van de geneesheeren, met gezond ver stand, als krankzinnig in de inrichting, opgesloten waren, de ruwe behandeling te bespan n en de opgeslotenen beminden nie. mand zoozeer als hem, terwijl zonder uitzon dering de dokter door allen gehaat werd. Gewoonlijk kwam Jack met de vrouwe lijke krankzinnigen in geene aanraking in- tusachen had hij gedurende de afwezigheid van den geneesheer meermalen de gelegen, heid gevonden, om ongehinderd in Aurora's nabijheid te komenwant hij moest zich nauwkeurig overtuigen dat zijn arme zuster volslagen krankzinnig was en ten gevolge van dit voornemen gaf hij elke poging op om zich aan haar bekend te maken. De nooit rustende dokter sleepte altijd nieuwe slachtoffers aan het was de hoogste bloeitijd van de parlikulieren krankzinnigen gestichten in Engeland er. meer en meer ontwaarde Jack met huivering, dat Smyies niet aarzelde, om geheel gezonde menschen door wreedheid van hun verstand te beroo- ven, wanneer dit maar winst opbracht. Eens keerde dokter Smyies terug uit Schotland, met eenen rijken landeigenaar, die krankzinnig zou wezen, en bijna gelijk tijdig werd hem van Londen eenen patient van de derde klas $.e?oadc»n; Toevallig was voor den laatste geene cel in gereedheid, de avond viel reeds en de dokter was zeer ver moeid van de reis. Daarom beval hij zelf den krankzinnigen die van Londen was, voor den eersten nacht in eene voorloopiga bewaarcel te brengen, die zich in deu vleugel bevond, welke door Smyies en zijne echtgenoote bewoond werd. Jack herinnerde zich flauw, het gelaat va» den nieuw aangekomene reeds gezien heb» ben het was een lomp, ruw uitsiend man, met opgezette oogen, brandende lippen en zwartachtige tanden, blijkbaar uit den min> deren stand. Jack overzag, voor dat hij slapen ging, de cellen, die aan zijn toezicht onderworpen waren en ook het verblijf, waarin de nieuw aangekomene uit Londen gebracht wai. Hij hoorde een gesmoord keelgeluid uit dit vertrek komeu, deed het open en zag den man aan het tralievenster hangen hij had zich met zqnen zakdoek opgehangen, maar was nog levend en werd dadelijk door Jack afgesneden. Bij deze gelegenheid stootte de naar beneden glijdende krankzinnige Jack's lantaarn om en de kaars die zich daarin be vond sloeg nlt. Jack haalde een doosje lucifers uit den zak stak het licht weder aan en liet intu8sclren, terwijl hij geheel met den patient bezig was/ zijne lucifers uit aohteloosheid op den grond liggen. ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1922 | | pagina 2