arme immuum Een juweslsngesGhiedenis Vliegongelukken te Asch fiasdelijk asiaaseblel&agelik De geweldige brand te Long Island m Twee jongelingen in de Schelde verdronken Assisenhof vau Oast-Vlaand. WISSELKOERS BEURS VJIN BRUSSEL ft Vervolgt,] (vergift nooit aan de hand deden. Mej. jCoppieters schijnt dus geen strychnine '.gekocht te hebben. Tegen Mazières wordt nog aangevoerd, dat hij valschelijk den titel van burg graaf draagt. De verdediging beweert, dat Mazières recht op dien titel hooft. ALLERHANDE GETUIGENISSEN «^tni^enissen van per sonen uit de Savaenstraat to Gent, aan /wie mej. "Coppielers allerlei dingen zou verteld hebben over haren schoonbroe der. Op zekeren dag verhaalde zij, aan ver schillende menschen, dat haar schoon broeder gewoon was haar suikergoed aan te bieden. Telkens wanneer zij er van f~"egeten had, werd zij onpasselijk en roeg brakingen. De geneesheer, aan wien zij raad vroeg, verbood haar nog van dat suikergoed te eten. Zij had oo£ geklaagd, dat haar Schoonbroeder haar wel viji koeren daags bezocht en zich met al hare zaken bezig hield. Andere geburen zijn verwonderd dat het parket het huis van mej. Coppieters slechts acht dagen na het overlijden be zocht. Er bestaan dus wel zware vermoedens, maar bewezen is de schuld van Mazières nog niet. Ten gevolge van een aanklacht, inge diend door den juwelier K., te Meenen, hielden de speuragenten te Brussel zeke ren P.., aan, een ^9-jarigen man, die in do IJskelderstraat, te St. Gillis, woont. P..., wordt beschuldigd ten nadeele van het huis K.. voor 3500 pond ster ling juweelen ontvreemd te hebben. P.., die ter beschikking van het ge recht gehouden wordt, houdt zijn on schuld staande. Hij beweert dat de ju weelen hem door het huis K.., verkocht .werden, maar dat hij ze ten gevolge van onvoorziene omstandigheden nog niet betalen kon. COMMANDANT LINTS EN KORPO RAAL DE LA CENSERIE GEDOOD KORPORAAL J. MERTENS ERG GEWOND N Onze militaire vliegerij is in de laatste 48 uren zwaar getroffen geworden. Com mandant Lints is Vrijdag avond veron gelukt; Zaterdag morgen zijn twee kor- Ïjoraals-loodsleerlingen gevallen een ïunner is gedood, een ander zwaar ge wond. Vrijdagavond rond 6 uur deed com mandant Lints, professor van de Vlieg- school te Asch, eene proefvlucht met een Nieuwport-vliegtuig, dat. zijne leerlin gen moesten gaan beproeven. Het vliegtuig was eeriige hónderden meters hoog en vloog boven; Genck, toen H ecnklaps begon te draaien en dan als een steen naar benedon stortte het drong een heel eind in 't zand en men vond M. Lindts met verbrijzeld hoofd liggen. Lints veroverde zijn graad van Com mandant op 28 jarigen ouderdom; hij trad in 1916 in het vliegers korps en heeft als observateur de grootste diensten bewezen. Het einde van den oorlog vond hem in Congo, waar hij den veldtocht be sloot. Sedert 1921 gaf hij les te Asch ons vliegerkorps verliest in hem een zijner meest geoefende officieren^ Nog twee andere ongelukken gebeur den in de Vliegschool van Asch. De korporaals loods-leerlingen de la Censcrio is met zijn vliegtuig omgesla gen. Hij ook bleef dood; men vond nog enkel zijn totaal verkoold lijk. De korporaal Joods-leerling Mertens heeft eenen val gedaan boven Lanklaer Hij werd ernstig gekwetst. VRIJ BEWERKT NAAR HET ENGELSCH 72* vervolg Hij hield zich aan de leuning van eene fcank vast en trachtte zijne kalmte terug te winnen, en e»n engel gaf ze hem, de engel van het oprecht berouw. De tekst van het sermoen Er is meer vreugde in den hemel over eenen zondaar die boete doet, dan over negen en negentig recht vaardigen, enz. kwam met zijne stemming overeen. Hij bad met tranen en diepe smart en toen hij hei huis Gods verliet, gevoelde hij dat hij een ander mensch geworden was. Nog voor dat hij den Zwarten Hert weder bereikte, ontmoette hij den teruggekeerden Samson, die hem een ontzettend tafereel van den aanblik der puiuhoopen en van de lijken schilderde. Toen begon hij over de witte damme te spreken en meende, dat Jack, die beter dan hij met de pen kon omgaan, aan den advo kaat Wylie Oldaire te Londen schrijven moest, die al de uitgaven voor de J^anktinige betaald had enJjeoi vraten'"moest wat nu „verder met de witte dame geschieden moest. Daarvoor behoef ik geei**. bevelen- van dit mensch te vragen, terlilaarde Jack be slissend, Ik beu dezer dame nader en heb een H5S W Vrijdagnamiddag, kwart voor vijf uur. kwam kam iel Verstraete. in dienst bij den steenbakker Valere Demeestere, wo nende to Sweyegem, met een zware auto, dewelke een anderen zwaren wagen met vier wielen sleepte, gereden in de Swe- veigemstraat, dichtbij De Drie Lan terns tegenover het handelshuis van den h. Robbe-Taelman. Zooals men overal vindt, zijn er altijd van die kleine waaghalzen. Zoo gebeurde het met don 6-jarigen Marcel Hilaire Berteel, die het waagde tusschen den auto en den wagen te too- pen, ten einde op den dissel van den wagen le springen, terwijl het gerij lang zaam yoortreed. De Kleine Berteel viel en kwam met den linkerkant van 't hoofd en den on derbuik en beenen, onder de wielen van den aanhangwagen terecht. Seffens kwamen eonige ooggetuigen toegesneld die het slachtoffer, vreeselijk gekwetst opraapten en in een naburige woning droegen, -waar men welhaast de •hulp der geneesheeren Devriendt en The- velin innep. Een groote menigte was naar de plaats van het ongeluk gesneld. Dadelijk werden de ouders van het slachtoffer mot alle omzichtigheid verwittigd, die eenige minuten na het gebeurde ter plaatse kwamen. Het kind werd per draagberrie naar het hospitaal overga bracht, waar het twee uren nadien, ten gevolge der hekomen wonden, overle den is. EEN ZESTIGTAL PERSONEN GEKWETST Over de oorzaak van den brand te Averne bet bekende Amerikaansche zo merverblijf op Long Island tast men nog steeds in het duister. Hij moet ontstaan zijn in de een of anderen houten bungalow. Intusschen zijn meer dan 500 bunga lows en zomerverblijven in asch gelegd met hot gevolg, dat 20,000 personen tij delijk dakloos zijn, terwijl de schade 5 millioen dollars bedraagt. De vlammen verspreidden zich met zulk een - buitengewone snelheid, dat weldra het terrein van de zee tot aan de Jamaicabaai over een uitgestrektheid van een halve vierkante mijl een ware vlammenzee was. De brandweer was met alle materieel uitgerukt, doch stond tengevolge van de hevige hitte en den dichten rook zoo goed als volkomen machteloos. Men nam daarom zijn toevlucht tot dynamiet welke gelegd werd aan de grens van het brandende terrein en daar tot ontploffing gebracht. Op deze wijze wist men den brand te beperken. Menschen levens zijn gelukkig niet te betreuren, doch wel zijn een zestigtal ficrsonen, die brandwonden bekomen ïadden, naar de ziekenhuizen vervoerd. wanhopig spartelde. Zonder aarzelen sprong hij zijn makker achterna. Helaas., beiden zonken in de diepte en kwamen niet meer boven. Dadelijk werden door ooggetuigen peilingen «gedaanhet lijk van Goossens v, erd nog al spoedig opgevischt, doch al le pogingen.om den jongeling tot het le ven terug te roepen bleven yröohteloos. Tot hiertoe is het lijk van zijn vriend nog niet ontdekt. De droefheid der ouders van het slachtoffer is hartverscheurend. In Mei 11. had een spoorwegongeluk plaats op de lijn Majoembeede gezond heidsagent Gillis, afkomstig van Eekloo en do stationschef van Esthella, de h. Rigaumont, Werden zwaar gekwetst. De h. Gillig overleed enkele dagen later aan zijn kwetsuren hij was een der ijverigste agenten van den dienst tol bestrijding der slaapziekte. Zijn begrafenis had plaats te midden der groots to belangsteling. Vrijdagnamiddag werd de gemeente Hamme in opschudding gebracht door een schrikkelijk ongeluk, dat het leven kostte aan twee jongelingen. Rond 5 1/2 uren waren de genaamde Karei Goossens, 22 jaar oud en Maurice Van Bumte, 19 jaar, vertrokken om aan den overkant'der Schelde een bad te ne men. Met oen roeibootje staken zij de Schel de over; Maurice Van Bumte ging de eerste in 't water, terwijl Goossens zich ontkleedde. Deze laatste bemerkte plots dat zijn makker toen hij in het water plonste grooter recht op haar dan iemand anders onder deze omstandigheden haar vader niet uitgesloten. Zoo de nacht der zinsverbijste ring haar voor eeuwig mocht omgeven, ik hoop échter van den algoeden God het tegen deel, dan zal toch naar alle gedachten nie mand, nadat mijn broeder gestorven is, mij het volle bezit van mijn verstand betwisten dan zal bewaring mijner zuster nu, het woord is er eenmaal uil Kom aan, ik wil het niet herroepen Ja Samson, de witte da me, zooals gij haar neemt is mijne goede, lieve zuster Aurora, en ik ben eens zoo diep gévallen, maar nu verbeterde zoon van mijn vader. Het verdere zal Gods wijze hand wel regelen. Beiden gingen in het huis, waar de waar din hun berichtte, dat de zieke ontwaakt w en zich even rustig en verstandig gedroeg, als zij zelve. De dokter was juist bij haar. Jack juichte en kon nauwelijs afwachten, dat de geneesheer verscheen, om hem te vragen, of hij zich aan den zieke mocht beltend ma ken. Eindelijk kwam deze uil de kamer en verklaarde tot Jack's groot verdriet, dat hij er in geenë drie dagen aan denken mocht om de lijderes te spreken, want zij was zeer zwak en de minste ontroering kon de gevaar lijkste hervalling ten gevolge hebben. Niet haar leven maar haar verstandvermo- gen hingaan een draad. Van de honderd DE BESTUURDER WERD VER MOORD De Intransigeant publiceert een opzienbare geschiedenis, welke betrek king heeft op het groote ongeluk bij den vliegdinest over het Kanaal op 3 Juni j. 1. waarbij zooals men weet, 3 men- schenlevens verloren gingen, doordat een van do Spadmachinès nabij Folkestone in de zee viel. Volgens dit blad werd Paul Morin, de b stuurder van het verongelukte vlieg tuig, van achteren doodgeschoten door een der passagiers, die plotseling Krank zinnig geworden was, terwijl zij in de lucht waren. Deze onderstelling, welke eerst met. zeker scepticisme werd ont vangen, schijnt 'nu langzamerhand ook officieel te worden aangenomen, gezien de uitslagen van het onderzoek der Brit-' sche ne Fransch autoriteiten. Een lijk schouwing van den gewezen bestuurder Morin heeft n. 1. aangetoond, dat een kogel van achteren afgeschoten, het hoofd van den ongelukkige heeft door boor, hetgeen dan den val van de ma- hine heeft veroorzaakt. ment vim Den Haver, het van Wallonië af te scheiden en Vlaanderen als zelf standigen staat te doen herkennen. Weldra was heel het Vlaamsche land als bezaaid met activistische inrichtin- fen. Zoo wat overal werden activistische ringen gesticht. Eene hevige propagan da werd gemaakt, doormeet' brieven, «t&gbkden éh vlu^ocüniiëii. Het hoofdorganism werd te Brussel geves tigd. De noodige sommen worden door .de Duitschors verschoten. Dei beweging won langzamerhand veld en schokte de trouw van een aantal Bel gen jegens het Vaderland. De twee eerste betichten waren de aan voerders van het aktivism in het arron dissement Aalst en uit eene korte ontle ding van hun misdadig optreden wordt volgende opgemaakt In 1915 werd te Aalst een aktivisti- eche kring gesticht onder de benaming Ontwaakt Deze vereeniging richtte de activistische beweging te Aalst en om streken in. Onderafdeelingen werden ingericht te Denderleeuw, Ninove en Meire. De kring Ontwaakt richtte talrijke meetings, vergaderingen en fees telijkheden in namelijk te Aalst, Meire, Denderleeuw, Idegem, Herdersem, Hael- tert, Denderhautem, Erembodegem, Wel le, Oordegem, Vlierzeie, Kerkxken, enz. Op die meetings traden als sprekers op; de gekende activisten Borms, Planc- quaert, Prenau, Vrijdaghs, Lambrechts, Moens was gelast met het financieel bestuur van het blad. Men heeft in heb dossier eene rekening door Moens aant de provinciale propagandakom missie* 't is te zeggen aan Jan Wannyn, gezon den op 2 October 1917. Moens vraagt terzelfdertijd eene verhooging van too- /tings, plak--,-lagc. egu ,vIwu vooi een bostóntli- 9-i-rif-fart TTof 'o-Pti ni-nrvficranrliKf. geii' propagandist. Bauwens en Moens waren lid van den Gouwraad, eene instelling der Duitschers welke den provincieraad zou vervangen. Zij waren ten andere in de beste be trekkingen met de Duitschers, gingen veel naar de KommandantM^ kregen bijzondere reispassen en werden door den vijand bevoordeeligd. 't Is aldus dat de kring Ontwaakt geraadpleegd werd met betrek aan de aanstelling van een nieuwen burgemeester te Aalst. Ontwaakt trachtte ook zijn advies te doen gelden bij do benoeming der leden der plaatselijke voedingskommis- sie Bauwens schreef naar de Wirtschafts Ausschuss om toelating te bekomen eene zeepfabriek in te richten en om zijne vraag gunstiger onthaald te zien, beloofde hij in Jt toekomende nog krach tiger de leiding der aktivistiscbe proga- ganda voort te zetten. De misdadige handelingen der beide betichten heeft een noodlottigen invloed uitgeoefend op een aantal stadsgenooten,- die zich tot het activism lieten verleiden. Bauwens en Aloxandèr De Vos worden De redevoeringen welke daar gehou- noë vervolgd wegens verklikking ^go den werden, liepen incest allen over dejpieygd onder volgende omstandig liedv.n. slechte behandeling der Vlaamsche sol- M- '>an Rollier, advokaat te Dc-nder- daten aan het front, over de 'bestuurlij-1 leeuw, was door de Duitschers verplicht AALSTER8CHE AKTIVISTEN OP T BANKSKEN Maandag morgend werd voor het assi senhof van Oost-V laan deren, de zaak opgeroepen, ten laste van 1. Moens Flqiént, 27 jaar oud, han delsreiziger te Aalst 2. Bauwens Jozef-Adolf, 33 jaar oud, bediende te St. Joost-ten-Noode 3. De Vos Alexander-Victor, 32 jaar oud, bediende, te Aalst, alle drie aangehouden en beticht van a) de twee eersten, moedwillig de po litiek of de plannen des vij$nds'"gediend te hebben sinds 18 April 1917,'in oor logstijd (artikel il8bis van het strafwet boek) of minstens gepoogd te hebben, zulks te doen t§ AaEt (art. 51* van het strafwetboek.) b) de tweede en dei derde, moedwillig M. Jan Rollier, advokaat en provincie raadslid thans lid der bestendige De putatie, in'Oogst of September 1918 te Aalst aan den vijand verklikt te heb ben (art. 121 bis van het strafwetboek) De beschuldigingsakte opgemaakt door advokaat generaal De Wilde, luidt als volgt Sinds het bëgin der bezetting, hadden de Duitschers'het ontwerp opgevat, ten voordeelt? hunner politiok, den taalstrijd welke in Belgie bestond voor den oorlóg uit te baten zij wilden aldus België verscheuren en vernietigen. Met de hulp van eenige betaalde verraders stelden zij eene bewegingop touw, waaraan den naam van activism gegeven werd. Deze beweging had voor doel het Vlaam sche gedeeite Van het land in opstand te brengen tegen liet Belgisch gouverne- ke scheiding, en hadden allen voor doel mistevreden h ei d te brengen onder de be volking om ze tot opstand aan te zetten tegen het Belgisch gouvernement. Deze giftige thoriem werden ook ver spreid door het oorgaan De Nieuwe Tijd uitgegeven door den Kring Ontwaakt Dit blad verscheen wekelijks op 300 tot 500 exemplaren. Het bevatte artikels van Charpentier en DeSchaepdrijver, vaanddvluchtige soldaten, alsook van Bracke, Van Beughem, enz. Het blad gaf verslag over de werking van den Raad van Vlaanderen en maakte pro- poganda voor de Vlaamsche Hooge- ■school en voor de onafhankelijkheid van Vlaanderen. De kring Ontwaakt hield zich ook bezig met het verspreiden van aktivis tiscbe vlugschriften. De twee eerste betichten waren de stichters en bestuurders van den kring Ontwaakt en 't is op hen dat de ver- anlwoorelijkheid dezer misdadige onder neming moet wegen. Bauwens was de algomeene voorzitter van den Kring en hij was ook voorzit ter eener activistische afdeeling van den Kring. Moens was lid van het komiteit, doch hij was het hoofd en dé ziel van den Kring. De meetings werden door plakbrieven aangekondigd.' Moens zorgde voor de nichlibaarheid en huurde de zaletn waar de meetings zouden gehouden worden. Indien de eigenaars hunne lokalen niet goedschiks afstonden, werden zij daar toe gedwongen door de Duitschers. De kos ten werden gedekt bij middel van fond sen aan Moens bezorgd, 't zij door Jan Wannijn van Gent, 3t zij door de cen trale propagandakommissie te Brussel. De meetings werden voorgezeten door Moens of door Bauwens, die er ook dik wijls het woord voerden. Het blad De Nieuvje Tijd werd uitge geven door Moens en Bauwens. De ad ministratie en de redaktie waren geves tigd, Zonnestraal., 52, te Aalst, in het huis van Moens. Bauwens was dc hoofdopsteller van het blad. De handschriften werden aan Moens besteld en het papier werd gele verd door eene Dutsche firma wier zetel te Brussel was. M oens zorgde voor de verspreiding van dc aktivistiscbe vlugschriften, hem door Jan Wannyn of door de centrale propar gandakommissie gezonden. gelijke gevallen hacklen acht en negentig oen ongelukkig einde, wanneer de fijnste werk- -/aamheid der zenuwen, die zoo lang gerust had, plotseling tot den hoogsten top aange zet werd. De zieke had de grootste vrees voor het wederverschijnen van dokter Smylesaan den dag gelegd en was eerst bedaard geworden, toen hij haar plechtig verzekerd had, dat zij nooit weer het gelaat van dezen man zien zou of nooit weder te/en haren wenschen wil naar eene andere plaats gebracht zoude worden. - Als Jack nu plotseling voor hare oogen trad, dien zij in het krankzinnigengesticht gezien had, dan zou de bezorgdheid, dat hij als oppasser kwam, om haar weer in opslui ting te brengen, zulk eenen schrik in haar hart veroorzaken, dat nauwelijks de zacht trillende snaar van het heldere bewustzijn plotseling en voor immer sprong. Derhalve moest Aurora onder vrouwelijke verpleging vooreerst sterker worden. Jack was wel van ocne andere meening, doch hij schikte zich uit voorzichtigheid en bedong aileen om in dc ©nmiddelijke nabij heid van de genezende te blijven. Maar wat intusschen t9 beginnen Hij zag in, dat er voor het eerst geldmiddelen noodig waren, om niet alleen de verpleging van zijne zuster te besti ijden, maar ook de uitgaven voor èeiie reis te bezitten. Hij zelf had nauwelijks tien schellingen in zijn bezit. Samson kwam ter hulp. Als eerste bewa ker van Heart.'!-ease-hall, had hij eeniger mate een officieele bevoegdheid, zich verdei le belasten met het lot van de krankzinnigen die uit de vlammen gered waren dienten gevolge verklaarde hij zich bereid, dadelijk naar Londen te gaan, ora aan den rechterlijk gevolmachtigde van Squire Proodfoot de za ken bloot te leggen en om de kosten van het verder onderhoud van Aurora te verzoeken. Dit gebeurde. Maar Samson kwam niet alleen terug. De advokaat Wylie Oldaire ver gezelde hem. Hij keek Jack door zijnen groo- ten bril min of meer argwanend aan intus schen scheen hij over deze monstering tevre den te zijn, want hij werd vriendelijk en verzocht Jack met teekenen van achting om een onderhoud in eene afzonderlijke kamer te volgen. Nadat beiden alleen waren, begon de oude rechtsgeleerde Ik ken uwe geschiedenis, mijnbeer John, en wat hooi de en nu zelf zie, overtuigd mij, dat een bard lol u op eenen beteren levensweg gebracht heeft, die voor u eigene gezondheid gunstig is. De Squire, mijnheer, uw vader, zal zeker groete vreugde hierover gevoelen, on dit des te meer, omdat gij de eenigfe iftjt.' die lof verdiend hebtivoor het be-. Iioud van ftet lêVéii \iwei''zuster. 101 Geloof mij, mijnheer John, de oude heer geweest, eerio zaal, hem toebehoorende, aan de betichten af te staan om er eene meeting te geven. In Oogst 1918 deed M. Rollier in deze zaal het graan van het voedings- komiteit bergen, ten einde het lokaal aan de activisten te ontrukken Hij werd daarvoor door Bauwens en De Vos bij de Duitschers aangeklaagd. Naar de Kommandantur ter verantwoor- ding geroepen, kon hij echter den noo- digen uitleg verstrekken en werd niet verder verontrust. De zetel van het openbaar ministerie wordt bekleed door advokaat generaal De Wilde. Er zijn 69 getuigen ten laste en ten ontlaste. De zaak zal verscheide ne dagen duren. van 19 Juni Medegedeeld door de Bamjua Centrale de la Dendre. Amsterdam (galden) Keulen (mark) CiiriBtiauia Copenhagen Stockholm Genève Italié Madrid 464 0/0 lot 474 0/8 3,21 1/4 tot 4,21 1/3 202.3)4 tot 206 3)4 £59 0)0 tot 263 0)0 311 1)2 tot 313 1/2 229 1/2 tot 233 1/2 67.50 0/0 tot 61,50 0/0 187 1)4 tot 191 1/4 Londen (pond stmt.) 63,57 1/2 tot 54,07 1/2 Parijs 104,35 0)0 tot 104,85 0)0 Dollars(NewYork) 12.16 1/2 tot 12,26 1/2 Now York-Cables 12.16 1/4 tot 12,26 1/4 Montreal 11,90 0/0 lot 12,10 0/0 Prague 21,00 3/8 tot 25,00 3/8 Varsovie 09 tot 00 tan 19 Juni. Belgische Rente 3 t. h. Mei 63,00 Schatkistbons5t.h. 5t.h. 100 1/2 Binnenlandsohe Leening 5 t. h. 473 0/0 Interprovinciale Kasb. 5 th. 100,0250-100,25 Nationale Herstelling 5 t.h. 88,10 Brussel 5 t. b, 1920 485,00 id. 1922 470 0/0 Verwoeste gewest. 4 0/0 209 1/4 5 0/0 255 3/4 Reserveaandeel van deSoc.Gen. 4475,OC Consolidatieleening 100,95 heeft wel eenige vreugde noodig, want hij is moederziel alleen, als een stam, van wien de storm alle takken afgeslagen heeft. Gij hebt wel gehoord, dat uw oudste broeder door een ongeluk op de jacht omgekomen is. Ik weet, dat gij met uw broeder in onmin waart, maar de dood verzoent, mijnheer Jonh. Squire Proudfoot had echter nog eenen kleinzoen een knappe, maar altijd sukkelen' de jongen. Om hem te behouden en zijne borst te versterken, reisde de grootvader niet zijn kleinzoon naar het vaste land en zocht zuiderlijker oorden op. Maar de hemel wilde het niet. De jonge heer Herbert stierf teNizza. Dit gebeurde voor een half jaar omstreeks. Diep gebogen keerde de oude heer naar Engeland terug en woont nog in stille afzon dering op zijne rijke bezittingen. Ik heb he- den, nadat de bewaker Samson mij zijne be. richten medegedeeld had, dadelijk naar Ashbrook Hall geschreven, dat jufvrouw Aurora gered was, want de schrik deze nieu wen slag van hel noodlot zou den ouden man kunnen dooden, wanneer hij door toeval uit de dagbladen gewaar werd, dat Hearts-ease- hall met het meerendeel zijner bewoners de prooi der vlammen geworden was. (I OBV ?.in9b9Iil08Jd öu ui..

De Volksstem | 1922 | | pagina 2