Mevrouwen Paarden- en Yeolsiimarkt Studie van Notaris Meert Prijskamu vosr Paarden en Veuiecs Groote Prijskamp met Luchtballons Sport M' Modest Hollaert Mevr. Marla-Viryiaia Ds Boeck GEMEENTE MELDERT Kerkelijk Nieuws Algemeens bedevaart naar 0. L. V. van Lourdes te Oostacker op Dijnsdag 4 Juli. v STADSNIEUWS Kerk van Sint Martinns Laatste Bemchten pes*'Telefoon VAKSCHOOL nnMHiiMWnnsaMB^gsinn Het leven is duur- Sunou-Van den Bossche OOBH^IOOBBBQO Elixir De Kempenaar Marktprijzen Duivencachettén Stad Aalst Stad Aalst Kermis 1922 en van het zwaar iniandsch Trekras voor ganscii hut land. op Zaterdag 8 Juli, to 8 uur 's morgens, op hel Statieplein en aanpalende straleu. Koslclooze inschrijving in hel Belgisch Paardenstamboek. Schatting der één- en tweejarige Veulen alsook der volwassenen Paarden voor de Maatschappij van Pairden verzekering. De volgende prijzen worden uitgeloofd Statiestraat (bij de Statie), Merrün van ten minste 4 jaar 10 prijzen. Statiestraat (bij het Esplanadeplein), Driejarige Merriën 5 prijzen Tweejarige Jler rion 7 prijzen. Slalieplein,Hengsten jaarlingen: 5 prijzen; Merriën jaarlingen 5 prijzen. Koophandelstraat, Hengstèn-zuigelingen 10 prijzen; Merrien-zuigelingen: 10 prijzen. Aan ieder Veulen-zuigeling, ter markt ge bracht en in den prijskamp niet bekroond, wordt 3 fr. toegekend. De markt welke zal gehouden worden op bel Slalieplein, Nijverheidstraat, enz. is toe gankelijk voor alle Paarden en Veulens. Tusschen de loten van minstens 6 paarden, door kooplieden, voorzien vau hun patent van koopman, ter markt gebracht, zullen 6 pre mien afgelot worden. A lge.me.em schikkingen: 1. De inschrijving voorden prijskamp kan van itu af, genomen worden tot op den dag der Jaarmarkt, lot 9 uren 's morgens, in Let St Jans Gasthof bij M. Arth. De Paepe, Slalieplein 2. Do Jaarmarkt begint om 6 uren, den Prijskamp om 9 ure stipt voormiddag. 3. De voornaamste kooplieden van 't Land en den vreemde zijn uitgenoodigd. 4. De ten toon of le koop gestelde dieren zijn vrij van plaatsgeld. Zij moeten ter plaats blijven tot op het uur der prijsuitreiking. 5. De premien "van den Prijskamp worden toegekend door een gansch vreemde Jury, benoemd door het Stadsbestuur. .;De jury be schikt vrij en on wederroepelij k over de premien. De uitreiking der premiën geschiedt onder toezicht der hiertoe aangestelde bijzondere Commissie, te 12 uren juist, ter herberg Taverne de la Liberie bij M. Jozef Snels, Esplanade, 9. De Besturende Commissie. Stad Aalst Kermis 1922 in het Stadspark op Dijnsdag 3 Juli 1922, van 4 tot 6 ti. namiddag.' 1000 fr. prijzen. i prijs 100 fr.; 2 prijzen van 75 fr.; 2 prij- Tïzen -vawTjOfr 4 prijzen van 25 fr.; 110 prij zen van 5ir. Samen 119 prijzen te winnen. De 9 eerste prijzen worden niet gegeven in geld, (licit dc winners mogen het voor werp aanduiden welke zij begeeren dat ge kocht wordt met het bedrag van den gewon nen pr'.js. Schikkingen Do prijskamp wordt ingericht voor al de kinderen lot 14 jaar oud. De inleg is bepaald op 1 fr. per ballon. Eenieder kan aan den prijskamp deelne men met zooveel luchtballons als hij verkiest. De aangekochte ballons moeten dienen voor de prijskamp, dus opgelaten worden. Aan iedere luchtballon wordt, door de zorgen van hel inrichtingskomiteit, een post kaart gehecht met het nummer van den deel nemer en het adres: Stadhuis, Aalst, Belgie. De opstijging heeft plaats van 4 tot 6 uur en dit per serie. De ballon verst van de op- latingsplaats neergedaald, hetgeen.den post»* ■siempol aanduidt, zal de le prijs winnen,enz. Uc uitreiking der prijzen zal plaats hebben =in de zaal van het Belfort, Groote Markt, op Zondag 16 Juli, om 10 uur 's morgens. Gedurende het luchlballonfeest Concert door het muziek van de Legcrpupillensehool v en opstijging van groote luchtballons om aan dit feest nog een groolere aantrekkelijkheid te geven. Namens het inrichtingskomiteit. P. S. Er wordt ons^eedsde vraag ge- Held, cp welke wijze de plaatsen zullen ge- Kend zijn waar de luchtballons zijn neerge- iauld. Het is eenvoudig aan ieder ballon is •ten postkaart-gehecht die liet nummer draagt van het kind die hen opgelaten heeft en waar cp vermeld is dat de vinders van de ballons verzocht worden de kaart terug te sturen ten Stadhuize van Aaljit, en deze Tinders van het Stadsbestuur een bewijs van erkentelijkheid .zullen ontvangen. Talrijke luchtballonfeesten hebben in an- dere steden van het land plaats gehad waar duizende kinderen aan deel namen en waar van de postkaarten zijn terug gezonden. Wij mogen voor Aalst zeker de zelfde goeden uit slag verwachten. Het luchlballonfeest van de 5 Juli door het Stadsbestuur van Aalst ingericht, is eene nieuwe aantrekkelijkheid tot genoegen onzer jonge knapen en meisjes en dat aan de ouders groote voldoening zal geven. Zondag aanslaande 25 Juni, om 2 ure na middag, velokoers voor onderbaginneliogen, 100 fr. prijzen, bij Louis Sergeant, Berge- meerschenstraat, 25, Aalst-Mijlbeek, velo maker. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor de ongevallen. 607 ALLE WIJZE HUISVROUWEN verkiezen tie Extra Suikerijpeeënn De Rych Cie Gent, 9307 Men verzoekt ons't overlijden te molden van echtgenoot van Oudboofdondervvijzer en Koster van Mespe- laere, voorzitter van den Kerkraad, vereerd met ve schillige eereteekens, en lid van ver scheidene Broederschappen, geboren te Huysse den 25 April 1851 en overleden te Mespelaere den 20 Juni 1922. Lijkdienst en begrafenis Zaterdag 24 Juni, ten 10 1;2 uur. De Vigiiiën daags te voren, le 18 uur. Men vergadere ten et< rf urne te 10 uur. Maandag verleden had alhier de teraarde bestelling plaats van den heer Jau Van den Bran ie, oud-hojfdondcrwijzer der gemeente school en schrijver van verschillende inrich tingen en bonden. Alle vrienden en kennissen, oudleerlingen, enz wilden dan ook een laatste hulde en blijk van genegenheid aan den diep betreur den overledene brengen. Aan den boord van het graf werden lijk- reden uitgesproken door M. DeSaedeloer, schoolhoofd en door M. Pr. Pipas, oudll. thans schrijver aan den Boerenbond te Leuven. Orde der diensten te Oostacker Om 9 1/2 ure plechtige mis ter intentie der Bedevaarders. Onder de mis korte aanspraak Na de mis bezoek aan de Grot en gebeden. Daarna vrije lijd. Om 1 ure ommegang der Zeven Weeën van O. L. Vrouw en van den H. Rozenkrans. Om 2 1/2 ure plechtig lof waaronder ser moen door E. P. Columbanus. InschrijvingenMen kan zich laten in schrijven in het klooster der Paters Capu- cienen, te Aalst, St. Job of bij de Raards- leden der vergadering. De prijs der reiskaart sn bijdrage is 4,25 fr De lijst der inschrijvingen zal gesloten worden, Zondag 25 Juni. De.reiskaarten zullen in het klooster afge- haald worden (in verruiling der gele in- sohrijyingskaart) Maandag 3 Juli van 2 tot 6 ure. Vertrek uit Aalst om 7.37 u. Aankomst te Oostacker om 8.52 u. Terugkeer uit Oost acker om 16 10 u Aankomst te Aalstom 17.50 u. P.Athanasius, Bestuurder. OPWIJCK. Vermaarde Bedevaart Op Donderdag 29 Juni, feestdag der HH. Apastelen Petrus en Paulus, heeft de. jaar- lijksehë bedevaart plaats jer eere van St-Pau- lus. Duizenden bedevaarders en honderden paarden uit Brabant en Vlaanderen komen dan hier samengestroomd. De processie met haar prachtige gecostumeerde groepen, de bekeering, marteldood en verheerlijking van St-Paulus herinnerend, verwekt alle jaren de bewondering der menigte. De pleohtige Hoogmis te 9 uren, daarna processie en zegening der paai den. Heden, Vrijdag 23 Juni, groote plechtigheid ter eere van het H. Hert. Te 8 ure 's avonds Lof met Sermoen door den vermaar den predikant den E. H. Coppens Kanunnik der Hoofdkerk van St- Baals te Gent. Daarna luisterrijke Processie met 200 flambeeuwen. Programma van hét Concert van Donderdag 22 Juni, om 8 lj2 uren des avonds, te geven door de Koninklijke Har monie - Al Groeiend' Bloeiend'», onder de leiding van den heer R. Lensseni, ten kiosk Groote Markt 1. La O arde (Vilonneur, marche Eenhaes. 2. Richilde, ouverture# G. Parès. 3. Sous les frais ombrages, maz. Alfr. Mahy. 4. Fant. sur des motifs Espagtwls- Gevaert. 5E Or el l'Argent, wals F. Lehar. 6. De lustige Boer, bloemlezing Leo Fall. 't Land van Riem. Voordracht met lichtbeelden, gewijd aan beiaardkunst, ingericht ter gelegenheid van het SOjarig jubeleum «an onsen stadsbeiaardier den heer Karei De Melte, op Donderdag 22 Juni, te 7 1/2 uur'8 avonds, in het Landbouwershuis, Keizerlijke Plaats. Als spreker treedt op de heer Prosper Verheyden van Antwerpen. Na de voordracht zal de heer De Mette volgend beiaardconcert uitvoeren 1. Preludium Coucou, Matthias Van den Gheyn 1756. 2. 3' Fantasia B. Benoit. 3. Alleenzang van Iwein, uit het melo drama «Iwein van Aalst G. Pape. 4. Andante uit de VI* Symphonic Haydn. 5. Serenade uit Milencka J. Blockx. 6. Rubénsmarsch P. Benoit. Kerk der Arme Claren. Vollen Aflaat in de kerk der Arme Claren Coletienen, op Vrijdag 23 Juni, Feestdag van het II. Hart. Orde der Diensten om 6 ure eerste mis met uitstelling van het H. Sacrament tot na het lof, om 7 ure tweede mis, om 5 ure het lof. Belangrijk bericht Wij verzoeken de katholieke vrienden die nog niet ingeschreven hebben voor het jaar lijks banket der Katholieke Vereeniging, dat zal gehouden worden in de ruime zaal van den Katholieken Werknaanskrin?, Zonnestr. i. st., op Zondag IS Juli a. s. dit zonder uitstel le doen. Het banket zal voorgezeten worden door den heer Minister van Arbeid en Nijverheid Staatsminister Baron de Sadeleer, de katho lieke Senators,' Volksvertegenwoordigers, Provincieraadsleden, enz. en opgeluisterd worden door. de symphonieafdeeling der Koninkl. Rederijkkamer «De Cat Latinisten». OPGEPAST Na Dijnsdag 4 Juli zullen er geene in schrijvingen ineer aanvaard worden. Men kan inschrijven in den Katholieken Kring, Groote Markt, 26, bij M. Karei Van den Bossche; in den Katholieke Burgerskring Korte Zoutstraat, bij M. Henri Van ds Velde of bij M. Zenon De Vos, Albert Lienartsiraat 28, Aalst. De prijs is bepaald op 15 fr. eene halve flesch inbegrepen. Wij hopen stellig dat de katholieken van Aalst talrijk zullen tegenwoorcig zijn. St. Martin us kerk. - Bond van het H. Hart. Vrienden, opgepastVrijdag toekomende 23 dezer, ia het de feestdag van het H. Hart. Zooals voorgaande jaren, gaan wij nu wede rom dezen schoouen dag plechtig vieren. Ik weet het, de inwoners van Aalst houden er aan van feest te vieren in de kerk, omdat zij overtuigd zijn dat het deugd doet. De deftige w'ereldsche vermaken verschaffen wel eenige aangename oogehblikken, doch wat schiet er over De godsdienstige plechtigheden in tegendeel laten een blijvende troost met het zalig gedachtik heb nuttig werk gedaan voor mijne ziel. Mannen, leden van onzen Bond en anderen toont nog eens dat gevrienden zijl van het H. Hart. 't Is tot u vooral dat ik den oproep doe, omdat het mannen zijn die onze lijd het meest noodig heeftmannenecht chris telijke mannendie meer door hun geweten geleid worden dan door voordeelmannen, die zich meer naar goede beginaèlen regelen dan naar volksgunstmannen, die op het smalle pad der deugd wandelen, en niet op den broeden weg van eigenbelang. Komt dan luisteren naar het heerlijk woord van den befaanlden redenaar, Zeer Eerw. Heer Kannunnik Coppens komt met al de leden van het gezin naar het allerplechtigste Lof, en beloof u,.in Gods Naam, den besten zegen van het liefdevol Hart van Jesus. Vrienden, tot Vrijdag avond, om 8 uren in St-Marlenskerk. PAROCHIE VAN O. L. V. BIJSTAND (Mijlbeke). Yrjjdag, feestdag van het H. Hert van Jesus, zal volgens Jesus verlangen wederom plechtjg gevierd worden door alge- meene Communie. Van s' morgens vroëg zullen de kinderen de bloemen aanbieden om hei beeld van, het,B. Hert, op het voorplein, té versieren en Vavonds om 7 uren de plechtige processie, rond de .kérk. Deze zal wederom prachtig zijn, want twee nieuwe schoon® en kostelijke groepen zijn er aan gebracht. CONGREGATIE VAN O. L. VROUW (Klapstraat). Zondag 25 Juni, plechtige feestviering vaAhet H. Hart van Jezus, lof en sermoen. Te|2 1/2 voor de Jufvrouwen en te 5 uren voor de Damen. WERKjDER MEISJESRETRA1TEN. Zondag toekomende, te 7 ure, maandelijk- sche vergadering. Niemand ontbreke J Be langrijke mededeelingen. Wie gaat er Naar Amerika? Neen, neen, naar Gent, Zondag 6 Oogst, om de plechtige processie ter eere van het H. Sacrament bij te wonen, 't Zal er spannen, hoor de mannen van Oost Vlaanderen zullen eens loonen dal ze haar op hun tanden hebben en spotten met het geen Pier of Jan van hen zullen zeggen Naar Gent gaan ze, alle christenè mannen van Aalst, vaders en zonen, ze zullen bewij zen dat het Vlaamsche ras nog kerels voort brengt, die niet bcsohaamd zijn, menschen, die hunne plichten kennen en dia plichten vervullen. Al de leden van den Bond van hel H. Hart trekken mee naar Gent en zullen de mannen van Van Artevelde laten hooren dat Aalst zangers heeft waaraan de fiere zonen der oude Scheldestad niet mogen rieken Binnen weinige dagen wordt rondgegaan met de inschrijvingslijsten De prjjs 3,80 fr. en Zondag 6 Oogst trekken duizenden Aalstenaars naar Gent met 't muziek voorop! Caritas. MOORDPOGING TE ELSENE. Brussel 22 Juni. Woensdag avond .heeft een genaamde Henry D..., in de Dublvnstraat te Elseue, vier revolverschoten gelost op zijne vriendin, Mej. V..., Deze kreeg twee kogels in de:i arm en een derde in volle borst. Het slachlofler werd in beden kei ij ken. toestand naar het gasthui» overgebracht. Dj moordenaa» is zich gevangen gaan geven. DE KIEZINGEN IN IERLAND. Dublyn 21 Juni. 112 Uitslagen zijn thans ge kend op 128. Volgens den medewerker van Evening News is de verhouding de* gekozenen als volgt. Partijgangers van het verdrag 53 republikeinen tegenstrevers van het verdrag 35 onafhankelijken 10 arbeiders 14. Meest al de onafhankelijke!! en de arbeiders zijn ook partijgangers van het verdrag. DE KEIZER VAN ANNAM IN FRANKRIJK. - Marseille, 21 Juni. De paketboo» Porthós hebbende aan boord de keizer van Ancam is alhier aangekomen. BELANGRIJKE SMOKKELZAAK AAN DE FRANSCHE GRENS. Rijsel, 22 Juni. De policie van Rijsel houdt zich thans met eene erge zaak van wapensmokkelen bezig. De oerste uitslagen van het onderzoek hebben toegelaten vast te stellen, dat de bijzonderste smokkelaar te Doornijk woont en dat bet smokkelen gescheidde bij middel van auto-camion. Men heeft reeds kunnen vaststellen dat er 20.000 kgr. jachtgeweren, karabijnen en revolvers, alles van Duilschen oorsprong naar Frankrijk gesmokkeld zijn. DE ZIEKTE VAN LENINE. Helsingfors 21 Juni. Het kommissariaat van Buiten- landsche aangelegenheden heeft aan verschillige vreemde gouvernementen een reispa» aangevraagd voor Lenine Deze zou op raad zijner geneesheer» o naar eene kliniek in West-Europa moeten overgebracht worden. Verleden Zaterdag, 17 dezer, bader in de Vakschool eene belangrijke vergadering plaats van het Regionaal Komiteit, onder Voorzitterschap van M. Jan Rollier, lid der Bestendige Deputatie. Verslag werd uitgebracht over de Hoogere Vakleergangen, door M. A.De Waegenacre. Uit dit verslag blijkt, dat die inrichting voortzetting van de vierjarige middelbare dagvakschool een onschatbaar voordeel zijn moet voor Stad en Streek. Daarmede is de weg geopend tot alle graadbedieningen, van af meestergast tot en met hulp-ingenieur of technieker in het Vakbedrijf- Als proeve, werden de leerlingen van het 4* studiejaar der Middelbare Vakschool, alsook de leer lingen van ie en 2* studiejaar der Hoogere Afdeeling ondervraagd over Werktuigkunde en Electricieteit, door ds heeren ingenieurs De Fraine Leon en Hubert Del Smedt. Het liep over de volgende stof Wertuigkuude theorie der Verbranding en de toepassingen in de praktijk. Hydrostatiek-. Hydro- dynamiek. Algemeene theorie der Turbie- nen. Thermodynamiek. Electrioiteit Wisselstroomteohniek. Die proeve is schitterend gelukt. Al de aanwezigen gingen accoord, om het hoog waardehalte van die puike jongelingen te erkennen; hunne soliede kennis in Wiskunde, Scheikunde, Natuurkunde, Vakteekenen, hunne gemakkelijke en sierlijke uitdrukking en hunne deftige houding. Er dient bijge voegd, dat al de leerlingen der H. A. reeds belangrijke bedieningen bekleeden in de industrie. M. Leo De Meeter, voorzitter van het lokaal schoolkomiteit, bedankte de hee ren Bestuursleden, de leeraars en leerlingen en vbörriamenlijk den achtbaren Heer Rollier leider van het Vakonderwijs in onze Pro vincie. - Öm die inrichting meer én meer té doen kennen door de werkgevers, zal biunen kor ten tijd eene tweede proeve gehouden wor den en alle.voow.me nijverayrs, lechniekers en ingenieurs zullen uitgenoodigd worden, die belangrijke zitting te willen bijwonen. Men begrijpt het wedarzijdsch voordeel dal werkgevers en werknemers zullen vinden bij deze demonstratie. Het schoolkomiteit heeft eene machtige poging gedaan tot uitbreiding en vollediging der school. Ruim 3600 m2 nieuwe gebouwen naar de plannen van Bouwmeester Thriphon De Smet, zijn zoo goed als voltrokken en zullen toekomend schooljaer kunnen gebruikt worden, niet alleen voor de Middelbare en Huogere Afdeeiingen, maar ook voor de Nij verheidsleergangen. Geachte Burgers, waarom zendt gij ook uwe zonen niet, die daartoe de noodige ge schiktheid hebben In hot Vakbedrijf is er rijke keus aan winstgevende, edele en hoogstaande bedieningen. Zult gij ze U laten ontsnappen TOMBOLA ten bate der Tehuizen voor Verminkte Soldaten. Trekking 1 Juli 1922, Prachtige prijzen kunstvoorwerpen, schil derijen, zilverwerk, kanten, prachtmeubels enz. eQZ. De loten zgn le bekomen bij Oscar Taeymans, Groote Markt, 8. De waarde van de loten bekomt men in schrijfpapier en postkaarten. Men zeg liet voort. V Alles is duur en nochtans zult gij u voortaas kunnen kleeden aan prijzen buiten allo concurentie, door u le wenden 25, NIEUWSTRAAT, 25 bij AALST Gij zult er allerlei lieve kleederen on toi letten vindon, steeds naar de laatste mode. Gaat zien en gij zult overtuigd zijn. 604 MEN VRAAGT TE HUREN een huis m«i werkhuis, best rond de Statie. Schrijven Smets, Noordlaan, 8, Tongeren. 606 JcaquesNeefs, Antwerpen. 29375-2 STEDELIJKE MUZIEKSCHOOL VAN AALST. Openbare prijs kara ken 1922 De Openbare priiskampen voor het schooljaar 1921-22 zullen plaats grijpen in de zaal van het Belfort op de volgende dagen Maandag26 Juni, om o ure voor de klassen van koperen en houten blaas speeltuigen. Woensdag, 26 Juni, om 5 ure voor de klassen van snaarspeeltuigen. Vrijdag, 30 Juni, om 4 ure voor de klassen van piano. De Bestuurder, PH. LOOCKX Geen Huishouden mag er zijn zonder de Wonderbare Sapo Zeep. Beste Toiletzeep voor kinderen VOORKOMT en GENEEST alle VELZIEKTEN. In alle apotheken 2 fr. 50 113 VELO TE KOOP io goedeu slaat. Zich le wenden bij De firuyn Frans, Ledebaaa, 82, Aalst. 603 DE BANQUE D'ALOST vraagt goede be dienden voor Aalst en Sottegem. 595 LEERJONGENS worden gevraagd iii het tabakf abriek Van de Putte, Vaart, 6en Aalst. 594 AANSTONDS GEVRAAGD vijftig goed» hemdenmaaksfers voor fijne mans hemden. Verzekerd werk geheel het jaar. Goed loon. Zich te bevragen 6fs Brusselschestraat, Aalst. 578 SPOEDIG GEVRAAGD meisje 14 a 15 jaar oud van den buiten, om kind op te pas sen. Zioh aanbieden in den voormiddag Gazomeierstraat, 7, Aalst. WORDEN GEVRAAGD goede kousen stiksters ter fabriek G. Bosteels-De Smelh, alsook meisjes van 14 tot 16 jaar voor ge makkelijk werk. 458- MEN VRAAGT goede schoenmakers als ook pantoffelmakers, vast werk, bij Van Varenbergh en Van Reeth, schoenfabrikanten St Janstraat, 62, Aalst. 570 WORDT GEVRAAGD leermeisje voor boordekens te zetten, Ouden Dendermond- schen8teenweg, 21, Aalst. 599 ON DEMANDE employé pour comptabilité et caisce. Ecrire bureau du journal sous lea iuit. A. B. F. 602 TE KOOP Motocyclelte F. N. in goeden staat. Te bevragen Kerkstraat 22 Aalst. ANDERLECHT, 21 Juni Ter markt gebracl:t:678 ossen, 151 slieren, 891 koei en, totaal 1773. Prijs per kilo op voet Ossen 2.80 a 4.00. stieren 2.30 a 3.50, koeien 1,80 a 3.50. MERCHTEM, 21 Juni. Boter 10,75 a 11,50, eieren 0,36 a 0,40 jonge kiekens 9 a 10 kiekens 20 a 24 jonge konijnen 5.50 a 6,50 oude konijnen 10,00 jonge duiven 5 a 6,50 oude duiven 2.25 a 2,50; jonge varkens 160 a 230 fr. DEINZE.21 Juni. Aardappelen, fr. 70 a 00 per 100 kil. eieren 0 36 a 0.00 stuk kiekens fr. 30 a 00 het koppel; duiven fr. 22 a 0 het koppelkonijnen fr. 5.50 a 6,00 de kilo jonge varkens fr. 175 a 225 stuk bo ter fr. 9,00 a 1.000 de kilo. LOKEREN, 21 Juni. Boter 9,00 a 10 eieren 0,36 a 0,40; tarwe 63,00; rogge 60,00; garst 62,00; haver 70,00. GENT. Veemarkt van Woensdag. Tekoop gestelde dieren groote ossen 25 jonge ossen 175 vaarzen 182; koeien 241; stieren 225kalveren 580; magere beesten 233; varkens 690; schapen 40; geiten 3; loopers 40; lammeren 2. to bekomen ten bureel» dezer, In dooöje met lleecbje Inkt, PRIJS 4,20 Fr^ TE ERPE De Notaris MEERT, te Erpe, zal op Dijnsdag 4 Juli 1922, om 10 ure voormiddag, ter herberg vau de kin deren Gorael, te Aalst. Keizerlijke Plaats, openbaar verkoopen Een schoon Renteniersbuis, ten voorhoofde aan de Keizerlijke Plaats, 55, sectie A,.n. 1926a2 en 1926d, groot 8 aren 52 centiaren, Ingebruiktreding met 15 Septem ber aanstaande. Dit buis geeft uitgang op eene straat leidende naar de Geeraerds- bergschensteenweg en is zichtbaar den Zondag 25, Maandag 26. Dijns dag 27, Donderdag 29 Juni van 10 tot 12 ure voormiddag, 572 Gemeente Erpe Koop. l.and op Ceskenskauter sectie D, Q- 8131), t?root IS a. £0 ca. 2. Koop. Land op Ceskcnskautor sectie D, n* 813c, groot 6 a. Beide koopeo gebruikt door den heer De Troyer. 3. Koop. Meersch in de Koeibrugmeerschea sectie D, n* 288a, groot 15 a. 40 ca. Gebruikt door Cyrille Piron. Eenige Zitdag. WOENSDAG 5 JULI 1922 om 3 uren namiddag ter herberg gehouden door den heer Gustaaf Statpaert. te Erpe, Dorp. 580" UIT TER HAND TE KOOP met onmiddelijhe ingebruiktreding. Magazijn entwee woonhuizen,Gheeraerd»- atraat. nrs. 5 en 6. UIT TER HAND TE KOOP een welgele gen Imis in de Maanstraat, 35, te Aalst. Onmiddelijke ingebruiktreding. 557

De Volksstem | 1922 | | pagina 3