Edele Zelfopoffering Hel Huldebslöog Karei DeMette £rg cngeltÉ M een coiffeur te Dasrr^ Gevecht te Rijsel Bom ontplof! te Mannheim Het gevaar der vuurwapens Efêsf fgigffiipi f@ irsssd Een Erfenis van vier Milliard De ramp der Madimba X Erg werkassgeluk te St, Gillis J3EN VROUW ERG VERBRAND Maandag namiddag was Mad. Jozefi- ha Godart, whtgenoote Boudart, wo nende Kortrijksraat, bij den coiffeur M. Delcroix, ITos"iJ?f^aati °m haar hoofd te wasschen. Tengevolge een er kortsluiting in de elektrieke leiding, dienend© vóór het drogen van haar. deelde zich het vuur mede aan het haar. In enkele stonden was de ongelukkige nog slechts eene le vende toorts. De coiffeur, die zijne kliente wilde redden, werd erg aan de handen en het gelaat verbrand. Mad. Boudart werd in deerniswekken de» toestand naar het gasthuis gebracht. Aangezicht, hals en beenen vormen slechts eone brandwonde De geneesheer wanhoopt haar te red den een begin van brand, ontstaan in het haarkapperssalon, kon door ge- buren gebluscht worden. Het slachtoffer is de vrouw van den muziek-onderoverste van het 6e jagers te paard, die op dit oogenblik in het kamp verblijft. VIER GEBROEDERS HANDGE MEEN MET DE POLICIE EEN DOODGESCHOTEN EN EEN ANDER GEKWETST Maandag avond ontstond in eene her berg op do wijk Wazemmes, te Rijsel, een gevecht tusschen vijf verbruikers, waaronder de vier gebroeders Marolen en de herbergier. De herbergier werd erg afgeslagen golukkiglijk kon hij aan zijne beulen ontsnappen on zich bij een gebuur verschuilen. De policie verwittigd kwam ter plaats de vechters waren reeds verdwenen. De policie trok naar de woning der ebrooders Marolen om ze aan te hou- en Zulks was niet gemakkelijk de vechters vielen bovonarms op de policie. De agent Verdyn kreeg een slag op het hoofd en in het aangezicht en stuik te erg gekwetst ten gronde. Dc agent Dentinal zijn leven in gevaar ziende, vuurde zijn wapen af een der gebroe ders Alfred Marolen, 24 jaar oud, door een kogel in de longen getroffen, stortte dood ten gronde. Eon der andere broe ders werd in den arm getroffen. TALRIJKE PERSONEN GEWOND Mainz, 4 Juli. Gisteravond, om streeks half elf, is een bom ontploft na- hij den ingang van hot syndikaten-hnis te Mannheim. De muren van de verga- derxaal werden ingeslagen door 't hclseh (tuig. Van do talrijke personen, meestal vrouwen en kinderen, die zich in de zaal bevonden, maakte zich een paniek mees ter, -en toen do» kalmte eenigszins terug gekeerd was, stelde men vast, dat talrij ke personen onder do voeten goloopen en min of meer zwaar gekwetst waren. Men heeft geen spoor van de daders van den aanslag. Het parket van Brussel vergezeld door ccn wetsdoktoor, is op de foor te Wo- luwc een onderzoek komen instellen over een schrikkelijk ongeluk, dat er Maandag avond gebeurd is. De 18 jari- fo A. Hpeltens bevond zich in eene scbiet- arak. Eon onbehendige liefhebber ging met eono karabijn zoo dwaas te werk, dat hij Spel tens den kogel in het lioofd schoot. Het slachtoffer heeft, de sche delboring moeten ondergaan. Zijn toe stand was zeer onrustwekkend en de ongelukkige is Dinsdag overleden. 5« Vervolg. Ik heb haar nooit belet aan de armen fe geven zooveel zij wilintegendeel, iedereen weet, dat erop de hoeve altijd brood te krij gen is voor diegenen die honger hebben. Bij mij behoeft men de ongelukkigen niet in 't geheim te helpen. O k weet ik, dat zij t'is- teren avond een mand met levensbehoeften naar die weduwe heeft eezonden. Je pogin gen, om haar te verontschuldigen zijn te vergeefs, mijn oogen zijn geopend, ik zie duidelijk. Dupont ging bij het venster staan en wierp «en somberen blik over de vlakte. Dat alles is mijn eigendom, mompelde hij op bitleren toon. Mijn vermogen maakt honderden jaloersch zij meenen dat ik ge lukkig ben, die dwazen Ha, hoe blijde zon den zij zqn, wat zouden ze lachen, indien ze w isten dat de rijke Dupont zoo ongelukkig is. Pandolle stond daar als aan don grond genageld. Na verloop van eenige minuten naderde de groole eigenaar hem weder. Heb je, vroeg hij, niet nu en dan een lang, blond jonkman met blauwe oogen, een aankomenden knevel, bleek van gelaat en l-onige dagen geleden werd ooft reken- ]?}>cjiieu vun 3000 fr. gestolen in de bu- reeléü werkhuizen der Oudo Vijvers- lei, te Vorst. De dieven waren met val- sche sleutels binnen geraakt. De rechterlijke agenten, iienry en Li- heer, van de brigade der ÏCoolmarkt kre sen de zagk in hancle»r Hun vermoe dens *vneleri weldra op zekeren D.., laatst gewoond hebbend in de Weidenstraat2 van daar kort geleden vertrokken en le vende sinds als landlooper. De agenten ontmoetten den kerel Maandag namid dag op de Martelarenplaats en leidden hem op naar bet kommissariaat. D... loo chende eerst doch werd door vragen in bet ftauw gébracht. Hij legde toen be kentenissen af en verklaarde dat het ma- chien bij een herbergier der Hoogstraat geplaatst werd, door zekeren G... Deze werd in zijne woonst, Doverstraat aange houden. Beide kerels werden ter beschik king van bet gerecht opgesloten. Het ge stolen machien werd aangeslagen. AA VREEMDSOORTIG AVONTUUR VAN EEN KOK Toulouse, 4Juli. Vijftig jaar gele den was Pierre Laporte, uit Prades, kok bij de monniken van de abdij Saint- Michel-de Cuxac. Do monniken werden verjaagd, verlieten Frankrijk en vestig den zich op het eiland Buba, waar Pier de Laporte hen volgde. Een anti-godsdienstige beweging op bet eiland bracht hen op het denkbeeld, daar zij gewaar liepen hun bezittingen te verliezen, hun goederen aan Pierre Laporte te verkoopen. Zoo kwam do kok in het bezit van een fortuin dat toenter tijd op 150 millioen geschat werd. Toon Pierre Laporte gestorven was en de moeilijke tijden voorbij waren, eiseh- ten de monniken hun oude bezittingen weer op, maar de Spaansche regeering antwoordde dat de erfenis van 4 milliard op dit oogenblik toekwam aan de familie van Pierre Laporte, te Pradee, en dat zij alle rechten verloren hadden. De familie is echter nog steeds niet in het bezit getreden dei' erfenis van 4 milliard en deze geweldige zaak heeft natuurlijk een ongewone opschudding verwekt in het stille dorp. Hierachter de wijze, waarop de recht bank zich door deze in den grond zeer lastige zaak heensloeg Eerst voegt zij de verschillende zaken samen en spreekt recht met een enkel vonnis dit bestatigt dat de onderschei- delijke collega's van deskundigen liet niet heel en gansch eens zijn nopens de plaats der aanvaring tusschen d!e Ma dimba en de Italicr in de nabij heid van hef vuurschip Sharidétfce Alleen is het stellig bewezen;, dat er bij de ramp 43 levens veloren gingen. Vervolgingen werden ingspahnen te gen drij leden der bemanning van dc Italier tegen den stuurman H., die op liet oogenblik der ramp de Italier bestuurder, tegen de matroos L.., die op datzelfde oogenblik op den kijkuit stond en tegen den kapitein J., deze laatste, omdat hij verwaarloosde de gcwenschte reddin gsm aatr egel en te treffen. Aangezien matroos L., heel zijn plicht deed met het in het zicht komend schip te seinen. Aangezien kapitein J., naar der exper- ten meening, eerst voor plicht had, zijn eigen boot te onderzoeken, vooraleer aan de redding van anderen te denken aan gezien een dergelijk onderzoek minstens een vijftiental minuten vergde aange zien de Madimba zwaar getroffen, in minder dan twee minuten zonk aange zien bijgevolg de verklaring van den ka pitein moet worden aangenomen, dat hij na zijn onderzoek noch iets zag, noch iets hoorde Aangezien, wat betreft den 3e stuur man H., deze artikels 19, 23, 27 en 29 mei zekeren zwier gekleed, in den omtrek der hoeve ontmoet Meer dan eens. Kent je hem Neen, 't moet iemand uit de stad zijn. Die eenijren tijd op het land is komen doorbrengen. Woont hij te Frèmicourt Ik denk het niet. Verondersteld gij, dat hij de jonkman is met wie Jeannclte eene verbintenis heeft aangegaan Ja, zonder twijfel Ik wil zijn naam kennen 'k wil weten, waar hij woonnt, en van waar hij gekomen is. Men zal 't hsden op de hoeve buiten je doen, morgen aeht da gen, een maand lang, als 'l noodig is. Je woet wat ik van u verwacht, en 'k beloof je niet aan te bevelen om met de groolste voor zichtigheid te werk te gaan. Laat vooral mijne dochter niels weten van hetgeen wij thans besproken hebben. Een uur later verliet de trouwe dienaar de hoeve, den reistok in de hand, en begaf zich op weg in de richting van Frémicourt. Den volgenden avond was hij op do hoeve terug. De eigenaar verwachtte hem met ongeduld Welnu vroeg hij, zoodra zij konden spreken, zonder door iemand gehoord te worden. Ik kon te Frémicourt niets te welen van hef Algemeen Zeevaartrcglement overtrad, dat hij dus een fout beging, len anderej dat er den nacht der aan varing zee stond en eene stijve bries woc-d, dat de Madimba op het laatste oogenblik, een manoeuver deed, in den weg kwam van dc Italier en hel te betwijfelen valt-, of dat laatste schip nog wél cie botsing kon vermijden aange zien een twijfel dient opgelost, in het voordeel van den betichte. Om al deze beweegredenen spreekt de rechtbank de drie vervolgden vrij en stelt ze buiten zake zonder kosten. Recht doende op de besluitselen der twaalf burgerlijke partijen 1 Aangezien de boetstraffelijke recht bank niet bevoegd is, om te kennen over de burgelijke belangen van de erfgena men der slachtoffers. De rechtbank wijst den eischt der burgerlijke partijen van der hand en verwijst elk van hen tot 1/12 der kos ten, berekend op 4224.66 fr. Verwerpt eveneens den eischt, gericht rechtstreeks tegen de Llovd RoyalBelge, en dit om dezelfde redenen. De afgewezene burgerlijke partijen zullen onmiddelijk in beroep gaan. In de Ftostraat te St. Gillis is Dinsdag morgend een'erg ongeluk gebeurd. Men is bezig herstellingswerken uit te voeren aan hot gebouw gestaan op den hoek van gezegde straat en van do Wipstraat. Eenige werklieden waren aan den arbeid op eene stelling, toen een hun ner Pieter Doyen, 58 jaar, wonende in de Andennestraat, door eene verkeerde beweging van zeven meters hoogte ten gronde plofte. De ongolukkigé, die vreeselijk gewond is aan het hoofd en aan de beenen, werd door voorbijgangers opgenomen en in eene naburige apotheek gedragen, waar hij de eerste zorgen ontving, waarna men hem naar het gasthuis overbraeht. Daar het slachtoffer heel waarschijn lijk eene schedelbreuk heeft, vreezen de geneesheeren voor een noodlottigen af loop. Wij laten hier de redevoering volgen, Zondag laaist uitgesproken bij de officiecle ontvangst van den Held van hel feest ten ^tadruize, door den Heer Felix De Hert, Burgemeester. s Tevens stellen wij met genoegen vast dal ook Brusselsoho Jbladen zich bij hel huldebetoog aansluiten, door hot afkondi gen van lofartikel* »n het portret van onzen gevierden Beiaardier. M. De Hert drukte zich uil als volgt MIJNE HEEREN 1 Geen aangenamer taak voor een Gemeen tebestuur dan hot vereerer. en vieren van medeburgeiO^die zich inzohderlijk op kunst- terrein hebben weten te onderscheiden. Ook ben ik ten uilersté gelukkig namens de stedelijke overheid in deze feestzaal te ver»- welkomen en gelukwenschen onzen ver- dienstvollen stadsgenoot den Heer Karei De Mette, sinds 39 jaar Beiaardier der Stad Aelst. Wie spreekt van Beiaard en Klokkenspel raakt iels aan dat 't meest aan 't harte ligt van den Vlaming, van d. n Aelstenaar, van iets dat bij hem 't meest genotsvolle vreugde en zoete aandoening verwekt, ook, kon liet niet anders of de vermaardste en rijkste klokkenspelen moesten zich ten allen tijde bevinden in Vlaanderen daar waar de in woner zoo gevoelig is aan hooge kleuren,aan prachtige staatsie, moest hij ook glanzende klanken boven al liefhebben, en Victor Hugo vertolkt in zijn dichterlijke taal den onvergetelijken indruk die hem aangreep de eerste maal dat hij in Belgie dit luchtaardig speeltuig hoorde. Mag de Stad Aelst te rechtp roemen op het oudste belfort van 't land, dan zal ook onze beiaard met zijne 43 klokken als een komen en evenmin te Grayon, te Terroise, te Lusset en te Rënoncourt. Ten laatste ben ik te St. Irun... Ha, woont hij te St. Irun Bq zijne ouders Hij heeft er bloedverwanten noch vrien den. Ga voort Hij is gelogeerd bij Polliner waar hij voo een maand de kamer heeft gehuurd. Ik ken den kastelein reeds lang, en terwijl ik met hem een flesch wijn dronk, heb ik hem uitgehoord, 'k Heb echter zorg gedragen om geen nieuwsgierigheid to laten blijken, het geen zijn wantrouwon kon trekken; niette min heeft hij mij alles gezegd wat hij weet. De jongman laat zich Philippe noemen hij. heeft zijn familienaam niet opgegeveD. Hij schijnt menscbenschuw te zijn, want hij spreekt met niemand, en Pollinir bogrnpt niet wal hij in deze streek doet. Hij gaat zel den uit, en sluit zich in zijne kamer op. waar hij zijn eten laat brengen en bijna al tijd zit te schrijven. Hij betaald geregeld, zoodat hij niet onvermogend schijnt te zijn„ Pandolle bleef steken, alsof hij aarzelde voort te gaan. Is dat alles wat ge zijt te weten gekomen! vroeg Dupont. Die jongeling houd zijn naam gtheiiu dat is te begrijpen, hij heeft rede- der oude en.der beste van het land, aanzien w orden. Lit de navorsching van onzen weionder- richten stadsgenoot Petrus Van Nuffel, ken nen wij van'1612 lot heden, elf titularissen \an de bediening die onze voorouders in hunne archieven onze beiaardiers het hoogste ainbl noemden. Ze gingen door voor mannen met grondige vakkennissen begaafd en ook soms voor ware Vadi-rianders, Namelijk onder de Franscbe onwonteling weigerde Corneiis Schepiy den beiaard te spelen en de bestaande Vaderlandsche arias voor de uur en de balve uur te veranderen in de Carmagn ole en de Marseillaisej Slechts eene harde en langdurige gevangenisstraf kon hem eindelijk doen huigen. En voorwaar schijnt het U niet Mijne Heeren dat den klokkenspeler van heden al de deu den zijner voorgangers heeft geërfd. 't Was op 11 Juli van het jaar van onge nade 1917 onder de Duitsche bezetting als- wanneer 't juk van den vijand allijd^zwaarder werd, de beperkingen van allen aard zich vermenigvuldigden, de opeischingen om zoo te zeggen alledaagse!) waren, in een woord de burger heden niet zeker was van wat hem morgen overkomen zou jopeens, te uur 's avonds, tol ieders verwondering verspreidt de beiaard zijn heldere klanken door de luchj niet de beiaard die door een automatisch ge- spel het vorvolg van den tijd aankondigt zooals het vóór den oorlog geschiedde. En vooraleer men den lijd had zich af te vragen wat er gaande was, stegen in de hoogte de galmen van het Belgisch Nationaal Lied de Brabangonne werd niet alleen tot de laatste noot gespeeld maar zelfs nog eens herhaald. Allen dachten de Alliés zijn daar maar toch niet 't was nog te vroeg, doch het volgende was gebeurd Karei De Mette kreeg van wege het opper- kommandovan Gent het verzoek een beiaard concert te geven in de hoofdstad van Vlaan deren met bedreiging van de gewone scherpe straffen die op het weigeren stonden. Edoch werd hem toegestaan dat hij den beiaard te Aelst zou bespelen. Hij speelde ja, maar het was het verboden lied, het Vaderlandsch lied, trots den vijand. Eenieder schrikte en beefde voor hem doch alles liep goed af. Naar alle waarschijnlijk heid had de Duitscher er niets van begrepen, zulk een vermetelheid niet verwachtende. Deze moedige daad zal gehecht blijven aan de geschiedenis van onzen beiaard terwijl een ander feit er met sombere kleuren in zal zal vermeld worden Want eens moest onze beiaard stil vallen 't was bij den brand die in den nacht van 6 lot 7 Juli 1879 een deel van den stadstoren* vernielde van de 38 klokken van den beiaard wierden er 19 ge smolten en gebroken Nog zien wij den toen- ma ligen beiaardier Albert Van de Maele, bittere tranen storten op het vernielen van zijn dierbaar klokkenspel dat hij. gedurende meer dan 35 jaren als een welbegaafde kunstenaar met zooveel geveel en kracht had bespeeld nog zien wij onzen Aelslenaar be drukt en met angst de oogen gevestigd op het oude belfort waar dé laatste noten zooals een doodsnik van het spelende uurwerk vielen. Albert Van de Maele overleden den 16 September 1891 werd als beiaardier opge volgd door onzen geliefden stadsgenoot, den huidigen Jubilaris M. Karei De Mette. Ge boren uit eenen Ouden Aelsterschen burgers- stam waar de muziekkunst van Vader tot Zoon beoefend werd Zoen van eenen der beste muziekliefhebbers der stad, begon Karei De Mette van de kinderjaren af zijne muziekale opvoeding in de meest ernstige en methodische richting. Kerst en vooral volgde hij in de stedelijke muziekschool, de klas van notenleer dit be langrijk vak, den hoeksteen van de muziek, lastige en kostelijke gymnastiek die de toe komst verzekert van den kunstenaar, en zonder dewelke het hem onmogelijk is met bekwaamheid zijn weg in te gaan. Hij had opvolgentlijk als leeraars zijn Grootoom H. Jozef Schelfhout een der voor name kunstenaars der stad en den H. Pieter De Mol. Rasschei) vooruitgang deed hij, en de eerste onderscheiding behaalde hij zonder moeite. Ter zelvertijd en onder dezelfde leeiaars studeerde hij de basviool en in die nen om onbekend te willen blijven. Maar bij moet toch ergens geboren. Hoelang ie hij te Saint-Irun f Ongeveer twee maanden. Uit welke plaats is hq gekomen Uil Reims, stotterde de dienaar. Uit Reims, zegt go, uit Reims! riep Dupont, de wenkbrauwen fronsende. Daar hebben wij hetJeannette heeft vijf maan den in den omtrek van die etad, te Firmany bij de ouders van een harer eohoolvriendiu- nen doorgebracht. Ik wilde haar niet laten gaan, 'k had een voorgevoel van 't geen ge beurd is. Er is geen twijfel aan, te Firmany of te Reims hebben zij malkander ontmoet. Sedert twee maanden is Jeannette hier terug en sedert twee maanden woont hij te Saint- Irun. Hij is haar gevolgd, dat was tusschen hen afgesproken misschien is hij wel gelijk met haar. Sedert twee maanden schrijven en spreken zij elkander, en ik lieb niets ver moed, niets gezien Maar was ik dan met blindheid geslagen Waarvoor houden ze mij vervolgde hij op somberen toon. Voor een dier vaders zooals men ze in de schouwburgen voorstelt, met wien men spot, die men belachelijk maakt, die men uitjouwt Ha ik zal hun bewijzea dat zij liet met mij niet kunnen doen Alzoo kennen zij elkander reeds verv klas ook werd bom de Gulden medalie toege kend. Echter wou hij al de hoeken en kan ten der toonkunst doorloopen en opvolgent lijk zien wij hem in de klassen van Bazuin en van Klavier en dit op zoo succesvolle wijze dat hij daar ook als eerste laureaat uitkwam. Daarna slreefde hij naar hooger en de H. De Mol in volkomen belangloosheid een klas van harmonie en van contrapunt hebbende ingericht, was hij met de HH. GuslaafPape en Edmond Scheerlinckx van zijn eerste leerlingen. Dit alles was echter niet genoeg om zijn iever tot de kunst te verzadigen. Geboren in de naaste gebuurte van het Belfort was het Beiaardgespel de eerste muzi® die zijn ooren trot; iu de klanken en Arias van den beiaard wierd om zoo te zeggen zijn kindsheid gewiegd, 't is delbeiaard die zijn eerste leeraar is geweest en in hem de kunstliefde heeft doen ontslaan. Kon lmt anders of bij verwekte in hem een vorige sympathie voor dit edel speeltuig. Andere gedachten nog bewogen hem hij zag rondom de gansche stad en niemand ontwaarde hij die voorziende dat vroeg of iaat de fungeerende beiaardier moest ver dwijnen, zich er op toelegde hem ep te vol gen. Bekommerd met de vraag dat eens het klokkenspel de stad zou klankloos Wij ven had hij eene beslissing genomen en hij zette zioh aan 't werk. Wij, zijn tijdgenoten, herinneren ons nog met welke verbazende snelheid hij dit speel tuig meester wierd, en, wanneer de dag aan brak van het afsterven van Albert Van de Maele mocht de Stad Aelst gerust zijn dat deze behendige kunstenaar een waardigen opvolger had, en dat geen enkelen stond de bevolking zijn geliefd klokkenspel zou moeten ontberen. En in dezelfde gerustheid zullen wij ons nog lang mogen verheugen, daar de jeugdige Modest De Mette zich be reidt op schitterende wijze de sporen vat» zijn vader in te gaan. Sedert dien hebben wij kunnen vaststellen hoe onze beiaardier door zijn onophoudend vooruitstreven een der rijkste en meest afge wisselde repertoria heeft geschapen, waarin alle scholen zijn vertegenwoordigd. Doch, Aelst niet alleen zou de tooneel- plaats zijn van zijne roemrijke daden als artist van bet klokkenspel, maar wel ook dn hoofdstad van Belgie. Aldaar was op 22 Juli 1895 een prijs kamp aangekondigd voor den post van beiaardier. Uit nieuwsgierigheid er heen gegaan be merkte De Mette hoe weinig op de hoogte de medekampers waren die zich tot dan had den laten hooren en aanzocht door eenige vrienden die hij dan ook toevallig had ont moet, liet hij zich inschrijven, en daar waar hij zonder de minste voorbereiding was ge komen om den prijskamp als aanhoorder bq te wonen, kwam hij er uit mei het diploma van Beiaardier van bet huis des Konings. Hij werd van dit gebouw naar het Stad huis door de toejuichende menigte medege dragen. En sedert behoort Karei De Mette als beiaardier aan geheel het land van alle zijden wordt hij aanzocht op te treden, en, daar waar men zijne kostelijke medewerking bekomt, is het voor de bevolking een echt feest den beiaard met zulk hoog meesterschap té hooren bespelen. De Gemeenteraad heeft het, twee jaar ge leden als een plicht aanzien de verdienstrijke loopbaan van M. De Mette te beloonen met hem de klas van Koperen Blaasspeeltuigen in de Stedelijke Muziekschool toe te vertrou wen. En, in afwachting van nog andere vatbare bewijzen onzer erkentelijkheid zij het mij toegelaten Heer De Mette dit klein- nood aan te bieden. Mocht gij dit nog vele jaren met fierheid dragen, mocht gij nog vele jaren vlug en ge zond de 131 trappen opklimmen die U leiden naar liet hooggelegen kamertje om aldaar door de blijde galmen van uw klokkenspel uw medeburgers te verlustigen, in afwach ting dat wij uw Vijftig Jarig Jubelfeest mogen vieren en alsdan gezamentlijk hel Volkslied herhalen Dan zal de beiaard spelen Op al de torentransen Dan zal de grijzaard kwelon Dan zal de jonkheid dansen. scheidene maanden, misschien wel sedert een jaar. Waarom heb ik mij niet verzet tegen dio noolloitige reis Ik was zwak en moet er thane vreeselijk voor boeten. Hij zweeg eenige oogenblikken, somber en met op elkander gedrukte lippen staarde hij voor zich. Welnu, mijn trouwe dienaar hernam hij, geloof ge du aan mijn ongeluk Pandolle antwoorde niet, maar tranen stonden in zijne oogen. Zijn jonge meesteres niet willende beschul digen, aohte hij het beter te zwijgen. Miis- schien dacht hij, dat zij slechts eene kleine lichtzinnigheid had begaan. Ge hebt de taak, die ik u heb opgedra gen, goed vervuld, vervolgde Dupont, maar we weten nog niet wat ik met zekerheid moet en zal weten. Kan ik op u rekenen. Heb ik u daarvan nog geen bewijzen genoeg gegeven, zeide Pandolle eenigszins gestoord. Ja, waarde vriend, ja en ik twijfel er niet aan. Ik weet welk een een trouw bart ha uw boezem klopt. Mijn leed bedroefd u even zeer als mij, en ik ben zeker dat je niet zult- aarzelen, als het er om te doen is, mijn eer te verdedigen of te wreken. ft Vervolgt.};

De Volksstem | 1922 | | pagina 2