van Edele Zelfopoffering f et Ballonfeest ABDIJSIROOP Esse heüèf teteêm ^rras! Ontzettende brand te Hamburg Degelijk antomobielongoiislc te Eppegem De toestand in Daitschlsnd Dootlèlijke val telsuvsn Hatelijks dletstal te Hlnovs Een betwist wrak |Borsiaandloeningen| WISSELKOERS BEOiS VAM BRUSSEL BAEVEGEM 1B SrgjsjpyjVHWQgEI y.F.N' ERVAN DOOR EEN REVOL VERSCHOT GETROFFEN TWEE ANDER INGEHOUDEN Eona bende van vier inbrekers had den hot Vlaaiweh Hoofd uitgekozen om er ill den nacht van Woensdag op Donderdag ten slag to doen, maar, zoo als men verder zol zien, zijn ze van eene kale reis weergekeerd. Zij poogden binnen te breken m de woonst, van M. J. Meersman, gelegen in 'de Van Rijswijckstraat. De kerels maak- ten echter zooveel gedruisch dat de be- jvoner uit zijnen slaap werd. gewekt. In den bof zag hij vier kerels. Ook zijn gebuur, M. Claessens, werd gewekt, die met een en revolver gewapend, een schot loste op do stoutmoedige inbrekers. Als musschen stoven zij uiteen, doch in de vlucht, liet een der kerels, toen hij over de haag klöuterde, zijn brieven- teech uit den zak vallen. Schooner kon het niet. In de brieventesch stak de een zelvigheid van den kerel met de licht- teekening erbij. Het was een Spanjaard, woonachtig in hét Schi 1 jf'" De gendarmerie werd verwittigd en dadelijk werdetn een paar mannén afge zonden naar de aanlegplaats van den overzetboot- Tot hunne groote verbazing zagen ze daar den kerel, die zijn brieven tesch had verloren. Hij was vergezeld van een tweede landgenoot. Do gen darmen hebben niet lang gewacht om do twee kerels aan te houden. Nadien ging men eens den omtrek van het huis van M. Meersman onderzoeken en op een 700 tal meters van het h vona men een derde Spanjaard ten fronde liggend en in oenen bodenkelij- en toestand. Hij was door een kogel in het lichaam getroffen. Hij had tot daar nog kunnen vluchten todat de krachten hem begaven. De getroffene inbreker, die in oenen Jjedenkelijken toestand verkeert, werd dadelijk naar het St. Elisabethgasthuis overgebracht. De twee aangehoudene werdén ter be schikking van den prokureur des Ko- nings opgesloten. Wat de vierde inbreker betreft, deze is nog steeds voortvluchtig. Het onderzoek wordt voortgezet. yWEE DOODEN, VERSCHILLEN- DE GEKWETSTEN OVERGROOTE SCHADE (Nadere bijzonderheden) Sedert het morgenuur staat de groote spiritusfabriek van de Nord-Deuteche Spirit Worko aan den Billwaerder Neu- deich ip lichte laaie. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Tal van ontploffingen hebben reeds plaats gehad. De kracht der ontploffin gen was vaak zoo hevig, dat de daken der fabrieksgebouwen afgerukt werden. Op- het oogenblik dat de brand uit brak, bevonden zich alle arbeiders aan hun werk. Een der arbeiders werd bij een ontploffing in lucht geslingerd. Zijn lijk heeft men nog niet gevonden. Waar schijnlijk is hij onder de puinhoopen van de instortende muren begraven. De vlammen slaan huizen hoog uit 'de brandende gebouwen. Tegen negen uur ontploften twee tanks, waardoor dc muren van een ge bouw, waarin zich de waterketels be vonden, omvergerukt werden. Onder Öe puinhoopen werden vier brandweer lieden levend begraven. Sights met. de grootste moeite geluk te het hen weer van onder de puinhoo pen, ie voorschijn te halen. Tii zwaar ge wonden toestand werden zij naar het ziekenhuis vervoerd, waai- een hunner inmiddels reeds aan de bekomen ver wondingen is overleden. Men heeft nog niet kunnen vaststel len of nog meer personen bij do ramp om het leven gekomen zijn. De brandweer heeft zich wegens de 7® Vervolg. Pan dolle slaakte een diepen zncht en liet bet hoofd op de borst zinken. Waar is zij du vroeg Dupont, na eeni- ge oogenblikken van pijnlijk stilzwijgen. In hare kamer, antwoordde de dienaar. Goed zei Dupont. Hij nam den brief van de tafel, deed hem !n eene andere enveloppe en reikte hem Pan. lolle loe met de woorden Leg hem weder op zijne plaala waar ge hem gevonden hebt. Pandolle deed van schrik een paar schre ien achteruit, de oogen strak op zijn meester gevestigd. Maar wat wilt gij dan toch doen vroeg hij in de hevigste onrust. Dat is mijne zaak. Als ik uw bedoeliog raad, wilt gij een Itrik spannen. Meester, dat is u onwaardig. Ik verwacht geen aanmerkingen riep Dupont driftig op don grond stampend ik ten niet gestemd om ze aan te hooren. Moester, in naam van de vrouw die gij bemint hebt, luister naar mij. Roep uw dooli- Jer, spreek met hrar ondervraag haar. Pandolle zag in, dat al wat hij zou beproe- ontzettendc hitte en het gevaar voor odt- pieffiugen moeten ferugi.fbkjieu. De be- wiJser? van de omliggende hui ecu heb ben huif woningen .ontruimd. Ieder oogenblik verwacht mén dc ont ploffing van de groote tank. De ruft ten nabij de brandende gebouwen zijn door de politie afgezet. Tal van jammerende vrouwen loopen jaar hun mannen te sceken. EEN VROUW VERPLETTERD Woensdagnamiddag deed zich te Eppe- gem een vroeselijk ongeluk voor, dat het leven kootte aan het slachtoffer. Een hecrenanto, toebehoorende aan don h. Van de Putte, nij veraar te Eekloo, reed den weg op van Mechelen naar Vil voorde. In de auto hadden plaats geno men zoon Van de Putte, zijn oom, drie nichtjes benevens de autobestuurder. Nabij het station te Eppegem wide zoon Van dc Putte, die den wagen be stuurde, een andere auto voorsteken en week links af. Hier wierp hij echter do 25-jarige Rosa Basile omver, terwijl baar beide kinderen, die haar vergezelden, niet getroffen werden. De moeder verdween onder den wa gen en werd zwaar gekwetst aan het hoofd; het linkerbeen was afgrijselijk vermorzeld. Het slachtoffer, bij hoog dringendheid naar het gasthuis te Vil voorde overgebracht, overleed er zonder tot het bewustzijn te zijn teruggekeerd. De rijkswacht van Vilvoorde begaf zich onmiddellijk ter plaatse en liet den zoon Van de Putte ter beschikking stel len van het Brusselsch parket; ook de auto werd aangeslagen. Donderdag namiddag werd de h. Van de Putte, na onderhoor door den on derzoeksrechter, in voorloopige vrijheid ge&teld. In het gasthuis te Vilvoorde is in aan wezigheid van de magistraten tot de lijkschouwing overgegaan. Het gewin van het slachtoffer van Zwitserschc oorsprong, verblijft in een woonwagen. NOG DE AANSLAG OP HARDEN MaximiPiaan Harden gevoelde zich gisteravond reeds weer zoo goed, dat hij aan een kommissaris van politie een en ander over den aanslag kon mcdedeelen. Het is thans zeker, dat Weichardt en Ankermann den aanslag reeds langen tijd hadden voorbereid. Men heeft reden om l«e vermoeden, dat de voorbereidingen tot den aanslag van de geheime organisatie, waarvan beblén lid waren, zijn uitgegaan. De twee da ders hebben reeds eenigen tijd te Ber- lijn-Charlottenburg gewoond en wél ir de Kaiser Friodriehstrasse. Aangezien zij niet over ruime geld middelen beschikten, waren zij mearr malen genoodzaakt, vooi-werpen te be leen en, om in hun onderhoud te voor zien. Weichardt heeft verklaard, dat zij bei- den op het oogenblik van den aanslag in het bezit van een soort ploerten- dooder waren. Bovendien hadden zij nog groote scherpe messen. Toen Weichardt werd aangehouden, had deze nog het moordwerktuig om zijn pols vastgemaakt, bij zich. Dit be stond uit een zwaren looden kogel, die in leder was gewikkeld. In de "kamer, waar zij hebben ge woond, werd een afschrift van een tele gram gevonden, waarin het welslagen van den aanslag werd medegedeeld. Het was door Ankermann geschreven. Er was echter geen adres bij vermeld. Weichardt bestrijdt, dat liij^zou be- hooren tot de geheime organisatie, wel ke te Hamburg is ontdekt. Aangezien dit van andere zijde wordt bevestigd, moet men dus wel aannemen, dat nien hier een tot dusver onbekende moordor- ven om den toorn van zijn meester te bedaren te vergeefs zou zijn. Maar hoewel hij besloot voor het oogenblik te zwijgen, nam hij zich stellig voor, later tusschen beiden te komen, om zijne jeugdige meesteres, voor wie hij de grootste achting koesterde, te beschermen. Langzaam ging hij de kamer uit. Hij legde den brief weder in de holte van den muur achter den beweegbaren steen» Daarna ging hij naar de knechten van de hoeve en naar de dagwerkers zien, die in het veld bezig waren. Een uur later sloop Jeaunette naar den muur en vond den brief. Angstig rondziende, stopte zij hem haastig weg. Volkomen gerust dat niemand haar had gezien, liep zij snel naar de hoeve terug, ging naar hare kamer en sloot de deur, om, zonder vrees van ver rast te worden het briefje te lezen en te her lezen. Niet zonder reden was zij mistrouwend en ongerust. Daar zij zich van hare schuld be wust was, beefde zij bij de gedachte dat haar geheim ontdekt zou worden. Zij vreesde dat een blos op haar gelaat haar zou verraden dat haar vader haar mistap in hare oogen zou lezen. Sinds eenige dagen, zij had het met schrik opgemerkt, scheen haar vader bekommerd en somberder dan ooitHij sprak haar niet ganisatie op het spoor, is gekomen, die haar zetel te Oldenburg zou hebben. Beide daders zijn waarschijnlijk met de opdracht tot het plegen van den aan slag naar Berlijn gezonden, von G ER LACH VERLAAT HET LAND Berlijn, 6 Juli. De bekende demo- kraat en pacifist von Gerlaeh, die op de zwarte lijst der nationalisten onmidde- lijk op Rathenau volgde, heeft Duiteeh- land verlaten. BLOEDIGE ONLUSTEN TE WIESBADEN Wiesbaden, 5 Jyli. In den loop van den nacht hebben botoogers gepoogd een policiepost stormenderhand in te nemen. De policie heeft op de aanvallers ge vuurd. Een betooger werd gedood, 27 wer den gekwetst. De stoffelijke schade is aanzienlijk. BOTSINGEN TE BREMEN To Bremen hadden botsingen plaats tusschen betoogers en policie, waarbij deze laatste van den blanken sabel ge bruik maakte. Ook werden er eenige schoten gelost. Een agent werd gewond, eenige be toogers liepen sabelhouwen op. SLACHTOFFERS TE SINGER EEN MAJOOR DIE OP DE BETOO GERS GESCHOTEN HAD WORDT AFGEMAAKT Bij de betoogingen die gisteren in de plaats Singer gehouden werden, werd •door een majoor op de betoogers gescho ten, hierdoor werden verschillende per sonen ernstig gewond. De menigte ontstak in woede en bij het tumult dat daarop onstond, werd de majoor doodgeschoten. EEN OPROEP VAN DE DUITSCHE KOMMUNTSTEN Halle, 6 Juli. In een oproep van de kommunistische partij worden de ar beiders in de bedrijnen aangezet nadruk kelijk te eischen dat het Algemeen© Duitsche Verbond van vakvereenigingen en de arbeiderspartijen terstond een ul timatum op korten termijn aan de rijks- regeering moeten richten, waarin deze verplicht wordt de bepalingen van de Berlijnsche overeenkomst van 27 Juni onvoorwaardelijk uit te voeren. Mocht de regeering geen bevredigend antwoord geven, dan moeten de eischen door een algemeene staking van alle Duitsche arbeiders doorgezet worden. In do Leopol dstraafc is een erg werk- ongeluk gebeurd. De metserëgast Alfred Etienne, wonende in de Burchtstraat, die aan den arbeid was op eene stelling, vert' looi- het evenwicht on plofte van acht meters hoogte op de straasteenen. De ongelukkige werd aanstonds naar het gasthuis overgebracht, waar de genees- heeren vaststelden dat de ruggraat -ge broken is. De; toestand van het arme slachtoffer is onrustwekkend. DE DADERS GEKNIPT Een oorlogsverminkte Van Laethém- Deconninck, had 1400 fr. in zijn kof fer bewaard. Gedurende de afwezigheid van dit gezin hebben dieven bij mid del van braak en beklimming die som gestolen. De policiekommissans na drie dagen zoeken heeft de dieven ontdekt en de gestolen som aan Van Laethem terug gegeven. OP ZOEK NAAR DE SCHATTEN VAN DE LUSJTANIA Kapitein Benjamin F. Leavitt heeft New-York verlaten aan boord van den stoomer Blakely Hij gaat op zoek naar de 15 miljoen pond goud en ah- dfre waarden, welke met de Lusita- nia op den bodem van den Oceaan rusten. Kapitein Leavitt is vergezeld van zes tig gewapende mannen en van vier ex porten. De expeditie zal 160.000 pond kosten. Hij hoopt rond 14 Juli het anker uit te werpen op 8 mijlen afstand van Kin- sale. Aan boord heeft hij bijzondere klee- dingstukken en toestellen, welke zou den toelaten tot op eene diepte van 285 voet in zee af te dalen. Anderzijds beeft graaf Zanardo Laudi een Italiaan, thans genaturaliseerd En- gelschman, die óp dit oogenblik in En geland ook eene expeditie op touw zet om te trachten de miljoenen aan do zee te ontrukken, aan den Amerikaanschen kapitein laten weten, dat hij het wrak van den Lusitania niet te naderen heeft. Volgens den graaf behoort het wrak met den inhoud,aan eene Engel- sche verzekeringsmaatschappij, welke het schip verzekerd had en nooit afstand deed van hare rechten. aan en scheen haar te mijden. Ongelukkige die ik ben zou hij iets vermoeden vroeg zij zich angstig af. Die angst was reeds een vreeselijke kwel ling. Maar moedig verdroeg zij den angst, de treurige voorgevoelens en de smartelijke vooruitzichten voor de toekomst. Het was immers voor hem dat zij leed, voor hem, dien zij beminde, voor bom die zich met haar. volgens hare inzichten, door een huwelijk verbonden had. Hij was jong en schoon of hij rijk was wist zij niet. Maar had een verbeven ziel, hij was vol geestdrift en dweepend als een dioh- ter cn dat alles was zeer geschikt om de vurige verbeelding van het jonge meisje op te wekken. Bij toeval hadden zij elkander op een dorps feest voor het eerst ontmoet. De eersle blik deed de sympathie geboren worden. Hij zag bleek en ontsteld uithij leed zeker, hij was ongelukkig. Na de sympathie kwam de belangstelling. Hij vertelde haar wat hij van zijn verleden wisthet was een treurig leven geweest, dat van een verinteue, die nooit de teederheid en de kussen eener moeder had gekend, die van alle genegenheid was ver. stoken geweest. Jcannette trachtte hem te troosten en hem de hoop te schenken op betert dagen in de Laat de hoest en Uw huisgenooten 's naehts niet uit den slaap houden. Zorgt een flesch Abdijsiroop bij do band te hebben Eén iepel van dit slijmop- lossende, hoeststillende, verzachtende, aangenaam smakende geneesmiddel kan U de zoo noodige nachtrust teruggeven ca bij voorgezet gebruik spoedig van Uw borstaandoening genezen. De Is een beproefd en al- iT*} gemeen geroemd mid- del bij verwaarloosde pg% Valling, verouderde l/H Hoest, Bronchiet, Slijmhoest, Asthma, Influenza, Hooikoorts, Kinkhoest, Griep. Allo apotheken. Fiesch *an 230 gr., 5 Ir. 50; van 550 gr., 10 fr.; van 1000 gr. (de fa milie flcsch), 18 fr. Hm grooter flescb, hoe voordeeliger. Eischt rooden hand met hand- teekening L. I. AK- BKER. IIoo(ddep6t O. en R. De Heul, Ant werpen. dSIRö$ van 7 Juli Medegedeeld door do Baaqne Centrale de la Dendre. Amsterdam (gulden) 520, 1/2 tot 530 1/2 Keulen (mark) 2,17 1/2 tot 3,17 1.2 Christian!» 221 0/0 tot 225 O/O Copenhagen 286 0/0 tot 290 0/0 Stockholm 846 \2 tot 350 1 /2 Genève 255 0/0 tot 259 0/0 Italië 57,25 0/0 tot 61.25 0 0 Madrid 207 1/2 tot 213 1/2 Londen (pondstart.) 60,22 1/2 tot 60,72 1/2 Parijs 106,47 1/2 tot 106,97 1/2 Dollars (New Yerk> 13.50 0/0 tot 13,60 0 0 Now York-Cables 13.55 0/0 tot 13,65 0/0 Montreal 12,95 0/0 tot 13,05 0/0 Prague 25,00 O/Ó lot 29,00 0/0 Varsovie 00 tot 00 van 7 Juli. Belgische Rente 3 t. h. Mei 65,25 Schatkistbons5t.h. 5t.b. 000,00 Binnenlandsohe Leening 5 t. h. 474 0/0 Interprovinciale Kasb. 5 th. 100,4500-100,80 Nationale Herstelling 5 t.h. 88,00 Bruseel 5 t. h, 1920 489,00 id. 1922 471 0/0 Verwoeste gewest. 4 0/0 207 1/4 5 0/0 256 3/4 Reserveaandeel van de Soc.Gen. 4550,00 Consolidatieleening 101,00 iifi' nfcb'ii NUM. STAD EAND Contich Belgie 1426 Deurnc ia 79 Beersse 1017 Contich hof HL 1021 Ryekevorsel id. 1546 Aertóelaer bij Antwérpeil id. 926 Oeleghem id. 288 Merxplas bij Turnhout id. 1586 Achterot Borsbeck bij Antw. 1738 Lippeloo id. 121 Oosfcmalle id. 588 Aalst, Brusselschenstw. ld. 858 Oude God id. 49 Aalst Brusselschenstw. id. 1361 Puers ld. 390 Contich ?d. 294 Oppuers *d. 1312 Boom ld. 1576 Hees bij Hoogstraeten ad. 1553 Contich ja. 875 Edegcm id. 150 Merxplas bij Thurnhout id. 1550 Hemixem id. 1294 St. Am»nds dorp id. 758 Schilde Prov. Antw. id.. 892 Halle bij Santhoven id. 1557 Baesrode id- 56 Aalst Rozendreef id. 751 Vremde Prov. Antwerp. id. 428 Eikenvliet bij Puers id. 962 Mortsel id. 1020 Wommelghem bij Antw. id. 794 Bouchout bij Vremde ld. 494 Reeth id. 1282 Puers id. 1031 Vremde id. 34 Baarle Nassau Boshoven id. 1579 Lebbeke id. 1039 St. Antonius Prov. Antw. id. 230 Aertselaer id. 550 Boom id. 205 Lebbeke id. 562 Boom id. 1277 Contich id. 1345 OostmalW id. 1310 Merxplas id. 559 Boucnout id. 101 Massenliove (Santhove) id. 1273 Lebbeke id. 350 Lebbeke id. 579 Bouchoute id. 786 Bouchoute op bet kasteel Moretus id. 595 Hees bij Nymegem Holland 1181 Zenderengem Born Overys. id. 808 Filligte bij Oortmarsum id. 298 N. Berghuizen Oldenzaal id. 77 Wamel id. 1319 Bergharen id. 1417 Bomelerack bij Almelo id. 1284 Goirle id. 14.37 Hengelo O. id. 1440 Ëntebroek gem. Wierden id. 243 Vught bij Ëaarle Hertog id. 64 Ernst gem. Epe kt 661 Velt Gelderland id. 905 Arnhem id. 633 Zevenaar Grieth id. 624 Boxtel N. B. id. 921 Bosmalen bij s'Bosch id. 770 Bennekom Gelderland id. 24 Beekbergen id. id. 867 Udenhout N. B. id; 1425 Arnhem id. 10 Nederasselt bij Nymegen id. 626 Bokhoven id. 1156 Schoonoord g. m. Sleen id. 894 Vollefedt Husum Schleswig- HoTstein Duitschland 1008 Carolinengrode Ost Fries land Duitschland Tot hiertoe houden deze twee laatste© de leiding. toekomst. Zij deed meer, zij schonk hem haar hart In haar argeloosheid vermoedde zij niet dal een vreeselijke afgrond kon gapen aan de met bloemen prijkende helling. De liefde, vooral de eerste liefde, brengt ons in een bedwelming, die verrukt en be koort. Na zes maanden was die bedwelming bij Jeannette nog niet geweken. By haar naïef en edelmoedig vertrouwen in hem had zij haren toestand nog niet rijpelijk overdaoht Zij beminde hem blindelings sonder bereke ning, en zooals hij hem haar hart had ge schonken, zoo zij hem ook haar leven hebben gegeven. Hare liefde was met bloemen ver. sierd, on *t kwam haar niet in de gedachte, dat die bloemen door hare tranen konden ontbladerd worden. Philippe was huisvriend der familie bij welke Jeannette te Firmany logeerde. Men schatte den jongen man als een oprechte en brave ziel, die op eervolle wijze door de we reld trachtte te komen. De familie bemerkte de toenemende genegenheid tusschen de beide jongelieden en maakte geen bezwaar, toen dezelaatsten in het huwelijk traden. De ge wichtige stap geschiedde zonder plechtighe den in dc afgelegen plaats, zonder te ver moeden dat de ondoordaohte stap zoo'n treu rige gevolgen voor hen zoude hebben. De familie stelde Louis Dupont van 't gebeur* V\A- Openstaande plaats veldwarhter, minimam jaarwedde fr 2000. Aanvragen aan het Gemeentebestuur vóór 20 Juli. 681 De Seoretaris, De Burgemeester. C. Thoeye. C. De Cuyper. niet in kennis, terwijl Philippe wegens fami lieomstandigheden voorloopig eveneens 't stil' zwijgen wilde bewaren. Jeannette's eenig verdriet was tot nu toe geweest, dat zij het huwelijk-voorhaar vader moest geheim houden. 't Is noodzakeklijk in ons beider belang had Philippe gezegd, en zij bewaarde het stilzwijgen. Alhoewel zij vermoedde dat haar vader eenigen twijfel koesterde, was zij er verre af te denken dat hij reeds een gedeelte van haar geheim had ontdekt. Dierbare Philippe, mompelde zij, toen den brief gelezen had, hij gaat vertrekken, hij is er toe besloten... Ja, het moet, de da gen vervliegen bet is dringend noodig. Q, bij zal slagen mijn hart zegt het mij. Heeft hij niet reeds genoeg geleden T Hij schrikt er voor om my te verlaten. Ach, ik ben niet minder ongerust dan hij, maar het moet, om het geluk deelachtig te worden, moet men zich eenige opoffering weten te getroosten. Ik zal heden naar de samenksmst gaan, voor de laatste maal. Ik waag veelwant als ik ge zien en herkend word... O, die gedachte doel mij beven. Maar indien hij me niet zag, zou bij den moed niet hebben om te vertrekken^

De Volksstem | 1922 | | pagina 2