Edele Zelfopoffering jEene feriyin ep da spesrkass Oneerlijke kassier Het gevaar der obussen Erge botsing te Vilvoorde ïa Anlwerpen Dcodelijk aotomobielangeluk te Brussel De aanslag op den politiepre- feki te Parijs Aanranding te Meerbeke Waes Priesterlijke Befiseinlsigin II. Vormsel STADSNIEUWS Vereeniging Zonder naam maar niet zonder hart Tombola Tehuizen voor verminkte soldaten Laatst© Berfóhien gsas» Téleféon Basket der Katholieke Vere niging @p li Mi De visshwedstrijd Bericht aan GorlegsmaSseden Athletiek 't Wit Stoopke Het LuchtbaHonfeest Tragal, 10, (neren Os Gas) 1 Dc bedientleu der statie van Sam£ier- '4arena, Italic, hebben op de spoorlijn eene buitengewone vondst gedaan 1 Er -was bericht gekomen dat cr nabij de tkabicn van blok 1 een pak lag en mén (veronderstelde dat er ecne misdadige po ging gepleegd was. De bijzondere opziener Ramella ging ter plaatse, nam het pak heel voorzich tig op, en toen het geopend was bleek het een kostbaar damennandzakje in te •houden. Dit laatste bevatte een heelen bundel bankbrieven en vier wissels van 20.000 pond sterling elk, alles bijeen eene fortuin vertegenwoordigend van 8 miljoen lire. v Tot hiertoe is die ponk nog niet op- geeischt, Het staat van nu af vast dat de bedienden die de fortuin ontdekten krachtens de Italiaansche wet een vin- flingsrecht mogen vragen van 5 per hon- iderd. Zoodat die lieden onder elkaar het feardig sommeken van 400.000 lire mo gen verdoelen. Tn eene firma der Galilealei te St. Joost-ten-Noode, had men sinds eenige dagen twijfel opgevat nopens de eerlijk heid van den kashouder, zekeren Hen drik G.., 44 jaar, wonend Leuvenschen- yieg. De man was daar nog maar zes jveken in dienst. Het beheer ging in 't geheim over tot onderzoek der kas cn checkboèk, waar- paee G... belast was. In het postcheekboekje vond men een echeurbladje met opschrift Vernie tigd, check gescheurd G.., werd daarover ondervraagd en be- yestigde dat hij inderdaad den check gescheurd had. Maar sinds dien dag zag men G.., op het bureel niet meer teru'g. Een nieuw onderzoek bracht aan het licht dat de check in kwestie, van een bedrag van 2829,50 fr., get eekend cn opgestreken was geweest door G.., Deze is op vlucht. Men denkt dat hij nog andere ontvreemdingen gepleegd heeft. G.., was een speler op de koersen. Hij wordt door de polieie opgespoord. Eenige kinderen waren zich aan 't vermaken op het speelplein van Wa- tretown, in de Vereenigde-Staten. Daar lag dok een houtwitser, er het vorig jaar tijdens geschutoefeningen terecht geko men en die niet ontploft was. Men meen de dat er geen gevaar méér meegemocid was en men had hem als versiering mid den een grasperk gelegd. Een der spe lende kinderen moot met een voorwerp op den houtwitser geslagen hebben. De ze ontplofte en acht kinderen werden ge dood. TWEE GEKWETSTEN Donderdagavond viel een ongeluk, dat noodlottige gevolgen had kunnen heb ben, op de Vilvoordelaan voor. Daar is een tramrijtuig van lijn 53 met een vrachtauto van de Franschei firma van extra kt te Vilvoorde in botsing geraakt. Do auto, bestui'i'd door zekéren S.., reed met gematigde snelheid in de rich ting van Mechelen, toen ter hoogte van de- Vinckstraat, de auto bij het zwenken met geweld werd aangereden door een tramrijtuig komende uit de richting van Schaarbeek. Het voorbalkon van de tram werd afgerukt, terwijl de auto langs achter werd ingedrukt. Elf tonnen van elk 110 liter fijne olie werden aan stukken gestooten en de kostbare inhoud liep op den straatweg verloren. Tweo personen, die zich op den train bevonden werden tamelijk zwaar aan het gelaat gewond door glasscherven. Dc politie van Vilvoorde heeft een onderzoek ingesteld. Gisteravond wilde Mej. J. Mertens, 19 jaar oud, Beirendrech hst raat, n. 54, op liet Kiel, langs liet nieuwe park op een bijwagen van tram 5 springen, maar volgens zij zelve verklaard heeft, misre kende zij'haai' sprong, Viel ten; gronde, waar zij over de riggels liggen bleef. Een tweede (ram kwam aangehold en botste tegen de ongelukkige. Nadat zij van onder het rijtuig gehaald was, werd zij in den tramwagen gelegd en naar de woning van Dr Van Nuffel gevoerd, die haar na de eerste verzorging, naar het St. Sam-ill usgesticht deed overbrengen, alwaar hij haar verder verzorgde. De ongelukkige bekwam een breede wonde aan het hoofd, waaruit het bloed met geweld stroomde, erge kwetsuren aan de beenen en men denkt dat een barer voeten gebroken is. De ongelukkige is te elf ure overle den, nadat de eerw. h. bestuurder van het gesticht, pastoor Loos, haar de H. Olie nog had kunnen toedienen. De heer M., van Sehaerbeek, keerde met zijn vrouw en twee kinderen per auto stadswaarts. De vrouw zat aan het stuur. Aan het kruispunt van den Leu- «venschen Steenweg en de Lambermont- laan, Brussel, zag zij een tram aanren nen. Zij gaf een verkeerde draai aan het stuur en de auto ging met volle geweld tegen de tram aanbotsen. Een der kinderen 3 jaar oud, werd zoo erg gewond over gansch het lichaam, dat het, na verpleging in eene apotheek, dadelijk naar 't hospitaal van Sehaer beek moest overgebracht worden. Zijn toestand is onrustwekkend. DE DADER De dader van den aanslag gericht te gen den policieprefekt van Parijs is thans gekend. Het is zekeren Bouvet, een tcekenaar, die vroeger reeds veroordeeld werd tot een jaar gevang voor anarchis tische propaganda. Ondervraagd, verklaarde hij dat hij wel in de richting van den president der Republiek had willen schieten, doch, dat hij niet zinnens geweest was, iemand te dooden... Hij is opgesloten. 12Vervolg. Bij ging op eenige schreden ven zijn mees ter zitten, den blik met de grootste belang, stelling op hem gericht. Zoo wachtten zij zwijgend den dag af. Francois Trochets was niet vreesachtig ook in den donkersten nacht was er geon ge tuid denkbaar, dat in staat was hem te doen beven. Zoo dikwijls had hij bet vroolijk gelief gehoerd van de jakhalzen bij het lijk van een dood paard of bij hot opdelven van eon Be. douïn, het hulken der hyena's, met don woeslen en gluiperigen blik, hel vreeselijk gebrul van den le6uw. Menigmaal had hij het gevaar getrotseerd tn den dood gelard. 't Zou inderdaad moe - lijk zijn pen dapperder, onverschrokken»!- van te {vinden. Op zijnen lerugtochl narr huis. trof eens klaps een zacht gekerm zijn oor. Hij hloef Staan en luisterde; keek om zich heen,en bo. speurde op eenige schreden afstand eeu per soon, die voorover lag en alle krachten in spande, om zich op te heffen. Hij snelde :aar hem to», knielde naast hem, nam hrnt onder den arm en plaatste hem in een tillende hou- üng. Donderdag stond de gan|èhe gemeen te Moerbeke in rep en roer, bij het ver nemen van eenen Iaffen en gemeenen aanval door eenen bandiet gepleegd aan de Nederlandscbe grens. De 18-jarige dochter van landbouwer D.., wonend op den steenweg van Waeh- tebeke, ging naar de wiik Kruisstraat, eene boodschap «ioen. Plots kwam een bandiet met een groot mes gewapend, uit een korenveld gesprongen. Hij schoot naar het meisje toe en bedreig de haar met het scherpe wapen. Onder doodsbedreiging sleurde hij haar in het koren, cn na haar te heb ben mishandeld, ontnam hij haar het geld dat zij bij zich droog. De bandiet liet het ongelukkig slachtoffer bewuste loos liggen en vluchtte met het geld weg. Het meisje heeft de verklaring wel kei wij hierboven mededeelden aan de poli tie afgelegd bovendien bevestigde zij harm aanvaller zeer goed te hebben her kend. Het is zekere W.., een deserteur uit het Belgische leger, die reeds drie maal door de gendarmen voor desertie, De ongelukkige slaakte een diepe zucht daarna zonk zijn hoofd zwaar tegen de bors! De Wolvendooder bemerkte nu, dat de klee deren van den onbekende met bloed bevlekt waren. De gowende was zenuwachtig, men kon ter nauwernood zijn korte, hijgende adem haling hooren.die als een dof gereutel klonk. In de nabijheid lag een hoop stee»6n, die tot verbetering van den weg moesten dienen Hij droeg den gewonden hierheen en legdo diens hoofd op een breeden steen. Eenige oogenblikken later opende de ge wonde de van koortshitte gloeiende oogen en zijn halper met een akeligen strakken blik aan. Ik dank uik dank u stamelde hij met nauwelijks hoorbare stem. Kunt ge mij verstaaD zeide Francois Troebels. De gewonde antwoorde door een hoofd knik. Zeg mij dan wie gij zijt en wat u over komen is. De gewonde legde de hand op de horst. Een geweerschot sprak hij in afgebroken klanken hier... getroffen... dour een kogel. Ach, eon moord, zei de wolvendooder. NervoIgeDs, ua snul eon LUI; in hot ronde [geworpen te hebben, voegde bij- erbij werd aangehouden. - J Sinds conigen tijd was hij voor ,ae vierde maal uit het leger gevlucht en zwierf hij nu in de bosschen van Wach- tebeke, Steken e en Moerbeke, tot schrik van de bevolking. De bandiet wordt nu door de polieie iev.erig opgezocht. Het parket van Gent werd van het geval op do hoogte gesteld en is Vrij dag ter plaats geweest. vV BISDOM VAN GENT Zijne Hoogweordigheid de Bissohop heeft benoemd Pastoor te Drongen den E. H. Van Laere, id. in Sle-Theresia (Muide) te Gent te Schellebelle, den E. H. C. Van Laere, id. te Donck-Maldegem, Onderpastoor teSegelsem, den E. H. Wil- lems, id. Ie Verrebroeck. Zijne Hoogw. de Bisschop zal het H. Vormsel toedienen Zondag 16 Juli, om 10 1/2 ure te Wiche len om 3 ure te Schoonaarde om 5 ure te Appels. Maandag 17 Juli, om 9 ure te Audegem, waar dé vormelingen komen van Mespelaere om 11 urele Denderbelle om 3 ure te Wie- ze om 5 ure te Lebbeke. Dinsdag 18 Juli, om 11 uur te Buggen hout, waar de vormelingen komen van Opdorp en Opstal o n 3 1/2 ure te Baasro de, waar de vormelingen komeu van Vlas- senbroeck. ZONDAGRUST. Zondag 16 Juli zal alleen open blijven, van 's middags tot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. Ghysselinckx, Molenstraat, Lokaal Paviljoen, Groote Markt - Aalst Uitslag van den biljartprijskamp en der tombolafeesten ingericht ten bate van Aalstersche Oorlogsweezen. 459 inschrijvingen aan 5 fr. 2290.00 Opbrengst verk. van eenen haan 17.00 Verscheidene giften 200.00 Opbrengst ter bus ten lokale 238.00 Opbrengst tentoonstelling der prijzen 38.00 Opbrengst sluiting van den prijskamp 28.00 Opbrengst uitreiking der prijzen van den tombola 711.30 Opbrengst verkoop,van program ma van de tombola 64.30 Opbrengst bij het uitdeel en dér biljart prijzen 152.00 Opbrengst der veiling der niet afgehaalde prijzen 1298.00 Opbrengst der programmas van het kunstconcert 22.63 OPBRENGST frs. 5059.23 N. B. Hier valt nog bij te voegen dat een mildadig hart der stad nog 5 franken aan ieder ondersteund weesje zal toekennen, fc. TREKKING GEDAAN DEN 1JULI Er zijn 600 prachtige prijzen uitge loofd. De volgende uitgetcqkken nummers zijn in Aalst verkocht N. 047300, een kunsttafelkleedje in kant. N. 047240, een kciln zwarte waaier. Voor alle inlichtingen, gelieve men 'zich te wenden bij Mme. O. Taeymaus, Groote Markt, 8. Wij zijn in de nabijheid van de hoeve -Espoir» ik zal er heen snellen, om hulpT# halen. Die woorden hadden op den gewonde een zonderlinge uitwerking; zijn geheel lichaam beefde, en hij hief het hoold weder op. Neen, sprak hij met nadruk, alsof hij eensklaps zijn krachten had teruggekregen, neen, verwijder u niet. ik smeek er u om. Bovendien, waartoe zou het dienen Geen hulp kan mij meer baten, binnen enkele mi nuten, ik gevoel het, zal ik den laatsten adem uitblazen. Maar ik kan u hier niet laten sterven. Ge kunt mij niet redden, zeg ik u, ik doodelijk gewond. Weet ge door wien Neen O, ik zal 't uHvorschen,ik zal den naam van uw moordenaar te weten komen riep Trochets op dreigenden toon. Ach, doo het niet 1 Ik wil niet dat men iemand beschuldigt"... Zog mij, hoe heet gij Ik beu Francois Trochets do wolven dooder. Het gelaat van den gewonde werd helder der. Ha, ik weet al, ik weet al, zeide hij, een braaf man... Jeannette heeft mij meer dan eens ovet u gesproken» BETREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN. Brussel 15 Juli. Ia de trek- king der leening der Verwoeste Gewesten 4 t. h welke beden morgeod in de Nationale Bank te Brussel plaats had is het let van een miljoen gewonnen door rooks 70841 n. 9. EEN ANTWOORD VAN M. DEVEZE. Brussel 15 Juli. M. Devèze, minister van landsverdediging, heeft aan de griffie der Kamer, volgend antwoord gezonden, op eene vraag gesteld door M. ErnestEr zijn geene Vlaamsche regimenten en er zijn er gedu- rende den oorlog ook geene geweest. Het hoogcre belang der nationale eenheid laat niet toe het leger te verdoelen volgens de taal welke de soldaten spreken. Alle korpsen waren i samengesteld uit Belgische soldaten zonder onderscheid van oorsprong. Men heeft kunnen bemerken, dat er overal soldaten waren dio zich onderscheidden door hun heldenmoed, in tegenstelling met enkelingen, die de rangen ontvluchtten om tot den vijand over te loopen. DUITSCHLAND BETAALT. Berlijn 15 Juli. Volgens de Deutsche Zeilung heeft het Duitsch gouvernement aan de kommissie der vergoedingen het verschuldigde verdrag voor Juli gestort, 't zij eene som van 32,107,396 mark goud. AANSLAG TEGEN EEN SNELTREIN. Weenen 15 Juli. De sneltrein Weenen. Rome is verleden nacht nabij Sommereid op een stapel dwarsliggers, welke op de baan I gelegd waren, gebotst. De lokonaotief, de teoder en het eerste rijtuig ontriggelden. Nie mand werd gekwetst. De daders wordan opgezocht. Het banket zal beginnen om een uur stipt 's middags. Meer dan vier honderd (481) inschrij vers van alle standen en uit alle gemeen ten van ons arrondissement hebben den oproep der inrichting beantwoord. Den heer Minister Moyersoen, den Z. E. H. Kanunnik Roelandts, pastoor- Deken van Aelst, Staatsminister de Sa- deleer, Advdkaat De Clercq, voorzitter der Katholieke Vereeniging, onze Kar tholicke Volksvertegenwoordigers, zullen er eenige woorden spreken. De symphonie afdeeling der Konink lijke Rederijkkamer De Catharinis- ten zal de puike stukken van haar re pertorium opvoeren. De bijzonderste dagbladen van 't land zullen er vertegenwoordigd zijn... in een woord alles laat voorzien dat de deelne mers eenen aaDgenamen namiddag zul len slijten. Stippen wij hier aan dat de gemeente Haeltert het record der inschrijvingen heeft gehad, dank aan de werking van den achtbaren burgemeester heer Karei Lauwereys De inschrijvers zullen heden hun plaatsbewijs ontvangen. PROEFT de Suikerijpeeëo Dra peau en gij zult geene andere meer willen. 9367 't Zal er heden Zondag namiddag spannen, rond den Spiegelvijver in het Park, voor den vischprijskamp. Inderdaad or zijn niet min dan 260 visschers ingeschreven, namelijk 103 A al sten aars en 157 vreemdelingen. Het komiteit heeft zich dap ook verplicht gezien tweie seriën uit te loteü, beiden van 130 man. De eerste serie zal om 2 ure stipt de lijn uitwerpen on een half uur visschen. Dan komt de tweede serie aan de beurt. Voor de schaal te betwisten tusschen vissc.heramaatschappijen, zijn volgende clubs ingeschreven De Den derzonen Aalst «De Schelde vrienden Aalst Dè Lijn- visschers Aalst Le Gardon Brus sel La Fine Gaule Brussel De Zeemansclub Cureghem Onder Ons Gent De Jonge Lijnvisschers der Loie Gent De Lijnvisschers On der Ons Geeraardsbergen De Kar- pcl visschers Frembodegem La Fine Ligne Elsene. De strijdt belooft dus hevig te zijn,- iusschen deze ridders der vischlijn. De uitreiking der prijzen zal plaats hebben denzelfden dag, om 6 ure, bij M. Prosper De Keghell, hoek van Bur- gemeesterplcin én Ajuinstraat. Bijzondere maatregelen zijn genomen voor het geval dat er soms een visch een visscher zou vangen. Jeannette Kont gc mejuffrouw Dupont Ja maar stil, spreek haar naam niet uit, men zou ons kunnen hooren. Zij is goed, niet waar? even goed als zrj schoon is O, zij heeft vaak gesproken over u, over uw vrouw Leonora en ook ©ver een klein schep sel, aan hetwelk gij de teederste liefde be- ijst. Evenveel als aan mijne vrouw, ant woordde de wolvendooder. Welnu, brave man, wilt ge mij terwille van Jeannette en uwe vrouw een dienst be wijzen Een dienst Ja een zeer gewichtigen dienst. Het is voldoende, dat ge den naam van juffrouw Jeannette neemt, om het mij onmo gelijk te maken, u iels te weigeren. Een straal van vreugde verhelderde het gelaat van den gewonde. Ge stemt dus toe vroeg hij. Wat moet ik doen zeg het mij slechts. Zijt gij wel te Saint-Irun geweest ff Dikwijls. Dan weet ge zeker de herberg van Milot heel goed Zij heet het Hotel Bel- levue.» Voor de hoofddeur is een breede sreenen sloep, en aan weerszijden van die sloep liggen twee groote, insgelijks steeaen honden. ('t Vervolgt.) .VAN 1922 1508 898 2026 2047 658 863 2018 Van af leu October aanstaande mo--1 gen enkel die invalicden kosteloos ge-- neeskundige en apothekerszorgen genie- ten, die in het bezit zijn van het boekje voor geneeskundige zorgen. De invalieden die nog niet in liet bezit zouden zijn van dergelijk boekje doen vonmiddélijk eene aanvraag aan het 3c- kretariaat van het Nationaal Work, Den- (- „dermondsehe steenweg, 14, Aalst. N. B. Hebben geen reeht op een boekje 1. De invalieden aan wie men artiked 12 heeft toegepast. 2. De invalieden aangesloten bij eene j mutualiteit en waarvoor het N. W. eene j bijdrage betaalt. \Mm n T alle zakjes blauw W t I U t H I welke niet dra gen 'l oorsprongsmerk Desïree. 16.332 1 Het Athletiek feest voor heden Zon dag aanstaande ingericht door de Een dracht Football Club, onzer stad, zal wel niet het minst gelukt zijn van al de Kermisnummers, 't Is zooverre ge komen, dat de inrichters zich verplcht hebben gezien de laatst ingekomen in schrijvingen te weigeren. Hier volgt de lijst der ingeschreven clubs met het aantal deelnemers A. S. Ostende 7 Olympic, Antwer pen 9 La Gantoise Gent 16 Beerschot, Antwerpen 17 Le Bluet, Geeraardsber- gen 18 Union St. Gilloise, Brussel, 18; Daring, Brussel, 23 Eendracht, Aalst 10 Ass. St. Gilloise, 1, dus een totaal van 101 athleten. Ziehier het aantal ingeschrevene voor de wedstrijden tellende voor den beker Luitenant Fritz Pape 100 meters, 30 200 meters 19 800 meters 25 hoogspringen 22 wijd- springen 23 schijfwerpen 20 spies- werpen 13 gewichtwerpen 19. Voor de andere wedstrijden 400 meters 4 1500 meters 26 voor het polstokspringen 10 voor den aflos- singskoers 800 meters (4 maal 200), acht ploegen. De medalien en den beker zijn ten toongesteld bij M. Gheys, Leopoldstraat. Een omstandig programma bevatten de de volgnummers van de deelnemers zal ter plaats verkocht worden, aan 0.25 fr. opdat het publiek gemakkelijk de wedstrijden zou kunnen volgen. Deze zullen aanvangen om 3 1/2 ure stipt, op het plein van Eendracht, ach ter het park. Do vischwedslrijd zal dan geëindigd zijn, zoodat het publiek beide feesten zal kunnen bijwonen. Inkomprijs 1,10 fr. taks inbegrepen. Indien het weder medeheipt, zal er daar geen enkel Aalstenaar ontbreken^ Jacques Neefs, Antwerpen. 29375-1 ZONDAG 9 JULI BELGIE Weelde-Heide Ooien-bij-Herenthals. HOLLAND 1463 Borculo, Gelderland 1412 Deurmingen bij Hengeld 1196 Luiksgestel (N. B.) 1404 Wybosch-iSehyndel (N. B.)' 1232 Husen bij Arnhem (Ballon te* rugge«tuurd met de kaart). DUITSCHLAND Borken, West-falen Essen-Frintrop Spredig, Kr. Osterholz (Bremen)' Fafhrendorf (Hannover) Coesfeld (Westfalen) MARKTPRIJZEN VAN AALST Boter de kilo 11,00 a 12,00 Eieren het stuk 0,36 a 0,38 150 Viggens, 't koppel 375 a 425 Kiekens het koppel 18,00 tot 20,00 Konijnen de kilogr. 5,00 a 5,50 Ossenvleesch met beenderen de k.0,00 a 7,00. idem zonder beenen 0,00 a 8,60 Varkensvleesch 8,00 a 9,00 Te bekaaien Raadmü, ronde en lange 5,75 fr. de kilogr. 76®

De Volksstem | 1922 | | pagina 2