Edele Zelfopoffering ZIEKTEN DER ÏR0ÜW Dringend berieM aan de Landbouwers der Stad Aalst 0g9g@w@R§chfe kareis Aanhouding van een roovers- hsofdman wielrijders wees! veerziehilg Ssftrikkefijk werkcugavaf is süelïïssa Baikel-OosieiuEs In botsing juei een gsedsren- treln Tw®e Male kerels Eene moordpoging V Goedgevonden jeisll Ret LyehMSsstfsesf WISSELKOERS BEURS VAN BRUSSEL .wraakocfeairrg zguden beschouwd \yqi> Hen. NAAR DE TER-DOOD-VEROOR- j DEELING i Berlijn, 17 Juli. Het gerucht, dat .Verscheidene sociaal-revolutionairen ter 'dood zullen worden veroordeeld, wordt bevestigd. Men zal zich herinneren dat op 18 'Juni 11. dokumenten worden ontvreemd in de woning van Kerenski, te Parijs, Begin Juli waren deze dokirmenten reeds te Moskou en men verzekert dat hierin nieuwe bewijzen van de schuld der be klaagden zouden gevonden zijn. DE SOVJETS EN DE KERK Moskou, 17 Juli. Het proces tegen 'de geestelijken, die tegenstand geboden hebben bij gelegenheid van do'opvorde ring van de kostbaarheden uit de kerken, is te St. Petersburg geëindigd. Ter dood zijn veroordeeld 12 gevangenen, onder wie Benjamin, de metropoliet van St. Petersburg cn Benedikt, de bisschop van Kronstad. DE KEIZERLIJKE SCHATTEN Warchau, 17 Juli. 'Men meOdt uil Moskou, dat de Sovjetregeering voor gesteld heeft de kronen der keizerlijke familie, die bewaard worden in heit Kremlin, te verkoopen. Hun waarde ge- pclmt op 700 millioen gouden roebels. Ongeveer twee maand geleden bood een onbekende zich aan in de reisgoed- bewaarplaats ter statie Brussel-Noord om er twee pakken af te halen. De bedien de handigde hern hij vergissing twee reiszaken over, toebehoorend aan den h. H... van St. Gillis en inhoudend talrij ke goederen een er waarde van meer dan 6000 fr. De onbekende nam deze colli zonder eenigen schroom in bezit. Ingevolge de klacht van den h. II... stelde het Spoorweg'bestuur opzoekingen in die evenwel zonder uitslag bleven. De zaak werd overgemaakt aan het Hooger Comiteit van Toezicht, dat. onmiddelijk beproefde speurders in werking stelde. Deze slaagden erin den dader te ont dekken, zekere S.... Poolsch onderdaan wonende te Charleroi en op de markten dier streek bekend onder den bijnaam "o Max S... had van zijn vriend A. N. een Roemeen, eveneens te Charleroi wonend, opdracht gekregen de twee reis zakken ter bewaarplaats te Brussel-Noord in ontvangst te nemen. Er-ne huiszoeking bij de twee betichten leidde tot de ontdekking van de valiezen en een groot deel van hun inhoud. De plichtigen legden bekentenissen af en zullen mot hot gerecht af te rekenen hebben. ZIJN BEVRIJDING GEVRAAGD Bij Catania is dezer dagen een Sici- liaansche roever, Turi Raspisarda g€ naamd gevangen genomen. Negen jaren lang heeft hij zijn roo- versbedrijf uitgeoefend, dat een aanvang daarmede nam, dat hij, op negen tien ja rigen leeftijd, in een gevecht met de carabinieri, twee van hen overhoop schoot, omdat zij zijn broeder ten on rechte aangehouden hadden. Al die jaren zwierf hij door de wou den en langs de hellingen van den Etna. Er was een groote belooning op zijn hoofd gesteld. Maar alle pogingen om hem te vangen waren vruchteloos, voor al doordat de roover de bescherming genoot van boeren en dorpelingen, die hem, uit vrees of zekere bewondering zooveel mogelijk hielpen. Zeker was het in elk geval, dat de rooverhoofdman er een van den klassieken stempel was. Meer dan eens moet hij oude familie- en dorpstwisten bijgelegd hebben, hij dwong jongemannen om tot de meisjes terug te keeren dio zij verlaten hadden. 13* Vervolg. Op het eerle gezicht zoo men meenen, dal het slachtoffer er in geslaagd was zioh oo te richten, en bij den hoop steenen weer was neergevallen. Maar den grond van den bloed plas naar de steenen nauwkeuriger onder zoekend, zag men de {indrukken van breede schoenzolen met groote spijkerkoppen. Ook bespeurde men, dat de afstand lusschen de ■clireden zeer klein was en de hielen naar den koop steenen gekeerd waren. Het was dus duidelijk, dat hel slachtoffer door den moor denaar of een ander persoon, die achteruit liep, naar den steenhoop was gesleept. Teen men deze ontdekkingen had gedaan, onderzocht men het lijk nauwkeuriger, maai de burgemeester ondervroeg te vergeefs alle aanwezigen geen van allen kende het tlaoh toffer. Na lang geaarzeld te hebben, besloot de burgemeester eindelijk het lijk te laten ver voeren. Brie sterke mannen namen bet op en droe gen het langzaam naar Frémicourt. Het lijk werd in een kamer op het stadhuie gelegd en met een laken bedekt. De veldwachter on twee mannen bleven er bracht- wegge!ooptn of gestolen vee bij de eigenaars 'terug.''Niet- lang geleden be vrijdde hij nog een jonge vromv, die door drie boosdoeners naar een vallei gesloopt was. Gedurende den oorlog had. liij er bij zonder genoegen in om Siciliaanschc de serteurs, die in de wouden zich verscho len, op te jagen en voor het min-aangena- me vraagstuk te stellen naar de loopgra ven terug, of als verrader neergeschoten. De roover, van wien, zooals gebruik- kelijk de edele daden maar niet de minderedele vermeld worden, was gehuwd en sterk aan zijn vrouw en twee kinderen gehecht. Hij was een lan ge, donkere verschijning met schitteren de oogen, juist gelijk liet oen roover hoofdman betaamt. In een. kleurig kos tuum reed hij gewoonlijk op een groot paard, door drie helpers vergezeld. Zondag avond verscheen hij te Pian- cavilla om een dansje te maken. Plotse ling stond hij tegenover drie carabinieri, die hun geweer op helm richtten. Zijn vrienden gingen er naar alle kanten van door, maar Rapisarda bood geen tegen stand. Hij riep zijn vrienden een paar scheldwoorden achterna en liet zich toer. gewillig boeien. Drie revolvers met 500 patronen en een jachtmes werden op hem gewonden. Sedert. Raspisarda in de gevangenis zit, weigert hij alle voedsel. Een verzoek schrift, waarop reeds duizenden handtee- keningen gezet, zijn, doet de ronde om den koning gratie voor den roover te vragen. V Zaterdag namiddag had in de Hamer straat. te Gent, een schrikkelijk ongeluk plaats. Rond 4 ure kwam een met hout ge laden wagen, behoorende aan de Naam- looze Maatschappij Russia getrok ken door een paard en geleid door Ber nard Schelstraete, oud 52 jaar, wonen de Klein Doklaan, 206, langs de Ha merstraat gereden. De 14-jarige Edgard-Juben Reyns. wonende Hamerstraat 149, die per rij wiel was, wilde den wagen langs don rechterkant voorbijsteker., doch gezien de weinige plaats tussehen den wagen en het voetpal, moe*t hij in den grep pel rijden. De kalseile aldaar oneffen zijnde, gleed den wielrijder uit en viel juist voor het rechter achterwiel van den wa gen, dat hem ever het lichaam reed. De ongelukkige jongen werd de borat- kas ingedrukt de dood was oogenblik- kelijk. Het overlijden werd door dokter Rv- penaer vastgesteldhet lijk werd vervol gens naar het gasthuis overgebracht. In de stoelenfabriek van de wed. De- wailly, Molenstraat, te Halewyn, (Fr. VI.) is een doodelijk ongeluk gebeurd. Een drijfriem was van zijne plaats geweken en de leerjongen Jozef Cordier, 15 jaar oud, wilde hem terug loggen ter wijl de machien volop in gang was. Het werd hem verboden maar de knaap hield er geene rekening van en beging de on voorzichtigheid den linkervoet, te plaat sen op den draaiboom. Iïij werd meege- rukt en -met eene snelheid van 1500 toe ren per minuut rondgedraaid, waarbij hij telkens met het hoofd tegen den kel derwand sloeg. Toen de machien stil gelegd was ademde de ongelukige jongen nog zwak, maar de. hersens waren uit het hoofd ge rukt. en weldra blies de knaap don laat- 6ten adem uit. De ouders van bet slachtoffer wonende in de Moeskroenstraat, te Mcenen-Barak- ken werden met allo omzichtigheid ver wittigd. bij waken een ander steeg te paard en reed naar Saint-Irun, om den vrederechter en de* brigadier der gendarmerie van het geval kennis te geven. 't Is verschrikkelijk, 'tis afschuwelijk riepen de twee dienstboden, door een hevige vrees aangegrepen. Jeannette, die, ten prooi aan allerlei droe vige gedachten en sombere voorgevoelens was, en welke zij niet van zich kon weren, had des nachts geen oog kunnen sluiten zij hoorde het drukke gesprek en de luide uit- ro- pen zij sprong het bed uit, s!o?g een mantel om, wierp de deur van haar kamer open en luisterde. Weet men reeds wie de moordenaar is vroeg een der knechts. Neen Natuurlijk niet, hij zal het niet in de straten van Frémicourt gaan ron ba zuinen. Doch laat hij zich m^ar schuilhouden, de schurk de gendarmen tullen hem wel vinden. Kent men de naam van 't slachtoffer Neen 't moet een vreemdeling wezen. Ach waarmede is de moord gepleegd? Vólgens 't zeggen moet een geweer of pistoolschot op korten afstand op hem gelost zijn. 't Was zeker om hem te berooven Dat spreekt vanzelf. Men doodt iemand Maandagmorgcnd, om 6 u. 10. heeft een ernstig spoorwegongelukwelk ver schrikkelijke gevolgen hadde kunnen medeslepen, plaats gehad te R hi nes bij Namen. De trein Bazel-Oostende, die om 6 u. 05 door Namen rijdt, kwam met volle snelheid naar Brussel gereden. Nabij de statie van Rhines had een aanrijding plaats met de laatste wagens van een goederentrein uit Brussel komend, en op weg zijnde naar Namen. De schok was geweldig. Verscheidene rijtuigen Ivan den sneltrein, namelijk de salonrijiuigen en slaapwagens hadden de wanden en de vensters verbrijzeld. Eene dame, die zich in het derde-klas- rijtuig bevond, werd nog al ernstig ge kwetst door glasscherven. De overige reizigers kwamen er met den schrik van af. Na verzorging hebben de gekwetsten hunne reis kunnen voortzetten. Ver- 6chedene wagens van den goederentrein zijn door den schok in elkaar gescho ven en op de 'belangrijkste lijn omge vallen. De schade is zeer aanzienlijk. Het plaatselijk beheer der spoorwegen werd onmiddellijk ingelicht en verschei dene ploegen werklieden werden ter plaats gezonden om het opruimingswerk der bijzonderste lijn aan te vangen. Na verscheidene uren werken was de lijn weer vrij. Een onderzoek werd ingesteld om de oorzaken van deze ernstige aanrijding vast te stellen. Aanzienlijke vertragin gen werden veroorzaakt. Vier kerels hielden zich Zondag avond wat lang op in de herbergen bij de Ank werpsche poort, te Brussel, waar de wijk- kermis gevierd werd. Zij zochten twist met de verbruikers en men bad hen op straat moeten zetten. Rond 1 ure 's mörgends kwamen zij bedreigingen uitend, langs den Ant- werpschen steenweg. Rechtover de ver koopzaal grepen zij opeens een vreedza me voorbijganger, den genaamde Louis B.., straat vager, wonend Groendreef vast. De ongelukkige bekwam vier meststeken in den rug den arm en het hoofd en viel overvloedig' bloed verliezend ten gronde. Twee politieagenten snelden bij en konden twee aamanders bij den kraag grijpen en naar het kommissariaat sleu ren waar zij opgesloten werden. Het zijn twee inwoners, van Koelkelberg. Een streng onderzoek is tegen ben aan den gang. De gekwetste wordt in hot gasthuis verzorgd. Den 22 Juni, rond 10 ure 's avonds, onstond, in eene herberg der Goudstraat, to Brussel eene woordenwisseling tus sehen de genaamden Leopold Desaeger, uit de Hoogstraat; Jaak Elskens, uit den Riviergang Piet Boré uit de Ons-Hee restraat, en een Italiaan, Vif torio Seadu- ta, leurder met plaatseren beelden, wo nende Dinanlstraat. Door Leopold Desaeger uitgedaagd, haalde de Italiaan een revolver uit den zak, en riep tot de verbruikers dat zij uit den weg zouden gaan. Hij loste vervol gens een schot in de richting van Leo- ipold Dcseageiy die in de lies getroffen werd en onmiddelijk naar 't St Pietcrs- gashuis moest ovegebracht worden, waar hij eene heelkundige bewerking onder ging- De toestand van het slachtoffer is nog altijd zeer erg. Jaak Elskens werd dooi' een tweede schot getroffende ko niet alleen uil plezier om ie moorden. Is liij jong Hij moet niet onder dan 25 jaar zijn. Ach, die arme jongen! riep een der dienstboden. Nu volgde een stroom van verwenschin- gen en scheldwoorden tegen den moordenaar. Jeannette slaakte een hartverscheurendcn kreet en viel met een zwaren slag achterover. Pandolle, die inscheliiks met de grootste oplettendheid had geluisterd naar hetgeen heneden gesproken werd, hoorde den kreet van Jeannette en het geluid van haar val. Hij snelde de kamer van zijn meest r uit en ijlde naar hel meisje, dat geheel bewusteloos was Hii nam haar in zijne armen, legde haar te bed en bewees haar de teederste zorg. Intusschen hadden de maaiers en knechts het huis verlaten., eenigen om naar de stal. len, de anderen om naar hun land te.gaan. Jeannette kwam langzamerhand weer tot bewustzijn. Vreezendo dat fzij hem met vra gen zou lastig vallen, verwijderde Pandolle zich snel en ging naar beneden. Het eerste voorwerp waarop zijn blik viel, was het geweer, dat zijn meester voor de misdaad had gebruikt. Hij haaste zich het weder tegen den schoorsteenmantel te han gen vervolgens ging hij de handen in zijn zak, bedaard en met eeu rustig voorkomen cd doorboorde liem den nrnv, Th dej vechtpartij, die volgde, kreeg bij ook nogi een messteek in den arm volgens het' onderzoek, door dé poli rife geopend, werd de steek hem toegebracht door een Frau^chman, gekend onder u*n bijna van Toto Men hééft dezen kerel nog niet kun nen terugvinden. De toestand van het tweede slachtoffer, boezemt geen de minste onrust, in. Na in 't gasthuis verzorgd te zijn, kon dc ge kwetste naar zijne woning gevoerd wor den. De policie der eerste afdceling, ver wittigd over deze moordpoging, begaf zich ter plaats en opende een onderzoek. Scaduta werd Maandag in den vToe- g»n morgend van zijn bed gehaald. Op kommissariaat ondervraagd, loochen de hij de schoten gelost te hebben. Men heeft ovenwei in zijne woning, een re volver gevondenhet wapen is in beslag genomen. De Ital'aan werd ter beschik king van het parket opgesloten. Al de ziekten waaraan de vrouw onder hevig is komen voort uit den slechten omloop van het bloed. Wanneer de bloedom- loop ongestoord geschiedt, gaat alles goed de zenuwen, maag, hart, nieren, hoofd, wanneer zij niet-geeongestionneerd zijn, veroorzaken ook geen pijn. Om deze goede schikking in het gestel te behouden, is het noodzakelijk met regelma tige tusschenpoozen gebruik te maken van eene remedie die op het bloed, en tevens op de maag en de zenuwen, werkt. Alleen dc vereenigt deze vereischten, omdat zij samen gesteld is uit planten, zonder vergif noch scheikundige bestanddeelenomdat,zij het bloed zuivert, den bloedoraloop herstelt en de organen van de congestie bevrijdt. De huismoeders zullen de JOUVENCE van Abbé SOURY aan bun dochtertjes doen innemen, om haar een gezonde vorming te verzekeren. De vrouwen gebruiken dit middel om de periodische schedelhoofdpijn te vermijden, de regelmatigheid der maandstonden te bekomen, zonder daarvan pijn te hebben De zieken, onderhe vig aan ynwendige Ziekten, Kwade ge volgen van Kin derbed, Wltvfoed, Onregel matige maandstonden, Me triet, Vezelgezwel, Speen, Gezwellen, Kanker,zullende ge nezing bekomen door het gebruik der JOUVENCE van Abbé SOURY Zij die de toevallen vreezen van het KEEREN OER JAREN, moeten een kuur aanvangen met de JOUVENCE van Abbé SOURY ten einde liet bloed te steunen en de gevaar lijkste ziekten te voorkomen. De JOUVENCE AM>é SOURY. berêid door de Apotheek Mag, DUMONTIKR to Rouen, wordt ver kocht iu »ll« apotheken, de flesrh.7 fr. 50. Algemeen depot aoar Belgis Apotheek V1VARIO. Luik. Eijcht wat de echte JOUVENCE van Abbé SOURY »mat bet hanflteekan Wag. DUWONTlER j Dit portret eischen De genaamde Maria Schepens, wo nende alleen op een kamer in de Pand kuiperstraat, te Gent, is in haar bed doodgevonden. De vrouw was sedert eenigen tijd zie kelijk; dokter De Keghel heeft het over lijden vastgesteld. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Ilenri Witte veen, geboren te Atncts- foort, den 30 Juli 1843, foorereiziger, wonende St. Pieterplein, 41, te Gent, werd op zijne kamer doodgevonden. De ouderling was sedert twee dagen niet meer gezien geweest. Het lijk werd door de zorgen der policie naar het doodenhuis overgebracht. het huis uit, liep de plaats over en de stallen in, waar hij evenals gewoonte overal zijn oogen liet rondgaan. Jeannette had het gebruik barer zinnen te ruggekregen. Eerst zag zij verwonderd om zich heen, daarna herinnerde zrj zich alles. Als een vreeselijk spook daagde de ontzet tende waarheid op voor haar geest, en zij was verpletterd onder het gewicht van haar verschrikkelijk ongeluk. Afwisselend kwam op haar doodsbleek gelaat een uitdrukking van hevige smart, van wanhoop, woede cn afschuw. Geen traan welde in haar oogen op, maar zij had een zonderlingen gloed, die vonken schenen te schieten. Onder het slaken van een gebrul als van een getergden panter stond zij met een sprong midden in de kamer. Woest wierp zij hare kwge loshangende lokken over baar schouders terug ea drukte krampachtig de handen tegen het hoofd. Eensklaps een besluit nemende, greep zrj een donkerkleurigen japon en een klein zwart lakensch manteltje uit de kas en was in weinige oogen blikken gekleed. Juist had zij haren fluweelen hoed opgezet toen de dear harst* kamer werd opengewor pen. Zij keerde zich om. Haar vader stond te genover haar. Een jonge sclirijnwerji'tisga^t, wonen de te Meerhout, <lie op dc werken der glasblazerij aan den arbeid,,, was op eene stelling ter hoogte van 4 ureters verloor liet evenwicht en stuikte bekhoofd voor uit op een muur. Men snelde den armen jongen ter hulp, droeg hem naar een loods, waar bij de eerste zorgen ontving, waarna bij naar het gasthuis overge bracht werd. Dc ongelukkige had een diepe wonde aan den hals, was den lin kerschouder ontwricht en een arm gebro ken. 's Anderendaags is hij gestorven, na de hevigste pijnen geleden te hebben. AALST -2081 Oebisfelde Duitschland 591 Sogel Hannover id. 1897 Vreden Westfalien id. 2190 Heiden Westfalen id. 669 Ilaselume id. 201 Sogel Hannovö id. 2132 Budel N. B. Holland 1218 Weelde Belgie 2186 Herenthout id. van 18 Juli Medegedeeld door de Baiipie Centrale de la Dendre. Kmsterdara (gulden) Aeulen (marlt) 488 1/2 tot 498 1/2 2,17 1/2 tot 3,17 1/2 Ciinstiania 217 0/9 tot 221 0/0 Copenhagen 275 0/0 tot 279 0/0 Stockholm 327 0/0 tot 331 0/0 Geneva 242 1/2 tot 246 1/2 Italië 56,50 0/0 tot 60,50 0/0 Madrid 193 1/2 tot 197 0/0 Londen (pondsterï.) 56,22 1/2 tot 56,72 1/2 Parijs 105,92 1/2 tot 106,42 1/2 Dollars (New York) 12.63 1/2 tet 12,73 1/2 New York-Cables 12.65 3/4 tot 12,75 3 4 Montreal 12,42 1/2 tot 12,62 1/2 Prague 26,75 0/0 tot 30,75 0/0 Varsovie 00 tot 00 van 18 Juli. Belgische Rente 3 t. h. Mei 63,00 SchatkiatbonsDt.h. 5t.h. 100,75 Binnenlandsche Leening 5 t. h. 474 0/0 Interprovinciale Kasb. 5th. 3 100,30-100,70 Nationale Herstelling 5 t.h. Brussel 5 t. h, 1920 id. 1922 Verwoeste gewest. 4 0/0 5 0/0 Rcservcaandeel van deSoc.Gan. Consolidalieleeoing 88,20 488,00 471 0/0 206 0/0 256 1/3 4350,00 101,00 RUinisterie van Landbouw Eene insobrijvingslijst is geopend bij den he^r Kamiel Pilate, Nieuwstraat, Aalst,voor liet bekomen op afkorting van Landbouw- oorlogschade,van de volgende petaschvetten: 1) Kaïn iet. 2) Gliloor-Potassium. 3) Potasch-Sulfaat. Deze lijat zal gesloten worden den 25 Juli. N. B. De landvetten zullen verdeeld worden op het einde van het jaar en aan den prijs van den handel op dit tijdstip. Het Bestuur der 727 Veeverdeelingskommüsie. Geen Huishouden mag er zijn zender de Wonderbare Sapo Zeep. Beste Toiletzeep voor kinderen VOORKOMT en GENEEST alle VELZIEKTEN. In alle apotheken 2 fr.50 113 Zij bemerkte het niet dat zijn oogen diep in hun kaseen gezonken waren, dat zijn voor hoofd in den afgeloopen nacht met diepe rimpels was doorploegd geworden, dat zijn gelaat akelig verwrongen was zij dacht al leen aan zijn misdaad. Haar oogen lonkelden onheilspellend. Het hoofd achterover geworpen, en den arm naar haar vader uitgestrekt, riep zij hem met heesche stem toe Moordenaar Dupont, die dezen kreet van woede en wan hoop niet had verwacht, wankelde achternit alsof een adder hem had gestoken. Maar onmiddelijk keerde zijne onbuigzame geest kracht lerug, en hij riep haai' toe Ellendige Jeannette veranderde niet van hooding. O, gij ellendige brulde Dupont. Die laaghartige beeft mijn naam met schande be dekt en ik heb mij gewroken. Ja, ja, het was mijn Philippe O, die rampzalige zei Dupont op dof fen toon. Zij is zoo diep gezonken, dat zij op mijn leed zelfs durft roemen. Pandolle stortte de kamer binnen. Gij hebt gelijk, zei Dupont op ijskoo- den toon en op zijn dochter een bhk van de diepste verachting werpende, dat meisje k krankzinnig. ("4. Vervolgt.)

De Volksstem | 1922 | | pagina 2