iffl lieïalf iir Stad Aalst Benauwd Edele Zelfopoffering Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Leopold Abdijsiroop Hertog van Brabant Eseig,drama Ie Meerbeke-biJ-Èüove Vreeselijk ongeluk te Ronsselare Een drama der dronkenschap !e Delingen 'löiscyeSefSestiggïiik te Eekiae Oostendsche visehsEcep vergaan Aan den deed eniinapt 0®®feli|ke val t@ Brussel Etss Aygemiaaar SsssfcSsH te Brussel Doodeüjbe val te Sialle Onvoorzichtige passagier Sauwdfef geknipt Reusachtige brand ie Rew-Ycrk MEDEBURGERS, In Ierland Behendige dievegge De vergiftigingszaak te 6enf Brutale echtgenoot op de borst vastzittende slijm .BTsn^gtX - Ondanks de ieverige opzoekingen door 'de gendarmeriebrigade van Ninove is 'de dader der moordpoging. Lieven Dc- dusseleer tot nu toe niet kunnen ont dekt worden. Uit bet onderzoek blijkt dat Dedus- solcer miliciaan in onbepaald verlof is. Het was op den terugweg van de re ünie dat hij, op straat, Stevens ontmoet te. Deze laatste, die in het gasthuis jvcrpleegd wordt ligt op sterven. De won de, in de lenden, is 5 centimeters diep jen 4 centimeters breed. liet parket van Dendermonde heeft het dossier der zaak aan den krijgsaudi- tor van G-ent overgemaakt. Volgens de laatste berichten, die ons toegekomen zijn, zou Dedusseleer erin gelukt zijn de grens over te steken zijne persoonbeschrijving is rondgezon den. VIER PERSONEN ZWAAR GEKWETST In de Gieterstraat, te Rousselare, heb ben de gebroeders Lebon een magazijn waar alle soorten van ijzerafval verza meld ligt on waar verscheiden personen aan de verdeeling van dit getuig werk zaam zijn. Dinsdag namiddag waren vijf dezer werklieden, Boudrez Theofiel, Boudrez Prosper, Easier Henri, Donck Florent en Meyfroid Jozef, de vier eerst genoem den ongehuwd en de vijfde gehuwd met Louise Steene, vader van twee kinderen, waaronder een van vijf en drie jaren, allen wonende. Vijfwegenötraat, werk zaam in voormeld magazijn aan het bereiden van ijzerafval voor verzending- bestemd, toen eensklaps eene geweldige ontploffing plaats had, waardoor de 4 laatstgenoemden groote wonden aan ar men en boenen bekwamen hijzonder- lijk was Boudrez Prosper erg aan den onderbuik gekwetst. -Aanstonds werden verscheidene geneesheeren ter plaats ge roepen, waarónder dr. Van den Bulcke, dr. Verhelst en dr. Vanquathem, die hun de boste zorgen toedienden, waarna de vier gekwetstqi naar de kliniek van hot H .Hart, Meenensteenweg, overge bracht werden. Boudrez Theofiel had slechts, gehikkiglijk, eene kleine wonde aan het hoofd bekomen. In hi.'t. vreedzame dorpje Oélingen na- tij Ninove, heeft zie)) een drank; der idronkcrjsehap afgespeeld. I Eenige kaartspelers zaten er rustig aan tafel in eene herberg, toen plots eene bende lawaaiende jongelingen binnen stormde. Een hunner, de genaamde Jxmis L.., beschonken, begon te krakee- len mot Jeroom L.. van Oetingen. Het krakeel laaide aldra heftig op, en plots liep P.., naar de keuken, en keerde terug met. eene bijl waarmede hij verscheide ne schrikkelijke slagen toebracht op het .hoofd van L... Deze die zich met de han den beschutten wilde, en ook aan de handen vreeselijk gewond word, zeeg loodzwaar in een bloedplas neer. De overige verbruikers, van hunne ontzetting bekomen, snelden liet slacht offer ter hulp dat huiswaarts werd ge voerd. Hier stelde een geneesheer vast dat do wonden van zeer ernsfcigen aard waren. De gendarmen, intussehen ver wittigd, spoorden den misdadiger op en konden hem weldra, niet zonder ver woeden tegenstand, bij de lurven pak ken. Ook de bebloede bijl werd terugge vonden. P.., ondervraagd, zegde dat het hier 15® Vervolg. En denkt gij dat ik mij als een dief, als een lage moordeuaar zal laten raedenemen Laat hen komen ik zal hen mijn lijk voor de voeten werpen. Paudolles noortle een kreet, die zijn borst wilde ontsnappen. Maar men weet niet, sprak hij nie mand zal u beschuldigen niemand zal op het vermoeden komen... De rampzalige die ik heb verjaagd, zal mij gaar. aanklagen, viel Dupont hem op dof fen toon in de rede. Louis, wat gij daar zegt is monsterach tig riep Pandolle wien eene huivering overviel. Dupont haalde verachtelijk de schouders op Zij heeft (r reden toe, antwoordde hij met holle stem zij zal zich wreken. Louis, hernam de rechtsohapen dienaar zich met verontwaardiging oprichtende, d;.t ls te veel, dat is te veelGe hebt voor uw dochter minder medelijden gehad dan ge voor een hond zoudt hebben ge hebt haar verjaagd en vervloekt, en nu belaatórd gij haar. Ik wist dat ge driftig razend vuil woe de kunt zijn, ge zijt nu wreedaardig. Acb, een familietwist gold. Daar hij soldaat is, aal hij voor de militaire rechtbank Snoeten verschijnen. Woensdag voormiddag rond 11 ure had te Eekloo een schrikkelijk: onge luk plaats, tusschen het Pannenhuis en de Barreek De twee gebroeders Dumou'lin van Philippine (Zeeland), kwamen per mo- tocycle gereden in de richting naar Brug ge, langs den Brugsehensteenweg. Een der gebroeders stuurde; de ande re zat er langs achter op. Door eene verkeerde zwenking kwam het motorrijwiel op een boom terecht. De- hècr Dumoulin die langs achter zat, werd over zijnen broeder^ die stuur de geslingerd en kwam met geweld te recht op den boom. De ongelukkige bleef bewusteloos li- gen het slachtoffer werd met oen auto, die kort nadien uit de richting van Brugge kwam, naar" het gasthuis van Eekloo overgebracht, waar dokter Hae- mers hem verzorgde. De ongelukkige Dumoulin werd, ge zien zijn beden kei ijken toestand dei HH. Sakramenten der stervenden toegediend. Gistermorgen halftien werd de sloep Ö176 bootsman Lambrechts de haven uitgesleept door een der dienstdoende sleepbooten Toen de beide schepen even aan het uiteinde van het staketsel wa ren, brak de tros en werd de sloep door de woeste zee tegen het westei'hoofd ge dreven alwaar ze stuk sloeg. Het schip zonk in eenige minuten. Charles Hubroeck, 'die zich in de nabij heid bevond met zijn jol, roeide dadelijk ter plaats en gelukte erin twee der in zee geslingerde manschappen te redden. De stuurman en een vierde man werden door i toegesnelde visschers op het hoofd ge trokken. De reddingsdienst kwam als alles ge daan was. Het schip hoort tóe aan M. Dereyker en is reddeloos verloren. Hubroeck, die twee menschen'lcvens redde zal ongetwijfeld zijn verdiende be looning ontvangen. TE ANTWERPEN M. Kempe bureeloverste op het stad huis, en zijne dame, beiden woonachtig in de Valkenburgstraat, zijn gisteren morgen d gelukkig aan een gewissen dood ontsnapt. M. Kempe, de stiptheid in persoon, verscheen gisteren morgen tot ieders verwondering niet op hetpureel, en daar men de sleutel der brandkas moest heb ben, werd een bediende naar huis ge zonden om inlichtingen in te winnen. Het huis scheen echter geen levend we zen meer te bevatten en de policie werd verwittigd. Langs achter werd in huis gedrongen en de deur der slaapkamer moest open gebroken worden. Zoodra was deze echter niet geopend of eene geweldige stikgas van koolzuur werd waargenomen. De echtelingen lagen bewusteloos in het bed en geven geen teeken van leven meer. De policie paste de kunstmatige adem haling toe en na elkaar voortdurend te hebben afgelost, gelukte ze er in, na bij na twee uren aan het werk te zijn ge weest, beiden tot het bewustzijn weer te brengen. De echtelingen werden vervolgens voor verdere verpleging naar het Sint Elisa- bethgasthuis overgebracht. De oorzaak van deze verstikking 's avonds had men op het vuur nog ko len geworpen, die echter geen vuur meer hebben gevat maar, daarentegen, kool zuur in de kamer verspreidden. De genaamde Jozef Van de Meyer, uit de Abrikozenboomstraat, in dienst van een handelaar der Zuidlei, droeg Dinsdag namiddag in de kelders van liet magazijn een zware kist. Hij gleed uit en rolde naar beneden. Het slachtoffer werd opgenomen met gebroken been, gekloven schedel en kneuzingen oven' heel het lijf. De man werd naar het gasthuis overgebracht. V M. Gerard De Rvck, landbouwer te Aygem nam Dinsdag aan de Zuidstatie den tram om zich naar de Beurs te be geven. Ter bestemming gekomen, be vond de man dat een gauwdief hem binst den rit beroofd had van zijne brie ven tesch, inhoudend eene som van 300 fr. en zakenpapieren. -V In de vellenfabriek Lemair© is Dins dag namiddag een ongeluk gdbeurd dat de dood van het slachtoffer voor gevolg had. De schildergast Gustaaf Janssens, die daar aan den arbeid was, verloor door eene verkeerde beweging het evenwicht en viel van dé ladder op een steenblok. De ongelukkige was op den «dag dood. Het slachtoffer, 43 jaar oud, was onge huwd. in weerwil van mijn genegenheid, van mijn toewijding, vrees ik dat ik afschuw en ver achting voor u zal gevoelen. De gloed in de oogen van Dupont verdoofde De laatsie woorden van Pandolle schenen hem te hebben getroffen hij bedekte het ge laat met de handen. Pandolle verliet zijne kamer en ging naar beneden. Bijna op hetzelfde oogenblik werd de deur geopend, en Frangois Troebels kwam binnen De brave man scheen ^uitgeput van ver moeienis. Goeden morgen, mijnheer Pandolle, sprak hij zijn muts afnemende hoe gevoelt gij u heden ochtend Pandolle miste bijna de kracht om een opgeruimd gelaat te toonen. Zeer wel vriend, zeide Pandolle, evon- als iemand die iu ziju schik is dat hij een heerlijken dag voor het hooi tegemoet ziet. Het zal weer warm worden, mijnheer Pandolle. Wal voert u zoo vroeg hierheen, Troebels? Ik ben reeds naar Frdmicourt geweest, waar ik een boodschap mo.'St doen op mijn terugkeer sloeg ik den weg naar de hoeve in. Ge weet de gewoonte... 't Is w el lief vun u, beste mange ver geet uw vrienden niet, Gistermorgendj iomstreeks 8 uur, had op den Ninoofsclièn steenweg te Ander- lecht een ernstig tramongeval plaats. Zekere Karei L., wonende Liverpool- straat te Molenbeek, sprong namelijk uit een in beweging zijnden tramwagen en plofte loodzwaar te gronde. De onvoorzichtige passagier werd met vreeselijke verwondingen aan hoofd en ledematen opgenomen en in allerijl naar het gemeentelijk hospitaal gebracht, •waar zijn toestand uiterst zorgwekkend werd bevonden.1 Een policieagenf, der vierde afdeeling zag, Dinsdag avond, een kerel rond eene dame sluipen, dié voor de vitrien van «en kleergoedwinfcel, Nieuwstraat te Brussel te zien stopd- Hij hield het ver dacht heerschap in 't oog en betrapte hem iep !t oogenblik dat hij dë sajeeoehe der dame stool met eene som van 2000 fr. en verscheidene voorwerpen van waar de. De gauwdief werd aangehouden en naar het kommisariaat geleid wdar hij verklaarde: Adolf .Horror te heeten, een Poolen 37 jaar oud te. zijn. Hij heeft noch papieren, noch vaste woonst., noch middelen van bestaan. Men heeft den kerel in het gevang opgesloten. New-York, 18 Juli. Verschillende ontploffingen hebben dezen morgen plaats gehad in een groot stapelhuis, welk naar men gelooft, eene zekc+- re hoeveelheid kahónpqeder of chemi sche pi'odukten moest bevatten. De ontploffingen waren vergezeld van choven geelachtige rook, die van uit de vensters van liet stapelhuis, zeer hoog in de lucht opschoten. Door het geweld der luchtverplaatsing door deze ontplof fingen veroorzaakt, werden al de vensters gebroken en de muren gescheurd van al de nabijstaande huizen. Al de pompiers en beschikbare ambulantiewagens zijn ter plaats gesneld. Men vreest dat ei vreseheidene dooden of gekwetsten zijn Zondag aanstaande geschiedt de inhuldiging van Bet gedenkfee- ken opgericht tot verheerlijking van de oud leerlingen der Troepen kinderen en Legerpupillensehool gevallen gedurende den wereldoorlog zat deze plechtigheid met zijn tegenwoordigheid vereeren. De bevolking zal er aanhouden deel te nemen aan de betooging tot herdenken van dezen die in de schooljaren in een onderwijsge sticht van onze stad de heldhaftige gevoelens hebben verworven om hun leven voor de bevrijding van het vaderland te offeren. Zij zal aan 's Konings vertegenwoordiger de eerbiedige hulde vani genegenheid en verkleefdheid bewijzen bij zijn bezoek te Aalst en zijn blijde inkomst met vreugde begroeten. De inwoners worden gevraagd de huizen te bevlaggen en te versie ren. Aalst, 18 Juli 7022, De Burgemeester, F. DE HERT EEN LIJKSTOET AANGEVALLEN Dublijn, 19 Juli. Een lijkstoet, die het stoffelijk overschot van een soldaat van den Vrijstaat naar het kerkhof bracht, werd nabij Gort, in het graaf schap GaTlway, door ongeregelde troe pen, die langs beide zijden van den weg hadden post gevat, aangevallen. De be velhebber van het bataljon dat den lijk wagen volgde werd door een geweerschot gedood. De lijkwagen kwam in de sloot terecht. De aankomst van dezen naren stoet te Gort, met twee lijken in plaats van een, heeft de inwoners met schrik Vele ongeriegelden, waaronder talrijke pfficieren, dergelijke daden afkeurend, •nebben ontslag genomen. De versterkte nationale troepen heb ben de aanvallers achtervolgd. -v\A- De genaamde Maria W.., bediende in een winkel der Koningstraat, laatst gewoond hebbend Opklimmingstraat, had in een winkel der Nieuwstraat te Brussel, vijf zijden kleeden ter waarde van 1,290 fr. en drie paletots voor 1.54D fr. gekocht en betaald met een check van 3000 fr., te trekken op eene bank. Toen de check ter bank aangeboden werd, bevond men dat het handteeken «r niet gekend was. Wanneer de policie rzich ter woonst van Maria W.., begaf, vernam zij dat de dievegge d© plaat ge koetst had. VOOR HET BEROEPSHOF Het onderzoek van het parket van Gent over de geheimzinnige vergiftiging waarvan Jufvr. Valerie Coppietere Stoc- hove het slachtoffer is geworden, en waarvan zoo gezegde burggraaf de Maisières beschuldigd wordt, moet zeer erge feiten tegen deze laatste aan 't. lielit hebben gebracht, daar de raadkamer der rechtbank van Gent zijn aanhoudings mandaat heeft bekrachtigd. Hij heeft tegen die beslissing beroep aangetee- kend.. De zaak zal heden Donderdag voor de kamer van in besehuldiginsstel- ling van het beroepshof te Gent behan deld worden. ludie» ik gebrekon heb, is liet zeker niet dat van ondankbaarheid. Dat moogt gij wel zeggen. Wilt ge een slokje. Ik dank u, 't is nog te vroeg. Hebt ge goed nieuws medegebracht uit Frémicourt? Integendeel mijnheer Pandolle ontstelde. Hoe, integendeel wat wilt gij zeggen vroeg hij. Hebt gij er dan nog niets van gehoord Waarvan Het dorp is in rep en roer. Wat is er dau gebeurd O, een groot ongeluk 1 Een brand Neen, iets veel vreeselijker. Ge doel mij schrikken, Trochetsi 't h waarlijk ook om vau te schrikken, mijnheer Pandolle. Maar zeg mij toch wat er gebeurd is Eén misdaad, mijnheer Pandolle. Een misdaad Ja, een afschuwelijke misdaad. Zij is heden nacht gepleegd. Te Frémicourt Neen op den weg, een kwartier van hier voor dat men aan de steeneo brug komt. 't Is verschrikkelijk 1 De echtgenoot© B..., verliet drie maand geleden het echtelijk dak, Gau- cheretstraat te Schaorbeek, om aan de slechte behandelingen van haren man te ontsnappen. Zij ging eene» kamer be trekken in de Groot-Eilandstraat te Brussel. De man kwam er haar Dinsdag vinden, zocht twist en haalde alopeens een Amerikaansch boksijzer te voor schijn, waarmee liij de ongelukkge drie geweldige slagen op het hoofd toebracht. Het slachtoffer-stuikte ton gronde en de plichtige nam de vlucht. De arme vrouw werd door de huurders opgenomen en bij een geneesheer geleid om na eerste verzorging, naar het gasthuis overge bracht te worden. Ontzettend, mijnheer PandolleEen jongeling is vermoord. Mijn God! mijn Godriep Pandolle bewogen. Dit is de eerste maal dat zoo iets in onze vallei voorvalt. Dat is zoo, maar 't geval is er niet min -der ongelukkig om. Weet men reeds wie de moordenaar is Neen, en ik houd het er zelf voor, dat men hem niet ontdekken zal. Het gerecht heeft scherpe oogen, Tro ebels en weet alles te ontdekken. De Wolvendooder schudde het hoofd. Het gerecht zal 't niet ontdekken, mom pelde hij. Pandolle naderde Trocheta en poogde op diens gelaat zijn gedachten te lezen, maar te vergeefs. Komaan, sprak de Wolvendooder op onverschilligen toon, laten wij hier niet meer over spreken. Een jongeling is heden-nacht vermoord geworden ziedaar wat er gebeurd is. Waarom Door wien Daarmede behoe ven wij ons hoofd niet te breken, en aan het slachtoffer kunnen wij het leven ook uiet te ruggeven, is Set zoo niet Ja, ja, anlwoorde Pancalle op smarte- iijkcntoön,'hetgeen de Wolvendooder niet ontging, die nu vroeg Hoe is 't met mijnheer Dupont l is mentg lijder aan hardnekkigen Hoest, Bronchi et, Kinkhoest, Borstbenauwd- heid ol Asthma. Voor hen is de als aangewezen door hare voortreffelijke eigenschappen om taaie slijm snel, pijnloos en over vloedig te doen loskomen, waardoor de hoest en de benauwdheid bedaren. Alle apotheken. Fleech van 230 gr., 5 fr. 50; van 550 gr., 10 fr.; van 1000 gr. (de familie flesch), IS fr. Hoe greoter flesoh, hoe voordeeliger. Eischt rooden band met handteekeniag L. 1. AKKER. Hoofd- depét O. en 11. Dc Beul, Antwerpen. O, heel goed, mijn vrienu Is hij reeds naar het land Neen, hij is nog boven. Hebt ge hem iets te zeggen 0 neen, laat hem maar met rust. En mejuffrouw Jeannetle? Zij is ook wel, zeer wel I Zij is zeker reeds opgestaan en zal spoe dig beneden komen, is 'tniet? Ik zal een oogenblik wachten. Moet ge haar spreken Ja, ik heb voor haar een boodschap» van mijne vrouw. Ach, dat treft slecht, zei Pandolle. Hoe dat Ge komt een beetje te laat. Ik was bang dat ik te vroeg zou komen, mijnbeer Pandolle. Ik weet tech dat mejuf frouw Jeannelte niet gewoon is bet eerst op te staan. - Heden echter moest zij het eerst op de been zijn, om alles voor de reis in orde te brengen zij is met het aanbreken van den dag vertrokken. Op hot gelaat van den Wolvendooder wa&. bittere teleurstelling te lezen. Ik heb mejuffrouw Jeannelte gisteren^ avond nog gesproken, en zij heeft mij er niets^ van gezegd dat zij op reis ^ing.

De Volksstem | 1922 | | pagina 2