Edele Zelfopoffering DePampas oak te Gontieh De terugkeer van Be Muller!Botsing tusseken auto en tram Het geheim van Phoenix-Park Iers bij Dour Wüdsfroopcrsdrama te Braffe Oneerlijke bediende Tramoügeluk te Keekelbsrg te Antwerpen Ha een diefstal te Braasse! De bende Manweiaerts Erg werkongeluk te Oostende Een dramatische Brand Erge asiobetsing te Brussel Schietpartij te Hamburg Dieven geknipt te Antwerpen Nog een autsmobielongéluk te Brussel Mislukte autemobieldiefte te Brussel Jeugdige nletdeug Kwaaddoeners ep rende MONSTER VUEGMEET1NS Er zijn nu ook 162 stuks vee geplaatst in een weide over de statie Contich Kazerne In gebruik bij M. Aohiel.Hu.y-. breebts. De weide is voor drie maand aan Amerikanen verhuurd. Als de proefneming goede uitslagen oplevert rullen meer weiden voor verscheidene jaren aan de Argentijnsche veefokkers borden verhuurd. Er wordt deze week nog nieuw vee ver wacht. Twee cow-boys waarachtig echte row-boys te paard met lazzo uitgerust rijn met de bewaking van de groote kud de gelast. HET AANHOUDINGSMANDAAT VAN DE WEDUWE STEINMANN EN LEON VAN DEN WOUWER NOGMAALS BEKRACHTIGD Dc twee verdachten der geheimzinni ge moord op M. Rteinmann, verschenen Woensdag voor de deTde maal voor de raadskamer, die, zooals het door eenie der werd voorzien, het aanhoudingsman daat van beiden heeft bekrachtigd. De kamer was voorgezeten door den eonigen rechter Bartholomeeusen M. De Schepper, procureur des konings, voerde zolf de aanklacht terwijl ook aanwezig waren M. Van Stratum, onder zoeksrechter, bijgestaan door den greffier Dupont, ter vervanging van M. Van Bou- wel. Met dezelfde voorzorgsmaatregelen werden de twee betichten, elk in een au to naar het gerechtshof gebracht en ver der in de raadskamer, waar alle toegan gen van afgesloten waren om beiden aan de nieuwsgierigheid van advokaten en dagbladschrijvers te onttrekken. Do Wed. Steinmann was bijgestaan door meester Giyspeerdt en Van den Wouwer door meester Verbaet. De zitting duurde ander half uur. Eerst in den na middag werd de bekrachtiging van hun aanhoudingsmandaat uitgesproken En om getrouw te blijven aan de ge woonte, zal door beiden weer beroep aan- geteekend worden, om het dan nog eens te zien bekrachtigen. Op liet verslag van den expert, M. Ma- ge, besluitend dat geen enkel der wapens, bij den beenhouwer Charles Dosse aan geslagen, heeft kunnen dienen voor de misdaad, heeft de ^Raadskamer van Ber gen dezen morgen Dosse in vrijheid doen stellen. Zooals men weet werd ook reeds zeke re Godart, die aangehouden was, in vrij heid gesteld. Men is nu, in den moord op de twee douaniers, even ver gevorderd als den eersten dag. JACHTWACHTER GEDOOD Leon Soudan, jachtwachter van M. Bastin te Braffe, was Dinsdag avond niet thuis gekomen. Zijne vrouw, die ongerust werd ver wittigde M. Bastin, die met eenige ande re jachtwachters dé bosschen introk. Rond 2 uur 's nachts vonden zij het lijk van Soudan liggen in een bosch achter het kasteel. Hij was neergeveld dooi* drie kogels in bet hoofd en moet op don slag gedood zijn geweest. Hij laat eene weduwe met twee kin deren achter. Het parket van Doornik ie Woensdag heel den dag ter plaate geweest. Eenige ernstige aanduidingen schij nen reeds opgedaan te zijn. GEESTDRIFTIGE ONTVANGST TE GENEVE Uit Geneve wordt gemeld, dat De Muyter en Veenstra, de loodsen van den luchtbal Belgica overwinnaars in den wedstrijd om den Gordon-Bennett- beker, aldaar Woensdag morgend aange komen zijn. Zij kwamen van Lausanna, waar zij reeds ontvangen en geluk ge- wenscht werden door M. Baibey, voor zitter van de sportrk om missie. Te Genève zelve werden zij opgewacht door eene ontelbare menigte Belgen en andere vrienden, die hen eene geestdrif tige ovatie brachten. De loodsen beantr woordden die ovatie met den kreet Le ve Zwitserland wat de toejuichingen der anders kalme zwitsers nog deed ver- meederen. MM. De Muyter en Veenstra, na ge luk gewenscht te zijn door M. Pourras, konsul van Belgie te Genève brachten den namiddag door in het spijs- en drankhuis van een Oostendenaar, die hen op eenige glazen gueuze-lambik ont haalde. 's Avonds werden zij door de Belgi sche kolonie ontvangen. Over eenige dagen vertrouwde M. B. Waterlooschen steenweg, te St. Gillis, eene som van 3.450 fr. toe aan zijnen be diende August De M..., 27 jaar oud, om in eene bank eene betaling te doen. M.., verbraste het getfd en men zag hem natuurlijk niet meer terug. Dnisdag namiddag werd de oneerlijke kerel door de politie aangehouden, op 't oogenblik dat hij familie, in de Post- straat, kwam bezoeken. Na ondervraging heeft men hem in het gevang van Vorst opgesloten. Een erg tramongeval heeft zich Woensdag morgend voorgedaan op de Jetteschelei. Mad. S.., 66 jaar, wonend Herckolier- 9traat, werd er verrast, en omgeworpen door een uit Jette komenden tram. De ongelukkige bekwam in don val een ernstige verwonding aan het hoofd. Men bracht het slachtoffer naar het gasthuis waar de geneesheeren haar toestand on rustwekkend oordeelden. De policie heeft een onderzoek geopend. 37* Vervolg. Ia dezen toestand was het tlinceven van hot schip vreeselqk. Telkens liep het gevaar een monsterachtige stortzee achterin te krij gen. Be kapitein verliet het roer niet meer. Trocbots was door zijne altijd bijblijvende tegenwoordigheid van geest de rechterhand van den kapitein gevaarvolle werkzaamhe den waarvoor ieder matroos terugdeinsde, volbracht hij mei de grootste koelbloedig heid. Nog twee volle weken bleef do storm aan houden, de gevangenen die zich lang rustig hadden gehouden, schenen een oompiot ge smeed te hebben, om, van de verwarring ge bruik makende, het schip in hun handen te krijgen. De kapitein had reeds oen paar op- Toerlingen gedood, maar elk oogenblik dreigde de muiterij voor goed los te breken. Trochets, die op den uitkijk stond, deed dezen kreet hoeren Land land De kapitein nam een sprong naar den.balc. Zou Troobets, die geen zoemansoegen kon hebben, zich niet bedriegen Land riep de kapitein, terwijl hij met lellvoldoeuiog bespeurde, hoe dit onkel TWEE GEKWETSTEN Woensdag namiddag rond half vier, kwam op den hoek der Italielei en Von delstraat een auto van achter een tram- rijtuig gereden, toen op hetzelfde oogen blik van uit tegenovergestelde richting eene mosselleurster met haren stootwa gen kwam aangereden. Om deze te mijden, maakte de auto voerder eene plotse wending, doch kwam nu in botsing met het tram rijtuig, met het ongelukkig gevolg dat de twee in- ttenden gekwetst werden. Jan Huys- mane, woonachtig Sint Ann astrant, 17, werd aan het linker been en hoofd ge kwetst. en Jos Wyns, wonende August Sniedersstraat, 24 kloeg van inwendi ge pijnen. De auto werd erg beschadigd. Beide gekwetsten werden door eencn dokter verzorgd en konden verder huis waarts keeren. DE VIER DADERS AANGEHOUDEN Uit de lokalen dér Mission Fran- $aise pour 1' exhumation des cadavres Voorloopige Regeeringstraat, 26, werd in den nacht van 12 op 13 Augustus voor de waarde van 10,000 frank aan lijnwaad, bestemd voor lijkk'leeden, ge stolen. De diefstal geschiedde tijdens de af wezigheid der Fransche officieren en on derofficieren, die met verlof waren. Na een onderzoek viel de verdenking op de huisbewaarster D.., wier echtge noot yaandelvluchtige is der tuchtkom- pagnie van Diest eii op dit oogenblik gevangen zit te Sint-Gillis. Zij ontkende krachtdadig, maar de politie stelde al spoedig vast, dat zij in nauwe betrekking stond tot een vriend yan haai- echtgenoot, ook een vaandelvl uchtige der tuchtkom- pagnie van Diest., zekere De G... Deze en zijn vrouw werden aangehou den en legden volledige schuldbekente nissen af. Zij verklaarden den diefstal gepleegd te hebben op het aanstoken der huisbewaakster. Hét gestolen lijnwaad werd voor 906 frank verkocht aan een heelster van de Oilde Markt, die alles al weer verkocht had aan onbekende klan ten. Alle vier de medeplichtigen werden achter slot en grendel gezet. -vV*- De parketten van Antwerpen en Den- dermonde hebben elkaar ontmoet te Be- veren-Waes, ten eiude over te gaan. tot de confrontatie van sommige kerels, die betrokken zijn iri de bandieterij verlèden jaar door leden der bende Nauwelaerts fepleegd te Beveren-Waes, bij den land- ouwer Smet. Al de betichten werden door de slacht offers op stellige wijze herkend. Phofcografische afbeeldingen werden genomen van de plaats waar^de bandie- tenstreek geschiedde. Al de betichten, onder goede bewa king aangebracht, weiden met dezelfde eeifoewijzingen terug naar de gevange nis gevoerd. Dinsdag morgend is een der voor naamste stukken losgeraakt van de groo te kraan welke dient om de wrakken op te heffen in de haven. Het viel op eenen werkman welke aan de kraan in dienst is en veroorzaakte hem eene wonde wel ke zijn leven in gevaar stelt. Hij werd bij hoogdringendheid naar het hospitaal gevoerd. Hij is van Hol- landsche nationaliteit. woord, de gezonken moed zijnor matrozen aanwakkerde, en hoe dit woord ie gevange nen, als door den bliksem getroffen, tot on derwerping bracht. De kapitein richtte steeds eenen strakken blik op het land, dat ai duideluiker en dui delijker werd. Waar zou hij landen, dit was de vra die hij menigmaal tot zichzelven richtte. De storm, de half muitende gevangenen en het verlies van zijn acheepsinstruraenten - had den hei hem onmogelijk gemaakt, te bereke nen hoever het schip uit de richting was ge gaan. Het land, dat zich voer hunne oogen opdeed, was misschien duizende mijlen van de bestemmende landingsplaats verwijderd. Twee uren verliepen. Het voorgebergte vertoonde zich dwarsscheeps. Eindelijk zag men dan nu de zoo lang weggebleven, de zoo vurig begeerde kust, maar nu helaas met een gevoelvan schrik. Wat de kapitein betref, hij trachtte de kust te ontdekken, die zich achter het voor gebergte moest uitstrekken. Op nieuw verliepen twee uren. Het voor. gebergte verhief zioh aan bak koord 't zij vai achteren, maar de kust was nog altijd niet te onderscheiden. De storm ging blijkbaar aan bet afnemen, en mocht de zee nog onstuimig blijver», toch TWEE BRANDWEERLIEDEN GEDOOD NiU'bonne, 23 Oogst - Eergister avond heeft te Maudirac, bij Narbonne, een brand een militair voedermagazijn verwoest. De brandweerlieden van Narbonne bluschten. Op het oogenblik dat zij de spuiten op bet vuur richtten, stortte door een windruk oen muur van het branden de gebouw in en sleurde in zijn. val een anderen muur mede, waaronder brand weerlieden en hulp verleenende boeren begraven werden. Dc brandweermannen Jarlabert en Casimir Saux werden letterlijk verplet terd. De pompier Fraisse liep ernstige verwondingen op aan het hoofd, en de korporaal Cavas aan de schouders. Dinsdag namiddag gebeurde eene er ge autobotsing in de Picardstraart. De genaamde Jaak V..., wonende Claessensstraat, die den aangereden auto voerde, werd, door den schok, tegen de straatsteen*® geslingerd en erg aan het hoofd en over gansch bet'lichaam ge kwetst. Men heeft den ongelukkige naar het gasthuis overgebracht. EEN JACHT ÓP MISDADIGERS Hamburg, 23 Oogst, Een opwindende jacht op misdadigere had gisteren plaats. In een juwelienhrinkel in de Konig- strasse bij de Ganseinarkt gingen twee lieden binnen en overvielen den winke lier, dien zij neerschoten. Daarna namen zij de vlucht er. scho ten op hun vervolgers, waardoor 3 bur gera en 1 ageut zwaar gewond werden. Ten slotte werd een der misdadigers door de agenten met drie schoten ge dood. -X Als gevolg van den diefstal van ju- weelen en platine bij eenen juwelier der Pelikaanstraat, werden gisteren door de policie twee Polen aangenouden, de eene Semre Sehuchalowsky, 28 jaar oud., wo- nenebde Teriitstraat en Pclta Spiro, 29 jaar, Van lmmerseetetraat. De eene is in bekentenis. Beide kerels werden ter beschikking kran den procureur des konings gesteld. De genaamde August R..., wonend Leopold I-straat, te ■St. Pieters-Jette, reed Dinsdag avond, rond 7 ure, langs de Havenlci met zijn auto-kamion. Ter hoogte van de Turn-on-Taxiestatie, liep het voertuig door 't breken van het stuur, het voetpad op en botste tegen een lantaarnpaal. Door den schok word den voerder ten gronde gevingerd, een been gebroken en erg aan het hoofd gekwetst.. De man wordt in het gasthuis verzorgd. Er is ook groote stoffelijke schade. M. B.., eigenaar, wonend Tervueren- lei, was Dinsdag de St. Michielskerk, St. MichieLslaan, binnen gegaan, na zijn auto langsheen het voetpad geplaatst te hebben. Een kerel sprong er op en poogde den auto in gang te zetten, maar lukte er niet in. Dan maakte hij zich meester van een paar voerdershandschoenen en van een regenmantel die in 't voertuig lagen, en poetste de plaat. Voorbijgangers hielden den rekel aan. 't Is zekere Victor S..., 18 jaar, ontsnap te uit Merxplas. Hij werd opgesloten. kon moo zich overtuigen dat de wind afnam De kapitein kon or nog niet aan donken, zeilen aan to laten slaan, het kleinste zeil waro weggerukt geworden. Evenwel hoopte hij dat er geen twaalf uren zouden verloo pen, zonder dat bet hem mogelijk was een stormzeil bij te zetten. De storm bedaarde, 't weder werd schoon de luiken werden geopend om den frisacken lucht in het inwendige van het schip te laten stroomen, die doordrong tot in de kajuit en het verblijf der bemanning. Op een afstand van ongeveer drie mijlen, strekte zich eene vrij lage kust uit of althans iets dat zich als zoodanig voordeed, maar de wolkensluier belette er de toppen van te zien. Het schip liep rechtstreeks en snel op deze kust tee, die zich zinderoog verder uit strekte. Twee uren later was het cr nog slechts drie mijlen van verwijderd. De kapitein die eonigen tijd op den hak gebleven was om de kust te observeert»), kw3m op het achterschip terug en nam hel schip weder in handen. De wind wakkerde weer aan. Het reeds veel geleden schip bevond zich weldra nog slechte een mijl van het strand af. Op dit oogenblik verliet de kapitein bet roer en nam eene iobam op, die zich allengs, opende. Door de politie der le wijk te Antwer pen, werd gisteravond, rond 10 uur, een 'kereltje bij de lurven gevat, dat de vlucht had genomen uit heit gesticht te Moll. Dezo jonge nietdeug, de genaamde Gaston Gr.... 15 jaar oud, die geen woonst, heeft, pikte terwijl hij op het po- litiebureel was een flesch inkt en goot zich den inhoud door de keel, waarop hij buiten kennis tegen den grond sloeg. Men moest hem dadelijk naar het Noorderverbandhuis overbrengen, waar 'een aanwezig zijnde dokter verklaarde, (dat geen enkel gevaar aanwezig is. De jonge nietdeugd zal terug in hel. gesticht te Moll gestdken worden. Gisteron nacht zijn kwaaddoeners op ronde geweest te Pamel. Op de hoeve der landbouwer Ceyns stalen ze ©en der tigtal hennen, eenige konijnen en ook kleedings tukken. Vorder waren veie fruitboomen bsehadigd, naar men schat voor duizenden franken. De Rijkswacht van Ninove heeft klop jachten ingericht, maar tot nu heeft men nog geen enkel kwaaddoener bij den kraag kunnen pakken. STAD A ALST Siesegemkauter: Eigendom van M. Gust. Van Londerze&< le, voor t gcfede werk kosteloos ten dien* ste gesteld. ten voordeele der Noodlijdende Slacht offers van den Oorlog. OP ZONDAG 3 SEPTEMBER 1922 OM 2 URE NAMIDDAG met de medewerking der beste Belgische, Vliegeniers, onder welke M. Jan Stampe, stuurman van Z. M.; Koning Albert. Burggraaf Vilain XIV, Luitenant vliegenier. M. Victor Simons, Luitenant vlie genier. M. de Caritas, Burgerlijke vliegenier. M. Jules Rapalier, raadgever aan de Vliegsehooi te Asch. Een ingangsrecht van 2 frank zal ge vergd worden. Beschermkaarten 5 fr. Al de ingangskaarten zullen genummerd zijn en de bezitters zullen van rechtswege deelnemen aan eene loting waarvan de 12 eerste uitgekomen nummers rechtge- ven op deelname aan een luchtreisje van 40 kilometers of een vijftiental minu ten. De trekking heeft plaate daags voor den vliegdag in het Hotel du Comte de Flandre bij d'heer Henri Galle Statieplein, te Aalst. Allen naar de Vliegmeeting van Aalst op ZONDAG 3 SEPTEMBER 1922. PROGRAMMA VAN HET VLIEG- FEEST 's Morgens om 9 uur Aankomst der vliegeniers 's Morgens van 9 1/2 tot 12 uur Be^ zichtiging der vliegtuigen op het vlieg veld, waai- door de vliegeniers allen uit leg over de verschillende tuigen aan de bezoekers zal worden gegeven. 's Namiddags van 14 tot 20 uur KunstvliegtochtenKrijgsgevechten, Be toon en uitlegvliegtochten Dalin id valscherm (parachute) Reisje tot ver* spreidingsdoel Luchtwandelingen. Reeds hebben verschillende liefheb* bers zich laten inschrijven. De ingangskaart zal recht geven op het morgenbezoek op bet vliegveld, waar de vliegeniers de bezoekers zullen ten dienste staan tot het geven van allen ge- wenschten uitleg over de verschillende tuigen. Kaarten te bekomen bij de Leden en in het Lokaal Hotel du Comte de Flandre HET BESTUUR De Eere- V oorzitter. Baron Robrecht de BETHUNE De Voorzitter, Alfred BOEL' De Onder-Voorzitters^ Willy BRECKPOT, Pedro DE HERT, De Schrijver, Frans De Lattre. De Leden Ach. De Stöbbeleir; Guó- taaf Ducaju Alfred Kelders Jerome Rennefooog Albert Schoonjans Henri Van Cleynenbreugel Alfred Van Lan gen hove. Gezien en goedgekeurd door het Col lege van Burgemeester en Schepenen den 11 Oogst 1922. De Secretaris, De Burgem. en Schept Oscar Reyntens. F. DE HERT, MINISTERIE VAN LANDBOUW- Berioht aan de Heeren Landbouwers der Stad Aalet Eert inschrijvingslijst is geopend hij dei Heer Kamirl PILATE, Nieuwstraat, T/S, voor het bekomen van Beetzaad - Klein Wanzleben op afkortiDg van Landbeuw- oorlogschade. Prijs prijs van den handel tijdens de ver- deeliag van het zaad. Inschrijving gesloten den 15 September 1922. Het Bestuur dar Vee versteef» gskona missie. N. B. De nummer ran inschrijving der oorlogschade ter Rechtbank van Oorlog- schade, moet aan den Heer K. Pilate ken baar gemaakt -worden. 956 Matrozen, sprak bij met verhoven stem, er ia geen hoop van redding meer, maak u bereid voor de schipbreuk. De kapiteiH en stuurman voorzagen zich van hunne zwemmers, een zwemmer die de kapitein in zijn kajuit bad, werd bereidwil lig aan Trochets afgestaan. Eensklaps zag de kapitein aan eene ver andering van de kleur van het water, dat er een doorvaart in doklippen liep. Hij stuurdë zonder aarzeling het vaartuig in de opening om zoo dicht mogelijk bij de kust te stian- den. Plotseling had er een achok plaats. Het schip werd door eene geduchlige golf in de hoogte getild en op hot strand gezet, torwijl de masten daarbij vielen als geknakt riet. Kapitein en matrozen bovendon zich wel dra op bel strand, de gevangenen volgden bun voorbeeld. Zoodra de gevangenen zagen dat zij in een wildernis waren aangeland, namen zij allen de vlucht, betgeen de kapitein niet be letten kon bij gebrek aan wapens tn de af gematheid zijnor matrozen. Waar kunnen wij zijn, was de algemeene •vraag, ook van Troebel, die trouw aan de zijde van den kapitein was gebleven. Wat moeten wij doen, kapitein, was de jraag yan den steurman. Ik zou a raden om enze schuilplaats tus- sehen deze rots niet te verlaten voor dat wij goed van ónzen toestand zijn ingelicht. Mor gen na een nacht rust, kunnen twee van ons op eea boodschap uitgaan. Wij moeten dan traehten, zonder zich ver te verwijderen, eenige inlanders te ontmoe ten, inlichtingen bij hen inwinnen en daarna naar do grot terugkeeren. De volgende morgen was van het schip niets meer te zien, dan een wrakhout, dat door do golven met hevige gwoode tegen de kust werd goslingerd. De uitgezonden matrozen kwamen dos avonds, zonder eenigo inlichting te kunnen geven ki de grot terug. De volgende morgen word eene vergade ring gehouden om te raadplegen boe er ge« handeld moest worden. Het algemeen gevoel was, dat daar do kust eenzaam en verlaten er uitzag, een ver blijf van oen jaar hun misschien niet wijzer zou gemaakt hebben. Het voorstel van den kapitein om den volgenden morgen op reis te gaan, werd eenparig aangenomen. Vete dsgen waren zij reeds op weg, niets; ziende dan luoht, bowwu en water, bet scbeen hun toe dat er aoeit een einde at* bun zwerftocht zou kenen, IVttTOfct.)

De Volksstem | 1922 | | pagina 2