J Elisie Zelfopoffering DE MOLEN^- VAN PLEZIER Esmkt ia ds Vlaasische Eersnis Ettelijk Drama ie Luik Erge mijnramp in Californie Alv/ser naar Sensia Bijna eene ramp op de feer te Dendermonde De verdachte zask ie Brussel Het auto-ogggeiyfc bij Yveir Baadistsrlj te Brussel Bleeig gsv®si! Ie Hineve Ongelukkige speurageat Eene Zeeramp Doer electrksfeif gedood Heg een doodelifk automohiei- ostgaksk Bi erge botsing te Ben! DeadeRJkc val Is Brussel Hef gevaar der obussen De vergissing van eens plieiekgd Oaraisf gsteipt te SI. Jans-^feSesshgek Eene pede vangst ie Brussel Een drasta te Desschei Erg werkongetak te St. Jans-Holenbeek i: tiE GROOTSTE AANTREKKELIJKHEID VAN DE FOOR. 1>E SCIIOONSl'K GELEGENHEID OU EEN SCHOON STUK VOOR HEI' HUISHOUDEN TE WINNEN. PRIJZEN PER LOT VOLGENS ELKS KEUZE. MOORDENAAR AANGEHOUDEN Dinsdag, rond den middag, speelde *i< h een liefdedrama af in de rue dee Eeoliers. De edhLgenooten Donnay, se dert ihvee jaar gehuwd, (verbleven fte Ti bange. Drie maand geleden verliet, de vrouw êcb'ter baar man om zich in de rue des Eeoliers te Luik te vestigen. Gis ter on kwam de man haar opzoeken. Zij was niet thuis, doch hij ontmoette haar bij een vriendin, die de beide eeht- genooten oen oogenblik alleen liet. Toen de vriendin .eéhter het geknal van revolverschoten hoorde, snelde zij toe en vond vrouw Donnay, door 3 ko gels getroffen, bewusteloos ten gronde liggen. De moordenaar, op staanden voet aan gehouden, weigerde verklaringen af te leggen over zijn misdaad. Het slachtoffer, Laura Lambert, 24 jaar oud, is in hopeloozen toestand naar het. gasthuis overgebracht. AAA-- ALLE HOOP OP REDDING VERLOREN De ongelukkige mijnwerkers, die in de Argoinaiite-mijn te Jaokson, ten ge volge van een brand ingesloten zijn, zul len wcfilicht verloren zijn. De eenige schacht langs waar zij te- frug zouden kunnen boven komen, staat vol giftige gassen en 't is onmogelijk hen gasmaskers te bezorgen. 11 artverseheurende iooneclon hadden reeds plaats in den omtrek der mijn. -W- Brussol, 20 Oogst. Onder de orga nismen, die geroepen zijn om te Geneve te zetelen bij gelegenheid der vergade ring van deii Volkenbond, is er eene waarvan de taak voor ons land een bij zonder belang op levert-. De ondercom- missie der rechtvaardige behandeling van den handel. Uitgaande van de Economische Com missie vergaderde zij reeds in de maand Juni en hield zij zich bezig met zekere beduitselen der Conferencie van Geneve in internationale conventies om te zet ten. Alzoo heeft zij drie ontwerpen voorge bracht, betrek hebbende op de volgende onderwerpen 1) Tol- en gelijkaardige pleegvormen. 2.) De behandeling der vreemde on dernemingen. 3) De ondenadheidsbepalingen van het tolwezen. Het ondenaoek dezer ont werpen zal den 2 -September hernomen worden. Een Belgisch afgovaardigde, M. Bru tiet neemt deel aan de werkzaamheden van deze ondercommissie. Tor gelegenheid der jaariijksehe Ker mis staat alhier op de Groote Ma/kt het ■Garrousel-Salon opgesteld van den heer V'^Shcr-Beeotinan. Maandag avond rond 9 1/2 uur, ten gevolge eener kort sluiting onfetond .er brand in dozen paar den molen. Eene onbeschrijfelijke paniek ont stond en eenieder vluchtte naar de uit gangen. G'elukkiglijk konden de aanwe zige personen zich zonder letsel uit den weg maken. De pompiers kwamen dade lijk ter plaats en met behulp van het personeel kon het vuur gebluscht wor den. Na korten tijd was alle gevaar gewe ken. Hadde de brand zich moéten uitbrei den, voorzeker waren al de prachtige ten ten en kramen welke zich op de Markt bevonden met den grond gelijk gebrand. Dingdag namiddag werd Louiza Schinck uit de Antoon Dansaertstraat die aangehouden was onder verdenking haren minnaar Pierre Mcrckaert, door een messteek gedood te hébben, opnieuw ten justieie-paleize langdurig onder vraagd. Ten slotte gehikte de onderzoeks rechter er in volledige bekentenissen te bekomen. De vrouw veifldaarde dat zij den doo- delijken steek had toegebracht in eene vlaag van woede, omdat Merckaert dron ken was thuis gekomen. Na deze bekentenissen werd de plich- tigé naar het gevang teruggevoerd. NOG EEN STERGEVAL Wij meldden in het vorig nummer het vreeselijk auto-ongeval te Houx, bij Yvoir, dat het leven kostte aan twee per sonen. Er is tlhans nog een derdo sterge- val aan te stippen. Mad. wed. Puissant, die het eenig been welk zij nog bezat, vreeselij-k vermorzeld weid, is Maandag avond in het gasthuis van Dinant over leden. 41* Vervolg. Ik kan niet ge moet heden alleeD gaan antwoordde Pandolle. Maar loop ni nto ver weg, lieve. Het meisje sloeg haar arm om zijn hals en tuisterde hom in 't oor Hebt ge gehoord wat Franrois zeide Ja Dan zult ge wel voor mij antwoorden. Met hem trouwen *k Zou nog liever mijn jebeel leven in een woestijn slijten. Zij kuste hem op de wang en ijlde heen loo vlug als een jonge gozelle. Francois wilde zich verwijderen, Pandolle tiep hem terug. Ik heb een woordje met u te spreken, leide hij. Ik luistei^ gaf*Fran$ois tenantwoord. Sedert eenigen tijd, hernam Pandolle ij) gestrengen toon, veroorlooft ge u tegen over Blanche vrijheden, die me niet bevallen. Is het verboden met haar te spreken ?Ik ff loef niet ooit den eerbied, dien ik haar Verschuldigd ben, uit het oog verloren te Rebben. Voor den donder Riep Pandolle drif- Bg, als ge dat gevraagd hadt, zeu ik u van hoeve hebben gejaagd. M. C..., nijveraar, wonende Leopold Il-laan, keerde gisternacht omstreeks 1 uur met zijn dochter huiswaarts langs de Wetstraat ter hoogte van de Aarlen- straal geboden hen drie jonge kerels, die naast een auto stonden, halt te maken. M. C... en zijn dochter riepen echter om 'huflp en gelukkig kwamen uit een naburige straat voorbijgangers toege sneld. De aanvallers sprongen in de auto en reden weg in de richting van het Ju bel jaarpark'. De politie heK-ft onmiddellijk e?n on derzoek ingesteld, doch bezit ongelukkig slechts vage aanduidingen over de boos wichten. Gisteren, om half drie, werd de poli tie telefonisch gewaarschuwd, dat mon lin de aminckstraat, waar den Dinsdag de biggenmarkt wordt gehouden, volop aan 't vechten was. De politieagenten Omer Grijsec'ls en Piet. Van Impe, juist op het bureel, snel den er hoen. Daar vonden ze een man, wiens aangezicht bijna niet kennelijk was van de sdhrobben in 't gelaat en het bloed dat hem uit een groote wonde aan hét achterhoofd over wangen en hals 'liep. Het slachtoffer, dat ze daar in dien toestand vonden, was zekere Alexis Boo tte, van Heldergem, biggenkoopman ivan beroep. De aanvallers Jozef, Raymond en Eduord, drie gebroeders en de zoon de- *zes laats ten, insgelijks kooplieden in big gen van Bamibrugge, haddein het echter voorzichtig geadlit zoodra ze hooiden dat de politie in aantocht was, de plaats te poéteen en de zweep op het paard te léggen. Het slachtoffer werd ter verpleging naar de woning van dokter Provl overge bracht. De groote wonde aan het achter hoofd werd door middel van een hard voorwerp toegebracht. De dokter heeft evenwel niet kunnen uitmaken of het van een mes was. Aan de politie heeft het slachtoffer verklaard dat hij Dinsdagmorgen den koop van een ren biggen toesloeg voor duizend frank, en Jozef hierop onmidde- lijk zijn aandeel eischte. Hierop niet in gaande ontstond er twist, die ook nog werd aangevuurd door politieke bespre kingen. De gebroeders T.., en hun neef rijn hem hierop met bun vieren te lijve ge gaan. De politiekoinmiseaiis M. Thuyüie. 'heeft procesverbaal opgesteld. -V Maandag, omstreeks 11 uur, was een Luifech epeuragént, Lievin C.., wonen de Hors-Chateau, 'op het spoor van een kerel. Doze sprong op een tram ge vol: door den detcktiof. In de rue St. Laurent, bij de halte, sprong de achtervolgde op. het gaanpad en liep weg. De detektief wou het zelfde doen, maar liep aan tégen een andere tram, zoadat hij bewusteloos ten gronde viell. Hij werd naai' het ziekenhuis Saint- Laurent overgebracht, waar hij verder zal verpleegd worden. -vV EEN OHILEENSCH VAARTUIG VERGAAN 160 PASSAGIERS EN DE BEMAN NING OMGEKOMEN Uit Santiago de Chili wordt gemeld dat de stoomer Jtata behoorende tot een Chileensché zeevaartmaatschap x op eene ongenaakbare plaats gestrand De 160 passagiers en de bemanning worden als verloren aanzien. Francois verbleekte, een valsche lach speelde om zijne lippen. Ik daoht dat mijn neef Dupont hier de meester was, zeide bij met een zweem van spotternij. Ik weet wat Louis Dupont is en wal ik ben. sprak Pandolle, en ook weet ik dat gij hier boerenknecht zijt als zoodanig heb ik er in toegestemd dat ge op de hoeve kwaarat, onthoud dit wel. Ik waarschuw u, dat het eerste onbetamelijk woord, 't welk ge Blan. che mocht toevoegen, gij u biezen kunt pak ken en naar u vader terugkeeren. Gij zult mij toch niet willen beletten. Blanche, te beminnen Neem u in acht. Mijn bedoeling is eerlijk, ik behoef dit niet te verborgen ik wensch dat Blanche mijn vrouw wordt. Blanche wil niets van'u weten. Dat zullen we zien. Pandolle beefde van woede. Hij greep den arm van den jongeling en schudde hem hevig. Nog gij, hoort ge het, sprak hij ep doffen toon, noch gij, neg een van hen, die reeds aanzoek om haar hebben gedaan, of het nog zullen doen, zal Blanches gade zijn. Wat raken mij anderen Ik bemoei me met mijn eigen zaken, en 'k zou niet weten, waarom mijn neef ze haar weigeren zou ik J>en zeker niet minder dun zij. Dqzoi' dagen wou de 16-jarige Michel Vanhoule .van Sehallafie, alhier' een nrusch rooven. ep klom op dén paal dar elektrische leiding. Ongelukkig kwam hij in aanraking met den nlektrischen stroom, en was om zoo te zeggen, op den slag dood. Toen Voorbijgangers dén stationchef hadden gewaarschuwd, telefoneerde deze dadelijk naar de Centrale te Swevegem. De stroom werd afgesneden, zoodat de ongelukkige ten gronde stortte, op een afsluiting van den spoorweg, zoodat zijn hersenen in het rond spatten. Het lijk weid naar een bijgebouw van het station gebracht. Baron Peers, van Oostkamp-bij-Brug- ge, daalde in gezelschap zijner dochter per automobiel de sterke helling van Malchamps, bij Spa af. Een ander rijtuig willende ontwijken, zwenkte hij te 'schielijk, met het gevolg dat do auto omkantelde. Baron Peers Meef bewusteloos op do baan liggen, terwijl zijne dochter slechts licht gekwetst weid. In allerijl naar oene kliniek overgebracht is het slachtoffer et kort nadien bezweiken. Over de botsing welke Dinsdag mor- gend rond 6 3/4 ure plaats bad op den boek dér Bagattenstraat en Nederkott- ter, te Gent, tusschen een vrachtauto en een tramrijtuig vernemen wij nog De auto kwam uit de Bagattenstraat gereden in de richting der Verloren- Broodstraat, terwijl het tramrijtuig uit de tegenovergestelde richting kwam. Volgens getuigen reed de auto rechts van den weg niettemin kwamen de rijtuigen in botsing. Deze was zoo gewel dig dat het voordeel van 't tramrijtuig werd ingedrukt, waardoor de reizigers en de wagenbestuurder ernstig gekwetót weiden. De volgende personen zijn gewond Lievin Speybrouck, van Landegem, die de rechterdij brak en inwendige kneu zingen opliep Lodewijk Burggraeve, oud 60 jaar, ge'huivést Zwijnaardséhen steenweg 317, liep aan de handen ver scheidene kwetsuren op, veroorzaakt door glasscherven, en kloog over inwendige kneuzingen. Alexander Thienpont, trambestuur der weid gekwetst door de glasscherven aan de haarden. Leo Dopestel, oud 32 jaar, van Lan degem en Achiel Van Veeidegem, oud 16 jaar, van Meerendré, werden minder zwaar gekwétet door de glasscherven. Leon Van der Staraéten, 19 jaar oud, van Wichelen, die op de vrachtauto was gezeten, werd ten gronde geslingerd gekwetst aan de armen en den rug. De sdhade aangericht aan beide voer tuigen is aanzienlijk. Het parket, samengesteld uit de hee- ren Verwilghen, onderzoeksrechter, en Dc Bevere, substituut van den heer pTo- kureur des Konings, kwam ter plaatse en was vergezeld van deskundigen, om de mogelijke verantwoordelijkheid vasl te stellen. Hefc knaapje Jan Calmeyn®, 4 jaar, wiens oudere wonen Pierensfcfaajt, -was Maandag avond, rond 7 1/2 ure, met andere kinderen gaan spelen in het huis 9 der Timmennansstraat. De kleine Calmeyens mot zich vóór over te buigen over de balustrade .van 't balkon, eerste verdiep, verloor "het evenwicht en viel op de siraatsteenen. Het arm slachtoffertje brak den sche del en werd dadelijk naar het St. Pie tersgasthuis gevoerd. Het kind is er Dinsdag morgen*}, ten 4 ure, overleden Het parket is verwittigd. faarfdag is te PodkapdKe een hou witser ontploft midden eene p'lo# werk lieden die den mond aan 't effen maken waren. Een arbeider werd gedood, een tweede een been afgeslagen, een derde vreeselijk verminkt. Te Cl erken waren Maandag voor middag Engeleche werklieden werk zaam m het boech van Houthnlst aan de lediging van gashouwiteere, toen een de zer gevaarlijke tuigen ontplofte. Drie werklieden werdén schrikkelijk ver brand. Twee hunner verkeeren in doods gevaar. Wat bedoelt ge Op 't oogenblik is zij niets rijker dan ik. Indien zij op een gedeelte van mqn neefs schatten kan rekenen, hebben mijn vader en ik neem mij niet kwalijk-, dat ik zeg, mijnheer Pandolle op die schatten meer rocht dan rij. Met vlammende oogen kruiste Pandolle de arra«n over de borst. Dat is althans openhartig gesproken, zeide hij, zijn drift overmeesterend. Maar, beste jongen, ik bad u toch reeds lang door grond. U vader baakt naar de schatten van Louis Dupont. De eerste maal, dat ge beiden hier kwaamt, heb ik hst al begrepen. Jeannette is verdwenen, zij is dood, heeft u vader tot zich zelve gezegd Espoir wordt mijn eigendom, evenals alles wat mijn neef Dupont bezit Uit vrees, dat Dupont bij testament alles aan Blanche vermaakt hij heeft het recht dit te doen hoeft u vader vorder tot zich zeiven gezegd Blanche moet de vrouw van Frangois worden Daarom hen ik op de hoove, waar ik u, om 't u ronduit te zeggen, tegen mijn wil heb toege laten, omdat ik Dupont niet wilde tegenstre ven. De berekening van u vader, die ook de uwe is, mijn beste jongen, is evenwel niet, juist. Blanche sal u vrouw niet worden, en xl vader zal, evenmin als gij, een cent van Dupont's schatten bekomen. Versta ge dal Ik heb u goed verslaan, antwoordde de joDgman met slechte verborgen woede. Dus zoudt gij, de eerlqke en rechtschapen Pandolle ons doen onterven Nu sprak de oude man op vasten toon Pandolle heeft aan niemand rekenschap af te leggen van hetgeen hij aegt of doet hij laat de zaken haar loop en hoopt op Gods rechtvaardigheid. De uwe is ten minste twijfelachtig. Wat wilt ge met die woorden te kennen goven..mijnheer Francois? Ge zult zeker uw geheime inzichten hebben, die later aan deu dag zullen komen, zei de jongeling, zich door drift latende ver« voeren. Ge zjjt wellioht zoo belangloos niet als go het wilt doen voorkomen, en we zullen wel te weten komen om welke reden ge u zoo edelmoedig opwerpt als de beschermer van de dochter van een galeislaaf. Bij deze woorden, die voor Blanche en voor hem een zware beleediging waren, voel de Pandolle van verontwaardiging zijn bloed naar het hoofd stijgen. Zijn blik was vreese lijk. Ha, ellendeling barstte hij los, geen woord meer, of ik sta niet moer voor mij zeiven m. Op den koer van een ''koffiehuis der Rue .St. Walburg©,. t.e Luik, woonden talrijke personen bet work van een af- gerichten hond 'bij. Do eigenaar van' den hond zou nu het dier een gemaak- ten apache doen aanvallen, doch op het bevel attaque wierp de hond zich op een der toeschouwers, den 47-ja- rigen schaliedekker Jean Re-mi en boet hem overal waar hij maar té pakken kreeg. Slechte met de grootste moeite kon men het dier zijne prooi'doen 'lossen. Terwijl men op zoek ging achter een geneesheer, nam de eigen aai- van den hond de verwarring te baat om er met zijn miskweekte beest van door te trek ken. Hij wordt opgezocht. Mad. Cesar Elisabeth, Van den Bo- gaojvlcnstraat, werd Maandag namiddag toen zij op de Leopold Il-laan van den tram stapte, op zijde gedromd door een jongeling die schampavie speelde. De vrouw bevond evengauw dat haar brieventesch met 740 fr. uit haar saco- eho verdwenen was. Voorbijgangers zet- ton den jongen kerel na en haalden hem in op de Saincteletteplaafs. 't Is oen gevaarlijk misdadiger, wo nend Kooretraat. Men heeft hem in het droge gezet. De Brusselsche policie zocht al eenige weken zekeren Vand.... op, weglooper uit de tuehtkompagnie. De rechterlijke agenten Libcer en Kempeneer kwamen te weten, dat de kerel van zin was een huis in de Van Helmontetraat te plunderen. Zij legden zich op loer en kregen den rekel te pak ken Hij ,bood geduchte® tegenstand, maar werd niettemin naar het bureel der Kool markt gesleurd. Hij was in bezit van een volledig in- brekersgerief. Onderhoord, weigerde hij op de gestelde vragen te antwoorden. Men heeft hem vast gezet. Op de kermis was tustechen de feesten de en dansende jonkheid de twintigjari ge Marie Dedkx. Dit meisje had vroeger kennis gehad met eenen 23-jarigen jongen, Siegers geheeten, maar hét was over drie maanden gedaan geraakt, en Marie had andere kennis aangeknoopt. Dit had de jaloezie van Slegere ver wekt, zoo erg dat hij, te midden"der ker misvreugde, een revolverschot op haar; loste. Marie Deckx, in het, 'jpÖaat- getroffen, viel ten gronde e® SÏegérs, ineenende dat zij dood was, schoot zich zeiven eenen kogel door hét hart, en hij viel morsdood neer. Het meisje is niet dood, maar hare wonden zijn zeer erg. Een ernstig arbeidsongeval heeft pich op de Jubelfeestlaan voorgedaan. Werklieden loeten een kam ion gela den met ijzeren poetrellen. Alópeens gleed een der poetréllen, 1650 kiloB zwaar, van den kamion en plofte op den werkman Jan-Pieter Deeoster, geboren to Kester, den 17 Januari 1882, wonend te Halle in de Kroonstraat. De man werd het rechterbeen vermorzeld. Zijn werkgezellen namen hem in deernis wekkenden toostend op en "brachten hem over-naai' het gasthuis, waar de geneesheere® hét been afgezet hebben. Deeoster is gehuwd en vader des hiuis- gesins. Ik beb niets meer te zeggen, antwoord de Francois op spotlenden toon. Bn hij ver wijderde zich haastig, waarschijnlijk bevreesd voor de ijzeren vuist van den grijsaard. Adder mompelde Pandolle, eindelijk hebt ge het masker laten vallen ik zal u in t oog houden, en als ge wilt bijten zal ik a vermorzeleo. Terwijl dit ep de plaats van de heevc voorviel, snelde Blanche opgeruimd en m u lichten tred het veld in. Zij ging de Sabfeuse over en liep bloemen plukkende langs den hoever der rivier. Onverklaarbare geluiden deden zich hoo. rer. en drongen uit de verte, door de met heerlijke geuren gevulde lucht tot haar dom* De zon, die zicb boven de bergtoppen verhief schoot baar gouden stralen, in de diepe val lei. De insecten gonsden, de vogel» vlogen door de takken, en de vlinders om de bloe men, de leeuwerik kweelde in heerlijke toe- nen zijn morgenlied en een zachte bries schonk een aangename friacbheid aan de geheele natuur. Zorgeloos en opgtteogen van vreugde liep Blanche voort. Hat bouquet in haar band werd voortdurend gtooter. Eensklaps slaakte zij een kreet van sub rik eu ontzetting,

De Volksstem | 1922 | | pagina 2