Edels Zelfopoffering Erased in ds Si. Hislsksrk ie Sen! De Qardea Bennetfósker dar luefiübaltasss Bofcffce&lsS&she &raak Geweldige brand in Hsderland Ontvreemding van 28.800 fr. te Brussel Een essl ksr&f oisïdekt te ¥@r¥iers Vrouwelijke gauwdief -w*- Dramatischs twist Een lid der bende van Adegm krankzinnig gewerden Hevige brand te Esüdoe De mesrd ep de foliseajtélen te Beur Lasfsts Berichten pea9 Telefson Voerman verongelukt Erg werbngeiuk te isper h hst fsrt vm Bsneelles iasdsSsjk ongeluk fe Bisschoppelijke kostersraad Priesterlijks Bea^easkigea STASSMtEÜWI Di@e@san@ Bsdevaari tsaar 0. L. Vreuw van Laardss Uitslag van den Ballonprljskamp Voetbal Mijnheer Jozet Sergant *^&?&!2iSts&332et aaatraaflgffl8H*qg3WCTMjggyBM'»agvi»«r»i»<^^ Een brand is Vrijdag namiddag om streeks 4 1/2 ure, in do gebinten van cen der zijkapellen, van St. Michielskerk •ontstaan, tengevolge eener onbekende oorzaak. Schaliedekkers en timmerlieden zijn daar juist aan den arbeid, gezien gehéél het dak der kerk moet vernieuwd wor den. De brandweer was dadelijk met de groole pomp ter plaats onder bevel van •M. De Galasse. De ordedienst werd door 'de policio waargenomen en niemand kon qiog over de brug, want 't was langs dien jkant dat het vuur woedde. Twee zware lansen spuitten stroomen water op het vernielend element. Ook was allo gevaar na 3/4 uurs geweken. De heer burgemeester; heer Van der Stracten, prokureur, M. schepen De Mn 11 nynek M. Cooreman, gemeente raadslid waren ook ter plaats gekomen daar de mare zich bliksemsnel door de stad had verspreid dat de aloude kerk in vlammen stond. De brandweer deed, zooals gewoonlijk, haar best. De schade zal niet groot zijn het overtollig water dat het vernielend element moest uitdooven, zal meer scha de teweeg hebben gebracht dan het vuur zelf. Gelukkig dat men den brand ook bij tijds had bemerkt. De werklieden van de ondernemers de den ook al het mogelijke om de 'brand weer te helpen. E. DE MUYTTER OVERWINNAAR Geneve, 8 Sept. De sportkommis- eic van den Aéro Club van Zwitserland, vergaderde heden om de uitslagen van den Gordon Bennettbeker der luchtbal lons af te kondigen. Na een korte beraadslaging werd vol gende klasseering opgemaakt 1° Do Muytter Ernest (Belg), met 1372 kim., in 25 uren 49 min. 2° Honeywell R. E. (Amerikaan), niet 1061 kim. in 26 uren 12 min. 3° Bicnaimé Maurice (Franschman), mte 923 kim. in 19 ure 32 m. 4° Commandant Barbati (Italiaan), met 842 kim. in 22 ure 38 sek. Het is dus in Belgie, dat toekomend jaar de XII0 Gordon Bennettwedstrijd zal betwist worden. De revolutionnaire rechtbank van Kiew, na een honderdtal leden dor ko- zakkenorganisatie van Kiew gevonnisd te hebben, daagde 250 personen, beticht van deel uit te maken eener Ookreen- sche nationalistische inrichting, voor de vierschaar. Zij werden beticht het gezag der bol- chevistische overheid miskend dezes bevelen overtreden le hebben. De rechtbank veroordeelde twee en vijftig personen tot de doodstraf, sprak er drie vrij en verwees de anderen tot dwangarbeid. Den 31 Augustus werden 37 leden der kozakkenorganisatie gefu- siljeerd. Zoo nemen de bolcheyisten wraak I VW TIEN MILLIOEN GULDEN SCHADE Amsterdam^ 8 Sept. D£ gebouwen der grootste zagerij van GeMermaesen zijn geheel afgebrand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat alle pogingen om te bluseohen verij deld werden. De schade bedraagt meer dan 10 mil- lioen gulden. Twee honderd arbeiders zijn hierdoor zonder werk. De Samenwerkende Maatschappij voor ijzeren constructies, in de Eginont- straat, te Brussel, heeft aan het parket een klacht ingediend ten laste van den hoofdboekhouder, beticht van een dief stal van 28,000 frank. De boekhouder was door genoemde maatschappij gelast 25.000 frank te be leggen op de Algemeene Spaarktis en 3.000 frank op postcheckrekening. Be- klaagdo heeft het geld echter niet be legd en is naar zijn bureel of ook naar zijn woonplaats niet weergekeerd. De politie zoekt den voortvluchtige ijverig op. Zijn eenzelvigheid weid in alle richtingen gezonden. Werklieden die de grondvesten gra ven van eene loods, bij den protestant- schen tempel, rue Laouleux, hebben menschengeraamten blootgelegd. Dezen lagen op eene diepte van 60 tot 70 Centimeters. Men vond tot nog toe een iOtal schedels, schcenbeenen en an dere gebeenten. Op die plaats werd in 1640 een klooster van Coneeptionnisten opgericht. Eenigen tijd geleden had men grond werken uitgevoerd in een naburigc-n eigendom en steenen bloot gelegd, be hoord hebbend aan gewezen grafsteden. Grafsteenen met opschriften werden op gehaald. Het is waarschijnlijk dat de ontdekte heenderen voortkomen van ter plaats begraven kloosterlingen. De policie heeft de schedels en gebeenten naar het ge meentelijk kerkhof doen overbrengen. De echtgenoote B..., bevond zich Vrij dag morgend op de Groote Markt te Brussel, waar zij bijna omgeloopen werd door eene vrouw, die zich haastig uit de voeten maakte. Mad B..., werd op 't zelf de oogenlblik gewaar dat haar geldbeu gel, inhoudende 500 fr. verdwenen was. Zij liep de diefegge achterna en leverde ze aan de policie over. Die vrouw werd opgeleid. In het kommissariaat vond men den geldbeugel in haar bezit. Het is zekere Rosalie B..., wonende te St. Gillis. Zij werd ter beschikking van het gerecht opgesloten. TOMAAT ooHsmsa Vrijdag morgend ontstond er twist in do werkhuizen van O ugrée-AJari hay e, tussehen een stoker, B..., van Seraing, en zijn machinist. Door woede verblind freep B... een stuk ijzer, van ongeveer kilo, en wierp het in de richting van zijn tegenstrever. Deze bukte zich en het stu-k trof een anderen werkman, Jozef D..., 32 jaar oud, van Luik, aan het hoofd. Het slachtoffer werd den schedel ge broken. De arme man is gehuwd en va der van familie. Bis aangehouden. De genaamde Jozef Couvreur, bijge naamd Zeem geboren te Maldegem den 11 Juni 1800, dio deel maakte van de beruchte bende van Adegem en door bet Assisenhof van Oost-Vlaanderen in Maart laatst veroordeeld werd tot. 10 jaar opsluiting, is in liet gevang krankzin nig geworden. Couvreur zit nu opgesloten is bet krankzinnigengesticht te Doornijk. Donderdag nacht is brand uitgebro ken in de schuur van den landbouwer Vocts, Baligerhoekestraat. De pompiers van Eekloo, onder be vel van den kapitein Reychler, waren spoedig ter plaats, doch het vuur had zulke groote uitbreiding genomen, dat- er aan" blusschcn niet meer te denken viel. Mei; moest zich bepalen de hoeve en andere afhankelijkheden te vrijwaren, waarin men ten volle gelukt is. De schuur is ten gronde afgebrand vijf koebeesten zijn in de vlammen om gekomen. De schade wordt op 25.000 fr. geschat er bestaat verzekering. HET ONDERZOEK Het gerucht werd verspreid dat, sinds de invrijheids stelling van Charles Dos- se, hte gerecht bet. onderzoek in zake de moord op de tolbeambten Nauquin en Decot niet meer zou voortzetten. Dat ge rucht i9 volkomen valsch, want bet ge recht heeft nog geen enkel oogenbli'k de opzoekingen, hoe moeilijk zij ook zijn. gestaakt. En thans schijnt de iever van de magistraten met goeden uitslag te zul len bekroond worden. In alle geval, het is zeker dat men neuiwe sporen volgt en 't is te hopen dat ditmaal het goede er zal bij wezen. DE TWEEDE LEENING DER VERWOESTE GEWESTEN. Brussel 3 Pept. Zaterdag morgend had de tweede trekking plaats der leening der Ver- woeste gewesten 5 p. h. Zijn uitgekomen Serie 20,806 n. 10, wint 500.000 fr. Serie 185,158 n. 5, wint 100.000 fr. Serie 26,257 n. 18, wint 100.000 fr. De andere nummers dezer seriën zijn uitkeerhaar met oOO frank. De eerste serie is verkocht geworden to Leuven en de tweede te Doornijk. DE BELGEN IN KLEIN AZIE. Brussel, 9 September. Zooals nierf weet had het Belgisch gouvernement, zoodra de gebeurtenissen m Klem Azia eene ernstige wending namen, aan Frankrijk en Engeland gevraagd, de B I- gen aldaar verblijvend, desgevallend te beschermen. Zaterdag morgend hebben. Frankrijk en Engeland geantwoord, dat hunne vertegenwoordigers te h™yr"a onderrichtingen ontvangen hadden, om de Belgische onderdanen te benunclö lun. alsof het hunne eigene landgenooten waren. DE DUITSOHE KOLENNOOD Berlijn, 9 Sept. De Deutsche Allgemeine Zeitung verschijnt opnieuw en kondigt aan, dat ten -gevolge van het gebrok aan Duiteche kolen en de duurte der vreemde kolen, de scheepvaart op de hoogero Elbe zal stopgezet worden van af 17 September aanstaande. DE MINISTERIEELS KRISIS IN GRIEKENLAND. Athenen, 8 Sept. Het ministerie Calageropoulos is nog niet samengesteld. Reeds hebben AIM. Tria- taphilacos, Boussios en Tajias hem hunne medewerkmg toegezegd. M. Gunaris heeft verklaard dat hij het nieuw kabinet zal steunen. 50® Vervolg. Zijne zending volbracht hebbende, komt hij weer naar de hoeve, waar hij zijn ge weer, dat hij er den vorigen dag gelaten heeft, medeneerat, en gaat naar huis. Wat duidelijk bewijst, dat hij niet schuldig is, is de vorklaring der gendarmen, éat hij groote verwondering veinsde, toen lij hem zeiden, dat de eene loop van zijn ge weer was afgevuurd. Neen, hij heeft niet geveinsd, zijn verwondering was oprecht, want hij begreep, dat zijn wapen tol het be drijven der misdaad had gediend. In deze geheimzinnige zaak is slechts een punt onverklaarbaar voor mij, vervolgde de heer Dumoulin, namelijk dat Francois Troebels, gehuwd zijnde, kon besluiten zich te laten veroordeelen. Het is waar, antwoordde de graaf, FranQOÏ8 Troc! ets alleen zou kunnen verkla Ten, welke gevoelens hein aldus hebben doen handelen, maar daaromlreut wil hij zich niet uitlaten. Indien hij uit dankbaarheid zich heeft opgeofferd, dan heeft hij dat gevoel te ver gedreven. Trouwens er zijn maar voorbeel den van dezen aard. In al hetgeen ge gezegd hebt, zi» ik De voerman Arnold V..., wonende Olijfboomstraat, te Schaerbeek, reed Vrijdag morgend met zijn gespan de Kruidtuinlaan to Brussel. Opeens verloor de man het evenwicht en stuikte van de kar op de straatsteen en. De ongelukkige bleef op den slag dood. De werkman Camiel Vindevogel, van Auwegem, aan den arbeid zijnde aan het nieuw sas, werd door den zwengel van eene machien op het hoofd getroffen •en den schedel gebroken. De ongelukkige werd onmiddellijk naar een geneeskundig gesticht te Gent overgebracht, om er eene gevaarlijke heelkundige bewerking te ondergaan. Als er geene verwikkelingen voorkomen, bestaat er hoop op redding. De soldaten in 1914 in den sektor van het fort gesneuveld, gaan ontgraven worden. Daar zijn er rond de 400 die' er 't leven lieten. Alen hoopt ze te kun nen vereenzelvigen. De werkzaamheden worden geleid door luitenant Defossé en Al. Deprelle, rechterlijk officier. M. Grégoire, gouverneur der provin cie, heeft zich naar het fort begeven waar de werkzaamheden aangevangen werden. Hij heeft kennis genomen van het ont werp van 't monument, dat op het nieuw krijgskerkhof zal opgericht worden. Dit kerkhof wordt aangelegd me de Tilff, alhier. AVIS. La Banque Centrede de la Dendre bonifie a ses déposants en comp- t-o de quinaaine un intcrêt de 3.25 0/0 pour la période du 10 au 25 Septembre 1922. La Direction. BERICHT. De Banque Centrale de la Dendre vergoedt aan hare titularis sen van halfmaandclijksehe rekeningen een interest van 3,25 0/0 voor het tijd perk van 10 tot 25 September 1922. 1080 Het Bestuur. Vrijdag namiddag is op de wijk Mys- berg, te Meldert een droevig ongeluk ge beurd. Een der zoontjes van Alfons Van den Eynde was medegereden met eene drie- wielkar, bespannen met eene koe, om veevoeder te halen. In het terugkeeren, verschrikte de koe eensklaps en deed oen zijsprong, waar door de kar omsloeg met het gevolg dat het knaapje onder de kar gevat werd. Toen men het kind kon bevrijden gaf het geen teeken van leven meer. Doktor Van Langen hove spoedig ter r.aats geroepen, telefoneerde onmidde- lijk om Dokter Heffinck van Aalst, die zich per auto naar Meldert begaf. Na het kind onderzocht te hebben, be sloot men het naar de kliniek van Aalst te voeren, daar *iju toestand zeer beden kelijk was. Het arme knaapje gaf ech ter den geest toen men het in den auto wilde dragen. De droefhekt der beproefde ouders is onbeschrijfelijk. BIJGEVOEGDE EXAMENS Bekwamen een diplomavan ln graad M. Jozef Reyn, koster te Kalloo van 2n graad, M. Gerard Van Houte, koster te Zwijnaarde van 3n graad M'M. Louis Sergeant, koster te St. Martens-Leerne en Omer De Henau, koster te Vinder- houte. BISDOM VAN GENT Z. Hoogw. de Bisschop heeft be noemd Eere-kanunnik van St. Baafs, den z. E H Daugimont, pastoor-dekon van Kaprijke den Z. E. H. Den Haerynok, pastoor van Sfc. Martinus-A k knrgem. Onderpastoor te Vijnkt, den E. H Van der Guchten, leeraar te Ronae te Baelegem, den E. H. Lust, coadjutor te Leupegem. Koadjutor te Leupegem, den L. 11 Vindevogel, priester in het seminarie. evenwel nog geen bewijs dat mejuffrouw Dupont do rchtgenoote van den vermoorde was, hernam de graaf. Haar verdwijning is daarvan roods een duidelijk bewijs, antwoordde de advokaal. Haar dwaling inziende, do misdaad van haar vader vernemend, en zich beschuldigende, de oorzaak van de ontzetlende gebeurtenis te zijn, ontvlucht zij het ouderlijk huis, om haar schande en haar schat te verbergen. Het verblijf van den jongeling te Saint-Irun en zijn nachtelijke tochten, waarbij hij twee mijlen aflegt, om naar een plaats van samen komst te gaan, zijn het tweede bewijs. Maai er is ook een derde bewijs, en dot ie nog meer beslissend Mejuffrouw Dnpont had eenige maanden in een dorp bij Reims door gebracht de jongeling, die waarschijnlijk uit Reims of deszeis omstreken yvas, komt le Saint-Irun op denzelfden tijd dat mejuffrouw i upont bij haar vader terugkeert. kwam de jongeling uit de omstreken van Reims vroeg do graaf hevig ontroard. Heeft men in de processtukken ook opgege- .ven hoe oud bij waarschijnlijk was. Ongeveer twintig jaar De ontroering van den graaf werd nog greoter. En zijn naam Vroeg hij gejaagd en angstig. Men is alleen den voornaam te weten gekomen, namelijk Richard. De graaf slaakte een kreet, hij was zeilend bleek goworden en sprong dan in de grootste ontsteltenis op. De heer Dumoulin zag hem verwonderd aan, doch durfde hora niet ondervragen. De graaf viel in zijn stoel terug en bleef eenigen tijd onbewegelijk, hot gelaat met de handen bedekkende. Ondervvaag mij niet, zeide bij op het oogenblik zon ik niet kunnen antwoorden Zonder dit te vermoeden, mijn waarde Nes tor, hebt ge het eenigo geheim van mijn le. ven, dat ge niet kendet, aangeroerd. Later zal ik u alles zeggen, maar thans niet, neen, thans niet ik zou het niet kunnen. Vuriger dan ooit haak ik er nu naar, voor Francois Troebels gratia te verwerven, maar is dat mogelijk zonder den waren schuldige aan te klagen O. ik wil den rol van aanklager niet vervullen. Wat raadt ge mij Morgen zal ik u de memorie, die ge van mij verlangdet, ter hand stellen, als. mede het verzoekschrift om gratie, onder slcuod door de getuigschriften omtrent het uitmuntend gedrag en de daden van opoffe ring door den veroordeelde bewezen. Die stukken zuilen grooten invloed heben, uw voorspraak bij den minister zal het overige ZONDAGRUST. Zondag 10 Sepr. zat alleen open blijven, van 's middags tot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. Renneboog, Nieuwslraat. Donderdag morgend, om 7 ure, zal in St. Martenskerk eene mis, met algemeene kommunie voor de bedevaarders, opge dragen worden, tot bekomen eener voor spoedige reis. De hoogkoor is voorbehouden aan de bedevaarders. De 'bedevaart van 1922 ge tuigt van den klimmenden bijval onzer ondernemimg. Er zijn dit jaar ruim 600 bedevaarders en een honderdtal zieken. Ziehier de uurwijzer van vertrek der reis tot Geeraaidsbergen. Aankomst Vertrek Gent 9,27 Melle 9,39 9,41 Wettereri 9,50 9,52 Aalst 10,08 10,48 Denderleeuw 10,57 10,59 Ninove 11,10 11,12 Geeraardsbergeö 11,31 11,33 Allo bedevaarders en zieken zorgeq dus tijdig aan de statiën te zijn. der Vlaamsche Kermis, Meuléschettestraat: Numm. Stad of Dorp. 209 Flobecq. Flobecq. Wodecq (Hameau de Près)v Anvain6'. Herzele. 243 995 130 DE SU1KERIJPEEËNDrapeauzijn niet de duurste maar icel de beste. 9367 CONGREGATIE VAN O. L. V, Mo lenstraat. Morgen Zondag is er geen Ver gadering. i'm Mevrouw "Wed. Jan aER^A^,T*5!?A^nTT^i' Mijnheer en Mevrouw Louis SPAJNOb.kJa SERGANT en hun zoon, verzoeken ons net overlijden te m.lden van hun beminden Zoon, Broeder, Schoonbroeder en Oom. zoon van Jan en fiüaria De Witte geboren te Aalst den 3 Maart 1900 en aldaar overleden den 8 September 1922. Lijkdiensten begrafenis Maandag 11 Septem ber, om 8 ure, in de kerk van Sint Martinus Men vergadero ten sterfhuize Brabantstraat, 3?, om 7 1/2 ure. doen. Bijna twiotig jaren zijn sedert de miedaad verloopen, wij zullen haar als ver jaagd beschouwen en den waren schuldige aan zijn berouw en wroegingen overlaten. Hem thans aan de justicie overleveren, om de onschuld van Franpois Trochets in het licht te stellen, zou de opoffering nutteloos maken van dien braven man, die niets ver langt, geen enkele klacht doot hooren en, haar niet gevraagd hebbende, in ataat zijn de gratie te weigeren, weike hij zou verwerven ten koste van het verderf van degene wien hij voor schande heeft willen bewaren. Mijn gevoelen is, dat we den naam Lonis Dupont zelfs niet moeten noemen en niet in 't minst moeten laten blijken dat we aan zijn schuld twijfelen. Dat is oek volkomen mijn gevoelen, verklaarde do graaf. Op zekeren dag liet de gouverneur van Algiers Franpois Troohets bij zich tomen. Mot den laatsten paketboot heb ik uit Frankrijk twee voor u zeer gewichtige stuk ken ontvangen, sprak hij tot hem. Het eerste behelst dat de keizer u gratie heeft gesohon. ken. Do keizer heelit mij gratie geschonken herhaalde Francois Trochets ten hoogste verbaasd on van gedacht zijnde niet goed verstaan te hebben. (Vervolgt.) Heden Zondag te Aalst, om 3 eindmatch voor den Beleer Eendracht 1 en Ixelles Sp. Club. Zooals we Donderdag schreven is detf eindmaeht met Pasehen tussehen Ch lisy; le Roy en Eendracht gespeeld en dooi; laatstgenoemde gewonnen, te herspelen, daar Ixelles Sp. O. eiene 'klacht indien de tegen Choisy. Den uitslag door den Eranschen ClnB hekomen, wierd door de U. B. te Brus sel verbroken en zoo moet Eendracht nu terug den eindmatcb tegen Ixelles spelen. Onnoodig aan onze sportliefhebers te zeggen dat, Ixelles, die sinds 4 weken zijn oefeningsmatchen hernomen heeft en voor onze Wit en Zwarte een duchtigen tegenstrever is. i Doch de twee overwinningen door onze Ecndrachters deze laatste weken be haald, in de schaal Excelsior laten ons vol hoop op hunne overwinning. De Bekeir zal na den match op het plein, dén overwinnaar overhandigd worden. Ingang 1,10 fr. Aan de bedevaarders naar Lourdes. Wij herinneren aan ons geacht klienteel, dat wij ter gelegenheid dor bedevaart naar Lourdea oenen sclioonen keus van allerhande geschenken ter beachikking der bedevaarders hebben. Zeer gematigde prijzen. Oud gekend huis Roosen-Van Nuffel Opvolger van M. Mathias Rooien. 1081 STADSBELASTINGEN. De inwoners die tot heden hunne stadsbelastingen nog niet betaald hebben, zijn verzocht dit zonder uitstel to doen, willen zij zich niet blootstel len tot rechterlijke vervolgiog.n, dewelke altijd onkosten veroorzaken. De Stadsontvanger Frans ROUSSEEUYV. MARKTPRIJZEN VAN AALST Boter de kilo 1Z'n°Fto n'fS Eieren het stuk a 217 Vineens, 't konnel 2*1/0 Kiekens het koppel 18,0?nn r'no Konijnen de kilogr. 4,00 a 5,0» Ossenvleesch met beenderen de k.6,Uü a 7,uu idem zonder beenen 7,00 a 8,,06 Varkensvleeseh 8,00 a 9,00 HOPMARKTn. 2 balen, verkocht aan 230 eo 240 fr., de 50 kgr.

De Volksstem | 1922 | | pagina 2