g^Jiesafsraad dar sfed Mm MEDEDEEUNQEN Verraad l STADSNIEUWS Uellsare ess SSeogere Vak schol - Aalst SLaaisjts llerjteïli-Sdii pes* Teiefsan NIEUWE BELGISCHE LEENING BANQUE ID'AX-OST 't Wit Stoopke Banque Geatrals de la Dsndre raranan iZITTi MG VAN VBÏJDAG 22 SEPT. Dc zfttin r geopend om 5 1/2 ure onder voorzit van -M* Hert, Jburgemeerlcr. De sekretaris gee/t lezing van het ver slag der voorgaande jdtting. Geene op merkingen. Men gaat over tot de DAGORDE Dc sokretaris geeft lezing van klachten welke ingekomen zijn tegen de in vroe gere zittingen gestemde taksen in zake dienstpersoneel. M. NICHELS (soc.) vraagt of er een ander voorstel is van 't schepenkollegie. M. DE VAJ/KENEER (kath.) Gij moet. zuigen of gij u houdt bij de ge stemde taksen. M. DE BEUL (Kr. dem.) is van oor deel dat de klachten moeten onderzocht worden e ndenkt dat het best ware al de reeds gestemde taksen als nietig te aan zien. Na cenig gek wikkel tusschen Daensis- ten, socialisten en De Windt, over 't draaienwordt er overeengekomen alles terug naar de Kommissie te zendon, en men gaat over tot de bespreking van bij voeglijke centiemen op zekere taksen, toegestaan in gevolge de wet van 16 Ju li 1922. M. DE VALKENEER (kath.)' Tot in 1919 bestond een aanzienlijk deel dor gemeente ontvangsten in bijgevoegde centiemen op verschil!ige grondslagen genomen, waarvan het bedrag door den raad vastgesteld werd. Die bijgevoegde centiemen bedroegen 0,95 op <Fe grondbelasting. 0,83 op de personeel© belasting, huurwaard e, deu ren, venstera, mobilicr. 0,25 op het po- tentrecht. 0,25 op winsten en werkelijke i-nkomsten, (hoogste cijfer door de wet toegestaan). 6. t. h. rechtstreoksche belas ting op het kadastraal inkomen. Die verscbillige belastingen verzeker den aan de stad 385.000 franken inko men. De wetten van 29 October 1919 en 3 Augustus 1920 hebben aan de gemeen ten die financieele bron afgesneden en gansch het inkomen harer gemeentelijke financiën gewijzigd. De bijvoeglijke centiemen op do grond belasting van 10 t. h. van dc echte huur- iblasting van 10 t. h. van de echte huur waarde verminderd met 1/6 voor onder houdskosten der gebouwen. 4/10 daar- yan komen ten goede aan de gemeente. En dit geef ik als inlichting. De Staat voorziet voor 1922 als inkomen der grondbelasting voor de stad Aalst de Bomme van 340.000 fr., waarvan de 4/10 aan de stad zal overkomen of 136.000 fr. Van de opbrengst van 10 t. h. der aah- deolen (dividenden, intrest of oprichtera- aandcelen en andere baten uit welken hoofde en op welke wijze ook uitgekeerd) der burgerlijke of handelsvennootschap pen, naar verhouding der winsten in de gemeente verwezenlijkt, bc-komt de stad een 1/4. Onder do toepassing der wet van 1913, wanneer eene nijverheidsinrichting ver takkingen bezat in verscheidene gemeen ten, werd de ontvangst der belasting toe gekend aan de gemeente van den hoofd zetel alleen. Thans zal iedere gemeente haar aandeel genieten. De gemeente bekomt ook 1/4 der be drijfsbelasting naar verhouding der in elke gemeente verwezenlijke inkomsten. De bedrijfsbelasting omvat 1) Dè winsten van om 't even welke nijverheids, handels of landbouwbedrij ven. 2) De verscheidene wedden van open bare of private ambtenaren en bedienden, alsmede alle loonen. De winsten, van de vrije beroepen, ambten of posten. De wet voorziet vrijstellingen voor deze belastingen, voor degene die een mini mum van inkomsten, verschillend tus schen 1800 en 3000 frank niet bereiken. Het bedrag dezer belasting is vastge steld op 2 t h. op de eerste schijf van 3000 franken en vermeerdert met 1/2 n:n op de grondbelasting, óp de belasting op roeruide zaken geheven van de in komsten der in Belgio aangewende kapi- tai.-n, op <le bedrijfsbelasting, op de win sten van de nijverheids-, handels- of landhoawbedrij ven en op de winsten van de- vri je beroepen, van de bedieningen of ambten, alsmede van alle andere winst- geven do betrekkingen' van voormelde bedrijven. Zij mogen niet moer bedragen dan 40 centiemen voor de grondbelasting en 50 centiemen voor de beide andere voor noemde belastingen Daarenboven worden de gemeenten nog gemachtigd eene bijzondere belas ting te heffen van de jaarwedden, loonen en pensioen der personen welke op hun grondgebied wonendeze belasting mag voor iedere belastingplichtige niet een vierde overschrijden van de bedrijfsbe lasting op gezegde inkomsten. De belasting op het mobilair wordt bepaald op 50 0/0 der waarde van het mobilair op 1 Januari van het belasting jaar van de aangegeven waarde wordt af getrokken 5000 fran. per gezin en 1000 fr. voor elk van het gezin dat op 1 Ja nuari van het belastingjaar met den be lastingplichtige inwoont. Op den grondslag dezer Masting mo gen nog gemeentelijke opcentiemen in gevoerd worden die de 4 deciemen te boven gaan. Dit alles als inlichting bob ik de eer Mijnheeren, volgende belasting voor te stellen. Bijvoeglijke centiemen op den taks op het mobüier, grondbelasting, roerende zaken, bedrijfsbelasting, winsten van de vrije beroepen enz. Art 1. Er zullen worden geheven ge durende de jaren 1922 en 1923 veertig bijvoeglijke centiemen op de belasting op het mobilier ingesteld door de wet van 28 Augustus 1921 Art. 2. Alsook. 40 centiemen op de grondbelasting en 50 opcentiemen op de belasting op roerende zaken geheven van inkomsten der in Belgie aangewen de kapitalen en op de bodrijfbelasting op de winsten van de nijverheids- handcis of landbouwbedrijven en op de winsten van de vrije beroepen van de bedienin gen of ambten alsmede van alle andere winstgevende betrekkingen dan voormel dde bedrijven toegelaten volgens de wet van 16 Juli 1922. Er zal eene bijzondere belasting wor den geheven van 25 bijvoeglijke cen tiemen op de persoonlijke jaarwedde der personen welke op dit grondgebied wo nen. Art. 3. Deze bijvoeglijke centiemen zullen geiend worden hetzij gelijktijdig met de hoofdsom door den staateontvan ger det rechtstreeksehe belastingen of af zonderlijk naar de inlichtingen door het Beheer van belastingen te verschaffen. Verscheidene raadsleden protesteerdn tegen het belasten der loonen. M. JOS. STEENHOUT (soc.)" Men zou beter beginnen met de banken. M. DE WINDT (lib.) geeft ook nog utileg over de werking der belastingen en opcentiemen. DE VALKENEER (kath.) vraagt een minimumcijfer te bepalen voor de jaar wedden, en stelt voor 8000 fr. te nemen. Verscheidene leden stellen andere cij fers voor. Ten slotte wordt het voorstel De Smet 9000 fr. aangenomen met 13 stemmen en 10 onthoudingen. DE WINDT (lib) stelt voor de punten Kazern, Woningnood, Waterleidingen. Stichting ccner tusschengemeentelijke maatschappij der Vlaanderen, Aankoop der gebouwen palende aan de Hopwaag der dagorde, naar de Kommissie te ver zenden alwaar hij de noodige inlichtin gen zal verstrekken, om de leden toe te laten met. kennis van zaken te spreken. Er ontstaat nu weer eene verwarde be spre Icing over de kazerne en Howaag en ten slotte maakt M. Van Schamelhout zich- kwaad en roept dat M. De Windt een oneerlijk man is M. DE VALKENEER (kath.)' doet opmerken dat het publiek voorzeker moet denken in een cinema te zijn en i. VJ> !U=atew33S£aE3.CT£3aT&«S£: ten h. op elke schijf van 3000 franken 'dat er hier herbcrgpolitiek gemaakt .Ia. Ja 1A 4 U i - 1i I I zonder de 10 t .h. te ijoven te mogen gaan. wordt. M. NICHELS (soe.)' vraagt hoe het Voor de vergeldingen der beheerders 1 nu staat niet dc kazerne. en commissarissen der vennootschappen Wordt hot bedrag op 10 t. h. gebracht. Wat de belasting op de oorlogswinsten fcn buitengewone winsten aangaat daar genieten de gemeenten de 3/8 ervan, op napier, en de verdeeling ervan wordt ge daan in 'verhouding der hoofdsom van'de rechtetreeksche belastingen in 1913. Van die 3/8 worden er 2/8 in het «e- M. DE VALKENEER (kath.) Er is daar eene financieele kwestie tusschen. Wat betreft de stemming of zij er komt of niet, daarin blijft iedereen vrij. M. FLIPS (soc.) klaagt ook dat er niet gewerkt wordt door don gemeente raad en zegt dat, de kop ziek is. M. DE VALKENEER (kath.) tee- o- kent protest aan tegen die woorden, mcentelijk en in het bijzonder fonds ge-i waarop M. Flips ze eenigszins wijzigt Btorl. m verhouding van wat door den M. de BETHUNE (kath.) meent 'c Staat gedurende den oorlog niet gestort werj. Er zal dus aan de gemeenten maar 1/8 of 12,50 t. h. ten goede komen. Deze beladingen worden gegroepeerd onder den naam van cednlaire belasting en brachten aan de stad een inkomen van 425.000 fr., voorzien in de "begroe ting van 1921, en 358.800 voor 1920, tuin 570 voor inningskosten. (kath.) meent dat heel de diskussie uitgelokt is door een misverstand. M. De Windt volgt het re glement en 't is te hopen dat het steeds zoo gebeure. Het voorstel De Windt wordt aange nomen. Echter wordt'de kwestie van den woningnood toch besproken. M. NICHELS (soc.) klaagt over reeds gedane en nog mogelijke uitzettingen c<n Daar de financieele steun door den'vraagt eene leening van 2 miljoen aan Staat aan de gemeenten, verleend, op die te gaan voor het oprichten van houten .wijze ontoereikend en in verhouding niet barakken langs den Nieuwen Boule- was ma hare gewone en opgedrongenc vard, daar er in Aalst rond de 1300 hui- lasten en uitgaven, heefthat gouverne- zen te kort zijn om ieder gezin een huis ment door de wet van 16 Juli 1922, te geven M. VAN SCHAMELHOUT (k. dem.) zou liever eeno leéoing aangaan van macht verleend aan de gemeenten, om {haren financieelen toestand te verbete- ren floor voor een termijn van twee jaren5 miljoen," om stcenen huizen te bouwen; t Zij Hl 1922 en 1923, opcentiemen lief-1 jj. BETHUNE .(kath.) Alleman is 'fc akkoord dat de toestand moet. gele nigd worden on dat er spoedig een oplos sing moet gevonden worden. Hij zou de voorkeur geven aan het voorstel Van Schamelhout, doch meent dat liet- best ware, gezien de premien welke uitgeloofd rijn, aan te moedigen tot zelf bouwen. M. DE WINDT (lib.) heeft liever steen en huizen, dan houten barakken, daar deze laatste onzindelijk en onge rieflijk zijn, 's zomers te heet en 's win ters te koud. Spreker geeft belangrijke cijfers op en drukt er ook op, dat liet noodig is zelf het bouwen uit te breiden. Intusschen kunnen toch eenige barak ken opgericht worden, voor de dringen de gevallen. M. SCHELFHOUT (kath) is van oor deel dat deze zaak niet zoo spoedig kan doorgedreven worden, doch een grondig onderzoek meer dan waardig is. Na nog eenige woorden van M. Ni ckels, om zijn voorstel te verdedigen wordt de openbare zitting geheven. N. S. B. AALST N. S. B. Eenige onzer oude léden om hun laf verraad uit onzen gelieden N. S. B. ge sloten, trachten eeno splitsing in onzen groep te brengen, door aan al onze leden, (wier adres zij door valscke streken in hun bezit gekregen hebben) kaarten te zenden, met uitnoodiging tot eene ver gadering, wel'ke volgons hen, over het bestaan van Nationale Strijders-Bond moet beslissen. Die verradars uitdrukke lijk, durven verzekeren dat de V. O. S. den N. S. B. vervangt. Dat mag niet, of zal niet. Bewijs hun, waarde makkei's, oud-strijders, dat de derde poging tot het stichten van V. O. S. in Aalst, na drie ja ren stilzwijgendheid; niet lukken zal. Laat ons toonen dat de leden van N. S. B. mannen van een stuk zij'n die zich niet laten storen aan politieke gelukzoe kers, want, het werk van die kerels is onkel politieke knoeierij. Daarom allen op. Eensgezind rond on ze vlag geschaard, met machtigen groerp moeten wij de betooging bij wonen te LEDE ter gelegenheid van de Vaandel inhuldiging van N. S. B. aldaar. Wij hopen dat deze uitnoodiging niet te ver geefs zal tot U gericht worden. .Wij staan voor een nieuwen strijd, en wij moeten or nogmaals zegevierend door komen. Vertrek uit Aalst om 13,51 na middag. Eene algemeene vergadering wordt be legd, op Zondag 1 October 1922, de zaal en uur zal bekend gemaakt worden. Op voor N. S. B. N. S. B. blijft N. S. B. HET BESTUUR ZONDAGRUST.Zondag 24 Sept. zal alleen open blijven, van 's middags tot mid dernacht de dienstdoende apotheek .van M. Delbccq, Bisschopstraat. Kerk der Zwarte Zusters Maandag aanslaaude, 25 September Ge durige Aanbidding. Te 7 ure, H. Mis met Zang en algemeene Communie. Te 5 ure, Lof waaronder Fransch Sermoen door den Z. E. Heer Deken. Zaterdag, 16den dezer, was het feest dag in de Vakschool, ter gelegenheid van het uitreikon van prijzen en diploma's. M. J. Roilier, lid van de Bestendige Deputatie en voorzitter van het Regio naal sclioolkomiteit en M. Leo De Mee- ter, voorzitter van het lokaal sclioolkomi teit, presideerden. Veel ouders, veel schoolhoofden en zoo veel wereldlijke overheden, dat de 5 a 6 eerste rangen bezet waren door hen al leen, al was het ook een ongunstige dag. Waarlijk, men begint veel belang te stel len in het Vakonderwijs De eindexamens bestaan uit de volgen de proeven 1) Schriftelijke proeven over de gezie ne leerstof gedurende de 4 studiejaren, de proeven duren 2 dagen 2) Teekenproeven, 2 dagen 3) Praktische proef; een moeilijk werkstuk te maken in den loop van den laatsten trimester 4) Praktische proef, in t' bijzijn van den keur raad. 5) Mondclingsche proej" over de hoofd vakken van het programma 1 1/2 u. De keurraad voor 1922 bestond uit de volgende leden A. Metaalbewerkers MM. Galle J, Ingenieur, voorzitter, Martens L., Ingenieur, De Fraine Leon, Ingenieur, De Smedt Hubert, Ingenieur- Electrioien, Stuyok Paul, vakleeraar- Electriciteit. B. H o ut bewerkers. MM. Do Smet Triphon, Bouwmeester, voorzitter, Van Sande A. Ondernemer, Van den Eynde Alf., Ondernemer, De Somer Philemon, Ondernemer, De Pachtere Eugeen, Meubelfabrikant Brus sel, Van Loo Leopold, Vakleeraar-Meu bel maker, Do Bra uwer Frans, Vaklee- raar-soh rij n we rk er De volgende leerlingen hebben de proeven met goeden uitslag doorstaan Coppcns Jozef, schrijnwerker, Lede, di- ploma met onderscheiding .Van der Burcht Kam., meubelmaker NOG BES BEDRIEGERIJ MET TRANSMISSIEZEGELS. Brussel, 23 September. Het Parket heeft een tweede doüariënagèntsohap ontdekt, waar bedrog gepleegd werd met reeds gebruikte overdrachtszegels. Het onderzoek duurt voort. VREESELIJK ONGELUK IN EEN KAZERNE. Brussel, 23 September. Zaterdag rond den middag is in de kazerne der Gidsen te Etterbeek, 6en schaliedekkersgast, die op liet hoogste van het dak aan't wérk was, door eene verkeerde beweging naar beneden gestort. Dc ongelukkige viel te pletter op den koer der kazerne en bleef op den slag dood. DE TOESTAND IN IERLAND. Dublijn 23 September. M. "Cosgrave verklaarde in het Iersohe Parlement dat desehade door den burgeroorlog in Ierland aangericht, twin tig tot 30 miljoen pond sterling beloopt. Het parlement heeft in beginsel besloten, dat de plaatselijke overlieden zullen verantwoordelijk gesteld worden, van af een nog te bepalen tijdstip. NIEUWE WERSTAKING TE MARSEILLE. Marseille 23 September. Heden ra rgend zijn alle sleepbooten aan de kaai gebleven, daar de bemanning het werk had gestaakt. Talrijke zeeschepen welke aankw men, moesten maar door eigen krachten zien aan de kaaien te komen. Daar het zeer kalme zee was ging zulks nog al gemakkelijk. SCHATKISTBONS 5 0/0 uitkeerbaar binnen 10 jaar aan 102.50 0/o. De inschrijvingen aan 99 0/o worden van heden af aanvaard bij de NIEUWSTRAAT, 27 1129 Erem'bodegem, met onderscheiding. De Vriendt Frans, Paswerker-Mecani- cion, Audegem, met voldoening. Sacys Frans, Paswerker-Mecanicien, Hofstate, met onderscheiding. Van den Eeckhoui Edmond, Paswer ker-Mecanicien, Welle, met onderschei ding. Van der Vursfc Gustaaf, Smid-Meca- nieien, Aalst, met voldoening. Hoentjes Edmond, Electricien-Meca- nicion, Aalst met onderscheiding. Lemaitre Jozef, Electricien-Mecani- cien, Aalst, 9/10 der punten, diploma met de grootste onderscheiding en met gelukwenschen van den keurraad. Het is de eerste maal dat een leerling de grootste onderscheiding bekomt. Al die uittredende leerlingen zijn reeds geplaatst door de zorgen der schools. UITSLAG VAN HET TOEGANGS EXAMEN. 1ste REEKS De volgende jongelingen zijn aan vaard als leerling van de Vakschool Roeland Leonard, Aalst; Présiaux Fr., Lede; Tavernier Richard, Aalst; Maes- schalok Gaston, Erpe; Goed vriend Lod., Aalst; Goeman Adhemar, Lede; Pap- paert Jo'zef, Erembodegem; Van Hoefö Clement, id.; De Moor Felix, Aalst; Vinok Robert, ErembpdegemAmandt August, Aalst; Hendrickx Lod., id.; Goubert Richard, DenderleeuwDe Bruecker Frans, Erpe; D'Herde Isidoor, Aalst; Deflache Kamiel, id.; De Bolle Frans, Denderleeuw; De Poorter Theo- phiel, Aalst; Van Vaerenbergh Jan, id.; Blanckaert Polydoor, id.Rombaut M., Lede De Gendt Adolf, id.Van Hau- wermeiren Edward, id.Meert Leopold, Herdersem; De Wolf Clement, id.; Van den Wijngaerde Adolf, Wieze; Van Driessche Philemon, id.Pietera Jan, id. De Vriendt Jozef, Audegem; Velde man Romain, id.; Van Nuffel Victor, id.; Rools Lod., id.Vallé Petrus, Dender- monde; Van den Abeele Marcel, id.; Jordens Cesar, St. Gillis; Hendrickx Re- my, id.; Bontinck Ernest, St. Gillis Cool Ben., Audegem; Moens Cesar, id.; Raes Camiel, DenderhautcmDe Backer Alois, Hillogem; Van der Gracht Frans, NieuwerkerkenDe Vuyst Leon, id.; Van Herck René, Schellebelle Goossens David, MassemenJooris Prosper, id. Mortier Jozef, Wetteren; Herman Achiel Cherscamp; Ponnet Alfons, Borsbeke; Hendrickx Felix, Hekelgem; De Riddea* Eugeen, Teralphene; Asselman Robert, id.Baeten Jozef, Haeltert; Baeten Paul, id.; Van Leuven Rene, lmpe; Van der Vurst Jozef, id.; Van Boxstael Constant, Vleohem; Daneels Nestor, Schendelbek© Baeten Jan, Esschene; Van Melchebeke Victor, Herzele; Van Gyseghem Marcel, Moorsel; Van Modegael Prosper Gyse- gem; Vermeil* Raymond, id.; Van Droo- genbroeck Ernest, Appelterre; De Coen Achiel, id.; Verhoeven Jan, Erondegem; De Coninck Jozef, id.; Van Langen hove Georges, Aalst; Van Langen hove Xaveer id.; Hendrickx Gilbert, Aygem; Segers Achiel, id.; Hoebeeck Albert, Haeltert; Van den Berge Frans, Hof stade; Huyle- broeck Frans, id.Bonnaerens Maurite, id.; Gies Hendrik, Jozef, Denderleeuw; Uytteraprofc Jozef, id.Van den Eeck- houdt Philemon, Liedekerke; Ghijsels Frans, id.; Van Droogenbroeck Richard, id. ;Van Nieuwen hove Frans, id.; De Troyer Jan, id.; Van Impe Constant, Meire; Van Impe René, id.; De Jonge Omer, Bambrugge; Bussaer Hendrik, id.; Boterbergh Adolf, Erembodegem; Van Geert Petrus, id.Van de Zwalmen' Romain, GeeraardsbergenFemants Pe- trus-Gerard, Aalst, Van Droogenbroeck Leopold, Ter joden. DE V00RDEELIGSTE jGELDPLAATSING voor 't oogenblik is voorzeker de Nieuwe Schatkistbons 5 °/0 van don Staat. Uitgege ven aan 990 fr. per duizend en uitkeerbaar aan 1025 fr. binnen de tien jaar. Haast u in te scprijven in de BURGERSBANK VAN :\ELST, S1 Jorisstraat, 27, Aelst. 1157 GEVONDEN op de Keizerlijke Plaats, een Zilveren Mansuurwerk, op Donderdag 21 S-pt. 1922, terug te bekomen ten Politie- bureele. Stadsontvanger!! (Stadhuis). Daar kan men zich ook laten inschrijven op de nieuwe Belgische leening 5 t. h. 1922. Prijs van uitgifte 99 ten honderd uit keerbaar in 10 jaar aan 102.50 t. h. Ge not 1 April - 1 Oktober en vrij van toeko mende lasten. DE SU1KERIJPEEËN «Drapeau» zijn niet de duurste maar teel de beste. 9367 £§®Bgische Schatkistbons 5 °j0 uitgifte aan 99 per honderduilbetaling 1 October 1932 aan 102,50, te verkrijgen zonder kosten bij TI1EOPHILE STEVENS, Wisaelagent, Onderwijsstr. 16, Aalst. 1130 Jacques Neefs, Antwerpen 29.375-i Behoudt uwe inschrijvingen der Bel gische Schatkiatbons 5 t. h. op 10 jaar voor, aan de bank Credit Anversois, Nieuwstraat, Aalst. 1123 GEVONDEN pakje oaoutchouen ools in houdende, terug le bekomen ten bureele van dit blad. TOMAAT GOMSEUaVEfl BIJ M. Robert Van dé Lanote^ Wisselagent, Esplanadeslraat, 8, Aalst In schrijving op de nieuwe Belgische loening 1922 5 0/0 zonder kosten aan 99 0/0 uit keerbaar in tien jaar aan 102,50. Van heden af. 1132 Snijlessen. Begin October herne men de snijlessen voor naaisters, deze die de lessen zouden willen volgen moeten zieh laten inschrijven vóór 4 October in bet Vrouwensecrelariaat, 35, Kerkstraat, Aalst. Het bureel is open alle werkdagen van 9 lot 12 en iran 2 tot 6 uren. De vereenigde leden mogen de lessen kosteloos bqwonen. Inschrijvingen van heden af op de nieuwe Belgische Leening 5 t. h. 1922. Prijs van uitgifte 99 t. h. Uitheering in 10 jaar aan 102,50 t. b. Genot 1 April 1 Oktobor. Vrij van toekomende lasten. GELD PLAATSINGEN: Men kan zich de volgende waarden aan- sohaffen Kasbons Stad Gent 5 t. h. 1920 uitkeer baar in 1930. Kasbons Gemeentekrediet 5 t. h. 1920 uitkeerbaar in 1930. Obligatie» Stad Antwerpen 5 t. b. 1919. Schatkistbons China 8 t. h. Dezo titels zijn onmiddelijk beschikbaar en worden afgeleverd titels tegen geld zonder eenige formaliteit. De Banque Centrale de la Dendre herin nert aan haar geacht klienteel dat zij de ▼oorlooprge titels der Consolidatieleening 6 L h. onmiddelijk aan bare winketten ver wisseld tegen definitieve obligatie» en dat zij den koepon vervallende op 15 Oktober aan slaande van heden af betaald. 1142 MARKTPRIJZEN VAN AALST Boter de kilo 13,00 a 13,50 Eieren het stuk 0,55 a 0,56 210 Viggens, 't koppel 400 a 450 Kiekens het koppel 14,00 tot 18,00 Konijnen de kilogr. -0,00 a 5,00 Ossenvleesch met beenderen de k.6,00 a 7J)0 idem zonder beenen 8,00 a 9,00 Varkensvleesch 7,50 a 8,40 HOPMARKTn. 5 balen prima, 245 tot 275 frank 4 balen gewone hop 150 tot 175 frank,de 50 kgr. DISKOÜTO- KANTOOR der Nationale Bank van België, te Aalst. Diskonto intrest Aangenomen wissels 4,50 t. h. Warenbrieven (warrants) 4 t. h. Niet aangenomen wissels 5 t. h. De leden ,van gezegd kantoor houden zich alle werkdagen, om elf ure, ter beschikking- der belanghebbenden, ten bureele KEIZERLIJKE PLAATS, 34 waar men aangaande voornoemde bewerkin gen alle inlichtingen kan bekomen. 2075 Bericht aan de Lanbbouwers Wilt gij u gewaarborgd® Hollandsche Witte Zaaitarwe aanschaffen, ze Is te verkrijgen bij De Strooper-CortltaKs, mulder, Aalst, en bij Emüe „Van der Biestj Erpe* 1155

De Volksstem | 1922 | | pagina 2