Heropening Ér Scimlen EÉle Zelfopoffering Se aiseiisfteilfke ftisdaad fe Bfiïss©! te verkrijgen (en bureele dezer KERKSTRAAT, 21 fM Psnora®3 ran den Yiei Het in sfsÉkena gereda» meisje te Stegkesa Hst geheim van Phoenlx-Park Merle ie Sest Een moeder vindt na 12 jaar haar gestolen kW terug Daar het gas verslik! Doodeiljke val fe Ternaih Sshiiierende uitslag der leening Gevaarlijke Engeisehe manier Ontijdig e cmfjMfing Vreeselijk M-Qnge!uk fe SI. Katkelpe-Lembeek - HET IX .STUKKEN GESNEDEN LUK EKS'/ELEYHGHE1D van het SLACHTOFFER vastgesteld Peilen, dreven, opzoeken naar eene oplowim? van 't. akdig Rchom, 't is tol 'nu toe nog steals vriiolltelpos gebleven. Men vindt niets. Jii' toch iets werd vastgesteld door 'de dokters die de schouwing deden van de geyonden lidmaten. Dc armen en boenen zijn van de romp feescheiden niet door ongeoefende han den. want dan zou men sporen van on- fodhendigheid bij het afzagen of kappen, ikunnon waarnemen. Het werk is ver dicht door een vakman, 't zij een dokter 'of student, ofwel door cenon slachter. Over de man in flu weel en costuum, welke men den 19en. 's avonds te 8 uur, fnct een zwaar pak langs de vaart zag gaan, is ook nog geen niouw9 vernomen. Het geheim blijft dus even duister als den eersten dag. HET SLACHTOFFER HERKEND De persoon, wiens lidmaten in de .vaart werden gevonden is gekend. Het zou namelijk een zekere Jan Baptist J). zijn, een fabrikant van wol- Ten artikels, wonende in de St. Ghis- ïainstraat te Brussel. NIEUWE ONTDEKKINGEN Woensdag namiddag, om 4 ure, kwam eöne vrouw, Maria H.., op het commis sariaat der 3e wijk en vroeg om het stuk tafellaken te zien waarin de akelige .overblijfselen van den man gewikkeld waren. Het werd haar getoond en zij herken de het als haar todhoorende zij voeg de erbij dat het andere stuk bij liaar thuis was, waar het dan ook door de policie gevonden weid. De vrouw voegde erbij dat zij over tuigd was dat het 't lijk dat van haren verloofde moest zijn, Jan-Baptist De Mey, geboren te Molenbeek 1880, wo nen do St. Ghislainstraat, n. 26, Brus- rechtover de Kerli van Sint Martinus Alle School- en Bureelgeriet, Cal- pins, Cahiers, Klasboeken, Teeken- boeken, P«inen,Porte-plumes, Gonis, Crayons, Pennendoozen, Verfdoozen, Naaidoozen, Touchen, enz. enz. AFSLAG OP DE CAHIERS. Eerste kwaliteit4,00 de 12; 8,25 de 25. Tweede kwaliteit, goed papier 3,30 da 12, 6,10 de 25. Balloupennen M.O. fr.4,90 de doos van 141 Pennen. Dictionnair Galewaert 10 en 18 Ir. id. Kramers 22,50 fr. id; Larousse 22 Ir. Brievenboeken 7 fr. Leert Fransch zonder meester 8 fr. Sckoone keus van Albums voor postkaarten. GOEDKOOPE PRIJZEN. Ilij is brcier van stiel on verkoopt zijn waren in Luxemburg en Namen. Demey was Vrijdagmorgen vertrok kon on had sedertdien niets meer van tieli laten liooren. De persoonsbeschrijving, die de vrouw ran haren verloofde gaf, stemt ten vol le overeen met deze der stukken van het lijk. Het parket begaf' zich onmiddelijk naar bet doodenhuis van do Sint An- driesstraat, waar al de inlichtingen door do vrouw opgegeven juist bevonden wer den. Toen men aan wouw H. vroeg of De Mey vijanden telde, verklaarde zij dat tekcr i om and hem geweldigen haat toe droeg, omdat De Moy veel geld won. Rond half zeyen werd door een schip per uit liet Vergotedok een ander pak opgevischt gewikkeld in een wasdoek, waarin men de romp, den nek, de solufi- der en de bomt. van het slachtoffer vond Hier ook stolde de wetsdokter vast dat het scheiden der stukken op heel be hendige manier gedaan geweest is. Bijna rond hetzelfde uur werden ook een pak bebloede kleederen onder de groole kraan van bet Vergotedok gevon den. Deze kleederen komen echter niet overeen met. deze door vrouw Maria H.. opgegeven, lir is daar dus nog een twee- do geheimzinnige zaak. Hot. onderzoek wordt ieverig voort .ge let, dat het front van het Belgisch leger op onvergelijkelijke wijze aarusohouwlijk tnnakt, moet worden bezocht door al de genen. die den oorlog niet gezien heb ben. 65® Vervolg. Met neergeslagen oogen luisterde Blanche ■verwonderd naar deze voor haar nieuwo taal. En thans, vervolgde Richard op blijden toon, wanhoop ik niet meer. Ik geloof aan hetgeen ge mij gezegd hebt dat God mij niet zal verlaten. Ik geloof aan de toekomst, aan de verwezenlijking mijner droomen, aan bet geluk. Het lieve meisje hief de in tranen badende logen !ot hem op. Keuigen lijd liepen zij zwijgend naast el* tander. De lrisch ontloken bloemen schenen hem foe te lachen, toen zij voorbij gingen. Hebt ge te Frémicouri bloedverwan ten vroeg Blanche. Ik ken er niemand, eaf Philippe ten jntwoord. Het toeval, of beter gezegd, mijn joede ster, heeft me naar Saint-Irun en vervolgens naar Frómicourt geleid, waar ik 'let geluk had, u weder te zien. Gisteren vog kwam deze streek, die mij in mijne kindsheid zoo noodlottig is geweest, mij dor in eentonig voor, thans heeft zij voor mij jen geheel ander wending gekregen. Een tauw lachje speelde om Blanche's lippen. Maandag is het parket van Meebeden, samengesteld uit de heeren Kempeneer, onderzoeksrechter, Van Melehebcke, substituut van den Procureur des Ko- 'nings en F. Noteltiers, griffier, to lie- ghem, afgestapt voor het noödigo on derzoek. Dit onderzoek heeft uitgemaakt dat het meisje Leonie Jacobs, langs de spoorbaan gaande door een en trein ver rast en in stukken gesneden werd. Het verschrikkelijk ongeluk wordt toegeschreven aan de onvoorzichtigheid van het slachtoffer. STAND VAN HET ONDERZOEK Men waoht nog steeds op het beslis send verslag van den h. Mage, om het onderzoek te besluiten, en de verdachten te verzenden voor de kamer van in be schuldiging stelling, die dan zal moeten beslissen of mevr. Stednmann en den h. Van de Wouwer voor 'het Assisenhof zullen moeten terechtstaan. Zooals gister reeds werd gemeld heeft do onderzoeksrechter 'het onderzoek her vat,, om zijn -dossier volledig klaar te maken. Btij het bezoek te Heide, waar van in ons jongste bericht melding werd gemaakt, werden verschillende getuigen uit den omtrek van Phoenix Park ge hoord. Het is mogelijk dat het beroep tegen de 'bekrachtiging van het aanhoudings mandaat door de Antwcrpsche raadka mer, zal worden behandeld door de ka mer van in besehuldiging stelling te Brussel, op 30 September. Anderzijds spreekt men ook van Dinsdag 3, of Woensdag'4 October Een juiste datum sclnjnt dus nog niet vastgesteld te zijn. EEN LEGER DESKUNDIGEN Het is opvallend hoeveel deskundigen in deze zaak reeds door het gerecht wer den belast, met proefnemingen te doen of een en ander door hun ervaring en kennis op te klaren. Zoo werden niet alleen de hh. Van Deuren en Lcclef belast met de ontle ding van het lichaam van den vermoei de, maar werden nog de hh. kolonel Mage, Jaunoniaux en De Rechter met- het onderzoek belast der kogels en der revolvers de hh. Genard en Boissac met het onderzoek der boekhouding van den vermoorde de hh. Van Scheven steen en Aghte met het ondercoek der gezichtsscherpte van het slachtoffer; de h De Coster, met het opmaken van een plan van Phoenix Park de h. Van Loy met het onderzoek van de auto en de lichten de h. BeuTons, scheikundi ge, niet het onderzoek der flesch bran dewijn van Van de Woiiwer de genees heer en Vcrvaeek, Heger-Gilbert, van Brussel en Meeus Vah Antwerpen met het onderzoek van mevr. Steinmann; de h. dr Cellynens met 't radiografisch onderzoek van mqvr Steinmann. Men verwaarloost dus niets, om zoo veel zekerheid ie', verschaffen als maar eemgs&ns mogelijk is over de bijzon- dorh ea.cn die. van belang zij n Voor iemand die van Parijs komt wordt deze streek spoedig eentonig, zeide zij, en de verveling volgt weldra. Heeft men u gisteren te Frém.icourt over mij gesproken vroeg zq> - Ja, mejuffrouw de grijsaard, die i aan de kerkdeur een ruiker heeft aangebo den. Juist hij heeft het mij verteld. Is Epreuve een van nw armen 1 Hij is ook mijn 7riend. Hij houdt veel van u. Hij heeft met geestJrift over u gesproken ik weet van hem dat ge de weldoenster der ongeluk kigen zijt. Maar tevens heb ik van Epreuve ver nomen, dat uw vader een aanzienlijk ver mogen bezit, en dat de schoone boorderij, die men van hier ziet, de zijne is. Eene breede klove scheidt ons dus. Men zegt inderdaad dat ik eenmaal rijk zal zijn, antwoordde zij me dankt, hot vermogen mijns vaders kan mij de keuze van een echtgenoot slechts gemakkelijker maken. Dat is zoo. Doch die keuze moet door w vader worden goedgekeurd, en hij zal verlangen dat zijn schoonzoon insgelijks een groot vermogen bezit. Mijn vader en mijn peet zijn niet van ie zienswijze, zij zullen minder letten op Titans eerat verneemt men, dat de Ita- liaansche erfprins verleden week, toen nij zich van Antwerpen naar Brugge, Ieperen en het front, begaf, ook te Gent heelt stil gehouden. De auto waarin zich Prins Umberto bevond stopte aan de Kathedraal van Baafs, alwaar de .prins werd ontvan gen door den gouverneur van Oost- y iaancteren en Mev. André de Kerohove 'de Denterghem, door M. A'an der Stel en, burgemeester van Gent, door M. Dc Cïercq, konsul van Italië cn door Mgr. Legers, bisschop van Gent. In hun gezelschap bezocht hij de Ka thedraal en bleef lang in bewondering staan voor liet meesterstuk der erctbroe- ders Van Eyck. Bovengenoemde overheden waren slechts één uur voor de aankomst van den prins van het bezoek verwittigd ge worden. 6 Verleden week bood zidh te Rome in het policiebureel oen 14-jarige knaap aan, die verklaarde deel uit te maken van een groep Bohemers, maar tot hun ras niet behoorde en twaalf jaren ge leden werd opgelicht. De hoofdman der Bohemere mishan delde mij op brutale wijze terwijl ieder- _een sliep, ben ik gevlucht, en heb .tien kilometers te voet afgelegd. Ik heb hon ger en ben zonder bestaanmiddelen. De bladen daarvan op ide hoogte, aan zagen liet feit als een uitvindsel van den knaap, om medelijden op te wek ken. Zaterdag 'laatst bood zich eene vrouw op het policiebureel aan, die verklaarde dat men haai- kind, toen het twee jaar oud was, had gestolen. Het droeg ach ter het linker oor een diep lidteek en. Tegenover elkander gesteld wierp de knaap zich in de armen zijner moeder, die hem liefkoosde en zoodanig weende van pnlroering, dat de omstanders hunne tranen niet konden bedwingen. Er was ook geen twijfel, moeder en zoon geleken; aan elkander als twee druppels water. De gelukkige moeder, die nochtans eene arme boerin is, en met haren man in den omtrek van Rome woont, ver trok vol vreugde met haren terugge vonden zoon. Sinds een drietal jaren, ging Mevr. wed. Collard, 53 jaar oud, geregeld bij haar dochter te ot J oost-ten-Noode ver nachten. Verleden Dinsdag nu, rond den mid- dag, was de weduwe nog niet naar bené den gekomen. Haar dochter, verontrust, begaf zich naar de slaapkamer. De deur was langs binnen gesloten. Het geroep der jonge vrouw bleef onbeantwoord. Een slotmaker wend ontboden. Vsh zoo gauw deze deur ontsloot wierd men een sterken gasrouk gewaar. Op het bed .lag de wed. Collaret bewusteloos uitge strekt. Een haastig ontboden geneesheer, paste op de vrouw de kunstmatige adem haling toe, doch zonder dat liet slacht offer tot het bewustzijn weerltwam. De weduwe Collard werd vervolgens naar het hospitaal overgebracht, alwaar ze Woensdagmorgen, te acht uur over leed. den rang en het vermogen van mijn echtge noot dan op zijn zielshoedanigheden. Zij be minnen mij en voor alles willen zij mijn gelnk. /ooals ik van Eprcüve gehoord heb, hebben rijke jongelingen van geachte fami. lie reeds aanzoek om uw hand gedaan, en zij zijn allen afgewezen. Blanohe glimlachte. Kinnen acht dagen ben ik weder te Parijs, om mijn itndie te hervatten, zeide Richard. - Heden avond, hernam Blanche, zal ik met mijn vader en mijn peet over u spreken, en naar ik hoop, zult ge morgen door hen op Eapoir ontvangen worden. Hoe zal ik dat te welen komen Morgen, om twaalf uur zult gij Epreu ve te Frómicourt vinden op dezelfde plaats waar ge hem gisteren hebt entmoet. Ik zal er den vreugdebode wachten, zei Richard met eene van ontroering aidde- rende stem. Zij waren nu aan bet einde van 't pad ge komen. Een hartelijke handdruk, en zij scheidden. Blanche vervolgde haar weg naar Frémi. court. De jongeling zag haar na totdat zij achter het eerste huis van 't dorp verdwenen was. Toen hief hij den blik ten hemel, als zond De genaamde W...., wonende Wam- beekslraat, was Dinsdag namiddag in zijnen hof, bij middel eener ladder op een notelaar geklauterd. Daar waagde hij zich op een dikken tak, toen deze brak. W...., plofte van acht nieters hoog ten gronde De ongelukkige werd verschei dene ledematen gebroken en de borst ingedrukt. Ondanks de beste zorgen van een ge neesheer, is -het slachtoffer eenige uren nadien overleden. W... was 41 jaar oud, gehuwd en vader en vier kinderen. bij een dankgebed tot God. Vervolgens ging bij do brug over en den weg op naar Saint- Irun. Hij had nauwelijks vijf en twintig schre den gedaan, toen een man, die uit een hees- teiboschj© kwam, hem in don weg trad. Pandolle Hij was die man bleef te genover hem staan, met de klaarblijkende bedoeling hem aan te spreken. Hot gelaat van den grijsaard was nog ernstiger, gestrenger dan gewoonlijk, doch in zijn blik lag meer droefheid dan toorn. Ik herken u, mijnheer, zoide hij Don- derdag waart gij te Gray, is 't niet? Ja Herkent gij mij ook Als ik me niet bedrieg, zijt ge de peet van mejuffrouw Blanohe Dupont. Ik ben inderdaad de peet van 't meisje, met wien ge zooeven spraakt. Ik heb u reeds van verre gezien ik had u in uw gesprek kunnen stooren misschien zou het goed zijn geweest, maar ik wilde u liever af wachten. De jongeling voelde zijn hart beklemd i hij had een voorgevoel dat een nieuw onge luk hem zou treffen, en zag Pandolle onge rust aan. De grijsaard vervolgdeUw gelaat spreekt in uw voordeel. Ik ben een bewoner van het Vermoedelijk zal M Theunis te Lu gano reeds het volgend verblijdend be richt hebben ontvangen De inschrijving op de leening van 750 millioen, Woensdag morsen te 10 uur geopend, werd te 10 '17% gesloten en do leening was toen verscheidene ma len ingeschreven. Ieder inschrijver zal dus maar een deel zijner inschrijving ontvangen. Een Engelschman landde Woensdag in de vroege uurtjes in zijn hotel te St. Joost-ten-Noode aan. De kerel was nog al aangeschoten. Hij beging de onvoorzichtigheid zich te bed te leggen, terwijl hij een sigaret rookte. Een half uurtje later, werd een ander logeerder rook gewaar. De man verwittigde in aller haast den hotelhou der. Deze ging op zoek en ondervond algauw dat het in de kamer van den Engelschman brandde. De Brit lag bui ten kennis half verstikt, en 't kostte moeite hem tot het bewustzijn weer te brengén. Het vuur was gauw gedoofd, Het beddedeksel en de lakens waren ge deeltelijk verbrand. vV EEN MIJNWERKER GEDOOD EN EEN GEWOND Eergisteren waren mijnwerkers bezig met het plaatsen van mijnen om de steenen te doen springen en de ader bloot te leggen te Werister. Twee mijnwerker waren in het bij zonder belast met dit karweitje de h. Pironton en de h. Retana, Italiaan. Een der mijnschoten was niet afge gaan en toen de meer dan gebruikelijke tijd verstreken was, naderden de beide mannen het gat, om de oorzaak van hef uitblijven der ontploffing te onderzoe ken. Op dat zelfde oogenblik ontplof te het helsche tuig. De Italiaan werd onthoofd en het li- haam letterlijk aan stukken gescheurd. ,De h. Pironton werd zwaar aan de borst gewond, maar men hoopt toch, dat hij: ■hei-stellen zal. De Italiaan was getrouwd, doch zijn vrouw en kind verblijven in Italië. Hei mijnbestuur heeft een onderzoek inge steld. —VVV TWEE WAALSCHE. VROUWEN GEWOND Op den Gentschcn Steenweg te St. Kathélij nc-Lombeek had een vreeselijk auto-ongeval plaats. M. Felix Anson, juwelier, wonende place St. Jacques te Luik, kwam gister ochtend per auto langs voornoemde straatweg gereden. Zijn vrouw en doch ter zaten insgelijks in den wagen. Bij het uitwijken voor een motorrijn der, kwam de auto, ten gevolge van een verkeerde zwenking, plotseling op een telegraafplaatd terecht. De schok waa vrij hevig. Mevrouw Anson en haar dochter Vic- tori ne worden met geweld te gronde gei slingerd en liepen ernstige kwetsuren nver gausch het lichaam op. Een geneesheer verpleegde de 'Slachtoffers ter plaatse, waarna hij hun overbrenging gelastte naar de kliniek der Rubensstraat. De toestand! der beide vrouwen ia zorgwekkend. De juwelier kwam met den schrik fvrijDe auto is zwaar beschadigd. platteland, die zelden met vreemden ver keert, maar wanneer ik een eerlijk gelaat, een open blik als de nwe zie bedrieg ik m« niet. O mijnheer, riep Richard innig bewo- en, indien ge slecht over mij had gedacht^ zoudt ge mij waarlijk zeer miskend hebben. Wilt ge mij openhartig antwoorden vroeg Pandolle. De beschermer van mejuffroaw Blan che heeft het recht mij te ondervragen gaarne zal ik hem ten antwoord staan, zei Richard. Beide mannen waren evenzeer bewogen tevens verlegen. Richard begreep dat Blanche ge eel afhing van den man die te genover hem stond dat een woord van hem zijn geluk kon verwoesten en zijn droomen verijdelen. Luister, hernam de grijsaard. Gij be mint Blanche, ik bemin baar ook ik bemin haar misschien nog meer dan indien zij mijn dochter ware. Ik heb haar op mijn knieën, mijne arme gewiegd haar moeder is twee ure na haar geboorte gestorven, en aan het doodsbed dier arme vrouw heb ik gezwo ren dat ik over hare dochter zou waken, haar altijd zou beschermon, en desnoods verdedigen. God ie goed. Hij zal niet willen dat Blanche ongelukkig wordt.

De Volksstem | 1922 | | pagina 2