Edele Zelfopoffering Speculoos PHENIX In 't Brusselsche Huis. Hei pSiaira va» Phoansx-Fark Politieke aanslag in Syrië Hosctlsranden in Canada De gruwelijke kindermoord te Parijs Een vracht-auto op een bin— sienschip gevallen Proces Rathsüaii Aanvaring op de reede voor Antwerpen Hst Panorama van den Yzer Priesterlijke Benoemingen Opgepast Mevr. Sophia Rimbaut STADSNIEUWS Laatst© Beiiichtè» p©?> Tsisfasm Missiedag ie Aaisl Bericht Vakschool voor Tuinbouw 't Wit Stoopke Katholieke Vlaamsche Kermis Banque Centrale de la Dendre 1de, vermoedelijk voortkomende van een Jhamerelag... Dat het toonet'l der identificatie zeer bedroevend wós. voornamelijk voor Fr. De Mt\v, hooft wel niet gezegd te wor den. AAN HQUDIXGEN VERWACHT Een Bruksokch blad verzekert, dat de policie een ernstig, spoor volgt, en dat aanhoudingen op handen zijn. DE AANHOUDINGSMANDATEN BEKRACHTIGD Zooals wij gisteren meldden, zijn dc aanhoudingsmandaten, afgeleverd tegen Mev. Skinmann en M. Leon Van den ,Wouwer door de Kamer van inbesehül- ilrgin^stelling bekrachtigd geworden. M. Van de Wouwer, en Mevr. Stein- anann werden per auto, begeleid door gendarmen in burgerkleeding, naar het gerechtshof geveerd, waar ze toekwamen do oene om 8 u. 50, de andere om 9 u. To 9 u. verschenen ze, bijgestaan door hun verdedigers, Miers Jules Ren- kin, Paul-Emile Janson, Grijspeerdt en »Vcrbae<, voor de kamer .van inbeschul digingstelling, die' zetelde onder voor zitterschap van den h. Duprct. liet .Openbaar Mi nis te ml word waargeno men door advokaatrgeneraal Richard. Tc 11 u. werd het arrest, dat het aan lioudingsmandaat bekrachtigt, medege deeld, waarna de twee beklaagden terug naar de. gevangenis te Antwerpen wer den overgebracht. 12-10 DOODEN EN GEWONDEN Londen, 6 Oct. Uit Kairo wordt gemeld, dat uit Syrië een bericht is ont vangen volgens hetwelk Sclini Pasja, goeverncur van Hauran, door een ben- do aangevallen word, toen bij zich, in gezelschap van Franscho officieren, per oirto naar Sohonda begaf. Selim Pasja en rijn autobestuurder Worden gewond. De Fransclie officieren; zouden ge dood zijn. Londen, 7 Oct. Bij de bosehbran- den in Ontario zijn behalve llarleybu ry en Noord Cobalt ook-Chariton, En gl chart (000 inwoners) en New Lis- fceard (4000 inwoners) verwoest. Er zijn lot dusver 33 menschen om gekomen, vereehoidencn worden ver mist. Het aantal van 100 slachtoffers door een blad opgegeven moet onjuist zijn. De branden woeden in twee ver uit eengelegen gebieden in Ontario en Que bec cn breiden zich uit ondanks den re- DE AANGEHOUDEN BIOSKOOP- BESTUURDER Parijs, 0 Oct. Zooals gisteren werd medegedeeld, wordt de 50-jarige bios- ikoopbestuurdcr Cu vil lier, wonende te Noisy-le-See, verdacht den moord op do kleine Suzan na Barbalafce hebben ge pleegd. Gisteren werd hij langdurig onder- .Vraagd.CuviHier houdt 'krachtdadig zijn onschuld staande. Hij werd echter ter beschikking gebonden van dc magistra ten wegens zedefciten, in 1914 gepleegd. GETUIGENISSEN Gisteihaniiddag, legd« n t-weo bij den onde'rzceki^recbtcr ontb'oQioii piersónen belangrijke verklaringen af. De li. Bevori, bios koop-opera tor, in dienst van Ouvillier, verklaarde o. m., dat deze hem, tusschen den middag en twee uur was komen spreken over liet nieuwe programma. Ouvillier heeft in- te.gended-tot dusver staafde gehouden, dat Iiij nooit voor G uur 's avonds een voet in de bioskoopzaal zette. Mcj. Thcry, docliter van den deelge noot van Cuvillier, loochent ton stellig ste het feit. dat Ouvillier haar zou heb ben gesproken van een geheimzinnig man, die hij zou hebben gezien. Uit het onderzoek blijkt, dat Ouvil lier weinig vrienden telt- on gewoonlijk twee maai per week de bioskoopzaal be zocht, namelijk Vrijdags en Zondags. Vrijdag middag aan de Antwerpsohe Zuiderdokken heeft een%ongeval plaats gehad, dat nog betrekkelijk goed van stapel is geloopen, doch dat erge gevol gen haxl kunnen hebben. Een vrachtauto ,1-oebehoorende aan kruidenier van .den Oever, stond dwars aan de kaai. De au to voerder willende heenrijden, zette den motor in gang, maar terzelvcr- tijd zette het rijtuig zich in beweging en reed achteruit. Vooraleer men hot had kunnen ver hoeden, kwam de auto op het binnen schip Victor terecht, toebehooren- de aan schipper Edouard Van Boy ren, 47 jaar oud. De laatste had liet. ongeluk zien aan komen en wilde het rijtuig met de hand tegenhouden wat nu locli te veel ge waagd was. Zooals we reeds zegden reed de auto op Jt binnenschip en dc schipper werd er onder goplettcrd. Mot gekneusde beenen werd bet slachtoffer naar het- Zuidverbandhuis overgebracht-, waar do geneenheeren Vaststelden dat geen enkel der ledema ten gebroken was. Do schipper werd na verzorging terug aan boord gebracht. VOORTZETTING VAN IIET VER HOOR DER BESCHULDIGDEN De bankbediende Salomon verklaart kennis gemaakt Ie hebben met Kern te Francfort. Hij heeft de meeste achting voor hem. In de nationalistische kringen waarin hij omgang had, was er nooit sprake geweest M. Rathenau te dooden, wel van hem van kant te maken als minister en politiek man. Later wel is waai', heeft Kern van do mogelijkheid van een aanslag gespkoken. Salomon heeft dan bij middel van tussclienper- sonen, getracht het hem af te raden. De beschuldigden Nierich en War- neck beweren geen kennis gehad te heb ben, ten zij op het allerlaatste, van de amenzwering tegen M. Rathenau. Beschuldigde Tl se muil zegt dat, in dien hij geweten had tot welk doel het automatisch pistool moest dienen, dat hij bij zich had, hij het niet geleverd zou hebben. Ilij weigerde uit te- leggen ton gevol ge van welke omstandigheden bet kof fer van Kern tc Schwering is gebleven en ontkende krachtdadig het zelf ver wijderd te 1 lebben. Gunthcr verk'l aarde voorn am dij k dat de gebroeders Tcschow bet plan van den moord iai al zijne bijzonderheden be spraken met de twee iftóordenaare, den dag voordat de misdaad gepleegd werd; Hij weigert inlichtingen te geven over zijne betrekkingen met Luden- öorff. V In den nacht van Donderdag op Vrij dag, rond 3 u., moest do aankomende Fransclie st. Catinat op de rivier voor de stad zwaaien, tóen zij mét baar achterstel ven do Duiteche stoomboot Birkonfels aan de St. Micbielskaai gemeerd en eon daar nevens liggende lichter even raakte. De schade aan de Birkenfels is niet belangrijk, slechts ecnige platen aan de bakboordzijde van den voorn to ven wer den ingedrukt. De schade aan den lich ter is ook niet groot- De oorzaak van het ongeval is het donker mistig woder, dat jbelet heeft rich rekonscliap te geven van de juiste afstand en van het afdrijven van de boot. dat liet front van het Belgisch leger op onvergelijkelijk*' wijze aanschouwelijk maakt, moet. worden bezocht door al de genen, die den oorlog niet gezien heb ben. BISDOM VAN GENT Zijne Hoogw. do Bisschop hoeft pas toor benoemd te T/Cupegem, den E. TL Jacobs, onderpastoor van St. Martinus te Ronse. 72* Vervolg. "Welnu, ik jaag u weg. Hetit ge mij ver staan, ik jaag u weg. Maak dat ge binnen *1 uur de hoeve verlatenh hebt. En hem met een gebiedend gebaar de deur wijzend, voegde hij er met een donderende stem bij Weg van hier, ellendeling Uit mijne oogen, vraakzuchtig ondier 1 Zondor iels van zijne onbeschaamdheid te verliezen, ging bij naar de deur. Op den drempel keerde hij zich om en wierp de twee .grijsaards een dreigenden blik toe. Eindelijk zijn we van hem verlost ïprak Pandolle. Ik liatl uw raad moeten volgen, en den ellendeling niet in dienst moeten nemen, antwoordde Dupont. Nog nojit heb ik hem zoo goed gadegeslagen als zooevcn er is iels onheilspellends in zijn blik. Maar wat wil hij Wat wil hij Hetzelfde wat zijn vader wilzij haken baar uw schatlen. Ik ben nog niet dood, iieide Dupont. Zullen de anderen terugkomen mom pelde Pandolle met een zucht. Toen vroeg bij zachtjes aan DupontHebt grj met Blan che gesproken Ja ik heb haar een weinig getroost, Ve zullen te zarnen bel overige doen, gat Dupont ten antwoord, En als het noodig is haarde waarheid te zeggen, zullen we niet aarzelen. Pandolle ontroerde. Neen, neen, nog niet! riep hij. Te negen ure verliet Francois met een valies op zijn rug de hoeve. Bij de rivier ontmoette bij zijn vader, die in den omtrek rondzwierf. Hij verleide hem wat er was voorgevallen, De oude Margaux was ten hoogste mis noegd. Ik heb u nog zoo aanbevolen om voorzichtig te zijn, en niets aan Blanche te zpggen, riep bij driftig. Gedane zaken nemen geen keer, zei Francois op doffen toon. Uw onvoorzichtigheid kan ons duur te staan komen. Dal zal zoo'n vaart niet loopen. Margaux greep eensklaps den arm van zijn zoon en vroeg angstig? Hebt gij dat gezien 't Was alsof ik een schaduw tusschen de hoornen zag, zeker een kwade geest, die geen rust kan vinden. 'k Heb niets gezien, 'k geloof ook niet aan spoken. En ik weet zeker dat ik me niet vergist heb. Gij hebt gezien dat ik nog lie, de scha duw van dien. populier, die doter den wind wordt heen en weer geschud. DE HIER TE LANDE om haar uitste kende kwaliteit welbekende Cacao- en Cho- colaadfabriek A. Driessen, laat gedurende den a.e. winter in de belang rijke cinemas van Belgie een serie hoogst interessante films vertoonen. 16798/6 -VW i In den nacht van 7 tot 8e October, voor middernacht, moeten de zakhorlo- gies en de huisklokken, evenals de open bare uurwerken, een uur ACHTERUIT gezet worden daar men weet dat het in dien nacht, klokslag 12 ure, is dat het Win teruur ingevoerd wordt. Op 8 October treedt ook de winter- dienst in op de spoorwegen, 't is te zeg gen dat vele treinen, seizöentreinen, af geschaft en andere gewijzigd worden. Oppassen is dus de: boodschap. Men verzoekt ons 't overlijden te melden van wedusve van Ben o it Van dep Hulst geboren te Aalel den 3l October 1845 en overleden te Lede den 2 October 1922. De begrafenis heeft plaats gehad te Lede den 4 October. De lijkdienst zal plaats hebben Maandag 9 October om 7 1/2 ure, in de kerk van Siiit Martinus te Aalst. ZONDAGRUST. Zondag 8 Oclob. zal alleen open blijven, van 's middags tot mid dernacht de dienstdoende, apotheek van M. Quintyn, Korte Zoutstraat. EEN VOLKSVE RTBflE XWOORÜIGER OP 'T BANKSKEN. Biu-sd, 7. October. Zaterdag morgend moest de volksvertegenwoordiger G. Da Clcrck, gekozene der frontpartij, voor de lGe Boetstraffelijke Kamer versohij- non, onder betichting van scjuiftvervalsehing. Ilij wordt namelijk beticht aan den burgemeester van Kaster een brief geschreven te hebben, vragende dat <le 'socialistische meetings in deze gemeente zouden verboden worden en dien brief te hebben geteekeud met den naam van M. De Winde, sekretaris der Katholi'ekri {Behoudsgezinde vereeniging van Brussel. M. De Clerck loochent .dien brief geschreven te hebben. Tor zitting vroeg zijn verdediger dat. de zaak zou verdaagd worden. Dc zaak werd dan ook uitgesteld tot 16 December. GEVAARLIJKE LADING. Amsterdam, 7 Oct. Uit Olzendael wordt gemeld, dat nabij het Hollandscli tolbureel een auto geladen met springstof fen ontploft is Er zijn twee dooden en drie gekwetsten. DE KWESTIE VAN 'T NABIJE OOSTEN. Parijs, 7 Oct. De beraad slagingen tusschen MM. Poincaré, lord Curzon en Galli gisteren begonnen werden heden morgend om 9 ure voortgezet en duurden tot 10 1/2 ure. Men maand na de ontruiming zal de Turkach» gendarmerie en het Turksch bestuur bezit nemen van het Turksch grondgebied. 3. Het is slechts na het sluiten van don vrede, dat het Turksche leger toelating zal krijgen m Thracie te komen. Alsdan zal Thracie onder Turksche souveromtrat gesteld worden. MM. 1 omea- ré en lord Curzon zullen aan hun wcdeKsijdsche gouvernementen bekrae.hti- ging dezes overeenkomst vragen. EXAMEN. M. A. De Bolle, heeft het 2e examen afgelegd van kandida tuur in wetenschappen en geneeskunde. M. L. Do Grauwe, het 2e examen van landbouwkundige. Beste golukwenschen aan beide slads- genooten. XVII. 't Sloeg negen uur op den kerktoren van Frémicourt, toen Epreuve aan hel kerkplein aankwam. Phillippe was er reeds en ging naar deze toe. De grijsaard vatle zijn hand. Hebt gij lang gewacht vroeg hij. Neen maar ik ben verlangend te weten, waarom gij deze samenkomst hebt bepaald, antwoordde Phillippe. Mijn jonge vriend, hernam Epreuve glimlachend, gij moet uw ongeduld een wei- nig bedwingen. De goede lieden van Fremi- court gaan zoo zachtjes aan naar bed, binnen een half uur zullen zij gerust slapen, en in 't geheele dorp zullen alleen de katten er wakker zijn, die mauwend over de daken klauteren. Ge moet weten de bewoners van 't platteland bekommeren zich weinig om de friachheid en den zochten geur van een met sterren getooiden nachtze houden meer van de zon, die wel het gelaat verbrandt, maar ook de aarde stooft en het graan doet rijpen. Ik houd meer van de maan zij is meer bescheiden. Zie eens hoe schoon zij is De zon is te schitterend voor mij des nachts bespeur ik minder van mijn ellende, en als ik behoefie gevoel om te weenen, kan ik het doen zonder te vreezen dat men mij zien of hooren zal. Yervolgt). OP ZONDAG 22 OCTOBER. ten voordeele van de Punjab- en A onr/o- Missie der Paters Kapucienen Einde October vertrekken 9 Paters- Kapucienen met 4 Zustere Franciska- nesscn van Herenthals naar de Miseicu van Ubanghi (Belgisch Kongo) en Pun jab Engelseh Indic). Om te voorzien in dc onkosten der reis zij alleen bedra gende 40.000 fr. on om steun te zoe ken voor hun edel beschavingswerk, zul len do Kapueienen-Missionarissen op Zondag 22 October onze belangstelling kómen opwekken voor hun beide uitge strekte Missies. Dien dag zullen zij on der al de Missen prediken in al de paro chiekerken en. in de Kloosterkerk, 's Avonds, te 5 u. zullen twee leerzame hoogst belangrijke voordrachten' met lichtbeelden gegeven worden door P. Benjamien en P. Quirien, Kapucienen- Missionarissen de voordracht over Kongo in de feestzaal van don Werk manskring, 'Zonnestraal deze over Punjab in de feestzaal van den Volks- kring St. Jozef, Meu'lesehettestraat. Ongetwijfeld zal de zoo godsdienstige en menschlievende Aalstereehe bevol king met warme belangstelling die koe ne zendelingen aanhooren en hunne heldhaftige onderneming edelmoedig steunen. Steunt nu reeds met eene kaart té nemen, voor een der beide voordrachten over de Kap u ci en en-Missies in Kongo, go jen Punjab. Kaarien rijn steeds te verkrijgen op het bureel der Volksstem Volksvertegenwoordiger Ferd. Van Nieuwen hove zal in 't vervolg twee Zit dagen per maand houden te Aalst. De tweode Zaterdag der maand in de Katho lieke Kring De Eendracht bij M. Karei Van den Bossche, Groote Markt en don laatsten Zaterdag der maand in den Katholieken Burgerekring De Vriendschap bij M. Henri Van de Velde, Korte Zoutstraat. ERNSTIG ZIEK. Met spijt ver nemen wij dat M. Achiol Eeman, nij- veraar, oud- schepene en gemeenteraads lid alhier, ernstig ziek is, bij zooverre dat hij de Laatste HH. Sakrainenten ont vangen heeft. Dc Volksstem verzoekt bij deze hare lezers, een gebed te storten, opdat de dapper© katholieke strijder, spoedig zou mogen herstel len. TE AALST De heropening der School heeft plaats op Zondag 22 October, te 9 uren voor middag, ten stadhuize, Militiezaal. De leerlingen kunnen zich laten in schrijven tijdens de eerste lassen, of bij de bestuurder, Frans DTIaese, Brussel- baan, 51 Aalst. De lessen worden gegeven, alle Zon dagen van 9 tot 11 uren en ook aJle Donderdagen van 5 1/2 tot 7 1/2 uren 's avonds. De leergang is volledig in 85 lesuren en is gevolgd van een Exaain waarbij officieel© getuigschriften afgeleverd worden. TOMA AT GONSBBVWI SCHOUWBURG VAN AALST op Zondag 15 en Maandag 16 October 1922 telkens te 6 1/2 ure 's avonds, zal de Koninklijke Rederijkhamer De Catbarinisten opvoeren Gr I_J O RI E drama in 3 bedrijven van W. Adriaanse, en D B UL TR A. S satiriek biijspel in 1 bedrijf van Ern. Schimdt. Gewone prijzen der kaarten Te feoopen en voorbehouden in 't Landbouwershnis, Keizer lijke Plaats, iN° 39, van af Zondag 8 October tot den dag der vertooning. Ter studie Godelieve van Gbistel, treurspel in 3 bedrijven van Dr Eug. Van Oyc. 1241 Jacques Neefs, Antwerpen 29.375-1 WEKK DER MEISJESRETRETTEN. Molenstraat, t. s,. Van Maandag 9 October tot Donderdag 12 October, predikt de P. Berardus, Capucien, de. jaarlijksche retret. Orde der oefeningen 's morgens, om 5 3/4 ure, Sormoen en Mis's avonds, om 6 3/4 ure, Lof en Sermoen. Al de leden, en alle weldenkende jufvrou wen, ten minste 16 jaren oud, van Aalst en omliggende, worden er dringend toe uitge- noodigd. Uitslag van den Tombola - i' Prijs 1495 8« Prijs 1783 2' Prijs 909 9' Prijs 1988 3' Prijs 2045 10* Prijs 1262 4* Prijs 310 11* Prijs 1108 5' Prijs 312 12' Prijs 1910 6' Prijs 805 13' Prijs 54 7® Prijs 2563 14' Prijs 402 l)E SU1KERIJPEEÈNDrapeauwjn niet de duurste maar teel de beste. 9367 Om aan hare klicntesl toe le laten titels te bekomen der Nieuwe Belgische Leening Schatkistbons 5 °/0 1922, op tien jaar, beeft de zich een aanzienlijk getal van deze titels verschaft. Zij is dus nog in staat, en dit tot nader bericht, al de aanvragen te voldoen die haar door de kliëntcn zouden gedaan worden. Zij ontvangt in betaling voor deze Bons: 1° de Schatkistbons op 6 maand, ver vallen of niet 2a al de intrestkoepons van Staat en Gemeenteleening, vervallende tot op 1® November 4922. De liiela worden aan de winketten oogenblikkelijk afgegeven titels tegen geld zonder eenige formaliteit. GELDPLAATSINGEN: Men kan zich de volgende waarden aan- schaffen Kasbons Stad Gent 5 t. h. 1920 uit- keerbaarin 1930. Kasbons Gemeentekrediet 5 t. h. 1920 uitkeerbaar in 4930. Obligatie» Stad Antwerpen öt.b. 1949. Sphalkistbons China 8 t. h. Deze titels zijn onrniddehjk beschikbaar en worden afgeleverd titels tegen geld zon der eenige formaliteit.4442 DISKOUTO- KANTOOR der Nationale Bank van België, te Aalst. Diskonto intrest Aangenomen wissels 4,50 t. h. Warenbrieven (warrants) 4 t. h. Niet aangenomen wissels 5 t. h. De leden van gezegd kantoor houden zieh alle werkdagen, om elf ure, ter beschikking der belanghebbenden, ten bureele KEIZERLIJKE PLAATS, 34 waar men aangaande voornoemde bewerkin gen alle inlichtingen kan bekomen. 2075 MARKTPRIJZEN VAN AALST Boler de kilo 13,00 a 43,50 Eieren het sluk 0,55 a 0,57 168 Viggens, 't koppel 450 a 520 Kiekens liet koppel 14,00 lot 16,0Q Konijnen de kilogr. 6,00 a 6,50 Ossenvleesch met beenderen de k.7,00 a 7^0 idem zonder beenen 8,00 a 8,50 Varkensvleesch 9,00 a 9,5C HOPMARKTn. 11 balen prima, 200 tot 220 frank; 8 b%len gewone hop 175 tot 20G frank,de 50 kgr. MEN VRAAGT voor de - S. M. De Toe komst Leopoldstraat eene bekwame ge- rante, sprekende Vlaamsch en Fran.ch. Schriftelijke aanbiedingen te sturen aan M. Leopold Van de Macle, Dendermondschen steenweg, 17. Onmidd. indiensttreding.1225 TE KOOP salon en piano. Zich te bevra gen Nieuwstraat, 70, Aalst, van 2 tot 4 uren namiddag. 1243 B<j Frans DENEVE, Kerkstraat 24 Aalst Einde Seizoen Groolen afslag van gemaakte koatamen. Jongens- en Manskostnmen te beginnen van 50 frank, alsook grootte keus van Pardessus «n Dame palletsts. Onmogelijke concn- rencie.

De Volksstem | 1922 | | pagina 2