Ford en Fordson Specnloos PHtENIX Edele Zelfopoffering Hedendaagsche 'Prijzen Conduite intérieure, 5 plaatsen 0™,,na®9 Conduite intérieure, 2 plaatsen SS Torpedo, 2 plaatsen SS! Runabout, 2 plaatsen Chassis Camion, 1 Ton Chassis Touring, «3 Speculatie Een brutale Inbrokei aangehouden Een opstootje ié SesifbrUgge j Oudheidkundige Vondst te Reims De speeldrift Kindermoerdster aangehouden Erge botsing te Ukkel Groote brand aan de grens Automobielongeluk te Hemeiveerdegem Eene reeks zeerampen Kredietopeningen Nog de schrikkelijke moord te Sinaai-Waas Prils fr. 15.700 Prijs fr. 13.700 Prijs fr. 10.350 Prijs fr. 9.950 Prijs fr. 8,250 Prijs fr. 7,050 Tracleur Prijs fr. 8.575 Prijzen franco Antwerpen Agenten AALST: R. Andries en S. Hoffman Albert Liénartstraat. 9, Werkplaats Fabriekplaats, 17 BELANGRIJK BERICHT. De wisselstukken van gewaar- borgden oorsprong-, zijn uitsluitelijk te bekomen bij de recht- streeksche agenten. 1434 Banque d'AIost Alle Bank- en Beursverrichtingen üeede Beleggingswaarden 1435 Brandkasten van af 15 Frank Vreeselijke dood De slag van den Yzer Erg ongeluk in de siaiie van Tonrcoing Werkongeluk te Kortrijk Spaarkas 4 t- h. De mijnramp in de Ver. Staten Een tiental dagwi geleden werd op zekeren nacht een belangrijken diefstal van vellen gepleegd ten 11 ad cel e van M. 3D,., Brockbeckstraat, te Anderlechl. Tijdens rijn onderzoek is de officier .van politie Van Audonhoven te weten gekomen, dat oen gedeelto van het ge stolen goed verkocht is geweest in de 'omgeving van het Balspelplein. De die pen konden niettemin nog niet worden pötdekt. in zijn volgende opsporingen, daarin bijgestaan door den politiebeambte fVaudor, kreeg hij zekerheid dat een der medeplichtigen een zekere De cock was, die nauwelijks twintig jaar, reeds zes veroordeoliiigeii opgdloopen heeft. Dinsdag morgend werd Decock in sijn woning, Huishoudenstraat, aange houden. Tijdens een huiszoeking in zijn ka- mor heeft de politie voor verschillende duizenden frank zilveren voorwerpen en andere goederen ontdekt, tijdens een diefstal in de LambeimontJlaan, 182, te Schaarbeek meegenomen. Deoock, die ongetwijfeld medeplichti gen heeft, weigerde deze te noemen. Hij is ter beschikking gesteld van den pro cureur des 'konings. Dinsdag namiddag, rond 4 u., kwam| een lokomobiel waaraan zes foorewagens lagen, langs den Brusselschon steenweg •gereden, over dc barree! van den ijzeren- 'wc-g. Het gevaarte stond juist op de baan toen een politieagent van do wijk Ar senaal aan den geleider eene opmerking maakte. Zulks beviel den man niet, die den agent te lij-fa wilde. Andere agen ten snelden toé, maar nu 'kwamen al de foorereizigers, alsook de vrouwen bij en een algemeen gevecht had plaats. Ten slotte behaalde de policie de bo venhand en werden er ©enigen naar het biiieel geleid. Middelerwijl bleef de lo komobiel op de spoorbaan staan en zulks 'kon een groot gevara zijn voor de aan komst der treinen. De heer statieoverste nam spoedig zijne maatregelen de 'lokomobiel werd in gang gezet en geheel de trein foore wagens werd verderop gebracht. Nadat proces-verbaal werd opgemaakt tegen de vechters, konden rij hunnen wég voortzetten. vV bezeerd door eene glasscherf van achter aan het hoofd deze kon zich zelf be-j vrijden. Met den chauffeur was het er-1 ger gesteld j deze was een hand afge-| rukt en was de l>or$t ingedrukt men had groot© moeite om 'hem te verlossen. Na verzorging ter plaats werd hij naar het hospitaal van CJeeraardsber.gen over- .ebraclit. Zijn toestand is erg. De auto is Dinsdag met groote moei te bovengehaald hij is zwaar bescha digd. Onnoodig té zeggen dat de door- eengeschokte chocolade en bonbons, door de toegeloopen menigte duchtig zijn aangesproken •EEN VERDWENEN STAD Reims, 7 Nov. Bij het graven in kolde ring van pnin van verscheidene woningen, stootten de arbeiders op aller lei oude voorwerpen. Het bleek weldra, dat men hier het pnin van een Gal'lo- Romeinsche stad had teruggevonden. Tussehen de Pluche-, Ootta- en Tam- bourstraten ontdekten de oudheidtundi- fen katakombon, een forum en over- lijfsels van Romeinsche badinrichtin- gen. Verslag over deze merkwaardige vondst is bij het bestuur van Schoone Kunsten ingediend. Een Brusselech handelaar M. B.., Van Arteveldestraat, bdastte zijn bediende Leon P.., 31 jaar, wonend T'Kintstraat, een som van 2600 fr. naar de bank te dragen. P.., ging met het geld op den loop. Maandag ontmoette M B.. den ontrouwe bediende op de Madouplaate en deèd hem aanhouden. In het kommifisariaat werd P.;, afge last en men vond nog 310 fr. in zijn bezit. Hij had het overige op de koer sen verspeeld. P... is opgesloten ter be schikking van het gerecht. X, 458 Tijdens den wapenstilstand in No vember 1918, was eene jonge Fran^aiso I.óonie H.., wonende te St. Amand, bij Atrecht, die streek ontvlucht, uit vrees voor wraak van 't publiek, uit hoofde van haai* Plecht gedrag en hare in 't oog springenden omgang met de Duitsehers. En tevens had zij zich ontmaakt van tx?n kindje van acht maanden door het in eene rivier te werpen. Alle opzoekingen om haar terug te vinden bleven vruchteloos. Maar nu onlangs vernam de policie 'dat zij over eenige weken getrouwd ie en te St. Gillis woonde. En daar word zij gisteren aangehouden. Ondervraagd door den onderzoeks rechter, deed zij volledige bekentenis- Dinsdag avond kwam de bakkergast De R.., wonende Garibaldistraat, te St. Gillis, met zijn broodkar langs den Al- sombergschen steenweg gereden, toen hij door een auto, van den dienst dor Posterijen, verrast werd. De bakkerskar werd verscheidene ■meters ver geslingerd, en de arme bak- korsgast erg aan den scheddl gekwetst. Men vreest een noodlottigen afloop Gasteren avond rond 8 uur beetatigde men langs de Hoüandsche grens, een hevigen vuurgloed. Eenieder was weldra te been en per fiets, om grenswaarts te Snellen. Heft was het groot vlasfabriek van de heeren Ramahd, ^grondgebied van de gemeente Weetdorpe dat aan het afbranden was. Het licht van den brand was te zien tot op Moerbeke, Zelzaete en Stekene. In het fabriek was op den oogenbük maar weinig vlas, maar veel strooi en hooi, alsook vaten teer en olie, enz. Eenigo uren nadien bleven alleenlijk de vier bouwvallige muren over de öclioone /machieinen die pas Igeplaatst stonden, rijns ingelij'ks onbruikbaar ge maakt. Aangaande de oorzaak is niets gekend, maar de eigenaar heeft vermoedens, waarover de politie een onderzoek doet. Het fabriek is laag verzekerd en de scha- de is zeer groot. Het parket van Middelburg is verwit tigd en wordt ter plaats verwacht Maandag omstreeks 11/2 ure namid dag reed een autokamion der chocolade en bombonfirma Delaere, van Vilvoor de, van Zottegem naai- Geeraardsbergen met nogal groote snelheid. Ter plaats gezegd Kruiken-Triepen, te Hemelvoerdegem, kruist de baan eene beek en maakt terzelfdortijd eene sterke kromming. Men weet niet waarbij het komt, maar de auto-kannon is tegen den steenen paal gebotst, waaraan de ijzeren brug- Mining bevestigd was, heeft dezen afge reden, de ijzeren brugleuning wegge slagen en is de beek gestuikt, zoodanig echter dat het achterdeel van den ka- mi on op de brug is blijven staan. Volk is onmiddellijk toegeloopen. Een jongeling, die den chauffeur ver gezelde, was gelukkiglijik slechts weinig 96* Vervolg. Het was dit paket brieven, holwelk Fran- 501s Trochets van den stervenden jongen man ontving, met opdracht aan Jeannetle al les ter hand te stellen. Op zekeren dag kwam een blinde vrouw, door een twaalfjarig meisje geleid, door het dorp Arfeuille en begaf zioli naar hei kasteel. Naar hare kleeding te oordeelen, was zij geenszins behorflig. Lief kind, sprak de blinde vrouw, laat ons eerst de kapsl bezoe ken, waar ik in mijne dagen van inwendige vreugde zooveel gelukkige uren heb door0e- bjacht. Aan hel kasteel gekomen, belde 't meisje jan. Een bejaarde vrouw opende. Wat verlangt gij vroeg zij minzaam. Ik zou gaarne mevrouw de gravin wil len spreken, antwoordde de blinde. Kom binDen en ga op die bank zitten. |k zal booren of de gravin u kan onlvaiigan. De vrouw verwijderde zich, doch kwam jpoedig terug, en zeide Mevrouw wacht u. Volg mij Zij bracht hen naar eene groote, zwart 1 e- fcangen kamerde canapés en stoelen waren IN DE NOORDZEE Londen, 7 Nov. Uit-Grimsby ver neemt men dat zes en twintig matrozen het leven hebben verloren bij een schip breuk. De treiler Riseria die gister avond de haven is binfiéngeloopen had aan boord een Duitschen; matroos, zeke ren Burehmeister, die, naar men ver moedt, de eenige overlevende is van de bemanning van een Dnitsch stoomschip. De treiler kruiste niet vér van de Dog- gerbankj toen met aan een wrak vast geklampt, een menschengedaante be merkte. Dadelijk werd een reddingboot te water gelaten ën werd de matroos aan boord gebracht. De Duitscher kon in gebroken En- gëlech vertellen, dat zijn vaartuig een Schotsche haven had verlaten met een lading kolen naar Hamburg. Het schip werd onverhoeds door een storm over vallen en kreeg oen lék. Alle reddings pogingen bleven vruchteloos en bijna onmiddellijk zonk het vkartuig. Bureh meister kon bij het verdwijnen in de diepte nog een wrak vastklampen, en 'zich op deze wijze boven water houden. Over de andere leden der bemanning heeft men geen verder bericht. Do Rieeria kruiste nog eenigen tijd op de plaats der ramp, maar kon geen enkel ander spoor van schipbreu kelingen ontdekken. IN DE MIDDEliA&pSCHE ZEE Marseille, 7 Nov. De storm heeft de brik Esna van de gebroeders Lan- tieri te Bonifacio te pletter geslagen te gen de rotsen, waar zich de vuurtoren van Scoglio Long© bevindt. De bemanning ken rich met het red dingbootje in veiligheid brengen. OP DE JAPAAN3CHE KUST Tokio, 7 Nov. Bij het vergaan vén twee schepen op do Japanschc kust zijn; hondervijf en dertig Russische vluchte lingen verdronken. Nadere bijzonderheden over deze scheepsramp ontbreken. eclair.ólec. •Dómarrago éclair.ólec. 11.et zwart trijp overtrokken achter in de kamer hing een groot Christusbeeld bij een groot ebbenhouten bidstoel. Op een teeken der gravin verwijderde zich de dienstbode. Toen ging zij naar de blinde, vatte baai- hand en sprak op liefdevollen toon Gij zijt zwaar beproefd, zuster. Kom naast mij zitten, en zeg mij wat ik voor u kon doen. Wanneer mevrouw de gravin weten zal hoe laaghartig ik gehandeld heb, zal zij mij hare zuster niet meer noemen, maar mij met verachting van zich stooten, en toch heb ik het, gewaagd, hier te komen om haar vergiffenis te vragen. Wat bedoelt gij met die woorden vroeg de gravin ten hcogste verwonderd. De blinde viel op de kniecn en snikte luid. De gravin, die innig bewogen was, wilde haar oprichten. Neen, neen, sprak de blinde gejaagd, alleen deze houding past een ellendige als ik II'.b medelijden met mij, vervolgde zij, de handen smedend opheffend, schenk een on gelukkige vergiflenis. Maar wie zijt gij dan, arme vrouw Wat moet vergeven Mevrouw de gravin zal mij herkennen, zoedra ik mijn naam noem. Doch ik wil u EEN VERDACHTE KEREL VAN DE GEMEENTE AANGEHOUDEN IN NOORD-FRANKRIJK Onze lezers zijn door ons op de hoogte gebracht, over de bijzonderheden van de schrikkelijke moord, op den veekoop man Pauwels en rijn zoon, gepleegd op den 23 Augustus 1919, bij middel van revolverschoten afgemaakt werden. Men weet oök dat de bandieten 100.000 fr. medenamen. Ge3d dat ook gedeeltelijk van den Staat was, orri reden dat Pau- wols van den Staat afhing om vee te koopen in Holland, te samen met Fran; Van Brussel, van Stèkene. De bandieten waren ten minste met een 15-tal mannen, om den moordaan slag met de diefte te plegen deuren en vensters werden met geweld ingestampt. •erst zeggen hoe zwaar God mij le f. ge straft voor hetgeen ik jegens u heb misdre ven. Ik ben blind. De bliksem heeft mij» hoofd verzengd en het licht mijner oogen uitgedoofd. Ach, waardin heeft het hemel vuur mij niet gedood'God' wilde het niet, die straf zou te licht zijn geweest. Hij heeft mij gedoemd om te leven, gekweld door de herinnering van mijn laagheid, gefolterd door de wroeging van mijn geweten. De gravin luisterde aandachtig en sprak een kort gebed voor de wanhopige. Door mijn zoon geleid, vervolgde de blinde, ben ik hier gekomen, om u geknield om vergiffenis ie smeeken. Mij zoo ongeluk kig ziende, zult gij medelijden met mij heb ben en voor mijn smeeken niet doof blijven. Ik begrijp u niet, sprak de gravin. Ver klaar u, zeg mij wie gij zijt? Ik ben vroeger in dienst van mevrouw de gravin geweest zij noemde mij Mariette. Ja, ik ben die Mariette, voor wie gij zoo goed waart, in wie gij zooveel vertrouwen sleldet en die u smartelijk heeft bedrogen. Mijn God wat bedoelt gij- toch mom pelde de gravin, en zij sprak tot de blinde Gij vraagt om vergiffenis, welaan, ik ver geef u. Maar zeg mij nu, wat ik u moet ver geven Gij zegt, mij bedrogen te hebben. Ik kan mij niet herinneren in welk opzicht gij Telefoon 1S-4 De schoten werden op grooten afstand gehoord, maar niemand durfde hulp brengen. Het is bewezen dab een dief der ben de vertrokken is in de richting van Lo keren, en het overige langs den Gouden Leeuw, Koebrug en Stekene. Verschitüge uit den omtrek werden aangehouden, alsook zekeren T.., van de gemeente, die sedert het feit per moto reed, en op hooge voet zwierde, en goed in-betrekking stond, met de gevaarlijke bende van Gent en uit het Waasland. Allen werden na eenige maanden ge lost, bij gebrek aan bewijzen, T.. werk te aan de verwoeste geweiken in Frank rijk, waar gesproken weid over de ban- dietén van Gent. T..., verklapte rich tegen andere, die de policie inlichtten over de zaak. Van daar zijne aanhouding. De rechterlijke policie van Gent én deze van Dendermon de hebben het he den zeer druk om de moorden te onder zoeken. Om reden dat er bekentenissen zijn, worden aanhoudingen en langs den katit van de Koebrug en Gouden Leeuw vèïwaéht. De moord wordt nog eens feï bespro ken te Senaai en omtrek. Een doodelijk ongeval heeft zich in Ren koolput van Pont-du-Loup voorge daan. De genaamde Armand Fromont, aldaar woonachtig, was bezig eon wagon- neken in de riggels te schuiven, toen hij het hoofd tussehen twee reeksen wagon- nekens vermorzeld werd. De ongehtkki- ge bleef op den slag dood. Hij was ralechte 20 jaar oud. die do trots van ons leger was;> moet door eïken Belg gekend zijn, 't is in het Panorama van de Maurice Lemonnier- laan te Brussel, aan hetwelk het Mu seum van het leger prachtige oorlogg- tropheeën heeft geleend, dat men in zijn vollen omvang kan aanschouwen. dat zoudt hebben gedaan. Komaan, ga op dien leuningstoel zitten, dan kunt gij mij alles geregeld raededeelen. Neen, mevrouw, laat mij. Op de knieën voor a en voor God, diep gebogen onder deu last van mijn berouw, zal ik mijn bekentenis doen. Welaan, doe zooals gij wilt, spreek I Nu verleide de blinde met door mikken afgebroken stem, welk deel zij had gehad in de ontvoering van liet kind der gravin, De gravin had in de hoogste spanning naar het verhaal van Mariette geluisterd. Welk een licht ging na voor haar op. Haar kind, dat zij als dood had beweend, was haar ontstelen. Wat was er van het knaapje geworden Haar hart klepte hoorbaar, tranen stroom den over haar wangen, en allerlei gedachten bestormden haar ziel. Toen zij haar ontroering eenigszins mees ter was, legde zij haar hand op den schou der van haar vroeger© kamenier en sprak op deelnemenden toon Mariette, ik beklaag u, ik beklaag u uit geheel mijn hart. Uw ongeluk ia groot, maar al ware het minder groot, toch zou ik u, nu gij berouw gevoelt, geen verwijten kunnen doen. Mrjn eigen leed heeft mij met dat van anderen medelijden Ieeren hebben, Zen dag morgend werd in de koopwa- ronstatio van Tourcoing de 20-jarige Julien Van den Broeck, wenende te Meeekroen, bediende bij M. Gondrad, ondernemer van vervoer, bij bet over- loopen der spoorbaan, juist toen men aan het manceuvreeren was, gevat tus sehen de buffels van een waggen. Het Slachtoffer werd door ooggetui gen opgenomen en naar eene afhanke lijkheid der statie gebracht, waar hij geneeskundige zorgen ontving. De jongeling werd gekwetst aan den rog men weet niet of hij inwendig gekwetst is. Maandag namiddag, rond 2 uré, werd in de fabriek Dekien, Overleie, de genaamde Gerard Gallens, 16 jaar oud, met den rechterarm in de kalanderma- chien gevat en verpletterd. Na ter plaats eenige; zorgen van een geneesheer ontvangen te hebben werd hij naar het gasthuis overgebracht, alwaar den arm moest a,fgezet worden. REEDS MEER DAN 50 DO ODEN TALRIJKE ZWAAR GEKWETSTEN Spangler, 7 Nov. Officieel wordt gemeld dat meer dan 50 arbeiders om gekomen zijn in de koolmijn van Reiï- ly. Het reddingswerk wordt nog voortga zet. Dertig ontsnapten waarvan er in Tio- peloozen toestand veikeeren, werden naar de gasthuizen gebracht Zekere hun ner verklaarden dat door het mtzettingB- geweld der ontploffing mijnwerkers in aTle richtigen uiteengerukt werden. In het geheel bevonden rich 95 lieden in de mijn wanneer de ontploffing ge* schiedde. Het blijft vast dat men bij O. TAEYMANS, Groote Markt, Aalst, de beste en bestkoop* ste Speculatie vindt in alle grooten. 1421 en sinds lang heb ik het mg ten taak gesteld, ongelukkigen te troosten. Gij brengt mij een smartelijke tijding, maar tevens een straal van hoop. Sta op, Mariette, gij zijt de groot ste schuldige niet de gravin De Bussières vergeeft u. De blinde en haar zoon bleven dien nacht op het kasteel. Den volgenden dag vertrok de gravin naar Parijs. Met diepe entroering ging zij het hotel binnen, dat zij vrijwillig verlaten had en waarin zij had gedacht nimmer te zollen te- rugkeeren. De portier, die haar niet kende, zette een verwonderd gezicht, toen hij haar zag en dacht Een vrouw Dat is hier iets vreemd! De gravin bemerkte dadelgk, dat het ho tel zoo goed als onbewoond was. Is de graaf De Bussières 't huis vroeg zij aan den portier. Mijnheer de graaf ii niet te Parijs, gaf deze ten antwoord. De gravin ontstelde hevig. De verwonde ring van den portier nam nog meer toe. Dus ia er niemand in 't hotel, dien ik kan spreken vroeg de gravin angstig. Er is niemand dan mijnheer Germain, de intendant r&o mankeer èt* gr*af. (Verrelft.)

De Volksstem | 1922 | | pagina 2