Vieux d'Anvers Onschuld zegepraal! Pe Navefidiefsfallen Ie Brussel Op de vlucht mei 200.000 fr. Oefcelm^nige zaak le Woubreehlegim Ees mislukte Èiefsta! Een officier overreden Erge val te Ninove Een Ier doei veroordeelde overleden Erge botsing fe leaven DRL\KT He! Panorama van im Yzes KA Eetie fpeiijks gsldpfaaisiig WISSELKOnS BEURS VAK IfHJSSIL EEN ECHT SCHANDAAL ZES POLICÏEAG ENTEN IN DE ZAAK BETKOKKEN De schandalige zaak, der diefstall Ion aan de Brusselsche haven gepleegd heeft ecno groote uithreidin'g genomen. On der de acht personen tot hiertoe in be- - tich.ting gesteld, zijn er niet; mindan zes -politieagenten. Twee der betichten, een meestergast én een bediende van een agent in doua nen, zijn ter beschikking gestold van den onderzoeksrechter en in het gevang .van Vorst opgesloten. De zee politieagenten in de zaak be trokken, zijn uit hunne bediening ont slagen en rechterlijke vervolgingen zijn tegen hen ingespannen. De huiszoekingen in de woning dezer personen gedaan, leidden tot dc ontdek king- van eene menigte allerhande koop waren, genoeg om een heel magazijn op te richten. Men vond er tabak in bladeren, fles- schen en stoopen Bordeauxwijn, Ita- liaanhebe wijn, flesschen aperitief, olijf, olie/ doózen conserven, zooals sardienen, vleesch, groenten en vruchten, suiker, kassen ebokolade,flesschen engelsche saus, pickels, opgelegde ajuintjes, kon- kommen?, Bovril, enz. enz. Al deze wa ren werdén in kamion geladen en als bewijsstukken naar het gerechtshof ge voerd. EEN KAiSÖIER GAAT OP DE LOOP MET DE KAS EENER ENGEL SCHE BANK EN MET DE VROUW VAN ZIJNEN VRIEND. In de bankwereld wordt nogal ge sproken over de verdwijning van een kassier eener Engëlsehe bank, namelijk de Lloyds and National Provincial Fo reign Bank 'Ltd., die een groot gat in zijne kas zou nagelaten hebben. Dc. kassier, een Engelsch onderdaan, William B., 25 jaar oud, woonachtig Pi eter Do Coninekstraat te Antwerpen, kwam een dezer dagen niet meer op zijn bureel en alhoewel in do eerste oogenl'oikken nog geen argwaan werd ge koesterd, duurde het niet lang of er word vasigestokl,, dat .er een groot tekort was.in dc kas. Opzoekingen werden ge daan, doch van den kassier, wiens echt genote in Schotland verblijft, was geen sp-oer meer te vinden- Tot hiertoe kan •men nog niet juist liet bédrag zeggen der'som door den on eerlijken kassier verduisterd, doch deze is- allé gév^aï zeer /Belangrijk en mag op ongeveer 200.000 fr: geschat worden. Wanneer al de boekon zijn nagezien zal men eerst het juiste bedrag, kunnen be palen. Het ingestelde onderzoek heeft reeds doen vaststellen, dat met den kassier ook cone 25jarige Engelsche vrouw is ver dwenen, de echtgenote van een zijner vrienden. Telegrammen zijn in alle richtingen rondgezonden en' men denkt reeds een spoor van het koppel to hebben gevon den. Vrouw Leonie Do Loor, wonende te Wou brech legem, bij Herzele, ging Maandag namiddag, te 4 ure, naar baar hof, gelegen in de" Boschrtrndt. - To 5 urn en half was zij weer thuis gekomen. Ze ging naar haar Ibed en stierf Dinsdag, vroeg in den jnorgend. Do dochter verklaarde aan de gen darmen dat hare moeder, toen zij thuis kwam uit den tïiin, aan de linkerhand gewond was en dat ze kloeg over erge pijn in het hoofd. Ze verklaarde mij ook, zoo zégde de dochter, dat ze onder- wege door een haar onbekende wielrij der omvergereden werd. De rijder was van zijn rijwiel gestapt en had de vrouw opgenomen, haar vragende hebt ge geen pijn. waarop hij voortgereden was. Altijd volgens de dochter, waren er menschen, niet ver van de plaafs des ongeluks op het veld werkende, die het rijwielongeluk moeten zien gebeuren hebben. Een geneesheer, die vroüw De Loor onderzocht toen haar toestand vererger de heeft geene verwondingen ontdekt. De personen die langs den weg arbeid den, niet verre van de plaats waar de wielrijder de vrouw zou omvergeworpen hebben verklaarden niets van het on geluk te weten. Donderdag namiddag is het parket van Oudenaarde ter plaats geweest. De wetsgeneesheeren zijn overgegaan tot de lijkschouwing. Verscheidene personen werden onderlioord. HET GESTOLENE JN EEN VER LA TEN BROUWERIJ WEERGEVON DEN Londen, 19 April. Over een twee- .tal dagen hebben we gemeld hoe onbe kende dieven 's nachlè ju het station van Bradfort zich meester maakten van een koffer, inhoudende 1.225.000 frank aan banknoten, door den National, Provincial and Union Bank to Lon den naai* Bradford verzonden. De opsporingen 'bleven vruchteloos. In een verlaten 'brouwerij vond men de gestolen waarden terug. Waarschijn lijk hebben de dieven het geld daar ver borgen in afwachting van een gunstige gelegenheid, om de bankbriefjes in om loop te brengen. Woensdagavond is do kapitein van de infanterie Perrier, wonende Louis Lepoutrelaan, 38, Eisene, het slachtoffer van een ernstig ongeval geworden.. Hij wilde op zeker punt van de Brugman- laan de straat oversteken, toe hij door een tram werd aangereden en omverge worpen. De officier was ernstig gekwetst aan het hoofd, cri over geheel het li chaam zwaar gekneusd. Na in ccn apo theek de eerste zorgen le hebben ont vangen, werd hij naar zijne woning overgevoerd. Zijn toestand is 'bedenke lijk. Donderdagvoormiddag deed zekere René Agniessens, van Meerbeke, die in dienst is van René Van Laren, aanne mer te Ninove een ergen val. De man plaatste een nieuwe kroonlijst aan den gevel van een huis der Her- 1 inckhovestraat. Willende een stuk oude kroonlijst met den voet verwijderen, gleed hij uit en kwam van een hoogte van 2 verdiepingen op de straatsteenen terecht. Zijn werkgezellen snelden ter hulp en namen hem op. Hij had den linkerarm, den rechterpols en beide voeten ont wricht. Tevens stelde men een zware hoofdwond vast. Dokter Lievens liet hem, na eersteverpleging, per auto huiswaarts ovrbregen. Waarschijnlijk zal geen der, ledema ten gebroken zijn. In bet centrale gevang van Leuven is overleden Jan-Baptist Craby die 19 jaar geleden ter dood veroordedld werd om zekeren Dcvos in een hinderlaag gelokt en op de brutaalste wijze verigpord te hebben. Crab was slechte 20 jaar toen hij de misdaad ploegde, zoodat hij op den leef tijd van 39 jaar gestorven is. Ilij gedroeg zich in de gevangenis voorbeeldig en over een tweetal jaren, had hij genade bekomen, doch hij wei gerde beslist zijn invrijheidstelling. Crab was buitengewoon dik gewor den ook was zijn hart door een aanzien lijke vetlaag omgeven. Dit overtollig vet is de oorzaak ge weest van zijn dood. Dinsdagmorgen liet hij zich ziek mel den en s namiddags stierf hij EEN LANDBOUWER ZWAAR GEKWETST Gistermiddag had een ernstig ver keersongeval plaats, op het Martelaars plein .te Leuven. Zekere C. wérd' met xteii wagen van èen plaatedlijke brouwerij door een tramrijtuig aangeraden».,i. Tengevolge van don hevigen schok, werd het voertuig verschillende meter ver geslingerd. De landbouwer Van Wichdlerï, uit Werchter, die op 't zélfde oogenblik al daar voorbijging, wérd omvergeworpen en kwam terecht in de té gronde liggen de glasscherven vanliet; tramrijtuig. Het slachtoffer moest, ganseh be bloed, per auto naar hét-burgerlijk gast huis overgebracht worden. De dokters stelden vaalt, dat de onge lukkige de slagader» Van het rediter- been doorgesneden had èn tevens inwen dige verwondingen liad ópgeloopen. Vrijdagmorgen was-V; Wichelen nog zeer zwak tengevolge van het overvloe dige bloedverlies. Verscheidene trampassagiers kloegen over lichte verwondingen aan het hoofd en aan de h an denten ge vél g'e van het breken der ruiten. De stoffelijke schade is belangrijk. De poflitie stelde een onderzoek in naar de 'verantwoordelijkheid in deze zaak. Oude gezomlhcidsgenever. Verslorkjng der maag. 560 88* vefivolg. Mevrouw Barlineux hieid zieh aan do om geslagen Loot vast en riep om hulp. Juffrouw Lej age was hal vèrsl verwijderd eo haar hoofd slak nauwelijks Loven de gelven uil. Een blik van veldaue woede schoot uit de oogeu van Piron en bij riep lot den visscher Zorg voor Mevrouw Barlineux, ik zal juffrouw Lepage redden. Wij kuirneu ons bo ven houden tot de vissehersboot hier is. De tchipper zwom naar mevrouw Barlineux en greep haar, juist loen eene groole golf haar opnam. Piiilip zwom langzaam naar Ra, doch deed geene poging om haar te grijpen. Ik wenschle dat zij verdronk, dacht hij, dan was het doel van dit tochtje bereikt. Wanneer zij niet spoedig zinkt, zal ik haar een slootje geven. Ilij keek naar de vissehersboot die zich nog op zeer verren afstand bevond. Ik heb nog tijd genoeg dacht hij zij kan nog wel twaalfmaal verdrinken alvorcus er hulp opdaagt. De kapitein had hel le druk met dc stou sende mevrouw Barlineux, dan dat hij zich mei Philip eo Roza kon bemoeien. Het hoofd dat het front van het Belgisch leger op onvergelijkelijke wijze aanschouwelijk maakt, moet worden bezocht door al de genen, die den oorlog niet gezien heb ben. van Roza slak nog altijd boren water haar vijand beschouwde hare worsteling met angslige vreugde. De boot naderde en Philip zwom dan met kracht igo slagen naar het meisje. Deze zag hem komen, las zijn moord dadig plan io zijne oogen en zonk met eer.en luiden kreet in de diepte. Met duivelsch genot zag Philip haar ver dwijnen, en zijne vreugde was nog grooter toen hij baar, na eenigc o* g?nblikken ge wacht to hebben, niet meer zag boven komen. Hij had er zich niet over verwonderd, dat zij zich zoolang boven waler had kunnen hou den en hel bevreemdde hem nu evenmin dat zij zoo plotseling zonk en nist meer te voor schijn kwam. Toon de boot naderde en Philip zeker ge loofde dat Roza den dood had gevonden, schreeuwde hij luide om hulp. Juffrouw Lrpage is verdronken riep hij. Zij zonk juist toen ik haar wilde grijpen. Kapitein, zij is verlor-, n Hulp Hulp? Maar de kapitein kon niet heipon me vrouw Barlineux had hem in haren w; nhoop zoo vast geklemd, dat hij zich niet van zijne plaats kon bewegen. De boot naderde. Me vrouw Barlineux werd er in gelegd en Philip en de kapitein klommen er eveneens in. Lr was nog core jonge dame bij ons, zegde Pliïiip oogenscbin'ijk diep ontroerd. ZITTINGEN VAN l}pNDER;DAG 19 APRIL 1923 M orgendziftin q De zitting vangt aanbm 10 ure, onder voorzitterschap van M.» TIBBAUT, on dervoorzitter. - BEGROOTING VAN BLNNENLAND- SCHE ZAKEN EN VOLKSGEZOND- HEïp. Een twintigtal redenaars zijn reeds ingeschreven. M. MELCKMAN'S spreekt ten voor dode dor zwakke kinderen, cn klaagt erover dat de versflagjgever M. Pussemier, het kredi'ct dat voor jde bescherming derzelve voorzien was in de bogrooting niet heeft behouden.; M. PUSSEMIER. Dat krediet werd behouden. M. Mdckmans heeft mij mi's verstaan, bij een privaat ge sprek, waarvan bij beter hier geen ge wag ha-drie gemaakt. M. AMELOT, vestigt de aandacht van den minister op den enbannelijlren finaneieeleen toestand van het mecren- dcel der gemeen ton. M. ROMBAUTS wenscht hervormin gen in de technische opleiding der zie kendiensters. M. TROCLKT spreekt van een om zendbrief onlangs door den hoor minis ter aan do gemeenten gestuurd. Dat schrijven bevat uitmunten do raadgevin gen doch is niet altijd even klaar. Wat verstaat men bijvoorbeeld dóór normale uitgaven Spreker tracht to bewijzen dat de gemeenten over 't algemeen geene overdrevene uitgaven rieden. De zitting eindigt om 12 ure 10. - N a/midday zit tiny De zitting vangt- aan om 2 ure onder voorzitterschap van M. BRUNET. BEGROOTING VAN KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN MM. SOÜPLIT en DESTREE hc- knibhelen èen weik van M. Kurfch dat in die scholen in gebruik is. Zij beweren dat dè Katholieken onverdraagzaam zijn. M. HELLEPUTTE herinnert aan de amendementen waarhij kredieten wer den aangevraagd voor den landbouw, door de katholieke land'bouwvertegen- woordigers. Na de verklaring van den minister werden die kredietaanvragen ingetrokken. Wij stellen thans echter vast dat- de begrooting. vanKunsten en Wetenschappen met 9 miljoen is ver hoogd, en vragen dat men ook-aan den landbouw, zou denken. r M. HÜY<SMANS betreurt de houding der rechterzijde, die, naar hij beweert alle toelagen wil onttrekken aan de. of- ficieele scholen. M. HELLEPUTTE. M. Huys- man heeft mij verkeerd begrepen. Wij zullen niet tegen die kredieten stemmen, maar hebben enkel de belangen van den landbouw, in. 't zicht, en willen daarom opnieuw onze amendementen voorbren gen. M. NGLF liegt uit wat hem genood zaakt heeft de kredietverhoogingen voor testellen: M. HUYSMANS doet een uitval te gen het 'blad La Libre Belgique en zegt dat voed artikelen die daarin ver schijnen hot werk zijn, niet van journa listen, .piaar van hooge beambten van het ministerie van Kunsten en Weten schappen. Spreker beweert ook dat M. Helle- putto onder voorwendsel van den land bouw te verdedigen, enkel voor doel hoeft de officieele scholen te bekam pen. M. HELLEPUTTE. Gij zij't vol komen mis. Wij hebben niets tegen de gemeentescholen. Eene reeks van ve.rechilllende artike- len der begrooting wortlen aangeno men. MM. Sonplit-, Bouohery, Delvigne en Iluysmans Sprékén nogmaals ten voor- deele van het personeel der athenea. STEMMINGEN Het- amendement der kommissie, wauïlbij een bij'kreriiet wórdt voofzién van 3 miljoen frank, voor toonsverhoo- aan de leerkrachten van het mid delbaar onderwijs wordt verworpen door 02 stemmen tegen 47 eri 7 onthoudin gen. Het amendement Soup]it, houdende eon kredietverhooging van 800.000 fr. voor het middelbaar onderwijs, wordt verworpen door 73 stemmen tegen 43 en 1 onthouding, evenals een amende ment loopende over een bijkredict van 150.000 fr. PENSIOEN DER MIJNWERKERS M. DELATTRE, bij ordemotie vraagt wanneer de heer minister van nijverheid en arbeid zijn wetsontwerp zal neerleggen betreffende het pensioen der mijnwerkers. M. MOYERSOEN zegt dat het ont werp nog niet ten volle gereed is. Eens volledig voorbereid, zal de neerlegging geen vertraging lijden. Dc vorschillende artikelen der be grooting worden aangenomen en de zit- Zij verdronk voor mijne oogen, juist toen ik haar wilde redden. Is er geene hulp moge lijk Of kan ten minste haar lijk niet gevon den worden Mevrouw Barlineux -begon hevig fe snik ken. .Wanneer zij verdronken is, ze-de een der vis8chers, dan kan natuurlijk geene hulp meer geboden worden, en wanneer haar lijk niet door de golven aan land wordt geworpen, dan zal men haar nor t meer terugvinden Piron gebaarde te zuchten. Breng ons dan naar Charlemont. zegde hij.mevrouw z d van koude sterven. O, de arme jonge dame! arme juffer Lepage Op dat oogeublik werd Roza in de nabij heid van het vaartuig zichtbaar, en zwom nader alsof zij een had nam. Aan zee opgegroeid, had zij van hare vroegste jeugd, bijna dagelijks gebaad. Zij w2Z met het water vertrouwd geworden en kon zeer. goed zwemmen. Bij het kantelen der boot was zij daaronder geraakt, doch had or zicli spoedig vandaali gewerkt en zich ver <1j.t gemakkelijk hov» 1 gehouden toen zij Philip met zijne van moord sprekende oogen z g naderen, schoot zij bliksemsnel onder water, om op eene andere plaats weer boven ie komen. Hij a haar niet bemerkt, dewijl •hij do oogen alleen gevestigd had op de plaats vëreischt 1° terugbetaling op korten' tetmijn 2° een voldoenden intrest. De twee voorwaarden worden beanfa woord door de Schatkistbons uitkeer- baar zes maand dag voor dag na hunne, uitgifte, en een intrest opbrengend van 4 1/2 p. h., vrij van belasting en voor- uitbetaalbaar. Men teekent in voor deze bons op zes maand tegen 97.75 p. li. van hunno no minale waarde aan de loketten van de Nationale Bank van Belgie en van hare agentschappen in liet binnenland. —VW van 20 April Medegedeeld door de Banque Cenlt'ole de la Dendre Parijs 115,40 tot 115,90 Londen (pond steil.) 80,35 3j4 tot 81,03 3)4 New-York (check) 17,26 1/4 tot 17,36 1/4 Ne».York (kabel) 17.27 1/2 tol 17,37 1/2 Keulen (mark) Amsterdam (gulden) Génève Madrid a Italië Stockholm. Christiania Copenhagen Montreal Prague 0,0430 tot 0,0930 67 b 1/2 lot G85 1/2 313 5/8 tot 317 5/8 264 1/2 tol 268 1/2 84,20 tol 88,20 464 1/2 tot 468 1/2 309 3/4 tot 313 3/4 326 3/4 lol 330 3/4 10,85 lot 17,05 50,tot 54, van 20 April Schatkistbons aan 5 jaar 10 15,75 Binnenlandsche met premie 462 Interprovincie Kasbons Nationale Heistelling 86 1/2 Belgische Rente 3 0/0 Mei-Novemb. Cl 1/4 Brussel 1922 Verwoeste Gewesten 4 0,0 1921 203,75 5 0/0 1922. 251.75 Consolidatieleening 6 0/0 100.50 Groot Hertogdom Luxemburg 6 0/0 Sociélé Générale, Kapitaal i» m Reserve 55121/2 Oulremer1009 Bruxellois, dividende655 Buénos-Avres, dividende. 91 1/4 Eeonomiques 715 Rails éi Elecr., dividende 1249 AngleÜt 980 Cockënll 1280 Esperftnce Longdpz 1510 Ougree-Marihaye - 1465 Samhre-Moselle, gewoue 2570 Boisd'Avroy 1880 Beeringen ilbö lïasard 2 2 1992 1/2 Levant-FJénu 7675 Monceau-Fontaine. 2 2 Asturienne 4950 Corphalie 2 I 810 Vieille Monlagne 1605 Glacea Charleroi 13400 Nationale 11700 Verreries Maricmont2 2700 Val St. Lambert 2 1912 1/2 Vesdre3600 Tuibze, privilégiés 554 Sté Gle Produits Chimiques. 790 Kasai P. B.'167 3/4 Katanga, Gewone 5850 Union Minière, kapitaal s 1660 TERMIJN. Barcelona Mexico Tanganika Kaiping. Pelrotina waar zij verdwenen was. Zij zwom nu n. a de boot en hoorde zijne huLhelac. t'ge woor den. Hier ben ik riep zij. Help mij .'hilip werd bleek :i!s een lijk on zor.k op de bank neer zonder een woord te kunnen spreken. Mevrouw Barlineux uitte eenen kreet an blijdschap. Roza wird aan boord gUrokken en me vrouw omhelsde haar. De waardige vrouw weende van vreugde en dankte God voor het behoud van hel meisje. Wij zijn allen gered riep de kapitein. Daar komt de sloep van mijnen zoon aan. De Louise kan weer naar den oever gebracht worden. Goddank dat alles zoo goed afloopt. Do tweede visechei sboot kwam en de kapi tein gelastte zijnen zoon do a Louise te bergen. Men keerde nu terug, dal echter niet zoo spoedig ging als de eerste tocht, daar de wind ongunstig was. Bijna drie uren na het ongeval liep de boot de kloine haven binnen. Philip bad zich gedurende de vaart zeer Stil gehouden. Zijn blik welke van lijd tot tijd dien van Roza ontmoette, was donker en op geheel zijn wezou !as men zijne woedo over het verijdelen vaii zijn.plan. De kloof op zijn gezicht was gloeiend rood en daardoor daide- pjk zichtbaar geworden. Roza kon hem niet zonder sidderen aanzien zij wendde zich van, 334 tot 348 080 tot 685 428 tot 129 1/2 225 tol 232 1/2 655 tot 660 hem af en bemerkte daarom niet dat hij zij nen blik op het kasteel gevestigd h eld, als hoopte hij den markies aan een venster te ontdekken. Roza gevoelde zich veilig. Ditmaal was de poging om haar te vermoorden verij deld, maar kon de tweede aanslag niet gelukken En dat zulk eene poging spoedig zou worden aangewend, daarvan hield zij zich verzekerd. Toen mevrouw Barlineux en Roza het kas teel binnen traden, kwam de markies van Charlemont de trap af. Hij was bleeker dan gewoonlijk, maar de dames bemerkten niet, dat hij van kleur veranderde, toen hij hen allen zag. Hij wilde naar de bibliotheek gaan maar mevrouw Ëartineux hield hem staande en deelde hem in't kort mede wat er gebeurd was; het meest had zij'hel over haren schrik ten aanzien van juffrouw Lepage. De markies hoorde haar schijnbaar oplet tend aan, wenschte de dames geluk met hunne redding en gaf hen den raad van klee deren re verwisselen, opdat zij geene koude zouden vatten. Deze raad werd gevolgd. De dames bega ven zioh naar hunne kamers. Mevrouw Bar- tineux riep hare kamerier en de huishoudster die haar de natte kleederen uittrokken en haar te bed legden.

De Volksstem | 1923 | | pagina 2