Gnschalj zegepraalt Laffé moordpoging to Msldert. Sluwe gauwdieven Ie Brussel Weg m@! tie centen Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid Arme kleins Akelige vondst Dssdeüjke val te Si. Jans-BSelenbeek De zaakMazières I@n§ braskamp te Fiorenae Wielrijder onder een auto In het Russisch moordenaarsmol Echtelijk drama te Ecaussines Een bloedig gevecht teHeerünter Os milafra overheid Het gevaar dsr vuurwapens Drama der dreukeusdiap te Valenciennes leus tijdelijks geiiplaafsitsg BEÜRSVAÜHRDSSEL WISSELKOERS .EEN .WISSELAGENT ONTLAST VAN 125.000 FRS Een wiss-elagent van Quiévrain, M. Bonrneville, was Maandag morgend naar Brussel gekomen en had in de Na tionale Bank een check van 125.000 fr. opgestreken. Hij borg die som in een bruin lederen servet en verliet de bank rond 10 ure. In de Bergstraat ging hij in een pastei winkel ontbijten en hij plaatste voor zich, op de tafel, do ser- yet met den bundel banknoten. Terwijl de man aan het eten was, kwamen twee hoeren binnen die aan -den toog een taartje opat. Een der hoe ren deed den wisselagent opmerken, dat iemand op zijne overjas gespuwd had, waarop zijn gezel M. Bourneville hielp de overjas uit te trekken en de vlek te 'doen verdwijnen. Intusschcn had de eerste zich neerge zet aan de tafel van den wisselagent, maar al opeens stond hij recht, zeggend dat het stikkend was in die plaats, en begaf zich op de straat. De tweede druk te M.-Bourneville de hand en volgde.den anderen op den voet. Nauwelijks waren' zij weg, of do wissel agent bemerkte dat zijn servet vervangen was door den an dere. - - Die heferen zijn gemist 1 dacht M, Bourneville en ging zien in de straat. De twee hoeren waren verdwenen. Do wisselagent had nog geen kwade vermoedens. Hij opende de achtergela ten servet met de hoop erin papieren aan te treffen, die hem zouden toelaten hen terug te vinden. Maar de servet be vatte slechts in pakpapier en M. Bourne ville begreep dat hij het slachtoffer ge worden was van twee gauwdieven. Dezen moeten hem gevolgd hebben van in de Nationale Bank waai* zij hem de groote som zagen in ontvangst nemen, en waar schijnlijk is het- een hunner geweest die delf op de overjas van den wisselagent gespuwd had. De twee servettien waren ongeveer van dezelfde kleur en grootte. De wissel agent heeft zijn beklag ge daan bij de policie, die de schelmen ieve- lig opspoort. Zekere Jos. J.., wonende op don Steenweg naar Bergen te Anderlecht, was verloofd met Louise S.., 82 jaar, ge: huisvest in de Marktstraat te St. Joost- ten-Noode. Een week of drie geleden had hij meisjö overgehaald, met hem zijn huis je to "komen docfen .Dat moet hem nu bit ièr spijten, want Louise heeft haar min naar plotseling in den steek gelaten, en dien? spaarpenningen, ongeveer 8800 frank; rneegenomc-n: Het- slachtoffer van den diefstal wendde zich tot don Commissaris van politie, en deze -beloofde hem, mage re troost dat men zou trachten, do dievegge op te sporen. v/V* M. Ernest De L.,f, 38 jaar. opd, wo- nendi August Delportestraat, beging Zondag avond, op de Kroonlei te Else- ne, de onvoorzichtigheid van een voort rijdenden tram to springen. Hij verloor het evenwicht en werd met geweld op het gaanpad geslingerd. Hij werd zeer erg aar. het hoofd en de been en- ge kwetst. Na in eene naburige apotheek 'de eer ste zorgen ontvangen te hebben, werd hij naar zijne woning overgebracht. V Hot 3 jai'g dochter je Julia Deguel- dre was op den drempel der ouderlijke woning te Bois-Borsu, aan 't spelen, toen het haar vader met een mestkar zag aangereden komen. Het kind liep naar haai' vader toe en stapte met hem mede nevens de kar. De kleine stak haar handje in het draaiende wiel en viel onder -de kar. Vooraleer de vader het paard kon stil houden, was een wiel over den buik van zijn wichtje gereden. Het;arme kind bleef schier op den ig dood. Sedert ecni'ge dagen vernam men niets meer van een genaamdon Jan Fro- mon, 60 jaar oud, die alleen in een foor wagen op de Kerkhoflaan te Schaar beek, verblijft. Fromon, die voor heel rijk doorging, vertoonde sedert eenigen tijd teekenen van zinsverbijstering. Dezen namiddag heeft men zijp lijk in de foorwagen ontdekt. De ongelukkige was sedert verscheide ne dagen aan een natuurlijken dood overleden. Maandagmorgend om 9 uur heeft op de Mariiemont-kaai, te St. Jans-Molen- beek e-en schrikkelijk arbeidsongeval plaats gehad. De werkman Rust. Demol, met zijn gezin wonende in de Heyvaartstraat, n. 23, arbeidde aan 7t 'herstel van het dak van een koolzuurfabriek, gèlegen Hey- vaartstraat, n. 45, en waarvan het ach tergebouw uitkomt op de Mariemont- kaai. Plotseling gleed de werkman uit*op liet natte houtwerk en viel door een gla zen dak. Neergeploft van een hoogte van 9 me ter, kwam de ongelukkige terecht op den steenen vloer ëener werkplaats. Andere Werklieden kwamen Demol, die miet gespletenschedel in een plas bloed lag onmiddèlijk ter hulp. Hij werd neergelegd in een auto en overgie- bracht naar het ziekenhuis maar bij zij ne aankomst aldaar gaf hij den geest. De lieer Verbist, officier van politie, 'heeft een onderzoek geopend en het par ket Verwittigd. Do verongelukte was 43 jaar oud en vader van een kind. Vrijdag 11 Mei zal uitspraak: gedaan worden over de verzending van de Ma- zieree voor het' Assisenhof van Oost- Vlaan deren. Indien de beschuldigde verzonden wordt zal de zaak, denkelijk in eenen buiteogewonen zittijd worden opgeroe pen. De debatten ztillen ten minste drie weken duren. BELANGRIJKE SCHADE" In eenen blok van vier huizen, staan de nabij de statie, en toebehoorende aan MM. Cavillot, Fontaine en Clément, hoeft er een geweldige brand gewoed. Een gloeiend kooltje uit eene loko- motief was in den zolder van Cavillot ge vlogen en had het hooi in brand gesto ken. Op een oogwenk stond heel het huis in laaie vlam en had liet vuur zich aan de drie andere gebouwen meege deeld. De pompiers waren spoedig ter plaats, doch zij waren onmachtig om don vuur poel te bestrijden. De vier huizen zijn mot gansch dien inboedel ton gronde vernield. De schade teloopt ruim 175.000 fr. Op het oogenblik dat de genaamde Alfons Plessels te Kleine Brogel door bet dorp reed, kwam hij aan het kruis punt met de moto van Van Briel uit Peor in botsing, sloeg ten gronde en bieef bewusteloos liggen. De Z. E. Heer Pastoor diende hem spoedig het H. OHflsel toe, waarna het slachtoffer op advies van Dr Smets bij hoogdringendheid naar het hospitaal wérd vervofrd. Hij bezweek daar echter eer het avópd was; Pleséers laat eene weduwe met vier kleine kindoren achter. DE VERVOLGINGING DEK GEESTELIJKEN ZONDERLINGE PRAKTIJKEN De berichtgever van de Times te Riga ontleent aan de Izweetia eenige 'bijzonderheden over de opening van het Sovjet-kerk-oongres te Moskou, hetwelk zich, met op één na algeaneene stemmen tegen den patriarch Tikhon uitgespro ken heeft, hem tot verrader verklaarde, uit de kerk verbant en het ambt van uaitriarch heeft afgeschaft. Het congres nad plaats in de kathe draal van den Heiligen Redder te Moe kou, Ongeveer 350 geestelijken en tee- ken waren aanwezig. Alle afgevaardigden moesten, alvo rens aan het congres te kunnen deolne- een uitvoerige verklaring teeke nen, die onder meer oen veroordeeling inhield van al die daden, die aan den patriarch Tikhon door de Sovjeteregee- ring te laste gelegd worden en waarop do vervolging tegein Tikhon berust. Klg" VERVOLG» Ik moet dirs hij haar blijven, totdat zij naar het kasteel terugkeert. Eu dan Ik ga mee terug, antwoordde Roza, er aan deukende, dat zij baren vader op Char lemont hoopte te zien. Indien hij het land verlaten had r-n baar schreef, konden zijne brieven wel eens in verkeerde handen komen Ik moet weer naar Charlemont, zoodra me vrouw Bartineux vertrekt, ik geloof morgen. Maar waarom zulk een spoed, Roza Welke aantrekkingskracht heeft dat oude kasteel voor u 1 De volgende week keer ik naar Moutfa§>n terug en dan gaan wij samen. Neer, ik moet morgen heen. Waarlijk ik moet. Mevrouw Bartineux vertrekt en heeft mij noodig. Ik word jaloerscb, Roza. Stelt gij mij achter mevrouw Bartineux,dan Roza sloeg de oogen liefdevol en verwij tend op, toen zij mevrouw ontkennend ant woordde. Waarom hebt gij dan zulk eene haast om mij te verlaten Gelooft gij, dat ik a wantrouw Neeu mijn kind ik bemin u, en De genaamde Sermeuae, 37 jaar, schoenmaker, kréég Maandag morgend twist met zijne, vrouw en sloeg haar op het hoofd met een"voet in genitijzea*. De ongelukkige werd den schedel geklo ven en bleef op den slag dood. Het parket van Bergen heeft een on derzoek geopend. VERSCHEIDENE PERBONEN ZWAAR GEKWETST Gistermiddag had een vreesdij k dra ma plaats te Nee^lmter. Sedert etepi®po tijd leven do huisge- zinnen Boy te Neeriöiter hij Tienen in-onamighekh j Gistermiddag';^ontstond een tyrist.' Wlaye wapende zicJh met een vork, waarin Boy hem onmiddefl'ijk navolgde. De zonen der landbouwers kwamen bei- dekanten de vechters versterken. Boy werd aan dien schouder gewond en de hand doorboord. De 63jarige Weys, vader, liep zulke erge wonden op aan bet hoofd en den halls, dait men voor zijn leven vreest. De twee zonen van Weys en Boy wér den ©rnslilg gekwetst aan het hoofd en dé boenen. Dank zij de tusschenkomfet van gebti ren kon een éi-ndfo gesteld worden aan don bloedigen strijd. heeft besloten, dat de regimenten van het garnizoen beurtelings, bet Panora ma van den Yzer zullen bezoek onder de leiding van eenen officier, die bun verschillende wisselingen van den slag zal uitleggen. Zij zullen er de hei dens en lij densgeschiedenis hunner ou deren zien. Mad. wed. Bigotte, geboren Cordulla De Gudhtenaar, 24 jaar oud, wonende Rooigemlaan te Gënt, had dén brow ning van baron man. die over eenigen tijd gestorven i>?, doen ontladen door eenen gebuur. Deze had eehtier den 'ko- gel welke in 'den loop van 'het vuurwa pen stak Vergeten weg te nemen. Des avonds ontving Mad. Bigotte het bezoek dor echtgenooten Alois Boulan- ger-Deimie. Het wapen op de tafei zien de liggen en denkende dat het ontladen was, nam Alois Boülanger het op. Eens klaps ging een schot af. De kogel door boorde de armen van Mad. Bigotte, en de rodhfcerhand der echtgenooten Bou- lan'ger. EEN BELG DOODT EEN OUDE iVROUW EN KWETST TWEE ANDERE PERSONEN De 44jari:ge Belg Victor Place, ge huwd en vader van drié kinderen, wo nende in de wijk geheeten Petit Bru- xelles trad öergister in dronken toe stand, een herberg binnen, gehouden door de echtgenooten Williams-Dieulot. Zonder een woord te spreken bracht de kerdl den waard een elag toe met een scherpe vijl. Vrouw Williams, die ter hulp snelde, werd met hetzelfde wapen gekwetst Mevr. Irma Morivail, 60 jaar oud, wou x>k hulp verkenen en den kerel be dwingen, doch ze werd door den woeste ling zoo erg verwond, dat zo naar het gasthuis moest worden gebracht. Daar is ze ovodtóden. Place werd tenslotte b'edwongén en aangehouden. Bij een vérhoor verklaarde hij niet te weten waarom hij zich zoo woetet had aangesteld. Men gelooft aan een geval 'van delirium tremens veroischt 1° terugbetaling op korten' termijn 2° een voldoenden intrest. De twee voorwaarden worden b^nt- woord door de Schatkistbons uitkeer- baar zes maand dag voor dag na hunne uitgifte, en een intrest opbrengend van 4 1/2 p. h., vrij van belasting en voor- uiibolaalbaar. Men teekent in voor deze bons op zeg maand tegen 97.75 _p. h. van hunne no minale waarde aan de loketten van de Nationale Bank van Bolgie en van hare agentschappen in het binnenland. v\A- Medededingen door ie Ban que Centrale de la Dendre van 8 Mei Séhatkistbons aan 5 jaar - 40 ■97.80 95.20 459 1/2 are üefue eischt volle vertrouwen. Zelfs al hebt gij ee.ie fout begaan, toch ben ik over tuigd dat gij geen kwaad kunt doen. Zijtgij misschien gekomen om mij iels te VcrtelLn van den geheimzin nisen bezoeker op Moo'.fa <jon Ik kan uw vluchtig bezoek bier niet anders verklaren. Roza knielde naast den stoel ran mevrouw dekte het aangezicht om hare ontroering te verbergen. Ik ben niet gekomen om u daarover te spreken, zegde zij. Wellicht zal ik nooit in staat zijn u opheldering te geven ik kan niet spreken. Indien ik kon zou ik u alles mede deelen, maar dit geheim ie het mijn: n'at Wat is dan het doel van uw bezoek I ▼voeg mevrouw Mixtome. Ik kwam om u te vertellen water gi: teren op Charlemont geschied is, antwoordde Ruzn. Ik weet uiema d tot wion ik mij kan wenden. Wilt gij mij aanhooren en raad ge ven Zeker, sp:'eelc. Heeft men u beleedigd Neen. Mevrouw Eartineux hooft mij het drama van C ariemont'verhaald. Over hel gf-laat van mevrouw Mixtorae \loog een donkere wolk. Is het noodig daarover te spreken vroeg zij,, en hare slëm klonk scherp. Het is noodzakelijk, antwoordde Roza. 85 61 201 249 1/2 100 1042 5350 1075 675 74 3/8 650 121C 950 1240 Maandag tegen avond, ter gelegenheid dor kermis was Louis Robyns van Meldert Nievel in gezelschap van familieleden en een paar geburen eens uitgegaan. Kort Ba 8 ure keer den zij huiswaarts. Nabij de woning van Louis Robyns, lagen twee personen in den graskant, die met de groep begonnen te la chen. Een twist ontstond en Louis Robyns noodigde zijne vrieuden uit ten zijneut bin nen té treden om een einde te stellen aan d woordenwisseling. Toen liij zijne woning wilde binnentreden, erd Robyns schielijk achterover toetrokken door dé twee pèrsonen. Op hetzelfde oogen- bük kreeg hij twee messteken, u.'ne in het voorhoofd en een andere in de zijde. Het slachtoffer werd door zijne aanranders nog eenige meiers ver gesleept on verloor over vloedig bloed. Men droeg hem zijne woning binnen en liep inderhaast doktor Van Lan genhof verwittigen. Deze bevond zich spoedig ter plaats en diende Rohyns de noodige zor gen toe. Hij vond dezes "toestand echter zoo bedenkelijk, eene long geraakt z jnde, dat hij hem de H. Olie deed tosdienen. De gendarmerie van Moorsel werd verwit, lud en Dinsdag morgend werden de twee aanvallers, de genaamden Van don Bergh en dezes schoonvader Vertongea genaamd aan gehouden en naar do gendarmen» van Moor sel overgobrjeht. Het drama heeft eeBe licht ie begrijpen ontroering verwekt, daar Robyns algemeen bekend slaat als een deftig en werkzaam porsoon. Hij is 31 jaar oud, gehuwd en va der van twee kinderen. Dinsdag middag was zijn toestand nog steeds zeer bedenkelijk. Het parket is verwittigd. Binitenlandsche met premis Interprovincie Kasbons Nationale Hoi'steiling Belgisch» Rente 3 -0/9 Mei-Novemb.' Brussel 1922 Verwoeste Gewesten 4 0,0 4921 5 0/0 1922- Consolidatieleening 6 0/0 Groot Hertogdom Luxemburg 6 0,0 Sociélé Générale, Kapitaal Reserve Outremer Bruxellois, dividend». Buéoos-Avres, dividende. Eoonomiques Rails Elecr., dividende i Angleur Cookerill Esperance Longdoz 1447 1/2 Ougree-Marihaye 1451 Sambre-Moselie, gewone 2490 Bois d'Avroy1767 1/2 Beeringen H90 Ha-sard 1875 Levant-Flénu 7025 Monceaa-Fontaine. 7825 Asturienne 4825 Corphalie 750 Vieille Menlagne 1570 Glacés Charleroi 16250 Nationale 12850 Verreries Mariemont. 2525 Val St. Lambert 1850 Vesdre 3520 Tubize, privilégié» 534 Slé Gle Produits Chimiques. 780 Kasaï P. B157 Katanga, Gewone 6600 Union Mmiêre, kapitaal 1525 TERMIJN, -y 347 1/2 tot 356 f 657 1/2 tot 662 3/4 - 112 tot 115 Barcelona l Mexico Tanganika. Kaiping Potroüaa 643 tot 645 Parijs."". 115,50 tot 116,— Londen (pond sterl.) 80,60 tot 81,10 Naw-Yerk (check) 17,46 3/4 tot 17,56 3/4 New-York (kabel) 17.47 1/2 tot 17,57 1/2 Het doet mij lead u smart te moeten veroor zaken maar lot wie moet ik anders gaan Ik zal naar u luisteren. Ga voort. Mevrouw Bartineux keefi mij de treu rige geschiedenis verteld, zogde Roza. Zij deelde mij mede, dat de kamer, waarin de markies vermoord is geworden, nadat het gerecht haar doorzocht bad, gesloten is ge bleven. Ja, ja, dat weet ik. Het meisje aarzelde. Hoeveel kon zij zeg gen, zoader zich te verraden Ik had do geschiedenis van den moord reeds vroeger vernomen, vervolgd» zij, et waa verlangend, ds ongelukskamor te be zoeken. Ik gelooide, en hare tot dan toe zachte stem word luidor en vaster. Ik geloof de dr t Alexe Mixtome onschuldig wat aan den moord waarom hij veroordeeld werd. Mevrouw Mixtome richtte zich op eu zag het m' isje verschrikt aan. Neen, hij vermoordde zijuen broeder uiet, vervolgde Roza opgetogen. Hij was geen Kaïn, maar oen slachtoffer van het ge. recht, en van den haat. Mevrouw Mixtome kon bare ooren niet gslooven, Zulke woorden had zij nooit ge hoord. 's Meisjes oogen schoten stralen, welke haar als ekiitriseerdeu. Zij drukte Roza aan baar hart. K-ulen (mark) Amsterdam (gulden) Gsnève Madrid Italië Stockholm, Christiania Copenhagen Montreal Prague Gij vernaaml de geschiedenis riep zij en geloofd hem niettemin onschuldig Ik ben van zijne onschuld overtuigd riep hot meisje. En deze zal voor het aan schijn van geheel de wereld bewezen wordon! Maar dat is moer dan geestdrift, zegde mevrouw verbleekend. Noeit heb ik iemand op deze wijze hoeren beweren, dat hij on schuldig was. Gij hebt zeker alle feiten die tesjen hem pleiten, niet gehoord Niemand dan ik heeft ooit aan de echtheid der bewij zen getwijfeld. Laat mij vervolgen. Ik verzocht mevrouw Bartineux de kamer te openen. Dulex en de huishoudster gingen mede. E:i gij vondt slechts het slof dat sedert vele jaren op de meubelen en hit tapijt ligt niet waar. Ik vond meer!.. De schijn ven het vuur uit den aard drong in de diepe klooven van het snijwerk aan het ledikant, en een der stralen viel op een stukje goud ik zag het. Ik haalde het te voorschijn en het bleek een gedeelte van eene ketting te zijn een hee- ren-horlogieketting. Het is aan de oogen van allen, die de kamer doorzochten, ontsnapt maar ik moest het, na zooveal jaren, vinden - En waar is het L.» Ik galoof dat het den moordenatr heeft toebehoord, en aan tfezen in den strrjd, welke 0,0235 tot 0,0735 680 1/2 tot 690 i/2 313 1/2 tot 317 1/2 3 264 1/8 tot 263 1/8 i 82 45/16 tot 86 15/10 464 4/4 tot 468 1/4 J 294 1/4 tet 298 1/4 324 1/2 tot 328 1/2 17,08 3/4 tot 17,28 3/4 49 7/8 tot 53 7/8 den moord voorafging, door den markies is ontdrukt. Ik bracht het terstond bij don vre derechter Talbot, die het thans bezit en er een proces-verbaal van heeft opgemaakt. Ik wil het zien riep mevrouw Mixto me opgewonden. Met den volgenden trein ga ik naar Charlemont Ik heb twee schakels van den ketting medegebrrcht, om ze u te toonen. Niemand kent ze of herinnert zich ooit zulk eenen ket ting gezien te bebhen. Hier zijn de sohakel6. Zeg mij no mevrouw, en Roza's oogen hin gen doorborend aan de lippen harer moeder, als wilde zij vooral het antwoord daarop lezen, hebt gij ooit zulk eenea ketting gezien! Mevrouw Bartineux gelooft dat zij aan Alexe Mixtome heeft toebehoord. De rechter Talbot meent dat zij van den vermoorden markies is geweest. Wanneer ge ze niet kent, roep dan Johanna, wellicht weet zij er iets van... en Roza daoht weer aan Philip Piron. Mevrouw Mixtome nam de twee schakels van dea ketting en bekeek ze lang eo ep> merk/aam. Hebt gij ooit zulk eene ketting gezien vroeg het meisje nogmaals. Alexe Mixtome bezat zulk eene ketting niet, zegde mevrouw beslist. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1923 | | pagina 2