Misdaad der Ooschuldige Het schandaal van Ranst De misdaad van Eppeghem Op Zee Schrikkelijk ongeluk te St. Lievsfls-Heutbem Erg Auto-ongeval te Weluwe 0c zieken munt Brand in de St. Rartadtskerk te Mecheten Priesterlijke keneemiiigen Uitslag van den Paardenprijskamp 1923 BEURS VAN BRUSSEL SIISSiLKSERS nog niet veroorzaakt, wat door den agent-is opgemerkt geworden, want bij snauwde hem toe Ab, ge zij<,nog niet dood en na derbij zijn slachtoffer komend loste hij oen derde schot in de linkerkaak van den vriend. Daarop heeft; hij het wapen op zieh- zelve gericht en loste twee revolver schoten in den rechterslaap, eene plotse linge dood veroorzakende. In zijn val is hij op 't moordwapen terecht gekomen, dut onder het lichaam geborgen bleef. In afwachting van. Tiet par kei, dai men óogenblikkelijk verwittigde, werd alles onaangeroerd gelaten en werden de j&egele gelegd op de kamer der misdaad. HET PARKET TER PLAATSE In don loop van den avond ie het par ket, bestaande iirt MM. Angenot, onder zoeksrechter Van üffelen, sifbetitoiut en Veder®, greffier, ter plaatse geweest en na enkele getuigen van den huize te hebben gehoord, werd bevel gegeven het lijk naar het doodenhuis te voeren, ter beschikking dei* wetsdokters, die de lijkschouwing zullen dom. De toestand van het; slachtoffer ie be denkelijk en er kan boegenaaamd nog piet aan gedacht worden hem te onder vragen. KON FR ONT ATI E MET DE DADERS Zaterdagvoormiddag werden in het kabinet van den h. onderzoeksrechter Do Cock, enkele leerlingen geconfron teerd met de leeraars De B. en S. De B. bekende de hem ten laste ge legde feiten S. blijft hardnekkig loo. dienen. De bestuurder S., werd eveneens met een drie bil leerlingen gekonfronteerd. iN iet tegenstaande de leerlingen formeel zijn in hun beschuldigingen, loochent de bestuurder alles. Na verder afzonderlijk onderhoord te zijn geweekt werd het drietal terug naar do gevangenis overgebracht. WV DE VERMOEDELIJKE MOORDE NAAR AANGEHOUDEN Sinds Zaterdagmorgen rustten sware vermoedens op zekeren Florent P...., 28 jaar oud, wonende te Pasbrug, een ge hucht van St. Kathelijnen-Wiaver. leduien de drie dagen had Florent P. o)) liet veld gewerkt voor rekening van het echtpaar. ïjelaet. Vrouw Delaet was hem daarvoor'12 frank sehtfldig. Toen P. Woensdag 1.1. de kleine hóeve ver liet. verzocht hij vrouw Delaet, hem nog eoji beetje geld te geven". Want ik we»>L zeide hij, dat ge centen oom hebt j Ten gevolge van dat incident, door vrouw Delaet aan haren man verteld, vielen de vermoedens van de politie op P., die trouwens te slechter faam be kend stond. De polieie vernam, dat hij bedekkin gen onderhield met een meisje, in dienst in een huis op Henry Speecq- laan te Mechelen. Men spande een val strik om dat huis, en om 6 uur in den avond kreeg m -n P... te pakken, toen hij het meisje wilde opzoeken. Men leidde hem naar het politiekommdssn- riaat van Mechelen, waar hij een streng verhoor onderging. Hij loochende allé- schuld, en beriep zich op een alibi, waarvan men de juistheid nog niet heeft kunnen vaststellen. De onderzoeksrechter heeft een bevel tot opleiding tegen P. uitgevaardigd, en deze werd naar Brutsel overgebracht en daar opgesloten. KOUDE GEWENSCHT. Terwijl wij ons verheugen in. de ein delij ko tempera tiiurs ver hooging, wacht Zuid-Afrika, waar nu de winter moet beginnen, met ongeduld op een flinke koude, streng genoeg om de sprinkha nen te vernietigen. Deze vraatzuchtige dieren zrijn ri.l. weer in dichte wolken neergestreken op een gebied van ongeveer 259 miljoen ilfictariil- Eon derde van de Kaapkolonie, de helft van Transvaal en de Oranje-Vrij. staat, een derde van Rhodesia en een groot gedeelte van Béchuanaland heb ben zwaar te lijden gehad onder door sprinkhanen aangerichte verwoes tingen. Somnaage geleerden beschouwen de^e dieren met de termieten en de Tsé-Tsé- vliegen «Js de gevaarlijkste vijanden van den mensch. EEN KANAALSCHIP GESTRAND ALU-: 40# PASSAGIERS IN VEILIGHEID Het stoomschip Caa-ared», dat. den dienst onderhoud, tusschen de- Kanaal, eilanden, is op weg naar Southampton met 400 passagiers aan boord bij het uithalen voor een binnenkomend stoomschip op de roteen geloopen. Het maakte snel water. Bijna zin. kend wist het echter Stcliers Bows te bereiken, waar het op het strand gezet kon worden. Alle passagiora zijn veilig aan land ;ekomeh. dcor Pierre PECOÜRCELLE 47' VEI»VOLG. Tegelijk voelde hij al de gewaarwordingen van trotsoliheid en haat, die zijo hart ver vulden, in zich bekoelen en verdwijnen. Hij leed verschrikkelijk door de verlaten heid, waarin hij zicli bevond,en gevoelde dien dag meer dan ooit het afschrikwekkende van zijn ouderdom, door Reen kus, geen glimlach verzoet, en beroofd van een klein geliefd wezen, waar zijn blik op rusten kon, beroofd van een echtgenoot, een harte, een vriend. Geheel die dag ging op die wijze voorbij. De avond daalde en de nacht volgde. Buiten viel de sneeuw onophoudelijk zacht. De grijsaard had het koud, zeer koud, on danks het warme vuur, dat knapperde in den Wij Jen haard, en zijn gelaat was bleek als de dood... 't Is gedaan, fluisterde hij, ze zullen fiiel komen... Een groole traan rolde over zijn gerimpel de wangen, een droeve traan over hel ge laat, dat de ouderdom als versloend had in lijne onbuigzame halssta: righeid. Nu wilde hij den schoorsteen naderen, doch eene plotselinge vuz vakking belotte hem zulks. Ilij stak de hand uit om naar een schel koord te grijpen, maar kon niet. Z jno beenen wankelden, hij viel in zwijm. Ecu uur later vond züu kamerknecht hem I Vrijdag namiddag, rond 6 ure bij het yooibijrijden van den buurttram Her. iele-Gent, werd de 'kleine Bertha Van der Heyden, 18 maanden oud bij het overloopen van den steenweg door de machien gevat en door den tram overre. den. Het arme kindje werd letterlijk, in twee gesneden. Het lijkje werd door geburen opge nomen en naar de woning de beproefde ouders overgebracht. .VIJF PERSONEN ZWAAR GEKWETST Zaterdag nacht, te hall twaalf, had op de Tervurenlaan, te Wohiwe, een ont zettend ongeval plaats. Een auto bestuurd door den h. Geor ges H...„ wonénd© Paleizen straat te Sehaaibetk, en waarin gezeten waren de echtelingen Bucchout Jan, De Wandë- leer en hunne twee dochters Louise en Josephine, reed zeer snel in de richting van Brussel. Bij de Madoulaan liep de auto tegen een boom. De schok was uiterst gewel dig. De auto kantelde en de inzittenden werden op de straatsteen en geslingerd waar zij roerloos, bleven liggen. Een andere auto stopte onmiddSijk en de automobilisten verhaastten zich de slachtoffers te helpen. Deze waren voor al aan het hoofd gekwetst eu kloegen over inwendige pijnen. De gekwetsten werden in de auto ge legd en naar liet St. Jansgasthuis te Brussel overgebracht. Mevr. Bucchout die nog buiten ken nis was, werd tot bezinning gebracht. De hh. H. en Bucehout zijn aan het hoofd en aan de leden gekwetst. De dochter Louise werd een oor af gerukt hare zuster Josephine zou in wendig gewond zijn aan den buik. De toestand der slachtoffers is on rustwekkend. Zij werden in het zieken huis ter verpleging gehouden. Adjunkt-kommissaris Jossart (Van .Woluwe op de hoogt© van het voevil gebracht, ving het gebruikelijk onder zoek aan. De auto is ganseh ontredderd. De juiste oorzaak van het ontzettend ongeval kent men nog niet. Het parket werd gewaarschuwd. Zondagmorgen werd gemeld dat geen enkel gekwetste meer in.Stervensgevaar verkeert. Kortelings zal de Nationale Bank. nikkeltjes* van 10 centiemen genoeg hebben voor de alg^heele vervanging der zinken munt van 10 centie men, welke zal ingetrokken worden Daarna zuilen er n ikkels van 5 oen tie. men in omloop gebracht worden. Men hoopt in October al 'dé zinken munt te kunnen intrekken. Ter gelegenheid dér plechtige Oktanf van den LI. Rumoldus, staat in de mid- denbeuk der Metroplitane kerk de relL kwiekast van Mgehelen's Patroon heilige, op een met veleer omkleed ver hoog tentoongesteld. Rondom branden dag en nacht kaareen. Tijdens de mid daguren, moet een dezer, kaarsen omge vallen zijn, zoodat het vuur aan de ve- loere-n bekleeding van het houten ver hoog werd medegedeeld. Toen de koster, die andere slechts te kwart voor twee uur de kerk opent, en nu bij uitzondering te 1 uur toekwaam, den middenbeuk instapte, trof hij St. Rumoldus' Relakwiekas ii> een wolk van vuur. Dank zijn krachtig ingrijpen, werd het vuur al spoedig gedoofd en alle verder onheil vermeden. BISDOM GENT Zijne Hoogw. da Bisschop heeft onderpas toor benoemd te Michelkerke, den E. H. Van Hyfte priester in het seinïharie. op het tapijt uitgestrekt. Deze riep aanstonds om hulp men kwam toegeschoten en bracht den zieke in zijee karner, middelerwijl een knecht om genees heer en peiealer liep, die onraidéehjk ver schenen. Bij den eersten oogopslag bestatigde dok ter Bonardei een aanval van beroerte doch alleea hel uitzicht van den zieke voorspelde eene spoedige en noodlottige ontknooping. Onder den invloed echter van oen krach tig geneesmiddel kwam deze lot het leven terug en opende de oogen maar de eeno helft van zijn lichaam was door verlammiug aangetast, on zijne gestoorde ademhaling, zijn mot zweet bedekte huid en opgeblazen gezicht lieten geen twijfel omtrent den aard der kwaal over. Des ondanks had Glaoron zijn verstand bewaard, flij herkende zijn ouden genees heer. Waarde Bonardei, fluisterde hij, dit» maal zal uwe kunst vruchteloos zijo. Ik heb niemand meer noodig dan u, mijnheer de rector, voegde hij er, den priester bemer kend, bij» Toen deze naderde, hervatte hij Alvorens mijn toevlucht lot u te nemen moet ik al mijne aardsche zaken regelon.... ik wil... Gij wilt uwe zuster zien. Ja... haar en Madeleine... indien het nog tijd i3... God zal u dat zeker toeslaan, hernam de dokter met vuur. Ik haast mij hun uw verlangen kenbaar te maken. STAP AALST Buiten prijsk&inp. Bekroond in 1922. Ie prijs, Gulden Sjterem^al, M. Re mue, Appelterre. le Kategorie. Merrien van ten min ste le prijf?, Gulden pfacbtmetaal en 30 fr. n. 43 aan M. Beiienger, Aspelaere! 2e prijs, Gulden prachtmetaal en 25 fr. n. 46 aan M. Meersman, St. Lievens- Essehe. 3e prijs Zilveren prachtmetaal en 20 fr. n. 49 aan M. Heereman, Oultre. 4e prijs. Zilveren prachtmetaal en 15 fr. n. 45 aan M. Meersman, St. Lievens- Essclie. 'I 5e prijs. Zilveren prachtmetaal en 10 fr. n.oO aan M. V. d. Maeren, Ressegem. 6e prijs. Bronzen prachtmetaal en 10 fr. n. 47 aan M. Meersman St. Lieve ns- Essche. 7e prijs. Bronzen prachtmetaal en 10 fr. n. 48 aan M. Meersman, id. 8e prijs. Bronzen prachtmetaal en fr. n. 52 aan M. Matthijs, Oultre. 2* Kategorie Driejarige Merriën. 1® prijs, Gouden prachtmetaal en 26 fr. □- 16, aan M. Berlengée, Aspelaere. 2® prijs, Ziveren prachtmetend en 20 fr. n. 20, aan M. De Vos Louis, Hillegem. 3* prijs, Zilveren prachtmetaal en 15 fr. Ei/ da kamer verlatend met den haast, die van zelfvoldoening getuigde, zend de waar dige man op staande voet een bediende naar Vannes, met een woord voor mevrouw de Kermadec en hare dochter. Hij keerde terug om den zieken te zoggen wat hij gedaan bad. Deze voelde zijne tong reeds verlammen. Neem daar, mijnbeer de rector zeide bij, uit die lade, dien grooter*m«t een zwaran stempel verzegelden omslag, dat is mijn tes tament, het laatste, 't Vloeit over van egoïs tische en trotsohe gedachten. Verbrand het daar, in dat vuur» Er kwamen neg slechts halve, afgebroken woorden over zijne lippen. Do priester trad naar liet bed, en na ver loop van eenige minuten sag dokter Bonar dei hem ten teeken van vèegi tien is zijne han den boven den stervende uitstrekken. O, mijn God mompelde de oude Glaoron, geef mij tijd om hen te zien, en te ondervinden dat ik vergeving erlangde, en bemind word. Edoch, do goddelijke rechtvaardigheid verhoerde dien oppersten wensch niet. De priester had zich verwijderd. Op den achtergrond van de eenzame kamer, waakte de dokter en bestreed den dood dio naderde, haastig naderde, stap voor stap. Eensklaps onderging de zieltogende geen sohok. Marie-Anna Madeleine fluisterde bij. Rn toen mevrouw de Kerraadcc en Made- aan n. 17, aan M. Deygaert, N feu werker ken.' 4® prijs, Bronzon piaohtmétaal en .10 fr. n. 19, aan M. Mertens, Wanzelë. 5® prijs, Bronz?n. prachtmetaal en 10 fr. n. 18, aan M. Heéréman, Oulire. Bijgevoegde prijs N. 21, aan De Vos Remi, Herzele. 3e Kategoriel\ceejarige Merriën. 1® prijs, Gulden metaal en 20 fr. n. 36, aan Van Sitiay, Oultre. 2® prijs, Zilveren metaal en 15 fr. 11. 35, aan M. Van Melckebeke, Ninovi*. 3e prije, Bronzen metaal en 10 fr. d. 31 aan M. Van Melckebeke, Ninove. 4* prijs, Bronzen metaal en 5 fr. n. 38 aan M. De Naevere Henri, Lebbeke. 5® prijs. Bronzen metaal en 5 fr. n. 37. aan M. Bruylabdt, Aalst, 6e prijs, Bronzen metaal en 5 fr. n. 31 aan M. Van Hecke, Wichelen. 4® Kategene. Hengsten Jaarlingen. 1® prijs» Gulden mstaal en 15 fr. n. 9, aan M. Van Heghe Jules, Ne derhasselt, 2® prijs, Zilveren metaal en 10 fr. n. 10, aan M. Van Melckebeke, Ninovt. o® Kategorie. Merriën Jaarlingen. 1® prije, Gulden metaal en 15 fr. n. 32, aan M. Meersman, St. Lievens Essche. 2® prijs, Zilveren metaal en 10 fr. u. 34, aan W® Vau Sinay, öullre. 3® prijs, Bronzen melaal en 5 fr. n. 31, aan M. Remue, Appeitcm. 4® prijs, Bronzen metaal en 5 fr. n. 33, aan M. Koutaert, Haeitert. 5® prqs, Bronzen metaal en 5 fr. n. 31, aan M. Perdaens Aug. Vlierzele. 6® prijs, Bronzen metaal en 5 fr. n. 29, aan M. Goppens Petrus, Haeitert. 6* Kategorie. Hengsten Zuigelingen 1® prijs, Gulden metaal en 20 fr. n. 38, aan M. Heereman, Oultre. 2® prijs, Zilveren metaal en 15 fr. n. 35, aan M. Muylaerf, Hérdérsem. 3® prijs, Bronzen melaal en 10 fr. n. 43, aan M. Van den Haute, Nieove. 4® prijs, Bronzen melaal en 5 fr. n. 47, aan M. Van Hauwermeiren, Hofstade. 5® prijs, Brenzen molaal en 5 fr. n. aan M. Muylaert, Herdersem. 6® prijs. Bronzen metaal en 5 fr. n aan M. Eickhout, Burst. 7® prijs, Bronzen metaal en 5 fr. n. aan M. De Smet Philemon, Aalst. 8® prijs, Bronzen meiaal en 3 fr. n. aan M. Remue, Appelterre. 9® prijs, Bronzen metaal en o fr. n. 37, aan M. Meersman, St. Lievens Essche. 10® prijs, Bronzen metaal en 5 fr. n. 40, aan M. Van Bever, Barobrugge. Bijgevoegde prijzen 1® prijs, n. 44, Be Beeclc Philemen, Aalst. 2e prijs, n.42, Canneot Leonard, Nieu- werker kén. 7® Kategorie. Zuigelingen. ie prijs, Gulden metaal en 20 fr. n. 36, aan M. Cobbaut Remi, Zonnegem. 2® prijs, Zilveren metaal en 10 fr. n. 31, aan M. Meersman, St. Lievens Essche. 3® prijs. Bronzen metaal en 10 fr. n. 29, aan M. Berlen&ée, Aspelaere. 4® prijs, Bronzen metaal en 3 fr. n. 42, aan M. Van de Velde, Nieuwerkerken. 5® prijs, Bronzen metaal en 5 fr. n. 40, aan M. Van den Haute Gamille. 6® prijs, Bronzen metaal en o fr. n. 30, aan M. Meersman, St. Lievens Essche. 7° prijs, Bronzen metaal on 5 fr. n. 33, aan M. De Vulder Cynlle. 8® prijs, Bronzen metaal en 5 fr. n. 32, aan M. Meersman, St. Lievens Essche. 9° prijs, Broezen metaal eu 5 fr. n, 34, aan M. Koutaert, Haeitert. 10® prijs, Bronzen metaal en 5 Ir. d. 41, aan M. Meuleman, Erpe. 11® prijs, n. 35, aan M. Hocreman, Oultre. 12® prijs, n. 37, aan M. Annaert, Lede. 36, 39, 46, 34, VERLOREN klein zwart hondje (spits)# wit -vlekje onder de muil. Goede helooning aan terugbrenger, Vrijheidstr. 61, t s. 4131 Mededeelingèn 'door de Banque Centrale de la Dendre van 9 Juli BERICHT. De beursnoteeri|l;en zijn deze, genomen om 2 ure, en kunnen met den oflicieelen shiittoers verschillen. Zij worden slechts inlichtend en niet officiael gegeven. Scbatkistbons aan 5 jaar 99.00 10 Binnenlandsche met premie 443 Interprovincie Kasbons Nalienale Herstelling82,50 Belgische Renté 3 0/0 Mei-Novemb. g 39 Brussel 1922 Yerwoeste Gewesten 4-0 0 1921 - 5 0/0 1922 - 5 °/0 1923 502,50 Consolidatieleening 6 0/0 99 Groot Hertogdom Luxemburg 6 0/0 Sociélé GéRérale, Kapitaal Reserve 6350 Oulremer 1300 Briixélloie, dividonde. 805 Buéaes-Ayres, dividénde. 98,73 Economen és 807 50 Rails Elecr., dividende 1637,50 Angleur 1237,50 Cockerill 1325 Esprrance Longdoz Ougree-Marihaye Sambre-Moselle, gewone Bois d'Avroy Beeringen Ha sard Levant-Flénu - Monceau-Fontaine. Asturienne Cerphalie Vieille Menlagne Glacés Charleroi Nationale Verreries Mariemont 1805 1780 3050 2700 1850 2300 9000 9500 5600 1625 20850 16050 4375,00 Val St. Lambert2387,50 Charbon Liégeois Filat. Teintur. d'Alost Filature du Canal Vesdre Tubize, privilegiée Sté Gle Produits Chimiqaes. Kasaï P. B. i Katanga, Gewone Union Minière, kapitaal TERMIJN. 925 1500 1350 3625 664 927,50 2.05,25' 7045 Barcelona Mexico Tanganika. Kzipiag. Petroiina 404 tot Aid" 700 tot 710 140 tot 142 280 tot 284.50 723 tot 73ï leine eenige oogeublikken later binnentra den met handen en harte vol teederheid en vergiffenis, konden zij slechts neerknielen voor het lijk en bidden voor de ziel van Se- bastiaan Claoron. IX. DE SPORT-CLUB. Toun Marie-Anna Claoron in de kostschool der Ursuline te Vannes kwam, om er hare opvoeding te ontvangen, vond zij, de uit een burgerlijken stam gesproten dochter zich in een anderen wereld overgeplaatst te midden van adelijke erfgenamen, die uitsluitende bevolking van thuis, die de sombere gewel ven van 't oude Capucienenkloo ter door hun jeugdige speelsheid en schaterend gelach vervroolijkten. De verschijning van juffrouw Claoren tusschen de aristocratische leerlingen der Ursulianen bracht bij dezen laatsten een zonderlingen sohok le weeg. In dit laad waar de vroegere overleverin gen nog zoo korsversch bewaard bleven houdt de adel zich aan zijn voorrechten vast, en het klooster der Ursulinen schean wat men oei-tijds Adelijke Abdij noemde, waar t den burgers niet geoorloofd was hun vrou welijke nakomelingen ter opleiding te plaat sen. De houding barer nieuwe gezellinnen had Marie-Anna van haar binnentreden af ge toond, dat men 't zeer gewaagd vond, door i tre aanwezigheid de zoo lang bestaande gebruiken te willen omverwerpen, en dal een schurftig schaap voldoende was om eene j$ausche kudde te besmette Parijs Londen (pond sterl New-York (check) New-York (kabel) Keulen (mark) Arasterdam (gulden) Genève Madrid i Italië k Stockholm. J Christiania w Copenhagen Montreal Prague Officieel. 121,45 tet 121,95 96,173 tot 96,675- 21,09 3/4 tot 21,2973 21.10 tot 21,30 0,0475 tot 0,0975 824,50 tot 834,50 355,23 tot 359,25 298,— tot 302,— 87,— tot 89,— 557,—tot 561,— 341,— tot 345,— 365.50 lot 369,50 20,35 tot 20,35 62,— tot 66,— De eerste drie maanden, die op hare aan neming volgden, vonden de jeugdige en schrandere geesten allerlei plagerijen en hatelijkheden tegen de nieuwelinge uit. Marie-Anna deed aanvankelijk haar best 'om eene goede verstandhouding mogelijk te maken en door zachte woorden den zoo onverdiend tegen haar opgehoopten toorn te ontwapenen, doch ten laatste gaf ze 't op en dacht er aan haren broeder te verzoeken aan de eer le wiWen verzaken haar in dezo aristocratische omgeving te zien opvoeden, toen de zaken eensklaps een anderen keer namen. Eene der leerlingen, juffer Genoveva de Croixvieux, die ter oorzake van ziekte het klooster voor vrij langen tijd verlaten had, was weer binnengekomen. Juffer de Croixvieux, de dochter 7an eene der eerste en oudst familiün van Morhihau welke aan een rechtzinnig en gul karakter eene edelmoedige en teodei'a ziel paarde, v atte aldra dadelijk genegenheid voor de verdrukte op. Tegen al hare oude vriendinnen, die zich verbaasden aldus toen eeuwen van wettigen adel de hand te zien reiken aan eenige hon- derde jaren niet minder zuiveren burgerstand verklaarde Genoveva zich luid als de bond- genoote van Marie-Anna, die hare oogen niet gelooven kon. Deze eenvoudige betooging was voldoende om den toestand geheel en al om te draaien. Tegenover de houding van haar, die zij jerecht als hun toonbwlcfen ginda beacbouwv

De Volksstem | 1923 | | pagina 2