Misdaad der Onschuldige Vit een trein gevallen Ds mserd te Eppegéiï Eesi pgeval in de Midden- vw Bijna eens spoorwegramp tengevolge der hitte Bloedig drama te Ledeberg Erg autemebieleBgefuk te Lombeek slaiie te Antwerpen Een Afzetter bi de Klem Met eett aoto op (te vlucht Een schrikkelijk ongeluk te Antwerpen Be Duilsshe Zaakgelastigde te Brussel aangerand DIOCESANE BEDEVAART 0. L. YRQÜW TAN LOÜRDES JflfSFt KgEW ingeving te betreuren, die heil bij deze tertiperatuiirgestelelheid naar de Frafi- sche hoofdstad heeft gebracht. f£EN WOLKBREUK IN SCHOTLAND Ook Engeland heeft evenals een deel van het vasteland, een paar dagen van verademing gehad dank zij een koel jvindjo dat door de hittegolf heenspoel- de. Schotland echter heeft als intermez zo een wolkbreuk gehad en wel in de na bij hoid' van Garr Bridge, in Inverness- hire. Een brug werd weggeslagen, een deel van den spoorweg en de dijken aan beide zijden van den spoorweg wegge spoeld. Gewone beekjes zwotien aan tot razende rivieren, die schapen, land bouwwerktuigen en hoornen in wilde vaart medesleep ten. Het verkeer is vol, komen ontredderd. In 1914 had op precies dezelfde plaats eveneens een wolkbreuk plaats, waarbij vijf menschen het leven verlo ren. Volledige bijzonderheden over de aangerichte schade zijn nog niet be leend, doch men gelooft dat ze veel groo- ter is dim in 1914 het geval was, TE LONDEN Tn Groöt-Brittannie duurt de vreese- fijke hitte voort zooa'le bij ons. Verschei dene personen zijn door de warmte be zweken. Kort na middernacht brak Dinsdag morgen een vreesehjko donderbui loe, vergezeld van buiten-gewoon hevig weer lichten. Een stortregen woedcte in den morgen boven Londen welke eenige aren duurde. Zondag avond, rond 8 1/2 ure, is de genaamde Henri Carette, werkman, ge boren te Wiervick en wonende aan de Bruggepoort, te Meen on, op het grond gebied St. Catheri na-Lendel ede uit den trein van Brugge naar Kortajk geval len en verscheidene meters ver geslin gerd. Hij bleef er om zeggens levenloos liggen. Hij werd opgenomen 'en naar hot hospitaal overgebracht van Kort- rijk, waar hij eenige minuten na zijne aankomst overleed, tengevolge van in wendige kwetsuren. i OP EEN VALSCH SPOOK De h. Chevalier, onderzoeksrechter, zal eerstdaags oen bevel tot invrijheid stelling uitvaardigen ten voordeele van Florent Portaels, die Zaterdag 1.1., werd aangehouden, in verband met den geheimzinnigen moord op do land bouwster J. B. De Liaet-De Coninck. De onsehnW van Florent Portaelö is bewezen. Zooals hij- bed) tijdens het on derzoek herhaaldelijk bevestigde, werk te bij Donderdag en Vrijdag, 5 en 6 Juli, bij een landbouwer ie, Qi L- VroUw-Waver. iVrouw Dfe Laet werd Vrjdagochtend, om 9 nar, in haar keuken, vermoord ge vonden. De afstand O. L. Vrouw-Wa- ver-Eppegem kan slechte ki drie uren worden afgelegd. Uit het geneeskundig onderzoek blijkt, dat de moordt omstrefcke 1 uur 'g nachte werd gepleegd. Om 3 uur 's och tend's was on de hoeve iedereen aan het werk, behalve de landbouwer, die naar de Vilvoordsche markt was gereden.Por taels heeft bijgevolg niet den tijd ge had om zich naar Eppegem te bleven en 's nachte naar O. L. Vrouw-Waver (terug te keeren. - In katetgenoemde gemeente, bracht hij den nacht door boven den stal van de hoeve. Al de deuren waren zorgvul dig gesloten. Om de hoeve te verlaten, moest hij bijgevolg over een muur van meer dan drie meter hoogte klimmen. Nu, op de mimen werd nergens een spoor van beklimming ontdekt. Anderwi.jds, heeft een landbouwer van Eppegem, Lodewijk Sermeuse, in den nacht van Donderdag op Vrijdag, op den straatweg naar Meohelen, een kerel ontmoet, Se masachien de moor denaar is, Lodewijk Sermeuse kent zeer goed Florent Portaels en in den nachtwan delaar hoeft hij den arbeider niet her kend. Het blauw lint, dat op Florent Posr- taels werd gevonden hoort hem toe. Onderzoeksrechter Chevalier spoort den geheimzinnigen nachtwandelaar ieverig op. Eli spoorwegramp, die afzienbare gevolgen had kunnen hebben werd Dinsdagnamiddag rond 5 ure ver me. den op de lijn Gent-Oostende. De uiaa-ltrcin Ooetende-BaseL die uit Oostende om 3 u. 45 vertrekt ontspoor de bijna, niet ver van Gent-S*. Piet ere. kisst'hen deze statie en Drongen. Het ongeluk moet. toegeschreven worden aan do gloeiende hitte. Op eene lengte van 800 meter zetten de herte epooisfcavon zich uit en prangden de wielen van de rijtuigen zo oden ig, dat doze groot gevaar liepen uit de rig gels te springen. De machinist kon, ten ge. volge van den rook. liet gevaar niet be. merken waaraan de reizigers blootge steld waren. De treinwachter deed echter bel sioodjiCin werken, waarop de trein lang zaam stil hield. De goederenwagen was ontspoord niet ver van de brug van Drongen. Ten gevolge van den schok werd de trein wachter vrij ernstig gekwetst. Er daagde onmiddel-ijk hulp op uit Gent. De ontspoorde wagen werd weg geruimd, waarop de trein met twee uur vertraging voortreed. Alle treinen, uit Oostende komende, kwamen te Brussel met dezelfde vertra ging langs een ander spoor aan. DE Woensdag namiddag heeft men aan de St. Pieterskaai te Gent, tzrfe de wate ren der Schelde het kjk opgetrokken van Leopold De Smet. cbocoiadebewer- ker, wonende BeMevuesfcraat, 126 te Ledeberg, die Maandag nacht gepoogd heeft zijne vrouw met hamerslagen te doode». Het lijk van De Smet werd naar het doodenhuis overgebracht. De motoriijder Maertens, wonende op den Nijvelachensteenweg, te Halle, kwam Dinsdag avond met gemiddelde snelheid, langs de EdkïgeDschensteen- weg gereden te Lombeek. Op zeker oogonbl'ik stak Mj de baan over. De auto van M. V., geneesheer te Ath, volgde op zeer korten afstand en kon den motorijder niet meer ontwijken. Maertens werd met zooveel geweld ten gronde geworpen dat hij bewuste loos bleef liggen. De doktor deed stil houden en kwam den ongelukkige spoe dig ter hulp. Het slachtoffer dat een en arm gebro ken is en ook inwendige kneuzingen be komen heeft, is maar het gasthuis van Halle overgebracht. De gendarmerie heeft een onderzoek geopend. Nabij de beagplaats voor locomotie ven, irn de Middenstatie, heeft tengevol ge eener verkeerde wisselbewéging, op dej lijn Anitiweiptetu-Bssoheui, eeju bolf ring plaate gehad fcusschen twee loco motieven. Een dezer ontspoorde en liet duurde wel anderhalf uur vooraleer de baan weer geheel was vrijgemaakt. On- derüusscben hadden de reizigers die van Holland kwamen aan do statie van Bor- gerhout moeten uitstappen en had er ook eene lichte vertraging plaats op de Jdjn AntwejpenJBuufisel. AANHOUDING TE SCHAA1ÏBEEK Op 'Jast van do prokureur des Ko ning?, wend een aekere F. Fr., gewezen bediende van den dienst van Oorlogs schade, wonende Lange Boschstraat to Schaarbeek, gieteraamiddag aangehou den. F. wordt beschuldigd van oplichterij gepleegd ten nadeeTe van de geteister- den. Hij meldde fdeh namelijk bij zijn slachtoffers aan en eiachte van hen 1/2 p. h. belasting op de ontvangen som. F. dimde onlangs rijn ontslag in. Hij zit thans in de gevangons te Vorst. (Een Spanjaard, zekere Francisco Ba ba, 30 jaar oud en chauffeur eener ga rage uit de Livouvnestraat, te Brussel, moeet zich Dinsdagmorgen, op bevel van rijn meester, mot een torpedo wagen naar eon gasthof, op het BrouckèrepJein begeven. De chauffeur te echter met de mooien auto verdwenen. Men denkt dat 'de kerel, die een paspoort bezat, de vlucht naar den vreemde heeft gent), menu De politie heeft, rijn persoonba. schrijving in al'lo riehtkrgen gestuurd. EEN MAN ONDER EEN TRAMRIJ- TUIG VERMORZELD Giteteren avond rond vijf minuten voor middernacht, bwam een tramrij tuig van uit de richting van Berchem, stedewaarte gereden. Gerien het late irur en het weinig verkeer reed het rijtuig in groote vaart Tusschen de Boomgaaidstraat en de Bolgielei, kwam een man van uit de Lamorinièrestiraat gekropen en wou op de motrice springen, maar misrekende rijn sprong en óndér de remor- que terecht. Do ongelukkige slaakte een ijselijken 'gil, en word letterlijk ver morzeld. Men spande rich omzichtig in om het slachtoffer van onder het rijtuig te halen. Dr De Beve in allerhaast ter plaatse geroepen kon enkel den dood vasteteL len. Het stoffelijk overschot werd naar het doodenhuis overgebracht. De poKcie ter plaatse nam de noo- dige bijzonderheden met het oog op het onderzoek op. LATER Adjunk't Van der Veken die het on derzoek leidde, stolde vast dat de.on gelukkige letterlijk ineengedrongen was. Uit rijn eenzelvigbeidskaart, die gelieel aan stukken was, maakte men op, dat bet slachtoffer een Pool zou we. zen, 25 tot 27 jaren oud, en wonende vermoedelijk Van Putlei. De ongelukkige die aan de Warande, met op een tra nirij tuig te willen sprin gen onder het tweede rijtuig vermorzeld werd, as zooals later bleek, de genaamde Abraham Kaufman, een tandarts, 20 jaar oud, woonachtig Edelinckstraat, n. 29, te Antwerpen. Het gerucht loopt dat, ingevolge het nieuws over eene aanranding op den persoon van den Duiteche zaakgelastig de, door twee oud-strijders, de Belgi sche regeering besloten heeft een onder zoek in te stellen. Dinsdag morgen is de Duiteche ge- zantschapsraad Koedi-ger. die den Duit- sohen gezant vervangt, door minister Jaspar ontvangen, bij wien liij rich over den op hem gepleegden aanslag be klaagd heeft. De namen van de daders zijn Metde- nanxt, secreftmie van de koloniale ver- eeniging en John Pesrin, een Ameri kaan. Zij hebben Roediger, wiens wang vandaag nog gezwollen en blauw was, in het- gericht geslagen. M. Jaspar heeft aan M. Roediger ge zegd, dat de twee mannen vervolgd zul len worden. Mèdedeelingen door de Banque Centrale de la Dendre i van 12 Juli BERICHT. De beursnoteringen zij* deze, genomen om 2 ure, en kunnen mei den ofïicieelen sluilkosrs verschillen. Zij worden slechts inlichtend en niet officieel gegeven. Schatkislbons aan 5 jaar 90,95 10 94 Binnenlandscho met premie 439 Interprovincis Kasbons Nationale Herstelling. ,r 82 3/4 Belgische Rente 3 0/0 Mei-Novemb. Brussol 1*922 Verwoeste Gewesten 14-22 SEPTEMBER 0023 naar onder het Bere- Voorzitterichap van Z. D. II. M«r SEGERS, Bisschop van Gent. Zijne Doorluchtigheid zal deze Bedevaart de eenige ingerkhi voor het Bisdom Gent, vergezellen. Geestelijke Bestuurder: Z. E. II. Kanunnik Van den Ghb-yn. De Vlaamsche Sermoenen zullen gepredikt worden door den Z. E. H. Kanunnik Beeck"; man, Superior van het Klein Seminarie te Sint Niklaas. De Pran3ehe Sermoenen door den Z. E. H, Kanunnik Van den Q-heyn door Pierre DECQURCELLE 20® VERVOLG. Inderdaad, indien ze verliezen, en vooral wanneer dit verlies,om welke reden dan ook hun ter harte gaat, bestaat er ten minste hoop, dat zij, door deze eerste en ongelukkige proefneming geleerd, er niet meer aan den ken zullen ze nog le herhalen. Doch indien zij winnen, zullen ze, verlek kerd door die zonder strijd behaalde overwin ning, door dat zoo gemakkelijk verkregen geld, gelukkig door het genot dat het ver schaf! en aangelokt door de bespottelijke g .makken en de misdadige voorkomendheid, waarmee inrichtingen als de Sportkring eu Z'-o.eel andere, hunne klanten tot zich (rek ten, terugkomen en nogmaals terugkomen o ban eersten triomf te vernieuwen. Drs to erger W a nt d&ö zijn ze verlown, 'ronken, dan is 't met hen gedaan. Het n.oirtler klampt zioli aan zijne prori vast en zal ze niet meer loslaten. Uitgeput door de geleden vorliezen, door hartzeer versmacht,door droefheid overmand zullen de cngelukkigen nu éh dan nog eens- vruchteloos beproeven zich te beteren, en geweld uitoefenen op zich zelf om eene voor bijgaande manhaftigheid aan den dag te (eggen, de noodlottige verleiding voor eeni- ïen tijd vluchten. ^eheerscht door den domon, die in hen gevaren is, om nooit meer te verhuizen, zul len ze, bezield met een als 't ware drenken van de hoop opnieuw eene streelrag der for tuin te ontvangen, telkens op tuin dwaalspoor terugkoeren. Doch de fortuin, eene ware vreuw als zij is, begunstigt slechts die haar versmaden, en hare ongelukkige, afgewezen aanbidders zullen niet aarzelen om met hun geld tevens dè nog kostbaarder schatten, die God en hunne moeders hun sekenken,eer, wilskracht en geloof, roekeloos te verspillen tot den dag dat te vallen op dat gevloekte slagveld waar niemand ooit opstaat en slechts over. wennen liggen. Bat zou hel let werden van Robert Des- roches. Van de zoo gelukkig doer hem gewonnen som wilde hij althans een aangenaam verstandig gebruik maken. Met dit doel verliet hij 't in het Latijnseh kwartier bewoonde kamertje en besteedde zijne onverwachts verkregen winst era den droom te ver wezen lijken, £die reeds laag *£qo gedachten bezig hield een schoon verblijf voor zioh zelf. Juist was er in de Solfcrincstraat tusschen BIJZONDERE DOORGAANDE TREINEN VERTREK VIT O ENT EN A A LSI van 14 tot 22 September 1323 PRIJZEN DER REISKAARTEN Uit GENT 2e kl. 275 fr. 3® kl. 170 fr. Uit AALST 2® kl. 270 fr. 3e kl. 165 fr. VERBLIJFKOSTBN Hotels 1® Klas 200 fr. 2® klas 150 fr. Wijn, Taks en Drinkgeld inbegrepen De prija is te betalen in Fi'ansch geld of in Belgisch geld met opleg van den wiseel. Na 30 Oogst tcorden gcene inschrijvingen meer aangenomen. WERK DER ARME ZIEKEN HetKomiteit zal zooveel zieken aannemen als de ingebrachte gelden het toelaten. AUe brieven voor het Werk der Zieken moeten gezonden worden met postzegels voor antiooord, aan Mevrouw Cbrcklet-De Bliecr, Clos Fleuri, Brusselsche Steenweg, te Aalst en Mevrouw de Ghellinck de Walle. Aalbrechtlaan, 50, Geut, of aan eeu der Ge estelijke Afgevaardigden, hieronder opge geven. INSCHRIJVINGEN. De Eerw-. Heeren Priesters en Kloos'erlin- gen zij o verzocht zich te laten inschrijven bij dea'Z. E. H. Kanunnik Van den Ghgvn, 10, Spiegelstraat, te Geirt, mits vertoon der toe lating bon door Z. D. II. den Bisschop van Gentafgeleverd. VOOR AALST EN OMSTREKEN. M. Modest Cbrcet, Clos Fleuri, Brusselschen Steenweg E. II. De Witte, Almoezenier der Zieken M. J. Van Nuffel, Uitgever der Volksstom, Kerkstraat, 9. •Consolidatieleening Groet Hertogdom Luxemburg 6 0/0 Seciété Générale, Kapitaal Reserve Outromer1220 Bruxelleis, dividends845 Buenos-Ayres, dividende. 94,50 Economiques797,50 Rails Elecr., dividende 1250 Angleur 1192 1/2 Cookerill Espsrance Longdoz Ougree-Marihayc Sambre-Moselle, gewone Boisd'Avroy Beeringen1700 Hasard Levant-FIénu 8800 Mouceau-Fontaine. - 8900 Aslurienne 5300 Corphalie Vrcille Monlagne 1610 Glacés Charleroi20650 Nationale 15400 Verreries Marieraont. a <-• 'Val St. Lambert ze eindigen, vooral wauneer er smaak bij komt. En Robert bszat dien in rarme male. Daardoor kwam het, dat toen zijne woning gereed wa?, rijn stoffeerder hem eene reke ning aanbood.' die zijne schatting meer dan de helft te beven ging. Be jongeling betaalde was bij niet een bemiddeld man Booh eenmaal in zijne nieuwe woning vond bij op de avonden, dat hij moede was van 't werken, den weg wat lang om zijn gewone kameraden in 't Latijnseh kwartier te gaan opzoeken en niet wetend, wat te deen, begof hq zioh wear naar den kring, wiens comité daags na zijn gelukkig bezoek met Georges NorviRe, bem ambtshalve eene kaart zond als tijdelijk lid. In den kring vond hij rijn deelgenoot terug die natuurlek voorstelde sameu nog eens het geluk te beproeven, dat hen den eersten keer zoo goed behandelde, Ditmaal verloren ze. En geane geringe som ieder duizend franken. Doch vermits men op het einde der maand was, en Desroches den 31 eene vrij groote de geneeskundige school en den Boulevard, wissel aan zen stoffeerder te betalen had tusschen zijn werk en de ploziertrein, een bevallig beneJonhuis te huur. Robert nam het en wildo de som, die hij aan 'tongeluk der spelers van aen Sportkring te danken had, om het lo bemeubelen. Weet men echter in zake van bemenb-ling kwam hij nog eens terug. Nu won hij. Naarmate hij echter zijne proef vernieuw de, drong het gift allengs dieper in hem door. Na verloop van acht dagen verscheen hij geregeld dagelijks na do sahool om er - eei -1 0,0 1921 5 0/0 1922 5 1923 6 0/0 199 248,50 505 98 1/2 Vesdre3600 Tubizo, privilégiés 663 Slé Gis Preduits Ghimiques. Kasaï P. B. a 223 Katanga, Gewone 6875 Union Miniêre, kapitaal 1873 Charbon Liégoise Filat. Teintur. d'Alost Filature du Canal TERMIJN. Barcelona 411 tot 419 Mexioo 697 1/2 lot 710 Tuiganika. J36 tot 37,1/2 Kriping. v 262 1-/2 tot'267 1/2 Potroüna 7C0 tot 73i\ Officieel. Parijs. 119,6241/2 tot 120,121/2 Londen (pond steil.) 92,42 1/2 tot 92,92 1/2 New-York (check) 21,16 1/4 tot 21,26 1/4 New-York (kabel) 0,62 1/2 tot 0,112 1/2 786 1/4 tet 796 1/4 Keulen (mark) Amsterdam (gulden) Genève Madrid Italië Stockholm. Ghristiania Copenhagen Montreal Prague 348,30 tot 353,59 289,75 tot 297,75 86,— tot 88,— 331,—tot 335,— 327 1/2 tet 331 1/2 350 1/2 tot 354 1/2 19,50 tot 19,70 58,let 62.— waar de kosicu begiuncD.men weet niet waar j af te nemen 't Kwaad bestond. Robert was een speler geworden. Van toen af was 't met hem gedaan. De ondeugd had hem in bare uiacht de hartstocht beheerschte hem. Van een eenvoudig liefhebber werd hij weldra een teugloos speler Speelziek,, vurig en driftig van aard als hij was, beefden zijne handen en vonkelde zijn oog, als de kaarten voor hem op het groene tafelkleed hunne opwekkende sarabande bs gon te dansen. Dan greep zijn spel hem gaasch, geweld dadig aan. Natuurlijk verloor hij als elk zenuwachtig speler. En terwijl het verlies zijn koorts verer gerde, speelde hij om zich te hers:e!len hij speelde altijd door. Gp die wijze verloor Robert Desroches, -ofschoon nog altijd fier, nog altij.d rechlzin» nig, nog altijd bezorgd voor zijne waardig heid, zijne avonden verdoelend tusschen 'i écarté en 't baccaratspel, bijna de hejfr van zijn ouderlijk erfgoed. Dj waarschuwingen van mevrouw de Ker- mauec en de gebeden van Madeleine waren tot dan toe vruchtsloos geweest. Als hij in de vaeantiedagen zijne tweede moeder op 't kasteel der Charmerelten be zocht, als hij alleen tusschen zijns meter en zijne bruid gezelon was, dan nam hij in die atmosfeer van reinheid en eer wederom bezit van zich zelf. De liefde schonk b^es in zijne ongozonde^ denkbeelden en kreeg ten slotte de overhand. Dan ontwaakte in Robert de zoon van den edelen officier der huzaren en van Genoveva de Croivieux hij verzaakte aan alle slechte gedachten, en de drift naar het spel doofde in hem uit. In die oogenbiikken geloofde hij vast aan zijne radicale genezing, en 'zegende den engelachtigen invloed van Madeleine, die hij aanbad en die hem, naar bij mëende, voer goed had gered. Doch-hij keerde naar Parijs terug en de duivel van het spel greep weer naar zijne prooi... niet echter zonder strijd, want lang Lood hij moedig weerstand, totdat een toe val hem opnieuw voor een groen tafelkleed plaatste. Beschaamd over zijne zwakheid en zijn herbaalden val, en bevreesd voor de ver- wijiingea zijner meter, maar meer nog voor de tranen van Madsleine, durfde hij eindelijk niet meer op do Charmetten verschijnen. Sinds een jaar had hij Parijs niet verlaten en beproefde zelfs niet meer naar voorwend sels te zoeken om zich te verontschuldigen. Hij speelde, speelde immer voort en sloot de oogen om den afgrond niet te zien, waar in hij zijne hoop op geluk liet verdwijnen, om dé pistool niet te zien, die voor hem gereed lag om zich door den kop te schieten. Wol vernam hij van tijd tol tijd, dat zulk een persoon, met wien hij vaak bankte of dien hij verscheidene malen tot deelgenoot had als valsche speler was aangehouden. (.Vervolgt.)

De Volksstem | 1923 | | pagina 2